AUTENTIČNOST vs DOGMA, (islam, Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Rasprave o vjerskim temama.

Moderator: Bloo

Post Reply
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#2001 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by zagortenej »

Image
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2002 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

zagortenej wrote:Image
Islam be like: Can I copy your homework?
Christianity and Judaism: No problem, just change it a little bit. :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2003 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

Ma mohamedu neki kršćanin dobacio koran priko brda
User avatar
Irsar
Posts: 1604
Joined: 10/03/2017 16:49

#2004 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Irsar »

zagortenej wrote:Image
:lol:

Žalosno je samo što postoje ljudi koji u ovo zaista vjeruju.

Kršćanstvo pogotovo odstupa od Judaizma i Islama po mnogo čemu, dok je Islam dosta bliži Judaizmu. Trpat "paganizam" zajedno sa "Abrahamskim" religijama, jer "paganizam" naravno nije jedna religija već zbirni pojam za mali milion raznih vjera koje su ljudi imali u sve i svašta, može samo neko ko nema apsolutno nikakvog pojma ni o čemu. :wink:

Poput nevjernika raznih vrsta. :wink:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2005 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

zagortenej wrote:Image
toliko je ovo glupo, da se ja ne mogu ni nakaniti napisati komentar, na ovo, pa kud ces dalje....da ne duljim.
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2006 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

Toliko je "glupo" da je istinito. :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2007 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

jes tita mi
User avatar
mousstapha
Posts: 4181
Joined: 14/07/2008 03:13
Location: Stuttgart

#2008 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by mousstapha »

Karikiranje, naravno da nije potpuno tacno. Fali kopiranje indijske kulture :D
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2009 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

Towelie wrote:Toliko je "glupo" da je istinito. :D
ako je istinito da nam onda reci sta ima paganizam sa judaizmom i islamom?
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2010 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Towelie wrote:Toliko je "glupo" da je istinito. :D
ako je istinito da nam onda reci sta ima paganizam sa judaizmom i islamom?
Crni Kamen :D razni paganski rituali su prihvaceni u svim arbahmskim religijama :)
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2011 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote:
Towelie wrote:Toliko je "glupo" da je istinito. :D
ako je istinito da nam onda reci sta ima paganizam sa judaizmom i islamom?
Crni Kamen :D razni paganski rituali su prihvaceni u svim arbahmskim religijama :)
crni kamen je dio Raja spusten na zemlju, taj kamen je iz Raja spusten na zemlju.

sta to ima sa paganizmo, niko ga ne obozava, nego je svet zato sto je iz Raja a nema nikakvu moc niti mu se treba moliti.

isto kao kad poneses od kuce neki predmet pa te podsjeca na kucu, i drago ti je srcu, tako isto i crni kamen koji podsjeha na nasu kucu u Raju, odakle su izvedeni nasi roditelja Adam i Hava.
User avatar
Connaisseur Karlin
Posts: 20595
Joined: 31/01/2016 16:16

#2012 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Connaisseur Karlin »

Smrcak15 wrote:
Connaisseur Karlin wrote:
Smrcak15 wrote: ako je istinito da nam onda reci sta ima paganizam sa judaizmom i islamom?
Crni Kamen :D razni paganski rituali su prihvaceni u svim arbahmskim religijama :)
crni kamen je dio Raja spusten na zemlju, taj kamen je iz Raja spusten na zemlju.

sta to ima sa paganizmo, niko ga ne obozava, nego je svet zato sto je iz Raja a nema nikakvu moc niti mu se treba moliti.

isto kao kad poneses od kuce neki predmet pa te podsjeca na kucu, i drago ti je srcu, tako isto i crni kamen koji podsjeha na nasu kucu u Raju, odakle su izvedeni nasi roditelja Adam i Hava.
imaju i hindusi svoj crni kamen, i njemu se mole :D

Crni Kamen sa Kabe, tocnije, to nije jedna vleiki komad kamen, vec nekoliko sacuvanih komada kamena, bolje reci, kamnecica, a 4 komada su lociarna u dzamiji u Isantbulu :)

