Brcko Distrikt: 7.April

Tuzla, Bijeljina, Brčko, Gradačac, Živinice, Srebrenik, Lukavac, sve do Gračanice, Kladnja i Zvornika...
Post Reply
User avatar
100urbanihlegendi
Posts: 74
Joined: 29/04/2008 19:29

#1 Brcko Distrikt: 7.April

Post by 100urbanihlegendi »

Nadam se da moderator nece izbrisati ovu temu, moze da je samo zakljuca, a ovo je samo obavijest jedne buduce NGO koja je treba da se osnuje u Brcko Distriktu, i ovo je samo anketa. Ovo sam dobio na email, pa posto ovdje ima puno gradjanki i gradjana Brcko Distrikta, pa mislim da nije losa ideja i namjera da se i ova anketa postavi ovdje:


Poštovani,
ovo je anketa koju vrši redakcija http://www.brcanskenovine.blogger.ba .
Anketa se sprovodi isključivo putem e maila i pravo učešća imaju svi zainteresovani koji pošalju svoj odgovor na e mail: [email protected] do kraja januara. Ako mislite da neko od vaših prijatelja želi da učestvuje u anketi, slobodno mu proslijedite ovaj e mail.

Uzimajući u obzir sve veću degradaciju Brčko Distrikta od strane većine političara koji naš grad posmatraju skoro isključivo kao plijen za pljačkanje i pretvaranje u privatnu prćiju, što dokazuju svakodnevnim neradom, kao i porast nacionalizma u BiH, pa tako i u Brčko Distriktu, postoji inicijativa za osnivanje udruženja građana 7. April.
Neki od ciljeva udruženja bili bi sljedeći:

- Očuvanje kulturnog identiteta grada Brčkog građenog kroz vijekove
- Očuvanje kulturno-istorijskih spomenika Brčko Distrikta i sprečavanje daljeg rušenja starih objekata
- Prikupljanje istorijske građe i nasleđa kulture te inicijativa za otvaranje gradskog muzeja
- Zalaganje za toleranciju i normalan život svih Brčaka, bez obzira na nacionalnu i vjersku pripadnost
- Homogenizacija svih stanovnika Brčko Distrika koji se osjećaju Brčacima, bez obzira na mjesto rođenja
- Saradnja sa brčacima u dijaspori vezana za kulturu i istoriju grada, međusobno
pomaganje na razne načine i uspostavljanje poslovnih veza među Brčacima
- Borba protiv rasizma, nacionalizma i drugih vidova netolerancije
- Humanitarni rad


Udruženje bi trebalo otvoriti prostorije klupskog tipa u Brčkom i, dugoročno
gledano, u drugim mjestima gdje žive Brčaci i ima interesa za to.

Molimo da nam date jedan od ovih odgovora:
1. Podržavam formiranje udruženja i želim biti član
2. Ne želim biti član udruženja i ne podržavam njegovo osnivanje
3. Ne zanima me.

Uz odgovor možete poslati i vaše sugestije a e mail pošaljite na što više
adresa. Time već dajete podršku udruženju.

Srdačan pozdrav,
http://www.brcanskenovine.blogger.ba
Last edited by 100urbanihlegendi on 16/01/2009 10:51, edited 1 time in total.
sport
Posts: 56
Joined: 10/09/2007 23:04

#2 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by sport »

Poštovani,
ovo je anketa koju vrši redakcija http://www.brcanskenovineblogger.ba .
Anketa se sprovodi isključivo putem e maila
De molim te stavi tačku izmeđ brcanskenovine i bloger.ba da link bude tačan.
Inače - PODRŽAVAM :bih:
I sam sam htjeo da postavim ovaj tekst ali vidim da sam kasno ustao. :lol:
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#3 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Mister Talibean »

Brcanske novine su besplatne lokalne novine poznate po tome sto zestoko "caste" lokalne Brcanske politicare koji su na vlasti, tojest. narodski receno "osipaju paljbu" po lokalnim politicarima.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#4 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

