Brcko ;-)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1226 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

@hocu, mi se moramo znati covjece/zeno. Gdje se Ajke sjeti :D A Hafa? Pisi pp ko si ako hoces.

@parkas, veeelika razlika je nazalost medju nama. Mene su otjerali - bukvalno. A da nisam otisla, zaklali bi me. A ti si otisao zbog granata i pucanja. Ja da nisam morala nikad ne bi iz svog grada otisla. Znam, znam...ti sad naravno mislis da si i ti morao otici jer su te ugrozavali muslimani ili bosnjaci ili kako god hoces da ih nazoves. Ne mozemo biti objektivni jer smo ljudi sa osjecajima, to mi je jasno.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1227 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

Svaki Brcak se bojao Ajke i njezine stake. :lol: Najopasnija je bila kada se udruzi sa unukom Selmom ili kada ga napadne. :lol: Legendarno.

A sad da malo nesto dodam ovoj diskusiji o "pravim" i "laznim" Brcacima. Ljudi, ostavite se gluposti, jer te kategorije jednostavno nemaju nikakvog smisla. Ljudi su, iako pod razlicitim okolnostima, stalno i neprestajno izlozeni migracijama, a upravo je Brcko u BiH medju poznatijim slucajevima. Ja sam imao 7 godina kada sam sa svojom obitelji morao napustiti dom u "S" naselju (30.4.1992 kada je miniran most na Savi) i od tada vise ne zivim u Brckom. Iako sam rodjen u njemu, u njemu krenuo u skolu i zivio znaci od rodjenja do svoje sedme godine, danas se tesko mogu smatrati Brcakom. Daleko veci dio svog zivota sam proveo u Becu. Ovdje sam fakticki odrastao. Nikada mi nijedan rodjeni Becanin nije rekao da nisam Becanin samo zato sto mi roditelji nisu odavde, kao sto ni ja ovdje nisam rodjen. Za vecinu svojih austrijskih prijatelja jesam Becanin, a i ja se tako osjecam.
Ona djeca koja su tokom rata iz drugih dijelova BiH dosla u Brcko ili u njemu tokom i poslije rata rodjena i odrasla su "veci" Brcaci od mene, jer su tu odrasli i tu zive. No, oni nazalost rastu i zive u jednom drugom Brckom, ne onom punog zivota u kojem sam ja rodjen i proveo dio svog ranijeg djetinstva. Onim generacijama koji sada rastu u Brckom preostaje da zajedno grade neko bolje Brcko i mozda mu vrate njegov stari sjaj, nebitno da li su rodjeni u Brckom ili Ilijasu, Drvaru, Jajcu, Banovicima ili gdje god vec.
hocu
Posts: 35
Joined: 29/10/2004 14:07

#1228 Re: Brcko ;-)

Post by hocu »

@Jazz_Junkie
Isao si u jelenku jel tako generacija 84,ko ti je bio ucitelj u prvom ?

@Parkas
Ama care nisam ni u jednom trenutku rekao da ai kvazi covjek,daleko od toga...

@Michun
hehe a znas li ti kad su se kene i hafa zabavljali eeee :),a ajša mudara :)
ma sigurno se znamo
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1229 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

Jesam. Nisam ni uspio zavrsiti prvi razred, a ucitelj mi je bio Milovan (ne sjecam se prezimena) koji je otisao u rezerviste. Poslije mi je razrednik bio neki Bosko. Sigurno se znamo sa Brcanske raje gdje sam jednom i pitao da li netko zna sto se s Milovanom desilo. Jedna gospodja je bila ljubazna pa me obavijestila da je poginuo (ako je i to istina). Pozdrav.
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1230 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

Michun wrote:@hocu, mi se moramo znati covjece/zeno. Gdje se Ajke sjeti :D A Hafa? Pisi pp ko si ako hoces.

