Branimir Johnny Stulic

Diskusije o bh. i inostranim izvođačima, razmjena pjesama, CD-ova, muzičke oprema...

Moderator: _BataZiv_0809

sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#326 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

ja71 wrote: 08/01/2022 23:02
sikstinajn wrote: 08/01/2022 22:55
i ti si tu?
pa šta ćemo sa pjesmom ''Sarajevo će biti sve drugo će proći?''
je li i ona.....?
zla


Pitao si šta je loše rekao o Albancima i dobio si odgovor.

Naravno da Balaševića ne treba na 2 stiha iz jedne pjesme reducirati.
nisam dobio razuman odgovor.

ti i tvoji pajdaši ste reducirali Balaševića, tog dobrog čovjeka, na slugu neke politike.

nije vam to lijepo.

nije :!:
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#327 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

na pitanje ''otkud ljubav prema sevdahu?''

(prvi Džonijev bend se i zvao ''balkan sevdah band''-više sa orijentacijom prema makedonskoj muzici)


Džoni je odgovorio.

''Volim sevdah jer priča priče, a manje teži rimi kao što ja to radim''
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50432
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#328 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Bloo »

Palmalma wrote: 07/01/2022 22:52
sikstinajn wrote: 26/05/2021 22:09 Navodno je krajem osamdesetih noćio u hotelu Bristol u Sarajevu.
Nešto je snimao sa Safetom Isovićem.
Stajao je kod prozora i nekom od svojih prijatelja iz Sarajeva, koji je bio sa njim u sobi, ne mogu se sjetiti kome, rekao:
''Ovo će uskoro sve gorjeti''.
Bilo je na youtube, ali je uklonjeno, kako po Pristini krajem 80-tih pokusava razgovarati sa Albancima u sluzbi velikosrpske propagande.
1980. su bili na YU turneji u 40 gradova, ukljucujuci i Pristinu.
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#329 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by ja71 »

sikstinajn wrote: 08/01/2022 23:10
ja71 wrote: 08/01/2022 23:02



Pitao si šta je loše rekao o Albancima i dobio si odgovor.

Naravno da Balaševića ne treba na 2 stiha iz jedne pjesme reducirati.
nisam dobio razuman odgovor.

ti i tvoji pajdaši ste reducirali Balaševića, tog dobrog čovjeka, na slugu neke politike.

nije vam to lijepo.

nije :!:
Pa nemam ja pajdaša ovdje.
Nije se niko protiv tebe udružio, bar ne ja.

Ja pomalo pratim ovu temu i samo sam htio odgovoriti na tvoje pitanje, kakve to stihove Balašević ima u vezi Albanaca.
Nakon što sam ti dao odgovor ti dolaziš sa drugim stihovima i pitaš je li Balašević zao.
Ja sam ti htio reći, da je Balašević imao drugačije odgovare na drugačija pitanja. Vjerovatno je i on mijenjao mišljenje vremenom.
Kada ga je nekada poslije rata negdje u Hrvatskoj publika zamolila da pjeva 'Računajte na nas', odbio je i rekao je da neće to da pjeva jer se Jugoslavija u krvi raspala.
Nije sve crno i bijelo.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#330 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

džoni BI Štulić- mag iz prošlosti.
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#331 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

idemo Dminor


User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#332 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by stubrijez »

Johnny mi je iza Amadeus Ramba najveci ublehator exYU scene... bezvezan je lik, prosjecne su mu stvari skroz, jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi. I smjesan je pravo...
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#333 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

stubrijez wrote: 25/03/2022 18:52 jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi.
ti ne znaš šta pišeš.

Štulić je bio ako ne najjači, onda jedan od najjačih rokera u Jugoslaviji.

živi skromno i povučeno u Holandiji i ne pada mu na pamet da se nešto ponovo okuplja i pravi koncerta po gradovima ex-jugoslavije da bi zaradio.

budi siguran da uvijek i vazda može napuniti bilo koju arenu u najvećim gradovima Balkana, dok si rek'o Gracija.

Štulić je lik vrijedan poštovanja za sve ljubitelje dobre muzike.
User avatar
mayab
Posts: 27167
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#334 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by mayab »

stubrijez wrote: 25/03/2022 18:52 Johnny mi je iza Amadeus Ramba najveci ublehator exYU scene... bezvezan je lik, prosjecne su mu stvari skroz, jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi. I smjesan je pravo...
:lol:
User avatar
Rockefeller
Posts: 7318
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#335 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by Rockefeller »

sikstinajn wrote: 30/03/2022 21:50
stubrijez wrote: 25/03/2022 18:52 jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi.
ti ne znaš šta pišeš.

Štulić je bio ako ne najjači, onda jedan od najjačih rokera u Jugoslaviji.

živi skromno i povučeno u Holandiji i ne pada mu na pamet da se nešto ponovo okuplja i pravi koncerta po gradovima ex-jugoslavije da bi zaradio.

budi siguran da uvijek i vazda može napuniti bilo koju arenu u najvećim gradovima Balkana, dok si rek'o Gracija.

