Brašnene grinje

Očuvanje čovjekove okoline.

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#1 Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

Nikad se nisam prije sretala sa ovom vrstom štetočine do danas. Pođoh napraviti uštipke za doručak kad svo brašno, šećer, sjemenke, pahuljice, sušeno voće napale ove sitne male grinje (manje od buhe, znači nije žižak ili crv). Žali Bože pola špajza ali sve je završilo u kontejneru. Sve sam pregledala, prečistila da bih na kraju skontala da sam ih 'kupila' u kesici domaćih zobenih pahuljica (drugo, neotvoreno pakovanje vrvi malim štetočinama).

Imate li iskustva sa ovim bajama?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#2 Re: Brašnene grinje

Post by duboka_misao »

na zalolst imala iskustvo, brasno i sve vrste zitarica prija otvaranja drzati u frizideru dva dana da svi moguci napasnici pocrkaju i brasno prosijavati, police gdje bilo brasno prebrisati domestosom. sve drzati u hermetickim kutijama.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#3 Re: Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

duboka_misao wrote:na zalolst imala iskustvo, brasno i sve vrste zitarica prija otvaranja drzati u frizideru dva dana da svi moguci napasnici pocrkaju i brasno prosijavati, police gdje bilo brasno prebrisati domestosom. sve drzati u hermetickim kutijama.
Jesi li se riješila? Znaš li kako su ti došle u kuću?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#4 Re: Brašnene grinje

Post by duboka_misao »

Jedva iz par puta ciscenja i zatvaranja hrane hermeticki a one opet odnekle izlaze,izludila sam bila sumnjam na klasov zlatni puder u njemu da su dosle
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#5 Re: Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

duboka_misao wrote:Jedva iz par puta ciscenja i zatvaranja hrane hermeticki a one opet odnekle izlaze,izludila sam bila sumnjam na klasov zlatni puder u njemu da su dosle
Grozno. Danas sam se šokirala. Najviše mi je zbog bebe i njegovih žitarica, griza i pure, ništa više otvoreno ne smijem ostaviti, ježim se i od same pomisli uhhhhh. Sve sam morala baciti a krivca sam otkrila kad sam brisala neotvorene kese...imam šta vidjeti, gamižu unutra, vjerovatno su se tu i izlegle. Fuj.
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#6 Re: Brašnene grinje

Post by duboka_misao »

sve moras definitivno pobacati i kada kupis pravi frizider pa onda u one hermeticke plasticne to ti je jedino rijesenje
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#7 Re: Brašnene grinje

Post by O'zone »

A imal ko riješenje za kuhinjske moljce? Žitarice,brašno,praškastu hranu,tjesteninu sve je ili u orginalnoj ambalaži ili u kutijama ali opet izlijeću svaki dan :evil:

Image
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#8 Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

O'zone wrote:A imal ko riješenje za kuhinjske moljce? Žitarice,brašno,praškastu hranu,tjesteninu sve je ili u orginalnoj ambalaži ili u kutijama ali opet izlijeću svaki dan :evil:

Image
Ovo što sam našla na netu, navodno nakon pokušaja da se prirodno eliminišu (zatvaranje hrane, dezinfekcija itd), ljudi pribjegavaju pantry moth traps. Ako možeš naruči, prouči prvo reviews i vidi koji je najbolji za tvoj problem:

http://www.amazon.com/s/ref=nb_sb_ss_i_ ... rden%2C510

@duboka_misao nadjoh na grinje ne vole šibice pa ću danas kupiti i poredati po špajzu.
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#9 Re: Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

@O'zone vidjeh u DMu trake za kuhinjske moljce, pa pogledaj i to ;)
mali_Mujo
Posts: 11
Joined: 20/07/2003 00:00

#10 Re: Brašnene grinje

Post by mali_Mujo »

ja sam imo sličnih problem sa picajzlama,nikako potrjebiti :|
User avatar
O'zone
Globalni moderator
Posts: 22352
Joined: 17/02/2008 20:29
Location: Kad god popizdite na vlast, sjetite se da i u opoziciji sjede ista takva govna...."

#11 Re: Brašnene grinje

Post by O'zone »

JanuaryJones wrote:@O'zone vidjeh u DMu trake za kuhinjske moljce, pa pogledaj i to ;)
One su fenomenalne ali su skoro 11 KM za dvije trake, skontah da mi je jeftinije da ih ja ganjam po kuci :lol:
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#12 Re: Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

O'zone wrote:
JanuaryJones wrote:@O'zone vidjeh u DMu trake za kuhinjske moljce, pa pogledaj i to ;)
One su fenomenalne ali su skoro 11 KM za dvije trake, skontah da mi je jeftinije da ih ja ganjam po kuci :lol:
Da, skupe su :shock: kao i sve kod nas. Kupiš kesicu zobenih pahuljica domaće proizvodnje i baciš stotine maraka hrane, dobre hrane...otvorene, neotvorene. Žali Bože. "Kupujmo domaće"
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#13 Re: Brašnene grinje

Post by duboka_misao »

i cajeve pobacaj kod mene su cajevi bili puni i refuza i oni u kesicama
User avatar
JanuaryJones
Posts: 4193
Joined: 25/08/2013 13:31

#14 Re: Brašnene grinje

Post by JanuaryJones »

duboka_misao wrote:i cajeve pobacaj kod mene su cajevi bili puni i refuza i oni u kesicama
Stoje mi na drugom kraju kuhinje, kontam da nisu kontaminirani, ne držim ih u špajzu uopšte. Da ih preventivno stavim u frižider?
duboka_misao
Posts: 4333
Joined: 30/08/2008 15:08
Location: malta

#15 Re: Brašnene grinje

Post by duboka_misao »

kod mene je sve u kuhinji a iako su cajevi u gornjim policama a brasno u donjim nalazila sam ih gore kilo, dok nisam cajeve pobacala,evo zatisije vec dva mjeseca a ja jos ko ludaca pretrazujem po kuhinji svaki dan, cajeve sam odmah bacila nisam stavljala u friz.
cat20
Posts: 1
Joined: 16/09/2014 07:37

#16 nice

Post by cat20 »

very nice post :sax:
Post Reply