Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#11951 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Skijaš »

jasib wrote: 04/10/2021 23:53 Rugati se Hadžidediću može samo neobrazovana osoba.
Ili Jovanu Dereticu. Koji je tek to kalibar strucnjaka bio.
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#11952 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by jasib »

Skijaš wrote: 05/10/2021 00:11
jasib wrote: 04/10/2021 23:53 Rugati se Hadžidediću može samo neobrazovana osoba.
Ili Jovanu Dereticu. Koji je tek to kalibar strucnjaka bio.
Porediti Hadžidedića i Deretića može samo idiot
User avatar
Skijaš
Posts: 12438
Joined: 15/06/2011 09:56
Location: na terenu

#11953 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Skijaš »

jasib wrote: 05/10/2021 00:14
Skijaš wrote: 05/10/2021 00:11

Ili Jovanu Dereticu. Koji je tek to kalibar strucnjaka bio.
Porediti Hadžidedića i Deretića može samo idiot
Neobrazovani, idioti ....
Kolega, ne znam jel' moje da pitam, al' da ti nisi nesto ljut :-D
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#11954 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by jasib »

Skijaš wrote: 05/10/2021 00:21
jasib wrote: 05/10/2021 00:14

Porediti Hadžidedića i Deretića može samo idiot
Neobrazovani, idioti ....
Kolega, ne znam jel' moje da pitam, al' da ti nisi nesto ljut :-D
Ne, zašto bih trebala biti ljuta :?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11955 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

DrinaBH wrote: 04/10/2021 23:59
jasib wrote: 04/10/2021 23:53

Rugati se Hadžidediću može samo neobrazovana osoba. Milan Šutalo i kad se propne, Hadžidediću je tek do koljena :-)

Svima je jasno da je stanovništvo Bosne, kasnije Bosne i Hercegovine, uvijek nazivano Bošnjacima. Ilija G. piše o Bošnjacima "muhamedanske vjere, katoličke i pravoslavne", ne piše o Srbima u Bosni, niti o Hrvatima. Tačno je, samozvani Muslimani su '93. godine "kidnapovali" naziv Bošnjaci samo za sebe, i time otjerali današnje Srbe i Hrvate iz Bošnjaka. O tome piše Hadžidedić, o istorijskoj krađi i nepravdi koja se treba ispraviti. Da li referendumom, najdemokratskijim načinom, ili sporazumom, što je nemoguće, pitanje je na koje odgovor nećemo dobiti.
U pravu si, ali potezati to pitanje poslije rata i pokolja je Sizifov posao. To više škodi mojoj i tvojoj domovini nego što to misliš. Ako su bili Bošnjaci, sad su Srbi i Hrvati i gotova priča. Moramo naći način da drugi narodi ne gledaju na BiH kao zatvor ili neprijateljsku državu. Jeste da nam je teško zbog njihovih prijetnji otcijepljenjem i cijepanjem, ali moramo biti hladne glave. Kada su crnci preuzeli vlast nad bijelcima u JAR Nelson Mandela nije dozvolio da se zabrane zastave bijelaca pod kojima su ubijali crnce govoreći to je njima u srcu i to je njihova zastava i zabranom istim ćemo im ogaditi novu JAR. Znam da je teško to prihvatiti kao ispravnu politiku, ali je nešto slično možda i jedini način da koliko toliko zavole njihovu i našu domovinu-
:-)

Tko ne voli domovinu ?

Domovina i država nije isto, a ova država se baš trudi da se ogadi barem polovini stanovništva koji vole BiH kao domovinu. Hadžidedić bukvalno lupa nad okončanim društvenim procesima starim 150-170 godina. U stvari, priča o asimilaciji sa bošnjačke pozicije stvaranja nacionalne države, a po jasibu to je ispravljanje nepravde da se svi imamo pravo zvati Bošnjacima. :lol:

Davno je Omer paša Latas prekinuo svaku pomisao o bošnjačkom identitetu koji je zaživio prvo kod franjevaca i formiranju zajedničke nacije iz tri religijske grupe od kojih su dvije bile svaka na svoj način diskriminirane stotinama godina. Jedina pobuna Bošnjaka je u to vrijeme i bila izazvana nastojanjem da se u Osmanskom carstvu uvede ravnopravnost svih stanovnika Carstva bez obzira na vjeru.

