Brat sestru udario

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#51 Re: Brat sestru udario

Post by hAZNADAR »

Vector_dum wrote:To ti je DNK ljudi iz Bosne. Dzaba sto je 40 godina provela u Njemackoj, pod stare dane se svadja sa bratom oko medje.
Nije ni njeno maslo za Ramazana. Ima i ona oraha u dzepovima.
Sugav i zaostao mentalitet.
Jos su iz nekog sela kraj Zenice, pa i ne treba da cudi.

Covjek moze otici sa sela, ali selo iz njega ne moze nikad!
Slazem se sa ovom vezano za mentalitet - ali to se vise desava po mahalama i opcenito u naseljima sa kucama u gradovima nego na selu. Na selu ljudi dobiju u nasljedstvo malo vise zemlje pa metar tamo ili vamo nije tolika drama. U gradovima je malo ko isao svojoj srecom drugdje - najlakse je bilo i ostalo dobiti parce baste iza kuce u nasljedstvo pa da tu gradis kucu. U mom naselju su sve bili familijarni klanovi. Jedno prezime i 5-10 kuca tijesno jedna pored druge. Sve je to bio rezultat zakona gdje nisi morao placati velik porez za nasljedstvo i ljudi se uvaljivali na babino. A babo raspodijeli obicno bez regulacije 1 kroz 1, neke kuce obicno i nemaju izlaz na cestu, vodovod zajednicki,... i naravno da prije ili poslije tu negdje pukne tikva izmedju nekoga.
Sada kada su ljudi raseljeni po dijaspori - nerjetko neko ne moze ni obnoviti svoju kucu jer nije 1/1 i za takvo sto treba imati pismeno odobrenje sve brace i sestara koje imaju kuce okolo.

I kada pukne tikva - onda slijede podvale najgore vrste. Niko ne moze biti zao kao svoj prema svome - valjda je i velika mrznja rezultat prethodne ljubavi. Pa se tu nizu sudske tuzbe oko gluposti, pa sitne male podvale, ruse se parmaci, rezu strikovi sa vesom,... a sjecam se da su zene u svadji znale jedna drugoj reci da je u posjedu njenog privatnog vesa - sa naznakom da ce uraditi kakvu vradzbinu, baciti sihr,... ovo je ziva istina koju sam sam znao cuti i vidjeti.
Sjecam se i naslova u novinama kako stara nana moli Alaha dz.s. svaki dan da dadne smrtonosni rak svojoj kcerci. Zato sto je u parnici oko vrata garaze stala na stranu sina.

A pokazivanje modrica javnosti, drama oko toga i pokusaj pridobijanja saveznika zbog sazaljenja je takodjer uobicajena mahalska. Znam slucajeva gdje je doslo do naguravanja kada je nekome pukao film,... i jedan poslije sam sebi nanese modrice pa go do pojasa hoda po mahali i pokazuje, slika to za sudstvo, zove osim policije i novinare da to snime,...

Ovo sto je ovaj kreten na videu uradio je grozno i treba biti kaznjen. Ali je ocigledno da je i sestri svanulo zbog videa i koristi to u olajavanju brata maksimalno,...
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#52 Re: Brat sestru udario

Post by spreca »

Heller wrote:
spreca wrote:
Heller wrote:Da su kod nas zakoni o samodbrani ko u Juesej Vukovije, Dubrave i slična sela bi brojala po 20-30 stanovnika. Bilo bi haj na kafu i ko zeca. I onda se brani samodbrana.
Nije bas tako grozno kod njih......ipak ih ima puno :mrgreen:
Ima i gorih....





Negdje :mrgreen:
Oni iz Masla jesu zjebani i oni Pljoske iz Bajra i Kahvi :lol: :lol: :lol:
User avatar
Norm
Posts: 2867
Joined: 27/10/2011 11:29
Location: Prokleta Avlija

#53 Re: Brat sestru udario

Post by Norm »

Bratska ljubav ove vrste nije nista neobicno u Gradiscu i Babinu...uostalom ko se tuce taj se voli :sad:
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#54 Re: Brat sestru udario

Post by Humljanin »

insomnia78 wrote:U Italiji danas Srbin ubio bivsu zenu. Pocetkom godine vec osudjivan zbog napada na nju. Dobio kucni pritvor. Tako da ne prdite dzaba
Znači ovo je skroz u redu jer si ti našao da je u Italiji neki Srbin ubio ženu.
Ništa onda, ključajte temu. Insomnia reko da je sve u dure. :thumbup:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#55 Re: Brat sestru udario

