Bracno putovanje

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#26 Re: Bracno putovanje

Post by JoseMujica »

convict wrote:Ne otpisuj olako Tursku, u Istanbulu se definitivno ima šta za vidjeti.
baš mi je ovo palo na pamet...posebno sad kada je ovaj Pegasus startao s jeftinim letovima

i sretno vam :thumbup:
User avatar
alibaba_i_30_godina
Posts: 16995
Joined: 16/01/2010 19:15

#27 Re: Bracno putovanje

Post by alibaba_i_30_godina »

JoseMujica wrote:
convict wrote:Ne otpisuj olako Tursku, u Istanbulu se definitivno ima šta za vidjeti.
baš mi je ovo palo na pamet...posebno sad kada je ovaj Pegasus startao s jeftinim letovima

i sretno vam :thumbup:
Mislim da bas zbog toga to i nije vise toliko primamljiva opcija, sad je lako otici u Tursku, pogotovo sa sve povoljnijim cijenama.

Bracno putovanje bi trebalo biti negdje gdje se nece tako lako moci ponovo otici, ili mozda pozeljeti. Ovo rjesenje krstarenje brodom je jako dobro, prije svega jer su se uklopili u budzet, a i sto ce obici interesantna mjesta.

Sretno.
User avatar
%tacno*
Posts: 806
Joined: 13/05/2012 21:48

#28 Re: Bracno putovanje

Post by %tacno* »

JoseMujica wrote:
convict wrote:Ne otpisuj olako Tursku, u Istanbulu se definitivno ima šta za vidjeti.
baš mi je ovo palo na pamet...posebno sad kada je ovaj Pegasus startao s jeftinim letovima

i sretno vam :thumbup:
Mujice ba pa zar i ti navijas za Turke. :lol: :lol:
Da sam jutros umro, otis'o bi u neznanju. :-) :D


p.s. Bali - skroz drugaciji...nezaboravan...rize preko glave :thumbup: :D
User avatar
JoseMujica
Posts: 27556
Joined: 11/01/2011 14:33
Location: škripe oko Lištice
Grijem se na: Legitimnost
Vozim: Političko Sarajevo
Horoskop: Poskok

#29 Re: Bracno putovanje

Post by JoseMujica »

%tacno* wrote:
JoseMujica wrote:
convict wrote:Ne otpisuj olako Tursku, u Istanbulu se definitivno ima šta za vidjeti.
baš mi je ovo palo na pamet...posebno sad kada je ovaj Pegasus startao s jeftinim letovima

i sretno vam :thumbup:
Mujice ba pa zar i ti navijas za Turke. :lol: :lol:
Da sam jutros umro, otis'o bi u neznanju. :-) :D


p.s. Bali - skroz drugaciji...nezaboravan...rize preko glave :thumbup: :D
pa nemam ništa protiv bilo koje države sve dok se drže svojih granica i ne igraju s našim glavama.

a u konkretnom slučaju ne smeta meni Turska država, već bosanska glupost.
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#30 Re: Bracno putovanje

Post by Zastavnik_dzemo »

Pozdrav,

preko koje agencije su najpovoljnija bračna putovanja. na stranici bilo koje agencije gledam svi nude putovanja od juna ... meni treba putovanje sredinom maja, da li agencije nude putovanje u periodu koji meni odgovara ili se ja moram prilagoditi njima?
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#31 Re: Bracno putovanje

Post by razonoda »

Zastavnik_dzemo wrote:Pozdrav,

preko koje agencije su najpovoljnija bračna putovanja. na stranici bilo koje agencije gledam svi nude putovanja od juna ... meni treba putovanje sredinom maja, da li agencije nude putovanje u periodu koji meni odgovara ili se ja moram prilagoditi njima?
Sto ce ti agenccija --organizuj sam .sve preko interneta, i oni isti izvor koriste.
Zastavnik_dzemo
Posts: 349
Joined: 27/08/2014 12:29

