Božiji Poslanici i žene

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#26 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 11:42 Pa ne moramo da se ljutimo odmah!
Ovde svako iznosi svoje mišljenje i bilo bi glupo da svi jednako mislimo. Tema je bila Božiji Poslanici i žene. Ako neko može da sledi Božijeg Poslanika,nemam nikakav problem sa tim. Opet kažem ne namećem nikom ništa samo iznosim ono što mislim i ono što sam lično doživeo.
Gotovo sigurno u mom kraju postoji na desetine takvih primera(višeženstvo), ali oni se ne upliću u politiku,nisu javne ličnosti i niko njih ne osuđuje.
Ali to možda postane pravilo , šta ćemo onda?
Ako bi bilo glupo da svi isto mislimo, ako moze neko da slijedi propise poslanika, i kad nemas nikakav problem, onda ostatak ti price ne ide u prilog tim tvrdnjama jer otvoreno pokazujes da imas sa tim problem...nekakav proble

licemjerni arsini su problem, bio ne bio javna licnost,ne mozes jednog osudjivati za visezenstvo i da ti smeta,a drugog ne...dakle ti onda imas problem necega drugog u vezi sa javnom licnoscu ;)
i sto te sikira da postane nesto neko pravilo? opet se vracamo na tvoje prvo izlaganje je da nemas problem sa tim...ali opet na kraju imaš
odluci se imas li ili nemas
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#27 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

To imanje vise zena iz proslosti nije bilo vezano iskljucivo za seks vec za neke druge kulturolosko religijske momente gdje je ta pojava bila
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#28 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:49
mirah wrote: 27/02/2022 11:42 Pa ne moramo da se ljutimo odmah!
Ovde svako iznosi svoje mišljenje i bilo bi glupo da svi jednako mislimo. Tema je bila Božiji Poslanici i žene. Ako neko može da sledi Božijeg Poslanika,nemam nikakav problem sa tim. Opet kažem ne namećem nikom ništa samo iznosim ono što mislim i ono što sam lično doživeo.
Gotovo sigurno u mom kraju postoji na desetine takvih primera(višeženstvo), ali oni se ne upliću u politiku,nisu javne ličnosti i niko njih ne osuđuje.
Ali to možda postane pravilo , šta ćemo onda?
Ako bi bilo glupo da svi isto mislimo, ako moze neko da slijedi propise poslanika, i kad nemas nikakav problem, onda ostatak ti price ne ide u prilog tim tvrdnjama jer otvoreno pokazujes da imas sa tim problem...nekakav proble

licemjerni arsini su problem, bio ne bio javna licnost,ne mozes jednog osudjivati za visezenstvo i da ti smeta,a drugog ne...dakle ti onda imas problem necega drugog u vezi sa javnom licnoscu ;)
i sto te sikira da postane nesto neko pravilo? opet se vracamo na tvoje prvo izlaganje je da nemas problem sa tim...ali opet na kraju imaš
odluci se imas li ili nemas
Uopšte ne razumem šta hoćeš da kažeš. Otvorio sam temu i trebalo bi da napišemo šta mislimo o višeženstvu. Ono što sam napisao jeste preuzeto sa jednog sajta, gde se na mnogo grublji i komičan način(ako je to dvoje spojivo) piše npr. o Solomonu za kog se tvrdi da je za jednu noć spavao sa stotinu žena. Inače na tom sajtu kaže se da su Poslanici imali izuzetan sexualni apetit. Dok su druge slali u dženet ili džehenem, raj ili pakao, nebesko carstvo oni su prilično dobro živeli ovozemaljski život.
Što se tiče da li imam problem sa tim- i imam i nemam.Ne znam šta bi značilo da se odredim da npr. nemam problem? Verovatno bi ti bio la zadovoljan/a i svi bi bili srećni. Npr. nemam problem to što me kritikuješ i tražiš da se odredim. Ako ovo što pišemo nešto i nekome znači onda u redu.Prijaju mi lajkovi,ne prijaju mi dislajkovi.
A ako je samo pisanje radi pisanja -pravac kanta!
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#29 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:44
mirah wrote: 27/02/2022 11:07 Još sam napisao da su svi ti Poslanici,osnivači velikih religija izuzetno voleli ne samo žene ,već i ovozemaljski život,s tom razlikom jedino je Isus (Isaa a.s. ) bio po meri.
to apsolutno nije tacno, kompletna njihova posvecenost u religiji i vjerovanje u vjecni svijet i u Allaha, dovoljno govori o tome koliko su "voljeli ovozemaljski" zivot.....
ti gledas na isusa po svojoj religiji jer ga smatrate bogom, kod nas u islamu isus nije bog,zato imas kontradiktorne izjave
Kako znaš koja je moja religija? Isus nije bog, i ne znam gde sam ja to napisao.To što ga neko smatra za boga nije moj problem.
U samom Kur an u (sura Bekare) postoji ajet(koji će postojati i posle nas,sve do sudnjeg dana) koji potvrđuje prijašnje objave Indžil,Tevrat, Zebur.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#30 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:44
mirah wrote: 27/02/2022 11:07 Još sam napisao da su svi ti Poslanici,osnivači velikih religija izuzetno voleli ne samo žene ,već i ovozemaljski život,s tom razlikom jedino je Isus (Isaa a.s. ) bio po meri.
to apsolutno nije tacno, kompletna njihova posvecenost u religiji i vjerovanje u vjecni svijet i u Allaha, dovoljno govori o tome koliko su "voljeli ovozemaljski" zivot.....
ti gledas na isusa po svojoj religiji jer ga smatrate bogom, kod nas u islamu isus nije bog,zato imas kontradiktorne izjave
Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#31 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22
vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:44

