Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#476 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Beaverknight »

Hrvati masovno odlaze u Njemačku, to je činjenica. Hodaš Minhenu (bio sam prošle godine tamo), na svakom koraku čuješ "naš" jezik :lol:

Bošnjački političari iskorištavaju Bošnjake katolike tzv. Hrvate da rade šta hoće ALI samo na pojedinim dijelovima BiH. Bez njih ne bi mogli graditi određenu predizbornu kampanju kao veliki zaštitnici Bošnjaka.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#477 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Da. Vjerujem da bi i oni nesretni ljudi i dalje kopali po onom otpadu da imaju prave pasoše i pogodnosti koje oni donose.
Nije mi inače jasno ovo prašinarsko qurčenje siromaštvom.
Prosječan patriJot hoće ovim reći: ko hin jebe, eno hin odlaze u Njemačku što znači da smo pobijedili.
A u stvari dobro zna da je on izgubio, da on ostaje u ovoj beznadežnoj rupi, u ovom rasulu bez ikakve perspektive, vjerojatno do kraja svog života.

Sad će neki patriJot-dijasporac odvaliti koju pametnu :)
Da čujemo brate malo i ove domaće.
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#478 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Beaverknight »

Hafis wrote:Da. Vjerujem da bi i oni nesretni ljudi i dalje kopali po onom otpadu da imaju prave pasoše i pogodnosti koje oni donose.
Nije mi inače jasno ovo prašinarsko qurčenje siromaštvom.
Prosječan patriJot hoće ovim reći: ko hin jebe, eno hin odlaze u Njemačku što znači da smo pobijedili.
A u stvari dobro zna da je on izgubio, da on ostaje u ovoj beznadežnoj rupi, u ovom rasulu bez ikakve perspektive, vjerojatno do kraja svog života.

Sad će neki patriJot-dijasporac odvaliti koju pametnu :)
Da čujemo brate malo i ove domaće.
Ja sam realista, siguran sam da si shvatio to do sada iz mojih postova. Meni apsolutno niko ne smeta u BiH dok god on želi BiH dobro.

Imaš i "Hrvata" koji kopaju po kontenjeru iako imaju tu putovnicu, to su mahom stariji ljudi. Ja radim noćne, svega se nagledam, vjeruj nije mi svejedno i zaista boli vidjeti starijeg čovjeka koji rovinja po jutarnjim satima po kontenjeru i svaki put se sjetim političara da im se vrati sve što su uradili za svoj narod.

BiH ima neosporiv potencijal ali nemaju sposobnu elitu da do sprovedu. Imaš tu recimo Široko Brijeg koji pokazuje šta se sve može kada se kvalitetno radi, ali mi živimo u srednjem vijeku po nekim drugim pitanjima, prije svega u dokazivanju kod koga je penis osunećen, a kod koga nije.

Ja sam jedan od rijetkih koji može ići, a ne želi. Država nikada nije kriva, krivi su ljudi što je vode.
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#479 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Novak20 wrote:Kako god, velike su posljedice rahat patnje i nesposobne vlasti koja je propagira.

http://avaz.ba/vijesti/bih/306489/apoka ... ore-hljeba

Image
Dodik bi to znao da riješi majstorski, došao bi, popio koju, zapjevao i rekao biće to sve OK. :mrgreen: Čović bi pak :lol: ovo prikazao kao dokaz ugroženosti Hrvata. Na ovakve naručene Fahrine tekstove Bakir je ovuglao. Uvijek i u svakom društvu ima i biti će ljudi koji su na robu egzistencije pa rade ono što moraju, ponekad i ilegalno kopajući rudu.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#480 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Beaverknight wrote:
Hafis wrote:Da. Vjerujem da bi i oni nesretni ljudi i dalje kopali po onom otpadu da imaju prave pasoše i pogodnosti koje oni donose.
Nije mi inače jasno ovo prašinarsko qurčenje siromaštvom.
Prosječan patriJot hoće ovim reći: ko hin jebe, eno hin odlaze u Njemačku što znači da smo pobijedili.
A u stvari dobro zna da je on izgubio, da on ostaje u ovoj beznadežnoj rupi, u ovom rasulu bez ikakve perspektive, vjerojatno do kraja svog života.

