Brena-koncert 30.maj-ALL ABOUT

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Locked
User avatar
Irm@
Posts: 4188
Joined: 26/11/2005 00:44
Location: tramvaj

#1 Brena-koncert 30.maj-ALL ABOUT

Post by Irm@ »

Lepa Brena 30. maja u Sarajevu
Koncert će biti održan u dvorani Zetra. U planu nastupi u Bihaću, Tuzli, Mostaru i Banjoj Luci...
10.04.2009. 08:11

Lepa Brena narednog mjeseca kreće na turneju po Bosni i Hercegovini. Kako doznajemo, ova muzička zvijezda će nakon 20 godina održati koncert u Sarajevu i za 30. maj je rezervirana Olimpijska dvorana Zetra. Brenin sarajevski koncert, kao i njene planirane nastupe krajem juna i početkom jula u Bihaću i Tuzli organizirat će bh. agencija "Stage art".

- Možemo potvrditi informacije o bh. turneji Lepe Brene. Već su u toku pripreme za Brenin sarajevski koncert 30. maja. Želimo prirediti vrhunski muzički spektakl kakav i zavređuje Sarajevo kao glavni grad naše države - kaže Elmir Rekić, direktor "Stage arta".

U toku je, inače, Brenina balkanska povratnička turneja "Uđi slobodno", u okviru koje je ova pjevačica već napunila ljubljansku dvoranu Tivoli. Karte su u Ljubljani prodane za nepunu sedmicu iako su koštale 39 eura. Brena će u junu imati nastup u Zagrebu, a interesovanje za ulaznice u pretprodaji je izuzetno veliko.

Kako doznajemo, "Stage art" spreman je čak i na drugi Brenin koncert u Zetri ako publika to bude tražila.

- O tome još ne bih govorio, a odluku o tim stvarima donosit ćemo uz konsultacije s Breninim menadžmentom - govori Rekić i dodaje da je i u BiH omogućena pretprodaja ulaznica na portalu kupi kartu.ba.

Brena bi u sklopu bh. turneje također trebala nastupiti u Mostaru i Banjoj Luci.

U Tuzli pjevala 2004. godine

Nakon okončanja agresije na BiH, Brena je imala samo dva koncerta u našoj zemlji, i to 2004. godine u Tuzli i u rodnom Brčkom.

izvor: Dnevni Avaz

ja volim neke njene stare pjesme...tako da mislim da ce to biti jedan fini koncert...
a vi?
:-D :D
User avatar
ProbuseniDolar
Posts: 1007
Joined: 13/05/2008 00:18
Location: Rajvosa

#2 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by ProbuseniDolar »

Ovom gradu u svakom slucaju fali koncerata tako da je po meni ovo dobra vijest ... Licno nesto ne gotivim Brenu pa ne namjeravam ici, ali nemam nista protiv onih koji ce ici na koncert ...
User avatar
burek_in_space
Posts: 17290
Joined: 04/12/2007 16:32

#3 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by burek_in_space »

Da joj Hebem majku chet***** kako je nije stid,fuj,gadi mi se aaaaaaaa

Serem,samo sam se upisao da mogu pratiti temu! :D


I da,necu ici na koncert.Javite mi kad bude dolazio Aca Lukas! :mrgreen:
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#4 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by travar »

Koliko god mrzio turbo folk i sve ostalo što ima folk kao sufix, ono što je ona pjevala '80-ih je kud-i-kamo kvalitetnije od smeća koje se danas prezentira!
Što se tiče koncerta, tu sam neutralan, mada čini mi se malo pretežem na negaciju, ne pitajte za razloge!
homar
Posts: 1485
Joined: 16/06/2008 17:07

#5 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by homar »

Šta je, nestalo joj para, pa četnikuša dolazi da se namiri od onih koji su "bacali srpsku djecu lavovima". Ona igra na zaborav, kakav bezobrazluk, u ratu je pjevala četničkim hordama koji su harali po BiH, a sada dolazi da muze te iste žrtve. Pitam se ko će poslije Brene doći, najvjerovatnije Ceca. Ja kada bih bio u prilici, otjerao bih je u 3PM i nju i njenog "intelektualca iz Bosanskog Grahova". Dajte ljudi te pare djeci siročadima čije su očeve ubili četnici uz Brenu koja ih je pjesmom moralisala, osvijestite se već jednom.
meli_ha
Posts: 80
Joined: 25/10/2008 13:14

