Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#9401 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hemsworth30 »

nosara wrote: 10/04/2021 13:59
Point. wrote: 10/04/2021 10:48
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Podrugivanje na prijedlog da se u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, (a sve u cilju državotvornosti, integracija, progresa, pomirenja) jezik zove bosanskohercegovački je zbilja degutantno i podlo. Kako bi se trebao zvati, bosanski? Srpski, hrvatski?
Kako, evo ti predloži naziv, a da je on vezan za državu Bosnu i Hercegovinu kao takvu?
Bosanski, naravno. Tako se zvao i prije. I u SFRJ se jezik nije zvao jugoslovenski, nego srpskohrvatski. Je li ko pitao Crnogorce, Bošnjake, Makedonce, Albance, Slovence? Nije.

Ni Amerikanci ne zovu svoj jezik američkim nego engleskim, Argentinci španskim itd. Ja ne znam ni jednog hercegovca da insistira ili da spominje hercegovački pod jezik.
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Kad se može tako svatko jednostrano nazvati kako hoće i za sebe prisvojiti nazive koje on hoće, zbog čega onda režanje na nazive Hercegbosna, Republika Srpska? Zbog čega se za neke stvari mogu uzimati dvostruka mjerila? Zbog čega je negdje normalno da se ulica zove 7.muslimanske brigade, a nije normalno da se zove Mate Bobana ili Srpskih oslobodioca? I obrnuto, naravno. Evo ja ću reći, da to niti jedno nije normalno, ako se želi ići prema budućnosti.
Naravno da će svaki narod izabrati sebi, demokratija je. Srbi su izabrali, Hrvati isto. Šta je problem da i Bošnjaci izaberu za sebe? Bošnjaci ništa nisu prisvojili, jednostavno su vratili nazad stari naziv za jezik koji je postojao prije. Mogli su i Srbi i Hrvati ali nisu. To pitaj njih.

7 muslimanska se borila da državu BiH, Mate Boban i srpski oslobodioci nisu. Tu je razlika. Iako lično nikad ne bih ulice zvao po ratnim brigadama, ali eto to je razlika. Po manjem entitetu i područjima koje kontroliše HDZ imaš nazive ulica koji nose imena nekih knezova, kraljeva, kraljica i ostalih p materina koji nemaju veze sa Bosnom i Hercegovinom.
U glavnom gradu BiH imas ulica i institucija koje nose imena nekih muslimana - nacistickih i hrvatskih (ustaskih) sluga i kerova. Na zalost imaju itekako veze s BiH, potrcali su da je ukinu i pripoje NDH.

Zivot je bombonjera. Ima svakakvih brabonjaka u kutiji. :bih:
Imena?
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9402 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Kolinda wrote: 10/04/2021 13:30
Sanjarko wrote: 10/04/2021 13:27 Iskljucit cemo Hercegovinu iz naziva domovine mozda jednog dana ako vecina naroda to htjedne. Ona je ionako u naziv dodana 1908 godine od strane AU monarhije kojoj je buna ovdje prijetila.
:lol:
Jednom ce i to pitanje doc na red za rjesenje i odgovor. 1908 godine uvalili Hercegovina u naziv domovine i drzave ove. Isto ko da bi neko Hrvatskoj i Srbiji uvalio Dalmaciju i Vojvodinu u naziv.
User avatar
Sanjarko
Posts: 23277
Joined: 17/02/2015 19:32
Location: U snu

#9403 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Sanjarko »

Hemsworth30 wrote: 10/04/2021 14:00
nosara wrote: 10/04/2021 13:59
Point. wrote: 10/04/2021 10:48
Bosanski, naravno. Tako se zvao i prije. I u SFRJ se jezik nije zvao jugoslovenski, nego srpskohrvatski. Je li ko pitao Crnogorce, Bošnjake, Makedonce, Albance, Slovence? Nije.

Ni Amerikanci ne zovu svoj jezik američkim nego engleskim, Argentinci španskim itd. Ja ne znam ni jednog hercegovca da insistira ili da spominje hercegovački pod jezik.


Naravno da će svaki narod izabrati sebi, demokratija je. Srbi su izabrali, Hrvati isto. Šta je problem da i Bošnjaci izaberu za sebe? Bošnjaci ništa nisu prisvojili, jednostavno su vratili nazad stari naziv za jezik koji je postojao prije. Mogli su i Srbi i Hrvati ali nisu. To pitaj njih.

