Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11676 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

SaraFina wrote: 29/07/2021 10:12 Tugica golema. Kad ti ljudi poput Knezovića i Šušnjara predvode neku kritičku masu 😅
Šteta što nam Kukić ili Kompić ne predvode kritični masu.
Jesu li još komentatori kao predstavnici iz reda Hrvata na FTV?
I još hoćete pretplatu......... Da ne bi.
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11677 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 10:10 Radi se o osobi koja redovno kritike daje na račun"fašiste" Čovića

https://www.jabuka.tv/knezovic-pozdravi ... agog-vode/
Onaj isti Covic sto je izrabljivao nevino zatvorene civile iz konc logoru Heliodrom dok je bio drirektor u SOKO Mostar? To je taj legitimni predstavnik hrvatske politike u Bosni i Hercegovini. To je ono sto HDZ daje Hrvatima Bosne i Hercegovine kao najbolje od sebe?
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#11678 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 10:14

Šteta što nam Kukić ili Kompić ne predvode kritični masu.
Jesu li još komentatori kao predstavnici iz reda Hrvata na FTV?
I još hoćete pretplatu......... Da ne bi.
Imam jedno kontra-pitanje: ako gro hrvatskog pučanstva ne plaća tv pristojbu za državnu i entitetsku televiziju, zašto njihovi politički predstavnici žele sredstva iz državnog proračuna za njihovu privatnu televiziju?

Po kojem osnovu?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11679 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Škobo Habu wrote: 29/07/2021 10:26
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 10:14

Šteta što nam Kukić ili Kompić ne predvode kritični masu.
Jesu li još komentatori kao predstavnici iz reda Hrvata na FTV?
I još hoćete pretplatu......... Da ne bi.
Imam jedno kontra-pitanje: ako gro hrvatskog pučanstva ne plaća tv pristojbu za državnu i entitetsku televiziju, zašto njihovi politički predstavnici žele sredstva iz državnog proračuna za njihovu privatnu televiziju?

Po kojem osnovu?
Vjerojatno zato što to isto pučanstvo i puni proračun.

FTV, pa nisu Hrvati ludi da plaćaju TV u kojem se ovako radi :
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-zl ... /120304013

A nedavno su kažnjeni od strane RAK-a zbog nazivana Herceg Bosne tzv.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11680 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

BHCluster wrote: 29/07/2021 10:25
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 10:10 Radi se o osobi koja redovno kritike daje na račun"fašiste" Čovića

https://www.jabuka.tv/knezovic-pozdravi ... agog-vode/
Onaj isti Covic sto je izrabljivao nevino zatvorene civile iz konc logoru Heliodrom dok je bio drirektor u SOKO Mostar? To je taj legitimni predstavnik hrvatske politike u Bosni i Hercegovini. To je ono sto HDZ daje Hrvatima Bosne i Hercegovine kao najbolje od sebe?
Između izbora za Komšića i Čovića..... Izabrali su ovog drugog.
Zašto?ne znam. Iz istog razloga zašto su drugi izabrali Bakira a treći Dodika.
Njihova volja
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#11681 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 11:08
Vjerojatno zato što to isto pučanstvo i puni proračun.

FTV, pa nisu Hrvati ludi da plaćaju TV u kojem se ovako radi :
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-zl ... /120304013

A nedavno su kažnjeni od strane RAK-a zbog nazivana Herceg Bosne tzv.
Znači da bi opravdao svoje tvrdnje poturaš informaciju iz 2012. godine? :-)

Pune i Bošnjaci proračun, no to ne znači da moraju finansirati privatnu televiziju na kojoj ABiH nazivaju tzv. dok su jedine legalne vojne jedinice - VRS i HVO.