#6 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by meli_ha »

Joj, bjezim odavde :run:

Sto je najgore, znam da ce sve biti prepuno... Prestrasno.
User avatar
travar
Posts: 2764
Joined: 14/08/2006 21:23
Location: Tudena

#7 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by travar »

homar wrote:Šta je, nestalo joj para, pa četnikuša dolazi da se namiri od onih koji su "bacali srpsku djecu lavovima". Ona igra na zaborav, kakav bezobrazluk, u ratu je pjevala četničkim hordama koji su harali po BiH, a sada dolazi da muze te iste žrtve. Pitam se ko će poslije Brene doći, najvjerovatnije Ceca. Ja kada bih bio u prilici, otjerao bih je u 3PM i nju i njenog "intelektualca iz Bosanskog Grahova". Dajte ljudi te pare djeci siročadima čije su očeve ubili četnici uz Brenu koja ih je pjesmom moralisala, osvijestite se već jednom.
Zar Cecika nije dolazila, pa nije valjda da sam to propustio :D
Što se tiče brene, ako ne bude Dare Bubašvabe, definitivno ne idem :D
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#8 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by Maraschino »

velika turneja lepe brene sirom nase jedine... :-)

slag na turneju je b. luka za vidovdan...

udri muuujooooooo... :D
superpujdo
Posts: 410
Joined: 09/02/2009 20:58

#9 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by superpujdo »

meli_ha wrote:Joj, bjezim odavde :run:

Sto je najgore, znam da ce sve biti prepuno... Prestrasno.
:run:
popajic
Posts: 5738
Joined: 16/07/2007 09:55
Location: Sarajevo

#10 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by popajic »

Fahreta Jahic, od pocetka agresije postaje Jelena Zivojinovic, odlazi u BG...Sarajevo se raduje njenom koncertu :? :? :?
Sve moze u Sarajevu, bas sve...na zalost !
Basta
Posts: 111
Joined: 03/04/2009 13:02

#11 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by Basta »

Pa za svakog postenog Bosnjaka nebi trebalo biti dileme, "Brena je popljuvala svoj narod, svoju drzavu, svoju vjeru i zato bi trebalo i nju popljuvat, onako narodno, Bosnjacki, da se ugusi u Bosnjackoj pljuvacki". Gdje joj je sada okupatorska uniforma??? Sidi li se danas svojih izjava o Brckom i zvijerskim napadima "Mudzahedina"? Zasto ne kaze javno i glasno kako se danas zove, da nenosi ime Fahreta? Kako samo covijek moze nisko da padne, FUJ... Gadi mi se... FUJ....
Dok su Bosnjaci po Bosni zvjerski ubijani 94-e evo kako se ona provodila po srbiji http://www.youtube.com/watch?v=1jRY9d_fHt8
A evo je malo i u cetnickoj uniformi za koju se danas ispira da je bila safari uniforma http://www.sarajevo-x.com/forum/viewtop ... f=2&t=9257
http://www.bosnjaci.net/print.php?pid=26516
User avatar
mofo33
Posts: 1000
Joined: 07/04/2008 21:30
Location: pogresna drzava

#12 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by mofo33 »

sa razlikom da kusturica NIKADA nece doci
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#13 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by lolo_lolo »

mofo33 wrote:sa razlikom da kusturica NIKADA nece doci
nit hoce nit smije,a nek seljaci idu na brenu,jebla ih ona
User avatar
Baltazar_khan
Posts: 7936
Joined: 25/08/2008 01:46
Location: Moj grad, moj klub

#14 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by Baltazar_khan »

Znam ja nas, jebo ti nas :oops:
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#15 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by bijelo_dugme »

Nek se goni u 3 ... materine :x

Dosla srat i kupiti pare, kako je nije stid!

A Zetru ce napunit, o tome netreba ni pricat, u nas bi Ceca napunila Kosevo kakav smo mi glup narod.