@parkas, veeelika razlika je nazalost medju nama. Mene su otjerali - bukvalno. A da nisam otisla, zaklali bi me. A ti si otisao zbog granata i pucanja. Ja da nisam morala nikad ne bi iz svog grada otisla. Znam, znam...ti sad naravno mislis da si i ti morao otici jer su te ugrozavali muslimani ili bosnjaci ili kako god hoces da ih nazoves. Ne mozemo biti objektivni jer smo ljudi sa osjecajima, to mi je jasno.
Nazalost svako od nas ima tuznu pricu iza sebe. Po mene su dosli ali sam uspio pobjeci. Oca su mi smjestili u zloglasni viktor bubanj a majku skoro nasmrt pretukli.
Ja sa izabrao da zalim one koji su to ucinili umjesto da mrzim sve muslimane i hrvate.
Mrznja ubija pola tebe a pola one koje mrzis....
I dan danas sam cesto u Sarajevu sa svojim drugarima....onim koji razmisljaju progresivno a ne regresivno.....
Idemo dalje....that's life!
lucretiaMF
Posts: 43
Joined: 03/05/2008 15:15

#1231 Re: Brcko ;-)

Post by lucretiaMF »

@parkas, niko ovdje nikog ne mrzi. mi smo samo iz brckog. :D
zasmrdi li vam kad kafilerija u tihim ljetnim nocima? :D
User avatar
parkaš
Posts: 49
Joined: 20/04/2010 12:22

#1232 Re: Brcko ;-)

Post by parkaš »

lucretiaMF wrote:@parkas, niko ovdje nikog ne mrzi. mi smo samo iz brckog. :D
zasmrdi li vam kad kafilerija u tihim ljetnim nocima? :D
Kafilerija ne ali zato kad BIMAL pusti smrad, to je da se ispovracas :mrgreen:
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#1233 Re: Brcko ;-)

Post by new_jazzWa »

Ahoj! Evo mene opet malo, slabo posla danas pa ubijam dosadu...
@Michun-djesi dzigero moja ? Sve pod kontrolom? Kod mene sve naglavacke, pricala sam maccaroni, rusvaj od osjecaja
@Jazz_Junkie ,parkas...-kako je djecaci? Sve pod kontrolom? Jazz spomenu da je 1992-e imao 7 godina...Eh, ja imala 18...mlada i neukusna bila :))))
Elem, nadam se da vidim neke od vas pred peticom na ljeto, bice mi to lijep poklon pred polazak nazad u Istocnu Evropu.
Pozdrav svim Brcacima i svima koji se tako osjecaju...I naravno da je prnjavorska voda najbolja i najmirisnija, samo sto brzo pozeleni kanister od nje :))) komsiluk moj :)))
Hajd' uzdavlje vam rucak!
_majevica_
Posts: 917
Joined: 19/05/2009 16:36

#1234 Re: Brcko ;-)

Post by _majevica_ »

new_jazzWa wrote:Ahoj! Evo mene opet malo, slabo posla danas pa ubijam dosadu...
@Michun-djesi dzigero moja ? Sve pod kontrolom? Kod mene sve naglavacke, pricala sam maccaroni, rusvaj od osjecaja
@Jazz_Junkie ,parkas...-kako je djecaci? Sve pod kontrolom? Jazz spomenu da je 1992-e imao 7 godina...Eh, ja imala 18...mlada i neukusna bila :))))
Elem, nadam se da vidim neke od vas pred peticom na ljeto, bice mi to lijep poklon pred polazak nazad u Istocnu Evropu.
Pozdrav svim Brcacima i svima koji se tako osjecaju...I naravno da je prnjavorska voda najbolja i najmirisnija, samo sto brzo pozeleni kanister od nje :))) komsiluk moj :)))
Hajd' uzdavlje vam rucak!

Pozz brcaci...ali moram reci arterac kod bolnice je ipak najbolji....merajka :wink:
Casual_boy
Posts: 45
Joined: 10/01/2010 18:48

#1235 Re: Brcko ;-)

Post by Casual_boy »

_majevica_ wrote:
new_jazzWa wrote:Ahoj! Evo mene opet malo, slabo posla danas pa ubijam dosadu...
@Michun-djesi dzigero moja ? Sve pod kontrolom? Kod mene sve naglavacke, pricala sam maccaroni, rusvaj od osjecaja
@Jazz_Junkie ,parkas...-kako je djecaci? Sve pod kontrolom? Jazz spomenu da je 1992-e imao 7 godina...Eh, ja imala 18...mlada i neukusna bila :))))
Elem, nadam se da vidim neke od vas pred peticom na ljeto, bice mi to lijep poklon pred polazak nazad u Istocnu Evropu.
Pozdrav svim Brcacima i svima koji se tako osjecaju...I naravno da je prnjavorska voda najbolja i najmirisnija, samo sto brzo pozeleni kanister od nje :))) komsiluk moj :)))
Hajd' uzdavlje vam rucak!

