Bravo Cedomire Jovanovicu - BRAVO !!!

Post Reply
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#1 Bravo Cedomire Jovanovicu - BRAVO !!!

Post by ghetter_exe »

15. januar 2008.
Govor Čedomira Jovanovića na završnoj Konvenciji LDP

Ljudi! Zato što mržnja ne može da pobedi ljubav, zato što tama ne može da pobedi svetlo, zato što strah ne može da ubije nadu, a prošlost da uzme budućnost, mi smo već pobedili! Pobedili smo zato što smo ostali ljudi, a ostali smo ljudi ne zato što smo imali pravo na to, ne zato što smo imali obavezu prema bilo kome, već zato što smo drugačiji.

Na ovim predsedničkim izborima ovo društvo će birati između devet kandidata. Ne znam šta mogu novo da vam kažem posle petnaest godina ponavljanja iste ideje. Jedino što želim još jednom da ponovim, spreman sam da ko zna koliko puta kažem tu veliku istinu, Srbija je Evropa, a mi, njeni građani, u ime naših porodica, naših prijatelja, naše dece koja ne znaju u kakvoj zemlji zapravo žive, moramo nastaviti borbu da bi Srbija bila onakva kakvi smo mi u njoj. Oko toga ne može biti kompromisa.

Ja danas sa vama želim da razgovaram o pravu, o pravu svakog čoveka koji živi u ovoj zemlji i obavezi onoga ko želi da bude njen predsednik. Građani i građanke Srbije, imate pravo na demokratsku Srbiju i mi se za to vaše pravo borimo bez kompromisa. Građani i građanke Srbije, imate pravo na bezbedan život i mi se borimo protiv onih koji vam to pravo ne daju. Mladi, imate pravo da budete u prvom planu. Naši roditelji, imate pravo na poštovanje i solidarnost kada već nema novca koji vam je ova država uzela pljačkajući vas.

A gde su političari koji danas treba nešto da kažu zemlji koja tako strašno luta, kao što luta ova naša Srbija. Da li se sa njima srećemo na ovim predsedničkim izborima i o čemu se, zapravo, na njima glasa, kada je izbor pred nama tako surov i tako skučen? Nemamo puno prostora za dilemu šta je ono što moramo da uradimo dvadesetog januara. I to nije naše zadovoljstvo i u tome nema nikakve sreće. Ali to više neće biti ni problemi u ovoj zemlji. Dvadesetog januara se mi borimo za pravo da na nekim budućim izborima možemo da biramo između politika, ali više nećemo da pravimo taj cilj koji svaku politiku ugrožava mimo naše. Predsednici koji žele da vode ovu zemlju, neka imaju snage da preuzmu obavezu koja prati takav posao. Ja sam spreman da ga preuzmem.

Ja živim u ovom Beogradu tridesetsedam godina i ja sam Beograđanin. Ali ne zbog toga što je to moja adresa u ličnoj karti, nego zbog toga što sam istovremeno i Pazarac i Novosađanin i Kragujevčanin i Kraljevčanin, ali pre svega što želim da budem Prištevac, Zagrebčanin, Ljubljančanin, Sarajlija! Glasajte za mene, jer sam ja i Albanac i Hrvat i Bošnjak i Mađar, jer samo tako mogu da bidem čovek! Glasajte za onog ko će klečati pred Srebrenicom da bi Bosna mogla našoj deci da oprosti, glasajte za onog ko će se dogovarati i sa onima koji nas ne vole, glasajte za onog kome će teći krv, znoj i suze, ali poslednji put, glasajte za one koji će braniti našu tradiciju, ali je nikada više neće zloupotrebiti. To je ta jednostavna politika na koju mi nikada nismo imali pravo, ja od tog prava ne želim da odstupim, a u borbi ne mislim da se povlačim!