To što hrvatsko pučanstvo uplaćuje proračun znači da se mogu finansirati privatne televizije izvan zakonske regulative?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#11682 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by spreca »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 11:08
Škobo Habu wrote: 29/07/2021 10:26

Imam jedno kontra-pitanje: ako gro hrvatskog pučanstva ne plaća tv pristojbu za državnu i entitetsku televiziju, zašto njihovi politički predstavnici žele sredstva iz državnog proračuna za njihovu privatnu televiziju?

Po kojem osnovu?
Vjerojatno zato što to isto pučanstvo i puni proračun.

FTV, pa nisu Hrvati ludi da plaćaju TV u kojem se ovako radi :
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-zl ... /120304013

A nedavno su kažnjeni od strane RAK-a zbog nazivana Herceg Bosne tzv.
Imal sta iz 1995,ovo ti je pre svjeza novost :lol:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11683 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Škobo Habu wrote: 29/07/2021 11:13
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 11:08
Vjerojatno zato što to isto pučanstvo i puni proračun.

FTV, pa nisu Hrvati ludi da plaćaju TV u kojem se ovako radi :
https://www.klix.ba/vijesti/bih/kako-zl ... /120304013

A nedavno su kažnjeni od strane RAK-a zbog nazivana Herceg Bosne tzv.
Znači da bi opravdao svoje tvrdnje poturaš informaciju iz 2012. godine? :-)

Pune i Bošnjaci proračun, no to ne znači da moraju finansirati privatnu televiziju na kojoj ABiH nazivaju tzv. dok su jedine legalne vojne jedinice - VRS i HVO.

To što hrvatsko pučanstvo uplaćuje proračun znači da se mogu finansirati privatne televizije izvan zakonske regulative?
Nije mi poznato da se ARBiH prozivala tzv. Radi se o legalnim formacijama kao što je i HVO za čije veterane svi izdvajamo iz naših plaća.

Hrvati žele TV na svom jeziku i sa sadržajem u kojem će se, bez mržnje, moći čuti mišljenja koja se ne mogu čuti na FTV-u jer tamo uglavnom dolazi Kukić i slični koji predstavljaju 0,1 % stavova Hrvata u BiH.
Loše će biti ( a vrlo vjerojatno da hoće) ako TV HB bude glasilo jedne političke stranke.

Osobno ću izdvajati 1KM za tu televiziju ukoliko budu ono što trebaju biti.
Pametnije bi bilo da izdvajam za FTV, jer FTV2 nikom ne bi smetalo, kao što ima HRT1, 2,3,4. Dana ste dobili TV HB.
Inače, najviše gledam N1 jer su najprofesionalni u odnosu na ostale TV kaljuže u BiH
Škobo Habu
Posts: 8928
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#11684 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 11:32
Nije mi poznato da se ARBiH prozivala tzv. Radi se o legalnim formacijama kao što je i HVO za čije veterane svi izdvajamo iz naših plaća.

Hrvati žele TV na svom jeziku i sa sadržajem u kojem će se, bez mržnje, moći čuti mišljenja koja se ne mogu čuti na FTV-u jer tamo uglavnom dolazi Kukić i slični koji predstavljaju 0,1 % stavova Hrvata u BiH.
Loše će biti ( a vrlo vjerojatno da hoće) ako TV HB bude glasilo jedne političke stranke.

Osobno ću izdvajati 1KM za tu televiziju ukoliko budu ono što trebaju biti.
Pametnije bi bilo da izdvajam za FTV, jer FTV2 nikom ne bi smetalo, kao što ima HRT1, 2,3,4. Dana ste dobili TV HB.
Inače, najviše gledam N1 jer su najprofesionalni u odnosu na ostale TV kaljuže u BiH
Naravno da HDZ mediji nazivaju ABiH - takozvanom. To je opšte poznata činjenica.

Igramo se gluhih telefona.

FTV je medijski posve efemerna TV kuća u zadnjih deset godina. Po meni - posve nepotrebna. No, ako je zakonski propisano da se finasira iz budžeta ili pretplatom, onda je to zakonska obaveza.