A što se tiče kapitalizma i kapitala, on danas ne poznaje ni granice ni nacije. Nije točno ni da se BiH upoznaje sa kapitalizmom tek 1990. Pa što je onda se vlašću Austro-ugarske, Kraljevine SHS i prve Jugoslavije ? Je li to Hadžidedić sugerira postojanje BiH tek od 1943. ?
User avatar
jasib
Posts: 1180
Joined: 25/08/2013 09:12

#11956 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by jasib »

Novak20 wrote: 05/10/2021 00:32
Domovina i država nije isto, a ova država se baš trudi da se ogadi barem polovini stanovništva koji vole BiH kao domovinu. Hadžidedić bukvalno lupa nad okončanim društvenim procesima starim 150-170 godina. U stvari, priča o asimilaciji sa bošnjačke pozicije stvaranja nacionalne države, a po jasibu to je ispravljanje nepravde da se svi imamo pravo zvati Bošnjacima. :lol:

Davno je Omer paša Latas prekinuo svaku pomisao o bošnjačkom identitetu koji je zaživio prvo kod franjevaca i formiranju zajedničke nacije iz tri religijske grupe od kojih su dvije bile svaka na svoj način diskriminirane stotinama godina. Jedina pobuna Bošnjaka je u to vrijeme i bila izazvana nastojanjem da se u Osmanskom carstvu uvede ravnopravnost svih stanovnika Carstva bez obzira na vjeru.

Znaš Bošnjače, nije davno bilo,
Sveg' mi sv'jeta nema petnaest ljeta,
Kad u našoj Bosni ponositoj,
I junačkoj zemlji Hercegovoj,
Od Trebinja do Brodskijeh vrata,
Nije bilo Srba ni Hrvata.
A danas se kroz svoje hire,
Oba stranca ko u svome šire.
Oba su nas gosta saletila,
Da nam otmu najsvetije blago,
Naše ime ponosno i drago.


Safet-beg Bašagić, 1891. godine

Prije njega, Ivan Frano Jukić:

"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti; dajte pehar, te carpite iz studenca pomnje mudrost, i nauk; nastojte da najpred naša serca očistimo od predsudah, fatajmo za knjige i časopise, vidimo što su drugi uradili, te i mi ista sredstva poprimimo, da naš narod prosti iz tminah neznanstva na svitlost isitne izvedmo."
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11957 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Fratri...bi voljeli turski zulum jer su tada imali svu duhovnu moc u bih
Ima jedan fratar iz brajkovica
Ubilo mu oca
Lik mrzi hrvate :mrgreen:
Stokholmski sindrom
DrinaBH
Posts: 270
Joined: 02/10/2021 11:58

#11958 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by DrinaBH »

Novak20 wrote: 05/10/2021 00:32
DrinaBH wrote: 04/10/2021 23:59

U pravu si, ali potezati to pitanje poslije rata i pokolja je Sizifov posao. To više škodi mojoj i tvojoj domovini nego što to misliš. Ako su bili Bošnjaci, sad su Srbi i Hrvati i gotova priča. Moramo naći način da drugi narodi ne gledaju na BiH kao zatvor ili neprijateljsku državu. Jeste da nam je teško zbog njihovih prijetnji otcijepljenjem i cijepanjem, ali moramo biti hladne glave. Kada su crnci preuzeli vlast nad bijelcima u JAR Nelson Mandela nije dozvolio da se zabrane zastave bijelaca pod kojima su ubijali crnce govoreći to je njima u srcu i to je njihova zastava i zabranom istim ćemo im ogaditi novu JAR. Znam da je teško to prihvatiti kao ispravnu politiku, ali je nešto slično možda i jedini način da koliko toliko zavole njihovu i našu domovinu-
:-)

Tko ne voli domovinu ?

Domovina i država nije isto, a ova država se baš trudi da se ogadi barem polovini stanovništva koji vole BiH kao domovinu. Hadžidedić bukvalno lupa nad okončanim društvenim procesima starim 150-170 godina. U stvari, priča o asimilaciji sa bošnjačke pozicije stvaranja nacionalne države, a po jasibu to je ispravljanje nepravde da se svi imamo pravo zvati Bošnjacima. :lol:

Davno je Omer paša Latas prekinuo svaku pomisao o bošnjačkom identitetu koji je zaživio prvo kod franjevaca i formiranju zajedničke nacije iz tri religijske grupe od kojih su dvije bile svaka na svoj način diskriminirane stotinama godina. Jedina pobuna Bošnjaka je u to vrijeme i bila izazvana nastojanjem da se u Osmanskom carstvu uvede ravnopravnost svih stanovnika Carstva bez obzira na vjeru.

A što se tiče kapitalizma i kapitala, on danas ne poznaje ni granice ni nacije. Nije točno ni da se BiH upoznaje sa kapitalizmom tek 1990. Pa što je onda se vlašću Austro-ugarske, Kraljevine SHS i prve Jugoslavije ? Je li to Hadžidedić sugerira postojanje BiH tek od 1943. ?
Domovina je mjesto gdje osjećaš da ti je dom, a dom ti je tamo gdje si rođen, odrastao i proveo svoje najbolje trenutke. Država postaje domovina kad je prihvatiš kao svoju.

Nećemo se vraćati u prošlost identiteta i jedni drugima da govorimo kako se neko treba izjašnjavati. Budi Eskim što se mene tiče. Kada shvatimo da od nametanja i blokiranja države nema hajra, tek tad ćemo ići naprijed.