7 muslimanska se borila da državu BiH, Mate Boban i srpski oslobodioci nisu. Tu je razlika. Iako lično nikad ne bih ulice zvao po ratnim brigadama, ali eto to je razlika. Po manjem entitetu i područjima koje kontroliše HDZ imaš nazive ulica koji nose imena nekih knezova, kraljeva, kraljica i ostalih p materina koji nemaju veze sa Bosnom i Hercegovinom.
U glavnom gradu BiH imas ulica i institucija koje nose imena nekih muslimana - nacistickih i hrvatskih (ustaskih) sluga i kerova. Na zalost imaju itekako veze s BiH, potrcali su da je ukinu i pripoje NDH.

Zivot je bombonjera. Ima svakakvih brabonjaka u kutiji. :bih:
Imena?
Ima par ulica, i uhvate se toga kao da je to siroko rasprostranjeno ko u Hrvata i Srba, i ovdje i u Hrvatskoj i Srbiji. :oops:
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#9404 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hemsworth30 »

Sanjarko wrote: 10/04/2021 14:07
Hemsworth30 wrote: 10/04/2021 14:00
nosara wrote: 10/04/2021 13:59

U glavnom gradu BiH imas ulica i institucija koje nose imena nekih muslimana - nacistickih i hrvatskih (ustaskih) sluga i kerova. Na zalost imaju itekako veze s BiH, potrcali su da je ukinu i pripoje NDH.

Zivot je bombonjera. Ima svakakvih brabonjaka u kutiji. :bih:
Imena?
Ima par ulica, i uhvate se toga kao da je to siroko rasprostranjeno ko u Hrvata i Srba, i ovdje i u Hrvatskoj i Srbiji. :oops:
I opet kažem, ne vide svoje smeće koje drastično više smrdi i besramno kvocaju Bošnjacima.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9405 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

Da su zivi, danas bi slavili 80 godina svoje lijepe drzave. Neki od njih su dali tikve u njene temelje. Par njih.

Antiantifasisti Sarajeva. :lol:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9406 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

Kolinda wrote: 10/04/2021 13:29 Oni blokirali 12 godina izbore u Mostaru, evo već 5 blokiraju presudu Ljubić, presudu koja u političkom smislu znači sve za jedan cijeli narod, uzurpiraju, otimaju, varaju a onda očekuju da hrvatska strana ispunjava tehnička pitanja tipa županija/kanton Ili bosanski/bošnjački :lol: ....kažeš Praljak, pa kreni prvo od Delića pa onda nekom nešto pričaj, kreni od Dudakovića pa djeli lekcije...ukoliko ste legalisti pokažite primjerom a ne da osuđene za zločine zapošljavate u županijske firme ili optuženike postavljate za ministre....

Treba li sprovesti sve odluke? Da treba ali nije vam ovo izlog pa da birate, ja da se pitam sve bi ih u paketu proveo....
Nećemo se tako igrati. Nisu tehnička pitanja kada županija i kanton nije jedno te isto, kao i naziv jezika jednog cijelog i dodao bih većinskog naroda u BiH. A malo je licemjerno stavljati Delića i Dudakovića u istu ravan sa Praljkom. Ubistvo 12 srpskih zarobljenika od arapskih budala nije baš bare bare sa svim zločinima za koje je Praljak osuđen. Nije baš ni jasno za kaj si se natakario za Dudakovića, upravo su on i 5 korpus zaslužni što je Hrvatska oslobodila svoje okupirane teritorije. Bi malo sutra tvoja ljubimica Kolinda ljubila šahovnicu na kninskoj tvrđavi da je 5 korpus slomljen do kraja. Malo poštovanja ne bi škodilo.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9407 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

no_sekirli wrote: 10/04/2021 13:46
Point. wrote: 10/04/2021 10:48
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Podrugivanje na prijedlog da se u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, (a sve u cilju državotvornosti, integracija, progresa, pomirenja) jezik zove bosanskohercegovački je zbilja degutantno i podlo. Kako bi se trebao zvati, bosanski? Srpski, hrvatski?
Kako, evo ti predloži naziv, a da je on vezan za državu Bosnu i Hercegovinu kao takvu?
Bosanski, naravno. Tako se zvao i prije. I u SFRJ se jezik nije zvao jugoslovenski, nego srpskohrvatski. Je li ko pitao Crnogorce, Bošnjake, Makedonce, Albance, Slovence? Nije.