to apsolutno nije tacno, kompletna njihova posvecenost u religiji i vjerovanje u vjecni svijet i u Allaha, dovoljno govori o tome koliko su "voljeli ovozemaljski" zivot.....
ti gledas na isusa po svojoj religiji jer ga smatrate bogom, kod nas u islamu isus nije bog,zato imas kontradiktorne izjave
Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Najveći problem kod Svetih Knjiga,naročito sa Bliskog istoka jeste tumačenje.Tumačenje Kur an a i Svetog Pisma po nekim učenjacima, dozvoljeno je samo odabranima. E ko je to odredio ko su odabrani a ko ne , vodiće se rasprave do Sudnjeg dana.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#32 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

mirah wrote: 27/02/2022 15:27
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22

Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Najveći problem kod Svetih Knjiga,naročito sa Bliskog istoka jeste tumačenje.Tumačenje Kur an a i Svetog Pisma po nekim učenjacima, dozvoljeno je samo odabranima. E ko je to odredio ko su odabrani a ko ne , vodiće se rasprave do Sudnjeg dana.
Eh, a gle, Marija je Bogorodica, iako to uopće nije ni spomenuto nigdje u skriptama, već je produkt narodnog govora, netko se sjetio tako ju je imenovati u 4. stoljeću. :)

A u vezi teme, nisu svi Božiji Poslanici bili poligamni, a neki su imali drugu ženu, jer prva nije mogla roditi. Poligamija je bila pragmatična opcija širenja potomstva. Danas takvi brakovi nisu neophodni, a isti su isključivo prisutni u ortodoksnim izoliranim zajednicama svih abrahamskih religija. Ljudi žele živjeti stilom iz stoljeća p. n. e. :mrgreen:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#33 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22
vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:44

to apsolutno nije tacno, kompletna njihova posvecenost u religiji i vjerovanje u vjecni svijet i u Allaha, dovoljno govori o tome koliko su "voljeli ovozemaljski" zivot.....
ti gledas na isusa po svojoj religiji jer ga smatrate bogom, kod nas u islamu isus nije bog,zato imas kontradiktorne izjave
Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#34 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:48
A u vezi teme, nisu svi Božiji Poslanici bili poligamni, a neki su imali drugu ženu, jer prva nije mogla roditi. Poligamija je bila pragmatična opcija širenja potomstva. Danas takvi brakovi nisu neophodni, a isti su isključivo prisutni u ortodoksnim izoliranim zajednicama svih abrahamskih religija. Ljudi žele živjeti stilom iz stoljeća p. n. e. :mrgreen:
Ti,saint mirad uvijek nadjete razloga da oformite novu temu jer vas ufati monotonija na drugoj.
U vezi teme i onoga sto je saint mirad napisao oko Sulejmana a.s. nek potrazi zapravo sa kim je i koliko djece imao, a pominju se nekakve cifre da je spavao sa 100 zena ili imao 100 zena.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#35 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 14:53
Uopšte ne razumem šta hoćeš da kažeš. Otvorio sam temu i trebalo bi da napišemo šta mislimo o višeženstvu. Ono što sam napisao jeste preuzeto sa jednog sajta, gde se na mnogo grublji i komičan način(ako je to dvoje spojivo) piše npr. o Solomonu za kog se tvrdi da je za jednu noć spavao sa stotinu žena. Inače na tom sajtu kaže se da su Poslanici imali izuzetan sexualni apetit. Dok su druge slali u dženet ili džehenem, raj ili pakao, nebesko carstvo oni su prilično dobro živeli ovozemaljski život.
Što se tiče da li imam problem sa tim- i imam i nemam.Ne znam šta bi značilo da se odredim da npr. nemam problem? Verovatno bi ti bio la zadovoljan/a i svi bi bili srećni. Npr. nemam problem to što me kritikuješ i tražiš da se odredim. Ako ovo što pišemo nešto i nekome znači onda u redu.Prijaju mi lajkovi,ne prijaju mi dislajkovi.
A ako je samo pisanje radi pisanja -pravac kanta!
Saint mirad,
Ja nemam potrebe da budem zadovoljna sa tvojim pisanjima ili misljenjima
Samo ti otvoreno ukazujem da si kontradiktoran .
I to te boli.