Mister Talibean wrote:Brcanske novine su besplatne lokalne novine poznate po tome sto zestoko "caste" lokalne Brcanske politicare koji su na vlasti, tojest. narodski receno "osipaju paljbu" po lokalnim politicarima.
Nisu vise besplatne.
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#5 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Mister Talibean »

Jazz_Junkie wrote:
Mister Talibean wrote:Brcanske novine su besplatne lokalne novine poznate po tome sto zestoko "caste" lokalne Brcanske politicare koji su na vlasti, tojest. narodski receno "osipaju paljbu" po lokalnim politicarima.
Nisu vise besplatne.
Posto su sad?
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#6 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

Mister Talibean wrote:
Jazz_Junkie wrote:
Mister Talibean wrote:Brcanske novine su besplatne lokalne novine poznate po tome sto zestoko "caste" lokalne Brcanske politicare koji su na vlasti, tojest. narodski receno "osipaju paljbu" po lokalnim politicarima.
Nisu vise besplatne.
Posto su sad?
Nemam pojma, ali na njihovoj stranici se vise ne mogu skidat u pdf-formatu i pise da su u prodaji. http://www.brcanskenovine.com/
brcko.ba
Posts: 16
Joined: 08/02/2009 23:45

#7 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by brcko.ba »

Brčanske novine nisu NIKAD bile besplatne.Bilo je nekoliko brojeva koji su na osnovu reklamnih ugovora podijeljeni u određenoj količini ali i to je neko platio. Besplatan je samo pdf ali to kasni najmanje jedan broj u odnosu na štampano izdanje.Od prije nekoliko mjeseci štampano izdanje i http://www.brcanskenovine.com
su razdvojeni od http://www.brcanskenovine.blogger.ba.
:skoljka:
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#8 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by kiky »

brčko je dno!!
brcko.ba
Posts: 16
Joined: 08/02/2009 23:45

#9 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by brcko.ba »

kiky wrote:brčko je dno!!
kiky ima nekih problema izgleda. Brčko je vrh!
:dance:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#10 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

Pa nije vrh, ali nije ni dno. :)
brcko.ba
Posts: 16
Joined: 08/02/2009 23:45

#11 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by brcko.ba »

Jazz_Junkie wrote:Pa nije vrh, ali nije ni dno. :)
Dobro,al na đon moramo đonom :lol:
Da se malo okanemo politike i ohrabrimo da uzmemo metlu u ruke,počistimo avliju, bio bi vrh.Ima sve šanse,samo mi ne mrdamo.
:zoka:
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#12 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

brcko.ba wrote:
Jazz_Junkie wrote:Pa nije vrh, ali nije ni dno. :)
Dobro,al na đon moramo đonom :lol:
Da se malo okanemo politike i ohrabrimo da uzmemo metlu u ruke,počistimo avliju, bio bi vrh.Ima sve šanse,samo mi ne mrdamo.
:zoka:
Pa slusaj, Brcko je jos u SFRJ trebalo biti izgradjeno u nesto urbaniji subregionalni centar. Brcko je centar Posavine i ima najvecu luku u BiH. Ne moze se reci da se nije nista radilo, jer ipak je nas grad imao jaku industriju. Koliko znam, Brcko je bilo 20 godina bilo kaznjeno i nista se zbog zlocina u Drugom svjetskom ratu nije smjelo graditi. Danas grad eto opet ima jak potencijal, ali se ne mrda prstom. Imali smo jake firme kao sto su Luka, Bimeks, Bimal, Interplet, Velma, Izbor, Mladost, Bosnaplod, Tesla, Pirometal, Staklorad itd., ali danas je sve to pustinja. Eto Bimal i Luka kofol nesto rade. Inace, sto je sada sa Izborom? Navodno tu treba da bude Mercator.
brcko.ba
Posts: 16
Joined: 08/02/2009 23:45