Ni Amerikanci ne zovu svoj jezik američkim nego engleskim, Argentinci španskim itd. Ja ne znam ni jednog hercegovca da insistira ili da spominje hercegovački pod jezik.
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Kad se može tako svatko jednostrano nazvati kako hoće i za sebe prisvojiti nazive koje on hoće, zbog čega onda režanje na nazive Hercegbosna, Republika Srpska? Zbog čega se za neke stvari mogu uzimati dvostruka mjerila? Zbog čega je negdje normalno da se ulica zove 7.muslimanske brigade, a nije normalno da se zove Mate Bobana ili Srpskih oslobodioca? I obrnuto, naravno. Evo ja ću reći, da to niti jedno nije normalno, ako se želi ići prema budućnosti.
Naravno da će svaki narod izabrati sebi, demokratija je. Srbi su izabrali, Hrvati isto. Šta je problem da i Bošnjaci izaberu za sebe? Bošnjaci ništa nisu prisvojili, jednostavno su vratili nazad stari naziv za jezik koji je postojao prije. Mogli su i Srbi i Hrvati ali nisu. To pitaj njih.

7 muslimanska se borila da državu BiH, Mate Boban i srpski oslobodioci nisu. Tu je razlika. Iako lično nikad ne bih ulice zvao po ratnim brigadama, ali eto to je razlika. Po manjem entitetu i područjima koje kontroliše HDZ imaš nazive ulica koji nose imena nekih knezova, kraljeva, kraljica i ostalih p materina koji nemaju veze sa Bosnom i Hercegovinom.
Velikoumna zapazanja, mora se priznati.
Samo ono sto ja mislim valja i ispravno je, svi drugi su u krivu.

Zbog ovakvih egoista smo na razini gdje smo sada. Hvala ti, onaj narod vam to nikada nece zaboraviti.
Nisu to zapažanja, to su činjenice.

I drugi put. :kakoste:
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9408 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

nosara wrote: 10/04/2021 13:59
Point. wrote: 10/04/2021 10:48
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Podrugivanje na prijedlog da se u državi koja se zove Bosna i Hercegovina, (a sve u cilju državotvornosti, integracija, progresa, pomirenja) jezik zove bosanskohercegovački je zbilja degutantno i podlo. Kako bi se trebao zvati, bosanski? Srpski, hrvatski?
Kako, evo ti predloži naziv, a da je on vezan za državu Bosnu i Hercegovinu kao takvu?
Bosanski, naravno. Tako se zvao i prije. I u SFRJ se jezik nije zvao jugoslovenski, nego srpskohrvatski. Je li ko pitao Crnogorce, Bošnjake, Makedonce, Albance, Slovence? Nije.

Ni Amerikanci ne zovu svoj jezik američkim nego engleskim, Argentinci španskim itd. Ja ne znam ni jednog hercegovca da insistira ili da spominje hercegovački pod jezik.
no_sekirli wrote: 10/04/2021 08:38 Kad se može tako svatko jednostrano nazvati kako hoće i za sebe prisvojiti nazive koje on hoće, zbog čega onda režanje na nazive Hercegbosna, Republika Srpska? Zbog čega se za neke stvari mogu uzimati dvostruka mjerila? Zbog čega je negdje normalno da se ulica zove 7.muslimanske brigade, a nije normalno da se zove Mate Bobana ili Srpskih oslobodioca? I obrnuto, naravno. Evo ja ću reći, da to niti jedno nije normalno, ako se želi ići prema budućnosti.
Naravno da će svaki narod izabrati sebi, demokratija je. Srbi su izabrali, Hrvati isto. Šta je problem da i Bošnjaci izaberu za sebe? Bošnjaci ništa nisu prisvojili, jednostavno su vratili nazad stari naziv za jezik koji je postojao prije. Mogli su i Srbi i Hrvati ali nisu. To pitaj njih.

7 muslimanska se borila da državu BiH, Mate Boban i srpski oslobodioci nisu. Tu je razlika. Iako lično nikad ne bih ulice zvao po ratnim brigadama, ali eto to je razlika. Po manjem entitetu i područjima koje kontroliše HDZ imaš nazive ulica koji nose imena nekih knezova, kraljeva, kraljica i ostalih p materina koji nemaju veze sa Bosnom i Hercegovinom.
U glavnom gradu BiH imas ulica i institucija koje nose imena nekih muslimana - nacistickih i hrvatskih (ustaskih) sluga i kerova. Na zalost imaju itekako veze s BiH, potrcali su da je ukinu i pripoje NDH.