Sto se tice teme, prvo pronadji neki sajt koji je tacan izvor infomacija bez sumnje pa ga prezentiraj i okreni se sadrzini istog. A nemoj temu i diskusiju kaciti na neprovjerene ili informacije koje su ti nejasne ili netacne.

I inace,ne kritikujem te,nego ti ukazujem na paradoks tvog misljenja.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#36 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 15:12
vjeshalica wrote: 27/02/2022 11:44

to apsolutno nije tacno, kompletna njihova posvecenost u religiji i vjerovanje u vjecni svijet i u Allaha, dovoljno govori o tome koliko su "voljeli ovozemaljski" zivot.....
ti gledas na isusa po svojoj religiji jer ga smatrate bogom, kod nas u islamu isus nije bog,zato imas kontradiktorne izjave
Kako znaš koja je moja religija? Isus nije bog, i ne znam gde sam ja to napisao.To što ga neko smatra za boga nije moj problem.
U samom Kur an u (sura Bekare) postoji ajet(koji će postojati i posle nas,sve do sudnjeg dana) koji potvrđuje prijašnje objave Indžil,Tevrat, Zebur.
I dobro kakve to veze ima sa mojim odgovorom? :lol:
Poslanici nisu patili za ovozemaljskim zivotom. Nisu dzaba bili poslanici. Njima ovozemaljski zivot nije znacio nista i gledali su ga kao nesto propadljivo ,kao sto jeste, a voljeli su vise onaj vjecni koji nastupa iza smrti. Pises besmislice.
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#37 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:52
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:48
A u vezi teme, nisu svi Božiji Poslanici bili poligamni, a neki su imali drugu ženu, jer prva nije mogla roditi. Poligamija je bila pragmatična opcija širenja potomstva. Danas takvi brakovi nisu neophodni, a isti su isključivo prisutni u ortodoksnim izoliranim zajednicama svih abrahamskih religija. Ljudi žele živjeti stilom iz stoljeća p. n. e. :mrgreen:
Ti,saint mirad uvijek nadjete razloga da oformite novu temu jer vas ufati monotonija na drugoj.
U vezi teme i onoga sto je saint mirad napisao oko Sulejmana a.s. nek potrazi zapravo sa kim je i koliko djece imao, a pominju se nekakve cifre da je spavao sa 100 zena ili imao 100 zena.
Ja sam napisao da sam na taj podatak naišao na netu.Nikada nećemo saznati tačne podatke ako su oni i već bitni.

No šta mislite o višeženstvu? Je li to prihvatljiv model ponašanja na Balkanu? Stari mi je hadžija(bio je na hadž) i kaže da toga uopšte nema u Arabiji.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#38 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 17:00
Ja sam napisao da sam na taj podatak naišao na netu.Nikada nećemo saznati tačne podatke ako su oni i već bitni.

