Brexit

daddy-kool
Posts: 12709
Joined: 30/07/2012 12:45
Location: muslimansko ostrvo

#2876 Re: Brexit

Post by daddy-kool »

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2877 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

OK, GB je otišla, šta dalje? U kom pravcu, koji su naredni potezi i slično...
User avatar
geralt
Posts: 5180
Joined: 14/09/2017 12:45

#2878 Re: Brexit

Post by geralt »

Challenger_ wrote: 10/08/2020 15:33 OK, GB je otišla, šta dalje? U kom pravcu, koji su naredni potezi i slično...
Naredni potezi su da UK potpise trgovinski sporazum sa USA kojim ce ozvaniciti da su, umjesto ravnopravnog partnera Njemackoj i Francuskoj, americka bitch. I da granice, umjesto Poljacima, otvore Pakistancima i Nigerijcima.
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2879 Re: Brexit

Post by Romanija »

Ko, vi, mi, ili EU? COVID19 > BREXIT trenutno.....
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2880 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

Romanija wrote: 10/08/2020 17:17 Ko, vi, mi, ili EU? COVID19 > BREXIT trenutno.....
Vi, GB.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2881 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

geralt wrote: 10/08/2020 16:54
Challenger_ wrote: 10/08/2020 15:33 OK, GB je otišla, šta dalje? U kom pravcu, koji su naredni potezi i slično...
Naredni potezi su da UK potpise trgovinski sporazum sa USA kojim ce ozvaniciti da su, umjesto ravnopravnog partnera Njemackoj i Francuskoj, americka bitch. I da granice, umjesto Poljacima, otvore Pakistancima i Nigerijcima.
OK.

- Ne mislim da će biti tako. Nisam ljubitelj njihove politike, ali im se ne može osporiti politička visprenost prvog reda. Ta, stara je to sila, imperija. Prvo da podsjetim na svoj upis sa prve stranice ove teme, s početka 2016-e, prije Brexita:
Challenger__ wrote: 22/05/2016 17:35 Kad oni i njihovi prekookeanski partneri dovoljno miniraju evropske temelje (a na tome se sistmatski radi: Balkan, imigranti, destabilizacija prlika prema Rusiji) i EU, ispaliće se iz EU ne trepnuvši.

Image

Pa onda lagano, preko Lamanša, sa prezirom gledati kako se evropske ovce kolju.

Deja Vu.
- Uzalud apeli i zastrašivanja stanovništva od strane marioneta finansijske globalističke oligarhije, kako iz GB, tako s vana (debil Obama npr), uzalud post-referendumske blokade, GB je konačno izašla.

Šta, dakle, dalje?

- Mislim da britanski decision makeri dobro uočavaju bitne stvari, da zapažaju globalnu krizu političkih autoriteta i da će prva stvar koja će uskoro usljediti kod njih biti upravo jačanje političkog autoriteta unutar zemlje i prema svijetu. Kako? Evo kako...

- Kraljica ima skoro 95 godina i njen životni vijek se bliži kraju. Nju bi trebao da naslijedi princ Čarls, ali njegovu biografiju i samu ličnost prati nekoliko hipoteka koje ne idu u prilog imperativne obnove autoriteta. Za razliku od njegovog prvog sina, princa Vilijama, koji je, ako sam dobro upratio, najpopularnija figura u kraljevskoj porodici uz staru kraljicu Majku.

Dakle, predviđam sljedeće...

Image

Poslije smrti majke, princ Čarls će abdicirati u korist sina Vilijama, na zadovolsjtvo većinske Engleske i GB. Tada idu novi izbori, nove inicijative prema Kontinentu i prema svijetu a sve to sa pozicije vidljivo obnovljenog autoriteta i legitimiteta vlasti, kako u zemlji, tako u inostranstvu.

U to ime, dok je još uvijek žena monarh,

God save the Queen!.

