Brexit

Post Reply
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2476 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

Velkoski wrote:Tereza bi večeras mogla biti bivša, a na njeno mjesto bi mogao doći neki no deal Brexiteer :hm:
da se ponovim:
..., upucaće se Britanci još koji put u nogu prije nego što izađu iz EU. :D
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2477 Re: Brexit

Post by Romanija »

Da je EU na neki nacin dozvolio UK da potpuno kontrolise emigraciju, narocito EU emigraciju, do ovog sranja sa referendumom i totalnog sloma politickog sistema, sad kad su ultra-desnicari unutar Torijevaca poceli nametat' pitanja sve ide u klinac. Sto je najtragicnije, May ce dobiti potreban broj glasova i osta'ce kao premijerka. I sta onda. Kad pogledam sa ove distance, bilo bi nam bolje da nam je EU rekla nakon referenduma da prvo moramo legalno da se izadjemo iz alijanse a onda da pregovaramo sta i kako. Dvioje i pol godine uzaludno pokusavaju da izracunaju kvadraturu gruga a da ne koriste PI.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#2478 Re: Brexit

Post by seln »

Romanija wrote:Da je EU na neki nacin dozvolio UK da potpuno kontrolise emigraciju, narocito EU emigraciju, do ovog sranja sa referendumom i totalnog sloma politickog sistema, sad kad su ultra-desnicari unutar Torijevaca poceli nametat' pitanja sve ide u klinac. Sto je najtragicnije, May ce dobiti potreban broj glasova i osta'ce kao premijerka. I sta onda. Kad pogledam sa ove distance, bilo bi nam bolje da nam je EU rekla nakon referenduma da prvo moramo legalno da se izadjemo iz alijanse a onda da pregovaramo sta i kako. Dvioje i pol godine uzaludno pokusavaju da izracunaju kvadraturu gruga a da ne koriste PI.
Jah... eto, migracija kriva, a inace UK ko francuska sobarica.
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2479 Re: Brexit

Post by Romanija »

Ko je rekao da je migracija kriva? Samo kazem kakva je percepcija medju prostom vecinom Britanaca kad je u pitanju emigracija, narocito ona iz istocnoevropskih zemalja clanica EU.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#2480 Re: Brexit

Post by jeza u ledja »

cyprus wrote:
E jebiga :-D Na ovom forumu su me često nazivali saloncem, ali stvarno me rijetko ko etiketirao baš kao fašistu :D Ali dobro, ponovo razumijem šta hoćeš da kažeš... Samo se meni čini da ti mene nisi najbolje razumio :)

Nisam predložio ništa, a ponajmanje da samo pametni mogu glasat... Prvo, kao što rekoh - ovo nije nikakvo predlaganje niti čvrsti i jasno definisani stav, nego jednostavno razmišljanje naglas, odnosno dijeljenje pitranja o kojima razmišljam u zadnje vrijeme sa drugim ljudima, da vidim šta drugi misle... Drugo, nigdje ne rekoh da smatram da samo pametni trebaju glasati... Ovo o čemu govorim je više u pravcu isticanja nesvrsishodnosti principa po kojem svačiji glas ima istu težinu, bez obzira na kompetencije...

Evo da ti dam primjer, lični... Moja baka ima 87 godina... Zadnjih 10-tak godina ja izlazim zajedno sa njom na izbore, i tražim da me puste zajedno s njom u glasačku kabinu, obzirom da ona ne bi znala ispuniti ove naše listiće kako treba da joj daš na raspolaganju čitavo ono vrijeme glasanja, od 7 do 7, što ovi iz biračkog odbora naravno dozvole... I onda kad ja tamo uđem s njom, ona mi obično kaže "ma zaokruži sine za koga ti misliš da je najbolje"... Ona je zapravo ranije htjela glasati za HDZ, ali sam se ja potrudio da joj objasnim zašto to nije dobro... Međutim, nema šanse da joj objasnim u čemu je razlika između ostalih stranaka (zna samo da ne voli SDA), a pogotovo između kandidata, a da ona to zapamti, tako da je njoj najlakše reći onda "ma zaokruži sine koga hoćeš"... I tako ja faktički dobijem mogućnost da glasam dvostruko, a sve zbog principa da svačiji glas vrijedi jednako, paradoks... I fazon je što se na izborima u Bosni i Hercegovini sigurno bude na desetine hiljada takvih glasova, dakle nastalih manipulacijom starih i drugih ne potpuno svjesnih osoba, koji onda odlučuju o budućnosti ove zemlje i društva... Ima li to svrhe i smisla? Ja mislim da nema...