Zivot je bombonjera. Ima svakakvih brabonjaka u kutiji. :bih:
To neka ide na čast njima koji su donijeli te odluke.
User avatar
nosara
Posts: 22695
Joined: 30/03/2005 12:10
Location: Socijalistička Federativna Republika Jugoslavija

#9409 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by nosara »

... i neka stoji kako jeste.

A na cast ide i onima koji su glasali za ove koji su donijeli odluke, a i onima koji nisu, ali 30 godina ne vade glave iz supaka.
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#9410 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by visuljak »

nosara wrote: 10/04/2021 14:20 Da su zivi, danas bi slavili 80 godina svoje lijepe drzave. Neki od njih su dali tikve u njene temelje. Par njih.

Antiantifasisti Sarajeva. :lol:
Zna se gdje se danas slavi. Vjerovatno da si to propustio radi nekih obaveza.

Sarajevo je bilo i ostalo antifashisticki grad.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9411 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

Point. wrote: 10/04/2021 14:32 Velikoumna zapazanja, mora se priznati.
Samo ono sto ja mislim valja i ispravno je, svi drugi su u krivu.

Zbog ovakvih egoista smo na razini gdje smo sada. H

Nisu to zapažanja, to su činjenice.

I drugi put. :kakoste:
Ako je to ta probosanska drzavotvorna politika, onda ovdje drzave nikad nece ni biti. Nacionalisticka SDA politika ovakvim pojedincima nikada nece izici iz glave.

Samo da znate Covic i HDZ lajkaju to iz dna duse.
User avatar
Kolinda
Posts: 5443
Joined: 08/01/2015 13:24

#9412 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Kolinda »

visuljak wrote: 10/04/2021 15:19
nosara wrote: 10/04/2021 14:20 Da su zivi, danas bi slavili 80 godina svoje lijepe drzave. Neki od njih su dali tikve u njene temelje. Par njih.

Antiantifasisti Sarajeva. :lol:
Zna se gdje se danas slavi. Vjerovatno da si to propustio radi nekih obaveza.

Sarajevo je bilo i ostalo antifashisticki grad.
Što bi Skaka rekao "borili se protiv antifašizma" :mrgreen:
User avatar
visuljak
Posts: 994
Joined: 26/11/2020 14:05

#9413 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by visuljak »

Kolinda wrote: 10/04/2021 18:51

Što bi Skaka rekao "borili se protiv antifašizma" :mrgreen:
To se moglo desiti samo u tvojoj sredini. :wink:
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9414 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

Kolinda wrote: 10/04/2021 18:51
visuljak wrote: 10/04/2021 15:19
nosara wrote: 10/04/2021 14:20 Da su zivi, danas bi slavili 80 godina svoje lijepe drzave. Neki od njih su dali tikve u njene temelje. Par njih.

Antiantifasisti Sarajeva. :lol:
Zna se gdje se danas slavi. Vjerovatno da si to propustio radi nekih obaveza.

Sarajevo je bilo i ostalo antifashisticki grad.
Što bi Skaka rekao "borili se protiv antifašizma" :mrgreen:
Nemoj tako molim te. I Skaka je probosanski orijentirani anti antifasista.
Hemsworth30
Posts: 566
Joined: 29/09/2020 02:33

#9415 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Hemsworth30 »

no_sekirli wrote: 10/04/2021 19:46
Kolinda wrote: 10/04/2021 18:51
visuljak wrote: 10/04/2021 15:19

Zna se gdje se danas slavi. Vjerovatno da si to propustio radi nekih obaveza.

Sarajevo je bilo i ostalo antifashisticki grad.
Što bi Skaka rekao "borili se protiv antifašizma" :mrgreen:
Nemoj tako molim te. I Skaka je probosanski orijentirani anti antifasista.
Vjerovatno živite u ulici Ante Pavelića ali komentarišući bezazlenog Skaku ukazujete na smeće iz tuđe avlije koje vam više smrdi. Svoje, užeglije, ne osjetite.
User avatar
Point.
Posts: 27791
Joined: 28/10/2008 00:24
Location: Castra

#9416 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Point. »

no_sekirli wrote: 10/04/2021 18:10
Point. wrote: 10/04/2021 14:32 Velikoumna zapazanja, mora se priznati.
Samo ono sto ja mislim valja i ispravno je, svi drugi su u krivu.