Glupost je kočiti ekonomski napredak države zbog prošlosti i identiteta. Pun džep je puno važniji svim građanima Bosne i Hercegovine.
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11959 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

naša domovina je bih

neki od nas vole i hrvatsku... i njemačku :D
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#11960 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 05/10/2021 07:47 Fratri...bi voljeli turski zulum jer su tada imali svu duhovnu moc u bih
Ima jedan fratar iz brajkovica
Ubilo mu oca
Lik mrzi hrvate :mrgreen:
Stokholmski sindrom
Kako to izgleda idealan odnos i politika Bosnjaka spram Hrvata u tvojoj vizuri?
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11961 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Isto kao danasnji h odnos prema b

Dakle briga nas koga izabirete, kakve zastave nosate, kakve pjevace slusate, za koga navijate, ko vam je matica ...
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#11962 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 05/10/2021 14:38 Isto kao danasnji h odnos prema b

Dakle briga nas koga izabirete, kakve zastave nosate, kakve pjevace slusate, za koga navijate, ko vam je matica ...
Pa nije ni nas briga, koga vi birate, kakve zastave nosate, koje pjevace slusate, za koga navijate, ko vam je matica ...
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11963 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Sto vas onda smeta hdz tomson dinamo zastave...
:mrgreen:

Aaa protiv bih je to :mrgreen:

Ok onda temeljni narode
Od suvise brige za bih nikad gore
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11964 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Black swan wrote: 05/10/2021 15:56 Sto vas onda smeta hdz tomson dinamo zastave...
:mrgreen:

Aaa protiv bih je to :mrgreen:

Ok onda temeljni narode
Od suvise brige za bih nikad gore
Ipak ti je bilo bolje dok se provodio UZP. :oops:
BAK-eV
Posts: 1842
Joined: 17/10/2012 18:53

#11965 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BAK-eV »

Black swan wrote: 05/10/2021 15:56 Sto vas onda smeta hdz tomson dinamo zastave...
:mrgreen:

Aaa protiv bih je to :mrgreen:

Ok onda temeljni narode
Od suvise brige za bih nikad gore
Smeta nas ono, sto nas smeta!
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11966 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Kako su HDZ i SDA oštetili Mostar trampom samo da bi se Čović mogao proširiti

Zadniji saziv Gradskog Vijeća Mostara na svojoj trinaestoj sjednici usvojio je zaključak temeljem kojeg se gradsko zemljište mijenja za privatno, kako bi Grad sagradio novo Šetalište, a predsjednik HDZ-a BiH Dragan Čović mogao proširiti parcelu na Šetalište braće Ćatić.

Grad Mostar daje gotovo 1219 kvadrata zemljišta za 635 kvadrata zemljišta, premda već u posjedu ima Šetalište braće Ćatić, i nikakva zamjena mu nije potrebna. Međutim, potrebna je Čoviću, a ide u korist i Eficama, koje su zamjenom dobili više kvadrata zemljišta, te ga kasnije prodale Čoviću. Zanimljivo je da je mišljenje pravobranitelja da je Grad ovom transakcijom u minisu, i daje više nego što dobiva zanemareno, a kazano da nema veze što Grad daje više kvadrata, jer ne daje pare!?

“Uvidom u priloženi z.k. izvadak utvrđeno je da se površina zemljišta predložena kao naknada zemljišta iz ponude razlikuje u kvadraturi te smatramo da, kako se radi o zemljištu približnog položaja i boniteta, treba ustupiti i približna kvadratura zemljišta”, govorio je na ovu temu pravobranitelj.

Inače, prigodom zamjene zemljišta u istoj zoni, zemljište se mijenja po načelu kvadrat za kvadrat.

Što je i tko govorio o ovoj, za Grad nepovoljnoj trampi, možete pročitati iz transkripta:

- Zaključak o prihvaćanju ponude za preuzimanje neizgradenog građevinskog zemljišta Nedima Efice, sina Esada.

Jutros smo dobili novi predmet, pardon jučer, otvaram pretres po ovom predmetu. Izvolite Ibro.

Ibro Husnić:

Ja bih predložio da postupimo isto kao i u ovoj prethodnoj tački koju smo vratili na statutarnu komisiju, da postupimo i u ovom slučaju tako iz razloga što kako da kažem u ovom predmetu radimo nekako ishitreno i ovaj predmet dolazi već drugi, treći put na Gradsko vijeće, a sami znamo da ima predmeta po 5-6 godina koji čekaju, a ovaj predmet dolazi već drugi put na Gradsko vijeće, a na 1. sjednici statutarnoj tražili smo dopunu i popunu ovog predmeta i sad ni ja kao član te komisije ne znam šta smo onaj uradili, šta se uradilo nakon druge, pa zato i predlažem da još jednom ovaj predmet povratimo makar na statutarnu komisiju.

