Brat sestru udario

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
BHCluster
Posts: 23419
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#101 Re: Brat sestru udario

Post by BHCluster »

Za bilo kakvo fizicko nasilje ove prirode 2 godine u prdekanu i zdrao.
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#102 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

kamberovica polje wrote:"Kvadrat" je uništio mnoge porodice u ovoj vukojebini zvanoj Balkan, a za to su većinom krivi roditelji koji nisu htjeli ni znali presijeći s odlukom dok su bili živi pa su nakon smrti njihova djeca ostala da se kolju.
Ne mogu ni zamisliti kako bi ovdje bilo da je legalno posjedovati i na svom posjedu upotrijebiti poluautomat, kao što je u Americi. Mrtve glave bi padale ko kruške na svakom koraku.
Ima dosta do mentalnog sklopa. Ima jako puno ruralnog stanovnistva koje vuce zaostale navike i koji se nisu kultivisali na civilizovan i progresivan nacin, sto dokazuje da je BIH jedno jako primitivno ustrojeno drustvo.
Svadje oko medje su zaostavstina Otomana i proslih sistema.

Meni je samo fenomen koliko se najrodjeniji mogu mrziti.
Nije isti nivo mrznje i zavisti prema komsiji, prema neznancu kao sto je prema bratu, sestri, rodjaku.
Zanimljivo mi je takodjer da se rijetko od njih odluci pravdu i rjesenje potraziti na sudu vec se okrecu inatu i tjeraju imaginarni prkos koji ne vodi nicemu.
I onda kroz godine sto prodju u inatu, prodje i zivot.
I onda ostanu nove generacije koje se nastavljaju klati i zivot provoditi u svadji i neredu.

Fenomen Balkana i njegovih divljackih plemena koji ga nastanjuju. :run:
User avatar
kamberovica polje
Posts: 3265
Joined: 28/01/2012 11:38

#103 Re: Brat sestru udario

Post by kamberovica polje »

Vector_dum wrote:
kamberovica polje wrote:"Kvadrat" je uništio mnoge porodice u ovoj vukojebini zvanoj Balkan, a za to su većinom krivi roditelji koji nisu htjeli ni znali presijeći s odlukom dok su bili živi pa su nakon smrti njihova djeca ostala da se kolju.
Ne mogu ni zamisliti kako bi ovdje bilo da je legalno posjedovati i na svom posjedu upotrijebiti poluautomat, kao što je u Americi. Mrtve glave bi padale ko kruške na svakom koraku.
Ima dosta do mentalnog sklopa. Ima jako puno ruralnog stanovnistva koje vuce zaostale navike i koji se nisu kultivisali na civilizovan i progresivan nacin, sto dokazuje da je BIH jedno jako primitivno ustrojeno drustvo.
Svadje oko medje su zaostavstina Otomana i proslih sistema.

Meni je samo fenomen koliko se najrodjeniji mogu mrziti.
Nije isti nivo mrznje i zavisti prema komsiji, prema neznancu kao sto je prema bratu, sestri, rodjaku.
Zanimljivo mi je takodjer da se rijetko od njih odluci pravdu i rjesenje potraziti na sudu vec se okrecu inatu i tjeraju imaginarni prkos koji ne vodi nicemu.
I onda kroz godine sto prodju u inatu, prodje i zivot.
I onda ostanu nove generacije koje se nastavljaju klati i zivot provoditi u svadji i neredu.

Fenomen Balkana i njegovih divljackih plemena koji ga nastanjuju. :run:
Osmanska okupacija je sigurno oblikovala mentalitet, ali nisam siguran da su baš oni krivci kada su u pitanju svađe oko nekretnina. U Hrvatskoj u zagorju, gdje osmanska čizma nikad nije kročila, nakon litre gemišta potežu se puške za 2 m ograde.
Slično je svugdje na ovim prostorima. Ima vukojebina i zabiti gdje samo orao može doći, pa ni ne čudi što su ljudi iz tih sela još uvijek dijelom u nekom patološkom plemenskom načinu razmišljanja. Iskreno ni gradovi nisu ništa bolji po tom pitanju jer je opća neimaština pa se svi krve za dio kolača od prodaje stanova.
User avatar
Streptokok
Posts: 3459
Joined: 27/10/2014 08:18

#104 Re: Brat sestru udario

Post by Streptokok »

Ljudi imaju pravo braniti svoju imovinu a drzava je ta koja bi trebala efikasno urediti ove odnose. U nedostatku zadnjeg ljudi sa fataju automata.
User avatar
apsidejzi
Posts: 8266
Joined: 25/05/2013 23:49

#105 Re: Brat sestru udario

Post by apsidejzi »