SVeto Kamenje i kristali su bili tipinic predmeti a zkoje je narod vjerovao da ma posebnu moc :)
User avatar
zagortenej
Posts: 3903
Joined: 22/04/2013 13:27
Location: Arš

#2013 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by zagortenej »

Image

Božica plodnosti :D
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2014 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

Smrcak15 wrote:
Towelie wrote:Toliko je "glupo" da je istinito. :D
ako je istinito da nam onda reci sta ima paganizam sa judaizmom i islamom?
Ima itekako veze. Muha je paganskim ritualima dao monoteisticki kontekst samo. Poreklo imena Allax, Kaba, svi redom rituali Hadza, crni kamen, polumesec kao islamski simbol..sve to ima paganske korene. :D
User avatar
asurbanipal
Posts: 6702
Joined: 28/06/2010 15:54
Location: opet sam ti u kafani

#2015 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by asurbanipal »

Smrcak15 wrote:
crni kamen je dio Raja spusten na zemlju, taj kamen je iz Raja spusten na zemlju.

:lol: :lol: :lol:


User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2016 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

Hazreti Smrcak be like:
Image
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2017 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

Dat photoshop skill tho
User avatar
Towelie
Posts: 7487
Joined: 03/05/2013 19:29

#2018 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Towelie »

Idemedosumom wrote:Dat photoshop skill tho
Primeti i da je pismenost u rangu smrletove. :wink:
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2019 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

Towelie wrote:Hazreti Smrcak be like:
Image
trebas bas biti inovativan u ludilu da znas ovakvu glupost postirati :thumbup: slika ti je odron odrona
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#2020 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:sporedjenje orginalne krscansko-zidovske molitve na aramajskom jeziku sa islamskom molitvom, jeziku Isusa Mesije.
Koji bezvezan argument i rasprava, cuj molim te njega "originalne" molitve :D

1 Knjiga o Kraljevima 8:54 "Pošto je Salomon dovršio svu ovu molitvu i prošnju pred Jahvom, diže se s mjesta gdje je klečao, raširenih ruku prema nebu, pred žrtvenikom Jahvinim"

Danijel 6:11 "Tu je on tri puta na dan padao na koljena blagoslivljajući, moleći i hvaleći Boga, kako je uvijek činio."

Djela apostolska 20:36 "Kada to doreče, klekne te se zajedno sa svima njima pomoli."

Sveto pismo otkriva druge nacine kako se narod molio Bogu. Nisam ih sve postavio jer ih ima zaista mnogo, ali nacin na koji se moli je razlnolik, a sastoji se od klecanja, stajanja, okrenut licem prema zemlji, uzdignutim rukama prema nebu itd.
Nacin na koji se muslimani mole je ritualno, nista vise i nema nikakve veze sa recimo molitvom iz Matej 26:39 posto si to vec potencirao ranije.
Ako vec potenciras originalnost, vrati se Svetom Pismu :D
User avatar
Idemedosumom
Posts: 7841
Joined: 15/11/2012 12:42
Location: ..

#2021 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Idemedosumom »

Koji je hadis potvrđeniji, ovaj o letećem zekanu ili onaj o Poslaniku pedofilu? Il su oba صَحِيْح ?
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2022 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:sporedjenje orginalne krscansko-zidovske molitve na aramajskom jeziku sa islamskom molitvom, jeziku Isusa Mesije.
Koji bezvezan argument i rasprava, cuj molim te njega "originalne" molitve :D

1 Knjiga o Kraljevima 8:54 "Pošto je Salomon dovršio svu ovu molitvu i prošnju pred Jahvom, diže se s mjesta gdje je klečao, raširenih ruku prema nebu, pred žrtvenikom Jahvinim"

Danijel 6:11 "Tu je on tri puta na dan padao na koljena blagoslivljajući, moleći i hvaleći Boga, kako je uvijek činio."

Djela apostolska 20:36 "Kada to doreče, klekne te se zajedno sa svima njima pomoli."

