Brak - ljubav - spremnost

Seks, ljubav, erotika, odnosi među (s)polovima... Molimo ponašajte se kulturno.

Moderators: _BataZiv_0809, Euridika

Post Reply
User avatar
Velkoski
ModeratorNaBezCenzure
Posts: 72883
Joined: 17/05/2008 15:30
Location: u dergjahu tvog srca
Vozim: Golf 7 GTI

#276 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Velkoski »

ema_ wrote:Ne znam kako se misle skrasiti osobe koje brak dozivljavaju prvenstveno kao nekog bauka i gledaju na sve samo kroz prizmu para i svog vlastitog ega :-) , pa po Bogu, valjda ako nekog volish, onda ces znati i za kompromis i svasta nesto.

Nije ni cudo sto neki ulaze u brak nikad , a nekad ni tad :zzzz: .
Ma svakako ćeš se razvest' kada te prevari, ili ti njega, samo ganoLa. :mrgreen:
User avatar
ema_
Posts: 4142
Joined: 07/04/2011 12:48
Location: القاهرة‎

#277 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by ema_ »

Jes' bash, osobe koje su u braku polomishe noge tragajuci za prilikom da prevare :thumbup: .
User avatar
Luce
Posts: 406
Joined: 04/04/2008 09:39

#278 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Luce »

Pa nisi jos spreman, sto ne dovodi u pitanje tvoju ljubav prema djevojci.

Imas strahove od vezivanja, obaveze, gubitka slobode itd sto svi imamo, bili muskarci ili zene, neko vise neo manje. Vremenom i to dodje na svoje mjesto. Pogotovo ako kraj sebe imas osobu koja postuje tvoju slobodu, shvatis da si dzaba brinuo :-D


Fino objasni djevojci o cemu se radi, fer je da zna da nisi spreman. Ali ne trebas da radis protiv sebe ako ne osjecas jos da ti je momenat.
jedinaprava
Posts: 488
Joined: 28/08/2014 07:25
Location: tamo gdje sunce sija

#279 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by jedinaprava »

brak nije ljubav
niti ljubav mora biti brak
moze ljubav i bez braka
Arsene Wenger
Posts: 545
Joined: 13/10/2012 00:33

#280 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Arsene Wenger »

p206 wrote:prvi komšija živi sa ženom i malom curicom od plate običnog security-a(valjda se tako piše po ovom novobosanskom)
doduše roditelji poguraju malo, ali to ti opet dođe na tih 750KM o kojim se toliko priča

sjećam se da mu prije ženidbe, samom nije mogla biti plata... jer je trošio na izlaske, odjeću(imao je brdo nekih majica) teretanu i kladionicu, i govorio "kako ću ja sa ovakvom platom da se ženim"...znači imao je hranu besplatno i režije ...
da se on pitao ne bi se nikad oženio, dugogodišnja djevojka bi ga garant nogirala jer joj je bilo dosta njegovih izlazaka i željela je porodicu, tako da su ga bukvalno roditelji oženili... i eno ga sad pravi čoek, gledam neki dan pere ćilime, to je prije bilo nezamislivo
Tačno se preporodio... :mrgreen:
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#281 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by edo_79 »

Velkoski wrote:
POPLJUVALI ste momka što on neće brak bez milju i tristA (što je isto nikakva cifra ako hoćeš da imaš djecu, stan i neko auto od 5 milja) mjesečno i ovo sve je reakcija na vašu pljuvačinu.

moj radni dan, k'o jučer npr. (dakle od jutra do mraka), košta oko 15-20 KM sa svim kafama, jelom, cigarama, prijevozom itd. blago vama kada možete sa manje i zadovoljni ste, pozz.
Drug Velkoski:

1. Niko ovdje nije momka POPLJUVAO zato što neće brak bez milju i tristo (hoće ili neće brak bez milju i tristo to je njegov problem).

2. A ko je to rekao da ti na početku braka moraš imat stan i neko auto od 5 milja) nigdje nije Bogom dato da ti moraš sve to imat dok se ne oženiš a pogotovo u BiH.