Zbog ovakvih egoista smo na razini gdje smo sada. H

Nisu to zapažanja, to su činjenice.

I drugi put. :kakoste:
Ako je to ta probosanska drzavotvorna politika, onda ovdje drzave nikad nece ni biti. Nacionalisticka SDA politika ovakvim pojedincima nikada nece izici iz glave.

Samo da znate Covic i HDZ lajkaju to iz dna duse.
Boli me kita šta Čović Jugosloven lajka. Činjenica je da će Bošnjaci i isključivo Bošnjaci odlučivati kako da zovu sopstveni jezik. I kraj priče.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9417 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

Hemsworth30 wrote: 10/04/2021 19:58
no_sekirli wrote: 10/04/2021 19:46
Kolinda wrote: 10/04/2021 18:51

Što bi Skaka rekao "borili se protiv antifašizma" :mrgreen:
Nemoj tako molim te. I Skaka je probosanski orijentirani anti antifasista.
Vjerovatno živite u ulici Ante Pavelića ali komentarišući bezazlenog Skaku ukazujete na smeće iz tuđe avlije koje vam više smrdi. Svoje, užeglije, ne osjetite.
Sa 100%tonom sigurnoscu ti kazem da si obicni trol, koji laze i obmanjuje.
Ulica A.Pavelica ne postoji nigdje u BiH. Ali stovatelji probosanske opcije mogu sebi to i dopustiti.

Plus, da ti kazem i ovo, BiH je moja drzava koliko i tvoja, tako da nije smece u tvojoj avliji. To je i moja avlija mladicu, ja u BiH zivim i placam porez.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#9418 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LBVIEW »

User987 wrote: 10/04/2021 11:09
Cassius Longinus wrote: 10/04/2021 07:15
BHCluster wrote: 09/04/2021 16:00 Zasto je unitarna drzava problem?
Zato jer ne postoje pretpostavke za nju. Istog trenutka bi izbio nekakav polu-rat. Srbi bi se odvojili, Hrvati bi se odvojili pa bi onda Bošnjaci i građani bili unitarni na onom što bi ostalo. Možda bi H-S bili dovoljno pametni da se ne odvoje formalno-pravno nego faktički, svim vrstama neposluha, blokadom rada svih organa i sl da zamažu oči MZ, kao što uostalom Bošnjaci mažu sa "građanskom".

Što je najgluplje od svega, međ. zajednica teško da bi podržala unilaterlano prekrajanje BiH kao unitarne države gdje bi 51% Bošnjaka imalo 100% vlasti a ostali nivo općine i to ako im inžinjeringom o npr. prebivalištu i to ne maknu.