#32 Re: Bracno putovanje

Post by Zastavnik_dzemo »

razonoda wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Pozdrav,

preko koje agencije su najpovoljnija bračna putovanja. na stranici bilo koje agencije gledam svi nude putovanja od juna ... meni treba putovanje sredinom maja, da li agencije nude putovanje u periodu koji meni odgovara ili se ja moram prilagoditi njima?
Sto ce ti agenccija --organizuj sam .sve preko interneta, i oni isti izvor koriste.
Neki prijedlog, preko koje stranice? Kako znati da je neka stranica sigurna?
Sunculish
Posts: 415
Joined: 22/01/2013 13:27

#33 Re: Bracno putovanje

Post by Sunculish »

Internet: 9flat, imas hotele,apartmane. Licno putovala, platila preko interneta i prezadovoljna.
Druga stranica je trip advisor, nesto poput 9flat, takodjer imas recenzije i sve sto te interesuje vezano za destinaciju. Agencije su zapravo posrednici cija je usluga precijenjena, ali ono sto nude agencije je prestrasno koliko su ograniceni. Sretno gdje god da ides i lijep provod!
User avatar
JohnnyS
Posts: 13410
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#34 Re: Bracno putovanje

Post by JohnnyS »

Zastavnik_dzemo wrote:
razonoda wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Pozdrav,

preko koje agencije su najpovoljnija bračna putovanja. na stranici bilo koje agencije gledam svi nude putovanja od juna ... meni treba putovanje sredinom maja, da li agencije nude putovanje u periodu koji meni odgovara ili se ja moram prilagoditi njima?
Sto ce ti agenccija --organizuj sam .sve preko interneta, i oni isti izvor koriste.
Neki prijedlog, preko koje stranice? Kako znati da je neka stranica sigurna?

Kad sam ja putovao za Rim to je išlo ovako... preko edreams sam našao let Split - Rim (EasyJetov). Karte sam platio preko easyjetovih stranica i to jeftinije nego što bih ih preko edreamsa platio. Onda me je easyjet pitao treba li mi smještaj u Rimu... Rekoh što da ne, ponudi mi on hotele i onaj koji mi se svidio sam otišao direkt na stranicu hotela i platio 25 eura po danu manje nego mi je easyjet nudio :D
razonoda
Posts: 3532
Joined: 27/09/2014 16:19

#35 Re: Bracno putovanje

Post by razonoda »

Zastavnik_dzemo wrote:
razonoda wrote:
Zastavnik_dzemo wrote:Pozdrav,

preko koje agencije su najpovoljnija bračna putovanja. na stranici bilo koje agencije gledam svi nude putovanja od juna ... meni treba putovanje sredinom maja, da li agencije nude putovanje u periodu koji meni odgovara ili se ja moram prilagoditi njima?
Sto ce ti agenccija --organizuj sam .sve preko interneta, i oni isti izvor koriste.
Neki prijedlog, preko koje stranice? Kako znati da je neka stranica sigurna?
Ne idem po hotelima. Iznajmljujem stan. probaj ----------------VRBO.com. NISAM IMALA PROBLEMA.
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#36 Re: Bracno putovanje

Post by aldm »

Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti :). Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem)_

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa

:sax:
MensurM
Posts: 4153
Joined: 04/10/2015 00:19

#37 Re: Bracno putovanje

Post by MensurM »

aldm wrote:Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti :). Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem)_

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa

:sax:
Koliki je budžet?
aldm
Posts: 258
Joined: 21/08/2008 22:17

#38 Re: Bracno putovanje

Post by aldm »

Mozda nekih 1500 KM / osobi max
MensurM wrote:
aldm wrote:Pozdrav

Planiramo vjenčanje početkom novembra pa biramo destinaciju. Mislili smo ići privatno, bez turističke agencije, jer hoćemo da imamo više fleksibilnosti :). Eh sad, destinacije smo mislisi Španije, Portugal ili Grška. Vjerovatno Španija, možda 5 dana Barsalona, 5 Sevilja ili tako nešto. Šta biste vi preporučili za destinaciju? I ako ima neko iskustva sa Španijom, kakvi su privatni smještaji, hrana, cijene, šta obići u Barsi i Sevilji, jel euro normalno ide svugdje i sl? I da, bi li se moglo nekako prebaciti trajektom/brodom od Barcelone možda do Sevilje (dio busem)_