Ono što vidim pred sobom je tako malo, prema životu koji su nam uzeli i koji nam neće vratiti dok mi to sami ne uradimo! Pred nama je živi zid predsedničkih kandidata. I široki su i visoki su! Štite onoga koji je najmanji i koji nema više pravo ni jednu reč da kaže, jer je on jedini vladao i prevario sve. Kada su stali pred njega, neka ne traže moje razumevanje. Taj živi zid nema ime i prezime, ne interesuje me koje je stranačke boje, ne interesuje me da li su tu ima nekih koji su bili moji prijatelji i saradnici ili ljudi sa kojima nikada nisam ni reč promenio. To je prepreka, a tu prepreku ja želim da savladam zajedno sa vama, da dodjem do onoga koji nam je oduzeo pravo na sreću i na normalan život.

Neka se spremi Nikolić na promene, neka zna da će on morati da se menja. Njemu smeta ulica Zorana Đinđića, a mi želimo Srbiju Zorana Đinđića. I neka zna Tadić da se ja ne borim za celu Srbiju, jer je to drugo ime za Miloševićevu Srbiju. Ja se borim za onu Srbiju koja nikada nije imala pravo da pokaže svoje lice, a postoji među nama, divna je, moderna je, hrabra je, mlada je, bez obzira na godine, jer je svesna života. Ja oko toga ne mogu da pravim kompromise. Koliko puta smo pokazali da smo sremni da na sebe preuzmemo više od onoga što smo možemo da ponesemo. Da smo spremni da trpimo. Samo neka niko od nas ne očekuje da ćutimo, ni da povlađujemo. Neka niko od nas ne trži da prestanemo da verujemo svojim očima i poverujemo u tu iluziju koju su nam oni ponudili umesto života.

Sve oko nas je imitacija: i demokratija i društvo i Srbija i društveni odnosi, sve to je bez sadržaja i to je tako od kada znamo jedni druge. I to je tako od kada postoji ova zemlja, dvesta godina se ona stvara i gde je danas? Gde su naše građanke, gde su naši građani, gde su naše vrednosti? Sve je neizvesno, ali nikada nije bilo očiglednije da postoji ta jedna istina. Na tu istinu mi imamo pravo. Za tu istinu se ja borim. To je istina istina koja svakom čoveku u ovoj zemlji pruža tu veliku mogućnost, da kaže da njegov život vredi onoliko koliko vredi on sam u njemu. To je Evropa koji mi moramo stvoriti. Do te Evrope se ne stiže koferima, do te Evrope se ne stiže paragrafima, ni sporazumima, ta Evropa se stvara tako što se moramo dogovoriti oko posla koji moramo zajedno da uradimo. Ja želim da vidim tu Evropu u svom životu kao rezultat moga rada i mojih vrednosti, kao rezultat rada moje porodice i vrednosti moje porodice, mojih prijatelja i njihove vrednosti

Problemi, ti navodni izgovori za tuđu nemoć i nesposobnost, na njih je život davno dao odgovor. I na Kosovo i na Hag i na odnos prema Rusiji i na odnos prema Evropi i prema Americi i u čemu je odraz te dileme koje nam danas uništava život? Zašto naše vlasti ne mogu da vide ono što vidimo mi? Istina je surova zbog toga što nemamo iste ciljeve. Nikolić ne sme da priča o svojim ciljevima, jer bi se videlo da su oni isti kao oni koje smo jedva preživeli. Tadić ćuti, jer se plaši, da li će se njegovi ciljevi dopasti onome na koga pre nas pomisli: premijeru koga je doveo na vlast glasovima građana koji su želeli da taj premijer ode. Ja ne mogu da donesem za Beograd tog dvadesetog januara glasove građana i građaki Srbije, ja nisam zbog toga došao u Sava Centar. Ja sam došao da se dogovorimo oko posla koji treba da uradimo i hoću da znate da nikada neću pomisliti da je vaš glas meni dao pravo da odlučujem u vaše ime. Neka ne očekuju od mene da budem onakav kakvi su oni, nego neka pogledaju u svoju zemlju i neka vide šta ta zemlja želi. Neka jednom pokušaju.