Treba cijeli grad poljepit ovom slikom da narod vidi:

Image
lolo_lolo
Posts: 1038
Joined: 18/03/2009 01:24

#16 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by lolo_lolo »

ako smo uspjeli zabraniti koncert tompsona mozemo i ove krmace
User avatar
cyprus
Posts: 39275
Joined: 21/03/2007 22:00
Location: Σαράγεβο / Saraybosna

#17 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by cyprus »

Možda onima koji imaju namjeru otić na koncert nisu ni na kraj pameti političke konotacije i sve iz tog faha, nego im je samo do Breninin pjesama? Meni se čini da je kod muzičara najbitnije upravo to - muzika (ne ulazi sad u pitanje kvalitete, uostalom de gustibus non dispitandum est), sve ostalo je sekundarno, ako uopšte treba doći u razmatranje. :roll: :roll:
elSaik
Posts: 11898
Joined: 27/03/2007 16:49
Location: 8. krug pakla

#18 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by elSaik »

Ko o čemu, Bošnje o principima... :mrgreen:
User avatar
IBM
Posts: 877
Joined: 26/07/2007 14:01

#19 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by IBM »

Image
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#20 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by terra_incognita »

čak sam gledala i snimak u kojem u ovoj odori sokli srpske bojovnike na borbenim linijama, čini mi se baš oko Brčkog

FUJ!!!
User avatar
ladyblue18
Posts: 22380
Joined: 24/12/2006 22:57
Location: You don't have to like me, I'm not a facebook status

#21 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by ladyblue18 »

Muziku njenu ne slusam ni bilo koji izdanak te vrste muzike.
Iako se moram sloziti da muzika koju je ona pjevala pocetkom karijere je opera za ovo danas.
Tako da otisla svakako ne bih.
Zena bez principa, sljam ljudski, odron od osobe.
A zapamtite, da ce u svakom od ovih gradova u kojima bude nastupala, sale biti dupke ispunjene.
90% publike ce ciniti djecurlija i teenageri koji svrsavaju na turbo folk, i koji pojma nemaju o ratu i bilo cemu.
A koji i imaju opet ce otici, jer njih zaboli briga za to ko je sta radio.
Kao sto neko rece da Ceca dodje isto bi se desilo.
Ja to smatram porazom nasim.
Porazom ovog narod koji je krv lio 4 godine.

p.s. neko je spomenuo ako smo mogli Thompsona sprijecit, zasto ne i nju? postoji neki nacin? da se reaguje dok je jos vrijeme
suspect_zero
Posts: 25826
Joined: 11/10/2008 21:45

#22 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by suspect_zero »

Baltazar_khan wrote:Znam ja nas, jebo ti nas :oops:


Jes' vala baš :(
User avatar
terra_incognita
Posts: 1913
Joined: 08/10/2007 11:43
Location: Terra Incognita

#23 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by terra_incognita »

šta je bilo onda sa onim Ljubom Aličićem ili nekim sličnim, je li sprječen koncert???
User avatar
febo_acm
Posts: 10237
Joined: 10/02/2009 17:00
Location: SARAJEVO

#24 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by febo_acm »

Ja ovo fakat nisam znao. Šokiran sam. Ovo treba zabraniti podhitno.
User avatar
bijelo_dugme
Posts: 1991
Joined: 06/06/2007 23:13
Location: Dodik's Democratic Republic of Srpska (DDRS)

#25 Re: Lepa Brena u Sarajevu...

Post by bijelo_dugme »

cyprus wrote:Možda onima koji imaju namjeru otić na koncert nisu ni na kraj pameti političke konotacije i sve iz tog faha, nego im je samo do Breninin pjesama? Meni se čini da je kod muzičara najbitnije upravo to - muzika (ne ulazi sad u pitanje kvalitete, uostalom de gustibus non dispitandum est), sve ostalo je sekundarno, ako uopšte treba doći u razmatranje. :roll: :roll:
Nije bas tako.

Mislis da bi neka Njemacka grupa mogla napuniti stadion u Tel Avivu ako su prije toga izjavili da obozavaju Hitlera?

To se samo u Bosni more desiti, u nas bi Dr. Dabic mogo napunio Zetru, samo da promjeni ime u Dj Dabic, napravi par turbofolk hitova i to je to :roll:
Locked