Svaki savjet dobrodošao, pošto nismo definitivno odlučili ništa

:sax:
Koliki je budžet?
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#39 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

sherbett wrote:Prvo, uopce ne kuzim bracna putovanja u velikim gradovima. Ima lijepih velikih gradova, al kog ces vraga tamo na bracno putovanje? Izgubis se.. lutas, umoris.. obilazis.. to nije nikakav uzitak .. i to mozes uvijek! Biti turista

Za bracno putovanje bi uvijek izabrala manja mjesta kakvima obiliju Iralija i Francuska npr. .. unajmila bi radije kucu na jezeru nego isla u Barcelonu.. odi u Lugano npr.. imas na Lago di Garda hrpu prekrasnih manjih mjesta koja imaju apsolutno sve.. Como, Maggiore.. Ligurija je predivna.. unutrasnjost iznad obale isto.. pogle malo sela iznad Nice npr.. ne znam.. ima toliko lijepih mjesta pa i sela u divnoj prirodi sa bogatim sadrzajem gdje ces u miru uzivati s bracnim drugom a ne divit se asfaltu i betonu..

Sta ja znam.. odi ako bas moras, u Granadu
pratim
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#40 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

I ja . :)
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#41 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

Mislim da treba izbjegavati bracna(mracna) putovanja.

Od prevelikog uzbudjenja a novih momenata zivota u dvoje, dodje do svadja i razilazenja.

Bolje polako :namigusa: ga 'gnjeciti'. :lol: :lol:
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#42 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

moonca wrote:Mislim da treba izbjegavati bracna(mracna) putovanja.

Od prevelikog uzbudjenja a novih momenata zivota u dvoje, dodje do svadja i razilazenja.

Bolje polako :namigusa: ga 'gnjeciti'. :lol: :lol:
što ti je rec iskustvo :lol:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#43 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

Ko pista je . :dajba: :stidljiva:
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#44 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

moonca wrote:Ko pista je . :dajba: :stidljiva:
moja hanuma i ja posjedili malo sa gostima i otišli u Tarcin kod mog ahbaba Nune

Image
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#45 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

sherbett wrote:Pa naravno da se na bracnom pokecaju od nervoze.. zato treba ici na intimnija mjesta.. npr. Koliba na Trebevic ili Vlasicu :mrgreen:
Ja sam prva nervozna u velikim gradovima. I nikad nisam uzivala u velikom gradu.. jest bilo lijepo i krasno i sve. Al nije to taj gust i ta car
na šta misliš kad kažeš da nisi uživala :? :D
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#46 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

Ja volim gradove.Pogotovo ako je moguce iznajmiti stan na 20 spratu i nocu otvoriti zavjese .oh :-) :-)
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#47 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

moonca wrote:Ja volim gradove.Pogotovo ako je moguce iznajmiti stan na 20 spratu i nocu otvoriti zavjese .oh :-) :-)
šta oh :?
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#48 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

muha_sa wrote:
moonca wrote:Ko pista je . :dajba: :stidljiva:
moja hanuma i ja posjedili malo sa gostima i otišli u Tarcin kod mog ahbaba Nune

Image
Oj kako si finnnn :oops:

ona bogata jel' :pracka:
moonca
Posts: 88063
Joined: 20/12/2016 20:16

#49 Re: Bracno putovanje

Post by moonca »

muha_sa wrote:
moonca wrote:Ja volim gradove.Pogotovo ako je moguce iznajmiti stan na 20 spratu i nocu otvoriti zavjese .oh :-) :-)
šta oh :?
:namigusa:
User avatar
muha_sa
Posts: 128500
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#50 Re: Bracno putovanje

Post by muha_sa »

moonca wrote:
muha_sa wrote:
moonca wrote:Ko pista je . :dajba: :stidljiva:
moja hanuma i ja posjedili malo sa gostima i otišli u Tarcin kod mog ahbaba Nune

Image
Oj kako si finnnn :oops:

ona bogata jel' :pracka:
ima austrijske papire :thumbup:
Post Reply