Brijaći aparat

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#1 Brijaći aparat

Post by Lucazode »

Naslov sve govori. :)
Htio bih kupiti takvu jednu džidžu jer ovo sa žiletima postaje nepodnošljivo. Znači suho brijanje al da ekstra dobro brije, i da izgleda svemirski :-)
Da ne bih obilazio sad milion tržnih centara ako neko ima dobre varijante za kupovinu i već istestiran model neka me uputi. Cijena bi išla do 150 KM,valjda mogu naći kvalitet za tu cifru :D
Last edited by Lucazode on 16/09/2011 12:11, edited 1 time in total.
User avatar
grunt
Posts: 2067
Joined: 17/01/2008 23:41
Location: Ne budi med da te raznesu,ni otrov da se od tebe truju.
Contact:

#2 Re: Brijaći aparat

Post by grunt »

uzmi ovo dvoje i uzivaj u brijanju,pusti se aparata :D

ImageImage
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#3 Re: Brijaći aparat

Post by Lucazode »

Dajte ima li neko iskustva sa aparatima hemeb ga i pjene i žilete :x
Nazif_Gljiva
Posts: 703
Joined: 06/02/2008 21:58

#4 Re: Brijaći aparat

Post by Nazif_Gljiva »

Nista ne moze parirati ziletu, ili britvi... Ni da das 350 mambi
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#5 Re: Brijaći aparat

Post by amrica »

ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#6 Re: Brijaći aparat

Post by alcho »

Ja uzeo remingtonov aparat prije godinu dana...prezadovoljan, ne bih se vise brijao ziletom ni da mi placaju 100 KM po brijanju. Cijena oko 180 KM
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#7 Re: Brijaći aparat

Post by alcho »

amrica wrote:ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
Mescini da haluciniras djevojko. Sa aparatom se obrijem za 20 sekundi, ne treba mi topla voda, ne treba pjena, mazanje...ne moze ljepse i brze, a obrijan isto kao i sa ziletom.

Uglavnom, ne uzimaj za ozbilno savjete ovih sto nisu ni probali masinicom, nego onako odokativno lupetaju :run:
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#8 Re: Brijaći aparat

Post by alica.k »

Lucazode wrote:Dajte ima li neko iskustva sa aparatima hemeb ga i pjene i žilete :x
nije iskustvo iz prve ruke, jer sam zensko, al moj otac samo braunove aparate za brijanje koristi...covjek se mrzi brijati ziletom...
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#9 Re: Brijaći aparat

Post by Lucazode »

alcho wrote:
amrica wrote:ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
Mescini da haluciniras djevojko. Sa aparatom se obrijem za 20 sekundi, ne treba mi topla voda, ne treba pjena, mazanje...ne moze ljepse i brze, a obrijan isto kao i sa ziletom.

Uglavnom, ne uzimaj za ozbilno savjete ovih sto nisu ni probali masinicom, nego onako odokativno lupetaju :run:

:thumbup:
Gdje ga kupi?
User avatar
amrica
Posts: 7110
Joined: 26/01/2007 17:58

#10 Re: Brijaći aparat

Post by amrica »

alcho wrote:
amrica wrote:ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
Mescini da haluciniras djevojko. Sa aparatom se obrijem za 20 sekundi, ne treba mi topla voda, ne treba pjena, mazanje...ne moze ljepse i brze, a obrijan isto kao i sa ziletom.

Uglavnom, ne uzimaj za ozbilno savjete ovih sto nisu ni probali masinicom, nego onako odokativno lupetaju :run:

:shock:

nije isto pod rukicom :mrgreen:
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#11 Re: Brijaći aparat

Post by dječak sa šibicama »

Ne brijem se, odrzavam visednevnu bradu :D
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#12 Re: Brijaći aparat

Post by motorola01 »

alcho wrote:
amrica wrote:ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
Mescini da haluciniras djevojko. Sa aparatom se obrijem za 20 sekundi, ne treba mi topla voda, ne treba pjena, mazanje...ne moze ljepse i brze, a obrijan isto kao i sa ziletom.

