Breaking Bad

Najbolji i najgori filmovi, serije, sve o sedmoj umjetnosti...

Moderator: _BataZiv_0809

Post Reply
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1 Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Vidio sam da je forumas Dzemmo vec preporucio ovu seriju na drugoj temi, ali kontam, kada svaka bezvezna turska sapunica moze imati svoju temu, zasto ne i Breaking Bad. Moram priznati da sam nakon citave jedne dekade (ako ne i duze) pozitivno iznenadjen ovom americkom produkcijom, jer u Evropi smo mahom imali priliku pratiti nekakve krimi-serije tipa CSI, preplavljenim dosadnim i neoriginalnim arogantno-ubercool karakterima. Da ne spominjem beskrajnu ponudu odavno ispuhanih advokatskih, ljekarskih i mystery serija.
Breaking Bad se krece oko ucitelja hemije Waltera Whitea koji zbog lose finansijske situacije njegove obitelji (njegova trudna zena ne radi) pored svog prosvjetnog posla radi i u jednoj autopraoni. Nakon sto je kod njega dijagnosticiran rak pluca, odlucuje se na ilegalnu proizvodnju "Crystal Metha" sa bivsim ucenikom da bi nakon smrti finansijski osigurao obitelj.....

Image

U ulozi Waltera Whitea je Bryan Cranston, poznat i kao otac Hal iz serije "Malcolm in the Middle".
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#2 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

Ovu seriju sam nedavno pocela gledati (sad sam na 5. epizodi prve sezone). Tema je dosta mucna tako da ne mogu da napravim maraton gledanja ko kod drugih serija, al je serija stvarno odlicna. Koliko kog bilo strava, pogotovo za nekoga ko je izgubio dragu osobu od raka, na momente ima tako otkacenog humora i apsurda, prva liga :thumbup:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#3 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Onda si vec skoro presla prvu sezonu koja ima samo 7 epizoda. Ja sam trenutno zavrsio drugu epizodu druge sezone. Postao sam ovisan. :D
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#4 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

@Jazz_Junkie - question: jesi li gledao te minisodes nakon prve sezone i ako da, da li su bitne?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#5 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Nazalost nisam i ne mogu ti reci da li su bitne, ali cu ih skinut pa ti javim. :D Kada kazem skinut, ne mislim se skinut nego te minisodes. Samo da ne bude nesporazuma. :oops: :lol:

Izvini, morao sam se malo provaljivat. :D
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#6 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

ma skidaj se ti koliko volis, ja nemam nista od toga :D

hajd javi, al ja veceras pocinjem sa drugom sezonom, sa ili bez minisodes (inace su one po hronologiji izmedju prve i druge) - nesto mi pojam minisodes uopste nije simpatican.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#7 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Pa nisu bas..... prva epizoda druge sezone upravo nastavlja gdje je stala zadnja iz prethodne.
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#8 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

ja sam gledala kada se emitirala na pinku i bila sam ovisnik tottaaaalniii :-D i onda su je nekako prekinuli, kada je onaj avion grohnuo, i kada su napokon objasnili sta je sa onim rozim medvjedicem u bazenu :-) :-D ja se nisam nesto angazovala da je dalje skidam...lijena sam sta cu :)
zna li neko dokle sam ja stigla sa gledanjem :D jer ja bas i nisam sigurna, pa da znam ako budem nekad skidala dalje, odakle da krenem :)
znam da joj je tada ocjena na imdb bila 9, vidim sada da je 9,2 wow :-D
i da, bilo mi je fascinantno da je onaj aaron paul '79 godiste :shock: ja mu ne bih dala ni 25 :-D pogotovo u onim sirokim hlacama i ostalim glupostima :-) :-D
veleno
Posts: 752
Joined: 19/09/2009 19:05

#9 Re: Breaking Bad

Post by veleno »

frfi. wrote:ja sam gledala kada se emitirala na pinku i bila sam ovisnik tottaaaalniii :-D i onda su je nekako prekinuli, kada je onaj avion grohnuo, i kada su napokon objasnili sta je sa onim rozim medvjedicem u bazenu :-) :-D ja se nisam nesto angazovala da je dalje skidam...lijena sam sta cu :)
zna li neko dokle sam ja stigla sa gledanjem :D jer ja bas i nisam sigurna, pa da znam ako budem nekad skidala dalje, odakle da krenem :)
znam da joj je tada ocjena na imdb bila 9, vidim sada da je 9,2 wow :-D
i da, bilo mi je fascinantno da je onaj aaron paul '79 godiste :shock: ja mu ne bih dala ni 25 :-D pogotovo u onim sirokim hlacama i ostalim glupostima :-) :-D
Na francusko-njemačkom kanalu Arte je upravo posljedna epizoda bila sa rozim medvjedicem u bazenu :D,ukoliko imaš taj kanal serija se emituje subotom. :)
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#10 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Nema vise, veleno. Prosle subote je bio kraj i ne znam kada ce opet nastaviti.
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#11 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

aaaah nemojte vise o roza medi, tek sam prvu epizodu druge sezone odgledala! :D
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#12 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

e opet ja ne znam dokle sam dosla :-D ma necu ja to moci uganjati subotom...
posljednje cega se ja sjecam da sam gledala je da je avion pao-je li to kraj trece sezone ili...? sada se snima cetvrta? ide li negdje cetvrta? aj niiid informejshn :-D :-D

