Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1151 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Rampage »

Novak20 wrote:Je li ovo fotomontaža ili neki novi trend u Kiseljaku ?

http://hms.ba/ratna-zastava-takozvane-a ... kiseljaka/

Image
Prije pet dana su na cijelom području općine Kiseljak osvanule zastave Armije BiH uz državnu zastavu i zastavu bošnjačkog naroda.

Zastave su postavljene ispred džamija duž cijele općine Kiseljak uz magistralnu prometnicu M5. Džamija je mjesto zajedničke molitve te mjesto klanjanja a ne mjesto promocije ratnih sukoba i nacionalne i vjerske mržnje.

Ovo je još jedna u nizu provokacija koja ima za cilj radikaliziranje stanja u Kiseljaku i skretanje pozornosti sa svega pozitivnog što se u posljednje vrijeme čini da Kiseljak bude grad primjer Središnje Bosne.
A zastave UZP-a mogu?

Doduše, UZP nije takozvani, UZP je pravi udruženi zločinački poduhvat, ponos zvaničnoj politici jednog naroda :thumbup:
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1152 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
Kakav je, da je, ovaj Ustav BiH je jedini i važeći. Po njemu se donose zakoni i po njemu radi vlast.

Možda da pokreneš apelaciju protiv lošeg prijevoda koji mijenja karakter ove državne zajednice. Čisto da se riješimo dileme.
Jedini ustav koji je vazeci je na engleskom jeziku. Kako da pokrenes apelaciju protiv necega sto nije uopste legalno? Cuj "državne zajednice". :lol:
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1153 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Rampage wrote:
A zastave UZP-a mogu?

Doduše, UZP nije takozvani, UZP je pravi udruženi zločinački poduhvat, ponos zvaničnoj politici jednog naroda :thumbup:
Mada pokušavaš, nikad ne možeš presudu šestorici ili šezdesetorici Hrvata za UZP nabiti na nos čitavom narodu koji je također stradao u ratu.

Meni je UZP i ismijavanje pravde u slučajevima stradavanja Hrvata. Lik ubije dva fratra, bude osuđen pa ga Alija Izetbegović pomiluje tri puta, a Ejup Ganić jednom, neko drugi godinama dobije gripu kad treba na sud i tako će ostati na slobodi do smrti, itd. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

http://www.dnevnik.ba/teme/kako-je-trav ... bijeno-118
Za zločine nad travničkim Hrvatima pred Haaškim Tribunalom oslobođeni su Rasim Delić, načelnik GŠ ABiH, za Bikoše, Enver Hadžihasanović, zapovjednik 3. korpusa, oslobođen je za Miletić, kamp na Orašcu, logore u Mehuriću, a Amir Kubura, zapovjednik 7. muslimanske brigade, odgovarao je samo za neopravdano pljačkanje i palež hrvatskih kuća na Ovnaku i Ćuklama. Tužiteljstvo BiH je 2016. obustavilo istragu za zločine počinjene u Gučoj Gori protiv dvojice pripadnika tzv. Armije BiH.

U presudi Haaškog tribunala u predmetu Prlić i ostali ustanovljeno je kako je HVO u Središnjoj Bosni izmislio mudžahedine kako bi preselio Hrvate Središnje Bosne u Hercegovinu.

Pred Sudom BiH za zločine nad Hrvatima Travnika odgovarao je samo pripadnik odreda El- mužahid, Abdulahim Maktouf, osuđen na tri godine zbog sudjelovanja u otmici travničkih civila.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1154 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

BHCluster wrote:
Novak20 wrote:
Kakav je, da je, ovaj Ustav BiH je jedini i važeći. Po njemu se donose zakoni i po njemu radi vlast.

Možda da pokreneš apelaciju protiv lošeg prijevoda koji mijenja karakter ove državne zajednice. Čisto da se riješimo dileme.
Jedini ustav koji je vazeci je na engleskom jeziku. Kako da pokrenes apelaciju protiv necega sto nije uopste legalno? Cuj "državne zajednice". :lol:
:thumbup:

Pardon, krivo sam se izrazio za "državnu zajednicu" - BiH je država.

