Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11201 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

512MB wrote: 25/06/2021 12:54 Legendarno šamaranje Željane na beloevropskim hodnicima Brisela :-D
al zato

svaki mjesec 20 000 marki u padje :mrgreen:
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11202 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by 512MB »

Black swan wrote: 25/06/2021 13:18
512MB wrote: 25/06/2021 12:54 Legendarno šamaranje Željane na beloevropskim hodnicima Brisela :-D
al zato

svaki mjesec 20 000 marki u padje :mrgreen:
Super, i neka je. Valja se probiti na tu poziciju :wink:
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11203 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

A predsjednik VSTV Lagumdžija osta na sastanku sa elektičarem AIDA da mu ovaj ponosni vlasnik tri diplome izdiktira protiv koga će pokrenuti disciplinske prijave.
Barnula je Gordana gdje treba.

https://avaz.ba/vijesti/bih/661712/gord ... ani-proces
Ovo je montirani proces, one koji su ovo podnijeli protiv mene bila ne bila Gordana stići će ih pravda, poručila je glavna državna tužiteljica Gordana Tadić na kraju glavne rasprave u disciplinskom postupku koji se protiv nje vodi pred Prvostepenom disciplinskom komisijom Visokog sudskog i tužilačkog vijeća BiH.

Između ostalog Tadić ustvrdila da se protiv nje vodi disciplinski postupak upravo iz razloga što Tužilaštvo BiH radi na predmetima visoke korupcije i organiziranog kriminala.

Na početku rasprave advokat tužiteljice Tadić Vlado Adamović upitao je potpredsjednicu VSTV-a Sanelu Gorušanović-Butigan dali on ima razloga da traži njeno izuzeće budući da je ona prisustvovala sastanku s direktorom OSA-e Osmanom Mehmedagićem.

Gorušanović-Butigan je potvrdila održavanje sastanka u zgradi VSTV-a, te da je isti napustila nakon što je Mehmedagić započeo priču u vezi određenih disciplinskih postupaka.

- Upozorila sam da sam članica disciplinske komisije i da ne mogu o tome uopće razgovarati. Tražila sam da se promijeni tema razgovora ili da napustim sastanak. Na kraju predsjednik VSTV-a Halil Lagumdžija je kazao da je najbolje da ja naoustim sastanak zbog eventualnih negativnih konotacija - kazala je Gorušanović-Butigan.
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11204 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by 512MB »

Black swan wrote: 25/06/2021 13:08
512MB wrote: 25/06/2021 13:03
Black swan wrote: 25/06/2021 12:59 Evropa je zabrazdula u te zelebe ns gf df i slicne lijeve stranke i ti ljudi su nerealni s tim placama


Takodjer njihova palamudjenja nisu obvezujuca
Takodjer dodo odluke visokih predstavnika odavno ne stavlja u sluzbeni glasnik
Aha i Merkelova je lijeva stranka jelTe :mrgreen:
ona baba na odlasku što mora zadovoljiti koalicione partnere?

dajte ljudi uozbiljite se
Ne znam jel vam to jasno il samo trolate, al pokazalo se da apsolutno niko u EU ne podržava Hrvatsku u ovom pitanju, čak dolaze sve veće kritike od dosadašnjih mentora Nijemaca. I vi se nadate u Dodika i koga još, možda Orbana?
Škobo Habu
Posts: 9031
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#11205 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

Novak20 wrote: 25/06/2021 11:03
:-)

Ti si očito prepametan pa ti nitko ne može prodati nikakvu priču. Ako ne štima tvojim ušima.

RH je mlada članica EU, a "katolički talibani" u njoj nisu uvijek u vlasti kao što su u BiH već trideset godina na vlasti "islamski, pravoslavni i katolički talibani".

Što je sa ciljevima ovih naših talibana ? Hoće li prije Turska u EU nego BiH ?

Svršava se na ovu Rezoluciju EU, a malo tko zna što u njoj uopće piše. Bitno je da se opet šuknulo Hrvatima i da su im odbijeni amandmani. :lol:

https://www.jabuka.tv/europski-parlamen ... li-protiv/

Hrvati RH su svoje ciljeve ostvarili. EU i NATO. Vječna veza sa Zapadom.

Za Mađarskom i Poljskom me zaboli k... i manja su mi briga od Turske, KSA, Irana, Rusa i ostalih koji lete ispod radara po BiH.
Nisam prepametan, već vrlo dobro znam o čemu se radi.

Da rezolucija nije bitna za Hrvatsku, ne bi Milanović naokolo išao i na sav glas tvrdio kako je spašavo hrvatske interese u BiH.
Na koncu - zašto toliko lobiranje od strane hrvatskih parlamentaraca, ako rezolucija nije obavezujuća?