Sad će neki patriJot-dijasporac odvaliti koju pametnu :)
Da čujemo brate malo i ove domaće.
Ja sam realista, siguran sam da si shvatio to do sada iz mojih postova. Meni apsolutno niko ne smeta u BiH dok god on želi BiH dobro.

Imaš i "Hrvata" koji kopaju po kontenjeru iako imaju tu putovnicu, to su mahom stariji ljudi. Ja radim noćne, svega se nagledam, vjeruj nije mi svejedno i zaista boli vidjeti starijeg čovjeka koji rovinja po jutarnjim satima po kontenjeru i svaki put se sjetim političara da im se vrati sve što su uradili za svoj narod.

BiH ima neosporiv potencijal ali nemaju sposobnu elitu da do sprovedu. Imaš tu recimo Široko Brijeg koji pokazuje šta se sve može kada se kvalitetno radi, ali mi živimo u srednjem vijeku po nekim drugim pitanjima, prije svega u dokazivanju kod koga je penis osunećen, a kod koga nije.

Ja sam jedan od rijetkih koji može ići, a ne želi. Država nikada nije kriva, krivi su ljudi što je vode.
Ma kad me već vuku za jezik ovi patriJoti.
Hrvati realno najbolje žive u BiH (doduše što kažeš ima i starijih ljudi koji ''rove'' po kontejnerima) ali nećeš vidjeti ljude u punoj snazi da takve stvari rade. Logično, zašto bi to radio pored onolike Njemačke.
I već se ovdje osjeti nedostatak radne snage, najviše građevinskih radnika, taksista...jebote Globtour trenutno uvozi vozače iz istočne Bosne, plaća im polaganje vozačkog, samo da ima tko voziti.
Reći ću jednu, možda bogohulnu, ali sam nabio u životu iskustva kao pet ljudi: Hrvati u BiH u odnosu na ostale imaju najmanji prag tolerancije prema siromaštvu - nešto mentalitetom, a sada i zahvaljujući europskom pasošu.
A da. I ja sam mogao ići i kad je bilo sto puta gore, ali mi nije na um palo. Možda sam se zeznuo a možda i nisam. Uglavnom živo se i zdravo.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#481 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by spreca »

Novak20 wrote:Kako god, velike su posljedice rahat patnje i nesposobne vlasti koja je propagira.

http://avaz.ba/vijesti/bih/306489/apoka ... ore-hljeba

Image
prije par godina sam odmarao na Viru.....domacini svaki kontejner za smece prtresu da nadju plasticne flase ,staklene ....stoli to boze oni kopaju po kontejnerima a zive u turistckim destinacijama ili to svabe kopaju da plate apartmane :lol: :lol: :lol: ....i to je slika na cijelom jadranu.....a mozda kopaju i po deponiji ali neznam gdje je i nemogu reci da sam ih vidio na deponiji
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#482 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Maraschino »

spreca wrote: prije par godina sam odmarao na Viru.....domacini svaki kontejner za smece prtresu da nadju plasticne flase ,staklene ....stoli to boze oni kopaju po kontejnerima a zive u turistckim destinacijama ili to svabe kopaju da plate apartmane :lol: :lol: :lol: ....i to je slika na cijelom jadranu.....a mozda kopaju i po deponiji ali neznam gdje je i nemogu reci da sam ih vidio na deponiji
To nije radi egzistencije, to je biznis ba. :D
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#483 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hafis »

Evo jedne ljetošnje s Vira. Vidi dalmoša što su se zadali.

Image
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#484 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by spreca »

Hafis wrote:Evo jedne ljetošnje s Vira. Vidi dalmoša što su se zadali.

Image
E moj pajdo kako ti slabo poznas majcicu Hrvatsku....a nije ni cudo .......dok drugi muda kisele na jadranu ti na forumu stojis na bedemu HB i branis je od dzihatlija
User avatar
Maraschino
Posts: 18997
Joined: 10/11/2006 16:15
Location: ...