Što se Ustava na engleskom tiče, ne preostaje nam ništa drugo nego da se pravimo Englezi. :D Tvoja tvrdnja da Ustav BiH nije legalan ostavlja more mogućnosti da se ustav ne poštuje. Počevši od presuda Ustavnog suda na B/H/S jeziku umjesto na engleskom pa nadalje.
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1155 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
BHCluster wrote:
Novak20 wrote:
Kakav je, da je, ovaj Ustav BiH je jedini i važeći. Po njemu se donose zakoni i po njemu radi vlast.

Možda da pokreneš apelaciju protiv lošeg prijevoda koji mijenja karakter ove državne zajednice. Čisto da se riješimo dileme.
Jedini ustav koji je vazeci je na engleskom jeziku. Kako da pokrenes apelaciju protiv necega sto nije uopste legalno? Cuj "državne zajednice". :lol:
:thumbup:

Pardon, krivo sam se izrazio za "državnu zajednicu" - BiH je država.

Što se Ustava na engleskom tiče, ne preostaje nam ništa drugo nego da se pravimo Englezi. :D Tvoja tvrdnja da Ustav BiH nije legalan ostavlja more mogućnosti da se ustav ne poštuje. Počevši od presuda Ustavnog suda na B/H/S jeziku umjesto na engleskom pa nadalje.
Ovi prijevodi Ustava na bosanski, srpskohrvatski nisu legalni nego je samo onaj na engleskom, sad sto su politicke opcije poletile i prevele to pogresno je pitanje za tuzilastvo a posto u tuzilastvu sjede stranacki poltroni nista do daljnjeg.
.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1156 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

sehohari wrote:
Novak20 wrote:Bošnjaci, Hrvati i Srbi kao konstitutivni narodi (zajedno sa drugima) i građani Bosne i Hercegovine ovĐe određuju da je Ustav Bosne i Hercegovine kako slijedi: ........................

Ne može u BiH i ne treba niko nekome nešto davati. Može se (z)dogovoriti ili oteti. A kod otimanja ne znaš kako ćeš proći. To je mali problem. :D
Evo pitanje: Kad bi ti glasao na tom referendumu, šta bi zaokružio, i zašto?
Drugo pitanje: Kako postavljavnje zastave RBiH (ili eto bošnjačku) može radikalizirati određenu grupu? I recimo da može, kako onda korištenje zastave HB (pa čak i kao de facto službena u K10 i ZHK) ne predstavlja pokušaj radikalizacije? (Nemam ništa protiv postavljanja šahovnice kao grb u područjima gdje su Hrvati većina, ali je 100% identičnost sa zastavom HZHB jednostavno za mene zlo).
I ovo treba na Ustavni sud. Suvišno je objašnjavati zašto.

Image
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1157 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Rampage »

Novak20 wrote:
Rampage wrote:
A zastave UZP-a mogu?

Doduše, UZP nije takozvani, UZP je pravi udruženi zločinački poduhvat, ponos zvaničnoj politici jednog naroda :thumbup:
Mada pokušavaš, nikad ne možeš presudu šestorici ili šezdesetorici Hrvata za UZP nabiti na nos čitavom narodu koji je također stradao u ratu.

Meni je UZP i ismijavanje pravde u slučajevima stradavanja Hrvata. Lik ubije dva fratra, bude osuđen pa ga Alija Izetbegović pomiluje tri puta, a Ejup Ganić jednom, neko drugi godinama dobije gripu kad treba na sud i tako će ostati na slobodi do smrti, itd. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

http://www.dnevnik.ba/teme/kako-je-trav ... bijeno-118
Za zločine nad travničkim Hrvatima pred Haaškim Tribunalom oslobođeni su Rasim Delić, načelnik GŠ ABiH, za Bikoše, Enver Hadžihasanović, zapovjednik 3. korpusa, oslobođen je za Miletić, kamp na Orašcu, logore u Mehuriću, a Amir Kubura, zapovjednik 7. muslimanske brigade, odgovarao je samo za neopravdano pljačkanje i palež hrvatskih kuća na Ovnaku i Ćuklama. Tužiteljstvo BiH je 2016. obustavilo istragu za zločine počinjene u Gučoj Gori protiv dvojice pripadnika tzv. Armije BiH.

U presudi Haaškog tribunala u predmetu Prlić i ostali ustanovljeno je kako je HVO u Središnjoj Bosni izmislio mudžahedine kako bi preselio Hrvate Središnje Bosne u Hercegovinu.

