BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Naučna otkrića, edukacija, školstvo, univerziteti, fakulteti...
User avatar
vazi
Posts: 8817
Joined: 07/04/2010 15:31

#26 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by vazi »

Benjaminsky wrote: 11/03/2023 20:17 Ja sam išao na My heritage, a onda Family Tree DNK.
Je li uzmeš pretplatu na ono family Tree na stranici my heritage i daju ti DNK ?
Benjaminsky
Posts: 983
Joined: 08/06/2022 10:10

#27 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by Benjaminsky »

vazi wrote: 19/03/2023 08:55Je li uzmeš pretplatu na ono family Tree na stranici my heritage i daju ti DNK ?
Ne uzimam.
Domu od krakens
Posts: 94
Joined: 10/03/2023 20:10

#28 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by Domu od krakens »

kako je počelo još malo biće i objava da su bošnjaci potomci anunakija
breuer
Posts: 7205
Joined: 06/07/2009 15:44

#29 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by breuer »

što je određeni narod mlađi i generalno nebitniji za ukupnu ljudsku historiju, to ima veće potrebe za isticanjem nekakvih pradavnih korijena i sličnih budalaština...
iz zadnje klupe
Posts: 936
Joined: 27/07/2012 18:10

#30 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by iz zadnje klupe »

što je određeni narod mlađi i generalno nebitniji za ukupnu ljudsku historiju, to ima veće potrebe za isticanjem nekakvih pradavnih korijena i sličnih budalaština...
Ne bih rekao da nije poplurarno na Zapadu, pa ima jedna čitava emisija koja se bavi DNK od poznatih, ili popularno celebrities, gledam skoro onaj muž od sofije Vergara, kojeg Hrvati kad god ga spomenu kazu da je hrvatskih korjena, u emisiji i ne spomenu Hrvate nego su se bavili njegovom armenskom prabakom iz Turske koja su udala za njemačkog oficira tokom WW1, jer su njemačka vojska kao saveznik bila u Turskoj.

Uglavnom, što se tiče Bošnjaka, meni je zamiljiva pojava mongloidnog gena, imam toga u familiji, jedna likom ista Kineskinja, koliko sam skontao ovo je češće u Krajini, za vrijeme Osmanlija dođe po zaslugama neki beg iz Tadžikistana npr. i oženi domaću djevojku, taj gen se pritaji i pojavi generacijama poslije kad se vec i zaboravilo na tog Tadžikistanca :izet:
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#31 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by petunija »

Mislim da bi mnogo svrsishodnije bilo da se iz DNK odrede predispozicije za neku bolest ili generalna zdravstvena slika osobe.
A to ko mi je bio ko u prošlosti ... :run: mislim kakve koristi to ima za sadašnji život?
U svakom slučaju koga zanima, lijepo je da i to postoji
User avatar
Truba
Posts: 81636
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#32 Re: BOŠNJAČKI DNK PROJEKT

Post by Truba »

lijepo je to ja sam unazad pronašao imena djedova pradjedova... i pradjeda djeda

ĐOSA :lol: Ilija, Dušan, Borivoje, Moj Stari, Ja :D

nažalost zapaljena crkva nema matica... do 1413. bili smo neki velikaši imamo i svoj grb :D

fali mi 20-30 generacija mojih prezimenjaka s obzirom jesu li se ženili u 20 ili 30 godini :D
Post Reply