Post by insomnia78 »

Ne nego nema razloga pljuvati po BiH jer su kazne i po Evropi vecinom bezveze sa dosta recidivista. Al svi znamo razloge za pljuvacinu, jel de?
Last edited by insomnia78 on 08/09/2018 10:36, edited 2 times in total.
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#56 Re: Brat sestru udario

Post by ¤ jelena ¤ »

Mahalanjem protiv mahalaštine

i pljuvanje po pretučenoj ženi kao primjer kultivisanosti savremenog, urbanog, bosanskog čovjeka.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#57 Re: Brat sestru udario

Post by Boemica »

Čoek opsjednut međama. :lol:

Niđe drugo u svijetu se ne svađaju ljudi oko imovine samo u Bosniji, i to samo ljudi sa sela. Sa seljačkim mentalitetom. Jer su ljudi u gradovima Bosne porijeklom germani inače, pa su mnogo napredniji od ljudi sa sela.
¤ jelena ¤ wrote:Mahalanjem protiv mahalaštine

i pljuvanje po pretučenoj ženi kao primjer kultivisanosti savremenog, urbanog, bosanskog čovjeka.
Šta očekivati od čovjeka kojem su sve žene dvije dojke i rupa među nogama. Osim njegove mamice :mrgreen:
:bolesna: Edip :bolesna:
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#58 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

obzirom da je hanuma napravila vilu a ne kucu, kao sto se moze primjetiti sa snimka, kladim se da joj sa 75 godina jos nije jasno da je sa jednom nogom poodavno u grobu, nego je mozda privela i mladjahnog ljubavika 'seljaka' kao sto je i sama pogolema seljanka.

da bi brat podviknuo na sestru, a kamoli ju osamario ili udario, mora da postoji podebeo razlog.

obzirom da je doticna instalirala i kamere, znaci da je izazivala smisljeno napade na se, da bi uzela dokaze.

vjerujte, ima zena koje imaju pogolem i pogan jezik. a to svako musko ne trpi.

:)
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#59 Re: Brat sestru udario

Post by insomnia78 »

Pa jes. Uradila sve to a nije brata pitala
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#60 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

insomnia78 wrote:Pa jes. Uradila sve to a nije brata pitala

da. pomijesala je bosnu i njemacku.

zaBoga u njemackoj postoji demokratija :D
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#61 Re: Brat sestru udario

Post by Boemica »

insomnia78 wrote:Pa jes. Uradila sve to a nije brata pitala
:lol: Stid da je bude
User avatar
Cherry-Cherry
Posts: 6772
Joined: 20/02/2013 14:14

#62 Re: Brat sestru udario

Post by Cherry-Cherry »

Do ženska je. Ima pogan jezik. Ne može to muško da trpi.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#63 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

HadiRa wrote:obzirom da je hanuma napravila vilu a ne kucu, kao sto se moze primjetiti sa snimka, kladim se da joj sa 75 godina jos nije jasno da je sa jednom nogom poodavno u grobu, nego je mozda privela i mladjahnog ljubavika 'seljaka' kao sto je i sama pogolema seljanka.

da bi brat podviknuo na sestru, a kamoli ju osamario ili udario, mora da postoji podebeo razlog.

obzirom da je doticna instalirala i kamere, znaci da je izazivala smisljeno napade na se, da bi uzela dokaze.

vjerujte, ima zena koje imaju pogolem i pogan jezik. a to svako musko ne trpi.

:)
To je jednostavno mentalitet ljudi sa sela. Onaj ko nije imao iskustva sa takvim profilom ljudi ne moze znati kakav je to mentalni sklop cim se rodjeni brat svadja sa rodjenom sestrom.

Oboje su krivi, cak ona mnogo vise jer smisljeno koristi moc medija da bi dobila empatiju i saosjecanje mase sa ciljem da napakosti bratu.
Samo zaboravlja jednu stvar. Ima 75 godina a niko ne zivi orlova vijeka. :thumbup:
Jednostavno, i nakon 40 godina zivota u Njemackoj u osobama koje nose takav pedigre i takav svjetonazor proradi onaj seljacki gen pa zadnje godine svog zivota provode ovako:

- na sudu i u svadji.
I uopste nije bitno sto je 40 godina zivjela u jednom uredjenom drustvu i sistemu jer to nije imalo uticaja na njen karakter. Ona je ostala ista ona seljanka koja je, cim se vratila u Bosnu nastavila sa istom politikom koji nije mogla provoditi u Njemackoj.