Pred Sudom BiH za zločine nad Hrvatima Travnika odgovarao je samo pripadnik odreda El- mužahid, Abdulahim Maktouf, osuđen na tri godine zbog sudjelovanja u otmici travničkih civila.

Pročitaj još jednom šta sam napisao - "ponos ZVANIČNOJ POLITICI". Nit' sam rekao nit' bih ikada rekao da je HDZ = Hrvati, za razliku od pojedinaca ovdje kojima je prešlo u naviku da tipkaju ne samo da je Bakir = Bošnjaci već da je Erdogan = Bošnjaci.

Nemoj, molim te, o žrtvama u Srednjoj Bosni, kad i sam znaš šta je sve HVO tu radio. Licemjerno je.

Kakogod, to ne mijenja činjenicu da vam smeta zastava RBiH dok istovremeno mašete zatavama pod kojima je provođen UZP. Pitate li se da li takve zastave smetaju Bošnjacima?

Znaš li ti koliko je Bošnjaka pobijeno na općini Kiseljak? Znaš li na kako brutalan način su pobijeni?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1158 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

tandmand wrote:
I ovo treba na Ustavni sud. Suvišno je objašnjavati zašto.

Image

Zvanični grb ŽZH je upravo taj. Kantoni imaju pravo na svoj grb, a i policija je organizovana na nivou kantona ako ne griješim.

Prema tome, zašto ovo treba na Ustavni sud ???
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1159 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Rampage »

Novak20 wrote:
Rampage wrote:
A zastave UZP-a mogu?

Doduše, UZP nije takozvani, UZP je pravi udruženi zločinački poduhvat, ponos zvaničnoj politici jednog naroda :thumbup:
Mada pokušavaš, nikad ne možeš presudu šestorici ili šezdesetorici Hrvata za UZP nabiti na nos čitavom narodu koji je također stradao u ratu.

Meni je UZP i ismijavanje pravde u slučajevima stradavanja Hrvata. Lik ubije dva fratra, bude osuđen pa ga Alija Izetbegović pomiluje tri puta, a Ejup Ganić jednom, neko drugi godinama dobije gripu kad treba na sud i tako će ostati na slobodi do smrti, itd. Kadija te tuži, kadija ti sudi.

http://www.dnevnik.ba/teme/kako-je-trav ... bijeno-118
Za zločine nad travničkim Hrvatima pred Haaškim Tribunalom oslobođeni su Rasim Delić, načelnik GŠ ABiH, za Bikoše, Enver Hadžihasanović, zapovjednik 3. korpusa, oslobođen je za Miletić, kamp na Orašcu, logore u Mehuriću, a Amir Kubura, zapovjednik 7. muslimanske brigade, odgovarao je samo za neopravdano pljačkanje i palež hrvatskih kuća na Ovnaku i Ćuklama. Tužiteljstvo BiH je 2016. obustavilo istragu za zločine počinjene u Gučoj Gori protiv dvojice pripadnika tzv. Armije BiH.

U presudi Haaškog tribunala u predmetu Prlić i ostali ustanovljeno je kako je HVO u Središnjoj Bosni izmislio mudžahedine kako bi preselio Hrvate Središnje Bosne u Hercegovinu.

Pred Sudom BiH za zločine nad Hrvatima Travnika odgovarao je samo pripadnik odreda El- mužahid, Abdulahim Maktouf, osuđen na tri godine zbog sudjelovanja u otmici travničkih civila.
Nema potrebe da kačiš linkove s ovih šovinističkih portala u koje ni ti sam ne vjeruješ.

Pogledaj bolan samo naslov za tekst, vidi se lijepo iz linka - "Travnik bosanski Vukovar" :-) Ovo izrugivanje žrtvama Vukovara?
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1160 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Novak20 wrote:
tandmand wrote:
I ovo treba na Ustavni sud. Suvišno je objašnjavati zašto.

Image

Zvanični grb ŽZH je upravo taj. Kantoni imaju pravo na svoj grb, a i policija je organizovana na nivou kantona ako ne griješim.

