Brazilsko feniranje u Sarajevu

Sve o kulinarstvu, o uređenju stana, o modi...

Moderator: anex

Post Reply
sweet79
Posts: 5
Joined: 08/09/2011 08:58

#151 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by sweet79 »

Keratinski tretman ili prvobitno zvano brazilsko feniranje je u sustini tretman za regeneraciju kose. Tretman je bezbjedan za sve tipove kose. Znaci moze da se radi i na plavoj, blajhanoj, prirodnoj, ostecenoj kosi itd. Bitna stavka je jedino koji preparat koriste frizeri. Na nasem trzistu ima mnogo i losih i dobrih keratina. Losi su oni koji sadrze formaldehid. Prilikom odlaska frizeru treba provjeriti s kojim preparatom radi pa tek tad zakazati tretman ukoliko koristi keratin bez formaldehida. Keratini koji imaju formaldehid na nasem trzistu su: cadiveu, QOD, ksilk, complex cupola, global i jos neki manje poznati. Ove navode mozete i provjeriti i na sajtu OSHA. Tako da nemojte sebi dozvoliti da vam se neko igra sa kosom. Postoje i preparati koji nemaju formaldehid i koji su odlicni za regeneraciju kose i ispravljanje. Te cifre koje naplacuju frizeri u sarajevu su prevelike. 1l keratina koji koriste u vecini salona je 220 eura, a od tog 1l mogu da urade od 10 do 15 tretmana.
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#152 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by KiSSgirl »

sweet79 wrote:Keratinski tretman ili prvobitno zvano brazilsko feniranje je u sustini tretman za regeneraciju kose. Tretman je bezbjedan za sve tipove kose. Znaci moze da se radi i na plavoj, blajhanoj, prirodnoj, ostecenoj kosi itd. Bitna stavka je jedino koji preparat koriste frizeri. Na nasem trzistu ima mnogo i losih i dobrih keratina. Losi su oni koji sadrze formaldehid. Prilikom odlaska frizeru treba provjeriti s kojim preparatom radi pa tek tad zakazati tretman ukoliko koristi keratin bez formaldehida. Keratini koji imaju formaldehid na nasem trzistu su: cadiveu, QOD, ksilk, complex cupola, global i jos neki manje poznati. Ove navode mozete i provjeriti i na sajtu OSHA. Tako da nemojte sebi dozvoliti da vam se neko igra sa kosom. Postoje i preparati koji nemaju formaldehid i koji su odlicni za regeneraciju kose i ispravljanje. Te cifre koje naplacuju frizeri u sarajevu su prevelike. 1l keratina koji koriste u vecini salona je 220 eura, a od tog 1l mogu da urade od 10 do 15 tretmana.
a gdje drugo onda uraditi :roll:
sweet79
Posts: 5
Joined: 08/09/2011 08:58

#153 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by sweet79 »

Ja sam iz B.Luke i znam da ovde ima par salona koji koriste keratin bez formaldehida i nisu cijene velike kao kod vas. Ako si zainteresovana za tretman pozovi salone koji imaju u ponudi brazilsko feniranje i pitaj s kojim keratinom rade. Provjeri i kako formiraju cijene. U sustini bi trebalo da ti naplate po utrosenoj kolicini preparata. Za neku kosu do pola ledja, srednje gustu se potrosi oko 30-40 mil, nekad i manje. Utrosak puta cijena mililitra koju odredjuje salon. Cijena mililitra nebi trebalo da bude veca od 2-2.5 km. Nema osnova da bude skuplje. Ako frizer u nabavci plati za 1l ( 1000 mil) 430 km, onda mu je zarada na jednoj boci po minimalnoj cijeni od 2 km po mil, 1300km cisto kad odbije vodu i struju utrosenu za tretman. A neki naplacuju cak i 4-5 km po mil. Strasno. I obavezno treba da trazis racun u salonu.
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#154 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by KiSSgirl »

