Brcko ;-)

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#1 Autobus Bec - Brcko?

Post by bluesky »

Danas mi je prekasno da nazovem austrobus na südbahnhofu i upitam za eventualnu liniju bec -brcko, a strasno me kopka. Zna li neko ovdje nesto podrobnije o tome? Voze li ikako? Voze li svaki dan, ako da? Kojim satima? Koliko traje put Bec - Brcko?

Hvala!
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#2

Post by car-x »

ja mislim da terra trans vozi za brcko.. javi se na pm za broj telefona..
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#3

Post by bluesky »

Zvala sam danas Austrobus. Oni voze ponedeljkom, cetvrtkom i petkom u 17.30h sa Südbahnhofa. Zaboravih upitati koliko dugo traje put. Zna li neko od vas ovdje?

Javljam se na pp za terra trans. Ne odgovaraju mi bas ovi gore dani, seufz.
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#4

Post by bluesky »

A kad, kojim danima i u koliko sati, vozi autobus Sarajevo-Brcko? :-)
User avatar
Salko sto je u vodu skako
Posts: 4278
Joined: 10/02/2006 11:59
Location: Nemila kod Zenice

#5 Re: Autobus Bec - Brcko?

Post by Salko sto je u vodu skako »

bluesky wrote:Danas mi je prekasno da nazovem austrobus na südbahnhofu i upitam za eventualnu liniju bec -brcko, a strasno me kopka. Zna li neko ovdje nesto podrobnije o tome? Voze li ikako? Voze li svaki dan, ako da? Kojim satima? Koliko traje put Bec - Brcko?

Hvala!
ma to nije bec-brcko nego munchen- via bec - brcko...
vozi svaki drugi dan..polazak pola sata nakon dolaska na centralnu stanicu...
bluesky
Posts: 54
Joined: 11/01/2006 23:22

#6

Post by bluesky »

A znas li kad otprilike dodje u Bec?
User avatar
maccarona
Posts: 13675
Joined: 06/07/2005 00:47
Location: u tvom profilu

#7

Post by maccarona »

sta ima u blckom? stize li ti tamo? :roll:
ishak
Posts: 65
Joined: 25/11/2006 20:43

#8

Post by ishak »

Kakva je veza (bus linija) iz Brckog za Bijeljinu?
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#9

Post by Maksim »

ima iz beca neki lik cija se kompanija zove semberija trans. on ide preko brckog za bijeljinu. uglavnom polazi iz beca.

ako iz brckog ides za bijeljinu, skokni do autobuske stanice na novom brckom ;-)
ishak
Posts: 65
Joined: 25/11/2006 20:43

#10

Post by ishak »

HVALA, Maksime. :-D
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#11 Brcko ;-)

Post by Maksim »

Evo kad svi predstavljaju svoje gradove, da i ja svoj :D


Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#12

Post by Maksim »

Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#13

Post by Maksim »

Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#14

Post by Maksim »

Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#15

Post by Maksim »

Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#16

Post by Maksim »

Image

Ako netko ima vise slika, bilo bi super kad bi postavio. Ja sam imao dobar izbor slika, ali sam radi kvara racunara sve izgubio. Ove slike sam nasao na nekim stranicama i slike su starije, vjerojatno od 2003 a od tad se mnogo, nnogo toga promijenilo :)
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#17

Post by car-x »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#18

Post by car-x »

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

[/img]
car-x
Posts: 3483
Joined: 14/06/2002 00:00
Location: Dunaj
Contact:

#19

Post by car-x »

Image

Image

Image

Image
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#20

Post by Maksim »

Hvala, car-x. :-D
User avatar
karanana
Posts: 47117
Joined: 26/02/2004 00:00

#21

Post by karanana »

Hocu distrikt kod sebe. E kakvi su medjunacionalni-medjuljudski odnosi tamo? Jeli sve ok? Jesu li se ljudi vratili vecinom svojim kucama i s jedne i s druge strane...? Mozda su ovo pomalo glupa pitanja ali ne znam puno o tim stvarima. Cini mi se da je Brcko fin primjer kako bi cijela BiH trebala da se razvija. Ma ja, kad Amerikanac nesto uzme pod kontrolu mora da valja.
Maksim
Posts: 931
Joined: 18/11/2006 03:25
Location: Bec, Austrija
Contact:

