Brcko ;-)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
friskyoreo
Posts: 1898
Joined: 21/11/2011 16:55
Location: Wysteria Lane

#1301 Re: Brcko ;-)

Post by friskyoreo »

art vandeley wrote:Kakav je put preko Celica do Ugljevika? Nikada tamo nisam skretao pa nemam ni predstavu a kontam iz Orašja na utakmicu sutra pa ako ima nesta na sta bih trebao racunati I obratiti paznju molio bih da ovdje iznesete... Ili eto, koliko od Brckog okvirno treba vremena normalne voznje do Ugljevika?
Vjerovatno kasno, ali mozda nekome bude od koristi u buducnosti. Od Brckog do Ugljevika ima nekih pola sata voznje, do 45 minuta, preko Celica. Put je dobar i prohodan. Nije kao autoput, ali sasvim normalno se moze voziti, i priroda je super. :)
Ako planiras dalje do Tuzle, bolje je ici na Lopare, nego na onaj put na gornju Tuzlu. Put je los, ostecen u proslogodisnjim poplavama i klizistima.
fukara_tz
Posts: 5991
Joined: 14/12/2003 00:00

#1302 Re: Brcko ;-)

Post by fukara_tz »

Fatmir Sulejmani - Bosnom behar probeharao, koncert u Brckom 2015.
Last edited by fukara_tz on 09/01/2021 02:54, edited 1 time in total.
User avatar
adda_sa
Posts: 830
Joined: 11/03/2006 21:52
Location: where my friends are

#1303 Re: Brcko ;-)

Post by adda_sa »

zna li neko iz brckog jel ovo istina
http://www.bhmagazin.org/skandalozno-vl ... i-koridor/
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1304 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

Pozdrav,

Može li mi neko reći gdje u Brčkom uraditi kvalitetan print na majici?

Za ličnu upotrebu je, što znači majica-dvije-tri.... i slike po ličnom izboru ili neki natpis....

Hvala. :)
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1305 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

Niko-ništa? Haj dobro.... izvinte na smetnji. :zoka:

-------------------------------------------------------------------


Sejranovićev dokumentarac, road movie ili tako nešto...zanimljivo za pogledat:

User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1306 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

Sutra, 12. decembra ''Horski festival'', nastupaju horovi iz Brčkog, Tuzle, Zvornika, Cresa...

pored klasičnih horskih djela, makedonske, bosanske, srpske, klapske muzike, biće pop, rock, jazz obrada...

zvuči dobro pa navratite....
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1307 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

ImageImageImage

“Lege Artis” iz Tuzle (2. slika) :thumbup:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1308 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

Vidim emituje se po medijima u regionu pa neka ga i u ovoj pustoši od teme. Možda i neko od Brčaka pogleda kakav teret prošlosti nose pametni madi ljudi danas u Brčkom, kako se bore protiv gluposti i ograničenosti svojih roditelja koji sada imaju tek nekih cca 35-45 godina:

nightvision
Posts: 3427
Joined: 04/02/2014 14:21

#1309 Re: Brcko ;-)

Post by nightvision »

:thumbup: :ruza:
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4868
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#1310 Re: Brcko ;-)

Post by ¤ jelena ¤ »

:nija: :igrac:


Nego...otvoren nam novi pub u gradu....relativno novi....

Image

Žive svirke vikendom i dobra muzika 'nako, običnim danima.

Kad kažem dobra muzika, mislim: alternative rock... grunge, punk :srce: itd. - preporuka svima. :thumbup:
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#1311 Re: izlasci u Brčkom

Post by palestinka »

[.
palestinka
Posts: 1080
Joined: 15/07/2006 21:51

#1312 Re: izlasci u Brčkom

Post by palestinka »

.
User avatar
eluna
Posts: 10471
Joined: 06/05/2009 21:29

#1313 Re: Brcko ;-)

Post by eluna »

čudo je ovdje tako mirno :vozdra:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#1314 Re: Brcko ;-)

Post by llull »

Kako ide ona "Brcko moje , brcaci te vole "
dado_
Posts: 696
Joined: 25/12/2012 11:35

#1315 Re: Brcko ;-)