sweet79 wrote:Ja sam iz B.Luke i znam da ovde ima par salona koji koriste keratin bez formaldehida i nisu cijene velike kao kod vas. Ako si zainteresovana za tretman pozovi salone koji imaju u ponudi brazilsko feniranje i pitaj s kojim keratinom rade. Provjeri i kako formiraju cijene. U sustini bi trebalo da ti naplate po utrosenoj kolicini preparata. Za neku kosu do pola ledja, srednje gustu se potrosi oko 30-40 mil, nekad i manje. Utrosak puta cijena mililitra koju odredjuje salon. Cijena mililitra nebi trebalo da bude veca od 2-2.5 km. Nema osnova da bude skuplje. Ako frizer u nabavci plati za 1l ( 1000 mil) 430 km, onda mu je zarada na jednoj boci po minimalnoj cijeni od 2 km po mil, 1300km cisto kad odbije vodu i struju utrosenu za tretman. A neki naplacuju cak i 4-5 km po mil. Strasno. I obavezno treba da trazis racun u salonu.
aaa bas strasno :o a zasto da trazim racun' imam kosu do pola ledja, i nije bas gusta.. pa koliko bi me to izaslo' znas li ti nekoga da je to uradio kod vas i da je bas zadovoljan uslugom' :)
sweet79
Posts: 5
Joined: 08/09/2011 08:58

#155 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by sweet79 »

KiSSgirl wrote:
sweet79 wrote:Ja sam iz B.Luke i znam da ovde ima par salona koji koriste keratin bez formaldehida i nisu cijene velike kao kod vas. Ako si zainteresovana za tretman pozovi salone koji imaju u ponudi brazilsko feniranje i pitaj s kojim keratinom rade. Provjeri i kako formiraju cijene. U sustini bi trebalo da ti naplate po utrosenoj kolicini preparata. Za neku kosu do pola ledja, srednje gustu se potrosi oko 30-40 mil, nekad i manje. Utrosak puta cijena mililitra koju odredjuje salon. Cijena mililitra nebi trebalo da bude veca od 2-2.5 km. Nema osnova da bude skuplje. Ako frizer u nabavci plati za 1l ( 1000 mil) 430 km, onda mu je zarada na jednoj boci po minimalnoj cijeni od 2 km po mil, 1300km cisto kad odbije vodu i struju utrosenu za tretman. A neki naplacuju cak i 4-5 km po mil. Strasno. I obavezno treba da trazis racun u salonu.
aaa bas strasno :o a zasto da trazim racun' imam kosu do pola ledja, i nije bas gusta.. pa koliko bi me to izaslo' znas li ti nekoga da je to uradio kod vas i da je bas zadovoljan uslugom' :)
Da znam. Ja sam radila i cetri-pet mojih prijateljica. Rezultati su su fenomenalni.Tebi bi vjerovatno izaslo od 70-100 km, zavisi koliko ti je kosa suha. A racun sam ti rekla da trazis zato sto neki frizeri naplacuju kako hoce, a ako trazis racun mora da ti obracuna stvarnu cijenu.
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#156 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by KiSSgirl »

sweet79 wrote:
KiSSgirl wrote:
sweet79 wrote:Ja sam iz B.Luke i znam da ovde ima par salona koji koriste keratin bez formaldehida i nisu cijene velike kao kod vas. Ako si zainteresovana za tretman pozovi salone koji imaju u ponudi brazilsko feniranje i pitaj s kojim keratinom rade. Provjeri i kako formiraju cijene. U sustini bi trebalo da ti naplate po utrosenoj kolicini preparata. Za neku kosu do pola ledja, srednje gustu se potrosi oko 30-40 mil, nekad i manje. Utrosak puta cijena mililitra koju odredjuje salon. Cijena mililitra nebi trebalo da bude veca od 2-2.5 km. Nema osnova da bude skuplje. Ako frizer u nabavci plati za 1l ( 1000 mil) 430 km, onda mu je zarada na jednoj boci po minimalnoj cijeni od 2 km po mil, 1300km cisto kad odbije vodu i struju utrosenu za tretman. A neki naplacuju cak i 4-5 km po mil. Strasno. I obavezno treba da trazis racun u salonu.
aaa bas strasno :o a zasto da trazim racun' imam kosu do pola ledja, i nije bas gusta.. pa koliko bi me to izaslo' znas li ti nekoga da je to uradio kod vas i da je bas zadovoljan uslugom' :)
Da znam. Ja sam radila i cetri-pet mojih prijateljica. Rezultati su su fenomenalni.Tebi bi vjerovatno izaslo od 70-100 km, zavisi koliko ti je kosa suha. A racun sam ti rekla da trazis zato sto neki frizeri naplacuju kako hoce, a ako trazis racun mora da ti obracuna stvarnu cijenu.
Aha, ok, hvala. I znaci ti si zadovoljna' ajde stavi sliku kose kakva ti je prije toga bila i sad :)
sweet79
Posts: 5
Joined: 08/09/2011 08:58