I naravno, svi su sad pomislili da je njen brat mahnit i ludjak ali vjerujem da u ovoj prici ima mnogo vise dimenzija nego sto to ona ovim plakanjem po medijima prikazuje.

Nisam jednom cudo komentar od ovakvih osoba:
Ne mogu oni meni nista jer sam ja zena. :-)

Za sve postoji razlog, brat nije usao u njen posjed i napao je tek tako.

P.S

Ova zena je pravi primjerak gastarbajtera koji je tamo 40 godina radio najzadnje i najgore poslove, da bi u Bosni napravio najvecu kucerinu u selu da ostali seljani budu ljubomorni na njegov/njen "toboziji" uspjeh.
Last edited by Vector_dum on 08/09/2018 11:05, edited 1 time in total.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#64 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

Cherry-Cherry wrote:Do ženska je. Ima pogan jezik. Ne može to muško da trpi.
Uh nisi ni svjesna koliko zensko zna isprovocirati i braniti se time: pa ja sam zena. :-) Nisi ni svjesna toga.
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#65 Re: Brat sestru udario

Post by hAZNADAR »

¤ jelena ¤ wrote:Mahalanjem protiv mahalaštine

i pljuvanje po pretučenoj ženi kao primjer kultivisanosti savremenog, urbanog, bosanskog čovjeka.
Upravo se ovdje i kritikuje mahalstina.

Niko nije ni rekao da je ona krivlja od njega ili da su isto krivi. Covjek je divljak, ludzak, psiho,.... i treba dobiti maksimalnu kaznu.

Ali ko zna sta je mahala - jasno vidi i njeno ponasanje u svemu ovome. Video je dovoljan dokaz da ga tuzi i osudi, plus izvjestaj doktora,... koji ce joj q plasiranje videa o bratu u javnost i dreka tipa vidte ljudi svi na svijetu vidte kakav je on,...

Zato upravo usput kritikujemo i mahalanje - u sjeni nasilja koje je po ko zna koji put receno - naravno mnogo gore. Ovdje imas nasilje i mahalanje - ja osudjujem i jedno i drugo i pomno pazim da to dvoje ne izjednacim. Osudjujes li i jedno i drugo i ti - ili ti jedno opravdava drugo?
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#66 Re: Brat sestru udario

Post by insomnia78 »

Pa i vi radite istu stvar. Pozivate se na nekakve manire, njemacku i pizde materine a opravdavate nasilje
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#67 Re: Brat sestru udario

Post by hAZNADAR »

Vector_dum wrote: To je jednostavno mentalitet ljudi sa sela. Onaj ko nije imao iskustva sa takvim profilom ljudi ne moze znati kakav je to mentalni sklop cim se rodjeni brat svadja sa rodjenom sestrom.
.
Toga imas vise u gradu nego na selu. I to od ljudi koji su ne samo rodjeni u gradu vec i generacijama porodica zivi u gradu. Naselja sa kucama, mahale, u po grada imaju vise ovoga nego sela.
Ovo je mentalitet mahale a ne sela.
User avatar
Boemica
Posts: 8617
Joined: 03/09/2018 21:55
Location: Žena bez koje se može.

#68 Re: Brat sestru udario

Post by Boemica »

Al' ovaj je samo čuo: ja mogu jer sam žena i čuo je od nekog da žene manipulišu i čuo je isto tako da žene znaju slagat :D :D

Svašta je nešta čuo.

Ma trebo je ubit, što že i živjet sa 75 godina kog đavola ha ja
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#69 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

hAZNADAR wrote:
Vector_dum wrote: To je jednostavno mentalitet ljudi sa sela. Onaj ko nije imao iskustva sa takvim profilom ljudi ne moze znati kakav je to mentalni sklop cim se rodjeni brat svadja sa rodjenom sestrom.
.
Toga imas vise u gradu nego na selu. I to od ljudi koji su ne samo rodjeni u gradu vec i generacijama porodica zivi u gradu. Naselja sa kucama, mahale, u po grada imaju vise ovoga nego sela.
Ovo je mentalitet mahale a ne sela.


Ovo je na selu, mozda?
Sta mislis da li se Hans ovako obracunava sa svojim komsijom oko kolca i medje?

