Branimir Johnny Stulic

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2045
Joined: 14/06/2017 17:07

#351 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by MehmedPasaMoric »

dale cooper wrote: 31/03/2022 20:53
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 14:57 Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59

Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 20:14
Pa s obzirom da glavnu rijec u drzavi vode oni sa diplomama sa slicnih institucija, ne preostaje nam mnogo izbora... Studenti filozofije i ALU koji su 80tih dozivljali mentalne orgazme uz Johnyjeve hitove su danas na mariginama drustva, u najboljem slucaju prodaju znacke i antikvitete na buvljaku
Ne kontam kakve veze sa Štulićem ima ovaj tvoj lament o današnjoj državi, omladini sa kiseljačkih fakulteta i njihovim muzičkim ukusom?
Neko je spomenuo da student nije pravi student ako ne otkida na stihove ovog plagijatora, pa ja na to rekoh cisto sumnjam da ga studenti iz Kiseljaka slusaju a ipak su studenti
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#352 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dale cooper »

MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 21:01
dale cooper wrote: 31/03/2022 20:53





Ne kontam kakve veze sa Štulićem ima ovaj tvoj lament o današnjoj državi, omladini sa kiseljačkih fakulteta i njihovim muzičkim ukusom?
Neko je spomenuo da student nije pravi student ako ne otkida na stihove ovog plagijatora, pa ja na to rekoh cisto sumnjam da ga studenti iz Kiseljaka slusaju a ipak su studenti
Aha...ok. Pa normalno je da današnje generacije slušaju nešto drugo, iako vjerovatno ima i ljudi koji otkrivaju stare stvari.

Jebiga, volio ga neko ili ne, Štulić ima svoje mjesto u analima muzičke istorije ovih prostora i bio je relevantan faktor u životima mnogih ljudi.
Niti je sve što je izdao bilo zlato, ali nije sve bilo ni sranje i plagiranje stvari izvana. Kao neko ko je uvijek više volio i slušao stranu muziku,
uključujući dosta likova koji su uticali na Džonija, to mogu bez problema posvjedočiti.
homer2go
Posts: 544
Joined: 19/06/2018 22:45

#353 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by homer2go »

Teško vrijeme za matore, prijatelju moj.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#354 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by hadzinicasa »

dale cooper wrote: 31/03/2022 20:53
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 14:57 Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59

Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 20:14
Pa s obzirom da glavnu rijec u drzavi vode oni sa diplomama sa slicnih institucija, ne preostaje nam mnogo izbora... Studenti filozofije i ALU koji su 80tih dozivljali mentalne orgazme uz Johnyjeve hitove su danas na mariginama drustva, u najboljem slucaju prodaju znacke i antikvitete na buvljaku
Ne kontam kakve veze sa Štulićem ima ovaj tvoj lament o današnjoj državi, omladini sa kiseljačkih fakulteta i njihovim muzičkim ukusom?
Ja ne znam ni ko je ova sto je pominje. Nikad cula, a kamo li vidjela
User avatar
dale cooper
Posts: 28459
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#355 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dale cooper »

hadzinicasa wrote: 31/03/2022 21:29

Ja ne znam ni ko je ova sto je pominje. Nikad cula, a kamo li vidjela
Count your blessings. :mrgreen:
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#356 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dr_Evil »

MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59
dr_Evil wrote: 31/03/2022 16:04

Meni je strasno da znas da se Maya pise sa Y. Ne trebam dalje komentarisat.

Da bio je plagijator, kao i vecina nasih bandova skinuo je po koju pjesmu od sirokog repertoara. Covjek, a pogotovo student koji ne moze da se pronadje u njegovim tekstovima, nije ni covjek ni student. Sto je rekao Churchill: "Ko u mladosti nije bio liberal(kod nas komunista)...taj nema srca., a tko u starosti nije konzervativac....taj nema pameti".
Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
Ja sam studirao prije nekih 10-15ak godina i te kako se ruzilo uz Azru i Stulica. Naravno kada smo isli da pokupimo koke sa kracim suknjicama nego pameti onda smo isli gdje se slusaju dzigare. Neophodno zlo.