Predsjednik Murat Ćorić:

Samo je jednom došlo do Vijeća, i vi ste je povukli, znači nije ni jednom prije bila na Vijeću. Pa govorim jednom je dolazila do Vijeća, nisam rekao više puta, jednom je dolazila do Vijeća. Evo može li ipak da Zvonko obrazloži šta je, jer ja nisam bio na komisiji, a piše u zapisniku sa komisije da je dostavljeno to što je trebalo, pa sad ja ne znam šta ću.

Zvonko Stanić, šef službe za nekretnine pri Gradskoj upravi Grada Mostara:

Ovdje se radi o predmetu koji je od interesa za Grad, znači to je uspostavljanje šetnice kroz Bare, tu se izmješta šetnica, sa postojeće šetnice znači ulazi se u zemljište Efica, i oni su suglasni da se uzme njihova zemlja, da im se da postojeća s tim što omjer kvadrat za kvadrat nije ispoštovan, znači ovdje se radi da bi se više uzelo gradskog zemljišta za zemljište Efica.

Mi smo osigurali mišljenje pravobranitelja i ja ovdje mogu pročitat šta je pravobranitelj rekao. Znači budući se radi o ponudi na prodaju i zamjeni nekretnine za nekretninu znači nadležno je Vijeće, jer radi se o dodjeli zemljišta. Samo ću vam ovaj jedan pasus zadnji pročitat, kaže, “uvidom u priložene zemljišno-knjižne izvatke utvrđeno je da se površina zemljišta predloženog kao naknada za zemljište iz ponude razlikuje u kvadraturi, te smatramo da, kako se radi o zemljištu od približnog položaja i boniteta, treba ustupiti i približnu kvadraturu zemljišta koja bi bila naknada za ponudeno zemljište”. Znači to je stav pravobranitelja.

Ovdje je došlo do neslaganja, znači Grad bi trebao dati više za manju površinu. Evo imate svi vi to u prijedlozima, ali našli smo se u situaciji kada nas raniji vlasnici ove Efice maltene ucjenjuju, a Gradu je u interesu da pusti tu šetnicu, a mi moramo riješiti vlasničke odnose, to je jedini način, ili možda da se, evo ja bih mogu predložiti i ovako, da se možda zauzme stav na Vijeću da se po vještaku poljoprivredne struke izvještači vrijednosna površina koja bi trebala ići u zamjenu. Znači ne mora biti kvadrat za kvadrat, ili da se ovo potvrdi ili da se usuglasi sa nekim drugim omjerom, a da ga ne vratimo. Evo to, jer ovo je znači predmet od interesa za Grad, i Gradu je stalo da napravi šetnicu. Evo to je to. Hvala.

Predsjednik Murat Ćorić:

Ja ću dodati samo jednu rečenicu, ovo mišljenje pravobranioca naravno je bitno, onaj nek mi pomogne neko ko bolje razumije, ali mislim da kad je u pitanju uzimanje privatnog posjeda i davanje njemu para ili zamjena zemljišta, uvijek je sistem nagodbe znači najbolji, jer vrlo teško prolaze uvijek sudska vještačenja.

Svako sudsko vještačenje koje bi dokazalo manje podrazumijeva tužbu onoga ko je nezadovoljan, govorim sad o Eficama u konkretnom slučaju, i nemogućnost brzog završetka predmeta. Znači svaka eksproprijacija, nazovimo je tako, ovdje nije klasična eksproprijacija, nego je nagodba između onoga tko je vlasnik i onoga kome treba ta određena zemlja, je princip dogovora o cijeni.

Svaki suprotan princip je stvar sudskog spora i pitanje kad će se završiti. Prema tome, ako je, i nije nigdje u zakonu rečeno da je to ekvivalent površine, znači nema kvadrat za kvadrat, nego da se približno isti ili po bonitetu ili po nečemu drugom, tako da je vrlo teško sada meni, a mislim da i bilo kome drugom kazati jeli ta površina koje Efice traže je zaista tolika ili bi mogla biti manja, to se može samo sudskim vještačenjem i sudskim sporom dokazati, i pitanje je naravno kad bi se to završilo.

Ovu priču pričam samo zbog toga što ovo mišljenje pravobranioca nije negativno vezano za ovaj predmet, što je predmet obrađen onako kako je trebalo da se obradi vezano za ovaj dio i da je stvar zamjene, nije stvar naplate. Znači mi ništa ne plaćamo za to zemljište koje smo uzeli za šetnicu, nego zamjenjujemo vlastito zemljište za drugo zemljište koje nam je potrebno, nema nikakvih materijalnih izdataka, na to sam mislio. Govorim o svom ličnom stavu vezano za ovaj predmet.

Želi li još neko govoriti o ovom dijelu? Ovo mi je apropo onoga što je Ibrahim govorio da se još predmet jedanput vrati na komisiju, ne vidim nekog razloga da se ponovo vraća ovaj predmet na komisiju, ja bar tako vidim, za sebe govorim. Ima li jos netko da želi govoriti o ovom predmetu? Kolega Pehar, izvolite.