Štulić je lik vrijedan poštovanja za sve ljubitelje dobre muzike.
Je l ozenjen i je l vozi taxi?
sikstinajn
Posts: 1438
Joined: 15/01/2017 19:21

#336 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by sikstinajn »

Rockefeller wrote: 30/03/2022 22:54

Je l ozenjen
mi se ne ženimo, mi samo jebemo.


Image
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#337 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dulekrele »

sikstinajn wrote: 30/03/2022 21:50
stubrijez wrote: 25/03/2022 18:52 jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi.
ti ne znaš šta pišeš.

Štulić je bio ako ne najjači, onda jedan od najjačih rokera u Jugoslaviji.

živi skromno i povučeno u Holandiji i ne pada mu na pamet da se nešto ponovo okuplja i pravi koncerta po gradovima ex-jugoslavije da bi zaradio.

budi siguran da uvijek i vazda može napuniti bilo koju arenu u najvećim gradovima Balkana, dok si rek'o Gracija.

Štulić je lik vrijedan poštovanja za sve ljubitelje dobre muzike.
Bio. Sad je najobicnija budaletina.
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15636
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#338 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by problemnatravunu »

Jbga, ipak je to sad stariji gospodin , peMzioner, i veliki ters , u to nema sumnje
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#339 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dr_Evil »

dulekrele wrote: 31/03/2022 11:09
Bio. Sad je najobicnija budaletina.
Blesav jeste, ali je jedini na sceni sta ima principe, ili jedan od rijetkih. Srbin iz Zagreba, gledao kako se koljemo, krademo, i naravno rekao ko vas hebe sve. Nije ubleha ko Brega da dolazi u "svoj grad", niti Dino Merlin "nikad vise u Beogradu".

Ili Hanka "Senade sta nam ovo rade", pa neki dan "nadam se koncertu u Beogradu uskoro". Ili Bora Corba "E moj druze Zagrebacki", pa kasnije "Sve je to bila zajebancija".

Napunio bi Stulic svaki stadion, u to siguran budi.

A da ti kazem i mene iritira u zadnjih par godina. I novo sta je izbacio mi je blijeda kopija starog!
User avatar
dulekrele
Posts: 3840
Joined: 10/04/2014 18:25

#340 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dulekrele »

dr_Evil wrote: 31/03/2022 11:31
dulekrele wrote: 31/03/2022 11:09
Bio. Sad je najobicnija budaletina.
Blesav jeste, ali je jedini na sceni sta ima principe, ili jedan od rijetkih. Srbin iz Zagreba, gledao kako se koljemo, krademo, i naravno rekao ko vas hebe sve. Nije ubleha ko Brega da dolazi u "svoj grad", niti Dino Merlin "nikad vise u Beogradu".

Ili Hanka "Senade sta nam ovo rade", pa neki dan "nadam se koncertu u Beogradu uskoro". Ili Bora Corba "E moj druze Zagrebacki", pa kasnije "Sve je to bila zajebancija".

Napunio bi Stulic svaki stadion, u to siguran budi.

A da ti kazem i mene iritira u zadnjih par godina. I novo sta je izbacio mi je blijeda kopija starog!
Sve ovo sto si napisao nije bitno u kontekstu njegove muzike koju stvara danas. Ovo danas sto stvara je jako lose i totalno ne slusljivo. Ruzno je da takva osoba koja je bila u doba Azre zakletva mnogima izbacuje takve pjesme koje su smece.
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#341 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dr_Evil »

dulekrele wrote: 31/03/2022 11:39
Sve ovo sto si napisao nije bitno u kontekstu njegove muzike koju stvara danas. Ovo danas sto stvara je jako lose i totalno ne slusljivo. Ruzno je da takva osoba koja je bila u doba Azre zakletva mnogima izbacuje takve pjesme koje su smece.
A dobro, nijedan dedar vise ne pravi dobru muziku vec godinama. Nisam cuo nista dobro od starih bandova/pjevaca na domacoj ili inostranoj sceni vec godinama.

A iskreno slabo vise i pratim :)
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#342 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by MehmedPasaMoric »

Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
User avatar
dr_Evil
Posts: 12406
Joined: 01/07/2019 15:35
Location: Ispod Koscele

#343 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dr_Evil »

MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 14:57 Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
Meni je strasno da znas da se Maya pise sa Y. Ne trebam dalje komentarisat.

Da bio je plagijator, kao i vecina nasih bandova skinuo je po koju pjesmu od sirokog repertoara. Covjek, a pogotovo student koji ne moze da se pronadje u njegovim tekstovima, nije ni covjek ni student. Sto je rekao Churchill: "Ko u mladosti nije bio liberal(kod nas komunista)...taj nema srca., a tko u starosti nije konzervativac....taj nema pameti".
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#344 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by MehmedPasaMoric »

dr_Evil wrote: 31/03/2022 16:04
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 14:57 Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
Meni je strasno da znas da se Maya pise sa Y. Ne trebam dalje komentarisat.