Najveći izazov u ovom trenutku je naša spremnost da se menjamo. Mi to činimo. Nije nas uvek bilo ovako puno, prilaze nam ljudi svakoga dana, to je zbog toga što imamo snage da se sa njima dogovorimo, a da prim tom ne pravimo kompromis sa suštinom. Ni za pedalj nismo odstupili od naše politike, a ona se ipak razvija. To je najjači dokaz da treba da nastavimo da verujemo u našu zemlju, da treba i dalje da pružamo ruku onoj Srbiji naspram nas koja ne želi nešto drugačije od onoga što želimo mi. Ne, žele isto što želimo i mi. Ali je prevarena, obmanuta, vode je stramputicama i zbog toga smo mi poslednja adresa na kojoj će oni naći ono što su tražili čitavog života. I zato na onim izborima želim glasove ljudi koji su prošlig januara glasali da Koštunica ode, i želim glasove onih radikala koji ne mogu da promene stan zbog toga što im se ne doprada adresa na kojoj žive.

Želim glasove onih koji vole Srbiju, ali ne znaju da se ljubav prema njoj ne ispoljava isključivo tako što će se uništiti sopstveni život. Imam pravo da kažem da Srbija želi isto što želimo i mi. Mi imamo obavezu da damo sve od sebe da joj se ta želja ispuni već dvadesetog janura. Nikada se naša politika nije merila procentima, vrednost naše ideje, ona je velika, mnogo veća od svake stranke i od svakog predsedničkog kandidata i sjaj te ideje je pre svega u obavezi da se ona poštuje i sledi. Mi smo to radili kroz čitav svoj politički život. Nikada nam nisu rekli da smo u pravu, nikada. Nikada nismo smeli da pomoislimo dao ova zemlja može da bude onakva kakva mi želimo, ali nas je ta ideja, ta ideja nas je očuvala, očuvala nas je na onim pozicijama koje nam danas dopuštaju da kažemo da nismo daleko od vremena o kome su govorili Žarko i Vladan, Vesna i Nataša, Beba i Biljana, da nismo daleko od onog vremena o kome sam toliko govorio sa svima vama po čitavoj Srbiji.

Želim da ova zemlja čuje sa ove naše konvencije naše jasne odgovore, da se ne bi sutra govorilo onako kako se danas govori o našoj prošlosti. Kada se kaže da niste vi odgovorni za zločine , tačno je, nije Srbija ,ili njeni ljudi, ta koja treba da govori o odgovornosti i da preuzme odgovornost za zločine, jer ona taj zločin ona nije izvršila. Ali je još gora cena odogovornosti danas, zbog toga što te zločine nije sankcionmisala. Zato Mladić i Karadžić moraju biti u zatvoru, a naša deca na slobodi!

Kosovo. Ne dokazuje se ljubav i patriotizam tako što se budućnost Srbije boji crnim kao što je danas crno Kosovo. Ako to Kosovo volimo,moramo da imamo snage da razumemo to Kosovo, moramo da imamo snage da, pored svoje ljubavi prema Kosovu, vidimo i onu albansku, da pored svoje zemlje na Kosovu vidimo i zemlju Albanaca. Ko je taj koji treba da povuče prvi politički potez? Srbija, Beograd, vlast, predsednik, zbog toga što su u prošlosti za nama predsednik, Beograd, vlast u Srbiji učinili to Kosovo tako nesrećnim.

I koliko god nam oduzimali pravo da verujemo da u svakom narodu ima dovoljno dobra za srećnu budućnost, ja ću verovati u mogućnost dogovora sa albanskim narodom, koji će stvoriti životni prostor za one za koje danas nema normalnog života, a to su Srbi na Kosovu. I neka ne očekju od mene da vam kažem kako je Kosovo Srbija. Iz dva razloga. Zbog toga što je srpska država na Kosovu poražena u porazu kojom su svojom politikom proizveli Miošević, Šešelj, Mrkonjić, Akademija i Crkva, Udba i mafija, debeli generali. Neka ne očekuju od mene da ja govorim na takav način. Kosovo nije Srbija, zato što je i Srbija u međuvremenu nestala, a ako želimo da ta Srbija pronađe svoja mesto na Kosovu, onda mora imati snage da se oko tog mesta dogovori sa onima koji na Kosovu žive. I ponavljam, glasajte za čoveka koji će kao predsednik Srbije u Prištini reći, ja sam Prištevac, za čoveka koji će reći, ja sam Albanac, jer je to najmanje što mogu da uradim da bi pomogao svakom onom koji želi mir i sreću Kosovu.