Pozz brcaci...ali moram reci arterac kod bolnice je ipak najbolji....merajka :wink:
ovdje si sve objasnila voda kod bolnice je najbolja :)

@hocu meksiko jaooo bem ti meksiko odem na bazene em gledam ove sve kvazi brcake em se nekupam po cijeli dan picim meksiko dok me ne istjeraju sa bazena :)

p.s. @hocu da ne sjelis ti ovako cesto nekad u zeppelinu ? :P
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1236 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

Eto bio sam i ja proslog mjeseca malo u Brckom. Ne znam da li mi se samo cini ili se moze potvrditi da je grad sve ruzniji. Pored toga imam utisak da je nesto izumro. Prvo sam mislio da je mozda do onih vrucina, ali ni poslije 18 sati nije bolje. :D Grad je generalno zapusten, rijeka Brka izgleda, kao po ubicaju, kao neki potok pun plasticnih flasa. Covjek nema gdje otici osim u kafice i na pijacu. :lol:
enigma78
Posts: 1
Joined: 13/08/2010 16:54

#1237 Re: Brcko ;-)

Post by enigma78 »

Pozdrav svima, evo unaprijed da se izvinem, jer nisam iz Brčkog, al mi treba jedna pomoć, evo ovako, trebao bi otići u Brčko naći se sa nekim u jednom kafiću, al sam ime kafića zaboravio, jedino znam da se gazda kafića zove pizon ili pižon, to mu je u stvari nadimak, pa dal je možda nekom poznato taj nadimak i kako se zove taj kafić što mu je taj pizon ili pižon gazda? Ja koliko sam skontao, taj kafić bi se trebao nalaziti tamo negdje od autobuske pa prema naselju Brod, tj prema FIS Marketu, ako sam skontao dobro, da li bi mi neko mogao pomoći?

Hvala unaprijed i pozdrav!
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1238 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

Jazz_Junkie wrote:Eto bio sam i ja proslog mjeseca malo u Brckom. Ne znam da li mi se samo cini ili se moze potvrditi da je grad sve ruzniji. Pored toga imam utisak da je nesto izumro. Prvo sam mislio da je mozda do onih vrucina, ali ni poslije 18 sati nije bolje. :D Grad je generalno zapusten, rijeka Brka izgleda, kao po ubicaju, kao neki potok pun plasticnih flasa. Covjek nema gdje otici osim u kafice i na pijacu. :lol:
Sve si u pravu. I ja sam ljetos bila 2 X i sta da ti kazem. Tuga pregolema.
Ako se ne dogovoris s nekim kod Aladina, u Zepelinu ili u centru nes ga ni vidjeti ni sresti slucajno.
patrius
Posts: 1953
Joined: 14/11/2006 16:01
Location: Brcko

#1239 Re: Brcko ;-)

Post by patrius »

Michun wrote:
Jazz_Junkie wrote:Eto bio sam i ja proslog mjeseca malo u Brckom. Ne znam da li mi se samo cini ili se moze potvrditi da je grad sve ruzniji. Pored toga imam utisak da je nesto izumro. Prvo sam mislio da je mozda do onih vrucina, ali ni poslije 18 sati nije bolje. :D Grad je generalno zapusten, rijeka Brka izgleda, kao po ubicaju, kao neki potok pun plasticnih flasa. Covjek nema gdje otici osim u kafice i na pijacu. :lol:
Sve si u pravu. I ja sam ljetos bila 2 X i sta da ti kazem. Tuga pregolema.
Ako se ne dogovoris s nekim kod Aladina, u Zepelinu ili u centru nes ga ni vidjeti ni sresti slucajno.
Nije tocno...
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1240 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

Jok, to se meni samo ucinilo :shock: :D
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#1241 Re: Brcko ;-)

Post by Jazz_Junkie »

Bio sam ponovo u Brckom, vratio se zadnjeg ponedjeljka, i ponovo se potvrdila moja opservacija. Zalosno.
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1242 Re: Brcko ;-)