User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2882 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

Image

Image

The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2883 Re: Brexit

Post by The 51st State »

Challenger_ wrote: 10/08/2020 15:33 OK, GB je otišla, šta dalje? U kom pravcu, koji su naredni potezi i slično...
Italija e steli uveliko.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2884 Re: Brexit

Post by drndalo »

Jasta ce, dok god ne budu trosili koliko imaju, nego puno vise, nema njima bez EU selameta.
The 51st State
Posts: 16743
Joined: 12/01/2008 12:06

#2885 Re: Brexit

Post by The 51st State »

Prave kalkulacije kako ce bolje proci, slaba lira im je nekada dobro valjala.
User avatar
drndalo
Posts: 22794
Joined: 26/06/2006 16:34
Location: Sarajevo

#2886 Re: Brexit

Post by drndalo »

Dok god trose puno vise nego sto zaradjuju sasvim im je svejedno Lira ili Euro...
User avatar
Edin H.
Posts: 46982
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#2887 Re: Brexit

Post by Edin H. »

Ovo ti je isto kao u slucaju Jugoslavije kad su se Hrvatska, Vojvodina i Slovenija zalile da se najvise uchipe u zajednicku kasu za pomoc nerazvijenima, ne racunajuci koliko izvlace kroz zasticeno trziste. Sad neka Gorendzi (sto rekli Englezi), bajadere i Elan sami sebi prodaju, jer ga nikome u EU nece prodati :oops: .
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2888 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

Škotska liderica poručila kako će tražiti referendum o neovisnosti već početkom iduće godine

Škotska liderica Nicola Sturgeon poručila je kako želi novi referendum za neovisnost Škotske od Britanije već početkom iduće godine. Podsjetimo, Škoti su imali referendum 2014. i tada su glasali s 55% za ostanak u Britaniji, no ovog puta ishod bi mogao biti drugačiji, prije svega zbog činjenice da Britanija izlazi iz Europske unije. Naime, škotska ekonomija usko je vezana uz EU tržište te bi zbog toga Škotska prošla puno lošije od Engleske
Romanija
Posts: 2005
Joined: 02/10/2008 15:56
Location: All over the UK

#2889 Re: Brexit

Post by Romanija »

Skotima je zeznuto i ako ostanu i ako izadju iz zajednice.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2890 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

EU i Velika Britanija postigle dogovor o Brexitu
:arrow: LINK
škotska premijerka odmah najavila izlazak iz Britanije: "Vrijeme je da Škotska krene u stvaranje vlastite sudbine kao neovisna europska nacija!"

No, očito nisu svi zadovoljni - naime, svega nekoliko trenutaka nakon potvrde sporazuma oglasila se škotska premijerka Nicola Sturgeon pozvavši na izlazak iz Britanije. "Ovaj Brexit događa se mimo volje Škotske. Nema tog sporazuma koji će ikad nadoknaditi nam ono što nam Brexit oduzima. Vrijeme je da krenemo u stvaranje vlastite sudbine kao neovisna europska nacija", poručila je.
:arrow: LINK
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2891 Re: Brexit

Post by Leverage »

Kao da je to nešto novo iz SNP-a. Dok su Torijevci na vlasti nema ništa od novog referenduma.
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2892 Re: Brexit

Post by Leverage »

Inače, ovaj sporazum je vrlo pozitivna stvar u Brexitu kao negativnom događaju.
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#2893 Re: Brexit

Post by konami666 »

Englezi zadržali sve prednosti EU kao npr. slobodna trgovina a riješili se plaćanja EU članarine, europskog suda i slobode kretanja.
Kako je bilo na početku kada je EU govorila da neće biti slobodne trgovine bez slobode kretanja, sad su pojeli vnogo. UK pobijedila u svakom aspektu, ne vidim samo razlog zašto i ostale članice ove koje se protive imigraciji ne bi izašle iz EU, zadržale slobodnu trgovinu i riješili se imigranata iz rumunije, poljske i osetskih siromašnih zemalja. Vjerovatno će tako i da bude.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2894 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

Leverage wrote: 24/12/2020 17:43 Inače, ovaj sporazum je vrlo pozitivna stvar u Brexitu kao negativnom događaju.
Banalna kontrola štete u nepovratnom procesu opadanja, dezintegracije i rekonfiguracije Starog kontinenta.
Last edited by Challenger_ on 24/12/2020 18:41, edited 1 time in total.
User avatar
bunk
Posts: 8774
Joined: 16/07/2016 19:58

#2895 Re: Brexit

Post by bunk »

Sta to vidis Sarumane sto mi plebejci ne vidimo?
Kakvo preslagivanje molim te?
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2896 Re: Brexit

Post by Leverage »