Toliko smo čuli razloga zašto glasati za našu politiku. Bezbroj. Zbog toga smo bili prokleto u pravu kada smo rekli da smo odavno prestali da budemo političari i da je ovo zapravo naša najsurovija borba, borba koju vodimo za sopstvemni život. Zbog toga treba da bude ponosan svako od vas i treba da zna svako od vas, da za tu borbu ništa nije veliko i nesavladivo. Sećam se `96 godine i onih kordona, prema njima smo bili tako mali, i `97 godine, kada smo se opet posvađali i podelili i `99 i `00 i 5.oktobra i 12.marta. Sve to je dokaz da imamo pravo da verujemo da ćemo završiti posao koji smo davno započeli. Žao mi je što nisu svi oni kojima je mesto sa nama, danas ovde, u ovoj borbi. Dok su neki dokazivali da je Kosovo srce Srbije, naša pamet, ona je nestala u Londonu, u Budimmpešti, u Istambulu, negde u Americi, Kanadi, Australiji, Novom Zelandu.

Ti ljudi su nam potrebni, oni koji su odavde otišli zato što niko nije imao snage da kaže da je život zakon. Kada mi to dokažemo, oni će doći ovde i pomoći nam u tom velikom poslu. Ovih dana se srećemo sa tim užasnim podelama. Podeljeni smo po verama, nacijama, po partijama, kičma nam je toliko puta u životu polomljena da je čudno da mi još uvek stojimo na svojim nogama. To je ,takođe, jedna velika obaveza, moramo odvojiti ono što ne može biti zajedno. Moramo razdvojiti istinu od laži, nepoštenje od poštenja, moramo razdvojiti ljubav od mržnje. Ja ću biti predsednik Srbije koji će se boriti da ljubav u njoj bude slobodna a ubijanje zabranjeno.

Imamo tako puno zajedničkog iskustva i jedna od naših osobina je razum. Kada smo ušli u ovu kampanju,najmanje smo mislili na sebe. To je, istovremeno, bilo najmanje što smo mogli da uradimo za svakog ko je pristojan u ovoj zemlji. Zbog toga, još jednom možemo samo da zamolimo Evropu da povedu brigu o ovoj zemlji, u većoj meri od onih koji koji su to dužni da rade pre nje. Možemo samo da zamolimo Evropu, da nam ostavi otvorena evropska vrata, jer bi zatvaranje tih vrata slavili oni koji na tako nešto nemaju pravo i koji se, nažalost, nalaze na ključnim pozicijama u ovoj državi. Neka Evropa kazni Koštunicu, Tadiću ćemo pružiti ruku, neka se potpiše taj sporazum o stabilizaciji i pridruživanju, mi nikada nismo bili sebični i nikada nam nije smetao tuđi uspeh. Borimo se za zemlju koja će učiti od najboljih, za zemlju u kojoj će mladi imati svoje mesto, za zemlju u kojoj će žena biti ravnopravna, poštovana.

Kada drugi o tome govore, tražite rezultat. Pošto u ovoj kampanji najmanje pričaju o svojim rezultatima. Oni ne zaslužuju da im predamo tako nešto veliko kao što je naš glas. To je naše najjače oružje. Tim oružjem smo mi srušili onu tvrđavu koju je NATO pakt rušio tri meseca, pa nije uspeo. Tim oružjem mi nismo dozvolili da se izjednače 5. oktobar i 12.mart. Tačno je, smeta mi što je tako malo Zorana u našoj politici. Ubiše nas sa Miloševićem i sa Šešeljem. Nećemo da zaćutimo o njemu zato što najbolje govorimo o sebi kada izgovaramo njegovo ime.