Post by detroit-mercy »

Nekako se sjecam Brckog prije rata, ljeti nisi mogao proci toliko je raje bilo, setaliste i zanatski nisi mogao naviriti vikendom, sve puno. Zadnjih par odlazaka u Brcko, nigdje ziva roba navece, bas sam pitao raju pa gdje ovi mladi izlaze. Moj utisak :mrgreen:
User avatar
Michun
Posts: 5450
Joined: 28/04/2006 16:52
Location: Sarajevo

#1243 Re: Brcko ;-)

Post by Michun »

Ma u pravu si...ja sam tamo odrasla.
Nije ti trebao niko da se dogovaras da izadjes u grad. Spremis se i picis, naici ces na nekog s kim si raja. Ovo se odnosilo i na nas pacurliju i na "odrasle"
Sad mrtvo, mrtvo. I ono sto je brcaka ostalo, ne izlaze bas. Jos je ljeti super! Ja sam jednom bila u jesen i sva sreca i sestra i drugarica isle pa smo nas tri imale sta pricati. Tacno bi bila flipnula da sam bila sama 3 dana :D
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#1244 Re: Brcko ;-)

Post by new_jazzWa »

Djeste mishevi? javljamo se svakih 6 mjeseci...hajd da vidimo ima li sta novo kod vas,posto kod mene ama bas nista :) pozz
detroit-mercy
Posts: 15982
Joined: 07/04/2009 16:54
Location: povis jajca

#1245 Re: Brcko ;-)

Post by detroit-mercy »

new_jazzWa wrote:Djeste mishevi? javljamo se svakih 6 mjeseci...hajd da vidimo ima li sta novo kod vas,posto kod mene ama bas nista :) pozz
Ja neki dan stigoh odozdo (iz Brckog). Moram ti reci da je grad odron, sve je stalo. Nekako mi izgleda gore nego prije 2-3 godine.
Dobro mi rece rodjak, ovaj grad odumire, mladji samo gledaju kako da se gdje ispucaju jer je u Brckom perspektiva pa nikakva i sve to pored neki ca. 200 milja budzeta. Zalosno.
User avatar
casa_vode
Posts: 271
Joined: 31/05/2011 13:00

#1246 Re: Brcko ;-)

Post by casa_vode »

Završen spomenik “Čuvarima Bosne” u centru grada

Image

Image

Image

Image

8-) 8-)

http://www.infobrcko.com/v3/index.php?o ... &Itemid=20
User avatar
mademoisselle
Posts: 20
Joined: 24/08/2009 14:25
Location: Destination Unknown

#1247 Re: Brcko ;-)

Post by mademoisselle »

Ukoliko neko ima iz Brčkog, zamolila bih ga da popuni anketu :

http://www.surveygizmo.com/s3/832378/Turizam-BiH

Hvala! :)
akobogda
Posts: 215
Joined: 25/06/2011 21:49

#1248 Re: Brcko ;-)

Post by akobogda »

imam iskreno pitanje, koliko su uhapseni za zlocini u Logor Luka brcko? 15 su ubili vise od 10 covjeka. koliko su uhpaseni

MOLIM NEKO DA ODDGOVORI
User avatar
UkrinaUsrcu
Posts: 36
Joined: 08/04/2012 09:40

#1249 Re: Brcko ;-)

Post by UkrinaUsrcu »

Posavina ravna nema je planeta ..
šteta što ostade od Brčkog i Posavine :sad:
User avatar
UkrinaUsrcu
Posts: 36
Joined: 08/04/2012 09:40

#1250 Re: Brcko ;-)

Post by UkrinaUsrcu »

akobogda wrote:imam iskreno pitanje, koliko su uhapseni za zlocini u Logor Luka brcko? 15 su ubili vise od 10 covjeka. koliko su uhpaseni

MOLIM NEKO DA ODDGOVORI

Rezultat sistematske genocidne politike u brčanskoj općini

- 3.500 UBIJENIH CIVILA

- 10.000 MUČENIH ZAROBLJENIKA

- 500 SILOVANIH ŽENA

- 18 DŽAMIJA I 3 KATOLIČKE CRKVE SRUŠENE

http://www.dnevniavaz.ba/vijesti/teme/1 ... njaka.html
Post Reply