Brak - najveća prevara ljudskog roda

Rasprave o filozofskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#76 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

MaksprotivMarksa wrote:Pa cista sebicnost. Nemoj da me pogresno shvatis i mislis da ja tebe osudjujem, samo ja to tako vidim, a sada si mi potvrdio to. Ja ne bih volio da osoba koju volim pere mojunusranu gizivu samo zato sto je potpisala neki papir.
Ne bi je konju prala zbog papira ni ona moju ,ni ja njenu,vec iz ljubavi,citavog zivota i bezbroj prica protkanih kroz njega.To si ti,to je jedno.To se stopi.I tebe boli,i ti osjecas.Jebo te papir,proracuni i kalkulacije.Nema kalkulacije ako volis nekog.Volis i to je to.Kakvo sudje i picke materine,nabavke i eksploatisanje...
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#77 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by MaksprotivMarksa »

Rootboi wrote:
cendlerbing wrote:Lahko je Havani palamudit kad ima sretan brak. :mrgreen:
:hm: Previše on provodi vremena na forumu za nekog ko ima "sretan" brak :run:
Sta je sretan brak uopste, siguran sam da ima 7 milijardi misljenja o tome. Nekom je dobro samo da ne tuce, a nekom ne valja ni Andza Dzoli.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#78 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Rootboi wrote:
cendlerbing wrote:Lahko je Havani palamudit kad ima sretan brak. :mrgreen:
:hm: Previše on provodi vremena na forumu za nekog ko ima "sretan" brak :run:
Pa eksploatisem zenu. :lol: Evo sad dosli iz kafane,ode cuku nahranit,djecije stvari razbacane sklonit...dje cu u picku materinu.Otvorio pivu i forumam u bastici. :D
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#79 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by triconja »

Zejnep wrote:Jel se insan prvo zaljubi pa odluči da se ženi/uda ili odluči da se ženi/uda pa se onda zaljubi? :mrgreen:
Pa valjda covjek skonta da je bolje da ima unuke pred ili oko penzije nego da u penziji skoluje djecu onda se stvari same sloze. Pa jesam li ista slago? :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#80 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Salim se,ja lazem sve.Nisam 21 godinu u braku,tucem zenu a kemi oko izvadim...Nemam djecu...Pa jebo te ovaj svijet je stvarno u kurcu kad ti ljudi ne vjeruju da mozes zivjeti i voliti nekoga citav zivot.Jala i buba doba... :-) Nekad su se i ljubavne pjesme pjevale...
User avatar
MaksprotivMarksa
Posts: 1907
Joined: 28/07/2018 02:34

#81 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by MaksprotivMarksa »

HAVANA wrote:Salim se,ja lazem sve.Nisam 21 godinu u braku,tucem zenu a kemi oko izvadim...Nemam djecu...Pa jebo te ovaj svijet je stvarno u kurcu kad ti ljudi ne vjeruju da mozes zivjeti i voliti nekoga citav zivot.Jala i buba doba... :-) Nekad su se i ljubavne pjesme pjevale...
Jala i Buba upravo udaraju na te emocije, ljubav tralala i te price, ali u oontekstu vremena u kojem zive. Meni je drago sto si ti zadovoljan i sretan u braku, pricali smo samo o odnosima unutar braka. Da bude jos 50 najmanje !!!
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#82 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by triconja »

cendlerbing wrote:Bojim se da ti, jednostavno rečeno, ne želiš brak i da sve to sebi pokušavaš, kako ti to kažeš, racionalizovati kako bi sebi bio čist nadalje i ubuduće po tom pitanju.
Savjetovala bih te da se pustiš filozofiranja po tom pitanju i da pogledaš u sebe kako bi našao odgovor jer, zapravo, radi se samo o tome šta ti želiš a ne da li je brak univerzalno dobra stvar.