Hoću da budem predsednik koji će se sa vama dogovoriti oko posla koji zajedno moramo da uradimo. Ne može Srbija postojati na lažima, na prevari, na neistini, na slabostima. Koliko ružnih reči opisuje taj nesrećni Ustav. Moramo da se dogovorimo oko naše zajedničke vizije i onog što svako od nas mora da uradi da bi ta vizija postala naš budući život. Želim sa Vojvođankama i Vojvođanima da se dogovorimo oko posla koji ćemo uraditi kako Vojvodina ne bi imala samo 7%, kako bi Vojvodina imala ono što je ona sama: pravo da bude drugačija, pravo da bude primer i uzor, pravo na poštovanje i slobodu. Sa ljudima u Srbiji se moramo dogovoriti oko načina na koji ćemo savladati sve ono što je loše u nama, toga ima u svakome i niko nije bezgrešan. Naša snaga je u činjenici da mi o tome otvoreno govorimo. Greške, one za nas nisu inspiracija, one su za nas opomena. Po tome smo drugačiji. Iz svega što je ružno i što stiže iz te prišlosti, naša današnja politika, pronalazi inspiraciju za nove greške. Zato se protiv toga želim da se borim.

Mladi koji sede u sali, koji su kičma naše politike, treba da znaju da će oni prvi imati pravo da budu lideri u tom poslu. Verujem da nas mladost neće razočarati 20. januara, ne zato što mi najbolje pričamo o tome kako je lepo voleti i radovati se, nego zato što smo sigurni da u našoj politici ima prostora za njih. Saslušajte svakog političara, tražite u njima mesto za svoje ideje, tražite potvrdu za svoje stavove, ne tražite mesto za njihove funkcije, tražite prostor za svoj život. A vi, naši roditelji, matorci o kojima govorim na svakom mestu, da podržite te mlade ljude, da glasate za mladog predsednika, pa ako ima neki mlađi da svi stanemo iza njega!

Mnogo puta smo primili udarac posle koga smo na zapanjujući način ostali na nogama. Svi ti plaćeni tekstovi, sve te užasne afere, sva ta osporavanja, sve to je bilo tako malo prema jednoj velikoj strasti koja se nalazi u tom divnom motivu. Stalno nas pitaju ko stoji iza Liberalno demokratske partije. Ja želim to da vam kažem i to treba da vidite. To neka vidi i Srbija. To su i Mihajlo i Jana, Obrad i Gligorije i Anđelija... To je naša budućnost.

Mi smo već pobedili!
Homer_Simpson
Posts: 206
Joined: 03/07/2007 10:15

#2

Post by Homer_Simpson »

Kada ce BiH docekati svog Cedu Jovanovica ???... :sad:
User avatar
chinese_water
Posts: 1688
Joined: 26/06/2006 01:02

#3

Post by chinese_water »

:( Nema sansi, da ovakav dugo prozivi u Srbiji ;)
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#4

Post by ghetter_exe »

Ja sam ubjedjen da ovakav iskren covjek moze da pobjedi u srbiji koja je toliko radikalna. BiH mozda na zalost nikada nece docekati Cedomira Jovanovica :sad:
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#5

Post by Mr_M »

Cedo ne moze da dobije vise od 7%, i dobro je sto je tako.
Bez obzira na to, da ima i pokoju pametnu (kako narod kaze i budala rekne ponekad nesto pametno), taj covjek bi prodao sve sto moze da bi nekako dosao na vlast, a dozvolio bi i da se citava drzava raspane.
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#6

Post by ghetter_exe »

Taj covjek je prvi iskren srbin kojeg sam cuo i koji se na izborima ne oslanja na zatupljeni i nacionalno vodjen narod.
User avatar
x0z0y0
Posts: 1473
Joined: 10/11/2007 21:51

#7

Post by x0z0y0 »

ja jednostavno ne vjerujem da postoje ljudi koji zaista razmisljaju ovako :( :sad:
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#8

Post by ghetter_exe »

Upravo sam to pomislio kada sam cuo na Hayatu, a onda sam trazio govor i jos ne mogu da vjerujem... ali mi je neizmjerno drago zbog boldiranih izjava!
User avatar
pitt
Posts: 27093
Joined: 03/12/2002 00:00
Location: Steelers Nation