To su sve pitanja na koja ti - vjerovatno - imaš odgovor?
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11206 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

512MB wrote: 25/06/2021 13:31 Ne znam jel vam to jasno il samo trolate, al pokazalo se da apsolutno niko u EU ne podržava Hrvatsku u ovom pitanju, čak dolaze sve veće kritike od dosadašnjih mentora Nijemaca. I vi se nadate u Dodika i koga još, možda Orbana?
jasno je meni da među novom ljevicom u eruopi ima mnogo mrzitelja hrvata

zato ste se i radovali izboru tomaševića u zagrebu
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11207 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by 512MB »

Pa naravno, evropska ljevica zastupa civilizacijske i ljudske vrijednosti. Zato smo ih i doveli na vlast.

Da nećemo Le Pen i Orbana birat?

A vi se zajedno sa Dodikom i dalje uzdajte u desnicu. Austrijske ni na vidiku. Strache još malo u prdekanu.
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11208 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Izaberite sebi nekog u predsjednitsvo umjesto sda
User avatar
512MB
Posts: 10555
Joined: 03/01/2014 22:39
Location: ¯\_(ツ)_/

#11209 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by 512MB »

Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno :wink:

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11210 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Škobo Habu wrote: 25/06/2021 13:34
Novak20 wrote: 25/06/2021 11:03
Ti si očito prepametan pa ti nitko ne može prodati nikakvu priču. Ako ne štima tvojim ušima.

RH je mlada članica EU, a "katolički talibani" u njoj nisu uvijek u vlasti kao što su u BiH već trideset godina na vlasti "islamski, pravoslavni i katolički talibani".

Što je sa ciljevima ovih naših talibana ? Hoće li prije Turska u EU nego BiH ?

Svršava se na ovu Rezoluciju EU, a malo tko zna što u njoj uopće piše. Bitno je da se opet šuknulo Hrvatima i da su im odbijeni amandmani.

https://www.jabuka.tv/europski-parlamen ... li-protiv/

Hrvati RH su svoje ciljeve ostvarili. EU i NATO. Vječna veza sa Zapadom.

Za Mađarskom i Poljskom me zaboli k... i manja su mi briga od Turske, KSA, Irana, Rusa i ostalih koji lete ispod radara po BiH.
Nisam prepametan, već vrlo dobro znam o čemu se radi.

Da rezolucija nije bitna za Hrvatsku, ne bi Milanović naokolo išao i na sav glas tvrdio kako je spašavo hrvatske interese u BiH.
Na koncu - zašto toliko lobiranje od strane hrvatskih parlamentaraca, ako rezolucija nije obavezujuća?

To su sve pitanja na koja ti - vjerovatno - imaš odgovor?
Milanović je Predsjednik RH ali i vrhovni komandant HV. Nada se da će ostati na toj funkciji još 9 godina i ako ništa iz tog razloga mu je stalo do jedinstva hrvatskog naroda kao što mu je stalo da pokaže da narod može imati puno povjerenje u njega kao komandanta za ne daj Bože.

Milanović sigurno nije "katolički taliban" niti pobornik politike HDZ, tako da mu se nema što prigovoriti što je kod NATO izlobirao privrženost DMS. Potvrdio je jedinstven stav hrvatske politike prema problemima Hrvata u BiH i to je za Hrvate dobro. Nema više mesića, a i dodrinaške ustaše su dobro ispuhali.

Ovo lobiranje - kmečanje hrvatskih EU parlamentaraca oko Rezolucije EU koju je malo tko pročitao je u istoj liniji kao i Milanovićevo samo što ovaj puta nije uspjelo. I tu je bilo važnije vidjeti tko je na čijoj strani nego hoće li amandmani biti prihvaćeni ili neće.

Sve ovo je samo pozicioniranje pred velike događaje.
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11211 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#11212 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ovo_malo_duse »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:16
512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
Jebe nam de za Bosnjaka koji god bude fikus je ionako, mi cemo se fokusirat na Hrvata on nam je bitniji.
Ima kandidata nije da nema Smucko je odradio svoje treba sad nekog malo progresivniji. Neko tipa Gradonacelnice Sarajeva samo da ima krstenicu i sve po ustavu i zakonu.Mozda Marinu povuci, hem zemsko, hem iz kamenjara hem mrzi HDZ. A onda i dom naroda jer su lokalni pokazali da Bake i Co leti a kad oni kihnu HDZ obicno povrati. :izet
User avatar
ovo_malo_duse
Posts: 2802
Joined: 01/11/2006 12:59
Location: U magazi, udji slobodno nije zatvoreno