Uglavnom, ne uzimaj za ozbilno savjete ovih sto nisu ni probali masinicom, nego onako odokativno lupetaju :run:
Sve zavisi kakvo hoce covjek brijanje.Ako hoce klasicno brijanje(znaci sve da skine)onda mu je najbolje rekao prvi covjek.Ako hoce onu malo duzu bradu,kao recimo od jednog dana,onda mu ej bolje uzeti kakav aparat,mada ce i tu biti mucenja.Ja sam sebi uzeo solidan aparat,sa oni cesljicima za odredjenu duzinu brade,ali brate to je patnja ziva.Zanm se brijati po 20-30 minuta...Jednostavno je tesko naci aparat za brijanje koji sluzi odrzavanju odredjene duzine brade.
User avatar
alcho
Posts: 1468
Joined: 31/08/2006 09:08

#13 Re: Brijaći aparat

Post by alcho »

amrica wrote:
alcho wrote:
amrica wrote:ja, kao krajnji korisnik proizvoda brijanja :) kazem da su zilet i pjena, tacnije gel, bolji od masinice :)

a, iskreno, nije sa aparaticem ni brze ni lakse :run: probala sam hairliju guliti troglavom masinicom :cry:
Mescini da haluciniras djevojko. Sa aparatom se obrijem za 20 sekundi, ne treba mi topla voda, ne treba pjena, mazanje...ne moze ljepse i brze, a obrijan isto kao i sa ziletom.

Uglavnom, ne uzimaj za ozbilno savjete ovih sto nisu ni probali masinicom, nego onako odokativno lupetaju :run:

:shock:

nije isto pod rukicom :mrgreen:
Ja dakle koristim remington aparat...potpuno je isto pod rukicom :mrgreen: Ne znam za druge aparate, ali sa ovim je isto kao da je ziletom skinuto :thumbup:

Remington je kupljen u merkuru na stupu...i nema one fensi smensi tockice, nego je aparat sa mrezicom. Najbolje potrosene pare ikad :)
User avatar
Lucazode
Posts: 2743
Joined: 27/03/2008 18:06
Location: Where I belong.

#14 Re: Brijaći aparat

Post by Lucazode »

Vjerujem u te aparate i uzimam definitivno jedan "KVALITETAN" :D

A SAD SPEKTAKL !
Imam prijatelja dumine mi puca kako se nema britve za brijanje nigdje kupit, ja ono na paf :?
Fakat, gdje se to kupuje...
motorola01
Posts: 4147
Joined: 28/04/2011 13:27

#15 Re: Brijaći aparat

Post by motorola01 »

Lucazode wrote:Vjerujem u te aparate i uzimam definitivno jedan "KVALITETAN" :D

A SAD SPEKTAKL !
Imam prijatelja dumine mi puca kako se nema britve za brijanje nigdje kupit, ja ono na paf :?
Fakat, gdje se to kupuje...
I ja sam isto mislio i kupio sebi prije 2-3 godine braunov aparat cruzer4 Z60.Placen 170KM na snizenju(kostao oko 240 i mislim da i sad kosta toliko),ali se pokazao kao kanta za nabijanje :D i nista vise.Ti treba da sa sobom raskrstis kakvu bradu hoces,glat ili da odrzavas odredjenu duzinu brade.Ja sam ti svoje iskustvo sa odrzavanjem brade sa ovim aparatom gore negdje napisao..Da ne govorim da sam u roku od dvije ili tri godine nosio isti aparat na servis.ZAsto na servis?Pa zato sto sam za odrzavanje brade trosio nekih 20-30 minuta da bih to doveo u red(znaci aparat je kanta sto se tice toga).Samim brijanjem od 20-30 minuta taj dio se grije i nakon odredjenog vremena pregori.Fakticki aparat je nosen na servis svakih 8-9 mjeseci.
Ako zelis imati "glat" bradu,onda opet problem.Dok se obrijes za 2-3 minute,brada ti utrne(tacnije koza).TAko da kako god okrenes,najbolje ti je rekao covjek u drugom postu na ovoj temi.Znaci dzabe sto je BRAUN,sto kosta koliko kosta,ako zelis odrzavanje odredjene duzine dlaka nahebo si :)
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#16 Re: Brijaći aparat

Post by missko »

Kontam sebi ovaj kupit http://www.braun.com/de/male-grooming/s ... ies-7.html al niko provjereno nema da mi kaze jel vrijedi tih para, mislim koliko potrosim na zilete da ipak vrijedi te pare al kontam jel bas pod rukom ono glat obrijano?
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#17 Re: Brijaći aparat

Post by missko »

Lucazode wrote:Vjerujem u te aparate i uzimam definitivno jedan "KVALITETAN" :D

A SAD SPEKTAKL !
Imam prijatelja dumine mi puca kako se nema britve za brijanje nigdje kupit, ja ono na paf :?
Fakat, gdje se to kupuje...
Ovaj ti se uklapa u cijenu
http://de.remington-europe.com/manner/h ... f7790.html
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#18 Re: Brijaći aparat