Sveto pismo otkriva druge nacine kako se narod molio Bogu. Nisam ih sve postavio jer ih ima zaista mnogo, ali nacin na koji se moli je razlnolik, a sastoji se od klecanja, stajanja, okrenut licem prema zemlji, uzdignutim rukama prema nebu itd.
Nacin na koji se muslimani mole je ritualno, nista vise i nema nikakve veze sa recimo molitvom iz Matej 26:39 posto si to vec potencirao ranije.
Ako vec potenciras originalnost, vrati se Svetom Pismu :D

1 Knjiga o Kraljevima 8:54 "Pošto je Salomon dovršio svu ovu molitvu i prošnju pred Jahvom, diže se s mjesta gdje je klečao, raširenih ruku prema nebu, pred žrtvenikom Jahvinim"

Danijel 6:11 "Tu je on tri puta na dan padao na koljena blagoslivljajući, moleći i hvaleći Boga, kako je uvijek činio."

Djela apostolska 20:36 "Kada to doreče, klekne te se zajedno sa svima njima pomoli."

Sveto pismo otkriva druge nacine kako se narod molio Bogu..... a sastoji se od klecanja, stajanja, okrenut licem prema zemlji, uzdignutim rukama prema nebu itd.
ovo meni govori da ti uopste nisi ni pogledao taj video gore, jer vidis jasno u krscanskoj molitvi ima klecanje na koljenima sa ispruzetim rukama, isto tako u islamu ima
Image
a sastoji se od klecanja, stajanja, okrenut licem prema zemlji, uzdignutim rukama prema nebu itd.
svi ovi dijelovi su sastavni dio krscanske i muslimnanske molitve
Nacin na koji se muslimani mole je ritualno, nista vise i nema nikakve veze sa recimo molitvom iz Matej 26:39
kako ba ritualno, o cemu ti to??

kad to krscani u crkvi zajendicki se mole kao Isus, sa licem na podu, nikad a mozda ni tad, jer ti one stolice i nedaju da padas na lice, a muslimani to rade svaki dan , isto kao sto isus, ali vi krscani to ne radite, i onda imas pravo, reci nesto, ama covjce nemas pravo glasa po tom pitanju, jer vi niste sljedbenici isusa nego pavla, zato se i ne klanjate Bogu kao Isus, a mi slijedimo Isusa i zato se i klanjamo Bogu kao Isus.
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#2023 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
kako ba ritualno, o cemu ti to??

kad to krscani u crkvi zajendicki se mole kao Isus, sa licem na podu, nikad a mozda ni tad, jer ti one stolice i nedaju da padas na lice, a muslimani to rade svaki dan , isto kao sto isus, ali vi krscani to ne radite, i onda imas pravo, reci nesto, ama covjce nemas pravo glasa po tom pitanju, jer vi niste sljedbenici isusa nego pavla, zato se i ne klanjate Bogu kao Isus, a mi slijedimo Isusa i zato se i klanjamo Bogu kao Isus.
Ako je ista originalno kao molitva i ako slijedis Isusa kao sto kazes, zasto se onda ne molis kako je i rekao?
Nu ovo, a nije je napisao Pavle:

Matej 6:9-13
Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete. Vi, dakle, ovako molite: ‘Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje! Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji! Kruh naš svagdanji daj nam danas! I otpusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim! I ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od Zloga!’
A imas je ponovljenu i kod Luke 11:2-4.
User avatar
Smrcak15
Posts: 11137
Joined: 13/12/2015 13:23

#2024 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by Smrcak15 »

JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
kako ba ritualno, o cemu ti to??

kad to krscani u crkvi zajendicki se mole kao Isus, sa licem na podu, nikad a mozda ni tad, jer ti one stolice i nedaju da padas na lice, a muslimani to rade svaki dan , isto kao sto isus, ali vi krscani to ne radite, i onda imas pravo, reci nesto, ama covjce nemas pravo glasa po tom pitanju, jer vi niste sljedbenici isusa nego pavla, zato se i ne klanjate Bogu kao Isus, a mi slijedimo Isusa i zato se i klanjamo Bogu kao Isus.
Ako je ista originalno kao molitva i ako slijedis Isusa kao sto kazes, zasto se onda ne molis kao On?
Nu ovo, a nije je napisao Pavle:

Matej 6:9-13
Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete. Vi, dakle, ovako molite: ‘Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje! Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji! Kruh naš svagdanji daj nam danas! I otpusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim! I ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od Zloga!’
A imas je ponovljenu i kod Luke 11:2-4.
zato sto imamo jasno definisane molitve onako kako je Muhammed radio, mada je slicno tome gore.