#157 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by sweet79 »

pogledaj na fb profilu frizerskog salona kutak za dame by milijana ili na profilu nanox keratin slike. Imaju i pre i posle. Profili su otvoreni pa mozes vidjeti, ja sam kod njih radila.Samo ukucaj na fb pretragu jedan od njih, pa napisi kako ti izgleda. Nadam se da sam pomogla.pozzz
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#158 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by KiSSgirl »

sweet79 wrote:pogledaj na fb profilu frizerskog salona kutak za dame by milijana ili na profilu nanox keratin slike. Imaju i pre i posle. Profili su otvoreni pa mozes vidjeti, ja sam kod njih radila.Samo ukucaj na fb pretragu jedan od njih, pa napisi kako ti izgleda. Nadam se da sam pomogla.pozzz
A da ti mozda ne radis za njih :D u svakom slucaju hvala, pronaci cu
sweet79
Posts: 5
Joined: 08/09/2011 08:58

#159 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by sweet79 »

Ne. A bilo bi dobro da sam frizer kad pogledam koliko para moze da se zaradi. hehehe. Ja sam farmaceut, trenutno nezaposlena :x . pozzz :)
User avatar
KiSSgirl
Posts: 518
Joined: 23/04/2011 04:05
Location: nema me

#160 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by KiSSgirl »

sweet79 wrote:Ne. A bilo bi dobro da sam frizer kad pogledam koliko para moze da se zaradi. hehehe. Ja sam farmaceut, trenutno nezaposlena :x . pozzz :)
Hahahah :-D ih ma moze frizer zaradit i to dooobro :-) :D
darprirode
Posts: 244
Joined: 16/04/2009 13:03

#161 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by darprirode »

Jel iko u skorije vrijeme radio brazilski tretman?
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#162 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Rimljanka »

Ja imam plavu kosu,rado bi uradila ovaj brazilski tretman,ali me zanima da li se moze zadrzati prirodni oblik kose. Tretman bi uradila smao da zastitim i obnovim kosu,ali mi nikako ne stoji imati ravnu ispeglanu kosu. puno bolje mi djeluje kad kos aima volumena,pa je ja cesto na viklere stavljam
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#163 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Rimljanka »

Niko nema savjet? Pomoc? Iskustvo?
User avatar
Garden of illusion
Posts: 262
Joined: 16/02/2010 15:52

#164 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Garden of illusion »

Rimljanka wrote:Niko nema savjet? Pomoc? Iskustvo?
Mislim da bi ti najbolje bilo da se za savjet obratiš ne jednom već kod nekoliko frizerskih salona koji rade ovaj tretman.Tebi zaista treba stručna i sigurna preporuka, koju ti teško neko preko foruma može dati.
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#165 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Rimljanka »

Garden of illusion wrote:
Rimljanka wrote:Niko nema savjet? Pomoc? Iskustvo?
Mislim da bi ti najbolje bilo da se za savjet obratiš ne jednom već kod nekoliko frizerskih salona koji rade ovaj tretman.Tebi zaista treba stručna i sigurna preporuka, koju ti teško neko preko foruma može dati.

Naravno. Ali sam htjela da vidim ima li neko iskustvo sa slicnim,pa da preporuci. Zelim zastiti kosu,a nezelim potpuno ravnu kosu. prirodno imam blago valovitu,tako da bi htjela taj oblik i zadrzati,a kosu samo obnoviti i nahraniti
User avatar
Zelena Carapa
Posts: 1358
Joined: 07/02/2007 12:09
Location: behind the enemy lines

#166 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Zelena Carapa »

Rimljanka wrote:
Garden of illusion wrote:
Rimljanka wrote:Niko nema savjet? Pomoc? Iskustvo?
Mislim da bi ti najbolje bilo da se za savjet obratiš ne jednom već kod nekoliko frizerskih salona koji rade ovaj tretman.Tebi zaista treba stručna i sigurna preporuka, koju ti teško neko preko foruma može dati.

