Brak

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#51 Re: Brak

Post by moonca »

Najbolje u susjedni grad preseliti... da ne govorim o drugoj drzavi.. :-D
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#52 Re: Brak

Post by Cookie85 »

moonca wrote:
est, ali kad covjeka zaokupiraju problemi, onda samo prica o problemima, nema zajebancije, nema redovnog sex-a , nema nista, samo problem ovaj, problem onaj...

Oboje su nezaposleni, sto znaci mogu da obaveze rade zajedno.
Kako objasnjavas vezano za probleme- sex u ratnim okolnostima....
Nema boljeg sex-a nego u ratnim okolnostima :)

Ali sve je stvar u glavi ;)
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#53 Re: Brak

Post by Cookie85 »

MarlboroGold wrote:Ja samo znam jedno... nikad ali NIKAD ne bih ulazio u brak a da sa zenom moram zivjeti u kuci od roditelja ili kod njenih. Znam da teska situacija primorava mnoge, ali opet nema sanse da bih ikad pristao. To je u preko 80% slucajeva tempirana bomba.
To i ja kazem, bolje se ne vjencati, dok ne budu u mogucnosti da zive sami. Mogu praviti zajedno plan kako i sta i kad se snadju, vjencaju se.

Nikad se ne bih zenio da moram zivjeti u zajednici, mislim i ovako da se nikad necu ozeniti :D :D :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#54 Re: Brak

Post by moonca »

Cookie85 wrote: Ali sve je stvar u glavi ;)
Slazem se --tako..oni savjeti- hotel, putovanja itd - pomognu, kao kocka secera uz vodu.. :lol:
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#55 Re: Brak

Post by Cookie85 »

moonca wrote:
Cookie85 wrote: Ali sve je stvar u glavi ;)
Slazem se --tako..oni savjeti- hotel, putovanja itd - pomognu, kao kocka secera uz vodu.. :lol:
Vjeruj da kad bi otisli par dana sami, bez ikoga, niti da ikoga tu znaju. Znaci potpuno sami, da bi se dosta problema smanjilo ( jer bi kad tad poceli pricati i slusati jedno drugo, a ne bi bio niko tu da se mjesa niti pita za savjet) ili bi se razisli.

Mislim da bi trebali izdvojiti par dana i uzivati malo, da se prisjete sto su zajedno, pa ce nakon uzivanja poceti razgovarati, pa ce se popiti malo, pa ce poceti ISKRENO razgovarati i onda ti ostane samo RIJESENJE!
Onako kako ja to vidim, mozda grijesim, ali bolje se na vrijeme razici nego biti u paklu, jos ako dijete dodje u svom sranju, a oni nisu rijesili probleme (bar glavne) onda ce se to samo gomilati i gomilati dok nekome ne pukne pa ce najvise ispastati dijete!
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#56 Re: Brak

Post by moonca »

Cookie85 wrote:
moonca wrote:
Cookie85 wrote: Ali sve je stvar u glavi ;)
Slazem se --tako..oni savjeti- hotel, putovanja itd - pomognu, kao kocka secera uz vodu.. :lol:
Vjeruj da kad bi otisli par dana sami, bez ikoga, niti da ikoga tu znaju. Znaci potpuno sami, da bi se dosta problema smanjilo ( jer bi kad tad poceli pricati i slusati jedno drugo, a ne bi bio niko tu da se mjesa niti pita za savjet) ili bi se razisli.

Mislim da bi trebali izdvojiti par dana i uzivati malo, da se prisjete sto su zajedno, pa ce nakon uzivanja poceti razgovarati, pa ce se popiti malo, pa ce poceti ISKRENO razgovarati i onda ti ostane samo RIJESENJE!
Onako kako ja to vidim, mozda grijesim, ali bolje se na vrijeme razici nego biti u paklu, jos ako dijete dodje u svom sranju, a oni nisu rijesili probleme (bar glavne) onda ce se to samo gomilati i gomilati dok nekome ne pukne pa ce najvise ispastati dijete!
Kao prvo. ne vidim mjesto za dijete- mada ..bash ovakve situacije dovode do radjanja djece- kao i ako je zena -sa blagim '''problemima'''''- kao - neka je nesto okupira... ne vjerujem u ovu terapiju..