Challenger_ wrote: 24/12/2020 18:36
Leverage wrote: 24/12/2020 17:43 Inače, ovaj sporazum je vrlo pozitivna stvar u Brexitu kao negativnom događaju.
Banalna kontrola štete u nepovratnom procesu opadanja, dezintegracije i rekonfiguracije Starog kontinenta.
Šta je babi milo to joj se i snilo.
User avatar
Challenger_
Posts: 13551
Joined: 05/03/2013 21:09
Location: 永恆 - bez podrumskih entiteta i taketo-maketo koalicije
Contact:

#2897 Re: Brexit

Post by Challenger_ »

Predvidljivo, mediokritetsko insinuiranje. Što se tiče Brexita, sve sam ispisao na prvoj stranici teme, eto kopije iznad, na ovoj stranici. To je tačna antacipacija za razliku od tebe koji si tvrdio da od Brexita nema ništa, što jeste puki wishful thinking.

Ako ne znaš da polemišeš, ne kvotaj me.


_______
User avatar
Leverage
Posts: 9493
Joined: 27/05/2018 16:32

#2898 Re: Brexit

Post by Leverage »

Challenger_ wrote: 24/12/2020 19:47 Predvidljivo, mediokritetsko insinuiranje. Što se tiče Brexita, sve sam ispisao na prvoj stranici teme, eto kopije iznad, na ovoj stranici. To je tačna antacipacija za razliku od tebe koji si tvrdio da od Brexita nema ništa, što jeste puki wishful thinking.

Ako ne znaš da polemišeš, ne kvotaj me.


_______
Nemaš pojma ni o čemu pa tako ni o ovome.

Ja sam navijao da do Brexita ne dođe, a ne tvrdio da neće doći do njega. To je iz razloga što preferiram integracije i progresivne ideje za razliku od tebe kojeg prođu trnci na svaku retrogradnu i idiotsku političku platformu. S druge strane, ti nisi ništa anticipirao nego si, kao i obično, navijao za uspjeh nazadne dezintegracione politike i posrećilo ti se.

Kvotam te kako bih ostalim skrenuo pažnju na tvoje budalaštine.
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2799
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#2899 Re: Brexit

Post by ovo_malo_duse »

Ma pusti strucnjaka.
Englezi su pojeli govno zbog ega glupana koji je mislio se nece desit, onda su pokusali da se pojebu a da im ne udje. Sta mislite sto su Svabe ugurale Ursulu, pa to je zato sto je prethodna ekipa bila na nivou samo dogovora i ustupaka. Englezi su odugivlacili do zadnjeg I kad su vidjeli da su totalna pusha i a svabe nece popustit po cijenu totalnog sjeba potpisali su u 90+2 minuti. I sta su to dobili moraju platit “fee” ko i norvezani a ovim zatezanjem su izgubili kamaru Firmi ko je su sjedista prebacili ili u Irsku ili kontinent. U principu su jos uvjek trziste za EU a izgubili su kravu muzaru koju su muzli kako su htjeli. Kako kaze ovaj moj kolega Britanac zajeb stoljeca za koji elita zna a plbejci ce skontat u sljedecih par godina.
konami666
Posts: 2495
Joined: 11/05/2015 21:57

#2900 Re: Brexit

Post by konami666 »

ovo_malo_duse wrote: 25/12/2020 11:36 Ma pusti strucnjaka.
Englezi su pojeli govno zbog ega glupana koji je mislio se nece desit, onda su pokusali da se pojebu a da im ne udje. Sta mislite sto su Svabe ugurale Ursulu, pa to je zato sto je prethodna ekipa bila na nivou samo dogovora i ustupaka. Englezi su odugivlacili do zadnjeg I kad su vidjeli da su totalna pusha i a svabe nece popustit po cijenu totalnog sjeba potpisali su u 90+2 minuti. I sta su to dobili moraju platit “fee” ko i norvezani a ovim zatezanjem su izgubili kamaru Firmi ko je su sjedista prebacili ili u Irsku ili kontinent. U principu su jos uvjek trziste za EU a izgubili su kravu muzaru koju su muzli kako su htjeli. Kako kaze ovaj moj kolega Britanac zajeb stoljeca za koji elita zna a plbejci ce skontat u sljedecih par godina.
Da li sam ja nešto propustio? Zar nisu dobili pristup slobodnom tržištu bez slobode kretanja (sto su i željeli od početka) i da se riješe Europskog suda?
Meni izgleda da se EU zeznula sto im je dala jedno bez drugoga sto ostali desničari mogu iskoristiti da traže isti deal (ovi koji se protive migracijama).
Post Reply