Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post Reply
Boar
Posts: 23
Joined: 11/08/2021 17:53

#11901 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Boar »

+Željko Komšić ima nešto hrvatsko u sebi, hrvatski geler iz Lašvanske doline dok je se tzv Armija BiH nakon sporazuma sa Krajišnikom izvlačiča iz Sarajeva zbog agresije na srednju Bosnu.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11902 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bloo »

Boar wrote: 14/08/2021 19:54 +Željko Komšić ima nešto hrvatsko u sebi, hrvatski geler iz Lašvanske doline dok je se tzv Armija BiH nakon sporazuma sa Krajišnikom izvlačiča iz Sarajeva zbog agresije na srednju Bosnu.
Trajni.
Dosta i tebe.
Seawolf
Posts: 7535
Joined: 14/06/2012 22:59

#11903 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Seawolf »

Bloo wrote: 14/08/2021 19:49
Seawolf wrote: 14/08/2021 17:59
Demokratski princip "jedan čovjek - jedan glas" i biranje jednog predsjednika države u dva kruga, kakav postoji u većini evropskih republika, jeste odličan i pravičan, no zapitaj se kakav bi rezultat izbora taj princip dao u našem društvu.

Tvoje razmišljanje je sasvim O.K, ali mi nikako nije jasno da osoba poput tebe ne shvata da ste ti i tebi slični velika manjina u našem društvu i da je utjecaj ljudi poput tebe na rezultate izbora nikakav. Čak i na kantonalnom nivou, a da ne kažem na višim nivoima.

Nekada, pred koju deceniju je postojala nada da će utjecaj ljudi poput tebe na rezultate izbora rasti, međutim, biološki procesi, iseljavanje mlade inteligencije "trbuhom za kruhom" i opšta letargija, doveli su do ovoga što imamo danas i što ćemo u još izraženijoj mjeri imati na svim budućim izborima.

Dakle, zapitaj se koji bi bio rezultat izbora organizovanih na principu "jedan čovjek - jedan glas" i biranje jednog predsjednika države. Svjesna si, nadam se, da bi to zacementiralo status da samo jedna stranka daje predsjednika države za sve izbore koji bi bili organizovani po tom principu. A to nije stranka iz koje bi ti voljela da bude predsjednik države u kojoj živiš.

Ili još gore: zamisli da se nađeš u situaciji da u drugom krugu izbora ispred tebe stoji birački listić sa samo dva imena: Bakir Izetbegović i Milorad Dodik.

Je l' da da je ovako ipak bolje kako imamo sada, pa da možeš zaokružiti (barem ako si stanovnik Federacije BiH) nekoga ko ti se stvarno dopada i za koga bi voljela da bude u Predsjedništvu države, pa makar i šanse za ulazak takvoga u Predsjedništvo budu minimalne?
Naravno da shvatamo. Ali necu se odreci svojih uvjerenja, zato sto sam manjina. :) Yann Tiersen i njegova pjesma Les toujours tristes mi pada na pamet.

To i nije lose. Onda bismo znali barem na cemu smo. Da vecina glasa za SDA. Kod Srba barem nemas laznog moralisanja da ne glasaju za Dodika ili nekog drugog nacionalistu.
I mislim da mozda i treba tako. Da etnonacionalisti budu jedino i iskljucivo na vlasti. Da unistavaju sve sto je preostalo. Da se normalna raja iseli i da ostanu oni koji baš nikako ne mogu, oni uhljebljeni, penzioneri, djeca...I da se država raspada sve više, jer uskoro neće biti moguće isplaćivati penzije,plate glomaznoj administraciji, namjestati tendere...i valjda tek onda ce mozda nastupiti ocaj toliko veliki, da egzistencijalni strah nadvlada "ugrozene nacionalne interese" i da turbo folk napokon bude viden onakvim kakav jeste.
Tri zla versus jedno zlo.
Smatram da jedino kroz "dešavanje naroda" može nešto da se promijeni. Krvavi ustanak, krvava revolucija.
Iskreno, ne znam.
Mozda atomska.
Nisam niti malo sretan zbog tvoga ovakvog odgovora.

I da, dešavanje kojeg od naroda?
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11904 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bloo »

Seawolf wrote: 14/08/2021 20:04 Nisam niti malo sretan zbog tvoga ovakvog odgovora.