#485 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Maraschino »

Image

dzaba sara u dzepu kada je stomak prazan
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#486 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Beaverknight »

Hafis wrote:
Beaverknight wrote:
Hafis wrote:Da. Vjerujem da bi i oni nesretni ljudi i dalje kopali po onom otpadu da imaju prave pasoše i pogodnosti koje oni donose.
Nije mi inače jasno ovo prašinarsko qurčenje siromaštvom.
Prosječan patriJot hoće ovim reći: ko hin jebe, eno hin odlaze u Njemačku što znači da smo pobijedili.
A u stvari dobro zna da je on izgubio, da on ostaje u ovoj beznadežnoj rupi, u ovom rasulu bez ikakve perspektive, vjerojatno do kraja svog života.

Sad će neki patriJot-dijasporac odvaliti koju pametnu :)
Da čujemo brate malo i ove domaće.
Ja sam realista, siguran sam da si shvatio to do sada iz mojih postova. Meni apsolutno niko ne smeta u BiH dok god on želi BiH dobro.

Imaš i "Hrvata" koji kopaju po kontenjeru iako imaju tu putovnicu, to su mahom stariji ljudi. Ja radim noćne, svega se nagledam, vjeruj nije mi svejedno i zaista boli vidjeti starijeg čovjeka koji rovinja po jutarnjim satima po kontenjeru i svaki put se sjetim političara da im se vrati sve što su uradili za svoj narod.

BiH ima neosporiv potencijal ali nemaju sposobnu elitu da do sprovedu. Imaš tu recimo Široko Brijeg koji pokazuje šta se sve može kada se kvalitetno radi, ali mi živimo u srednjem vijeku po nekim drugim pitanjima, prije svega u dokazivanju kod koga je penis osunećen, a kod koga nije.

Ja sam jedan od rijetkih koji može ići, a ne želi. Država nikada nije kriva, krivi su ljudi što je vode.
Ma kad me već vuku za jezik ovi patriJoti.
Hrvati realno najbolje žive u BiH (doduše što kažeš ima i starijih ljudi koji ''rove'' po kontejnerima) ali nećeš vidjeti ljude u punoj snazi da takve stvari rade. Logično, zašto bi to radio pored onolike Njemačke.
I već se ovdje osjeti nedostatak radne snage, najviše građevinskih radnika, taksista...jebote Globtour trenutno uvozi vozače iz istočne Bosne, plaća im polaganje vozačkog, samo da ima tko voziti.
Reći ću jednu, možda bogohulnu, ali sam nabio u životu iskustva kao pet ljudi: Hrvati u BiH u odnosu na ostale imaju najmanji prag tolerancije prema siromaštvu - nešto mentalitetom, a sada i zahvaljujući europskom pasošu.
A da. I ja sam mogao ići i kad je bilo sto puta gore, ali mi nije na um palo. Možda sam se zeznuo a možda i nisam. Uglavnom živo se i zdravo.
Hrvati Hercegovine, ali ne cijele žive bolje. U Konjicu i Jablanici nije im baš dobro. U Bosni na pojedinim mjestima a u RS-u gore od Bošnjaka.

Hercegovci su navikli na lagodniji život. Teško da ćeš nekoga vidjeti da radi za 400KM (taksisti imaju 450KM fiksno uz neke dodatke), dok je to u Bosni normala, zbog toga i masovno Bosanci dolaze u Hercegovini. Što se istočnog dijela grada tiče, Bugojanaca ima mnogo, tradicionalno Čapljina, Stolac su oduvijek tu prisutni, sada je i Jablanica počela dolaziti.

Apsolutno si u pravu što se tiče tolerancije prema siromaštvu. Nisi ništa slagao, upoznao sam mnogo ljudi Hrvata, ljudi žive zaista dobro ali nije da rade u državnom firmi i briga ih za sve. Ljudi jednstavno znaju raditi, i bez odlaska vani žive njemački život. Nije mala stvar voziti auto od 40.000KM a pošteno radiš. Svaka čast, mentalitet koji podsjeća na njemački, rad, red, disciplina.

Ja ću reći jednu "goru", ljudi Hercegovine su sposobniji mnogo više nego ljudi iz Bosne, od toga 90% Hrvata, 10% Bošnjaka, u to sam se uvjerio stotinu puta.