Bošnjački porezni obveznici u RS finasiraju entitetsku televiziju koja je im ne misli ništa dobro, tako da ne možeš na tom planu tvrditi kako su samo Hrvati zakinuti za svoj kanal.

TV HB je privatna televizija i zna se ko su njeni osnivači. Sa jedne strane tražiš od Hrvata da ne plaćaju pristojbu FTV i BHT, i da istu daju u korist TV HB, a, u isto vrijeme, pokušavaš sa budžetske sise ostvariš sredstva koja ti po zakonu ne pripadaju.

Budžetskim sredstvima se ne finansiraju privatne ili stranačke tv kuće.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11685 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Škobo Habu wrote: 29/07/2021 12:52
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 11:32
Nije mi poznato da se ARBiH prozivala tzv. Radi se o legalnim formacijama kao što je i HVO za čije veterane svi izdvajamo iz naših plaća.

Hrvati žele TV na svom jeziku i sa sadržajem u kojem će se, bez mržnje, moći čuti mišljenja koja se ne mogu čuti na FTV-u jer tamo uglavnom dolazi Kukić i slični koji predstavljaju 0,1 % stavova Hrvata u BiH.
Loše će biti ( a vrlo vjerojatno da hoće) ako TV HB bude glasilo jedne političke stranke.

Osobno ću izdvajati 1KM za tu televiziju ukoliko budu ono što trebaju biti.
Pametnije bi bilo da izdvajam za FTV, jer FTV2 nikom ne bi smetalo, kao što ima HRT1, 2,3,4. Dana ste dobili TV HB.
Inače, najviše gledam N1 jer su najprofesionalni u odnosu na ostale TV kaljuže u BiH
Naravno da HDZ mediji nazivaju ABiH - takozvanom. To je opšte poznata činjenica.

Igramo se gluhih telefona.

FTV je medijski posve efemerna TV kuća u zadnjih deset godina. Po meni - posve nepotrebna. No, ako je zakonski propisano da se finasira iz budžeta ili pretplatom, onda je to zakonska obaveza.

Bošnjački porezni obveznici u RS finasiraju entitetsku televiziju koja je im ne misli ništa dobro, tako da ne možeš na tom planu tvrditi kako su samo Hrvati zakinuti za svoj kanal.

TV HB je privatna televizija i zna se ko su njeni osnivači. Sa jedne strane tražiš od Hrvata da ne plaćaju pristojbu FTV i BHT, i da istu daju u korist TV HB, a, u isto vrijeme, pokušavaš sa budžetske sise ostvariš sredstva koja ti po zakonu ne pripadaju.

Budžetskim sredstvima se ne finansiraju privatne ili stranačke tv kuće.
TV su prema Ustavu FBiH i Ustavima kantona, na nivou Kantona tj. Svaki kanton mora imati TV.
Nije mi jasno odakle FBiH.
Nek svak plaća što želi.
Ja ću osobno izdvajati 1KM za TV HB jer smatram da su Hrvati u BiH u medijskoj blokadi.
Ispostavilu se da je TV HB privatni TV bilo koje političke stranke, prestat ću plaćati
User avatar
BHCluster
Posts: 23260
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11686 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

BHCluster wrote: 28/07/2021 09:50 U šumi kod Neuma bjesni požar, Dodik ne želi dati saglasnost za pomoć, Bosnjaci krivi!
Na širem rejonu Kupresa od jučer ponovno bukti požar, Dodik ne želi dati saglasnost za pomoć, Bosnjaci krivi!
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11687 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 13:02 TV su prema Ustavu FBiH i Ustavima kantona, na nivou Kantona tj. Svaki kanton mora imati TV.
Nije mi jasno odakle FBiH.
Borjana Kristo kao predsjednica potpisala zakon. Mozda ona zna?