Dalje, kažeš "moje pravo je da ne znam"... Tačno... Svako ima pravo da ne zna... Npr. ja imam pravo da nemam pojma o medicini, ali onda nemam pravo da budem doktor... Imam pravo da ne znam vozit i da nemam vozačku, ali onda ne mogu sjest za volan... Imam pravo da ne završim pravo :-D , ali onda ne mogu raditi u sudu... Međutim, imam pravo da ne znam ništa o politici i društvu, a da pritom moj glas ima jednaku težinu kao i svačiji drugi, te da na taj način učestvujem u odlučivanju o pitanjima od društvenog značaja :oops: Zašto ova činjenica nije dovoljan osnov da se malo bar pokušaju preispitati osnovni postulati današnje demokratije i uvidjeti da li je moguće napraviti neke modifikacije u pogledu poboljšanja... Moraju li nas populisti gurnuti u neki novi svjetski rat ili globalni haos, da bi tek nakon toga ova tema došla na red?

Ali zaista ne, ne mislim da ikome treba potpuno ukinuti pravo glasa... Ali zar nije moguće izvršiti neke modifikacije kako bi glas nekog svjesnog i obrazovanog građanina ipak vrijedio više? Eto npr. da se radi taj neki test... Pa onda da se vrijednost jednog glasa množi sa određenim koeficijentom koji korespondira sa rezultatima testa... Ili da se šta ja znam, u parlamentima gornji dom pretvori u vijeće "pametnih" (bukvaliziram), a da donji ostane ovakav kakav jeste... Ma ustvari, ne bih ja sad puno o konkretnim rješenjima i prijedlozima, koliko mi je više stalo da se legitimizira diskusija o svsishodnosti sadašnjih demokratskih principa...
Nisam te nazvao fasistom, samo kazem da ideja da se ljudi rangiraju po njihovim sposobnostima prilikom odlucivanja ko ce voditi drzavu tukne na to.

A generalno sto se tice rasprave o tome, pa upravo je poenta u tome da neko ko trazi promjene treba da ponudi bolja rjesenja. Bez toga rasprava gubi smisao, jer se upravo u trazenju tih rjesenja dobija odgovor "zasto ne postoji bolji sistem?"
Ja ti garantujem da svaki prijedlog koji ti das otici u corsokak.

Evo odmah da ti postavim pitanje. Zasto bi glas svjesnog i obrazovanog gradjanina trebao da vrijedi vise? (Znaci da ne ulazimo u to kako se definise ta svjesnost i obrazovanost, Ja na primjer mogu biti vrlo upucen u jedan problem, a da o drugom pojma nemam. A glasam za nekoga ko odlucuje o obje stvari. Kako se tu rangira moj glas? ) Ali osnovni princip, zasto glas obrazovanog treba da vrijedi vise? Pa vec se sad ove "anti-elite" (citaj - ne bas puno obrazovani koji misle da guglanjem o nekom problemu i onda nabacivanjem knjiga i autora koje im gugl izbaci misle da ce njihova argumentacija steci kredibilitet) bune da jedna klasa ljudi, bogatih, a i obrazovanih, ima previse vlasti. Ti se plasis populista, pa bi jos malo da da ih pritegnes? Zar ne mislis da je moguce da upravo ta obrazovana klasa koja se pita vise radi naustrb ostalih radi vlastite dobiti? Ili, evo, ne mora to uopste biti tacno, ili moze biti samo donekle tacno, ali percepcija o tome moze biti takva. I sta onda, dobijes nezadovoljnu masu koja ce vilama istjerati burzuje iz dvorca. :D