Naravno. Ali sam htjela da vidim ima li neko iskustvo sa slicnim,pa da preporuci. Zelim zastiti kosu,a nezelim potpuno ravnu kosu. prirodno imam blago valovitu,tako da bi htjela taj oblik i zadrzati,a kosu samo obnoviti i nahraniti
Ja koliko znam ovo bas i nije tretman koji tebi treba. Nakon brazilskog feniranja kosa je ravna - to je cijela poenta - ma kako ga oni sad predstavljali kao tretman za regenraciju slicno :wink:
mimsy
Posts: 389
Joined: 01/03/2010 11:08

#167 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by mimsy »

Ovaj tretman nije los ukoliko vam je kosa jako ostecena,jer stvarno bude prelijepa i sto je najbitnije zdrava.Funkcija ravnanja i nije nesto,kod jako kovrdzave kose iznosi nekih 40% i potrebna su 3 tretmana da bi kosa bila potpuno ravna.
mincice
Posts: 1
Joined: 20/06/2011 20:01

#168 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by mincice »

Rimljanka wrote:
Garden of illusion wrote:
Rimljanka wrote:Niko nema savjet? Pomoc? Iskustvo?
Mislim da bi ti najbolje bilo da se za savjet obratiš ne jednom već kod nekoliko frizerskih salona koji rade ovaj tretman.Tebi zaista treba stručna i sigurna preporuka, koju ti teško neko preko foruma može dati.

Naravno. Ali sam htjela da vidim ima li neko iskustvo sa slicnim,pa da preporuci. Zelim zastiti kosu,a nezelim potpuno ravnu kosu. prirodno imam blago valovitu,tako da bi htjela taj oblik i zadrzati,a kosu samo obnoviti i nahraniti

GKhair ima formular "Light Wave" koji se koristi za bas tu tvoju zelju. Znam da imaju na akademiji brezar. :)
Rimljanka
Posts: 251
Joined: 28/07/2006 16:21
Location: Sarajevo

#169 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Rimljanka »

GKhair ima formular "Light Wave" koji se koristi za bas tu tvoju zelju. Znam da imaju na akademiji brezar. :)[/quote]

Mozes li malo pojasniti? Precizirati? Daj link isl. Hvala!!!
Mariella
Posts: 3124
Joined: 29/01/2008 20:41

#170 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Mariella »

En Style

Decembar je mjesec za Brazilsko feniranje! Umjesto 300 KM samo u toku ovog mjeseca platite 150 KM za kompletan tretman.

Uplatite svoj bon u našem salonu na Grbavici i iskoristite ga u toku mjeseca.

Požurite i zakažite svoj termin :)



Evo koga zanima, s njihove facebook stranice :)
_naida
Posts: 43
Joined: 03/02/2012 11:44

#171 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by _naida »

Ima li neko da je u posljednje vrijeme radio tretman? Gdje i kakvi su rezultati?
Hvala
Nellaa01
Posts: 11
Joined: 31/07/2012 14:03

#172 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Nellaa01 »

radila sam na AKADEMIJI BREZAR10 dana prezadovoljna bila sam skeptična radi mnogi priča da šteti kosu da smrdi da ovo da ono ali ova vrsta keratina koja se koristi u ovom tretmanu ima miris na kakao oprala sam nakon 5 dana kosu preljepa mekana i nemam problema sa feniranjem kao prije kosa mi je malo duzi paž platila sam 180 km i opet ču ponovit za par mjeseci tako da svi koji se razmišljate uradite to na AKADEMIJI BREZAR ISPROBANO
User avatar
miss_heidi
Posts: 98
Joined: 02/06/2011 11:45

#173 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by miss_heidi »

Nellaa01 wrote:radila sam na AKADEMIJI BREZAR10 dana prezadovoljna bila sam skeptična radi mnogi priča da šteti kosu da smrdi da ovo da ono ali ova vrsta keratina koja se koristi u ovom tretmanu ima miris na kakao oprala sam nakon 5 dana kosu preljepa mekana i nemam problema sa feniranjem kao prije kosa mi je malo duzi paž platila sam 180 km i opet ču ponovit za par mjeseci tako da svi koji se razmišljate uradite to na AKADEMIJI BREZAR ISPROBANO
jos nam samo reci koja si smjena u toj akademiji? mislimmmm :roll: :roll: :roll:
Nellaa01
Posts: 11
Joined: 31/07/2012 14:03

#174 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by Nellaa01 »

niti radim niti sam pokusni kunić za vašu informaciju samo pišem ono što mislim i imam pravo da hvalim nečiju uslugu i molim vas bez glupi komentara otiđite pa se uvjerite sami
LaCici
Posts: 1571
Joined: 12/03/2010 15:33

#175 Re: Brazilsko feniranje u Sarajevu

Post by LaCici »

E vala bas, cim neko nekoga pohvali odmah ispada ili da je gazda te radnje ili da radi tamo. :roll: Zasto uvijek moramo samo nezadovoljstvo iskazivati, mozemo nekad nekoga i pohvaliti, misa mu.
Post Reply