Da nije gluho bilo sta neustavno uradila?
Loki2k9
Posts: 1851
Joined: 26/11/2019 01:03

#11688 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Loki2k9 »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 13:02
Škobo Habu wrote: 29/07/2021 12:52

Naravno da HDZ mediji nazivaju ABiH - takozvanom. To je opšte poznata činjenica.

Igramo se gluhih telefona.

FTV je medijski posve efemerna TV kuća u zadnjih deset godina. Po meni - posve nepotrebna. No, ako je zakonski propisano da se finasira iz budžeta ili pretplatom, onda je to zakonska obaveza.

Bošnjački porezni obveznici u RS finasiraju entitetsku televiziju koja je im ne misli ništa dobro, tako da ne možeš na tom planu tvrditi kako su samo Hrvati zakinuti za svoj kanal.

TV HB je privatna televizija i zna se ko su njeni osnivači. Sa jedne strane tražiš od Hrvata da ne plaćaju pristojbu FTV i BHT, i da istu daju u korist TV HB, a, u isto vrijeme, pokušavaš sa budžetske sise ostvariš sredstva koja ti po zakonu ne pripadaju.

Budžetskim sredstvima se ne finansiraju privatne ili stranačke tv kuće.
TV su prema Ustavu FBiH i Ustavima kantona, na nivou Kantona tj. Svaki kanton mora imati TV.
Nije mi jasno odakle FBiH.
Nek svak plaća što želi.
Ja ću osobno izdvajati 1KM za TV HB jer smatram da su Hrvati u BiH u medijskoj blokadi.
Ispostavilu se da je TV HB privatni TV bilo koje političke stranke, prestat ću plaćati
Ti u startu onda nastupas iz zablude.
User avatar
House
Posts: 46560
Joined: 17/03/2010 15:36

#11689 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by House »

eno sad' majorizacija u vidu medijske blokade :roll: :lol:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11690 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

U članku 4.Ustava Federacije BiH, točka i) propisano je da u isključivu nadležnost kantona spada :

i) utvrđivanje politike u vezi sa osiguranjem radija i televizije, uključujući donošenje propisa

Kao što je u nadležnosti kantona MUP.... Isto tako imaju pravo na TV...... Nek ubiru poreze i eto TV
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11691 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:49 U članku 4.Ustava Federacije BiH, točka i) propisano je da u isključivu nadležnost kantona spada :

i) utvrđivanje politike u vezi sa osiguranjem radija i televizije, uključujući donošenje propisa

Kao što je u nadležnosti kantona MUP.... Isto tako imaju pravo na TV...... Nek ubiru poreze i eto TV
Pa puna podrska. Kantonalni porezi su npr. porez na imovinu i promet nekretnina. Neka recimo ZHK uvede porez na imovinu veci i to usmjeri u televiziju.

Trenutno se placa sa o porez na kucu ili stan koji se izdaje, ili koristi za odmor (vikendice). Fino uvesti porez za svaki kvadrat, i usmjeriti u televiziju.
Last edited by Haris.ba on 29/07/2021 18:57, edited 1 time in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11692 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Haris.ba wrote: 29/07/2021 18:54
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:49 U članku 4.Ustava Federacije BiH, točka i) propisano je da u isključivu nadležnost kantona spada :

i) utvrđivanje politike u vezi sa osiguranjem radija i televizije, uključujući donošenje propisa

Kao što je u nadležnosti kantona MUP.... Isto tako imaju pravo na TV...... Nek ubiru poreze i eto TV
Pa puna podrska. Kantonalni porezi su npr. porez na imovinu i promet nekretnina. Neka recimo ZHK uvede porez na imovinu veci i to usmjeri u televiziju.
Upravo tako. Tu se slažemo. Ukinuti FTV i nek kantoni osnivaju
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11693 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:56 Upravo tako. Tu se slažemo. Ukinuti FTV i nek kantoni osnivaju
Ne moze, Borjana potpisala zakon.