No šta mislite o višeženstvu? Je li to prihvatljiv model ponašanja na Balkanu? Stari mi je hadžija(bio je na hadž) i kaže da toga uopšte nema u Arabiji.
Hadz nije dovoljno iskustvo da neko kaze nema toga u Arabiji. :lol:
Ne mislim nista,ako neko misli da sukladno uvjerenjima moze zivjeti sa 2 zene ili zivjeti sa jos jednom suprugom svog supruga nek to praktikuje.I to je postenije od modernih zabava "sa strane".
Uostalom visezenstvo ili vise muskaraca je odavno poznata praksa, samo sto nije bukvalno zvanicna. Vise se prakticira tajno ili da neko prelazi preko toga.
Last edited by vjeshalica on 27/02/2022 17:04, edited 1 time in total.
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#39 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:55
mirah wrote: 27/02/2022 14:53
Uopšte ne razumem šta hoćeš da kažeš. Otvorio sam temu i trebalo bi da napišemo šta mislimo o višeženstvu. Ono što sam napisao jeste preuzeto sa jednog sajta, gde se na mnogo grublji i komičan način(ako je to dvoje spojivo) piše npr. o Solomonu za kog se tvrdi da je za jednu noć spavao sa stotinu žena. Inače na tom sajtu kaže se da su Poslanici imali izuzetan sexualni apetit. Dok su druge slali u dženet ili džehenem, raj ili pakao, nebesko carstvo oni su prilično dobro živeli ovozemaljski život.
Što se tiče da li imam problem sa tim- i imam i nemam.Ne znam šta bi značilo da se odredim da npr. nemam problem? Verovatno bi ti bio la zadovoljan/a i svi bi bili srećni. Npr. nemam problem to što me kritikuješ i tražiš da se odredim. Ako ovo što pišemo nešto i nekome znači onda u redu.Prijaju mi lajkovi,ne prijaju mi dislajkovi.
A ako je samo pisanje radi pisanja -pravac kanta!
Saint mirad,
Ja nemam potrebe da budem zadovoljna sa tvojim pisanjima ili misljenjima
Samo ti otvoreno ukazujem da si kontradiktoran .
I to te boli.

Sto se tice teme, prvo pronadji neki sajt koji je tacan izvor infomacija bez sumnje pa ga prezentiraj i okreni se sadrzini istog. A nemoj temu i diskusiju kaciti na neprovjerene ili informacije koje su ti nejasne ili netacne.

I inace,ne kritikujem te,nego ti ukazujem na paradoks tvog misljenja.
Samo nešto! Pre nekog vremena raspravljao sam se sa jednim tipom ..i da ne duljim tip kaže da su sve Svete Knjige kontradiktorne, tako da ja imam tu slobodu da budem takav.
Last edited by mirah on 27/02/2022 17:06, edited 2 times in total.
mirah
Posts: 174
Joined: 08/07/2021 15:42

#40 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by mirah »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:03
mirah wrote: 27/02/2022 17:00
Ja sam napisao da sam na taj podatak naišao na netu.Nikada nećemo saznati tačne podatke ako su oni i već bitni.

No šta mislite o višeženstvu? Je li to prihvatljiv model ponašanja na Balkanu? Stari mi je hadžija(bio je na hadž) i kaže da toga uopšte nema u Arabiji.
Hadz nije dovoljno iskustvo da neko kaze nema toga u Arabiji. :lol:
Ne mislim nista,ako neko misli da sukladno uvjerenjima moze zivjeti sa 2 zene ili zivjeti sa jos jednom suprugom svog supruga nek to praktikuje.I to je postenije od modernih zabava "sa strane".
Uostalom visezenstvo ili vise muskaraca je odavno poznata praksa, samo sto nije bukvalno zvanicna. Vise se prakticira tajno ili da neko prelazi preko toga.
Možda Islamska zajednica može da ti kaže nešto o tome, jer svake godine idu u Meku i Medinu.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#41 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 17:04
Samo nešto! Pre nekog vremena raspravljao sam se sa jednim tipom ..i da ne duljim tip kaže da su sve Svete Knjige kontradiktorne, tako da ja imam tu slobodu tu slobodu da budem takav.
Ako ti je potrebno na taj nacin to je tvoj izbor, a koja je posljedica toga sto se prezentiras kontradiktorno i zapravo nemas precizirano misljenje ili ga izgradjujes na nekim stereotipima i kompleksima i to govori nesto o tebi.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#42 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

mirah wrote: 27/02/2022 17:06
Možda Islamska zajednica može da ti kaže nešto o tome, jer svake godine idu u Meku i Medinu.
Ne mora, reci cu ti ja:
Latest statistics have shown that in 2016 more than half a million Saudi men are reported to have more than one spouse at a time. A recent annual report on polygamy, a common practice in Saudi Arabia, has revealed that around 73000 men between the age of 25 to 49 engaged in polygamous relationships.
Dakle tvoja izlaganja i tvrdnje su besmislene.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#43 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22

Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
Vrlo jasno sam obrazloža, a ti tvrdiš da nisam u pravu, iako nisi izjavila svoj izvor. Ajde reci, izvor svoje tvrdnje. :)
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#44 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:09
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50

Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
Vrlo jasno sam obrazloža, a ti tvrdiš da nisam u pravu, iako nisi izjavila svoj izvor. Ajde reci, izvor svoje tvrdnje. :)
Kako tvrdim da nisi u pravu zato sto kazem da u Islamu, Isus nije Bog,vec Poslanik.