Slazem se da u gradu ovoga ima , posebno u padinskim dijelovima grada gdje su kuce nabijene jedna na drugu.
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#70 Re: Brat sestru udario

Post by Humljanin »

HadiRa wrote:obzirom da je hanuma napravila vilu a ne kucu, kao sto se moze primjetiti sa snimka, kladim se da joj sa 75 godina jos nije jasno da je sa jednom nogom poodavno u grobu, nego je mozda privela i mladjahnog ljubavika 'seljaka' kao sto je i sama pogolema seljanka.

da bi brat podviknuo na sestru, a kamoli ju osamario ili udario, mora da postoji podebeo razlog.

obzirom da je doticna instalirala i kamere, znaci da je izazivala smisljeno napade na se, da bi uzela dokaze.

vjerujte, ima zena koje imaju pogolem i pogan jezik. a to svako musko ne trpi.

:)

Ma ja , kako je nije stid živit duže od 75 godina. A najgore od svega što od svojih para pravi sebi kuću a brata ne pita smije li. Još kuća fina namjerno da bode oči sirotinji sa klixa.
Sram da je bude, 100% je zaslužila.

Welkom tu Baznija. Ljepote šerijatskog načina razmišljanja... :bih:
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#71 Re: Brat sestru udario

Post by insomnia78 »

Jes’ ovo nema kod bosanskih pravoslavaca i katolika. Samo kod muslemana
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#72 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

insomnia78 wrote:Jes’ ovo nema kod bosanskih pravoslavaca i katolika. Samo kod muslemana
Koja si ti napast. :-) Vjeciti kontras, da ne kazem nesto gore. Jesi li iko rekao da je ovo specificno samo za BH muslimane?
Ja sigurno nisam. Rekao sam da je karakterna crta za sve ljude iz BIH. Imas i ovoga u Srbiji, cak i vise nego u BIH.
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#73 Re: Brat sestru udario

Post by insomnia78 »

Vector_dum wrote:
insomnia78 wrote:Jes’ ovo nema kod bosanskih pravoslavaca i katolika. Samo kod muslemana
Koja si ti napast. :-) Vjeciti kontras, da ne kazem nesto gore. Jesi li iko rekao da je ovo specificno samo za BH muslimane?
Ja sigurno nisam. Rekao sam da je karakterna crta za sve ljude iz BIH. Imas i ovoga u Srbiji, cak i vise nego u BIH.
Eto reko je ovaj iznad tebe.
Ja napast a ti kloniran ko zna koji put?
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#74 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

Humljanin wrote:
HadiRa wrote:obzirom da je hanuma napravila vilu a ne kucu, kao sto se moze primjetiti sa snimka, kladim se da joj sa 75 godina jos nije jasno da je sa jednom nogom poodavno u grobu, nego je mozda privela i mladjahnog ljubavika 'seljaka' kao sto je i sama pogolema seljanka.

da bi brat podviknuo na sestru, a kamoli ju osamario ili udario, mora da postoji podebeo razlog.

obzirom da je doticna instalirala i kamere, znaci da je izazivala smisljeno napade na se, da bi uzela dokaze.

vjerujte, ima zena koje imaju pogolem i pogan jezik. a to svako musko ne trpi.

:)

Ma ja , kako je nije stid živit duže od 75 godina. A najgore od svega što od svojih para pravi sebi kuću a brata ne pita smije li. Još kuća fina namjerno da bode oči sirotinji sa klixa.
Sram da je bude, 100% je zaslužila.

Welkom tu Baznija. Ljepote šerijatskog načina razmišljanja... :bih:


:-D

ama, meni je intersantna cinjenica, da smo se mi , citaj vi do sad jer ja tek od maloprije, nalupali ovdje ocjena, presuda, pustanja, zatvaranja i ostalog, a da pojma nemamo ko je upoce kriv, u linku koji je postiran :D

iz navedenog linka sa pocetka se uopce ne moze zakljuciti naprimjer, dal je doticna sgradila kucu na bratovom putu, dal mu je zaklonila vidik, dal ga je vrijedjala prije , dakle ravnih 40 godina , dal mu inace zabranjuje pristup ( a vidimo da je i ograda prilicno povisoka :) ) i td. itd.


to sto je njoj 75, meni ne smeta ni mrvicu, ja joj zelim da zivi 175, medjutim sve su prilike da je ona ljutila brata, na ovaj ili onaj nacin.

a ako nije nista od ovoga moga navedenog moguce, onda bih ja , da sam ona, nalemala brata pucom iz spavace sobe :D
User avatar
¤ jelena ¤
Posts: 4875
Joined: 18/05/2010 20:04
Location: BD

#75 Re: Brat sestru udario

Post by ¤ jelena ¤ »

insomnia78 wrote:Pa i vi radite istu stvar. Pozivate se na nekakve manire, njemacku i pizde materine a opravdavate nasilje
Upravo tako.

Slika i prilika mentaliteta kojeg kritikuju.
Post Reply