brak sa usa drzavljaninom/kom

Vijesti sa cijele zemaljske kugle o dešavanjima u bh. dijaspori, zanimljivosti o drugim državama i slično.

Moderator: Bloo

IZETA.W
Posts: 2
Joined: 08/11/2009 16:38

#26 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by IZETA.W »

E, RAJA ...POZDRAV SVIMA .MOLIM VAS ZA MALO POMOCI U VEZI OVIH PAPIRA ZA ODLAZAK U USA.EVO OVAKO: JA SAM UDATA ZA USA DRZAVLJANINA( PRAVOG AMERIKANCA) , U BRAKU SMO DVIJE GODINE ,A VJENCALI SMO SE U BOSNI.ON JE U AMERICI I ZNACI ON JE PODNIO ZAHTJEV ZA IZDAVANJE VIZA( ZA MENE I DJECU MOJU IZ PRVOG BRAKA....KCERKA 18GOD. I SIN 14 GOD.).KAKO STVARI ZASADA STOJE SVI SMO DOBILI ODOBRENE VIZE ;;VISA APPROVAL""..I MOJ MUZ TREBA DA PLATI JOS NEKI ODREDJENI IZNOS ZA NAS....STO JE VEC URADIO...E SAD ME ZANIMA STA SLIJEDI DALJE....I DALI JE MOGUCE DA BI JA IMALA PROBLEM OKO ODVODJENJA DJECE U USA( A JA SAM IM STARATELJ....RAZVEDENA SAM VEC 10 GODINA I CIJELO VRIJEME DJECA SU SA MNOM) MALO SE BRINEM ZA INTERVJU U SARAJEVU..IMA LI KO KAKVO ISKUSTVO U VEZI TOGA...HVALA.. :? :? :? :? :?
melb26sa
Posts: 2447
Joined: 28/04/2006 10:40
Location: SAD/SA
Contact:

#27 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by melb26sa »

IZETA.W wrote:E, RAJA ...POZDRAV SVIMA .MOLIM VAS ZA MALO POMOCI U VEZI OVIH PAPIRA ZA ODLAZAK U USA.EVO OVAKO: JA SAM UDATA ZA USA DRZAVLJANINA( PRAVOG AMERIKANCA) , U BRAKU SMO DVIJE GODINE ,A VJENCALI SMO SE U BOSNI.ON JE U AMERICI I ZNACI ON JE PODNIO ZAHTJEV ZA IZDAVANJE VIZA( ZA MENE I DJECU MOJU IZ PRVOG BRAKA....KCERKA 18GOD. I SIN 14 GOD.).KAKO STVARI ZASADA STOJE SVI SMO DOBILI ODOBRENE VIZE ;;VISA APPROVAL""..I MOJ MUZ TREBA DA PLATI JOS NEKI ODREDJENI IZNOS ZA NAS....STO JE VEC URADIO...E SAD ME ZANIMA STA SLIJEDI DALJE....I DALI JE MOGUCE DA BI JA IMALA PROBLEM OKO ODVODJENJA DJECE U USA( A JA SAM IM STARATELJ....RAZVEDENA SAM VEC 10 GODINA I CIJELO VRIJEME DJECA SU SA MNOM) MALO SE BRINEM ZA INTERVJU U SARAJEVU..IMA LI KO KAKVO ISKUSTVO U VEZI TOGA...HVALA.. :? :? :? :? :?
Nadam se da je isao na CR-IR-1 vizu za vas. Ako ste vec dobili odobrenje peticije Notice Of Action - Approval (NIJE isto sto i viza) i posto je vec uplatio za NVC onda vrlo brzo vama slijedi intervju u ambasadi. Ambasada ce vam poslati pismo sa listom dokumenata koje trebate donijeti (vjencani list, rodne listove, uvjerenje o nekaznjavanju (policija u ul. La Benevolencija) te uvjerenje o nevodjenju postupka (Sud)).
Morate jos odraditi i medicinski pregled - mislim da imaju dva doktora u Sarajevu koji to rade.
Sto se djece tice, kcerka je punoljetna pa za nju ne treba odobrenje a za sina ako imate kopiju razvoda braka ponesite.