Ja mislim da je prava bojazan u sasvim suprotnom - a evo i ti si odlican primjer za to - to je da ljudi sve manje vjeruju u instituciju demokratije. Neki cak vjeruju upravo u suprotno - da je demokratija kao neka pilula koja se dijeli ljudima da budu mirni i poslusni, da misle da je sve do njih i kako treba da bude, dok ih elite opeljesuju. Evo imas na forumu takve primjere. To je jedna od najpotentnijih teorija zavjere, i upravo ona moze dovesti do nekakvih ratova koje spominjes. Njena potentnost je u tome sto u njoj ima mrvica istine.

Stoga, ja mislim da je demokratija kao princip nesto cemu uvijek treba teziti, i tezilo se oduvijek. Ja ti garantujem da je i neki tamo rob u Egiptu kad je vuko onu kamencugu konto sjoo sto sto bi bilo dobro da mi sto ovo vucemo imamo vlast, a ne ovaj neki supak faraon. Pojam demokratije nije u tome da drzava radi ono sto je najbolje za njene gradjane. Pojam demokratije je samo to - da gradjani odlucuju o svojoj sudbini, ma kakva ona bila. I to je ja mislim jedini princip koji se nikad ne smije dirati.....Medjutim, to je jako jako sirok pojam, i u okviru njega ima milion varijabli koje se non-stop mijenjaju, s vremenom, i u raznim zemljama. Tako da ono, daleko od toga da i buducnost u okviru tog principa treba da bude staticna.

I samo jos ovo, a ujedno i odgovor ovom iznad, ta ideja da se o stvarima koje se ticu drzave pitaju oni koji su za to vise strucni vec postoji - u reprezentativnom sistemu. I to je jedan od razloga sto on postoji. Ljudi su davno skontali da nije bas najpametnije da se svako non stop pita o svacemu, sto je i logicno, vec da grupe biraju svoje predstavnike, koji su strucnjaci u toj materiji, koji ce onda dalje u teoriji zastupati njihove interese.


PS: Inace, to sa tvojom bakom zvuci poprilicno cudno. Ne vjerujem da je bas to siroko rasprostranjena pojava, ali siguran sam da ima drugih malverzacija u BiH. U svakom slucaju, to mi ne zvuci bas legalno. Medjutim, ako je tvoja baka mentalno zdrava, ne vidim razloga sto ona ne bi trebala moci glasati? Inace ako se ne varam, mentalno zaostalim ili senilnim nije dozvoljeno glasanje.
Last edited by jeza u ledja on 12/12/2018 17:28, edited 1 time in total.
User avatar
jeza u ledja
Posts: 45258
Joined: 29/12/2005 01:20

#2481 Re: Brexit

Post by jeza u ledja »

Romanija wrote:Ko je rekao da je migracija kriva? Samo kazem kakva je percepcija medju prostom vecinom Britanaca kad je u pitanju emigracija, narocito ona iz istocnoevropskih zemalja clanica EU.
Ne moze i jare i pare. :D
Slobodna trgovina znaci slobodan protok ljudi i obratno.

De mi reci, kakvo je ekonomsko stanje tamo, sada u odnosu na prije dvije godine? Je li se ista promjenilo?
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2482 Re: Brexit

Post by Romanija »

jeza u ledja wrote: Ne moze i jare i pare. :D
Slobodna trgovina znaci slobodan protok ljudi i obratno.
Upravo, ali hajde ti to reci obicnim Britancima(Englezima vecinim) koji su nasjeli na tu pjesmu. Inace to se ovdje kaze 'to have your cake and to eat it'. Glede ekonomije, kakva je u odnosu na prije dvije godine.....hhmmm ....zavisi kako kome i zavisnosti gdje i koja vrsta djelatnosti, mada sam ja u Londonu i to je tesko usporedjivati sa ostatkom zemlje. Meni je licno dosta bolje jer sam imao i unapredjenja i znatno povecanje plate i bonuse u zadnje 3 godine. Brexit, bez obzira jel' tvrd ili mehk', ce imati posljedica jer imamo masu klijenata u EU. Zena se malo vise pati u poslovnom odvjetnickom sektoru, ali anglosaxonski kapitalizam je svakodnevna savana i vazda je borba da si gornji a ne donji, Brexit or no Brexit!
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2483 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