Post by dado_ »

preporuka za fin restoran u Brckom? trebalo bi se sutra skoknut, pa nazad za Sarajevo odmah, a trebalo bi se sta konkretno pojest :D
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#1316 Re: Brcko ;-)

Post by llull »

Po meni su kul brod Seher i Bakarni Lonac ...
prha
Posts: 139
Joined: 07/09/2010 03:14
Location: USA

#1317 Re: Brcko ;-)

Post by prha »

Seher, Cicibela ili kod Dzimija... Kod Dzimija imas dobre skembice i rakiju. :-)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1318 Re: Brcko ;-)

Post by esmasaric »

Ja samo da napišem da Brčko ima fast food sa najboljim hamburgerima :D i to je haos pristojna cijena. I imaju kao Big Mac ;-)
prha
Posts: 139
Joined: 07/09/2010 03:14
Location: USA

#1319 Re: Brcko ;-)

Post by prha »

esmasaric wrote:Ja samo da napišem da Brčko ima fast food sa najboljim hamburgerima :D i to je haos pristojna cijena. I imaju kao Big Mac ;-)
U Baronu? :-)
User avatar
esmasaric
Posts: 3763
Joined: 03/11/2015 02:36
Location: https://twitter.com/esmasaric
Contact:

#1320 Re: Brcko ;-)

Post by esmasaric »

prha wrote:
esmasaric wrote:Ja samo da napišem da Brčko ima fast food sa najboljim hamburgerima :D i to je haos pristojna cijena. I imaju kao Big Mac ;-)
U Baronu? :-)
Da. :D
prha
Posts: 139
Joined: 07/09/2010 03:14
Location: USA

#1321 Re: Brcko ;-)

Post by prha »

esmasaric wrote:
prha wrote:
esmasaric wrote:Ja samo da napišem da Brčko ima fast food sa najboljim hamburgerima :D i to je haos pristojna cijena. I imaju kao Big Mac ;-)
U Baronu? :-)
Da. :D

a palacinci! ajmeee...
User avatar
listopad
Posts: 800
Joined: 18/10/2016 19:14

#1322 Re: Brcko ;-)

Post by listopad »

esmasaric wrote:Ja samo da napišem da Brčko ima fast food sa najboljim hamburgerima :D i to je haos pristojna cijena. I imaju kao Big Mac ;-)
Je li mislis na onaj stand blizu Vatrogasnog doma? Ako je jos uvijek tamo...
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#1323 Re: Brcko ;-)

Post by realna do boli »

Da podignem temu.
Pitam brcake:
Kakv je zivot tamo. Ne treba mi posa, nemam djece za skolu.
Kakvo je zdravstvo, kulturni zivot, ima li se gdje setati, odnos medju ljudima.
Mislim tamo kupiti manji stan..na sta trebam paziti.
Ili jednostavno..da li je to pametno.
User avatar
Nisrin
Posts: 5488
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#1324 Re: Brcko ;-)

Post by Nisrin »

realna do boli wrote:Da podignem temu.
Pitam brcake:
Kakv je zivot tamo. Ne treba mi posa, nemam djece za skolu.
Kakvo je zdravstvo, kulturni zivot, ima li se gdje setati, odnos medju ljudima.
Mislim tamo kupiti manji stan..na sta trebam paziti.
Ili jednostavno..da li je to pametno.

Ja sam zivjela koji mjesec, silom prilika, inace rodjena Sarajka pa mi bio sok sto je onako mala i zatvorena sredina...sto nemam trznih centara, iako je Osijek relativno blizu, a i BG i ZG nisu predaleko...medjutim, nije mi se svidjela cjelokupna atmosfera u gradu...dosta omladine je otislo...previse je mirno za moj ukus...ja govorim za uzi centar grada, Kolobaru, ne znam za okolna mjesta, jer nekome su i Dubrave i Brezovo Polje BRCKO...:S

Sve koje poznajem relativno su zadovoljni zdravstvom, ali sve je to isto u BiH...ako imas mogucnost da se lijecis vani, odlicno...a da zivis u Brckom.tako su mnogi uradili! Sto se tice stanova, meni se svidjaju oni u Kolobari, preko puta Doma zdravlja, tu je i Merkator...mesare..bolnica..pumpa...Ficibajer blizu, e to je ono sto mi se posebno dopada..setanje uz Savu...to dize Brcko na sasvim novi nivo, jos da se to vise iskoristi...