Nisi se zeznuo, dok nam ove proklete kolektore srede, prodisat će grad :mrgreen:
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#487 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nadInsan »

Beaverknight wrote:
Apsolutno si u pravu što se tiče tolerancije prema siromaštvu. Nisi ništa slagao, upoznao sam mnogo ljudi Hrvata, ljudi žive zaista dobro ali nije da rade u državnom firmi i briga ih za sve. Ljudi jednstavno znaju raditi, i bez odlaska vani žive njemački život. Nije mala stvar voziti auto od 40.000KM a pošteno radiš. Svaka čast, mentalitet koji podsjeća na njemački, rad, red, disciplina.

Ja ću reći jednu "goru", ljudi Hercegovine su sposobniji mnogo više nego ljudi iz Bosne, od toga 90% Hrvata, 10% Bošnjaka, u to sam se uvjerio stotinu puta.
Pod poštenim radom ubrajaš i ilegalni uzgoj duhana, šverc, neplaćanje poreza? Sve to ide preko nečijih leđa, u ovom slučaju leđa Bošnjaka u Bosni.
User avatar
Beaverknight
Posts: 228
Joined: 25/09/2017 11:09

#488 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Beaverknight »

nadInsan wrote:
Beaverknight wrote:
Apsolutno si u pravu što se tiče tolerancije prema siromaštvu. Nisi ništa slagao, upoznao sam mnogo ljudi Hrvata, ljudi žive zaista dobro ali nije da rade u državnom firmi i briga ih za sve. Ljudi jednstavno znaju raditi, i bez odlaska vani žive njemački život. Nije mala stvar voziti auto od 40.000KM a pošteno radiš. Svaka čast, mentalitet koji podsjeća na njemački, rad, red, disciplina.

Ja ću reći jednu "goru", ljudi Hercegovine su sposobniji mnogo više nego ljudi iz Bosne, od toga 90% Hrvata, 10% Bošnjaka, u to sam se uvjerio stotinu puta.
Pod poštenim radom ubrajaš i ilegalni uzgoj duhana, šverc, neplaćanje poreza? Sve to ide preko nečijih leđa, u ovom slučaju leđa Bošnjaka u Bosni.
Apsolutno je legalno čim bošnjački političari to znaju a šute. Što bih se ja sekirao po tom pitanju kada apsolutno nemam nikakvu snagu da to promjenim.

Ovdje sam više mislio na firme i autokuće.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#489 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Mirza007 »

Novak20 wrote:Kako god, velike su posljedice rahat patnje i nesposobne vlasti koja je propagira.

http://avaz.ba/vijesti/bih/306489/apoka ... ore-hljeba

Image
Eh pa kad uvedemo da se zaposlenja u drzavnim sluzbama dijele prema udjelu stanovnistva a ne na tri jednaka dijela, valjda ce i na ovoj slici biti manje ljudi.
Tek toliko da ti sama cinjenica pripadnosti nekom narodu dalje vecu sansu za zaposlenje u drzavnoj sluzbi. Ono cisto ravnopravnosti radi.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#490 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Hafis wrote:Da. Vjerujem da bi i oni nesretni ljudi i dalje kopali po onom otpadu da imaju prave pasoše i pogodnosti koje oni donose.
Nije mi inače jasno ovo prašinarsko qurčenje siromaštvom.
Prosječan patriJot hoće ovim reći: ko hin jebe, eno hin odlaze u Njemačku što znači da smo pobijedili.
A u stvari dobro zna da je on izgubio, da on ostaje u ovoj beznadežnoj rupi, u ovom rasulu bez ikakve perspektive, vjerojatno do kraja svog života.

Sad će neki patriJot-dijasporac odvaliti koju pametnu :)
Da čujemo brate malo i ove domaće.
Hajde ti nama, ocvala starleto, pojasni kako bi nam zivot bio bolji ako bi juzni srbi dobili taj mitski treci.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#491 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Hafis wrote: A da. I ja sam mogao ići i kad je bilo sto puta gore, ali mi nije na um palo. Možda sam se zeznuo a možda i nisam. Uglavnom živo se i zdravo.
Nemoj ni slucajno... "gore" se mora zaista raditi.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#492 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by _Reds_ »

Hvrati i pošten rad ne idu u jednu rečenicu. Bar ne ovi iz Hercegovine.