I da, dešavanje kojeg od naroda?
Bosanskohercegovačkog :mrgreen:
Znas ono kao u bajci, etnije skontaju da su narod i podignu bunu.
:mrgreen:
Nego, možda je bolje da nađem boljeg dilera.
Emiremir33
Posts: 2075
Joined: 16/12/2019 13:12

#11905 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Emiremir33 »

Bloo wrote: 14/08/2021 20:07
Seawolf wrote: 14/08/2021 20:04 Nisam niti malo sretan zbog tvoga ovakvog odgovora.

I da, dešavanje kojeg od naroda?
Bosanskohercegovačkog :mrgreen:
Znas ono kao u bajci, etnije skontaju da su narod i podignu bunu.
:mrgreen:
Nego, možda je bolje da nađem boljeg dilera.
Pa Plavušo od kad je u BiH taj etno nacionalizam prije dolaska Austrougara se vuče,pa u Austrougarskoj,Kraljevini SHS ,Kraljevini Jugislaviji pa i u doba Socijalističke Jugoslavije po periferiji znalo se čije je čije selo....
Urbani dijelovi nisu gledali na etnije i podijele...
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11906 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bloo »

Emiremir33 wrote: 14/08/2021 20:25
Bloo wrote: 14/08/2021 20:07

Bosanskohercegovačkog :mrgreen:
Znas ono kao u bajci, etnije skontaju da su narod i podignu bunu.
:mrgreen:
Nego, možda je bolje da nađem boljeg dilera.
Pa Plavušo od kad je u BiH taj etno nacionalizam prije dolaska Austrougara se vuče,pa u Austrougarskoj,Kraljevini SHS ,Kraljevini Jugislaviji pa i u doba Socijalističke Jugoslavije po periferiji znalo se čije je čije selo....
Urbani dijelovi nisu gledali na etnije i podijele...
Pa kazem ti...atomska.
saimidin
Posts: 2753
Joined: 20/05/2011 17:53

#11907 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by saimidin »

Au bas atomska

Ma hajte molim vas

Nije sve tako crno, ima ovdje I sivila
:bih:

Nego kakva je/treba biti bosnjacka politika prema hrvatima :?
User avatar
Truba
Posts: 81194
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#11908 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Truba »

Sad vise ne treba biti nikakva

Nastavite ko i do sada il kako zelite
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11909 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by p206 »

@Bloo
ko što uvaženi kolega iznad reče sad je i svejdno kakva je, pa mogli bi ovu temu svakako i zaključati ako se slažeš?

naslov je od početka tendenciozan i navodi na svađu pripadnika dva naroda

dva naroda za koje je neko pametniji od oba odlučio da im je najbolje da žive u jednoj kući jer bi ih oni preko Drine rado vidjeli u Jadranskom moru. Samo su dovoljno glupi da to zaborave.
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#11910 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Login77777 »

Treba otvoriti temu „politika bh. Hrvata prema Bosnjacima“. Nije da nema materijala za to. :bih:
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11911 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

p206 wrote: 14/08/2021 23:20 @Bloo
ko što uvaženi kolega iznad reče sad je i svejdno kakva je, pa mogli bi ovu temu svakako i zaključati ako se slažeš?

naslov je od početka tendenciozan i navodi na svađu pripadnika dva naroda

dva naroda za koje je neko pametniji od oba odlučio da im je najbolje da žive u jednoj kući jer bi ih oni preko Drine rado vidjeli u Jadranskom moru. Samo su dovoljno glupi da to zaborave.
:lol:

Ima forum i gorih tema ali u principu sve je do forumaša i njihovog shvatanja politike, demokracije, kulture dijaloga, diskusije, kućnog odgoja, slobode govora i pravila foruma.

Sto puta je gora tema o bojkotu hrvatskih roba i proizvoda, a nešto ne znam da si se bunio za tu i druge teme bombastičnih naslova g-đice Serafine.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11912 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 14/08/2021 23:25 Treba otvoriti temu „politika bh. Hrvata prema Bosnjacima“. Nije da nema materijala za to. :bih:
:thumbup:
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11913 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bloo »

p206 wrote: 14/08/2021 23:20 @Bloo
ko što uvaženi kolega iznad reče sad je i svejdno kakva je, pa mogli bi ovu temu svakako i zaključati ako se slažeš?

naslov je od početka tendenciozan i navodi na svađu pripadnika dva naroda

dva naroda za koje je neko pametniji od oba odlučio da im je najbolje da žive u jednoj kući jer bi ih oni preko Drine rado vidjeli u Jadranskom moru. Samo su dovoljno glupi da to zaborave.
Slatko.

