Branković i porodica u Avazu

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#1 Branković i porodica u Avazu

Post by Faust »

Kaže premijer FBiH (između ostalog): "Kada čovjek prođe ozbiljne faze u životu, razna iskušenja, vidite da sve drugo nema vrijednosti osim zdravlja i porodičnog zadovoljstva i sreće. Sve ostalo nije vlasništvo čovjeka, govori Branković."
(Avaz, 13. januar, str. 34, 35)

Ovo je samo jedan od bisera brankovićevske mudrosti izrečenim u današnjem Avazu: Jedan dan s porodicom Branković.
E sad na koje ozbiljne faze misli naš političar ostaje nejasno, možemo samo pogađati: kupovina stana na Ciglanama, gradnja vikendice, rad na više državnih i javnih funkcija istovremeno...
A iskušenja su valjda poznata svim čitaocima Avaza i Expressa: Sanela Prašović.
I shvatio da je najbolje biti zdrav. Samo me zanima da li zna koliko stanovnika kojima on vlada nema zdravstveno osiguranje i koliko ih ne može imati porodičnu sreću jer se bore preživjeti. I onda najciničnije: 'sve ostalo nije vlasništvo čovjeka'. Treba samo dodati: zato što je vlasništvo raznih brankovića; ostalim ljudima ništa ne preostane.
visby
Posts: 367
Joined: 15/02/2007 05:46

#2

Post by visby »

Na Boga je mislio :oops: :-)
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#3 Re: Branković i porodica u Avazu

Post by Saian »

Faust wrote: I onda najciničnije: 'sve ostalo nije vlasništvo čovjeka'.
pa nije, nego zhene, tetke, tetichne, svekrve .... :D
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#4

Post by Faust »

"Iman (Brankovićeva kćerka) se rodila dan prije Kurban-bajrama 10. februara, a 17. februara formirana je prethodna Vlada Federacije. Iman je sedam dana starija od prošle vlade."


:lol: :lol: :lol: :lol: pozicioniranje kćerke u odnosu na neku od federalnih vlada. Kao da su one (vlade) bitne uopće.
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#5 Re: Branković i porodica u Avazu

Post by Faust »

Saian wrote:
Faust wrote: I onda najciničnije: 'sve ostalo nije vlasništvo čovjeka'.
pa nije, nego zhene, tetke, tetichne, svekrve .... :D
:lol: :lol: :lol: da, da
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#6

Post by Faust »

"Svaku godišnjicu braka Brankovići obilježavaju izlaskom na večeru, a premijer dodaje da imaju običaj i sami otići na vikend. Tada punica i svastika ostanu sa
djecom.
- To je vikend koji je samo naš i često se u pet minuta odlučimo da otputujemo. Nije nam teško otići i do Slovenije. Uvijek imamo neko naše vrijeme - govori Suada (supruga)."

Što li nije teško do Slovenije? Kako li dođu do vize? Hoće li ih širenje Schengena pogoditi? Da li će početi ići u Crnu Goru? :D :D
_BosanaC
Posts: 8428
Joined: 16/08/2005 14:02
Location: Sarajevo
Contact:

#7

Post by _BosanaC »

Da ne spominjemo zahtjev za legalizaciju navodno legalne i reciklirane kuce :-) :-) Za koji kad ga upitase zar kuca nije legalna rece da ga je predao jer svi predaju :lol: :lol: :lol:
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#8

Post by Faust »

"Teme sa sjednica Vlade i Parlamenta premijer najvećim dijelom ostavlja ispred kućnih vrata.
- Kada dođem kući, volim sat odšutjeti. Ostali poštuju moju potrebu da meditiram." :shock: :shock:
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#9

Post by Bea_Trix »

Faust wrote:"Teme sa sjednica Vlade i Parlamenta premijer najvećim dijelom ostavlja ispred kućnih vrata.
- Kada dođem kući, volim sat odšutjeti. Ostali poštuju moju potrebu da meditiram." :shock: :shock:
kako ono ide my favorite part: "Ostavljaju bosansku stvarnost kao kaljave cipele ispred vrata svojih luksuznih stanova..."
Last edited by Bea_Trix on 13/01/2008 13:55, edited 1 time in total.
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#10

Post by zmogi »

seljacic .On mi meditira. Pa zato nam i jest ovako... :D
Last edited by zmogi on 13/01/2008 14:24, edited 1 time in total.
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#11

Post by Saian »

Meni se sad vec ozbiljno chini, nakon sto sam ga vidio u par navrata pokushaja formiranja facijalnih mishica u konfiguraciju slichnu ljudskom osmijehu, da covjek jednostavno ne moze refleksivno proizvesti iskren, nehinjen osmijeh, jer je ono shkiljenje i stiskanje usnica chini se najblizhe sto Branko SKOCKica moze dobaciti osmijehu :shock: :-) , jeza me prodje kad vidim onaj izraz lica
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#12