#11213 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ovo_malo_duse »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:16
512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
Jebe nam de za Bosnjaka koji god bude fikus je ionako, mi cemo se fokusirat na Hrvata on nam je bitniji.
Ima kandidata nije da nema Smucko je odradio svoje treba sad nekog malo progresivniji. Neko tipa Gradonacelnice Sarajeva samo da ima krstenicu i sve po ustavu i zakonu.Mozda Marinu povuci, hem zemsko, hem iz kamenjara hem mrzi HDZ. A onda i dom naroda jer su lokalni pokazali da Bake i Co leti a kad oni kihnu HDZ obicno povrati.
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11214 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:16
512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
Nemoćni su i pred Srbima.

Tuga me uhvati kada vidim kako igraju oko Vučića kada donese šaku cjepiva ili kada moraju ići u Srbiju da ga prime.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#11215 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by KraljicaIzJajca »

Novak20 wrote: 25/06/2021 14:34
Black swan wrote: 25/06/2021 14:16
512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
Nemoćni su i pred Srbima.

Tuga me uhvati kada vidim kako igraju oko Vučića kada donese šaku cjepiva ili kada moraju ići u Srbiju da ga prime.
A katolici iz BiH sa HR Putovnicom ne mogu biti cjepljeni u HR ako nemaju osobnog porodičnog liječnika.

Tužno!
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11216 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

znači izraz katolici se može koristiti a smije li se većinska vjera bosnjaka koristiti kao sinonim za njih?
Škobo Habu
Posts: 9031
Joined: 19/06/2013 17:54
Location: Kod Sirogojna na sijelu.

#11217 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Škobo Habu »

Novak20 wrote: 25/06/2021 14:13

Milanović je Predsjednik RH ali i vrhovni komandant HV. Nada se da će ostati na toj funkciji još 9 godina i ako ništa iz tog razloga mu je stalo do jedinstva hrvatskog naroda kao što mu je stalo da pokaže da narod može imati puno povjerenje u njega kao komandanta za ne daj Bože.

Milanović kao hrvatska verzija Vučića!? :lol:
Milanović sigurno nije "katolički taliban" niti pobornik politike HDZ, tako da mu se nema što prigovoriti što je kod NATO izlobirao privrženost DMS. Potvrdio je jedinstven stav hrvatske politike prema problemima Hrvata u BiH i to je za Hrvate dobro. Nema više mesića, a i dodrinaške ustaše su dobro ispuhali.
Kada su u pitanju "haški uznici" - nema razlike između Milanovića i HDZ-a. Njihove ideološke razlike su vidljive samo na unutrašnjem planu. Po pitanju BiH - isti su stavovi. Niko tu ne gaji više iluzije o razlici.
Ovo lobiranje - kmečanje hrvatskih EU parlamentaraca oko Rezolucije EU koju je malo tko pročitao je u istoj liniji kao i Milanovićevo samo što ovaj puta nije uspjelo. I tu je bilo važnije vidjeti tko je na čijoj strani nego hoće li amandmani biti prihvaćeni ili neće.

Sve ovo je samo pozicioniranje pred velike događaje.
Boldano je bitno. Samo ovaj put neće moći proći ni samouprava, ni Izborni zakon po želji HDZ-a, već će se kao "europejci" morati dokazati na putu za koji tvrde da su predvodnici.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#11218 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by KraljicaIzJajca »

Black swan wrote: 25/06/2021 14:49 znači izraz katolici se može koristiti a smije li se većinska vjera bosnjaka koristiti kao sinonim za njih?
Večina su muslimani, zar ima Bošnjaka katolika i pravoslavaca, osim nekoliko političara, kojim je to opcija za političku fotelju?

Ne vidim problem da se napiše musliman iz BiH, musliman iz HR...
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11219 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Škobo Habu wrote: 25/06/2021 15:00
Novak20 wrote: 25/06/2021 14:13

Milanović je Predsjednik RH ali i vrhovni komandant HV. Nada se da će ostati na toj funkciji još 9 godina i ako ništa iz tog razloga mu je stalo do jedinstva hrvatskog naroda kao što mu je stalo da pokaže da narod može imati puno povjerenje u njega kao komandanta za ne daj Bože.