Dr. Davor Pehar:

Zahvaljujem gosp. Predsjedniče. Evo pozdrav nama koji smo ostali (opa. Od 28 vijećnika, na ovoj temi ih je ostalo 18). Ja se u potpunosti slažem sa ovim što je gosp. Murat Corić rekao, znači interes je sad obostran ako sam ja uspio shvatiti, a javni pravobranitelj kaže da nije Grad oštećen, znači Grad s jedne strane dobija jedan dio koji je, evo onaj ko nije bio tamo je propustio da se prošeće jednom uistinu kvalitetnom šetnicom, koja je obogatila sadržajem taj dio Grada, s druge strane ovi bivši vlasnici parcele kroz koju je ta šetnica prošla su suglasni da se to tako završi i ja podržavam ovaj prijedlog da se da na glasanje i da se pozitivno izjasnimo o ovom prijedlogu, odnosno zaključku. Hvala.

Predsjednik Murat Ćorić:

Zahvaljujem kolegi Peharu. Ima li još netko da želi govoriti po ovom predmetu? Nedostajalo je mišljenje pravobranioca. Samo malo, sad ćete dobiti informaciju kad smo imali komisiju, 13.-og je bila komisija i evo konstatovala ovu činjenicu da je dopuna dostavljena, da je dostavljen ovaj dio. Gosp. Rahimić, izvolite.

Ibrahim Roha Rahimić

Dakle, vezano za mišljenje pravobranioca, «uvidom u priloženi z.k. izvadak utvrđeno je da se površina zemljišta predložena kao naknada zemljišta iz ponude razlikuje u kvadraturi, to smatramo da kako se radi o zemljištu približnog položaja i boniteta treba ustupiti i približna kvadratura zemljišta. Sad šta je ovdje približno? Ja koliko vidim ovdje je skoro duplo, jeli duplo odgovara terminu približno!? Dakle, smatram da nije baš toliko, nisam ja uspio, ali mislim da se radi o nekih blizu 1.300 kvadrata koji mi treba da ustupimo, a on treba da da nama ja mislim nekih 600 kvadrata. Jeli to približno!?

Predsjednik Murat Ćorić

Ja ću to prokomentirati. Znači prvo ću ja prokomentarisati, znači ja sam preskočio u svojim govorima termin približno, nego sam kazao sistem nagodbe, znači ako neko kome se, ja govorim Ibrahime vezano za krajnji efekat, pravobranioc je prepisao iz zakona kako inače pravobranioci, sudije i advokati pišu, znači prepišu sve što piše iz zakona, jer im je najlakše to tako uraditi, a nisu ulazili uopšte u taj drugi dio, i svakako i ja bih vjerovatno na njihovom mjestu isto to uradio, ali sam samo ja govorio o krajnjim posljedicama neke odluke.

Znači mi možemo odbiti ili ne odbiti, ali neko ko je vlasnik ucjenjuje svakoga kome nešto treba, jeli to ovog puta šetnica ili put ili bilo šta drugo, mislim da se uvijek ide na sistem dogovora i nikada se ne ispoštuje onaj ko kupuje, uvijek onoga ko prodaje, jer njegova je jača u ovom slučaju, znači to je po meni jasnije. Zato ne bih govorio vise o površini, nego jednostavno o tome da je ovo provedena procedura i da mi ništa ne dajemo novčano, a da dobijamo šetnicu. Eta to je to. Evo izvoli Roziću.

Zdravko Rozić (napomena —govori sa mjesta bez mikrofona):

Samo da pojasnim, može i odavde sa mjesta, 2 kvadrata ispred njegove kuće koja su moja, koštaju jako puno ako mu neću prodati.

Predsjednik Murat Ćorić:

Dobro, nemojmo figurativno govoriti, nismo svi pjesnici pa ne razumijemo sve. Hvala lijepo. Mislim da smo zaključili pretres i ja ću stavit na izjašnjavanje ovaj dio, ovog akta vezano za predmet Efica, tko je za?

Marija Soldo, tajnica Gradskog vijeća Grada Mostara

18 za.

Predsjednik Murat Ćorić

18 za, i dr. Selma takoder za, to je 19 za, jer rekla je da će dati glas za sve ostale predmete. Ima li neko protiv? 1 protiv. Konstatujem da je dr. Selma rekla da je ona 19.-ta. Pitam vas sada, samo molim vas kad završimo pričajte koliko hoćete na hodniku, od 40 do 48 predmeti su o neprihvatanju ponude za preuzimanje zemljišta. Ima li neko u nekom od ovih predmeta posebno nešto ili ćemo se izjasniti kumulativno u paketu.

