Breaking Bad

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1826 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Dosadni wire, lost niko nije skontao.

Pa ti ideš iz provalije u provaliju. :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1827 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

Dosadno nego sta.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1828 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Gerro wrote:Dosadno nego sta.
Nisi jedini kome je dosadno, al' vas stavljamo u istu kategoriju kao što ti stavljaš ovog momka koji je popljuvao lost.

Lost je originalno trebao bit mnogo krači, al' zbog uspjeha su ga produžili i onda su element nemogucih stvari ubacivali u seriju postepeno i nije im ostalo ništa više nego da ih proglase mrtvim na kraju.
Ovo je između ostalog i potvrdio i kreator serije samo ne ovim riječima.

A što se tice breaking bad ti si klasicni fanboy kao ovi na imdb što daju 10 od 10 iako film ima maksimalnu kvalitetu 6,5 ocjene na imdb.
I da slazem se fino su to spakovali sve na kraju ono zadovoljavajuce za nas koji volimo seriju.

A za ove koji nisu gledali seriju i gledaju film kao film bice im standardna kar'na ono što netflix izbacuje vec godinama.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1829 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

90minut wrote:
Gerro wrote:Dosadno nego sta.
Nisi jedini kome je dosadno, al' vas stavljamo u istu kategoriju kao što ti stavljaš ovog momka koji je popljuvao lost.

Lost je originalno trebao bit mnogo krači, al' zbog uspjeha su ga produžili i onda su element nemogucih stvari ubacivali u seriju postepeno i nije im ostalo ništa više nego da ih proglase mrtvim na kraju.
Ovo je između ostalog i potvrdio i kreator serije samo ne ovim riječima.

A što se tice breaking bad ti si klasicni fanboy kao ovi na imdb što daju 10 od 10 iako film ima maksimalnu kvalitetu 6,5 ocjene na imdb.
I da slazem se fino su to spakovali sve na kraju ono zadovoljavajuce za nas koji volimo seriju.

A za ove koji nisu gledali seriju i gledaju film kao film bice im standardna kar'na ono što netflix izbacuje vec godinama.
Koji ce glupan gledati film da ne gleda seriju prvo ? :lol:

Pises nebuloze kao i obicno. Film je solidna osmica ;)
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1830 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

To ti je priča Aarona Paula i kreatora da se može gledati i film zasebno..

Što se tice toga da je film solidna osmica sad kad bi ti listao filmove koji imaju tu solidnu osmicu na imdb oči bi ti ispale.

Film ima ovu ocjenu samo zbog toga što fanboy dečki poput tebe glasaju na imdb.
Film jedva da ima 6.5 snimljen samo zbog para koje je netflix dao, izbacuju ljudi svakog mjeseca 5 do 10 filmova koje kupuju od drugih.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1831 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

Rekao bih ti nesto ali necu dzaba da te uvrijedim. Kako kontas da nema smisla gledati film ako nisi seriju? Zamisli da si poceo gledati film a da nisi serinu i kontas se kako je Jesse dosao do te situacije u kojoj je sad
Kako si mi pametan :lol:

Yebo te imdb tamo yebeni matrix ima 8.7 a nije ni sestica od filma realno. Smaras i sa tim fanboy. Ne znam sta si ti ocekivao ali ja sam dobio ono sto sam zelio i zadovoljan sam
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1832 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Gerro wrote:Rekao bih ti nesto ali necu dzaba da te uvrijedim. Kako kontas da nema smisla gledati film ako nisi seriju? Zamisli da si poceo gledati film a da nisi serinu i kontas se kako je Jesse dosao do te situacije u kojoj je sad
Kako si mi pametan :lol:

Yebo te imdb tamo yebeni matrix ima 8.7 a nije ni sestica od filma realno. Smaras i sa tim fanboy. Ne znam sta si ti ocekivao ali ja sam dobio ono sto sam zelio i zadovoljan sam
Pa pobjegao iz zatočeništva nije bitno kakvog otisao do drugova sve je objašnjeno u prvih pola sata film prati njegovu priču ne šta se desilo prije nisu govorili bezveze da neko ko nije gledao seriju može pogledati film.