Prema tome, zašto ovo treba na Ustavni sud ???
Kao sto je imao Kanton 10.
Simboli kantona ne smiju predstavljati tradicije samo jednog konstitutivnog naroda, jer je to protivno osnovnoj ideji Ustava Federacije BiH. Prema tome, grb i zastava moraju izražavati pripadnost Federaciji i kantonu. To znači da moraju sadržavati i regionalne geografske karakteristike kantona (član I. 2. ).Kako su grb i zastava u čl. 8. i 9. Ustava Hercegbosanske županije koncipirani na način da su u njima izrežene tradicije samo jednog konstitutivnog naroda (Hrvata) u suprotnosti su sa Ustavom Federacije Bosne i Hercegovine.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1161 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

Novak20 wrote:
tandmand wrote:
I ovo treba na Ustavni sud. Suvišno je objašnjavati zašto.

Image

Zvanični grb ŽZH je upravo taj. Kantoni imaju pravo na svoj grb, a i policija je organizovana na nivou kantona ako ne griješim.

Prema tome, zašto ovo treba na Ustavni sud ???
Na rukavu uniforme, policijskim autima i sl. nalazi se ratno znamenje, tj. simbol tvorevine herceg-bosne čiji su čelnici osuđeni za UZP. Druga dva naroda ne mogu policiju ZHK doživljavati kao instituciju koja je na usluzi svim građanima.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1162 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Rampage wrote:
Novak20 wrote:
Pred Sudom BiH za zločine nad Hrvatima Travnika odgovarao je samo pripadnik odreda El- mužahid, Abdulahim Maktouf, osuđen na tri godine zbog sudjelovanja u otmici travničkih civila.
Pročitaj još jednom šta sam napisao - "ponos ZVANIČNOJ POLITICI". Nit' sam rekao nit' bih ikada rekao da je HDZ = Hrvati, za razliku od pojedinaca ovdje kojima je prešlo u naviku da tipkaju ne samo da je Bakir = Bošnjaci već da je Erdogan = Bošnjaci.

Nemoj, molim te, o žrtvama u Srednjoj Bosni, kad i sam znaš šta je sve HVO tu radio. Licemjerno je.

Kakogod, to ne mijenja činjenicu da vam smeta zastava RBiH dok istovremeno mašete zatavama pod kojima je provođen UZP. Pitate li se da li takve zastave smetaju Bošnjacima?

Znaš li ti koliko je Bošnjaka pobijeno na općini Kiseljak? Znaš li na kako brutalan način su pobijeni?
Pa i ja ne pišem o Bošnjacima nego o bošnjačkoj politici prema BiH Hrvatima. Stvarno se trudim da personalizujem svaku raspravu za razliku od tebe koji ćeš reći da nam smeta zastava R BiH dok mašemo zastavama UZP. Otkud znaš da mi smeta neka zastava i da mašem nekom drugom - UZP zastavom. Je li to misliš na zastavu hrvatskog naroda ???

Za zločine u Srednjoj Bosni odgovarala je masa Hrvata poslije rata. S pravom su suđeni i presuđeni najtežim kvalifikacijama zločina. Za zločine nad Hrvatima, kojih je također bilo i koji su bili brutalni, ko je odgovarao ? Ni ja ne mogu da vjerujem da je to samo Mektouf.

Prošlost bih najradije pokopao da mogu. Nije mi namjera da na ovoj temi pišem o zločinima, žrtvama i zločincima nego o bošnjačkoj politici prema BiH Hrvatima. Čisto da se čuju dvije strane.
Zašto se danas gura prst u oko Hrvatima Kiseljaka koji su zadnju godinu dana bili prozivani za provociranje matičarke, paljenje hodžinog auta, udaranje pokrivene žene, bacanja kamenja na džamiju, školu, dvoranu itd. ? Naravno da ne opravdavam loše postupke ali se imam pravo zapitati da li je danas u Kiseljaku i F BiH baš svaki problem do Hrvata ?
Nema potrebe da kačiš linkove s ovih šovinističkih portala u koje ni ti sam ne vjeruješ.
Pogledaj bolan samo naslov za tekst, vidi se lijepo iz linka - "Travnik bosanski Vukovar" :-) Ovo izrugivanje žrtvama Vukovara?
Mani se naslova, ovo sam stavio samo radi zadnjeg pasusa i konstatacije koja oslikava to Mi-Vi.

Imaš li mi preporučiti neki portal u BiH Hrvata koji nije šovinistički ?
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1163 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

tandmand wrote:
Novak20 wrote:
tandmand wrote:
I ovo treba na Ustavni sud. Suvišno je objašnjavati zašto.