Za vise ima tema: http://www.visajourney.com/forums/index ... try3469257
IZETA.W
Posts: 2
Joined: 08/11/2009 16:38

#28 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by IZETA.W »

E HAJMO MALO INFORMACIJA ZA BRACNU VIZU,TRENUTNO SMO JA I MOJA DJECA IZ PRVOG BRAKA NA NOA2...VISA APPROVAL.MUZ JE AMERIKANAC , ZIVI RADI U AMERICI I DOLAZI CESTO U BOSNU.VEC DVIJE GODINE SMO VJENCANI ...ZNA LI IKO KAKVA JE PROCEDURA ZA INTER5VJU U SARAJEVU AKO IMAS I DJECU I VODIS IH SA SOBOM....DJECA SU STAR 18 I 14 GODINA.....HVALA
lourdess
Posts: 10
Joined: 28/02/2010 11:10

#29 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by lourdess »

sretno
lourdess
Posts: 10
Joined: 28/02/2010 11:10

#30 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by lourdess »

z
rifet94
Posts: 4
Joined: 27/08/2014 22:25

#31 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by rifet94 »

Pozdrav zovem se rifet imam 20 godina, zelio bi da ti postavim pitanje u vezi amerike i te vize i toga svega naime zarucen sam sa djevokom koja je iz amerike medjutim nije jos polagala drzavni ispit predala je sad ceka odobrenje.. ona ima 18 godina i zanima me kako bi mi mogli sad da i ja odem tamo ja zivim u bosni trenutno.. Kad bi isli na zarucnicku vizu sta bi ja moro uradit sve da odem tamo sta bi ovdje morali uraditi ili koja je opcija ipak najbolja za nas ? Hvala
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#32 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by miki27A »

rifet94 wrote:Pozdrav zovem se rifet imam 20 godina, zelio bi da ti postavim pitanje u vezi amerike i te vize i toga svega naime zarucen sam sa djevokom koja je iz amerike medjutim nije jos polagala drzavni ispit predala je sad ceka odobrenje.. ona ima 18 godina i zanima me kako bi mi mogli sad da i ja odem tamo ja zivim u bosni trenutno.. Kad bi isli na zarucnicku vizu sta bi ja moro uradit sve da odem tamo sta bi ovdje morali uraditi ili koja je opcija ipak najbolja za nas ? Hvala

Rifete, za zarucnicku vizu djevojka MORA biti drzavljanka US. Posto to ona nije, moracete da sacekate da ona polozi natralizaciju i tek nakon toga vidjeti sta i kako. Zarucnicka viza ima i uslov da ste se vidjeli bar jedanput u zadnje dvije godine, znaci ako se jos niste vidjeli vrijeme je da ona dodje u posjetu. (bio je prije par mjeseci jedan genije koji je mislio da to nije neki vazan uslov: rezultat: cura odbijena na intervjuu u Sarajevu)
doboj71
Posts: 587
Joined: 21/07/2011 05:20

#33 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by doboj71 »

rifet94 wrote:Pozdrav zovem se rifet imam 20 godina, zelio bi da ti postavim pitanje u vezi amerike i te vize i toga svega naime zarucen sam sa djevokom koja je iz amerike medjutim nije jos polagala drzavni ispit predala je sad ceka odobrenje.. ona ima 18 godina i zanima me kako bi mi mogli sad da i ja odem tamo ja zivim u bosni trenutno.. Kad bi isli na zarucnicku vizu sta bi ja moro uradit sve da odem tamo sta bi ovdje morali uraditi ili koja je opcija ipak najbolja za nas ? Hvala
Pa koliko je ona dugo u Americi?
Ja kada sam polagao za drzavljanstvo ,kcerka je imala 10 godina ,i dobila je automatski i ona .
rifet94
Posts: 4
Joined: 27/08/2014 22:25

#34 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by rifet94 »

Hvala na odgovoru ljudi, pa ona je tamo vec 14 godina ima jos godinu skole al ima posao i polozeno ...A vidjeli smo se mi bila je ona vec kod mene.. a to za interviju jel mi moramo u sarajevo i tamo u americi ici na interviju ? Nema joj otac drzavljanstvo zato ni ona nema jbg.. Ali eto ona to drzavljanstvo polozi onda bi ona trebala doci vamo ? da rijesimo taj interviju u SA i te papire i onda bi mogli ici tamo jel ?
Last edited by rifet94 on 30/08/2014 03:16, edited 1 time in total.
BornInHell
Posts: 403
Joined: 09/04/2008 05:08

#35 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by BornInHell »

Načekaćeš se ti jarane samo polako


Sent from my iPhone using Tapatalk
rifet94
Posts: 4
Joined: 27/08/2014 22:25

#36 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by rifet94 »

BornInHell wrote:Načekaćeš se ti jarane samo polako
To sigurno.... :3
irenasa
Posts: 46
Joined: 21/08/2010 17:04
Location: Sarajevo,Bosna i Hercegovina

#37 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by irenasa »