Odmor , svakome dobro dodje - slazem se - no, da li je izvodljivo ..novac i uz to sta ide...
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#57 Re: Brak

Post by Cookie85 »

moonca wrote:
Kao prvo. ne vidim mjesto za dijete- mada ..bash ovakve situacije dovode do radjanja djece- kao i ako je zena -sa blagim '''problemima'''''- kao - neka je nesto okupira... ne vjerujem u ovu terapiju..

Odmor , svakome dobro dodje - slazem se - no, da li je izvodljivo ..novac i uz to sta ide...
Jbga, ja sam dao savjet kako mogu da pokusaju da rijese probleme. Sad da li mogu to izvesti ili ne, to je upitno, ali ako su se upustili u takav korak oboje bez posla, novca, samostalnog zivota, onda nek traze od roditelja kod kojih zive (da li njenih ili njegovih) nek odu oni negdje par dana i nek im ostave nesto para :)

Oni su ti koji trebaju da nadju rijesenje, ovdje pokusavamo da skontamo kako da nadju rijesenje, pa sad da li oni mogu skontati ista iz svih postova ili ne i da li su u stanju da izvedu ista, to je sad skroz druga stvar.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#58 Re: Brak

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:Najbolje u susjedni grad preseliti... da ne govorim o drugoj drzavi.. :-D
Ma može i isti grad, ali samo da nije pod istim krovom.

Evo situacije od nedavno... hoće drug da se ženi i da je mogao birati ne bi mogao izabrati bolju ženu. Živi kod roditelja, tj. ima sprat iznad. Uređivali taj sprat i njegova buduća tražila da se digne parket jer dosta škripi (i fakat jeste tako) kad se po njemu hoda. Njegov otac popizdio jer je to kvalitetan parket i nema potrebe da se diže još nekih 10 godina, ali ona htjela i hoće sama da ga uzme i plati. Naručila laminat jer nemaju baš dovoljno novca za bolje. Otac, koji se htio petljati, je popizdio i sa materom otišao na vikendicu i ne planiraju se vraćati neko vrijeme zbog ljutnje. Frka i prije nego što su se uzeli, a šta će tek kasnije biti...
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#59 Re: Brak

Post by Cookie85 »

MarlboroGold wrote:
moonca wrote:Najbolje u susjedni grad preseliti... da ne govorim o drugoj drzavi.. :-D
Ma može i isti grad, ali samo da nije pod istim krovom.

Evo situacije od nedavno... hoće drug da se ženi i da je mogao birati ne bi mogao izabrati bolju ženu. Živi kod roditelja, tj. ima sprat iznad. Uređivali taj sprat i njegova buduća tražila da se digne parket jer dosta škripi (i fakat jeste tako) kad se po njemu hoda. Njegov otac popizdio jer je to kvalitetan parket i nema potrebe da se diže još nekih 10 godina, ali ona htjela i hoće sama da ga uzme i plati. Naručila laminat jer nemaju baš dovoljno novca za bolje. Otac, koji se htio petljati, je popizdio i sa materom otišao na vikendicu i ne planiraju se vraćati neko vrijeme. Frka i prije nego što su se uzeli, a šta će tek kasnije biti...
Zajednica! Cim njeni ili njegovi roditelji zive u okrugu do 15 min pjeske, pisi propast, jos ako on ili ona nema muda da se suprostavi svojim roditeljima... pisi gotovo.
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#60 Re: Brak

Post by MarlboroGold »

Cookie85 wrote:
MarlboroGold wrote:
moonca wrote:Najbolje u susjedni grad preseliti... da ne govorim o drugoj drzavi.. :-D
Ma može i isti grad, ali samo da nije pod istim krovom.

Evo situacije od nedavno... hoće drug da se ženi i da je mogao birati ne bi mogao izabrati bolju ženu. Živi kod roditelja, tj. ima sprat iznad. Uređivali taj sprat i njegova buduća tražila da se digne parket jer dosta škripi (i fakat jeste tako) kad se po njemu hoda. Njegov otac popizdio jer je to kvalitetan parket i nema potrebe da se diže još nekih 10 godina, ali ona htjela i hoće sama da ga uzme i plati. Naručila laminat jer nemaju baš dovoljno novca za bolje. Otac, koji se htio petljati, je popizdio i sa materom otišao na vikendicu i ne planiraju se vraćati neko vrijeme. Frka i prije nego što su se uzeli, a šta će tek kasnije biti...
Zajednica! Cim njeni ili njegovi roditelji zive u okrugu do 15 min pjeske, pisi propast, jos ako on ili ona nema muda da se suprostavi svojim roditeljima... pisi gotovo.
Baš to... za mene su to ostaci iz nekog prošlog doba kada su se dizali spratovi kuća kako bi djeca mogla ostati da žive sa roditeljima. Opet kažem imam razumijevanje da neko jednostavno ne može priuštiti, ali mu je stalo i da osnuje porodicu, ali ako ljudi mogu birati onda su za mene budale što se odlučuju za takav život. Nije to ok ni prema ženi koja tu dolazi da živi, jer ne može nikad biti rahat kakvi god da su roditelji. Isto je i obrnuto.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#61 Re: Brak