Image

Zvanični grb ŽZH je upravo taj. Kantoni imaju pravo na svoj grb, a i policija je organizovana na nivou kantona ako ne griješim.

Prema tome, zašto ovo treba na Ustavni sud ???
Na rukavu uniforme, policijskim autima i sl. nalazi se ratno znamenje, tj. simbol tvorevine herceg-bosne čiji su čelnici osuđeni za UZP. Druga dva naroda ne mogu policiju ZHK doživljavati kao instituciju koja je na usluzi svim građanima.
Plus što je naziv županija neustavan. Kad će se uljudba naučiti da se kaže kanton i samo kanton?
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1164 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Point. wrote: Plus što je naziv županija neustavan. Kad će se uljudba naučiti da se kaže kanton i samo kanton?
Za početak, u znak dobre volje, mogli bi promijeniti Ustav da se kaže kanton na bosanskom ili županija na hrvatskom.

Jbg. možda je ovo opet problem prevoda sa engleskog. :D
User avatar
BHCluster
Posts: 23391
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#1165 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Hebiga županija ima i vjerske konotacije a mi smo sekularna drzava. Sto se tice kantona pa za to su glasali i hrvatski politicari.
User avatar
tandmand
Posts: 5655
Joined: 11/05/2014 11:43
Location: Radio "Sajgon"

#1166 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by tandmand »

BHCluster wrote:Hebiga županija ima i vjerske konotacije a mi smo sekularna drzava. Sto se tice kantona pa za to su glasali i hrvatski politicari.
Ima to i druge konotacije. Vidio sam veliku zidnu kartu na kojoj ne znaš gdje prestaje Hrvatska a počinje Federacija BIH, jer su županije RH i "županije" Federacije prikazane bez međudržavne granice, tako da jako liči na Banovinu.
Novak20
Posts: 13948
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#1167 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Nekako mi uhu bliže županija nego riječ kanton izvedena iz francuskog. Brkam ga sa kantun. :D

Uglavnom ovakve stvari su po meni glupe da se oko njih gubi vrijeme.
Last edited by Novak20 on 02/06/2018 08:20, edited 1 time in total.
User avatar
Point.
Posts: 27754
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#1168 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Novak20 wrote:
Point. wrote: Plus što je naziv županija neustavan. Kad će se uljudba naučiti da se kaže kanton i samo kanton?
Za početak, u znak dobre volje, mogli bi promijeniti Ustav da se kaže kanton na bosanskom ili županija na hrvatskom.

Jbg. možda je ovo opet problem prevoda sa engleskog. :D
Kao što reče kolega, riječ zupanija vuče vjerske konotacije, a BiH nije vjerska država nego sekularna. I drugo ova šahovnica je simbol jednog naroda i jedne politike koja je okarakterisana kao zločinačka a i ne zastupa druga dva konstitutivna naroda, tako da je i to neustavno. Zašto se pravimo blesavi?
User avatar
Rampage
Posts: 3196
Joined: 07/08/2013 10:56

#1169 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Rampage »

Novak20 wrote:
Rampage wrote:
Novak20 wrote:
Pred Sudom BiH za zločine nad Hrvatima Travnika odgovarao je samo pripadnik odreda El- mužahid, Abdulahim Maktouf, osuđen na tri godine zbog sudjelovanja u otmici travničkih civila.
Pročitaj još jednom šta sam napisao - "ponos ZVANIČNOJ POLITICI". Nit' sam rekao nit' bih ikada rekao da je HDZ = Hrvati, za razliku od pojedinaca ovdje kojima je prešlo u naviku da tipkaju ne samo da je Bakir = Bošnjaci već da je Erdogan = Bošnjaci.

Nemoj, molim te, o žrtvama u Srednjoj Bosni, kad i sam znaš šta je sve HVO tu radio. Licemjerno je.

Kakogod, to ne mijenja činjenicu da vam smeta zastava RBiH dok istovremeno mašete zatavama pod kojima je provođen UZP. Pitate li se da li takve zastave smetaju Bošnjacima?