Navedi ti izvor zasto je u Islamu Isus Bog kad si vec toliko u pravu.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#45 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:52
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:48
A u vezi teme, nisu svi Božiji Poslanici bili poligamni, a neki su imali drugu ženu, jer prva nije mogla roditi. Poligamija je bila pragmatična opcija širenja potomstva. Danas takvi brakovi nisu neophodni, a isti su isključivo prisutni u ortodoksnim izoliranim zajednicama svih abrahamskih religija. Ljudi žele živjeti stilom iz stoljeća p. n. e. :mrgreen:
Ti,saint mirad uvijek nadjete razloga da oformite novu temu jer vas ufati monotonija na drugoj.
U vezi teme i onoga sto je saint mirad napisao oko Sulejmana a.s. nek potrazi zapravo sa kim je i koliko djece imao, a pominju se nekakve cifre da je spavao sa 100 zena ili imao 100 zena.
Poligamija nije eksluzivno Islamski koncept, referirala samna sve Božije poslanike od Abrahama do Muhameda.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#46 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:11
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:09

Vrlo jasno sam obrazloža, a ti tvrdiš da nisam u pravu, iako nisi izjavila svoj izvor. Ajde reci, izvor svoje tvrdnje. :)
Kako tvrdim da nisi u pravu zato sto kazem da u Islamu, Isus nije Bog,vec Poslanik.

Navedi ti izvor zasto je u Islamu Isus Bog kad si vec toliko u pravu.
Ja uopće ne tvrdim da je Bog iz kršćanskog kutka.

Ti tvrdiš da je Bog, zato sam te pitala, za izvor tvoje izjave.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#47 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:12
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:52

Ti,saint mirad uvijek nadjete razloga da oformite novu temu jer vas ufati monotonija na drugoj.
U vezi teme i onoga sto je saint mirad napisao oko Sulejmana a.s. nek potrazi zapravo sa kim je i koliko djece imao, a pominju se nekakve cifre da je spavao sa 100 zena ili imao 100 zena.
Poligamija nije eksluzivno Islamski koncept, referirala samna sve Božije poslanike od Abrahama do Muhameda.
Nisam napisala da je exkluzivno islamski, moj odgovor je bio oko miradovog pisanja za Sulejmana i zato je dobio odgovor. To mu je bio uvod. Makar citaj tok teme da se ne blamiras.
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#48 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:14
vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:11

Kako tvrdim da nisi u pravu zato sto kazem da u Islamu, Isus nije Bog,vec Poslanik.

Navedi ti izvor zasto je u Islamu Isus Bog kad si vec toliko u pravu.
Ja uopće ne tvrdim da je Bog iz kršćanskog kutka.

Ti tvrdiš da je Bog, zato sam te pitala, za izvor tvoje izjave.
Ja nigdje nisam napisala da je Isus Bog. Napisala sam da je Poslanik. Ocito je da imas ozbiljnih poteskoca sa paznjom i citanjem.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#49 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by KraljicaIzJajca »

vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:17
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:14

Ja uopće ne tvrdim da je Bog iz kršćanskog kutka.

Ti tvrdiš da je Bog, zato sam te pitala, za izvor tvoje izjave.
Ja nigdje nisam napisala da je Isus Bog. Napisala sam da je Poslanik. Ocito je da imas ozbiljnih poteskoca sa paznjom i citanjem.
:mrgreen:
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50
KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 15:22

Kršćanstvo prihvaća inkarnaciju, zato je Isus suštinski inkarnacija božanstva (osobina Boga} , a ne fizičkog uobličenog Boga. :)
Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
:lol:
User avatar
vjeshalica
Posts: 17264
Joined: 31/03/2019 14:56

#50 Re: Božiji Poslanici i žene

Post by vjeshalica »

KraljicaIzJajca wrote: 27/02/2022 17:36
vjeshalica wrote: 27/02/2022 17:17

Ja nigdje nisam napisala da je Isus Bog. Napisala sam da je Poslanik. Ocito je da imas ozbiljnih poteskoca sa paznjom i citanjem.
:mrgreen:
vjeshalica wrote: 27/02/2022 16:50

Isus je Bog, a u islamu je Poslanik.
:lol:
U nastavku diskusije i toka recenice, da si bolje pratila,kao sto nisi,uocila bi da je tipfeler. Ali to si samo ti. :lol:
Podsjecas me na face koje se nazor guraju po tramvaju pa na kraju ispadnu kroz zatvorena vrata. :mrgreen:
Post Reply