Ne.
User avatar
Login77777
Posts: 8549
Joined: 18/05/2021 09:11

#11914 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Login77777 »

Novak20 wrote: 14/08/2021 23:31
Login77777 wrote: 14/08/2021 23:25 Treba otvoriti temu „politika bh. Hrvata prema Bosnjacima“. Nije da nema materijala za to. :bih:
:thumbup:
Hajde Novace ti si na redu. :thumbup:
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11915 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

spreca wrote: 14/08/2021 19:28
ako te pitaju wrote: 14/08/2021 17:39
Iskreno....nisam ga gledao niti ga gledam. Upoznat sam sa stavovima Željka Komšića i Bakira Izetbegović, pa mislim da bi gubio vrijeme da na gledanju Ive Komšića, bez obzira o kakvoj se demagogiji radi.
Čitao sam njegove ranije izjave i poznati su mi njegovi stavovi.
Uglavnom, prebacim kad ga vidim na TV,al ga ne smatram neprijateljem.
Iz Haga je u Sarajevsku vijecnicu prenesena elektrona arhiva Haskog suda,covjek iz te arhive uzima i slaze dokumente za pojedine periode rata u BiH, bolje bi ti bilo da pogledas jer ne iznosi nikakve stavove i svoje tvrdnje nego samo dokumenti i transkripti sa sudjenja,pogledaj,zasto da vjerujes samo u jednu istinu koja ti je nametnuta od djetinstva i koja je uglavnom zasnovana mitovima,pogledaj i nauci nove stvari iz prosle istorije,mislis da ja vjerujem Bakiru i SDA ,pa nisam glup da vjerujem najvecim lopovima
Bio sam svjedok dešavanja u periodu 1992 - 1995 i ne treba mi nikakva dokumentacija Haškog suda. Većinu sudskih odluka tog suda sam pročitao.
Polazim da sve odluke sudske treba poštivati.
Povijest čitam iz relevantnih izvora.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11916 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

Login77777 wrote: 14/08/2021 23:40
Novak20 wrote: 14/08/2021 23:31

:thumbup:
Hajde Novace ti si na redu. :thumbup:
Zašto baš ja ?

Ali nije ni to problem. Mogu se staviti u svačiju kožu.

Kada budem raspoložen da napišem uvod otvorit ću tu ili preimenovati drugu temu.
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11917 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

spreca wrote: 14/08/2021 19:39
Boar wrote: 14/08/2021 18:14

Komšić je smiješan, pogotovo što tvrdi da je Oluja stvorila Srpsku.
Podsjeća me na Jacka s bosanske historije, taj je iz Krajine. Šteta što nismo krenuli u Oluju 2 mjeseca iza.
Pogotovo što smo širili tu vašu kasabu od Sarajeva našim teritorijem koji smo zauzeli mijenjanjem, to je najveća sramota u povijesti koju ćemo ispraviti.
Krivousti i Zlobo su po dogovoru iz Hr prenijeli rat u BiH s ciljem podjele na dva dijela,o tome i Komsic pise i prica samo sto zadojeni u svoje lazi nikome nista ne vjeruju,BiH je 4 godine krvarila dok je Hr nam oduzimala oruzje koje su nam donirali drugi iz svijeta a tako je bilo i sa humanitarnom,vec sam rekao postoje razne vrste sljepoce,HVO i HV su vodile borbe protiv ABIH kad smo bili sa cetnicima u najzescim borbama
Dobro se sjećam kada su 1991 godine dolazili rezervisti u BIH, odnosno u Mostar, kako su se zauzimala strateška mjesta.
Napad na Ravno i izjava "nije to naš rat".
Činjenica je da su se Hrvati u BiH još 1991 počeli spremati za rat. Ravno..... Kupres..... bilo je očito.
Činjenica je da Bošnjaci su naivno vjerovali da do rata neće doći, organizirali su se koncerti za Yuhoslaviju pred početak rata.
Zatim barikade u Sarajevu, Arkan u Bijeljini Foči.....
100-tine tisuća BiH izbjeglica primjljenih u Dalmaciji.
Preko Hrvatske i HV(O) ste i dobivali oružje sve do 1993 godine do izbijanja nesretnog rata između HVO i ARBiH.
Koja bi to vojska dozvolila da se preko njih donira oružje tada protivničkoj vojsci? Logika?

Slobo i Franjo nisu prenijeli rat u BiH. Bilo je logično da će doći do rata 1991 godine.
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#11918 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by bingov buraz »

To nije naš rat je rečenica da se Bošnjaci ne odazovu mobilizaciji u JNA i odlasku na Vukovar i nema nikakve veze sa selom Ravno.