Znači ovdje je ponuda da mi kupimo nešto što neko nama nudi, nećemo da kupujemo barem prema ovome što je, jer nemamo para, a to dobro znadete zbog čega između ostalog. Prema tome, ovi su predmeti svi potpuno isti i svi nemaju primjedbe komisije. Mislim odmah da vam to znam do znanja.
Ta kazu, majorizirani?
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11967 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Sve rečeno.

https://www.dnevnik.ba/teme/esad-durako ... ac-2619846
STOPUT PONOVLJENA LAŽ...
Esad Duraković, intelektualac, akademik, mitoman ili patološki lažljivac
Za sarajevske mitomane činjenica i istina nisu važne. Važno je održavati mit o Bosni koju susjedne zemlje pokušavaju podijeliti, ali im to neće uspjeti jer je Bosna “hiljadugodišnja država”, koja će postojati i nakon sudnjeg dana. To da Bosna, od pada pod Osmanlije 1463., nikada kroz povijest nije bila država, a i danas je međunarodni protektorat, zahvaljujući ponajviše “bosanskim patriotima”, koji inzistiraju da međunarodni protektor nameće zakone, smjenjuje, sankcionira, ali isključivo hrvatske i srpske političare, je činjenica. No, mitomanima činjenice i onako nisu važne, kad laži njima i njihovoj publici prihvatljivije zvuče.
User avatar
enko 1964
Posts: 1069
Joined: 11/02/2010 10:45

#11968 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by enko 1964 »

Tačno. Sve je rečeno na jednom civilizovanom mjestu u Nizozemskoj.
User avatar
atmel
Posts: 1624
Joined: 02/02/2005 20:05
Location: planet zemlja

#11969 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by atmel »

Novak20 wrote: 31/10/2021 10:25 Sve rečeno.

https://www.dnevnik.ba/teme/esad-durako ... ac-2619846
STOPUT PONOVLJENA LAŽ...
Esad Duraković, intelektualac, akademik, mitoman ili patološki lažljivac
Za sarajevske mitomane činjenica i istina nisu važne. Važno je održavati mit o Bosni koju susjedne zemlje pokušavaju podijeliti, ali im to neće uspjeti jer je Bosna “hiljadugodišnja država”, koja će postojati i nakon sudnjeg dana. To da Bosna, od pada pod Osmanlije 1463., nikada kroz povijest nije bila država, a i danas je međunarodni protektorat, zahvaljujući ponajviše “bosanskim patriotima”, koji inzistiraju da međunarodni protektor nameće zakone, smjenjuje, sankcionira, ali isključivo hrvatske i srpske političare, je činjenica. No, mitomanima činjenice i onako nisu važne, kad laži njima i njihovoj publici prihvatljivije zvuče.
https://www.dnevnik.ba/teme/esad-durako ... ac-2619846
zar Alija Izetbegović nije dijelio BiH, kada je javno na bošnjačkom kongresu 1993. predlagao formiranje bošnjačke republike na prostoru kojeg je kontrolirala njegova tzv. Armija RBiH

sve rečeno, vidi se iz čije kuhinje dolazi
User avatar
BHCluster
Posts: 23302
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11970 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

S kim vi raspravljate, hdz botom koji postvlja tekstove autora koji nisu u stanju da stave svoje ime i prezime pored onoga sta napisu i to sa fake news portala. :pisnuo: Tekst napisan da bi smirivao upravo ovakve hdz botove koji ih postavljaju. Akademik Durakovic im sasuo istinu u oci a oni jedino sto znaju je pljunuti.
User avatar
Tanqueray
Posts: 706
Joined: 06/08/2020 16:57

#11971 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Tanqueray »

BHCluster wrote: 31/10/2021 19:15 S kim vi raspravljate, hdz botom koji postvlja tekstove autora koji nisu u stanju da stave svoje ime i prezime pored onoga sta napisu i to sa fake news portala. :pisnuo: Tekst napisan da bi smirivao upravo ovakve hdz botove koji ih postavljaju. Akademik Durakovic im sasuo istinu u oci a oni jedino sto znaju je pljunuti.
Image
babanovac
Posts: 1372
Joined: 26/08/2006 20:54

#11972 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by babanovac »

[media][/media]
Black swan wrote: 05/10/2021 15:56 Sto vas onda smeta hdz tomson dinamo zastave...
:mrgreen:

Aaa protiv bih je to :mrgreen:

Ok onda temeljni narode
Od suvise brige za bih nikad gore
Nikad gore? Hahhaha... Ne znam odakle si, ali ovo sad je djecija igra. Kad je dajdja dosao s linije, sa sahovnicom HVO-a na rukavu, pa ga u neko doba noci odvede vojna policija u sabirni centar... Za njim ujutro mati krene, da vidi sta se desava, malo mu hrane ponese, a ispred sabirnog centra, glavom i bradom, europski Jadranko P. sutne nogom tepsiju sa hranom i izbije je iz ruku. Ovo je lose. Ali nije najgore. Najgore se desava, kad ih dalje premjeste u Dretelj. Kad porodicnu kucu raznesu dinamitom, jer je 200 godina stara i arhitekturom ne odgovara europskom podneblju. Ostatke pokupe bagerom, odvuku kamionom... Znam, kriv je Zeljko Komsic.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#11973 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