Nije, ima i prednosti i nedostaka pa ipak, lično bih se usudila dopustiti nekome "da me eksploatiše, a i ja njega" (što je usput, katastrofalno poređenje), kad bismo jedno o drugome, nakon zajedno provedenog života, pričali ovako kao što Havana priča o svom braku.
Svaka ti je ka u njegoša. Bas neki dan i ja babo pricamo o tome kako mu jedan komsija (rodjak) nesto obeca da ce nesto da uradi samo da babo nesto pripremi i kazem ja vidis sta ti je dobar covjek (mislim na ove veze, kako prijateljske tako i rodbinske) malo ti njega cuturis, malo on tebe i obojica sretni. :lol: :lol: :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#83 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

MaksprotivMarksa wrote:
HAVANA wrote:Salim se,ja lazem sve.Nisam 21 godinu u braku,tucem zenu a kemi oko izvadim...Nemam djecu...Pa jebo te ovaj svijet je stvarno u kurcu kad ti ljudi ne vjeruju da mozes zivjeti i voliti nekoga citav zivot.Jala i buba doba... :-) Nekad su se i ljubavne pjesme pjevale...
Jala i Buba upravo udaraju na te emocije, ljubav tralala i te price, ali u oontekstu vremena u kojem zive. Meni je drago sto si ti zadovoljan i sretan u braku, pricali smo samo o odnosima unutar braka. Da bude jos 50 najmanje !!!
Udaraju oni na karnu moju.Uzimaju pare gdje mogu na glupe folove...kurac,picka,pistolj,kriminal a do kladnja nije dobacio dok nije proskico preko masine ,3 puta se pobio u zivotu...A sve boga moli da nadje kakve fine i da potraje,da djecu dobije i egzistenciju obezbijedi.MoRe i sda,moze sve sto donosi dobit.A usput eksploatise mozak glupe omladine...Cuj oni i tekst. :-) Slusaj malo olivera,kemu,davorina...nek ti medo forumas da koji njegov tekst...Nek te malo emocija preplavi,nece ti nista bit.
User avatar
medvjed23
Posts: 26691
Joined: 16/07/2010 13:49

#84 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by medvjed23 »

ništa od međedovog teksta dok ga havana ne uglazbi..

inače, razumijem potrebu dvoje zaljubljenih da žive zajedno.. a da li takvu zajednicu treba ozvaničiti nekim papirom? pa možda i treba, prije svega zbog nekih pravnih, naprimjer nasljednih stvari.. recimo, ako se ja predoziram, jazuk je da ona ne naslijedi moje zbirke poezije.. i marke.. obje..
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#85 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Ma papir je tu najmanje bitan.Jednostavnije je u mnogim stvarima,svijet tako funkcionise,zasto ne?Sve ima svoje zasto i zato...
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#86 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Malo sam popio ,poceo sam srat... :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#87 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Trebo bi svirat a svi legli. :mastakazes: I ove komsije ostarile,ko tetke kakve.Sinoc koncert,pa 3 dana boluju...
User avatar
medvjed23
Posts: 26691
Joined: 16/07/2010 13:49

#88 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by medvjed23 »

skontaj, makar u sebi, kakvu melodiju.. nisam odavno piso tekst za pjesmu..
User avatar
Humljanin
Posts: 2491
Joined: 07/10/2017 00:10

#89 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by Humljanin »

HAVANA wrote:Trebo bi svirat a svi legli. :mastakazes: I ove komsije ostarile,ko tetke kakve.Sinoc koncert,pa 3 dana boluju...
Evo publike za koncerta. Samo koncertiraj :lol:
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#90 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by Chmoljo »

HAVANA wrote:Malo sam popio ,poceo sam srat... :D
počeo si prije nego što si popio, al haj :D
User avatar
dale cooper
Posts: 28393
Joined: 03/04/2007 09:55
Location: Twin Peaks/Red Room

#91 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by dale cooper »

Havana ima najbolji drunken boarding iliti forumanje u alkoholiziranom stanju po naški. :mrgreen:
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#92 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by belfy »

Chmoljo wrote:
HAVANA wrote:Malo sam popio ,poceo sam srat... :D
počeo si prije nego što si popio, al haj :D
ovo se zove ljubomora. sto se i ti nisi probudio ranije?
User avatar
Chmoljo
Administrativni siledžija u penziji
Posts: 45203
Joined: 05/06/2008 03:41
Location: i vukove stid reći odakle sam...