Pošto niko nema vojsku, a ni vjerujem pretjerane volje da se gine, samo bi došlo do novog nivoa disfunkcionalnosti i kretenizma uz mlaka upozorenja MZ da se "postigne dogovor". Alternativno, krenuli bi napadi na policiju i postupno krvljenje jer bi npr nekakva policijska jedinica iz Sarajeva išla zavoditi red u Prozor-Ramu i sl. Onda se osnivaju "rezervne policije, garde i TO" i naoružavaju praćkama i zračnicama, kreće šverc oružja. Divotica.
Upravo bi tako bilo. Interesantno da Bakir i još neki, vole reći da bi ukoliko Dodik krene u avanturu referenduma, izbio rat. Voli dodati kako ima dovoljno patriota koji će braniti BiH. Takve izjave su meni interesantne jer mi ukazuju u kolikoj mjeri Bakir Izetbegović potcjenjuje pamet svog naroda. Jasno je kao dan da bi u slučaju odluke RS-a o referendumu, došlo do komešanja i talasanja, ali samo kod nas Bošnjaka. Hrvati bi ostali po strani. I kako bi onda izgledala po Bakiru odbrana? Ukoliko bi došlo do rata, to bi bio srpsko-bošnjački rat. Koje bi ga vojske vodile? Nepostojeća bošnjačka vojska bi imala zadatak da zauzme Banja Luku? Neću dalje, jer mislim da je svakom prosječne pameti jasno da bi se ustvari sve odvijalo kako je i opisano u citiranom komentaru gore iznad. Dodik se neće odlučiti na referendum zbog straha od reakcije OHR-a i MZ, Amerike itd. Znači, ne zbog straha od bošnjačke vojne intervencije jer bi i on i tzv. velikosrpska opcija priželjkivala da se upravo to desi. To bi bio potpuni kraj BiH. Mi se nalazimo u fazi kada svaka strana nešto čeka i ne želi popustiti. Ali, vrijeme radi protiv BiH i protiv Bošnjaka. Kada sam sa Grbavice u ratu, spasavajući glavu pobjegao na drugu obalu, bio sam iznenađen stanjem na slobodnoj teritoriji. Očekivao sam opštu mobilizaciju svega u odbrani, zavodjenja reda, konkretni patritizama itd. Bio sam razočaran. Pored momaka koji su ginuli i bili spremni ginuti, vidio sam da se priličan broj nastoji sakriti, dobiti papir o radnoj obavezi itd. Dobro, to je i bilo normalno. Ali, nije normalno da se toliko pričalo o stanovima koji su napušteni, o markama, o upražnjenim šefovskim mjestima u firmama. Bilo je malo tragikomično. Mladićeva vojska na Grbavici i na okolnim brdima, a dole se neko nastoji useliti u peterosobni stan na Breki ili Ciglanama. Ovo iz rata pominjem zbog sadašnje situacije. Bošnjački političari se bave medjusobnim podmetanjima i foteljima, obični ljudi koji mogu lickaju svoje drage vikendice, dižu se krediti za skupa auta. A BiH tone sve dublje.
Cudo kako za nik nisi uzeo kakvo muslimansko ime. :D
Uzalud se trudis, "mirnog razdruzivanja" biti nece, kao sto ga nikad i nigdje nije bilo. Genocidom stvoriti entitet, pa se razdruzivati, nece moci.
User avatar
LBVIEW
Posts: 9241
Joined: 01/04/2010 22:35

#9419 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by LBVIEW »

Point. wrote: 10/04/2021 20:18
no_sekirli wrote: 10/04/2021 18:10
Point. wrote: 10/04/2021 14:32 Velikoumna zapazanja, mora se priznati.
Samo ono sto ja mislim valja i ispravno je, svi drugi su u krivu.

Zbog ovakvih egoista smo na razini gdje smo sada. H

Nisu to zapažanja, to su činjenice.

I drugi put. :kakoste:
Ako je to ta probosanska drzavotvorna politika, onda ovdje drzave nikad nece ni biti. Nacionalisticka SDA politika ovakvim pojedincima nikada nece izici iz glave.

Samo da znate Covic i HDZ lajkaju to iz dna duse.
Boli me kita šta Čović Jugosloven lajka. Činjenica je da će Bošnjaci i isključivo Bošnjaci odlučivati kako da zovu sopstveni jezik. I kraj priče.
Lafo alergican na "torove", a podrzava srpsko/hrvatsko negiranje bosanskog jezika
Last edited by LBVIEW on 10/04/2021 23:02, edited 1 time in total.
User avatar
Dozer
Posts: 28401
Joined: 19/09/2008 10:14
Location: Zemlja maloumne ENV matrice...

#9420 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Dozer »

Cassius Longinus wrote: 09/04/2021 15:41 Dobro i kako bi ti uredio BiH? Je možda "građanski"? Oćereć da SDA sa "građanskim" partnerima ima vlast, a ostali na nivou općina šta uvate uvate. Vi bi unitarno i tu je ključ svih problema.
Onako kako je uredjena svaka normalna, moderna, demokratska i multietnicka drzava na svijetu - gradjanski.
Pri tome, zabranio bih djelovanje prvo SDA, HDZ i SNSD, a onda i svih njihovih satelita, tj. bilo koje stranke koja je djelovala etno-nacionalisticki tokom proteklih 30 godina.
1 covjek - 1 glas, sto je standard u modernom i civilizovanom demokratskom svijetu.
1 predsjednik.
1 vlada.

A za Bosnjake, BH Hrvate i BH Srbe, kao kategorije bitne za bilo sta - zivo mi se jebe.
Svako je sam sebi ono sto jeste u etno-vjerskom smislu, ali to niti moze, niti smije da mu daje bilo kakva veca prava u odnosu na bilo koga drugog.