Post by moonca »

Ako je zena ta koja dolazi- mislim..niko je ne prisiljava-- zavisi i iz kakve 'kuce' ona dolazi.

Definitivno , nije preporucljivo kao i ucestale posjete i ako su na drugom dijelu grada. :lol:
User avatar
MarlboroGold
Posts: 21564
Joined: 24/06/2013 17:14
Location: Chaos Sanctuary

#62 Re: Brak

Post by MarlboroGold »

moonca wrote:Ako je zena ta koja dolazi- mislim..niko je ne prisiljava-- zavisi i iz kakve 'kuce' ona dolazi.

Definitivno , nije preporucljivo kao i ucestale posjete i ako su na drugom dijelu grada. :lol:
To ti iz vlastitog iskustva? Da ne bude opasna svekrva kao kod Sadete :mrgreen:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#63 Re: Brak

Post by moonca »

MarlboroGold wrote:
moonca wrote:Ako je zena ta koja dolazi- mislim..niko je ne prisiljava-- zavisi i iz kakve 'kuce' ona dolazi.

Definitivno , nije preporucljivo kao i ucestale posjete i ako su na drugom dijelu grada. :lol:
To ti iz vlastitog iskustva? Da ne bude opasna svekrva kao kod Sadete :mrgreen:

:lol: .. Nisam sasvim upucena u njenu situaciju..al, i iz iskustva moje familije... :lol:
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#64 Re: Brak

Post by Cookie85 »

moonca wrote:Ako je zena ta koja dolazi- mislim..niko je ne prisiljava-- zavisi i iz kakve 'kuce' ona dolazi.

Definitivno , nije preporucljivo kao i ucestale posjete i ako su na drugom dijelu grada. :lol:
Ja ne smatram da je zdravo da pocnu zajednicki zivot u zajdnici sa necijim roditeljima (bilo njegovi ili njeni). Ja mislim da ce tu uvijek biti vise nesrece nego srece.

Zato sam i ranije rekao da ne razumijem sto se vjencaju, ako ne mogu priustiti sebi da zive sami. Bolje da su ulozili zajednicki trud i nasli rijesenje nego otisli u zajednicu.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#65 Re: Brak

Post by moonca »

Cookie85 wrote:
moonca wrote:Ako je zena ta koja dolazi- mislim..niko je ne prisiljava-- zavisi i iz kakve 'kuce' ona dolazi.

Definitivno , nije preporucljivo kao i ucestale posjete i ako su na drugom dijelu grada. :lol:
Ja ne smatram da je zdravo da pocnu zajednicki zivot u zajdnici sa necijim roditeljima (bilo njegovi ili njeni). Ja mislim da ce tu uvijek biti vise nesrece nego srece.

Zato sam i ranije rekao da ne razumijem sto se vjencaju, ako ne mogu priustiti sebi da zive sami. Bolje da su ulozili zajednicki trud i nasli rijesenje nego otisli u zajednicu.
hm ... ako bi pitao forumashe- vecina bi rekla-- a sto to fali mojim roditeljima....nekako-ako odbijas zivjeti s njima -ciji je on proizvod.. da li si sigurna da imash pravog izabranika... ili da ima pravu izabranicu
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#66 Re: Brak

Post by Cookie85 »

moonca wrote:
hm ... ako bi pitao forumashe- vecina bi rekla-- a sto to fali mojim roditeljima....nekako-ako odbijas zivjeti s njima -ciji je on proizvod.. da li si sigurna da imash pravog izabranika... ili da ima pravu izabranicu
Ne bih da vrijedjam nikoga, ali sta imaju roditelji sa osobom sa kojom namjeravas provesti zivot ? Nekako mi daje sliku nestabilne osobe koja mora da ima roditelje u blizi.

Slusanje savjete kad ti neko daje vezano za partnera kojeg izaberes, najgluplja stvar koju moze covjek uraditi, nebitno da li su roditelji, prijatelji , komsije...