Pa fanboy fanovi serije glasaju na imdb zato je film imao 8.9 jucer evo sad vec ima osmicu.
Spustice se na 7,5 što je isto ogromna ocjena, al' eto.

Imdb je dobar jer sve preko šestice na imdb je vrijedno gledanja eh sad zavisi šta voliš gledati šta ne voliš.

Matrix bi trebao desetku čistu imati, a ne 8.7.

Baš me zanima šta ti nije po volji u matrixu pa kazes da nije ni šestica?
drogon2
Posts: 1018
Joined: 30/05/2016 15:23

#1833 Re: Breaking Bad

Post by drogon2 »

Ma nije film bio tako los.Fino je ponovo bilo vidit neke likove. Meni eto nije sjelo sto kao ganjas neku konkluziju Jessejeve price, a haman zadnja scena u filmu ti u biti gotovo ista kao zadnja scena u seriji. Lik bjezi u kolima sa bezbroj mogucnosti. Nisu morali napravit ovaj film, al vidim zasto jesu. Bilo bi glupo od njih ne iskoristit popularnost koju serija uziva i 6 godina nakon zavrsetka.
User avatar
KB9
Posts: 8449
Joined: 26/10/2014 08:20

#1834 Re: Breaking Bad

Post by KB9 »

maksimalno precjenjena serija
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1835 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

90minut wrote:
Gerro wrote:Rekao bih ti nesto ali necu dzaba da te uvrijedim. Kako kontas da nema smisla gledati film ako nisi seriju? Zamisli da si poceo gledati film a da nisi serinu i kontas se kako je Jesse dosao do te situacije u kojoj je sad
Kako si mi pametan :lol:

Yebo te imdb tamo yebeni matrix ima 8.7 a nije ni sestica od filma realno. Smaras i sa tim fanboy. Ne znam sta si ti ocekivao ali ja sam dobio ono sto sam zelio i zadovoljan sam
Pa pobjegao iz zatočeništva nije bitno kakvog otisao do drugova sve je objašnjeno u prvih pola sata film prati njegovu priču ne šta se desilo prije nisu govorili bezveze da neko ko nije gledao seriju može pogledati film.

Pa fanboy fanovi serije glasaju na imdb zato je film imao 8.9 jucer evo sad vec ima osmicu.
Spustice se na 7,5 što je isto ogromna ocjena, al' eto.

Imdb je dobar jer sve preko šestice na imdb je vrijedno gledanja eh sad zavisi šta voliš gledati šta ne voliš.

Matrix bi trebao desetku čistu imati, a ne 8.7.

Baš me zanima šta ti nije po volji u matrixu pa kazes da nije ni šestica?
Ja nisam ni glasao na Imdbu a da jesam dao bih 7.5 tj 8 vjerovatno. Kazem ti opet film gledati bez serije je besmisleno. Isto da gledas entourage film a nisi seriju.

Matrix je precijenjen film i ne vidim nista posebno. Recimo iz istog zanra Terminator 2 Judgement day mi je 10 puta bolji a ima manju ocjenu
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#1836 Re: Breaking Bad

Post by LSD »

@90 minuta
I ti se raspravljaš sa najvecim noliferom foruma Gerrom.
Pa taj nolifer je napravio još jedan nick na ovom forumu (Vito) da bi mogao sam sa sobom komunicirati :lol: :lol: time je valjda sve jasno o kakvom poremečaju se radi.
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1837 Re: Breaking Bad

Post by karanana »

Evo odgledo konacno nako par noci padanja u san. Film je 6 i nek se udara u guzicu zbog 6.
Nista posebno. Dosta scena predvidivo, ritam better call saula. Na kraju nista. Uz to ja ni u seriji nisam volio karakter pinkmana tako da me boli sta ce biti s njim. Iskreno ja sam i zaboravio njegovo zatocenistvo tamo sa onima. Sad su ga prikazali kao totalno ujebanog lika kojeg je zatocenistvo napravilo totalnim podanikom njegovih tamnicara. Podsjetilo me na zatocenistvo onog frajera iz game of thrones sto su mu je onaj ludi remzija, posinak boltona, kitu odrezo.