‘Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!
kada recitiramo Kuran , spominjemo da je On Sveti iznad nebesa,

Dođi kraljevstvo tvoje!
nazivamo ga Malik(vladar/kralj) Sudnjeg dana,
Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!
sve se desava sa njegovom dozvolom
Kruh naš svagdanji daj nam danas!
i spominjemo u molitvi, hranu koju nam daje i zahvalni smo mu na tome
I otpusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim!
i mi trazimo da nam oprosti nase grijehe, a mi da predjemo Preko tudjih gresaka koje neko nama ucinio
I ne uvedi nas u napast,
i mi isto govorimo ovo, da nas ne uveze u pakao i srdzbu svoju
nego izbavi nas od Zloga!’
i da nas sacuva zla

znaci tekstualno isti sadrzaj samo drukcije formulisano
User avatar
JVC
Posts: 921
Joined: 12/05/2017 11:30

#2025 Re: BOŽANSKA VJERA vs Islam, (Hriščanstvo, Judaizam itd.)

Post by JVC »

Smrcak15 wrote:
JVC wrote:
Smrcak15 wrote:
kako ba ritualno, o cemu ti to??

kad to krscani u crkvi zajendicki se mole kao Isus, sa licem na podu, nikad a mozda ni tad, jer ti one stolice i nedaju da padas na lice, a muslimani to rade svaki dan , isto kao sto isus, ali vi krscani to ne radite, i onda imas pravo, reci nesto, ama covjce nemas pravo glasa po tom pitanju, jer vi niste sljedbenici isusa nego pavla, zato se i ne klanjate Bogu kao Isus, a mi slijedimo Isusa i zato se i klanjamo Bogu kao Isus.
Ako je ista originalno kao molitva i ako slijedis Isusa kao sto kazes, zasto se onda ne molis kao On?
Nu ovo, a nije je napisao Pavle:

Matej 6:9-13
Kad molite, ne blebećite kao pogani. Misle da će s mnoštva riječi biti uslišani. Ne nalikujte na njih. Ta zna vaš Otac što vam treba i prije negoli ga zaištete. Vi, dakle, ovako molite: ‘Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje! Dođi kraljevstvo tvoje! Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji! Kruh naš svagdanji daj nam danas! I otpusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim! I ne uvedi nas u napast,
nego izbavi nas od Zloga!’
A imas je ponovljenu i kod Luke 11:2-4.
zato sto imamo jasno definisane molitve onako kako je Muhammed radio, mada je slicno tome gore.

‘Oče naš, koji jesi na nebesima! Sveti se ime tvoje!
kada recitiramo Kuran , spominjemo da je On Sveti iznad nebesa,

Dođi kraljevstvo tvoje!
nazivamo ga Malik(vladar/kralj) Sudnjeg dana,
Budi volja tvoja kako na nebu tako i na zemlji!
sve se desava sa njegovom dozvolom
Kruh naš svagdanji daj nam danas!
i spominjemo u molitvi, hranu koju nam daje i zahvalni smo mu na tome
I otpusti nam duge naše kako i mi otpustismo dužnicima svojim!
i mi trazimo da nam oprosti nase grijehe, a mi da predjemo Preko tudjih gresaka koje neko nama ucinio
I ne uvedi nas u napast,
i mi isto govorimo ovo, da nas ne uveze u pakao i srdzbu svoju
nego izbavi nas od Zloga!’
i da nas sacuva zla