Da bio je plagijator, kao i vecina nasih bandova skinuo je po koju pjesmu od sirokog repertoara. Covjek, a pogotovo student koji ne moze da se pronadje u njegovim tekstovima, nije ni covjek ni student. Sto je rekao Churchill: "Ko u mladosti nije bio liberal(kod nas komunista)...taj nema srca., a tko u starosti nije konzervativac....taj nema pameti".
Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#345 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by stubrijez »

sikstinajn wrote: 30/03/2022 21:50
stubrijez wrote: 25/03/2022 18:52 jadnik valjda pokusava nekako da zaradi pod stare dane a na staroj slavi.
ti ne znaš šta pišeš.

Štulić je bio ako ne najjači, onda jedan od najjačih rokera u Jugoslaviji.

živi skromno i povučeno u Holandiji i ne pada mu na pamet da se nešto ponovo okuplja i pravi koncerta po gradovima ex-jugoslavije da bi zaradio.

budi siguran da uvijek i vazda može napuniti bilo koju arenu u najvećim gradovima Balkana, dok si rek'o Gracija.

Štulić je lik vrijedan poštovanja za sve ljubitelje dobre muzike.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#346 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by stubrijez »

... nista on nije napravio. Prvi album mi je se svidjao pomalo ali u kontekstu ostalih YU bandova osamdesetih i new wavea, to je bilo primitivno i vec tada pomalo zastarjelo u smislu interpretacije i koncepta. Ovo dalje je sve gore i gore bilo da kulminira sa onim harmonikama pred rat, to nemam comment. Ovo novo sta radi i ako radi ne pada mi na pamet ni da poslusam... Padjen i Lajner su daleeeeko jaci muzicari od njega, on se tu nametnuo kao neki frontmen ublehator, tipa Brege ali jako blijedo izdanje, oportunista klasicni...
A to sta bi i dje napunio je relativno, ne znam koliko je mjerilo, napuni i jalabrata pa ne znaci da je vrstan muzicar...
Last edited by stubrijez on 31/03/2022 18:28, edited 1 time in total.
User avatar
hadzinicasa
Posts: 13620
Joined: 08/11/2005 16:08
Location: u tranziciji

#347 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by hadzinicasa »

MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59
dr_Evil wrote: 31/03/2022 16:04

Meni je strasno da znas da se Maya pise sa Y. Ne trebam dalje komentarisat.

Da bio je plagijator, kao i vecina nasih bandova skinuo je po koju pjesmu od sirokog repertoara. Covjek, a pogotovo student koji ne moze da se pronadje u njegovim tekstovima, nije ni covjek ni student. Sto je rekao Churchill: "Ko u mladosti nije bio liberal(kod nas komunista)...taj nema srca., a tko u starosti nije konzervativac....taj nema pameti".
Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
A sad nam je Kiseljak reper odnosno mjera stvari…!?
qq
User avatar
MehmedPasaMoric
Posts: 2048
Joined: 14/06/2017 17:07

#348 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by MehmedPasaMoric »

hadzinicasa wrote: 31/03/2022 18:28
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59

Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
A sad nam je Kiseljak reper odnosno mjera stvari…!?
qq
Pa s obzirom da glavnu rijec u drzavi vode oni sa diplomama sa slicnih institucija, ne preostaje nam mnogo izbora... Studenti filozofije i ALU koji su 80tih dozivljali mentalne orgazme uz Johnyjeve hitove su danas na mariginama drustva, u najboljem slucaju prodaju znacke i antikvitete na buvljaku
ja71
Posts: 5400
Joined: 31/03/2006 14:45

#349 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by ja71 »

Stičem utisak da pretjerujete. I pro i contra
User avatar
dale cooper
Posts: 28474
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#350 Re: Branimir Johnny Stulic

Post by dale cooper »

MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 14:57 Idol asocijalnih tinejdzera koji dane provode pisuci komentare na YT ispod pjesama Maye Berovic tipa "ne razumijem kako moja generacija moze slusati ovo, ja sam odrastao na LP plocama moga oca koje su starije od mene i hvala mu za to"... Realno tip je truba i plagijator, proslavio se samo zahvaljujuci cinjenici sto 90% ljudi u Yugi nikad nije culo stranu rock pjesmu. Kao i Bregovic doduse
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 16:59

Mozda oni studenti iz 80tih, cisto sumnjam da se voi sa univerziteta u Kiseljaku pronalaze u tim stihovima... Davno proslo i odavno prevazidjeno vrijeme.
MehmedPasaMoric wrote: 31/03/2022 20:14
Pa s obzirom da glavnu rijec u drzavi vode oni sa diplomama sa slicnih institucija, ne preostaje nam mnogo izbora... Studenti filozofije i ALU koji su 80tih dozivljali mentalne orgazme uz Johnyjeve hitove su danas na mariginama drustva, u najboljem slucaju prodaju znacke i antikvitete na buvljaku
Ne kontam kakve veze sa Štulićem ima ovaj tvoj lament o današnjoj državi, omladini sa kiseljačkih fakulteta i njihovim muzičkim ukusom?
Post Reply