Ma ne znam, vjerovatno je uvijek bio dio studenata koji vole sund i oni koji vole alternativu.

Nema se tu sta puno reci, ili imas neki zar revolucije u sebi ili ne. Nazalost u vecini nas je nestao 2014.
User avatar
duh_sa_sjekirom
Posts: 4815
Joined: 24/05/2007 17:50
Location: tamo gdje se vali lome...

#357 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by duh_sa_sjekirom »

Džoni - kao tekstopisac izvrstan, kao muzičar solidan, kao čovjek šupak...
User avatar
dr_Evil
Posts: 12312
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#358 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dr_Evil »

duh_sa_sjekirom wrote: 01/04/2022 08:00 Džoni - kao tekstopisac izvrstan, kao muzičar solidan, kao čovjek šupak...
Sjecam se u srednjoj ide kolegica po skoli i pjeva fa fa la si mi ti ti fa la ti.

Ide profesorica i pita jesi li ti svjesna sta pjevas?

Ipak nije bila, trebalo joj je malo pojasniti :D

Doduse do godine je vec imala dobro iskustva :) mladost, ludost.
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#359 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by McGradySA »

Je li on dobio one pare što tvrdi da mu izdavačke kuće duguju?
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#361 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

Štulića je isprovociralo nedavno otvaranje rok kluba u Sarajevu pod njegovim imenom, posvećenom upravo Džoniju Štuliću, o čemu je saznao na internetu. Ali, to je, kako kaže, "samo jedan u nizu, jer toga ima po cijeloj bivšoj Jugoslaviji". Također nam je otkrio šta namjerava poduzeti protiv onih koji objavljuju kompilacije pjesama grupe "Azra" bez njegove saglasnosti.

- To nema veze sa mnom. Ja sam, načelno, uvijek bio protiv toga. Mrzim idole, nikada nisam bio idol, nikome ne mogu da zabranim da mu budem idol, ali sigurno neću dozvoliti da to od mene rade. Ja sam protiv toga. To je prevara. Ima tamo milione drugih imena - ima Ilidža, ima Igman, ima Himzo Polovina, ima njegovo vlastito ime, ali nikako ja, jer sam strogo protiv toga - rekao je Štulić na početku ekskluzivnog intervjua za "Dnevni avaz" o otvaranju kluba u Sarajevu.
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#362 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by snijeg_led »

Lik je poludio. Zasto mu sve ovo smeta na kontam. Umjesto da bude sretan sto je dotakao mnoga srca pa ljudi pjevaju slusaju i njeguju njegovu miziku i rijeci koje se ne mogu ponoviti.
Stvarno ima previse slobodnog vremena.
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#363 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Ommadawn »

Ono kad se umisliš da si nešto više od onog što jesi.
Tad te prokuže oni do kojih ti je stalo da ti se dive i oni te odjebu.
A ti onda odeš ekstremnije.
User avatar
Truba
Posts: 81597
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#364 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Truba »

Lud kao i vecina umjetnika

Negdje sam proxitao da prevodi ilijadu

Pasa to je vec prevedeno
Ima li nesto sto nije toga se ufati

Prijevod los?
Boli nas djon prevod je prevod ionako pola ne mozes akontat
User avatar
Ommadawn
Posts: 8370
Joined: 20/02/2014 21:15
Location: ...uvijek na pogresnom mjestu u pravo vrijeme!

#365 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Ommadawn »

Čim se to sredinom osamdesetih umislilo da može biti zvijezda na Zapadu, nema tu više ništa.