#22

Post by Maksim »

karanana wrote:Hocu distrikt kod sebe. E kakvi su medjunacionalni-medjuljudski odnosi tamo? Jeli sve ok? Jesu li se ljudi vratili vecinom svojim kucama i s jedne i s druge strane...? Mozda su ovo pomalo glupa pitanja ali ne znam puno o tim stvarima. Cini mi se da je Brcko fin primjer kako bi cijela BiH trebala da se razvija. Ma ja, kad Amerikanac nesto uzme pod kontrolu mora da valja.
Ljudi su se vecinski vratili na Meraje, u Mujkice odnosno dio grada oko bolnice, Klanac, Rijeke, Brodusu, Brod, Dizdarusu, Suljagica sokak i to je to. Vratilo se dosta svijeta i u Srpsku varos, S naselje, Novo Brcko, Bijeljinsku cestu, ali znatno slabije. Situacija u gradu je pretezno dobra, nema problema, nema incidenata, ali ima nezadovoljstva.

Brcko treba biti primjer BiH? Nisam tog misljenja, jer atmosfera u gradu je umjetna. Zavladao je divlji kapitalizam, gospodarstvo je jos uvijek nepokrenuto, a itekako postoje financijska sredstva. Jedino radi tvornica ulja Bimal, donekle Luka i Bimeks, ali slabo je to. Brcko ima budget kao skoro cijeli Tuzlanski kanton, ali ne ide u korisne svrhe. Umjesto da se pokrenu tvornice, oni ih prodaju ljudima sa upitnom prosloscu, s upitnim kapitalom. Trenutno se centar restaurira, sto jeste super, ali u njemu ces opet vidjeti samo trgovine i kafice. Doduse, cijeli grad se sastoji samo od prodavnica i kafica. To je brcansko gospodarstvo.

"Ma ja, kad Amerikanac nesto uzme pod kontrolu mora da valja." :roll:

Ovo bi ti savjetovao da editujes....
User avatar
Kaiser
Posts: 359
Joined: 30/07/2004 15:06
Location: ni sam ne znam

#23

Post by Kaiser »

@Maksim, car-x: HVALA na slikama!

Ja sam zaljubljen u Brčko, meni je to najdraži grad u Bosni. Gore sam živio jedno vrijeme, ali nisam bio u Brčkom od ljeta 2004.godine.
User avatar
new_jazzWa
Posts: 930
Joined: 24/10/2006 20:28
Location: zamalo pa izgubljena

#24

Post by new_jazzWa »

Eh,sve vjestacko u gradu...Kako ba vjestacko??? Bas je lijepo,pogotovo u poredjenu sa onom slikom koju sam vidjela kad sam se 2000-e vratila u grad.Sivilo i opste rasulo! Mislim da se budzetska sredstva dobro ulazu,a i sami znate da smo u procesu tranzicije,i da u cijeloj BiH sve stoji,narocito sad u toku privatizacije.Meni licno odogovara ovaj suzivot jer sam tako zivjela prije rata i nije mi smetalo! Cinjenica je da mi starije generacije (od 30 pa navise) drugacije gledamo na stvari,a recimo mladje generacije se odvajaju jos uvijek,bar kada su izlasci u pitanju. Sta da vam kazem? Mislim da je u pitanju lokalpatriotizam,ali meni Brcko sve ljepse i ljepse.I Maksime slike su usper samo ja nigdje ne vidje moju brodicu,heheh....E sad,sto se izlazaka tice tu sam vec malo nekako nezadovoljna,jer prije rata su postojala mjesta na koja se izlazilo generacijski,dakle mi balavurdija nije imala sta trazilti na mjestima gdje izlari starija raja.Toga vise nema ,i iskreno,pokvare mi cjef djecica od 15 kad ih vidim tamo gdje sam ja. Rekoh,starim,ali ne moraju mi nabijat to na nos!!!!! :x
User avatar
daduli_sa
Posts: 2039
Joined: 02/04/2005 23:16
Location: Sarajevo

#25

Post by daduli_sa »

car-x wrote: Image
Smrc, kuca moje najranije mladosti..... :sad:

Budis sjecanja... ali hajd, neka, i treba....
Pozdrav za zemljaka :)
Post Reply