znaci tekstualno isti sadrzaj samo drukcije formulisano
Hehehehe a zasto preskaces ono najbitnije? Kome mazes oci sa tom paste and copy taktikom? Kroz Pismo, znaci od SZ pa do NZ zavjeta sta je zajednicko i kako se Bog oslovljava a Kuran striktno odbija?
Kuran izricito govori muslimanima da nama kazu "Mi vjerujemo u ono što se objavljuje nama, a naš Bog i vaš Bog jeste - jedan, i mi se Njemu pokoravamo." Kuran 29:46. Ako Kuran tvrdi da muslimani stuju istoga Boga kao Zidovi i krscani, to ne rjesava stvar tek tako.
Misljenja sam da postoji jedan Stvoritelj, kojeg muslimani i krscani pokusavaju obozavati. Osim ovog mog banalnog opazanja, muslimani i krscani ne stuju istoga Boga. Naravno ne osudujem one koji to cine, ali to potkopava krscansko/biblijsko vjerovanje u korist islamskih tvrdnji.
Razlika izmedu islamskog Boga i krscanskog Boga za mene je njegovo Ocinstvo. Prema Isusu, Bog je nas Otac, dok Kuran vrlo izricito porice da je Allah otac vjernicima. Zapravo, u 5:18 Kuran govori muslimanima da opovrgavaju Zidove i krscane koji Boga zovu ljubljenim Ocem jer su ljudi samo stvari koje je stvorio Bog.

Ti mislis da sve znas, ali tvoje znanje je toliko plitko da je to cudo jedno. Ali samo za tebe da vidis kako mi krscani nismo sljedbenici Pavla.
Idemo, teologija za pocetnike, koristim Bibliju pa malo Kuran usporedbe radi :D
Pocinjemo sa prvom recenicom Knjiga Postanka 1:1 "U početku stvori Bog nebo i zemlju." A za rijec 'Bog' ovdje je Elohim, i ona je plural i ona ovdje oznacava pluralitet u jedinstvu. I kad citamo prvo poglavlje u Postanku, vidimo, "U početku stvori Bog/Elohim nebo i zemlju. Zemlja bijaše pusta i prazna; tama se prostirala nad bezdanom i duh Božji lebdio je nad vodama." i onda citamo, "I reče Bog: »Neka bude svjetlost!« I bi svjetlost. "
Kada dodemo do Evandelja po Ivanu, poglavlje 1: "U početku bijaše Riječ i Riječ bijaše u Boga i Riječ bijaše Bog. Ona bijaše u početku u Boga. Sve postade po njoj i bez nje ne postade ništa." Tako da imamo Elohima u svom punom bozanstvu, Oce, Sina i Duha Svetoga od prvih stranica Biblije.
A onda, kada se vratimo do istog poglavlja u Postanku, citamo rijeci: "I reče Bog: »Načinimo čovjeka na svoju sliku, sebi slična..." Nacinimo?
Ko je to rekao? U jednini citamo "I reče Bog" A onda u mnozini "Načinimo čovjeka na svoju sliku" Jedinstvo u pluralnosti/mnozini. Jer Bog je tajna. On je tajna u samom Njegovom postojanju. Just amazing :thumbup:

Sad dolazimo do Kurana. Kada citam Kuran uvijek primjetim stvari koji su mi zanimljive i u neku ruku cudne. Alah u Kuranu se kune sa onim sto je stvorio . Poznata je cinjenica da ce se manje zaklinjati onaj koji je velik, vise je obrnuto/vise versa. U Kuranu se Alah non stop kune. Zaklinje se na mjesec, zakleo se na sina, zaklinje se Mekom, zakleo se na Kuran... Dok u Bibliji imamo Boga koji se zaklinje u sebe jer niko nije veci od Njega. I kada se opet vratim na Kuran, vidim da je Muhamed u odnosu sa Bogom na takav nacin da me svaki put iznenadi. I poput price o Zeinabu i Zeidu, Kuran kaze da su Alah i njegov glasnik Muhamed donijeli odluku, musliman nema drugog izbora nego prihvatiti ovu odluku. Ko je dao Muhamedu pravo da donosi odluke s Bogom? Kako se on mogao staviti u isti polozaj sa Bogom? Niko ne moze savjetovati Boga.
Dok u Bibliji od knjige Postanka, pa sve do Otkrivenja vidimo trojedinog Boga. Niti je Pavle, niti je bilo koji drugi krscanin izumio vjeru u trojedinoga Boga, Biblija od korica do korica nam pokazuje to.
Na kraju, Mudre izreke 30:4 Tko uzađe na nebo i siđe? Tko uhvati vjetar u šake svoje? Tko sabra vode u plašt svoj? Tko postavi krajeve zemaljske? Kako se zove i kako mu se zove sin? Znaš li?
Post Reply