3. Momak je jednostavno u dilemi ... ona bi se udala, njemu nije do ženidbe i sad ona konta da je on ne voli .... može on slušat ovdje naša prepucavanja i komentarisanje, al na kraju njih dvoje to moraju riješiti ....

P.S. Nigdje nije rečeno niti postoji pravilo da za brak moraš imat milju i tristo mjesečno, stan, auto od pet milja
Drug moj ako imaš 700 super je, rentaj stan nemoraš ga odmah kupit, a i nemoraš vala imat odmah auto od 5 milja. Problem je kod nas što su mladi navikli vazda neke guzovače, da im se pripremi sve, kupi stan, kupi auto, još će im trebat i djecu pravit od neka doba da se oni et, ne daj Bože ne zahmete plaho.....
User avatar
edo_79
Posts: 43549
Joined: 14/10/2009 11:10
Location: I tam i vam... a ni tam ni vam

#282 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by edo_79 »

ladyblue18 wrote:
arslanbey wrote: Cuj dosta mlada,s 24 joj godina,kad nije vise dosta mlada?
A nego sta je ako nije mlada :?
Nemojte tako nije ona mlada ..... ona je mlöda :mrgreen:
User avatar
lavorpunvode
Posts: 3109
Joined: 19/07/2012 19:16

#283 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by lavorpunvode »

Eeee... Trebala mu je jos u vezi poceti zvocati. Da se covjek pripremi za brak. 8-)
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#284 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by alkalna_baterija »

lavorpunvode wrote:Eeee... Trebala mu je jos u vezi poceti zvocati. Da se covjek pripremi za brak. 8-)
:D
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#285 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by alkalna_baterija »

Pa što nije i ona našla posao, pa se provodila na poslu :D
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#286 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by tendzera »

Jah, Jopet muško krivo. :roll:
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#287 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by alkalna_baterija »

Svi problemi u braku nastaju zato što jedno ima previše slobodnog vremena. :D
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#288 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by tendzera »

Ma to klasična sponza, ona je kriva za propali brak. Poletjela za parama. :mrgreen:
User avatar
Ma.Le.Na
Posts: 11993
Joined: 12/10/2009 11:12
Location: ..na magarecoj klupi

#289 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Ma.Le.Na »

ja stvarno imam osjecaj da, koliko god brak bio ozbiljan, toliko ga vi pretjerujete jer nije TOLIKO strasan
ja imam puno vise slobodne...samostalnosti...ma svega otkako sam udata
roditelji su me puno vise sputavali
za muskog primjerka ne znam ali mislim da ni on nije u lancima vala :roll: :D
ko god je imao djevojku pa imao je i bar neku obavezu prema njoj...da ako nista dogovori izlazak more i sl.
nije bio slobodna lasta 24/7
ako niste imali djevojku onda niste ni u ovoj situaciji da se pitate da li brak ili ne :D

sad je malo vise dogovora al meni ne pada tesko..cak stavise..kad ti se ne izlazi ostanes kuci..malo nekog poguzluka..malo serija/film..ocejfite a u svom na svom
ono potucanje po kaficima i inim mjestima za izlazak :roll: ne znam kako to nekome ne dosadi...(ovima u duzim vezama)
User avatar
alkalna_baterija
Posts: 10707
Joined: 23/02/2013 20:36
Location: na metli

#290 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by alkalna_baterija »

Milloni wrote:
alkalna_baterija wrote:Pa što nije i ona našla posao, pa se provodila na poslu :D
Odradila pripravnicki i nije dalje trazila posao, shta ce raditi kad on zaradjuje dobro, zeli ugadjati muzu i tako..dijete planiraju. Samo joj je brzo dosadilo sve to..falilo joj para...Nebitno...ugl sve su imali brak nije uspio, nisu se trudili..lova i stan nisu garancija za uspjesan brak :-D
pa ako već nije bila za domaćicu, trebala je pokušati naći posao, osjećala bi se korisnije, a i ne bi joj ni palo na pamet poslije radnog dana namišljat oko čega da se svađa s mužem :-)
najlakše je upropastiti brak, danas je to tako, brakovi pucaju i prije nego se pokuša išta riješiti i popraviti, a kamoli veze... kad vidim da se neko žali na raskid veze, tačno mi smiješno :D

baš zato što su imali sve oboje misle da su iznad ovog drugog, niko nikog neće da pritrpi... :roll:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#291 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by madner »