Romanija wrote: Inace to se ovdje kaze 'to have your cake and to eat it'.
Od unabombera sam čuo ispravnu verziju: You can't eat your cake and have it too.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2484 Re: Brexit

Post by Leverage »

Glasanje o nepovjerenju liderki Theresi May unutar Konzervativne Partije desit će se večeras nakon njenog obraćanja. Sve bi se trebalo odvijati između 7 i 9 po našem vremenu.

Pravo glasa imaju članovi Donjeg doma ispred ove partije. Njih najmanje 48 potpisalo se na zahtjev o pokretanju glasanja o nepovjerenju, a među njima je nekoliko vrlo zanimljivih imena, uglavnom hard Brexitovaca. U prvi plan istaknuta je Andrea Jenkyns ali nije nikakva tajna da konce vuče Jacob Rees Mogg, konzervativac starog kova vrlo tvrdih političkih stavova na mnoge teme, ali izuzetno inteligentan, oštrouman, vispren i sposoban da gurne UK u Srednji vijek i da mu cijela država aplaudira na tome. Dugo vremena pratim njegov rad i moram reći da sam se ovoga pribojavao. Nikako ne bi bilo dobro da se on dokopa moći. Theresa May je napravila cirkus od svega ali ako će je zamijeniti Mogg onda neka hvala, nek ostane još neko vrijeme. Sve je počelo njenim pokušajem pokazivanja mišića prošle godine na prijevremenim izborima i sad joj se sve to obilo o glavu.

Postoji varijanta da se nađe kompromis sa nekim blažim torijevcem koji je trenutno okrenut protiv May, npr. Johnsonom ili Raabom. Postojala je mogućnost i da kompromis nastane oko nekog ko podržava May, npr. Amber Rudd, Said Javid ili Michael Gove, ali pošto je May zadebelila da ostane po svaku cijenu, a ovo troje (i još neki) bi za njom i u vatru, ne vjerujem da će iko od njenih da je naslijedi.

Da se vratimo na glasanje, ukoliko joj bude izglasano nepovjerenje, May će biti primorana da odstupi sa pozicije Premijerke.

Redovni izbori su planirani 2022. godine, ali ako niko u Konzervativnoj partiji ne bude u stanju da okupi većinu ići će se na nove prijevremene izbore i to je šansa za Corbyna da se domogne premijerske pozicije.

BBC World News, Telemach, kanal broj 264.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2485 Re: Brexit

Post by Velkoski »

Dakle ako ona ne ostane dolazi "hard Brexiteer" 99% što bi mogla biti katastrofa, a i ako ona ostane od deala neće biti ništa jer je neće podržati (?). Kako god, idiotska situacija? :D

Kakve su šanse za drugi referendum jer UK ima opciju da ostane?
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2486 Re: Brexit

Post by Leverage »

Velkoski wrote:Dakle ako ona ne ostane dolazi "hard Brexiteer" 99% što bi mogla biti katastrofa, a i ako ona ostane od deala neće biti ništa jer je neće podržati (?). Kako god, idiotska situacija? :D

Kakve su šanse za drugi referendum jer UK ima opciju da ostane?
Znaš šta je problem sa eventualnim drugim referendumom u ovom momentu? To što se treba nekih 5-6 stvari desiti prije toga. Nije isključeno da i to bude u nekoj varijanti, ali jednostavno je prerano da se kaže. Ne vremenski, nego fali još povučenih poteza.

Nekako prognoziram da će se ići na produženje ovog perioda od dvije godine kako bi se pokušalo dogovoriti nešto novo. A tu će nadam se biti prostora i za eventualni drugi referendum o ostanku.