Osim ako se krađa države ne računa kao pošten rad. Krenuvi od Eroneta pa do običnog radnika.

Nisu ni ostali po tom pitanju puno bolji, ali niko kao Hrvati.
User avatar
nadInsan
Posts: 248
Joined: 24/09/2017 12:44

#493 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nadInsan »

_Reds_ wrote:Hvrati i pošten rad ne idu u jednu rečenicu. Bar ne ovi iz Hercegovine.

Osim ako se krađa države ne računa kao pošten rad. Krenuvi od Eroneta pa do običnog radnika.

Nisu ni ostali po tom pitanju puno bolji, ali niko kao Hrvati.
Inače sam protivnik bilo kakvih generalizacija ali zaista je tako tamo. Ne daj Bože da koja marka ostane državi, a kad je uzimanje od države, eto ih, tu su prvi. Hraniš ih, a oni ti o glavi rade.
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#494 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by _Reds_ »

Vjerovatno ce neko i naci taj podataka, koliko inderktnih i dikretnih poreza se prikupi na pom području,a koliko im se vrati.

Boravišne takse ne plaćaju, fiskalne račune tu i tamo, lazno deklarisanje robe, cak i jedan mali Siroki Brijeg ili Kiseljak ima svoju carinarnicu, pa lijepo uvezes robe 100.000KM, oni ga tamo procjene ili prikazu da je to 10.000 i na tih 10.000 plate dadzbine.

Svi ministri finansija su manje vise iz HDZ-a. Čak mislimda je i UIO pod njihovom sapom. I onda mi neko kaze eto oni ugorezni opd drugih.

Zaista ne mrazim Hrvate, ali ganratujem da im bolje bilo ne bi u Hrvatskoj, tamo su neke stvari puno uiredjenije, i ne bi se mogla krasti drzava kao ovdje.

I da se vratimo malo u proslost. Prije rata je za Zapadna Hercegovina bilo vjerovatno najnerazvijeniji dio BiH. I kad se razvi tako ??

U u ratu i poslije rata.

A od cega, pa od sverc komerca, i zakidanja države.

Kako da ja u Sarajevo poslujem pod istim uslovima kao ovaj iz Širokog Brijega, kad je meni svakog mjeseca inspekcija za vratom, a njemu nije dosla nikad.

Zato Zap. Hercegovina i danas kontrolise vecinu uvoza.

Udio prozivodnje u cijeloj Zap. Hercegovini je zanemariv. I to proizvodnje sto ima, vecinom se opet svodi na neko sklapanje od uvoznih sirovina opet.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#495 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

nadInsan wrote:
_Reds_ wrote:Hvrati i pošten rad ne idu u jednu rečenicu. Bar ne ovi iz Hercegovine.

Osim ako se krađa države ne računa kao pošten rad. Krenuvi od Eroneta pa do običnog radnika.

Nisu ni ostali po tom pitanju puno bolji, ali niko kao Hrvati.
Inače sam protivnik bilo kakvih generalizacija ali zaista je tako tamo. Ne daj Bože da koja marka ostane državi, a kad je uzimanje od države, eto ih, tu su prvi. Hraniš ih, a oni ti o glavi rade.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Šovinizam je, izgleda, lijek i otrov. Treba biti oprezan sa doziranjem.

Od stotinu firmi sa najvećim dugovanjem prema državi 1/10 je uvjetno hrvatskih. Sva njihova dugovanja ne prelaze dugovanja jedne od tri prvoplasirane, uvjetno bošnjačke, firme. Ovo su samo dugovanja prema državi na koje treba dodati dugovanja prema dobavljačima i td.

http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 3.2017.pdf

Sreća, odoše Hrvati u države EU. Tamo ih bolje hrane, a mogu više da ukradu. :D

Namaju konkurencije Bošnjaka i Srba u rahat patnji. :D
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#496 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by _Reds_ »

Novak20 wrote:
nadInsan wrote:
_Reds_ wrote:Hvrati i pošten rad ne idu u jednu rečenicu. Bar ne ovi iz Hercegovine.

Osim ako se krađa države ne računa kao pošten rad. Krenuvi od Eroneta pa do običnog radnika.