Znaš li ti koliko je Bošnjaka pobijeno na općini Kiseljak? Znaš li na kako brutalan način su pobijeni?
Pa i ja ne pišem o Bošnjacima nego o bošnjačkoj politici prema BiH Hrvatima. Stvarno se trudim da personalizujem svaku raspravu za razliku od tebe koji ćeš reći da nam smeta zastava R BiH dok mašemo zastavama UZP. Otkud znaš da mi smeta neka zastava i da mašem nekom drugom - UZP zastavom. Je li to misliš na zastavu hrvatskog naroda ???

Za zločine u Srednjoj Bosni odgovarala je masa Hrvata poslije rata. S pravom su suđeni i presuđeni najtežim kvalifikacijama zločina. Za zločine nad Hrvatima, kojih je također bilo i koji su bili brutalni, ko je odgovarao ? Ni ja ne mogu da vjerujem da je to samo Mektouf.

Prošlost bih najradije pokopao da mogu. Nije mi namjera da na ovoj temi pišem o zločinima, žrtvama i zločincima nego o bošnjačkoj politici prema BiH Hrvatima. Čisto da se čuju dvije strane.
Zašto se danas gura prst u oko Hrvatima Kiseljaka koji su zadnju godinu dana bili prozivani za provociranje matičarke, paljenje hodžinog auta, udaranje pokrivene žene, bacanja kamenja na džamiju, školu, dvoranu itd. ? Naravno da ne opravdavam loše postupke ali se imam pravo zapitati da li je danas u Kiseljaku i F BiH baš svaki problem do Hrvata ?
Nema potrebe da kačiš linkove s ovih šovinističkih portala u koje ni ti sam ne vjeruješ.
Pogledaj bolan samo naslov za tekst, vidi se lijepo iz linka - "Travnik bosanski Vukovar" :-) Ovo izrugivanje žrtvama Vukovara?
Mani se naslova, ovo sam stavio samo radi zadnjeg pasusa i konstatacije koja oslikava to Mi-Vi.

Imaš li mi preporučiti neki portal u BiH Hrvata koji nije šovinistički ?
Za zločine nad Bošnjacima u Kiseljaku nije odgovarala "masa Hrvata", odgovarao je samo Firga. Najveći zločinac Como je pušten da odšeta iz zatvora.

Ja LIČNO osuđujem svaki zločin nad svakom žrtvom u agresiji na BiH, bez obzira kojem narodu pripadala. Međutim, Kiseljak je mjesto u kojem su Bošnjaci bili žrtve i tu je kraj svake priče na tu temu.

Ovdje si nabacao sve incidente kroz koje se "gura prst Hrvatima u oko" u jednu skupinu, skupinu izmišljenih incidenata. Da li na taj način želiš da izjednačiš napad na džamiju u Kiseljaku koji se zaista desio (postoje video zapisi) s paljenjem hodžinog auta koji nema veze s Hrvatima i koji je zloupotrijebljen od strane SDA iz Sarajeva u dnevnopolitičke svrhe? Nemoj to raditi.

Nisam ni rekao da je problem do Hrvata, na terenu (hvala Bogu) i nema nekih problema, ljudi gledaju kako da sastave kraj s krajem kao i u čitavoj državi.

Što se tiče konkretno zastave - pa ne možemo pričati o "ratnim zastavama", "takozvanoj Armiji BiH" i "takozvanoj RBiH" a ne pričati o zločinima, žrtvama i zločincima. A tvoj post na koji sam reagovao se upravo na to odnosio.

Svaki portal koji izmišlja neku alternativnu stvarnost i koji lažno predstavlja stvarno stanje na terenu je po meni šovinistički. Posebna je priča nazivanje zastave i armije jedne suverene i međunarodno priznate države takozvanim, ratnim i ratnohuškačkim. A to je ono što rade portali na koje se ti pozivaš.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#1170 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by seln »

Novak20 wrote:
Uglavnom ovakve stvari su po meni glupe da se oko njih gubi vrijeme.
Reci to Hrvatima. Ne znam da iko drugi toliko sere o terminologiji.
Mirza007
Posts: 2753
Joined: 02/04/2014 23:26

#1171 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Mirza007 »

Novak20 wrote:
Point. wrote: Plus što je naziv županija neustavan. Kad će se uljudba naučiti da se kaže kanton i samo kanton?
Za početak, u znak dobre volje, mogli bi promijeniti Ustav da se kaže kanton na bosanskom ili županija na hrvatskom.