@SOMA mene je roza medo mucioo sto godina, kako svaki put pomalo prikazu-aaaarrrgh kako me je to nerviralo :x imala sam miiilion opcija u glavi sto ce to biti, ko ce koga ubiti, cije je ono tijelo, mislila sam da je onaj stari pobudalio pa ubio zenu ili tako nesto :lol: :lol:
izvini sto rekoh sta ce otprilike biti, ali nisam objasnila sto je avion grohnuo tako da, nije sva misterija otkrivena :-D

btw, izgleda da je ipak turska sapunica zanimljivija od breaking bad... :roll:
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#13 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

frfi. wrote:e opet ja ne znam dokle sam dosla :-D ma necu ja to moci uganjati subotom...
posljednje cega se ja sjecam da sam gledala je da je avion pao-je li to kraj trece sezone ili...? sada se snima cetvrta? ide li negdje cetvrta? aj niiid informejshn :-D :-D

@SOMA mene je roza medo mucioo sto godina, kako svaki put pomalo prikazu-aaaarrrgh kako me je to nerviralo :x imala sam miiilion opcija u glavi sto ce to biti, ko ce koga ubiti, cije je ono tijelo, mislila sam da je onaj stari pobudalio pa ubio zenu ili tako nesto :lol: :lol:
izvini sto rekoh sta ce otprilike biti, ali nisam objasnila sto je avion grohnuo tako da, nije sva misterija otkrivena :-D

btw, izgleda da je ipak turska sapunica zanimljivija od breaking bad... :roll:
no sikiriki, uljucila sam selektivno citanje ;-)

turska sapunica je naravno zanimljivija, jer mozes fino pustit mozak na pasu - ovo je ipak u backgroundu dobro mucna tema, s jasnim zavrsetkom: tip ce kad tad umrijeti (za sad 4 sezone :D), ostaviti dvoje djece i zenu iza sebe, nece dozivjeti kako djeca odrastaju, itd.
Al je zato jucer serija nominovana za Golden Globe, yes!
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#14 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

meni je samo shoook bilo ono na pocetku-valjda si to gledala, kada ono tijelo rastapaju u kiselini :shock: :-? brate mucno, a seriju pustila u 20:00 :-)
sada se ne mogu sjetiti jos strasnih scena, al znam da mi ih je bilo... uglavnom jako je dobro odradjena tema "uvlacenja"-tj. kako onaj stari(vise mu se ne sjecam ni imena :-D ) je na pocetku jedan relativno fini starcic koji ima za cilj zaraditi par hiljadica( :-) ) za porodicu-nakon cega postaje jedan proracunati, zli, pohlepni itd diler :o
sa druge strane imamo aaron paula(ni njemu se ne sjecam imena uloge :-D ) koji je kroz seriju jedan ne pretjerano pametan mladic, dilercic, shaner :-D ali mi je on ipak puuuno drazi od ovog starkelje..

(ma gledam ja i tursku sapunicu :dance: )
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#15 Re: Breaking Bad

Post by Lady Agora »

Ja sam prve dvije sezone gledala na Arte (u Austriji). Serija je odlicna!!! Ima takvu raznovrsnost i
dubinu kakva se odavno nije vidjela. Trecu sezonu smo onda skinuli sa torenta i odgledali za dva dana :D .

PS.
Bilo je u familiji i nekih suza :D kada je umrla Jane (cura od Jesse Pinkelman)
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#16 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

ja sam propustila tu epizodu umiranja nje :( ali sam poslije vidjela kako je on bio fakd ap a onaj stari sav arogantan i nekakav sluzbe :| tu je pokazao kako je postao bezosjecajan..
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#17 Re: Breaking Bad

Post by Lady Agora »

Walter je u toj situaciji bio pravo čudan. :x Ali ono što BB čini tako dobrom je što su likovi
kompleksni i visedimenzionalni. Da je Walter skroz fini nikad se ne bi mogao upustiti u ono sto se upustio...
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#18 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Spoiler alert. :D
SOMA
Posts: 317
Joined: 09/02/2009 16:17

#19 Re: Breaking Bad

Post by SOMA »

Jazz_Junkie wrote:Spoiler alert. :D
too late :D fck!
User avatar
Lady Agora
Posts: 160
Joined: 14/10/2010 14:10
Location: An der schönen blauen Donau...

#20 Re: Breaking Bad

Post by Lady Agora »

Meni je u citavoj prici Walterova zena Skyler pravi heroj. Mislim eto je u trudnoci, muz joj smrtno bolestan i
uz to se sve cudnije ponasa, ko da je puko' (i to ne malo nego ko veliki prasak :D ).
I ona jadnica uz sve to pokusava da se bori za neku normanost i stabilnost familije.
Naravno to nije sva tezina u njenom zivotu, sin joj je invalid a sestra kleptomanka... :run:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#21 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Trenutno gledam zadnju epizodu druge sezone. Onaj tupavi junkie je opet uprsk'o stvar. Jane lipsala. Ali Saul Goodman uvijek ima rjesenje. :D
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#22 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

eh kul, ti mi mozes reci tacno do koje sam epizode stigla :-D :-D znaci, posljednje sto sam vidjela: pao avion objasnio se rozi medvjedic :D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#23 Re: Breaking Bad

Post by Jazz_Junkie »

Znaci da si odgledala zadnju epizodu druge sezone. Welcome to Season 3. :D
User avatar
frfi.
Posts: 406
Joined: 05/04/2009 14:56

#24 Re: Breaking Bad

Post by frfi. »

odakle skidas, ako moze link, ja to mrziiim traziti :-D :-D :-D
User avatar
SanskiBiser
Posts: 8681
Joined: 14/05/2007 02:18
Location: Unsko-Sansko-Migrantski Kanton

#25 Re: Breaking Bad

Post by SanskiBiser »

Mr. Heisenberg :lol:

gledajte na torentima da nadjete DVD ripove prve i druge sezone i eventualno trece, DVD ripovi su bez cenzure a ovo sto je sa HDTV, izbaceno je sve sto je "graphic" :-)
Post Reply