Nisu ni ostali po tom pitanju puno bolji, ali niko kao Hrvati.
Inače sam protivnik bilo kakvih generalizacija ali zaista je tako tamo. Ne daj Bože da koja marka ostane državi, a kad je uzimanje od države, eto ih, tu su prvi. Hraniš ih, a oni ti o glavi rade.
:lol: :lol: :lol: :lol:

Šovinizam je, izgleda, lijek i otrov. Treba biti oprezan sa doziranjem.

Od stotinu firmi sa najvećim dugovanjem prema državi 1/10 je uvjetno hrvatskih. Sva njihova dugovanja ne prelaze dugovanja jedne od tri prvoplasirane, uvjetno bošnjačke, firme. Ovo su samo dugovanja prema državi na koje treba dodati dugovanja prema dobavljačima i td.

http://pufbih.ba/v1/public/upload/files ... 3.2017.pdf

Sreća, odoše Hrvati u države EU. Tamo ih bolje hrane, a mogu više da ukradu. :D

Namaju konkurencije Bošnjaka i Srba u rahat patnji. :D
Naravno da duguju ove zasto sto ispostavljaju racune.

Kako ce dugovati neko ko posluje na crno. Pa ptice na granu znaju da se novac iz Eroneta izvlači kako bi dobit bila što manja, i kako bi se u budzet uplatilo što manje.

Imaš li kakav podatak koliko se turističke takse skupi u Neumu i Međugorju?? Fiskalni račun u Međugorju je misaona imenica.

Da idi u EU, u Zap. zemlje, što ne idu u Maticu kada su ugroženi u BiH. U matici se mora poslovati po zakonu, i placati poreze.

Opet ti kažem da i drugi kradu državu, ali sigurno niko kao Hrvati.

Bavio sam se nekad nekim poslovima oko uvoza ui trgovine, i znam dobro neke stvari. Recimo nabavna cijena artikla u fabrici je 1000 KM.

Kad platis dažbine, prevoz i ostale troškove, to dodje oko 1300 KM. I onda ga ti ovdje prodaješ za 1400 KM. Kad gledaj vraže, pojavila se ista orba i u Zap. Hercogovini, i to po cijeni od 1300 KM. Fabrika im sigurno nije dala ispod 1000KM, jer sam provjeravao. Bice da su ovi prvao merhametli pa posluju bez ikakve marže, bice da ne kradu drzavu, pa dazbine plate na svaki 4. artikal.


I taj šovinizam ti nekom drugom.
Last edited by _Reds_ on 09/10/2017 10:37, edited 1 time in total.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#497 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Ma ja sam rekao da su se zaj-bali ako se ne varam i dobro sjecam. Nemamo mi nikakve politike nego samo gledamo da prezivimo kao i ono malo Hrvata i Srba i ostalih sto je ostalo sa nama u ovom sranju da zivi. A oni se naklatili na nas. Ovi Hrvati i Srbi bezveze, koji ne zive sa nama i tako i sebe i svoje maticne drzave unistavaju a i nas. :( = Nazalost
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#498 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

_Reds_ wrote:Vjerovatno ce neko i naci taj podataka, koliko inderktnih i dikretnih poreza se prikupi na pom području,a koliko im se vrati.

Boravišne takse ne plaćaju, fiskalne račune tu i tamo, lazno deklarisanje robe, cak i jedan mali Siroki Brijeg ili Kiseljak ima svoju carinarnicu, pa lijepo uvezes robe 100.000KM, oni ga tamo procjene ili prikazu da je to 10.000 i na tih 10.000 plate dadzbine.

Svi ministri finansija su manje vise iz HDZ-a. Čak mislimda je i UIO pod njihovom sapom. I onda mi neko kaze eto oni ugorezni opd drugih.

Zaista ne mrazim Hrvate, ali ganratujem da im bolje bilo ne bi u Hrvatskoj, tamo su neke stvari puno uiredjenije, i ne bi se mogla krasti drzava kao ovdje.

I da se vratimo malo u proslost. Prije rata je za Zapadna Hercegovina bilo vjerovatno najnerazvijeniji dio BiH. I kad se razvi tako ??

U u ratu i poslije rata.

A od cega, pa od sverc komerca, i zakidanja države.