Post by Saian »

sulesavic wrote:
zmogi wrote:seljacic visegradski.On mi meditira. Pa zato nam i jest ovako...
Primitivčić mali - ne koristi ovo kao argument da iskažeš svoje neslaganje...
dole regional-shovinisti! zmogi, aj malo meditiraj :) za sve one koji zbog svog mjesta rodjenja nisu u stanju :roll:
User avatar
chuchumbamayumbe
Posts: 11046
Joined: 20/10/2006 22:02

#13

Post by chuchumbamayumbe »

Jebo sliku svoju
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#14

Post by Faust »

Saian wrote:Meni se sad vec ozbiljno chini, nakon sto sam ga vidio u par navrata pokushaja formiranja facijalnih mishica u konfiguraciju slichnu ljudskom osmijehu, da covjek jednostavno ne moze refleksivno proizvesti iskren, nehinjen osmijeh, jer je ono shkiljenje i stiskanje usnica chini se najblizhe sto Branko SKOCKica moze dobaciti osmijehu :shock: :-) , jeza me prodje kad vidim onaj izraz lica
Ovaj? :D

Image
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#15

Post by Faust »

sulesavic wrote:
zmogi wrote:seljacic visegradski.On mi meditira. Pa zato nam i jest ovako...
Primitivčić mali - ne koristi ovo kao argument da iskažeš svoje neslaganje...
:thumbup:
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#16

Post by Saian »

ima i bolji, na grupnoj fotografiji, kad gleda u pod, ma joj necu moc zaspat :-) :-) :-) horifajin'
zmogi
Posts: 125
Joined: 08/12/2006 14:56
Location: sa

#17

Post by zmogi »

Saian wrote:
sulesavic wrote:
zmogi wrote:seljacic visegradski.On mi meditira. Pa zato nam i jest ovako...
Primitivčić mali - ne koristi ovo kao argument da iskažeš svoje neslaganje...
dole regional-shovinisti! zmogi, aj malo meditiraj :) za sve one koji zbog svog mjesta rodjenja nisu u stanju :roll:
izletilo :oops: :oops: :oops: izvinjavam se :oops:
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#18

Post by Bea_Trix »

tisina... aooommm...
Image
User avatar
Saian
Posts: 15317
Joined: 08/04/2004 21:50

#19

Post by Saian »

Bea_Trix wrote:
kako ono ide my favorite part: "Ostavljaju bosansku stvarnost kao kaljave cipele ispred vrata svojih luksuznih stanova..."

aj ovo je dobro :D o'kle je ovo? :-) :-) :-)
User avatar
Faust
Posts: 1162
Joined: 20/10/2005 23:38
Location: Ni pakao ni raj

#20

Post by Faust »

Bea_Trix wrote:tisina... aooommm...
Image
:lol: :lol: To! :lol: :lol:
in33sa
Posts: 2325
Joined: 27/10/2006 11:35

#21

Post by in33sa »

Nasom Bosnom (odnosno Federacijom) su vladali svakakvi idioti, i Bicakcic i Covic i da ne nabrajam dalje, ali veceg nesposobnjakovica i veceg mlatimudana od Brankovica ne upamtismo....

Njegova vlada je klasicni, ogledni model nesposobne, korumpirane i pokvarene vlasti.

Covjek je uspio sto njegovi prethodnici nisu, dva puta povecati cijene kruha u samo par mjeseci, i na sve to nabaciti onaj njegov nadaleko prepoznatljivi ruralno-prefrigani "ko sam ko ja, ba" smijesak.

Cestitam, premijeru.
User avatar
Bea_Trix
Posts: 2954
Joined: 28/04/2007 17:37
Location: 'Mount Everest: forbidding, aloof, terrifying. The mountain with the biggest tits in the world.'

#22

Post by Bea_Trix »

Saian wrote:
Bea_Trix wrote:
kako ono ide my favorite part: "Ostavljaju bosansku stvarnost kao kaljave cipele ispred vrata svojih luksuznih stanova..."

aj ovo je dobro :D o'kle je ovo? :-) :-) :-)
iz Kojovicevog i Danisovog teksta u Danima :D
nausnica
Posts: 1291
Joined: 25/09/2007 02:13
Location: Cyberspace

#23

Post by nausnica »

Fuj.

Lako je njemu to govoriti kad se pravo dobro obezbijedio u životu!!!!!! :x

Vidjela bih šta bi izjavljivao da nema stan, vikendicu i dobru platu - sve te materijalne stvari za koje govori da nisu bitne! Lako je njemu to sad osjecati i govoriti jer je materijalno potkovan pa se može osvrnuti na duhovne i zdravstvene stvari jer mnogi ljudi nemaju taj luksuz da pametuju i spoznavaju prave istinske vrijednosti praznog stomaka i hladne kuce.
sulesavic
Posts: 3459
Joined: 22/01/2003 00:00
Location: apatrid

#24

Post by sulesavic »

Degutantno ga je malo gledati & slu¹ati...
cheb
Posts: 134
Joined: 12/12/2004 17:57
Location: Sa

#25

Post by cheb »

vrati sator...
sta imaaaa
Post Reply