I šta kažu, HRS podnio krivičnu prijavu protiv ŠDž zbog negiranja NAVODNIH zločina abih..... strašno ali zbilja strašno....


https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrs-pod ... /211120005
User avatar
Truba
Posts: 81192
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11974 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Od koga je dobro je
loader
Posts: 94
Joined: 23/06/2014 03:05

#11975 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by loader »

Kolinda wrote: 21/11/2021 10:58 I šta kažu, HRS podnio krivičnu prijavu protiv ŠDž zbog negiranja NAVODNIH zločina abih..... strašno ali zbilja strašno....


https://www.klix.ba/vijesti/bih/hrs-pod ... /211120005
Hebo ga onaj ko ga napravi!

Muzej u Jablanici – logor Armije BiH kroz koji je prošlo 800 Hrvata
Silos u Tarčinu – logor Armije BiH koji je postojao preko četiri godine
Športska dvorana Konjic – logor Armije BiH u kojem su Hrvati redovno zlostavljani
Četvrta osnovna škola Mostar – logor Armije BiH iz kojeg se strahote još prepričavaju
Stadion Iskra Bugojno – logor Armije BiH gdje su Hrvati ubijani
Muzička škola Zenica – logor gdje su Hrvati ubijani
KP dom Zenica – logor Armije BiH gdje su mnogi bili zlostavljani i ubijani
Stara tvrđava Travnik – Armija BiH je ovu lokaciju pretvorila u logor za Hrvate srednje Bosne
Mehurići Travnik – lokacija na kojoj je bila smještena baza mudžahedina i logor za Hrvate
Motel na Rostovu – kao i u Travniku, mjesto koje je bilo baza mudžahedina i logor za Hrvate
Gimnazija Bugojno – oni koji su upravljali ovim logorom danas rade u školi kao profesori

-
12 siječnja 1993.

Lužani (Uskoplje) – Muslimanske snage su napale hrvatsko selo Lužani i učinili pokolj nad Hrvatima, ubijeno i masakrirano 30 civila.



19 siječnja 1993.

Gusti Grab (opcina Busovača) – pripadnici ABiH masakrirali 5 staraca u dobi izmedju 70-80 godina.



26 siječnja 1993.

Dusina (Lašvanska dolina), otet je zapovjednik HVO-a, a 4 od 5 njegovih pratilaca je ubijeno. Nekoliko sela (Višnjica, Lašva, Dusina…) je etnički očišćeno, prognano je više od 3.000, a dio civila je korišten kao živi vojni štit.



23 ožujka 1993.

Orlište (Konjic) – ubijena 4 civila dobi izmedju 70-80 godina.



5 travnja 1993.

Sušanj (Zenica) – ubijeno 17 civila, mahom starijih osoba koji su ostali u selu i dočekali ABiH nakon povlačenja HVO.



8 travnja 1993.

Maljine (Travnik) – na lokalitetu Bikose strijeljano 30 zarobljenih ranjenika HVO i civila. Pri iskapanju tijela uočeno je da su u masovnoj grobnici rađeni naknadni zahvati kojima je bio cilj prikriti tragove zločina.



16 travnja 1993.

Trusina (Konjic) – između 8 i 9 sati ujutro, u napadu na selo Trusina u sat vremena ubijeno je 16 civila i 6 zarobljenih vojnika HVO-a. Pripadnici ABIH su išli od kuće do kuće i ubijali civile koje bi tamo zatekli, a od djela civila su napravili tzv. živi štit te krenuli na brdo Križ gdje su uz prijetnje da će civile ubiti, natjerali pripadnike HVO-a (seljaci koji su branili selo) na predaju te ih strijeljali.



18 travnja 1993.

Grm (Zenica) – ubijeno 6 civila. Tri starca su živa zapaljena.



24 travnja 1993.

Miletići (Travnik) – ubijeno i izmasakrirano 5 civila.



lipnja 1993.

Čukle (Travnik) – ubijeno 9 civila i 12 zarobljenih pripadnika HVO.



8 lipnja 1993.

Krpeljici (Travnik) – ubijeno 7 civila. UNPROFOR je tijela našao u selu, prebacio ih u Guču Goru i sahranio u crkvenom dvorištu.



10 lipnja 1993.

Vitez – od granate ispaljene s položaja ABiH na dječje igralište u Vitezu, poginulo je 8 djece dobi od 9 do 15 godina.



13 lipnja 1993.

Kraljeva sutjeska (Kakanj) – ubijena 4 civila i spaljene kuće.



13 lipnja 1993.

Drenovik (Kakanj) – ubijeno 17 civila žene, dijeca i starci.



13 lipnja 1993.

Slapnica (Kakanj) – ubijeno 9 civila.



16 lipnja 1993.