Jbt, na planeti ne postoji drzava s ovako imbecilnim uredjenjem kao BiH.... A sve su multietnicke kao i BiH.

Problem ovdje je u vasim zadojenim etno-nacionalistickim plemenskim mozgovima....
cimara
Posts: 614
Joined: 02/08/2020 01:18

#9421 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by cimara »

HDZ i sve one koji ih podržavaju treba gledati kao naciste i teroriste.Zamislite da je Tito krenuo 45 relaksirati odnose sa kvislinzima...
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9422 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

Point. wrote: 10/04/2021 20:18
no_sekirli wrote: 10/04/2021 18:10
Point. wrote: 10/04/2021 14:32 Velikoumna zapazanja, mora se priznati.
Samo ono sto ja mislim valja i ispravno je, svi drugi su u krivu.

Zbog ovakvih egoista smo na razini gdje smo sada. H

Nisu to zapažanja, to su činjenice.

I drugi put. :kakoste:
Ako je to ta probosanska drzavotvorna politika, onda ovdje drzave nikad nece ni biti. Nacionalisticka SDA politika ovakvim pojedincima nikada nece izici iz glave.

Samo da znate Covic i HDZ lajkaju to iz dna duse.
Boli me kita šta Čović Jugosloven lajka. Činjenica je da će Bošnjaci i isključivo Bošnjaci odlučivati kako da zovu sopstveni jezik. I kraj priče.
Nikakav problem bolan, neka Bosnjaci sebi prisvajaju sta god hoce. Neka zovu stvari kako god oni hoce.
Ali je problem taj sto Bosnjaci sebi daju za pravo taj luksuz, ali se onda bune sto dio stanovnika BiH svoj teritorij zove Hercegbosna, ili Republika Srpska ili Prdimahovina.

Zamisli konstrukcije, "probosanske snage" koje cine 99% Bosnjaci, pricaju bosanskim jezikom a glavni cilj tih snaga je gradjanska drzava koja se zove Bosna i Hercegovina.
I te iste probosanske snage nemaju nikakav problem sa nazivom ulice i vojne formacije 7. Muslimanska brigada, koja je dobila naziv po narodu koji fakticki ne postoji od sijela 1993., gdje se sastalo 300 i nesto ljudi, i odlucilo nesto u ime milionskog naroda.
Za ove probosanske snage su ideje Tudjmana, Slobe, Karadzica, Kordica, Imamovica i slicnih idiota prava kamilica.
Last edited by no_sekirli on 10/04/2021 20:47, edited 1 time in total.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9423 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

no_sekirli wrote: 10/04/2021 20:43
Point. wrote: 10/04/2021 20:18
no_sekirli wrote: 10/04/2021 18:10

Ako je to ta probosanska drzavotvorna politika, onda ovdje drzave nikad nece ni biti. Nacionalisticka SDA politika ovakvim pojedincima nikada nece izici iz glave.

Samo da znate Covic i HDZ lajkaju to iz dna duse.
Boli me kita šta Čović Jugosloven lajka. Činjenica je da će Bošnjaci i isključivo Bošnjaci odlučivati kako da zovu sopstveni jezik. I kraj priče.
Nikakav problem bolan, neka Bosnjaci sebi prisvajaju sta god hoce. Neka zovu stvari kako god oni hoce.
Ali je problem taj sto Bosnjaci sebi daju za pravo taj luksuz, ali se onda bune sto dio stanovnika BiH svoj teritorij zove Hercegbosna, ili Republika Srpska ili Prdimahovina.

Zamisli konstrukcije, "probosanske snage" koje cine 99% Bosnjaci, pricaju bosanskim jezikom a glavni cilj tih snaga je gradjanska drzava koja se zove Bosna i Hercegovina.
I te iste probosanske snage nemaju nikakav problem sa nazivom ulice i vojne formacije 7. Muslimanska brigada, koja je dobila naziv po narodu koji fakticki ne postoji od sijela 1993., gdje se sastalo 300 i nesto ljudi, i odlucilo nesto u ime milionskog naroda.
Za ove probosanske snage su ideje Tudjmana, Slobe, Karadzica, Kordica, Imamovica i slicnih idiota prava kamilica.
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9424 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

...
User avatar
no_sekirli
Posts: 4336
Joined: 02/10/2013 18:36

#9425 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by no_sekirli »

...
Post Reply