#13 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by brcko.ba »

Poenta i jeste u tome šta smo imali a šta imamo. Sad sve trgovina do trgovine, stranka do stranke. Na lokaciji srušenog Izbora izgleda će biti preseljena policija. Mašine su bile nekad u bescarinskoj zoni,nešto ko biva radile.Dalje ne znam.
Sam status Distrikta dao nam je nevjerovatne mogućnosti. Iskoristili su ih samo pojedinci za sebe.
:x
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#14 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

brcko.ba wrote:Poenta i jeste u tome šta smo imali a šta imamo. Sad sve trgovina do trgovine, stranka do stranke. Na lokaciji srušenog Izbora izgleda će biti preseljena policija. Mašine su bile nekad u bescarinskoj zoni,nešto ko biva radile.Dalje ne znam.
Sam status Distrikta dao nam je nevjerovatne mogućnosti. Iskoristili su ih samo pojedinci za sebe.
:x
Ja sam cuo da novu policijsku centralu grade u Mujkicima?
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#15 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Mister Talibean »

Jazz_Junkie wrote:Pa nije vrh, ali nije ni dno. :)
Sparam ostalih gradova, Brcko je Svica, ako ne racunamo Sarajevo, Banjaluku, Tuzlu i Mostar.
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#16 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Mister Talibean »

Jazz_Junkie wrote:
brcko.ba wrote:
Jazz_Junkie wrote:Pa nije vrh, ali nije ni dno. :)
Dobro,al na đon moramo đonom :lol:
Da se malo okanemo politike i ohrabrimo da uzmemo metlu u ruke,počistimo avliju, bio bi vrh.Ima sve šanse,samo mi ne mrdamo.
:zoka:
Pa slusaj, Brcko je jos u SFRJ trebalo biti izgradjeno u nesto urbaniji subregionalni centar. Brcko je centar Posavine i ima najvecu luku u BiH. Ne moze se reci da se nije nista radilo, jer ipak je nas grad imao jaku industriju. Koliko znam, Brcko je bilo 20 godina bilo kaznjeno i nista se zbog zlocina u Drugom svjetskom ratu nije smjelo graditi. Danas grad eto opet ima jak potencijal, ali se ne mrda prstom. Imali smo jake firme kao sto su Luka, Bimeks, Bimal, Interplet, Velma, Izbor, Mladost, Bosnaplod, Tesla, Pirometal, Staklorad itd., ali danas je sve to pustinja. Eto Bimal i Luka kofol nesto rade. Inace, sto je sada sa Izborom? Navodno tu treba da bude Mercator.
Hidra Stil, Pirometal, Tesla, Luka, Bimeks, Bimal, Izbor, Bosnaplod, Staklorad, to su privatizovana preduzeca koja danas rade, doduse ne kao prije, ali rade, ali prije rata i Brcko danas je isto sto se tice nekakvog ekonomskog standarda, jer svi ulazu i Srbi i Hrvati i Bosnjaci, povecan je rapidan broj soping centara, supermarketa, kafica, restorana, poslasticarnica, kafe picerija, Mercator, Delta, Interex, TUS itd, a u blizini je i Trznica Arizona koja se nalazi u blizini Brckog koja je ujedno najveca pijaca u Bosni i Hercegovini.
User avatar
kiky
Posts: 4725
Joined: 13/02/2008 13:20

#17 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by kiky »

neznam po čemu je brčko uopšte više vrijedno spomena ....
bijeljina je za brčko grad ...
doboj je za brčko ... grad i po ...
koliki su njihovi buđeti a koliki je buđet brčkog ...
u brčkom se ne živi, u brčkom se preživljava ....
jedino gdje brčko može da se mjeri i sa banjalukom jeste pljačka i korupcija ...
tačno je da brčko nije više kao dosad dno ..
brčko je bijednije i od samog dna ...
User avatar
Mister Talibean
Posts: 84
Joined: 10/02/2009 14:28

