Britanska alternativa EU?

Post Reply
User avatar
Yamcha
Posts: 266
Joined: 06/12/2011 08:11

#1 Britanska alternativa EU?

Post by Yamcha »

https://www.slobodna-bosna.ba/vijest/25 ... stupe.html
Sta mislite o ovome? da li bi se pridruzile navedene zemlje? Narocito Turska? Da li bi se sadasnja EU raspala? Sta sa nama?
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#2 Re: Britanska alternativa EU?

Post by Dope_Man »

Hajade Ukrajina koja ja ocajna za bilo kakvim savezom, pa recimo i Turska, al ove ostale zemlje u clanku su vec i EU i NATO (Poljska,Estonija itd..). One nista ne dobijaju tim, sem da izgube EU fondove koje debelo koriste ako bi ulazak u to znacio izlaz iz EU.

Mi svakako se nista ne pitamo, a ovaj savez bi bio daleko manje finansijski koristan od EU.
Last edited by Dope_Man on 05/06/2022 08:55, edited 1 time in total.
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#3 Re: Britanska alternativa EU?

Post by kasnas »

EU je paralizovana, svaka budala blokira šta hoće i gubi se svrha.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7760
Joined: 03/06/2016 16:31

#4 Re: Britanska alternativa EU?

Post by Dope_Man »

Blokade ce se desavati u svakom savezu gdje imas ljude s ajednakim pravom glasa. A u savez gdje jedan vodi ostali prate moze uci samo jedan jak i ostali koji zele da se okoriste od tog jakog, cim imas dvoje jakih to je vec problem.
Hrmpallier
Posts: 593
Joined: 16/05/2013 22:26

#5 Re: Britanska alternativa EU?

Post by Hrmpallier »

kasnas wrote: 05/06/2022 08:47 EU je paralizovana, svaka budala blokira šta hoće i gubi se svrha.
:thumbup:

Skup država od kojih su neke krajnje respektabilne, djeluje kao tim JOKS.

Zamislimo da BiH sutra uđe. Glasa se o nečem važnom. Nekim čudom svi su ZA, onda se digne dodiG, lupi šakom o sto i drekne NE !!!
Državama os preko 50 M ljudi, ostaje samo da - klepnu ušima. Sjetimo se samo kako zaeb...u surotu Makedoniju. Nekad Grčka, danas Bugarska.
Da su to neke uspješne zemlje, pa ni po jada. U vrijeme dok ju je ucjenjivala, Grčka je bila totalno bankrotirala. I tako jedna bankrot država ima pravo veta i ucjenjivanja ostalih, što je nonsens svake vrste, i mislim da istorija to nije vidila.

Ako Bosna kada uđe u EU, princip bi bio "uzimaj pare i radi po svom".

Ha, ja.

A Velika Britanija ako formira kakav savez, biće to znatno ozbiljnija organizacija.

Vidili smo kako je V.B. sa poljskom, i bivšim zemljama I stočnog bloka, odlučno, ispravno i planirano reagovala. Jedna krajnje ozbiljna Njemačka ne zna ni da li je pošla, ili je došla. O Latinima ne treba ni govoriti.
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#6 Re: Britanska alternativa EU?

Post by Milenkov buraz »

Hrmpallier wrote: 05/06/2022 09:07
kasnas wrote: 05/06/2022 08:47 EU je paralizovana, svaka budala blokira šta hoće i gubi se svrha.
:thumbup:

Skup država od kojih su neke krajnje respektabilne, djeluje kao tim JOKS.

Zamislimo da BiH sutra uđe. Glasa se o nečem važnom. Nekim čudom svi su ZA, onda se digne dodiG, lupi šakom o sto i drekne NE !!!
Državama os preko 50 M ljudi, ostaje samo da - klepnu ušima. Sjetimo se samo kako zaeb...u surotu Makedoniju. Nekad Grčka, danas Bugarska.
Da su to neke uspješne zemlje, pa ni po jada. U vrijeme dok ju je ucjenjivala, Grčka je bila totalno bankrotirala. I tako jedna bankrot država ima pravo veta i ucjenjivanja ostalih, što je nonsens svake vrste, i mislim da istorija to nije vidila.

Ako Bosna kada uđe u EU, princip bi bio "uzimaj pare i radi po svom".

Ha, ja.

A Velika Britanija ako formira kakav savez, biće to znatno ozbiljnija organizacija.

Vidili smo kako je V.B. sa poljskom, i bivšim zemljama I stočnog bloka, odlučno, ispravno i planirano reagovala. Jedna krajnje ozbiljna Njemačka ne zna ni da li je pošla, ili je došla. O Latinima ne treba ni govoriti.
Zašto da ne, ja bih podržao, samo vjerujem da bi Britanija u startu napravila takav sistem da se Dodik i slični pajaci tu ne pitaju ni za toaletni papir.
kasnas
Posts: 349
Joined: 25/02/2022 16:28

#7 Re: Britanska alternativa EU?

Post by kasnas »

Dope_Man wrote: 05/06/2022 08:57 Blokade ce se desavati u svakom savezu gdje imas ljude s ajednakim pravom glasa. A u savez gdje jedan vodi ostali prate moze uci samo jedan jak i ostali koji zele da se okoriste od tog jakog, cim imas dvoje jakih to je vec problem.
Napraviti sistem odlučivanja sa dvotrećinskom većinom.
Post Reply