Prosli mjesec kad sam bila grad je jos vise zamro nego prije...dosta toga je zatvoreno, opstaju second handovi i kladionica...Ne znam koliko bi ti godio MIRAN zivot, jer vecina sto su se vratili su stariji ljudi..kojima i treba taj mir! Ja bih iskreno poludjela da ponovo zivim tamo, makar to bilo mjesec dana...

Sto se tice odnosa medju ljudima, nisam imala negativnih iskustava, ali su mi seljaci isli previse na zivce..svega se naselilo u sami grad, ali gdje to nije slucaj danas? Kulturni zivot- dosta slabo...bile su neke projekcije filmova tamo kod Binga, bude sajam knjiga pa se moze naci dobrog stiva, ne znam sta jos imaju...Mislim da bi se moglo svasta uraditi, ali to ocito nije nikome u interesu...

Jos da dodam da je lijepo sjesti u BoU, jako prijatno mjesto, kulturni konobari, iste vidjam godinama...

Sretno u svakom slucaju...ja sam uvijek za vece i razvijenije sredine, ali kako ko voli!
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1325 Re: Brcko ;-)

Post by detroit-mercy »

Nisrin wrote:
realna do boli wrote:Da podignem temu.
Pitam brcake:
Kakv je zivot tamo. Ne treba mi posa, nemam djece za skolu.
Kakvo je zdravstvo, kulturni zivot, ima li se gdje setati, odnos medju ljudima.
Mislim tamo kupiti manji stan..na sta trebam paziti.
Ili jednostavno..da li je to pametno.

Ja sam zivjela koji mjesec, silom prilika, inace rodjena Sarajka pa mi bio sok sto je onako mala i zatvorena sredina...sto nemam trznih centara, iako je Osijek relativno blizu, a i BG i ZG nisu predaleko...medjutim, nije mi se svidjela cjelokupna atmosfera u gradu...dosta omladine je otislo...previse je mirno za moj ukus...ja govorim za uzi centar grada, Kolobaru, ne znam za okolna mjesta, jer nekome su i Dubrave i Brezovo Polje BRCKO...:S

Sve koje poznajem relativno su zadovoljni zdravstvom, ali sve je to isto u BiH...ako imas mogucnost da se lijecis vani, odlicno...a da zivis u Brckom.tako su mnogi uradili! Sto se tice stanova, meni se svidjaju oni u Kolobari, preko puta Doma zdravlja, tu je i Merkator...mesare..bolnica..pumpa...Ficibajer blizu, e to je ono sto mi se posebno dopada..setanje uz Savu...to dize Brcko na sasvim novi nivo, jos da se to vise iskoristi...

Prosli mjesec kad sam bila grad je jos vise zamro nego prije...dosta toga je zatvoreno, opstaju second handovi i kladionica...Ne znam koliko bi ti godio MIRAN zivot, jer vecina sto su se vratili su stariji ljudi..kojima i treba taj mir! Ja bih iskreno poludjela da ponovo zivim tamo, makar to bilo mjesec dana...

Sto se tice odnosa medju ljudima, nisam imala negativnih iskustava, ali su mi seljaci isli previse na zivce..svega se naselilo u sami grad, ali gdje to nije slucaj danas? Kulturni zivot- dosta slabo...bile su neke projekcije filmova tamo kod Binga, bude sajam knjiga pa se moze naci dobrog stiva, ne znam sta jos imaju...Mislim da bi se moglo svasta uraditi, ali to ocito nije nikome u interesu...

Jos da dodam da je lijepo sjesti u BoU, jako prijatno mjesto, kulturni konobari, iste vidjam godinama...

Sretno u svakom slucaju...ja sam uvijek za vece i razvijenije sredine, ali kako ko voli!
Susreti profesionalnih pozorista/kazalista, Savski Cvijet :mrgreen:.
Grad koji ima strasan potencijal ali koga vode ljudi bez vizije :(
Post Reply