Brexit

User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2951 Re: Brexit

Post by stakasa »

Vremenom se citav Brexit cini sve smislenijim. Trenutno su oni sami vazniji geopoliticki igrac nego EU
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#2952 Re: Brexit

Post by JoseMujica »

stakasa wrote: 25/03/2022 09:15 Vremenom se citav Brexit cini sve smislenijim. Trenutno su oni sami vazniji geopoliticki igrac nego EU
da...nije imao nikakve ekonomske logike, ali sada kad vidiš s kakvim likovima trebaš za stolom sjediti i dogovarati se, sve ima itekako smisla, ako ništa očigledno je da ne dijeliš iste vrijednosti i sam time nemaš šta da radiš u tom društvu
User avatar
stakasa
Posts: 8959
Joined: 14/11/2013 11:23

#2953 Re: Brexit

Post by stakasa »

JoseMujica wrote: 28/03/2022 18:48
stakasa wrote: 25/03/2022 09:15 Vremenom se citav Brexit cini sve smislenijim. Trenutno su oni sami vazniji geopoliticki igrac nego EU
da...nije imao nikakve ekonomske logike, ali sada kad vidiš s kakvim likovima trebaš za stolom sjediti i dogovarati se, sve ima itekako smisla, ako ništa očigledno je da ne dijeliš iste vrijednosti i sam time nemaš šta da radiš u tom društvu
Da
A i proizvodnja oruzja je privredna grana.
Englezi su navikli da kreiraju politiku. Ni u sebe kuci se puno ne obaziru na ravnopravnost, tacno se zna ko kosi ko vodu nosi. U metar. Ja jos uvijek mislim da je Brexit bio pogresan potez. Ali jedna im se stvar mora priznat - imaju muda. Kao i da su skoro uvijek znali tumacit signale i izabrat pravu stranu.
Ovo su prijelomna vremena, nadam se da cemo i mi ubost ovaj put. Istorijski utemeljen hint je da se prati sta Englezi rade. Otkad i kad su njima Rusi na piku...
Post Reply