Ako uzjaše Mogg ili neko ispod njegovog šinjela ide se na no deal i hard brexit 100%.

Prije dan-dva sam na ovoj temi napisao kako mislim da bi trebalo provesti taj referendum u dva koraka. Ne vjerujem da će se to desiti jer je u ovom momentu postalo očito da su svi zauzeli pozicije od kojih neće odstupiti.

Vrlo, vrlo ružna situacija.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2487 Re: Brexit

Post by Leverage »

https://www.oddschecker.com/politics/br ... -vote-2018

British Politics - Theresa May No Confidence Vote 2018 Betting Odds:

Theresa May Win 1.10 - 1.13
Theresa May Lose 5.75 - 8.84
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2488 Re: Brexit

Post by Velkoski »

Nekako mi se čini da je dosta ljudi promijenilo mišljenje o Brexitu, osim ovih Moggovaca dakako. Bar je tako po internetu, što nije reprezentativno, kakva je "svakodnevna" situacija tamo? Funta je već pala dovoljno da moj džep osjeti, ne želim ni zamisliti šta bi bilo s no dealom :roll:


-

Znači kvote kažu da May nema šanse da izgubi, kako se i predviđalo :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2489 Re: Brexit

Post by Leverage »

Velkoski wrote:Nekako mi se čini da je dosta ljudi promijenilo mišljenje o Brexitu, osim ovih Moggovaca dakako. Bar je tako po internetu, što nije reprezentativno, kakva je "svakodnevna" situacija tamo? Funta je već pala dovoljno da moj džep osjeti, ne želim ni zamisliti šta bi bilo s no dealom :roll:


-

Znači kvote kažu da May nema šanse da izgubi, kako se i predviđalo :mrgreen:
Nisam ja u UK nikad kročio, imaju onaj Edin i još neki, oni su ipak pozvaniji da kažu više o svakodnevnom životu tamo.

Gdje su se to funte zarađivale :D Il' si špekulis'o malo :lol:

Mislim da su mnogi shvatili da će vrlo teško biti bolje u prvoj deceniji nakon Brexita, a i nakon toga je veliko pitanje.

Ja se sjećam i manjih kvota na Hillary Clinton. Pričekao bih glasanje ipak. Više od 50% uplata su protiv May, žica se dobra kvota :D
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2490 Re: Brexit

Post by Velkoski »

Plata u funtama :D, zato me Brexit interesuje i nisu mi jasni Britanci nimalo, ono k'o da likovi imaju ekonomski deathwish jebote :mrgreen:
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2491 Re: Brexit

Post by Leverage »

Velkoski wrote:Plata u funtama :D, zato me Brexit interesuje i nisu mi jasni Britanci nimalo, ono k'o da likovi imaju ekonomski deathwish jebote :mrgreen:
Pisao sam o tome prije par mjeseci.

Imaš dominantno pro-konzervativni jug Engleske koji smatra da regule EU negativno utiču na njihov život generalno i da bi puno bolje bilo ukoliko bi se moć vratila u Westminster gdje bi oni preko svojih MP-ova uticali da se za vrijeme vlade Konzervativaca donose zakoni kakvi njima gode. Sama pomisao da neki Hans ili Giuseppe odlučuju o britanskoj poljoprivredi za njih je neprihvatljiva.

S druge strane problemi industrijski orijentisane sjeverne Engleske u zadnjih nekoliko decenija morali su da imaju nekog krivca. Britanski političari su isuviše često upirali u EU jer im je bilo najlakše optužiti tamo nekog na čije odluke ne mogu uticati.

A onda se stvorila kritična masa raspoložena za napuštanje EU, jeftini populisti poput Faragea jedva su dočekali da raspire vatru i nastao je požar.

David Cameron je, da bi ostao na vlasti i dobio izbore godinu dana prije referenduma, žrtvovao budućnost vlastite zemlje. Olako je licitirao referendumom, poigravao se sa osjećanjima ljudi koji nisu živjeli dobro, i tako je pustio duha iz boce. Kad se desio Brexit, svi političari koji nisu bili za Brexit, a koji su bili u velikoj većini, bili su zabezeknuti rezultatima vlastite neodgovorne politike, posebno ovi koji su strogo bili protiv Brexita a kockali se s tim, poput Camerona. May je recimo bila blagi remainer.