Cuj 2.5 dovoljno da ona ne radi :roll:
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#292 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by tendzera »

Da j' bar cenera, al' ovo 2.5 je mikro malo. :|
Edin25
Posts: 418
Joined: 01/06/2012 07:57

#293 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Edin25 »

Milloni wrote:Moji prijatelji se vjencali nakon 6 godina veze, hajde vrijeme je zaboga njoj 25, njemu 29, stan im njegovi poklonili, opremili, oboje su imali auto, ona tad nije radila, on jeste mislim da je imao preko 2.5 milje platu... Brak im je trajao tacno 16 mjeseci. Malo je reci da se mrze, dijete razvlace na sve strane... A sto nije uspjelo... zato sto su se vjencali iz pogresnih razloga, imali sve gotovo, nisu se morali zajedno truditi da nesto ostvare (ovo ona kaze)... Njoj postalo dosadno pocela da zvoca, dobili dijete, on shvatio da ga nije htio, da mu je prerano, nisu otvoreno razgovarali..
Nije do lika, do nje je, klasican primjer dzabohljebaroske.
User avatar
Mis mekinjas
Posts: 42259
Joined: 01/07/2009 22:33
Location: U svemiru ili u Krležinim romanima

#294 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by Mis mekinjas »

Ma klasican primjer da je glupom more uvijek do koljena. :D
User avatar
tendzera
Posts: 27540
Joined: 28/08/2012 17:19

#295 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by tendzera »

Mis mekinjas wrote:Ma klasican primjer da je glupom more uvijek do koljena. :D
U Ulcinju je bome do koljena, bar jedno 100 metara u daljinu. :blento:
User avatar
madner
Posts: 56761
Joined: 09/08/2004 16:35

#296 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by madner »

Kriv je on, ako se ide na tu varijantu trazi se import i strogo patrijahalni odgoj.
User avatar
plemba
Posts: 13416
Joined: 16/01/2008 17:00
Location: iza ugla

#297 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by plemba »

sarajlija80 wrote:
ladyblue18 wrote:Od svih budalastina koje si napisao, ova je najjaca
sarajlija80 wrote: eto ona kaze studira ,ma ko god je iso na faks makar i kratko zna kakvi prvo uslovi trebaju sto se tice samoga faksa,vise se hrane jede jer treba energije ,treba bit toplo kad je zima mir ,konfor
Sta cemo sa onom omladinom kojoj roditelji skuckaju parica da studiraju u Sa, prezivljavaju u studentskom na Bjelavama i jedu u kantini, a jako dobro znam kakvo je stanje tamo i kako je toj raji.
Gdje je njima ta uboga prehrana i taj komfor, i topla voda, i grijanje...

Nisam sigurna jel trollas ili zaista nemas veze ni doticaja sa svakodnevnicom u BiH

Lejdi ako si moderator ne,moras se praviti diktaror ,ako ti se ne svidja sta sam napisao sto citas :roll: boli me cosak od lakta sta ti mislis OK ;-) ,e pa jaranice ,vjeruj ti meni ,znam hejbet tih koji su dosli ovdje i vjeruj mi da im nije lose ,naprotic zive super,nosaju se dobri mobiteli , to sve skockano ,hoda se navece dobar dio njih ,neki sa autima dolaze i odlaze iz sarajva ,tu je teretana ,zive bolje nego mi sarajlije to ti garantujem . ti mozes pricati sta hoces mene moje oci ne varaju . Ja i ti se ocigledno ne krecemo u istom drustvenom kolosjeku ,