Milanović kao hrvatska verzija Vučića!? :lol:
Milanović sigurno nije "katolički taliban" niti pobornik politike HDZ, tako da mu se nema što prigovoriti što je kod NATO izlobirao privrženost DMS. Potvrdio je jedinstven stav hrvatske politike prema problemima Hrvata u BiH i to je za Hrvate dobro. Nema više mesića, a i dodrinaške ustaše su dobro ispuhali.
Kada su u pitanju "haški uznici" - nema razlike između Milanovića i HDZ-a. Njihove ideološke razlike su vidljive samo na unutrašnjem planu. Po pitanju BiH - isti su stavovi. Niko tu ne gaji više iluzije o razlici.
Ovo lobiranje - kmečanje hrvatskih EU parlamentaraca oko Rezolucije EU koju je malo tko pročitao je u istoj liniji kao i Milanovićevo samo što ovaj puta nije uspjelo. I tu je bilo važnije vidjeti tko je na čijoj strani nego hoće li amandmani biti prihvaćeni ili neće.

Sve ovo je samo pozicioniranje pred velike događaje.
Boldano je bitno. Samo ovaj put neće moći proći ni samouprava, ni Izborni zakon po želji HDZ-a, već će se kao "europejci" morati dokazati na putu za koji tvrde da su predvodnici.
Boško, najbolji su ti dani bili dok si se branio '90-ih i to od srpske vojske. Tada nisi morao puno razmišljati.

Malo je teži slučaj da napadneš mirne ljude, "europejce" i državljane dvije države koji se još jedino mogu dokazivati sebi ako to hoće.

A ne tebi, Bakiru, Komšiću i zelenim iz EU.
User avatar
BHCluster
Posts: 23412
Joined: 13/09/2007 18:41
Location: Time to get schwifty in here!
Contact:

#11220 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by BHCluster »

Image
Sto ga je pogodilo, srce moje napaceno.
KraljicaIzJajca
Posts: 3999
Joined: 02/06/2021 10:04
Location: bosansko jajčno mesto

#11221 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by KraljicaIzJajca »

Novak20 wrote: 25/06/2021 15:19

Malo je teži slučaj da napadneš mirne ljude, "europejce" i državljane dvije države koji se još jedino mogu dokazivati sebi ako to hoće.
Europejci sa Balkana. :D
Novak20
Posts: 13965
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11222 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Kako je samo Bakir pametan. Nisam znao do danas.

Čović može samo da ugasi mješalicu i pokupi kablove.

https://vijesti.ba/clanak/539108/hdz-os ... rao-covica

Politika - Ogoljena politika HDZ 'ostao na suhom': Kako je Izetbegović nadigrao Čovića

HDZ 'ostao na suhom': Kako je Izetbegović nadigrao Čovića


Iako se lider HDZ-a BiH Dragan Čović dijelu bh. javnosti često percipira kao onaj koji suvereno upravlja političkim procesima, posljednjih nešto više od godinu dana događaji su pokazali upravo suprotno.

Sve je zaokruženo političkim i diplomatskim debaklom hrvatske politike kojem smo svjedočili u institucijama Evropske unije i NATO-u.

Ispostaviće se da je ključnu političku grešku napravio potpisivanjem “Mostarskog sporazuma” sa liderom SDA Bakirom Izetbegovićem pred međunarodnim svjedocima. Iako su mnogi tada tvrdili da je Čović odnio značajnu pobjedu, a tek rijetki da se radi o trijumfu Izetbegovića, posljednje se ipak potvrdilo tačnim. Mostar je dobio izbore, a HDZ tek mamac da će u budućnosti doći do izmjene Izbornog zakona po volji ove stranke.

U međuvremenu lider HDZ-a je pokušao izvršiti dodatne pritiske na domaćoj i međunarodnoj sceni. Hrvatska se dala u nikad žešće lobiranje za Izborni zakon, a HDZ BiH je pravio pritisak na SDA porukama da je spreman za rekonstrukciju vlasti na svim nivoima sa nekim novim partnerima, koji su spremni prihvatiti princip “legitimnog predstavljanja”. S tim u vezi, HDZ je čak dobio i ministarsku poziciju u Vladi TK, u šarolikoj vladi koju predvode SDP i PDA.

U toj atmosferi Čović je zadavao i rokove, SDA je taktički prihvatala ali i odugovlačila sa razgovorima nakon kojih se ništa konkretno nije desilo. Izetbegović je vjerovatno procijenio da bi preuranjenim napuštanjem razgovora izgubio vrijeme i mogućnost za borbu protiv pandemije na ekonomskom polju, koja se sudeći po ekonomskim parametrima u Federaciji BiH ipak pokazala uspješnom. Uz to, kako je sam više puta naglasio, “nije želio odbiti prijatelje iz međunarodne zajednice”, tačnije EU i SAD, koji su u prvo vrijeme i sami insistirali na formatu razgovora HDZ-SDA.