Ovo je pokazna vježba svima u EU šta znači voditi neodgovornu politiku. Poruka je ovo i Mađarima šta ih očekuje ako nastave da bezrezervno podržavaju Orbanove mahinacije. Poruka i za Čehe i Slovake. Za Poljake. Poruka za Holanđane šta bi dovođenje Wildersa na vlast izazvalo. Ili Francuzima šta će se desiti ako izaberu Le Penovu.

Poruka za sve koji bi da biraju slatkorječive cirkusante.
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2492 Re: Brexit

Post by Velkoski »

Valjda ima 170+ glasova ako ovaj izvor ne laže :mrgreen:

https://www.zerohedge.com/news/2018-12- ... ote-begins

Ma ništa, ovo je ko je šta rek'o "public"
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2493 Re: Brexit

Post by Leverage »

Theresi May izglasano povjerenje!

Rezultat glasanja:

Povjerenje 200
Nepovjerenje 117
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2494 Re: Brexit

Post by Leverage »

Jacob Rees Mogg na BBC-u odma najavio da nastavljaju da je ruše i uz to poručio da je ovo užasan rezultat za May.
User avatar
Hame_
Posts: 5522
Joined: 31/08/2007 21:42
Location: Soba, Srebrnik, Županija tuzlanska, HiB, Evropa, Svjeverna strana Zemlje, Mjesec, Sunce, odosmo u PM
Contact:

#2495 Re: Brexit

Post by Hame_ »

Do sada ih niko ebo nije hiljadama godina, eto fol sad u ovih dvadesetak godina se oni zajebali i ebaće ih par zemalja komšija i ova ostala istočna buranija.

De ba da ne reklamiram zube.

Image
User avatar
TAFKAP
Posts: 10307
Joined: 30/09/2011 07:49

#2496 Re: Brexit

Post by TAFKAP »

- How did you call me yesterday?
- Did you call me neboleus?

:lol:
daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2497 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

https://www.bbc.com/news/uk-politics-46856149

Theresa May says no Brexit more likely than no deal

She will use a speech on Monday to warn that Parliament is more likely to block Brexit than let the UK leave without a deal. :?

Mrs May will add that trust in politics will suffer "catastrophic harm" if the referendum result is not implemented.

Labour has vowed to table a vote of no confidence if Mrs May loses.

Its leader Jeremy Corbyn said Labour would vote against the deal and would start moves to trigger a general election if it is voted down.
User avatar
Leverage
Posts: 9513
Joined: 27/05/2018 16:32

#2498 Re: Brexit

Post by Leverage »

No Brexit se sve češće spominje kao varijanta. Čini se da sve više ljudi shvata da su i May deal Brexit i No deal Brexit potpuna katastrofa.

Nije ovo uopšte loše da se desilo, nakon svega viđenog šanse da će se neka druga država upustiti u sličnu avanturu, praktično ne postoje. Još bolje da se desilo jednoj od tri najmoćnije države, tako da ova sitna buranija vidi šta njih čeka.

Cameron i May su napravili cirkus neviđenih razmjera, otvara se šansa za Laburiste, iako ankete i dalje pokazuju hung parliament kao najvjerovatniju opciju. Iz ovoga bi mogle da profitiraju i Liberalne Demokrate kao najdosljednija pro EU politička opcija tamo.

Biće vrlo zanimljivo do 29. marta.
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#2499 Re: Brexit

Post by cyprus »

Ja se bojim najgore opcije - da Britanija izađe iz EU i da se to uopšte ne pokaže kao katastrofa... Bojim se da bi to bio početak kraja EU-a... A onda haos :sad:
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72866
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#2500 Re: Brexit

Post by Velkoski »

Pa već je katastrofa, više-manje :mrgreen:
Post Reply