U domu nije med i mlijedko ,ali zato mnogi od tih kada vide stanje u domu , odu unajme stan jer mogu sebi prisutiti ,zapravo najveci broj njih ,jedino oni nazlaosti oni
sto su slabijeg mate.stana pa nemaju izbora a tih je sve manje iz generacije u generaciju .
ne seri matere ti

ja sam jedan od tih koji je zivio 5 godina u domu. kad sam dosao imao sam bonove za 20 obroka mjesecno (znamo svi kakvi su u kantini), a obrok je bio od 12 do 15 sati, pa se nije uvjek moglo ni stici radi predavanja, a imao sam toplu vodu 2 puta sedmicno po 2 sata. i ne, nisam, kao ni 99% onih koji su se prijavili i dobili stanovanje u domu otisao u privatni smjestaj, jer da jesam, nebi studirao.

najjace mi je kad ovi sto zive sa roditeljima i svaki dan imaju toplo, cisto, popeglano pricaju kako je onima u domu super. pitao bih te ja da si morao sam sebi gaće i majice prati na ruke bi li ti bilo super. naravno, kuci se islo svako 2-3 mjeseca jer je karta poprilicno skupa.

sad sam hvala Bogu ozenjen, zivimo od dvije plate i trosimo daleko manje oboje nego smo trosili kada smo bili momak i djevojka. i nista nam ne fali. oboma nam je plata bila knap za mjesec, a sad se pristeka svaki mjesec fino.
staradis
Posts: 1872
Joined: 03/04/2012 17:40

#298 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by staradis »

Zamisli sad uletim i kažem da neću djecu hahaha
sha_ba
Posts: 55933
Joined: 17/11/2011 12:16

#299 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by sha_ba »

ja tek procitah :mrgreen:

dobra tema :thumbup:
User avatar
velikibrnjo
Posts: 948
Joined: 26/05/2009 12:11

#300 Re: Brak - ljubav - spremnost

Post by velikibrnjo »

Edin25 wrote:
Milloni wrote:Moji prijatelji se vjencali nakon 6 godina veze, hajde vrijeme je zaboga njoj 25, njemu 29, stan im njegovi poklonili, opremili, oboje su imali auto, ona tad nije radila, on jeste mislim da je imao preko 2.5 milje platu... Brak im je trajao tacno 16 mjeseci. Malo je reci da se mrze, dijete razvlace na sve strane... A sto nije uspjelo... zato sto su se vjencali iz pogresnih razloga, imali sve gotovo, nisu se morali zajedno truditi da nesto ostvare (ovo ona kaze)... Njoj postalo dosadno pocela da zvoca, dobili dijete, on shvatio da ga nije htio, da mu je prerano, nisu otvoreno razgovarali..
Nije do lika, do nje je, klasican primjer dzabohljebaroske.
Znam ja jednog hodo sa zenskom pritisko je da se uda za njeg, da je zatvori u kucu i djece joj nastanca, ko sto je njegov babo njegovoj materi, a ona onaj ambiciozni tip, karijera fakultet obrazovanje, sve u cilju da svojoj buducoj djeci priustio ono sto su njoj njeni roditelji
Pritisko tako levat, ona da ga ostavi on u suze, ubit ce se, ko pijavica, nece nista da se potrudi u zivotu, osim sto ima dobro auto i na taj nacin lijeci svoje komplekse neostavarene osobe, a ona i stan kupila na kredit i trudi se postic nesto u zivotu, a on ni fakultet nece da zavrsi, klasicni kompleskas, ono ko je on musko, glavni dasa u selu

Ostavi ga zenska, nadje drugog i nakon devet mjeseci se udade i vidis sija od srece, a on kreno momak da lumpuje i hoda po kafanama
Mogu samo zamisliti kako bi joj bio bajan zivot da se udala za ovog

Neke stvari jednostavno ne treba raditi po svaku cijenu i svi mi jako dobro znamo je li osoba s kojom smo u datom momentu, upravo osoba s kojom cemo moci provesti ostatak zivota
Post Reply