Ono što je posebno bitno jeste da je u protekloj godini dana Izetbegović uspio u razgovorima s Čovićem predstavnicima EU i SAD nametnuti problem izmjene Ustava BiH, kao preduslova za izmjenu Izbornog zakona. To je na kraju i sam Čović, koji je to ranije jezičkim vratolomijama uporno odbijao, morao prihvatiti.

U međuvremenu, dok su trajali razgovori o izmjenama Izbornog zakona, desile su se još neke veoma bitne, suštinske stvari. Tako je lider HDZ-a zajedno sa strateškim partnerom iz Banja Luke ostavljan bez kontrole u nekim od ključnih institucija poput CIK-a i VSTV-a. Milorad Dodik je pod pritiskom bio prinuđen ukloniti ploču sa imenom Radovana Karadžića na Studentskom domu u Palama, ali i konačno provesti sudsku odluku o uklanjanju crkve iz dvorišta nane Fate Orlović u Konjević Polju. Ništa manje nije bitno i to što je odbijen združeni nasrtaj ovog dvojca na Ustavni sud BiH.

Politika HDZ-a i SNSD-a je ogoljena pred svjetskom javnošću i gurnuta u defenzivu. Na svjetsku scenu vratila se Amerika sa Joeom Bidenom, a s njim i proširene sankcije za kočničare procesa i proizvođače nestabilnost na Balkanu.

Izetbegović je uoči Rezolucije Evropskog parlamenta i Bundestaga napustio pregovore u “skraćenom format” sa HDZ-om i jasno naglasio da od pregovora ne odustaje, ali pod uvjetom da u njima učestvuju sve parlamentarne stranke. Čović je “ostao na suhom”, a povrh svega iz Evrope je stigla poruka da principi konstitutivnosti i legitimnog predstavljanja nisu ideje budućnosti, jer ni u prošlosti nisu donijele ništa dobro.

Tako je Dragan Čović potrošio i svoj posljednji adut da potpunom radikalizacijom i blokadama na svim nivoima, natjera stranu kojoj oponira da mu popustiti u većini njegovih političkih zahtjeva. Popuštanja kao što vidimo, nije bilo. Naprotiv, pozicija probosanskog bloka u posljednjih godinu je itekako ojačana.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#11223 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Novak, bivši SDPovac gone bad, nam je malo neurozan, jer očito da stavove koje zastuplja od europejaca podržava samo Orban i slična ekipica. Sad mu i zeleni EU smetaju, mora da i oni nisu legitimni.

Ajmeee.

4 more years :bih:
Milenkov buraz
Posts: 6956
Joined: 27/11/2018 13:02

#11224 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Milenkov buraz »

Novak20 wrote: 25/06/2021 14:34
Black swan wrote: 25/06/2021 14:16
512MB wrote: 25/06/2021 13:53 Izabraćemo opet Komšića, to je valjda jasno

A možda i bude boljih kandidata. Prlička bi se ubila za te funkcije, žena mlada i progresivna, a pri tom se još deklariše Hrvaticom. Legitimno do bola.
nemoj ti meni šuplje s komšićem

kojeg ćete bošnjaka iz sda ovaj put izabrati?

bakira naravno :sax:

nemoćni ste pred sda dudlate ga na skoro svim razinama vlasti
250000 članova plus obitelji zaposlenih
gradŽani donji ste u vlastitoj avliji ni komšo to ne može saprati
a tek 2026. ste donji :
Nemoćni su i pred Srbima.

Tuga me uhvati kada vidim kako igraju oko Vučića kada donese šaku cjepiva ili kada moraju ići u Srbiju da ga prime.
Ja ću samo reći igrokaz i nazočnost Čovića i veleposlanika HR na dodjeli ordena Slavku Lisici. Da imaš pameti i obraza ne bi se javljao barem 3 dana, možda zaboravmo ovu boldiranu glupost koju si izvalio i ostao živ.

https://www.dw.com/hr/%C5%A1to-su-%C4%8 ... a-47021452

A da ne pominjem onu snishodljivost prema Vučiću u Beogradu kada je Čović izajvio da će Hrvati u BiH pratiti politiku Srbije prema Kosovu. To je onaj momenat kada je Izebegović uletio sa "imam ja nešto da kažem" zato ne pravi se pametan kada si šupalj sa svih strana. O Izetbegoviću sve najgore ali ako ništa nije snishodljiv kao "najveći" Hrvat u BiH.
Last edited by Milenkov buraz on 29/06/2021 11:52, edited 1 time in total.
User avatar
Truba
Posts: 81744
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11225 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Izabirete bakira

Nema se dalje sto pricati
Post Reply