Vector_dum wrote:
kamberovica polje wrote:"Kvadrat" je uništio mnoge porodice u ovoj vukojebini zvanoj Balkan, a za to su većinom krivi roditelji koji nisu htjeli ni znali presijeći s odlukom dok su bili živi pa su nakon smrti njihova djeca ostala da se kolju.
Ne mogu ni zamisliti kako bi ovdje bilo da je legalno posjedovati i na svom posjedu upotrijebiti poluautomat, kao što je u Americi. Mrtve glave bi padale ko kruške na svakom koraku.
Ima dosta do mentalnog sklopa. Ima jako puno ruralnog stanovnistva koje vuce zaostale navike i koji se nisu kultivisali na civilizovan i progresivan nacin, sto dokazuje da je BIH jedno jako primitivno ustrojeno drustvo.
Svadje oko medje su zaostavstina Otomana i proslih sistema.

Meni je samo fenomen koliko se najrodjeniji mogu mrziti.
Nije isti nivo mrznje i zavisti prema komsiji, prema neznancu kao sto je prema bratu, sestri, rodjaku.
Zanimljivo mi je takodjer da se rijetko od njih odluci pravdu i rjesenje potraziti na sudu vec se okrecu inatu i tjeraju imaginarni prkos koji ne vodi nicemu.
I onda kroz godine sto prodju u inatu, prodje i zivot.
I onda ostanu nove generacije koje se nastavljaju klati i zivot provoditi u svadji i neredu.

Fenomen Balkana i njegovih divljackih plemena koji ga nastanjuju. :run:
Sto je najzalostivije, dok prodje zivot rode se nove generacije koje odlaze iz drzave i tih par metara gore dole postane nebitno. Koliko ima samo napustenih sela u koja niko ne zalazi. Cemu onda bise sve one svadje? Uzalud!!!

Sve zaraslo. Dzaba krv pade!
hAZNADAR
Posts: 11029
Joined: 09/01/2012 08:12

#106 Re: Brat sestru udario

Post by hAZNADAR »

Vector_dum wrote:
kamberovica polje wrote:"Kvadrat" je uništio mnoge porodice u ovoj vukojebini zvanoj Balkan, a za to su većinom krivi roditelji koji nisu htjeli ni znali presijeći s odlukom dok su bili živi pa su nakon smrti njihova djeca ostala da se kolju.
Ne mogu ni zamisliti kako bi ovdje bilo da je legalno posjedovati i na svom posjedu upotrijebiti poluautomat, kao što je u Americi. Mrtve glave bi padale ko kruške na svakom koraku.
Ima dosta do mentalnog sklopa. Ima jako puno ruralnog stanovnistva koje vuce zaostale navike i koji se nisu kultivisali na civilizovan i progresivan nacin, sto dokazuje da je BIH jedno jako primitivno ustrojeno drustvo.
Svadje oko medje su zaostavstina Otomana i proslih sistema.

Meni je samo fenomen koliko se najrodjeniji mogu mrziti.
Nije isti nivo mrznje i zavisti prema komsiji, prema neznancu kao sto je prema bratu, sestri, rodjaku.
Zanimljivo mi je takodjer da se rijetko od njih odluci pravdu i rjesenje potraziti na sudu vec se okrecu inatu i tjeraju imaginarni prkos koji ne vodi nicemu.
I onda kroz godine sto prodju u inatu, prodje i zivot.
I onda ostanu nove generacije koje se nastavljaju klati i zivot provoditi u svadji i neredu.

Fenomen Balkana i njegovih divljackih plemena koji ga nastanjuju. :run:
A zadnjih 20 god kao nema automata kamberovic?
A ti Vector - mislis da ovoga nema po Dalmaciji, Rusiji, Siciliji, Korizci, Indiji, Juznoj Americi,..... eto svi tamo kulturniji od nas i braca se ne zavadjaju oko medje?

Jedina zaotavstina Otomana u ovoj prici koja se osjeti je taj antagonizam prema selu i kada zaguljeni mahalci po gradovima umisle da su neka visa klasa.


Osnovni razlog svadja oko medje je zakon koji je dozvoljavao nasljedstvo i parcanje posjeda bez vecih troskova. Nekada davno je to moglo prolaziti kada su gradovi bili manji a posjedi veci. Kcerke obicno nisu nasljedjivale vec su se udavale u drugu kucu. U novo doba imamo fenomen pretrpavanja gradova gdje je svaki centimetar zivotnog prostora bitan i ne samo to vec i gdje se sljiva nagela, gdje oluk odvodi vodu, kuda ide kanalizaciona cijev, kuda ide izlaz na cestu, zaklanjanje vidika sa prozora, gdje ti pada voda ili nesto drugo sa terase, buka koju pravis u kuci, smece iz tvoje baste privlaci pacove i ugrozava tudje baste, kada je veca kisa kuda i kako si regulisao odvod,... sve su to sitnice koje itekako znace kada su kuce zbijene jedna do druge.