Busovačke Staje (Busovača) – ubijene 22 osobe iz humanitarnog konvoja (14 civila i 8 pripadnika HVO, pratilaca konvoja kroz područje Busovačke planine).



18 lipnja 1993.

Ljubinci, zaselak Jurići – 3 osobe.



28 srpnja 1993.

Doljani (Jablanica) – pri upadu pripadnika ABiH u selo, u jeku žetvenih radova pokupljeno i ubijeno 37 osoba – 8 civila i 29 vojnih obveznika, od kojih je najveći broj u trenutku upada u selo bio zatečen nenaoružan na žetvenim radovima. Oko 180 civila, mahom žena i djece korišteno je pri izvlačenju kao živi zid, da bi potom bili odvedeni i internirani u logoru u Jablanici.



Srpanj / kolovoz 1993. (točan datum nepoznat)

Bugojno – u obredima inicijacije, u svojevrsnom dance macabre (Triumfalno vitlanje sjekirom nakon upravo izvršena dekapitacije žrtava), uz mentorstvo arapskih dobrovoljaca, pripadnici ABiH masakrirali su i ubili tzv. bugojansku skupinu koju je činio 21 zatočeni pripadnik HVO, bez obzira što su svi prethodno kao ratni zarobljenici evidentirani od strane Međunarodnog crvenog križa. Primjer pravog etničkog čišćenja je općina Bugojno. Tu je prema popisu iz 1991. živjelo 15993 Hrvata (34,2%) a nakon ratnih sukoba ostalo je 1374. Ukupno je ubijeno 119 Hrvata, a ostali su pobjegli. Na stadionu NK Iskre je bilo 292 zatočenika, gdje su bili mučeni, a o 21 logorašu se ništa ne zna. Opljačkano je preko 3000 hrvatskih kuća, minirano ih je 1480 a 1070 oštećeno. U gradu su uništena sva katolička groblja.



16 kolovoza 1993.

Kiseljak (Žepče) – prilikom upada u selo ubijeno 15 civila, medju kojima je bilo i djece. Nedugo potom, nakon što su bili opkoljeni od strane HVO, pripadnici ABiH su zarobili 23 civila koja su koristili kao živi štit pri izvlačenju iz obruča HVO. 23 zarobljena civila, medju kojima ponajviše žena i djece, bili su kasnije predmetom razmjene zarobljenika izmedju 303. slavne brdske brigade ABiH i lokalnog HVO.



5 rujna 1993.

Zabilje (Vitez) – ubijeno 13 zarobljenih osoba (4 civila i vojnika HVO).



9 rujna 1993.

Grabovica (Mostar) – u dubini teritorija kojeg je kontrolirala ABiH ubijena je 32 civila, uglavnom starci, žene i djeca koji su ostali u selu i nakon što su pripadnici ABiH zauzeli selo. Šire područje sela Grabovica se nalazilo pod kontrolom pripadnika Armije BiH od 10. svibnja 1993. i u vrijeme počinjenog masakra bilo je udaljeno od svih linija dodira ili sukoba više od 35 km.



9 rujna 1993.

Vrbica – pripadnici Armije BiH ubili šest hrvatskih civila.



14 rujna 1993.

Uzdol (Prozor) – prilikom upada u selo ubijena 41 osoba (29 civila i 12 pripadnika HVO).



16 rujna 1993.

Hudutsko – pripadnici Armije BiH provalili u selo i zarobili 25 vojnika HVO-a, trojicu strpali su u logor Muzej u Jablanici, a ostale zarobljenike (22) strijeljali.



30 listopada 1993.

Vareš – prilikom osvajanja Vareša u samom je gradu ubijeno 17 civila koji se nisu htjeli povući s pripadnicima HVO-a, vjerujući da im se ne može dogoditi ništa ukoliko dođe ABiH. Istodobno u selu Borovica zapaljeno do temelja 320 obiteljskih kuća. Općina u kojoj su Hrvati bili većina etnički je gotovo potpunoma očišćena od Hrvata.



13 studenoga 1993.

Fojnica – Predsjednik predsjedništva BiH, Alija Izetbegović je nakon Bugojna posjetio pripadnike Armije BiH stacionirane u Fojnici. Tog dana su u Fojnici, u prostorijama franjevačkog samostana Duha Svetog hicima iz vatrenog oružja pripadnici zloglasne Frkine jedinice iz sastava ABIH (316.brigada) ubili: fra Nikica Miličević – župnik i gvardijan samostana te njegov zamjenik i samostanski vikar fra Leon Mato Migić. Samostan se nalazio na prostoru kojeg je kontrolirala Armija BiH.



22 prosinca 1993.

Križančevo selo (Vitez) – prilikom upada u selo ubijene 74 osobe (vojnici i civili). Za dio vojnika se pouzdano znade da su bili živi zarobljeni. [1]



9 siječnja 1994.

Buhine Kuće (Vitez) – prilikom upada u selo ubijeno 26 osoba – civila i pripadnika HVO.
Post Reply