I sta je problem sada uvesti porez? Televizija radi trenutno. Zurno treba uvesti porez na imovinu radi tv. Sta se ceka?
Last edited by Haris.ba on 29/07/2021 18:59, edited 1 time in total.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11694 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Haris.ba wrote: 29/07/2021 18:57
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:56 Upravo tako. Tu se slažemo. Ukinuti FTV i nek kantoni osnivaju
Ne moze, Borjana potpisala zakon.
Nagradno pitanje za tebe:

Jaču pravnu snagu ima :
A) zakon
B) ustav
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11695 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:59
Haris.ba wrote: 29/07/2021 18:57

Ne moze, Borjana potpisala zakon.
Nagradno pitanje za tebe:

Jaču pravnu snagu ima :
A) zakon
B) ustav
Ako je Borjana prekrsila ustav, zurno je prijaviti federalnom tuzilastvu.

Ali, to ne predstavlja problem da se uvede porez na imovinu danas u kantonima za televiziju. Zurno, zurno, hitno, hitno...
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11696 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Haris.ba wrote: 29/07/2021 19:00
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 18:59

Nagradno pitanje za tebe:

Jaču pravnu snagu ima :
A) zakon
B) ustav
Ako je Borjana prekrsila ustav, zurno je prijaviti federalnom tuzilastvu.

Ali, to ne pretstavlja problem da se uvede porez na imovinu danas u kantonima za televiziju.
Baš me čudi što Bošnjaci ne spominju da se krši ustav i što nisu na ulicama zbog toga.
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11697 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

ako te pitaju wrote: 29/07/2021 19:02 Baš me čudi što Bošnjaci ne spominju da se krši ustav i što nisu na ulicama zbog toga.
Vruce je danas, i bolje je u kuci gledati federalnu.

A da prijavis Borjanu kako je prekrsila ustav ne treba ti ulica. Samo nazovi federalno tuzilastvo. Sta cekas?
Obavi svoju gradjansku duznost. Kad si mogao tabiriti ustav FBiH, nemoj da bude za dzaba.

I brzo da pucanstvo ZHK izadje na ulice i trazi uvodjenje por3za nq imovinu radi finansiranja televizije. Zurno!
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11698 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Haris.ba wrote: 29/07/2021 19:03
ako te pitaju wrote: 29/07/2021 19:02 Baš me čudi što Bošnjaci ne spominju da se krši ustav i što nisu na ulicama zbog toga.
Vruce je danas, i bolje je u kuci gledati federalnu.

A da prijavis Borjanu kako je prekrsila ustav ne treba ti ulica. Samo nazovi federalno tuzilastvo. Sta cekas?
Obavi svoju gradjansku duznost. Kad si mogao tabiriti ustav FBiH, nemoj da bude za dzaba.
Je. Lijepo je nekad gledati FTV.
Ima dobrih filmova.
Ti je plaćaj a ja ću je gledati.
Ajmo... Sad po ćelopeku u poštu da si otišao, plati 6-7 KM a ja ću češkati jaja i gledati FTV i film. AJMOOOO
User avatar
Haris.ba
Posts: 24169
Joined: 08/09/2005 20:08

#11699 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Haris.ba »

Ja placam bez problema. Nije mi problem platiti i za tebe.

Nego, kako ide uvodjenje kantonalnog poreza za tv?
Jesi prijavio Borjanu za krsenje ustava?
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11700 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

Haris.ba wrote: 29/07/2021 19:09 Ja placam bez problema. Nije mi problem platiti i za tebe.

Nego, kako ide uvodjenje kantonalnog poreza za tv?
Jesi prijavio Borjanu za krsenje ustava?
PA za TV HB smo skonatli da je opet bolje da je plaćaju institucije Federacije. Dakle, pored FTV plaćaš i TV Herceg Bosne a da i nisi skontao.

Borjana je to vjerojatno skontala.
Dakle, na kablovskoj kanal 15.TV Herceg Bosna.
Pogledaj malo, da razbiješ medijsku blokadu u svojoj glavi.
Post Reply