I tu je jedini krivac zakon. Da smo imali zakon da moras platiti porez na nasljedstvo i da sinovi ne mogu tek tako zidati kuce u ocevoj basti - svako bi se nalazio kako zna i umije, trazio sam sebi drugdje i do ovoga nebi dolazilo.

plus divlja gradnja iza rata koja je 90-tih doslovno podivljala.


Jedan bitan segment naseg mentaliteta je hebena mjesalica za malter. Ta vrazja sprava nam je milija nego ikome drugom na svijetu. Jednostavno smo ludi za mjesalicom i da nesto dogradjujemo, nadzidavamo, izlijevamo,.... i gdje god je mjesalica dosla - tu je poslije doslo do problema sa komsijom.

Image
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#107 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

http://--- NO LINKS ---/mobile/clanak/Alen/474774

Evo njeno svjedocenje na ove okolnosti..

i ko bi reko, mahalski portal source.ba koji daje prostor probisvijetu i ljudima sa margine drustva je otvorio dusu ove zene (da ne kazem seljanke)

Tipicna bosanska prica - medja, ograda, menjik, dvije vocke, geometar, policija, sud.. :( :roll:

Ko ima zeludac, nek poslusa. :run:
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#108 Re: Brat sestru udario

Post by Banksy »

Vector_dum wrote:http://--- NO LINKS ---/mobile/clanak/Alen/474774

Evo njeno svjedocenje na ove okolnosti..

i ko bi reko, mahalski portal source.ba koji daje prostor probisvijetu i ljudima sa margine drustva je otvorio dusu ove zene (da ne kazem seljanke)

Tipicna bosanska prica - medja, ograda, menjik, dvije vocke, geometar, policija, sud.. :( :roll:

Ko ima zeludac, nek poslusa. :run:
Neću poslušati, ne zanima me,

ali kakve veze ima to je li seljanka ili nije, i je li u pitanju spor oko međe ili karte za pozorište, s tim što je brat fizički zlostavlja?
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#109 Re: Brat sestru udario

Post by JThomas »

isto ona sunčana strana, jedna rečenica šta je bilo, i onda dvanaest o mentalitetu i "nigdje drugo ovo nema".
User avatar
dječak sa šibicama
Posts: 40814
Joined: 29/06/2011 23:39

#110 Re: Brat sestru udario

Post by dječak sa šibicama »

Brat prebio sestru, muskarac zenu, a ovi raspravljaju o Londonu, Italiji, Srbima, Bosnjacima, gradjanima i seljacima.

Boze sacuvaj.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#111 Re: Brat sestru udario

Post by JThomas »

zato je i otvoreno...
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#112 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

C c c, koja guska od žene. Lupeta kao maxim po diviziji.
Mislim da nije sva svoja.

I ja bih ju nalupala da mi je sestra. :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#113 Re: Brat sestru udario

Post by moonca »

I ona bi uzvartila. :-)
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#114 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

moonca wrote:I ona bi uzvartila. :-)
nije ni brata uzvratila.. cak se nije ni branila

da je nevina, kao sto prica, sigurno bi se branila i zubima i kandzama :D
User avatar
HadiRa
Posts: 1512
Joined: 24/02/2014 19:59
Contact:

#115 Re: Brat sestru udario

Post by HadiRa »

i zaBoga, covjek je pusten isti dan na slobodu

zar vam to nista ne kazuje :-)


ipak, nisu u Bosni svi lazovi :bih:
KIseljak12
Posts: 1371
Joined: 11/12/2012 16:14

#116 Re: Brat sestru udario

Post by KIseljak12 »

Ubij se ba

:thumbup: :bih:
Vector_dum
Posts: 227
Joined: 23/07/2018 19:14

#117 Re: Brat sestru udario

Post by Vector_dum »

HadiRa wrote:C c c, koja guska od žene. Lupeta kao maxim po diviziji.
Mislim da nije sva svoja.

I ja bih ju nalupala da mi je sestra. :D
Ova zena je prototip gastarbajtera koji je 40 godina u Njemackoj radio najcrnje i najgore poslove i koji se vratio u svoje selo i nastavio biti onaj tipicni zavidni bosnjo koji ce sa svima pokaciti radi osjecanja superiornosti i pisanja po drugima.

Pa slusam je kako govori, toliko je ocito koliko samo trazi kavgu i svadju, valjda joj je to dusevna hrana. Da Bog sacuva od ovakvih. :run:
User avatar
agent_zero
Posts: 10478
Joined: 27/01/2010 23:58
Location: tamni vilajet SDA zlotvora!

#118 Re: Brat sestru udario

Post by agent_zero »

To su ti današnji turbo "vjernici" po ukusu i mjeri spone SDA i IZ... A sve sam ološ.
Post Reply