#93 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by Chmoljo »

dale cooper wrote:Havana ima najbolji drunken boarding iliti forumanje u alkoholiziranom stanju po naški. :mrgreen:
ali vidi se da svira gitaru. iako ga je mahno pogađa tipke ko akorde :D
belfy wrote:
Chmoljo wrote:
HAVANA wrote:Malo sam popio ,poceo sam srat... :D
počeo si prije nego što si popio, al haj :D
ovo se zove ljubomora. sto se i ti nisi probudio ranije?
zato jer sam spavo.
belfy
Posts: 7557
Joined: 06/08/2007 09:00

#94 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by belfy »

Chmoljo wrote:
belfy wrote:
Chmoljo wrote:
počeo si prije nego što si popio, al haj :D
ovo se zove ljubomora. sto se i ti nisi probudio ranije?
zato jer sam spavo.
tu je jedino dobro zasrat prije nego popijes, a zasigurno bolje nego prije se probudis. :mrgreen:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#95 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

Sto to spavate?
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#96 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by duminjo »

Hajde bogati, neko mora i ostariti sam. Boli te kurko, samo neka te ne eksploatisu.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#97 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by duminjo »

HAVANA wrote:Sto to spavate?

Image

Bujrum :lol:
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#98 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by HAVANA »

:lol: Necu bolan,moram ujutro do zuljane,usto da sampi,vruce mi,usta mi suha,zena me laktom ubola da ne hrcem,jeo keksa,pio cedevite,slusam tisinu u bastici dok se rashladim pa odo opet ...Muka ziva.
User avatar
duminjo
Posts: 20133
Joined: 03/09/2011 12:43
Location: Sarajevo

#99 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by duminjo »

Sto ti je insan/hajvan. Prahne mu mahnut i jebe mu Se što ujutro mora negdje :lol:
Ostani u bašti. Nemaš rašta spavat :lol:
User avatar
Dope_Man
Posts: 7754
Joined: 03/06/2016 16:31

#100 Re: Brak - najveća prevara ljudskog roda

Post by Dope_Man »

Sta je poenta ove teme? Svjestan si, a sa tim se slazem, da je brak kao nekakva drustvena institucija nepotreban i prevazidjen, ali mislis da je ''vrijeme da se zenis'' pa bi da te neko uvjeri da je brak ipak potreban?

Zivi svoj zivot kako god hoces, libo te rac sta ko drugi misli kako treba, ili ne treba, sve dok drugima ne nanosis stetu svojim ponasanjem. Ja nit razmisljam, nit se namjeravam zeniti jer, kako rekov vec, smatram to besmislenim cinom. Ali isto tako necu nikoga, a to ti ovdje radis, uvjeravati da je brak potpuno losa stvar, pogotovo ne kao neko ko logicno nema ni dana bracnog staza. Ne mozes ti Havani, ili bilo kome drugom, govoriti kako brak ne valja kad takvi ljudi imaju decenije braka iza sebe i njima je valjda dobro, sto oni sami najbolje znaju. Uglavnom, live and let live.

Zivjeti zajedno se moze i bez potpisa koji meni nista ne znaci. Ali isto tako nisam ni nuzno protiv, opet jer mi nista ne znaci sem par stoja za potpis, i opet par stoja za eventualni razvod ako bi doslo do tog. Tako da, ako bi se nasao sa nekom gdje bi nas trenutak ponio, ne bih se ni pretjerano protivio samom stavljanju potpisa na taj nas odnos. Ali ovo je moj stav, i ja tako zivim. Nit cu kome popovati sto se ne zeni, nit sto se ozenio.

Ako bas hoces nesto, koliko znam u nekim zapadnim drzavama gdje imas razlicite poreske kategorije, ako si u braku nesto manje poreza placas nego solo, pa jos manje sa djetetom itd.. eto ti pozitivnog razloga za brak (ali samo u zemljama gdje ovo vazi).
Post Reply