#18 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Mister Talibean »

kiky wrote:neznam po čemu je brčko uopšte više vrijedno spomena ....
bijeljina je za brčko grad ...
doboj je za brčko ... grad i po ...
koliki su njihovi buđeti a koliki je buđet brčkog ...
u brčkom se ne živi, u brčkom se preživljava ....
jedino gdje brčko može da se mjeri i sa banjalukom jeste pljačka i korupcija ...
tačno je da brčko nije više kao dosad dno ..
brčko je bijednije i od samog dna ...
Bog zna odakle si ti i kada si zadnji put bio u Brckom. Pretpostavljam da si bio negdje pred samo rato, za vrijeme rata ili poslije 1995. Brcko se od 2000 godine promijenilo nachisto, dakle nije to vise samo mali grad, to je sada mali-veliki grad. :D

Budzet "dna" zvanog Brcko Distrikt je kao budzet mnogo vece Banja Luke. Banja Luka je najmanje 3-4 puta veca od Brckog i ima budzet kao Brcko. Bijeljina jeste nesto razvijeniji grad od Brckog, ali budzet Bijeljine nije ni priblizno velik kao budzet Brckog, isto tako budzet Brckog je veci od budzeta opstine Doboj. U blizini Brckog nalazi se navodno najveca trznica u JI Evropi, trznica-pijaca "Arizona". P.S. Informisi se malo, pa ces onda shvatiti po cemu je Brcko vrijedno pomena.
User avatar
Jazz_Junkie
Posts: 3052
Joined: 16/03/2008 22:35
Location: Wien

#19 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Jazz_Junkie »

Kiky nam mozda pise iz 1996 preko laptopa (sa Win 95 :D ). Brcko je danas solidan grad i daleko razvijeniji od vecine bh. gradova osim vecih centara poput Sarajeva, Banja Luke, Tuzle, Mostara i Zenice. Ne razumijem po cemu bi Bijeljina bila razvijenija od Brckog? Po svojim trgovinama? Bijeljina je nacickana srpskim izbjeglicama i bezbrojem prodavnica, tako da lici na Kalkutu.
zuka.ba
Posts: 66
Joined: 24/01/2008 11:46

#20 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by zuka.ba »

kiky wrote:neznam po čemu je brčko uopšte više vrijedno spomena ....
bijeljina je za brčko grad ...
doboj je za brčko ... grad i po ...
koliki su njihovi buđeti a koliki je buđet brčkog ...
u brčkom se ne živi, u brčkom se preživljava ....
jedino gdje brčko može da se mjeri i sa banjalukom jeste pljačka i korupcija ...
tačno je da brčko nije više kao dosad dno ..
brčko je bijednije i od samog dna ...
:thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
nequeo
Posts: 5
Joined: 09/05/2009 14:34

#21 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by nequeo »

kiky wrote:neznam po čemu je brčko uopšte više vrijedno spomena ....
bijeljina je za brčko grad ...
doboj je za brčko ... grad i po ...
koliki su njihovi buđeti a koliki je buđet brčkog ...
u brčkom se ne živi, u brčkom se preživljava ....
jedino gdje brčko može da se mjeri i sa banjalukom jeste pljačka i korupcija ...
tačno je da brčko nije više kao dosad dno ..
brčko je bijednije i od samog dna ...

Sto si debil majke ti? Nisi nimalo upucen a pricas nesto... Dobro ti je neko rekao u jednom postu, Brcko ima veci budzet i od Doboja i Bijeljine i isti budzet kao Banja Luka. Mnogi govore da je Brcko jedan od najperspektivnijh gradova u Bosni i Hercegovini. Pacenice
Leonid Breznjev
Posts: 5302
Joined: 04/11/2006 03:32
Location: Kamenskoje

#22 Re: Brcko Distrikt: 7.April

Post by Leonid Breznjev »

e pa necemo tako raja... ne, ne.. :)
Post Reply