Post by alica.k »

missko wrote:Kontam sebi ovaj kupit http://www.braun.com/de/male-grooming/s ... ies-7.html al niko provjereno nema da mi kaze jel vrijedi tih para, mislim koliko potrosim na zilete da ipak vrijedi te pare al kontam jel bas pod rukom ono glat obrijano?
ovi sa mrezicom su generalno bolji od onih sa tockicima...barem po prici raznoraznih muskinja.
ja sam tati ovaj iz serije 5 uzela za rodjendan :) isto sa mrezicom. prezadovoljan.

ima i onaj sa tockicima philipsov, ne voli ga bas...
User avatar
biske
Posts: 1878
Joined: 25/06/2009 03:35
Location: teren

#19 Re: Brijaći aparat

Post by biske »

o
Last edited by biske on 12/07/2012 18:59, edited 1 time in total.
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#20 Re: Brijaći aparat

Post by missko »

alica.k wrote:
missko wrote:Kontam sebi ovaj kupit http://www.braun.com/de/male-grooming/s ... ies-7.html al niko provjereno nema da mi kaze jel vrijedi tih para, mislim koliko potrosim na zilete da ipak vrijedi te pare al kontam jel bas pod rukom ono glat obrijano?
ovi sa mrezicom su generalno bolji od onih sa tockicima...barem po prici raznoraznih muskinja.
ja sam tati ovaj iz serije 5 uzela za rodjendan :) isto sa mrezicom. prezadovoljan.

ima i onaj sa tockicima philipsov, ne voli ga bas...
Kupio ovaj Braunov 235 eura i probao i ostao paffffffff.
Razlike izmedju suhog brijanja sa ovim Braunom i mokrog brijanja sa zileton skoro da i nema a sprava je beton i brza i efikasna. Preporucujem svima a garncija je 5 godina, za toliko vremena potrosi se vise para za dobre zilete.
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#21 Re: Brijaći aparat

Post by Altsa »

ja koristim Panasonikov sa mrezicom i kod njega se moze brijati takoder sa pjenom...dobar je zaista ako se covjek brije svaki dan tj. za minimalnu bradu...ukoliko je veca e onda ide malo teze pa je sigurno u tom slucaju bolja pjena i britvica...cuo sam a mozda nije tacno da ovi sto imaju okrugle rotirajuce nozeve cupaju
User avatar
Altsa
Posts: 7345
Joined: 19/03/2004 18:31

#22 Re: Brijaći aparat

Post by Altsa »

missko wrote:
alica.k wrote:
missko wrote:Kontam sebi ovaj kupit http://www.braun.com/de/male-grooming/s ... ies-7.html al niko provjereno nema da mi kaze jel vrijedi tih para, mislim koliko potrosim na zilete da ipak vrijedi te pare al kontam jel bas pod rukom ono glat obrijano?
ovi sa mrezicom su generalno bolji od onih sa tockicima...barem po prici raznoraznih muskinja.
ja sam tati ovaj iz serije 5 uzela za rodjendan :) isto sa mrezicom. prezadovoljan.

ima i onaj sa tockicima philipsov, ne voli ga bas...
Kupio ovaj Braunov 235 eura i probao i ostao paffffffff.
Razlike izmedju suhog brijanja sa ovim Braunom i mokrog brijanja sa zileton skoro da i nema a sprava je beton i brza i efikasna. Preporucujem svima a garncija je 5 godina, za toliko vremena potrosi se vise para za dobre zilete.
jes jarane ali valja pljunut za aparat skoro 500 KM :-)
User avatar
alica.k
Posts: 8775
Joined: 09/05/2007 17:20
Location: Calexico :D

#23 Re: Brijaći aparat

Post by alica.k »

Altsa wrote:jes jarane ali valja pljunut za aparat skoro 500 KM :-)
pa sracunaj kolko das za pjenu i zilete, i vidi za kolko ce ti se isplatiti :) a garancija 5 godina.
nino90
Posts: 1352
Joined: 26/04/2007 19:36

#24 Re: Brijaći aparat

Post by nino90 »

ima li neki aparat, da nije skup i da se s njim moze odrzavati neka duzina brade? Da li je to moguce sa onim aparatima koji su prvenstveno namijenjeni za sisanje, oni imaju one duzine da se postavi na kec dvica itd?
missko
Posts: 11434
Joined: 22/02/2008 13:22

#25 Re: Brijaći aparat

Post by missko »

reni-90 wrote:ima li neki aparat, da nije skup i da se s njim moze odrzavati neka duzina brade? Da li je to moguce sa onim aparatima koji su prvenstveno namijenjeni za sisanje, oni imaju one duzine da se postavi na kec dvica itd?
E´o ga
http://de.remington-europe.com/manner/g ... pg520.html
Post Reply