To ni Bregović s Bijelim Dugmetom nije zamišljao.
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#366 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by snijeg_led »

Prije bi rekla da je benigno posesivan. Cim ga malo zagrebes gdje ne treba, pa makar i salom, on postaje pasivno agresivan. Nekad mi se cini da je prava beba.
Osmi Socrates
Posts: 8097
Joined: 19/10/2020 15:33

#367 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Osmi Socrates »

Hvala Bogu da je beba. Žena ga hrani tolike godine. I sam o tom priča, da ne bude zabune.

Anyway, rekao sam već svoje mišljenje o njemu, na drugoj temi.
Osmi Socrates
Posts: 8097
Joined: 19/10/2020 15:33

#368 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Osmi Socrates »

Inače, ne bude mi mrsko, i provjerim ovaj intervju o otvaranju kafića u Sarajevu.

To se desilo prije jebenih 10 godina. Postavljeni citat je iz intervjua od prije deceniju. :lol:

Ako ovo Štulić sam nije reciklirao priču od prije deset godina da mi ovdje raspravljamo, ovdje me sjeci. :lol:
Osmi Socrates
Posts: 8097
Joined: 19/10/2020 15:33

#369 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Osmi Socrates »

U tom istom intervjuu, Štulić kaže da su mu svi albumi koje je objavio katastrofa. :lol:

Da ne bude da sam ja neki anti-Azrista, kad napišem kritiku. :lol:

Zašto pjeva samo narodne pjesme?

"Ne mogu pjevati na svoje kad su napravljene na ritmu, na sasvim drugom principu, na riječima koje ja mrzim, ali tako su napravljene."
snijeg_led
Posts: 6723
Joined: 08/12/2019 21:35

#370 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by snijeg_led »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 03:40 Inače, ne bude mi mrsko, i provjerim ovaj intervju o otvaranju kafića u Sarajevu.

To se desilo prije jebenih 10 godina. Postavljeni citat je iz intervjua od prije deceniju. :lol:

Ako ovo Štulić sam nije reciklirao priču od prije deset godina da mi ovdje raspravljamo, ovdje me sjeci. :lol:
:lol:
McGradySA
Posts: 790
Joined: 24/02/2021 11:25

#371 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by McGradySA »

Pokušao sam da preslušam njegov najnoviji uradak ali kvaliteta zvuka je toliko užasna da je to nemoguće. Zna li iko gdje se ima skinuti bolji mp3?
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#372 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

Osmi Socrates wrote: 12/09/2022 03:40 Inače, ne bude mi mrsko, i provjerim ovaj intervju o otvaranju kafića u Sarajevu.

To se desilo prije jebenih 10 godina. Postavljeni citat je iz intervjua od prije deceniju. :lol:

Ako ovo Štulić sam nije reciklirao priču od prije deset godina da mi ovdje raspravljamo, ovdje me sjeci. :lol:
citat jest star.
moj je.
štulić nije promijenio mišljenje ni do dan danas.
kao neki...
u tome je njegova .....karizma.
gnuša se postjugoslavije.

i ne razmišlja o tome da sa gitarom na ramenima krene na turneje od vardara pa do triglava.
eto...bi li ti otiš'o na njegov koncert kada bi se pojavio?

[media]ja bi.
[/media] :D

imam sve lp ploče od azre.

nemam krivo srastanje.
imam kasetu.
dobio sam je od Samira iz Modriče kojeg ovom prigodom pozdravljam ako čita :)
sikstinajn
Posts: 1437
Joined: 15/01/2017 19:21

#373 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

džoni je i upravu što se tiče zaštite njegovog rada


''stvaram pjesmu o tebi''




ova amra jedino može stvoriti parazitiranje preko njegovih leđa.
User avatar
Better Man
Posts: 16746
Joined: 01/10/2006 20:10

#374 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Better Man »

guruguru95
Posts: 2829
Joined: 09/05/2022 23:20

#375 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by guruguru95 »

Better Man wrote: 07/11/2022 12:20 Štulić zaista nije svoj.

https://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/bra ... Naslovnica
:lol: :gunjastajl:
Post Reply