#9

Post by pitt »

I ja sam skeptican (nista protiv cede licno) na sve predizborne izjave bilo kojeg kandidata na bilo kojim izborima. Svasta ljudi tada pricaju i obecavaju no odnekud se mora poceti. Ja se nadam da ce ceda (ako bude izabran) stati iza svojih rijeci i sprovesti ih u djela.
ghetter_exe
Posts: 182
Joined: 01/12/2007 17:35
Location: Ulica do Motzartove

#10

Post by ghetter_exe »

Ko ne bi bio skeptican, ali ipak svaka mu cast !
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#11

Post by zavrzlama »

jednostavno se divim hrabrosti Cedomira Jovanovica...

Problem srpskog naroda u Srbiji je sto je pad Milosevica izvrsen zbog izgubljenih ratova...ne zbog ideologije i onoga asto je ta ideologija uradila drugim.narodima..malo je onih kao Ceda koji shvataju i priznaju stvarnu namjeru i ideologiju velike srbije....Srbija je tek na pocetku prolaska kroz katarzu....najteze tek slijedi...sta ....saznat cemo uskoro....
User avatar
osa
Posts: 10669
Joined: 16/03/2007 14:08

#12

Post by osa »

ghetter_exe wrote:Upravo sam to pomislio kada sam cuo na Hayatu, a onda sam trazio govor i jos ne mogu da vjerujem... ali mi je neizmjerno drago zbog boldiranih izjava!
Boldirane izjave kežu da je čeda svatko ali istovremeno i nitko, dobit će odličnih 4-6% glasova.
palermo
Posts: 22328
Joined: 23/07/2007 21:46
Location: BiH

#13

Post by palermo »

osa wrote:
ghetter_exe wrote:Upravo sam to pomislio kada sam cuo na Hayatu, a onda sam trazio govor i jos ne mogu da vjerujem... ali mi je neizmjerno drago zbog boldiranih izjava!
Boldirane izjave kežu da je čeda svatko ali istovremeno i nitko, dobit će odličnih 4-6% glasova.
pa to sto ce Ceda dobiti 4-6 % glasova, ne znaci da on nije u pravu, i tih 4-6% glasova vise govori o Srbiji danas, nego o njemu samome
IgorB.
Posts: 159
Joined: 16/11/2007 17:28
Location: Beograd

#14

Post by IgorB. »

Ja bio na konvenciji, imam nesto slika al se slabo vidi..
Bilo je ludilo!!
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#15

Post by pesak »

Nije Ceda sam. Sve sto nesto vredi u Srbiji je uz Cedomira i uz tu ideju gradjanske Srbije !
http://www.ldp.org.yu

programska nacela ldpa

Politika LDP-a zasniva se na nekoliko osnovnih programskih načela i ciljeva:

Evropska budućnost Srbije

Usvajanje osnovnih vrednosti evropskog društva

Raskid sa Miloševićevim nasledjem i osuda zločinačke politike i ljudi koji su zločine inspirisali, naredjivali ili sprovodili

Sistematsko negovanje slobode gradjana, poštovanje ljudskih prava i razvlašćivanje mafijaške i autoritarne države u kojoj živimo, te uspostavljanje odnosa slobodne konkurencije u privredi, puna decentralizacija javne uprave, puna autonomija Vojvodini.

Na ovom linku ponudićemo našem čitaocima najširi mogući dijalog o načinima na koje ova zemlja može što pre da uskoči u evropski voz i konačno se uskladi sa vremenom i vrednostima razvijenog sveta.

Naravno, takav dijalog nije sam sebi svrha - on pre svega treba da skrati vreme oblikovanja skupštinskih inicijativa LDP i da ih učini preciznijim, tačnijim i delotvornijim i da omogući da u Skupštinu stižu sa već donetim koncenzusom izmedju LDP-a i našeg biračkog tela.