To se odmah u korijenu sasjece, ipak sam izaberes svog partnera.

Znam, "mnogi na forumu" ovise o misljenju drugih osoba, sto mi je veoma glupo.
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#67 Re: Brak

Post by moonca »

Cookie85 wrote:
moonca wrote:
hm ... ako bi pitao forumashe- vecina bi rekla-- a sto to fali mojim roditeljima....nekako-ako odbijas zivjeti s njima -ciji je on proizvod.. da li si sigurna da imash pravog izabranika... ili da ima pravu izabranicu
Ne bih da vrijedjam nikoga, ali sta imaju roditelji sa osobom sa kojom namjeravas provesti zivot ? Nekako mi daje sliku nestabilne osobe koja mora da ima roditelje u blizi.

Slusanje savjete kad ti neko daje vezano za partnera kojeg izaberes, najgluplja stvar koju moze covjek uraditi, nebitno da li su roditelji, prijatelji , komsije...

To se odmah u korijenu sasjece, ipak sam izaberes svog partnera.

Znam, "mnogi na forumu" ovise o misljenju drugih osoba, sto mi je veoma glupo.
Ne znam jesi li me shvatio - u mom navedenom slucaju ima -izabranik - tj sin ..zasto mu zena nece sa roditeljima..

A sta roditelji imaju ...pa-nisu je oni izabrali- zastitnici ceda svoga -- to je prirodna reakcija .neko je pokaze neko se suzdrzi --
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#68 Re: Brak

Post by Euphoria »

Eh kad bi svi imali stav i karakter kao ti Cookie...
Kod nas muskarci jos uvijek brinu "sta ce komsiluk misliti"... Meni je to tuzno majkemi.
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#69 Re: Brak

Post by zoomba »

Zene vise brinu..
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#70 Re: Brak

Post by Euphoria »

zoomba wrote:Zene vise brinu..
Nije istina. Znam mnoge koje su za ljubav pogazile hatar roditeljima... Muskarca ne znam ni jednog
zoomba
Posts: 44810
Joined: 19/12/2013 14:11

#71 Re: Brak

Post by zoomba »

Miss Moonlight wrote:
zoomba wrote:Zene vise brinu..
Nije istina. Znam mnoge koje su za ljubav pogazile hatar roditeljima... Muskarca ne znam ni jednog
Slabo znas onda :oops:
User avatar
Euphoria
Posts: 10638
Joined: 15/11/2018 23:40
Location: Samo drsko na fin način!

#72 Re: Brak

Post by Euphoria »

Sto se ti nisi ozenio kad ja slabo znam :oops:
Korisničkoime
Posts: 4828
Joined: 18/11/2010 00:26

#73 Re: Brak

Post by Korisničkoime »

Ljudi izvukuse temu iz 2014 godine.
Tomos s tackom zapoceo.
Cookie85
Posts: 1353
Joined: 01/07/2016 20:22

#74 Re: Brak

Post by Cookie85 »

@moonca

Razumio sam sta hoces da kazes, ali mi nije jasno zasto? Ako izaberes nekoga da provedes zajednicki zivot, ne kontam kakve veze imaju iciji roditelji ?
On: Hajmo zivjet kod mojih
ona: necu, ja hocu da zivimo sami
On: sta ti imas protiv mojih roditelja ?

Ovako nesto ? Mislim super je kad neko ima roditelje da mogu uvijek uskociti i pomoci, ali takodjer treba staviti do znanja da se niko, ali niko ne treba mjesati u neciji zivot, kako god ga taj neko zivio i skim god.

Vjerovatno je do mene, ali ja ne bih mogao podnijeti da mi od partnerke roditelji non stop dolaze , ma da su zlatni. I da imam roditelje takodjer ne bih volio ni moji da vise kod mene. Uredu je da dodju 1-2x mjesecno na rucak, kafu i to je to.
User avatar
Ramzess Veliki
Posts: 18168
Joined: 11/02/2013 11:32

#75 Re: Brak

Post by Ramzess Veliki »

Ne treba pretjerivat' … oba partnera imaju neku obavezu prema starim roditeljima, I treba ih postovati I obilaziti. Ali ne dozvoliti da se mnogo mijesaju u vas zivot. Punici I svekrvi prije svega ... punac I svekar I tako uvijek mogu zajedno, daj im rakije I meze I mir u kuci zagarantovan.

I svakako zivjeti odvojeno … nikakva zajednica.
Post Reply