Kako da ja u Sarajevo poslujem pod istim uslovima kao ovaj iz Širokog Brijega, kad je meni svakog mjeseca inspekcija za vratom, a njemu nije dosla nikad.

Zato Zap. Hercegovina i danas kontrolise vecinu uvoza.

Udio prozivodnje u cijeloj Zap. Hercegovini je zanemariv. I to proizvodnje sto ima, vecinom se opet svodi na neko sklapanje od uvoznih sirovina opet.

Bivši dugogodišnji direktor UIO. Nije Hercegovac ni Hrvat. :D

Osumnjičen za pronevjeru dvije milijarde maraka: Kemal Čaušević je sudski vještak za ekonomiju!

http://www.zurnal.info/novost/20102/kem ... -ekonomiju
User avatar
_Reds_
Posts: 9324
Joined: 14/01/2012 20:01
Location: Aqua S....

#499 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by _Reds_ »

Novak20 wrote:
_Reds_ wrote:Vjerovatno ce neko i naci taj podataka, koliko inderktnih i dikretnih poreza se prikupi na pom području,a koliko im se vrati.

Boravišne takse ne plaćaju, fiskalne račune tu i tamo, lazno deklarisanje robe, cak i jedan mali Siroki Brijeg ili Kiseljak ima svoju carinarnicu, pa lijepo uvezes robe 100.000KM, oni ga tamo procjene ili prikazu da je to 10.000 i na tih 10.000 plate dadzbine.

Svi ministri finansija su manje vise iz HDZ-a. Čak mislimda je i UIO pod njihovom sapom. I onda mi neko kaze eto oni ugorezni opd drugih.

Zaista ne mrazim Hrvate, ali ganratujem da im bolje bilo ne bi u Hrvatskoj, tamo su neke stvari puno uiredjenije, i ne bi se mogla krasti drzava kao ovdje.

I da se vratimo malo u proslost. Prije rata je za Zapadna Hercegovina bilo vjerovatno najnerazvijeniji dio BiH. I kad se razvi tako ??

U u ratu i poslije rata.

A od cega, pa od sverc komerca, i zakidanja države.

Kako da ja u Sarajevo poslujem pod istim uslovima kao ovaj iz Širokog Brijega, kad je meni svakog mjeseca inspekcija za vratom, a njemu nije dosla nikad.

Zato Zap. Hercegovina i danas kontrolise vecinu uvoza.

Udio prozivodnje u cijeloj Zap. Hercegovini je zanemariv. I to proizvodnje sto ima, vecinom se opet svodi na neko sklapanje od uvoznih sirovina opet.

Bivši dugogodišnji direktor UIO. Nije Hercegovac ni Hrvat. :D

Osumnjičen za pronevjeru dvije milijarde maraka: Kemal Čaušević je sudski vještak za ekonomiju!

http://www.zurnal.info/novost/20102/kem ... -ekonomiju
Ne spinuj, i ne razvodnjavaj, nego o konkretnim stvarima tu govorim.

Taj Causevic je kriminalac, i u svom krimalnu i svjedocenju pominje direktno Dragana Covica, toliko i o njemu. A poslije njega, je oanj Dzakula isto stvar, jer to Covicu falilo, kad je Causevic pao.

Ta tvoja prica ne bi prosle ni kod djece od 7 godina, a ne kod ljudi koji su se ikakvim privatnim poslom bavili u ovoj rupi o drzave, u kojoj je Hrvatski pozivaju na ugrozenost, a ustvari im je to samo paravan.

Da im medju Hrvatima ima ljudi koji sastavljaju kraj sa krajem, naravno da ima. Ja ovodje govorim opcenito.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23012
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#500 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Novak20 wrote:
Bivši dugogodišnji direktor UIO. Nije Hercegovac ni Hrvat. :D

Osumnjičen za pronevjeru dvije milijarde maraka: Kemal Čaušević je sudski vještak za ekonomiju!

http://www.zurnal.info/novost/20102/kem ... -ekonomiju
:lol:

Pa nije on pronevjerio nego pustio da drugi pronevjere a nije radio nista da sprijeci, cak je i pomagao u tome. A ko granice kontrolise taj najvise i sverca i pronevjerava, a ovaj samo nije svoj posao radio da to sprijeci.

:lol:
Post Reply