Politički savet LDP

Politički savet Liberalno demokratske partije čine:

Vesna Pešić, predsednica,

Biljana Kovačević-Vučo,

Biljana Srbljanović,

Bojan Đurić,

Dejan Sinadinović,

Filip David,

Ivan Andrić,

Ivan Torov,

Jadranka Jelinčić,

Jasna Šakota,

Latinka Perović,

Nenad Prokić,

Nikola Samardžić,

Olivera Ježina,

Petar Luković,

Rajko Danilović,

Saška Stanojlović,

Sonja Biserko,

Srbijanka Turajlić,

Veljko Đurović,

Vera Marković,

Vladimir Gligorov,

Zoran Ostojić i

Zoran Purešević
zimomor
Posts: 555
Joined: 17/07/2007 14:58

#16

Post by zimomor »

OVO JE COVJEK PROTIV KOJEG AVAZ KONSTANTNO ISPISUJE NEGATIVNE CLANKE JER JE ISTI ODLUCIO TUZITI AVAZOVOG POSLOVNOG PARTNERA MISKOVICA (MILOSEVICEVOG TAJKUNA).

1KM ZA AVAZ = 1KM PROTIV BiH
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#17

Post by dr.gog »

Ne bih da budem zloban,ali me živcira glorifikovanje čovjeka kojem ne treba glorifikovanje,već glasovi i podrška koju nema,i mnogo,mnogo para da osvoji vlast.
Potreban mu je Fahro Radončić koji će od njeg stvoriti Vođu,a za sad ga nema.

I,cijenjena Pesak,ne propagiraj mi urbani duh svoje sredine kroz Liberalnu stranku,jer i sama znaš za kog ljudi glasaju i kakvo je stanje biračkog tijela u tvojoj zemlji.
Čedina stranka je jaka i utjecajna koliko je ovdje BOSS i Mirnes Ajanović utjecajan,ili neki Sejfudin Tokić,odnosno nikako.

Jedino što su meni pojava,stil i priča,te inteligencija Čedomira Jovanovića daleko iznad gore spomenutih debila u mojoj zemlji.

Dakle,smanjite hvalospjeve,zlo mi je...
IgorB.
Posts: 159
Joined: 16/11/2007 17:28
Location: Beograd

#18

Post by IgorB. »

Baby Blue wrote:Pesak, kakve su sanse da Ceda pobijedi?
Realno - Nikakve.
To sto se Ceda kandidovo je cisto odmeravanje snage, odnosno da vidi koliko je jos galsaca dobio i da se potrudi da kroz kamapnju privuce jos vise glasaca. Jesam Cedin glasac ali trebamo bit realni
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#19

Post by pesak »

Baby Blue wrote:Pesak, kakve su sanse da Ceda pobijedi?
Nemam pojma. Mislim da su male. Narod jos uvek nije progledao.
Ali, Ceda ce pobediti kad-tad. Gradjanska Srbija je jedina moguca opcija...ovo sto pise u programskim nacelima LDPa je jedino realno i moguce.

ps. Tajkuni nemaju naciju, a Ceda upravo najvise i smeta svim tajkunima pa i bosanskim ,bas zbog toga sto obecava da ce pribliziti evropske standarde, a onda, adio tajkuni...nema vise lova u mutnom i velikog bogacenja, manipulacija i kradje naroda...
nema vise da nema konkurencije- u Miskovicevim prodavnicama , super-marketima- sve je skuplje, jer nema konkurencije...
e, svemu tome LDP i ekipa oko Cedomira hoce da kaze ZBOGOM.
Zato ga toliko mrze i preko svojih placenih novinara i placenih novina sire lazi o Cedomiru . On im je trn u oku. Zato sto im je opasnost. Vec su pokusali dosta puta atentat na njega.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#20

Post by dr.gog »

Više volim da tražim Pjesak po podforumu u vezi joge i zdravlja,tu si najjača,onako si nekako...sva light.. :lol: pusti bona čede&antičede.
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#21

Post by pesak »

:?
zavrzlama
Posts: 10304
Joined: 15/01/2006 18:35

#22

Post by zavrzlama »

chinese_water wrote::( Nema sansi, da ovakav dugo prozivi u Srbiji ;)
Pozivjeti ce sve dotle dok mu izborni rezultati ne prelaze vise od 15%..