Mozda neko ima informaciju,ja imam green card , buduci suprug nema on je u BiH ,kakva je tu procedura.Moram li prvo drzavljanstvo zavrsiti,pa ona se vjencati pa u proceduru ili on da dodje u USA tu se vjencamo pa.pokrenemo neku proceduru ili ja da idem za BiH
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#38 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by razonoda »

irenasa wrote:Mozda neko ima informaciju,ja imam green card , buduci suprug nema on je u BiH ,kakva je tu procedura.Moram li prvo drzavljanstvo zavrsiti,pa ona se vjencati pa u proceduru ili on da dodje u USA tu se vjencamo pa.pokrenemo neku proceduru ili ja da idem za BiH
Najbolje bi bilo da odes do imigrac,advokata i uzmi savjet.
Da ides u BIH --NIKAKO.
Po meni, neka dodje u USA ,TURISTICKI, vjencaj te se i onda pokreni proceduru. Nisam sigurna da li je dovoljan GC.ilI drzavljanstvo?
miki27A
Posts: 718
Joined: 18/04/2008 13:58
Location: IL

#39 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by miki27A »

irenasa wrote:Mozda neko ima informaciju,ja imam green card , buduci suprug nema on je u BiH ,kakva je tu procedura.Moram li prvo drzavljanstvo zavrsiti,pa ona se vjencati pa u proceduru ili on da dodje u USA tu se vjencamo pa.pokrenemo neku proceduru ili ja da idem za BiH
Sa samo zelenom kartom cekanje je oko dvije godine da on dobije supruznicku imigracionu vizu.Trenutno ce da rade na aplikacijama koje su predane prije 01OCT13 (ovo je F2A kategorija, supruznici i djeca onih koji imaju zelenu kartu) http://travel.state.gov/content/visas/e ... -2015.html
AKo imas mogucnost da dobijes naturalizaciju (drzavljanstvo) onda je cekanje krace.
Razonodu koliko god ona zelila da pomogne ne slusaj jer ako momak dodje na turisticku vizu dok imas samo zelenu kartu i ostane preko dozvoljenog vremena bice deportovan.
Uzmi drzavljanstvo (mozete se vi u medjuvremenu vjencati) i dan nakon sto dobijes drzavljanstvo predaj papire za njega.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#40 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by razonoda »

Zavisi koliko treba da ceka na drzavljanstvo. Zna se oduziti. Momak preko vode.... daliina..veza zna da ''pukne''.

Ako predje u ilegalu--nece ga niko ganjati da ga istjera. Jedino ako bas neki kriminal napravi.
Kod mene radi mexikanka 10 god ilegalna.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#41 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by Dead Man Walking »

Razonoda i ovdje dominira. :lol: Poslusaj njen savjet samo pod uslovom da zelis da se uvalis u belaj. Ove gluposti oko imigracionog i advokata ne treba ni razmatrati naravno, sve sto te zanima imas na visajourney.com, do u detalje. Ukoliko imas mogucnost da uzmes drzavljanstvo, prvo to, pa onda brak, jer je cekanje dosta krace, a kad dodje automatski ce imati zelenu kartu i sva prava osim da glasa i bude predsjednik. :D
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#42 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by razonoda »

Dead Man Walking wrote:Razonoda i ovdje dominira. :lol: Poslusaj njen savjet samo pod uslovom da zelis da se uvalis u belaj. Ove gluposti oko imigracionog i advokata ne treba ni razmatrati naravno, sve sto te zanima imas na visajourney.com, do u detalje. Ukoliko imas mogucnost da uzmes drzavljanstvo, prvo to, pa onda brak, jer je cekanje dosta krace, a kad dodje automatski ce imati zelenu kartu i sva prava osim da glasa i bude predsjednik. :D
:-D OK. Kako god. ........a KAD DODJE? znas li ti koliko njih NE DODJE. Nije Bih vise sto je bila. Sve teze dobivaju ulaz bracni partneri iz Bih, zasto ? napisi ti.
Sretno djevojci i nek ide bez advokata , po tvom savjetu.
Dead Man Walking
Posts: 6339
Joined: 28/05/2004 21:49

#43 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by Dead Man Walking »

Odakle ti to da sve teze dolaze iz BiH? Koliko ih ne dodje? Ne znam, vjerujem da ni ostali ne znaju, prosvijetli nas.
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#44 Re: brak sa usa drzavljaninom/kom

Post by razonoda »

Dead Man Walking wrote:Odakle ti to da sve teze dolaze iz BiH? Koliko ih ne dodje? Ne znam, vjerujem da ni ostali ne znaju, prosvijetli nas.
:-D Nemam namjeru se ubjedjivati sa tobom, kako i na koji nacin. Ipak, djevojka ce odraditi kako ona misli da je za nju najbrze i najjednostavnije. Tacno, ima procedura , koju mora postovati, a uporedo ima i ''IGRANJE SISTEMA''', gdje nije ukljucen --belaj niti neka kriminalna radnja.
Post Reply