Cuja matrix u istoj kategoriji kao i terminatori. Haha. Matrix 1 kultni film. 9 ili 10 bez problema. Ostali matrixi smetlje.
Last edited by karanana on 13/10/2019 15:35, edited 1 time in total.
User avatar
LSD
Posts: 27199
Joined: 24/07/2007 08:26

#1838 Re: Breaking Bad

Post by LSD »

Terminator 2 Judgement day bolji od Matrixa :pisnuo: :pisnuo:
Samo teška nezalica i mrtvi nolifer poput Gerre može napisati takvu budalaštinu :lol: :lol:
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1839 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

Naravno da je bolji. :thumbup: Samo teske neznalice to mogu negirati.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58443
Joined: 03/08/2010 19:04

#1840 Re: Breaking Bad

Post by kakavdanakneiskustvu »

pa nekome jeste bolji,nekome nije,kao da se moze nekako dokazati nekakvom strucnom analizom i reci ovaj je film bolji i nema dalje rasprave o topme
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1841 Re: Breaking Bad

Post by karanana »

Pa ne mogu se dva porediti. Isti SF zanr samo na papiru. Isto ko kad bi ja reko da je dumb and dumber bolji od schindlerove liste.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1842 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

Da, u tom slučaju je Matrix dumb and dumber :thumbup:
User avatar
karanana
Posts: 47134
Joined: 26/02/2004 00:00

#1843 Re: Breaking Bad

Post by karanana »

Gerro wrote:Da, u tom slučaju je Matrix dumb and dumber :thumbup:
Ne, prije bi rekao da je terminator dumb and dumber. Nemoj me pogresno shvatiti, terminator 2 mi je fina osmica, odlican film za ono sto jeste....pucacina, rokacina, destrukcija. Dumb and dumber mi je jedna od najsmjesnijih i najjacih komedija koje sam ikad gledao. Ali pitanje je dubine filma. Mozda iz tvog plicaka matrix i izgleda dosadno i glupo. Ali filozofija filma je ustvari pokrenula pricu i pitanje da li smo mi matrix? Filozofski film.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1844 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

:lol: Ispade TErminator u rangu smeća Fast and furious jbt :lol:
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1845 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Terminator dvica je tu i tamo isti ugođaj gledati kao matrix kec, al' ako cemo gledati koji je kultniji i kvalitetniji film to je bez ikakvog govora matrix.

Al' dobro svi imaju svoj proces razmišljanja i presude tako da OK samo što ako gledaš u procentima ko ima više simpatija to je onda matrix.
Kao što karanana rece samo kec ostalo ne brojim.
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11060
Joined: 15/01/2010 18:31

#1846 Re: Breaking Bad

Post by Jack Be Nimble »

Gerro se pali na entourage. Nema potrebe ulaziti u bilo kakvu pricu sa njim.
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1847 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Jack Be Nimble wrote:Gerro se pali na entourage. Nema potrebe ulaziti u bilo kakvu pricu sa njim.
Da po svemu sudeci to je ona vrsta likova koja bi bez problema rekla da mu je neka turska serija bolja od Wire ocigledno je da to sve gleda površno.
User avatar
Gerro
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 10376
Joined: 19/12/2018 20:19

#1848 Re: Breaking Bad

Post by Gerro »

90minut wrote:
Jack Be Nimble wrote:Gerro se pali na entourage. Nema potrebe ulaziti u bilo kakvu pricu sa njim.
Da po svemu sudeci to je ona vrsta likova koja bi bez problema rekla da mu je neka turska serija bolja od Wire ocigledno je da to sve gleda površno.
Kmeeee kmeeeee

Entourage je kultna serija. Poslije the officea, Seinfielda mozda i najbolja komedija ;)

Turke ne pratim a the wire je bezze. Dosadno sporo
90minut
Posts: 12889
Joined: 07/04/2019 10:56

#1849 Re: Breaking Bad

Post by 90minut »

Entourage je komedija, porediti nju i recimo wire nema smisla.

Da moja greška što sam se upustio u ovu avanturu.
User avatar
Altsa
Posts: 7314
Joined: 19/03/2004 18:31

#1850 Re: Breaking Bad

Post by Altsa »

Film je nategnuta 6. Koji je razlog snimanja filma ne znam izuzme li se da je sniman zbog love. I onda jos onako amaterski ubace White u restoranu.
Post Reply