Ceda nije problem Kostunjavom,Nikolicu i Tadicu...cak sta vise on im koristi da uvjeravaju MZ i nas u okruzenju kako u Srbiji postoje demokratske snage...a te demokratske snage nikad ne mogu doci na vlast, pa to ove navedene nista ne sekira....Djindjic je platio glavom jer je isporucio Milosevica u Hag..a njegovo ubistvo je samo poruka drugim da znaju sta ih ceka ako izdaju R&R...S toga Biserko i Kandicka su zive, jer dvojac je na sigurnom ..kad dvojac vidi Haga ...one ce proci kao i Djindjic....to je matrica na kojoj funkcionise velikosrpska politika...sa Dodikom ista stvar...glavusa sigurna dok radi protiv BIH i cuva tekovine R&R...nek se malo omeksa i napusti zadani kurs ..ode glavusa..
Last edited by zavrzlama on 19/01/2008 21:05, edited 2 times in total.
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#23

Post by dr.gog »

pesak wrote:
Baby Blue wrote:Pesak, kakve su sanse da Ceda pobijedi?
Nemam pojma. Mislim da su male. Narod jos uvek nije progledao.
Ali, Ceda ce pobediti kad-tad. Gradjanska Srbija je jedina moguca opcija...ovo sto pise u programskim nacelima LDPa je jedino realno i moguce.

ps. Tajkuni nemaju naciju, a Ceda upravo najvise i smeta svim tajkunima pa i bosanskim ,bas zbog toga sto obecava da ce pribliziti evropske standarde, a onda, adio tajkuni...nema vise lova u mutnom i velikog bogacenja, manipulacija i kradje naroda...
nema vise da nema konkurencije- u Miskovicevim prodavnicama , super-marketima- sve je skuplje, jer nema konkurencije...
e, svemu tome LDP i ekipa oko Cedomira hoce da kaze ZBOGOM.
Zato ga toliko mrze i preko svojih placenih novinara i placenih novina sire lazi o Cedomiru . On im je trn u oku. Zato sto im je opasnost. Vec su pokusali dosta puta atentat na njega.

Čežnja za Spasiocem Nacije-koja-nema -za-platit-račune,gdje je ERGOT sa mačkama,gdje je Danas s čvokama...ERGOTEEEEE!!!!
pesak
Posts: 4343
Joined: 22/08/2005 20:58
Location: internet

#24

Post by pesak »

dr.gog wrote:Ne bih da budem zloban,ali me živcira glorifikovanje čovjeka kojem ne treba glorifikovanje,već glasovi i podrška koju nema,i mnogo,mnogo para da osvoji vlast.
Potreban mu je Fahro Radončić koji će od njeg stvoriti Vođu,a za sad ga nema.

I,cijenjena Pesak,ne propagiraj mi urbani duh svoje sredine kroz Liberalnu stranku,jer i sama znaš za kog ljudi glasaju i kakvo je stanje biračkog tijela u tvojoj zemlji.
Čedina stranka je jaka i utjecajna koliko je ovdje BOSS i Mirnes Ajanović utjecajan,ili neki Sejfudin Tokić,odnosno nikako.

Jedino što su meni pojava,stil i priča,te inteligencija Čedomira Jovanovića daleko iznad gore spomenutih debila u mojoj zemlji.

Dakle,smanjite hvalospjeve,zlo mi je...
Sto, jel treba da vicem Zivela Srbija, ziveli Tadic-Kosunica-Toma ?
User avatar
dr.gog
Posts: 4945
Joined: 09/09/2007 12:52
Location: S@nitet-X
Grijem se na: briketi kanabisa
Horoskop: Vodolija

#25

Post by dr.gog »

pesak wrote::?

oči moje lijepe,zbunjene,idealističke.... :lol: :lol:

neću više...odoh s teme.
Sve najbolje i support Chedi Oktobarskom Jovanovichu.
Post Reply