Jbg. možda je ovo opet problem prevoda sa engleskog. :D
Kanton je hrvatska koliko i bosanska rijec.
User avatar
sehohari
Posts: 8296
Joined: 22/03/2018 16:37
Location: Njemačka - Hercegovina - Izvor Bosne - Srce Bosne
Grijem se na: Lož ulje
Vozim: Fijaker
Horoskop: Lav

#1172 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by sehohari »

Mirza007 wrote:
Novak20 wrote:
Point. wrote: Plus što je naziv županija neustavan. Kad će se uljudba naučiti da se kaže kanton i samo kanton?
Za početak, u znak dobre volje, mogli bi promijeniti Ustav da se kaže kanton na bosanskom ili županija na hrvatskom.

Jbg. možda je ovo opet problem prevoda sa engleskog. :D
Kanton je hrvatska koliko i bosanska rijec.
Ne znam, po mom mišljenju bi trebao biti kanton, ali hajmo bit malo iskreni: Samo zato što neki sud naredi da se ovo ili ono nekako treba zvati niko neće promijeniti svoj način izražavanja, i ako Hrvati stvarno ne žele da kažu kanton već županija to bi se trebalo poštovati i taj naziv koristiti i u službenim dokumentima. Međutim, to bi se trebalo uraditi samo ako vlasti K10 i ZHK prestanu koristiti obilježja HZHB i prestanu K10 nazivati "Hercegbosanskom županijom". Znači, trebali bi to srediti nekim "ti meni, ja tebi" principu.

Što se ovoga u Kiseljaku tiče, na to pitanje ti može samo neko odgovoriti ko je od tamo, jer niko od nas ne zna o čemu se tu tačno radi, mada bi ti reko da nikad ne možeš vjerovati medijama na ovim našim prostorima, pogotovo ovim malim.
User avatar
Alfons Kauders
Posts: 37199
Joined: 24/09/2004 13:39
Location: Glavni Stan NVZ
Contact:

#1173 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Alfons Kauders »

Zupanija je nesekularni pojam i zvuci pomalo glupo kada covjek cuje konstrukcije poput "zupan Hasan Hasanhodzic"...

Ukratko, ako se mogu nazvati zupama i zupanijama, onda po defaultu moraju biti i emirat i eparhija/metohija, da se ne zapostave druga dva konstitutivna naroda :D
vernes81
Posts: 1582
Joined: 25/04/2011 23:04

#1174 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by vernes81 »

Novak20 wrote:Nekako mi uhu bliže županija nego riječ kanton izvedena iz francuskog. Brkam ga sa kantun. :D

Uglavnom ovakve stvari su po meni glupe da se oko njih gubi vrijeme.
Koga boli ku... sta je tebi uhu blize imas presudu i cao.
Furate uzp obiljezja gdje god mozete, vartu okacite tamo gdje ce donijeti pare iz budzeta i to bude stidno.
A Bosnjo na utakmici mase i vartom i ljiljanima, a koliko znam vartu smo zajednicki usvojili.
Evo ko nadje u mjestima gdje su Hrvati vecinski ili ravnopravni da neko ima kuci vartu zastavu ja cu u po Starog Viteza okaciti sahovnicu.
Zato mojne mi supljirati molim te, lafo ti objektivan ti realan. Jarane svrbi supak od tvoje price.
User avatar
mO k3
Posts: 34082
Joined: 23/09/2009 14:16
Location: https://youtu.be/xk7QKTXQGbg

#1175 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by mO k3 »

vernes81 wrote:
Novak20 wrote:Nekako mi uhu bliže županija nego riječ kanton izvedena iz francuskog. Brkam ga sa kantun. :D

Uglavnom ovakve stvari su po meni glupe da se oko njih gubi vrijeme.
Koga boli ku... sta je tebi uhu blize imas presudu i cao.
Furate uzp obiljezja gdje god mozete, vartu okacite tamo gdje ce donijeti pare iz budzeta i to bude stidno.
A Bosnjo na utakmici mase i vartom i ljiljanima, a koliko znam vartu smo zajednicki usvojili.
Evo ko nadje u mjestima gdje su Hrvati vecinski ili ravnopravni da neko ima kuci vartu zastavu ja cu u po Starog Viteza okaciti sahovnicu.
Zato mojne mi supljirati molim te, lafo ti objektivan ti realan. Jarane svrbi supak od tvoje price.
:lol: :lol:
Post Reply