Vjerujem da to znaju i ovi što se maliciozno svako malo pozivaju na tu izjavu ali ne odustaju.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11919 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by p206 »

Novak20 wrote: 14/08/2021 23:30
p206 wrote: 14/08/2021 23:20 @Bloo
ko što uvaženi kolega iznad reče sad je i svejdno kakva je, pa mogli bi ovu temu svakako i zaključati ako se slažeš?

naslov je od početka tendenciozan i navodi na svađu pripadnika dva naroda

dva naroda za koje je neko pametniji od oba odlučio da im je najbolje da žive u jednoj kući jer bi ih oni preko Drine rado vidjeli u Jadranskom moru. Samo su dovoljno glupi da to zaborave.
:lol:

Ima forum i gorih tema ali u principu sve je do forumaša i njihovog shvatanja politike, demokracije, kulture dijaloga, diskusije, kućnog odgoja, slobode govora i pravila foruma.

Sto puta je gora tema o bojkotu hrvatskih roba i proizvoda, a nešto ne znam da si se bunio za tu i druge teme bombastičnih naslova g-đice Serafine.
Ima gorih tema, ali ja se uvijek poredim sa boljim a ne gorim.
Vidim smiješno ti što se Hrvati i Bošnjaci "kolju" po forumu lijepo Bogami.Dodaj još benzina.
User avatar
p206
Posts: 7944
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Medžika Džonsona br. 72

#11920 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by p206 »

Bloo wrote: 14/08/2021 23:34
p206 wrote: 14/08/2021 23:20 @Bloo
ko što uvaženi kolega iznad reče sad je i svejdno kakva je, pa mogli bi ovu temu svakako i zaključati ako se slažeš?

naslov je od početka tendenciozan i navodi na svađu pripadnika dva naroda

dva naroda za koje je neko pametniji od oba odlučio da im je najbolje da žive u jednoj kući jer bi ih oni preko Drine rado vidjeli u Jadranskom moru. Samo su dovoljno glupi da to zaborave.
Slatko.

Ne.
haj ćao
User avatar
ako te pitaju
Posts: 2342
Joined: 18/07/2018 10:31

#11921 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by ako te pitaju »

bingov buraz wrote: 15/08/2021 00:14 To nije naš rat je rečenica da se Bošnjaci ne odazovu mobilizaciji u JNA i odlasku na Vukovar i nema nikakve veze sa selom Ravno.

Vjerujem da to znaju i ovi što se maliciozno svako malo pozivaju na tu izjavu ali ne odustaju.
Da, i da se ne odazovu obrani BiH ako se napadni mjesta gdje si Hrvati u BiH nastanjeni

https://youtu.be/fRAUoqx4tQw

Biti neutralan.... Dok tenkovi ulaze i rezervisti se namještaju po brdima oko Mostara i po Kupresu.
Novak20
Posts: 13929
Joined: 11/02/2014 18:55
Location: Taboo(t) teme i brisani postovi

#11922 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Novak20 »

p206 wrote: 15/08/2021 00:17
Ima gorih tema, ali ja se uvijek poredim sa boljim a ne gorim.
Vidim smiješno ti što se Hrvati i Bošnjaci "kolju" po forumu lijepo Bogami.Dodaj još benzina.
Onda ti otvori bolju temu na kojoj će svi složno pjevati jednu pjesmu. Sumnjam da će biti na ovom podforumu - Politika.

Jedino mi je smiješno što mnogi ne mogu "progutati" da svi imaju pravo da misle i da pišu, kao i pravo da odgovaraju izvan mainstreama.

Ne znam da sam svojim ponašanjem na forumu dodavao benzina ali me ne čudi što mnoge nerviram jer ne pjevam u horu.
vernes81
Posts: 1564
Joined: 25/04/2011 23:04

#11923 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by vernes81 »

ako te pitaju wrote: 15/08/2021 00:30
bingov buraz wrote: 15/08/2021 00:14 To nije naš rat je rečenica da se Bošnjaci ne odazovu mobilizaciji u JNA i odlasku na Vukovar i nema nikakve veze sa selom Ravno.

Vjerujem da to znaju i ovi što se maliciozno svako malo pozivaju na tu izjavu ali ne odustaju.
Da, i da se ne odazovu obrani BiH ako se napadni mjesta gdje si Hrvati u BiH nastanjeni

https://youtu.be/fRAUoqx4tQw

Biti neutralan.... Dok tenkovi ulaze i rezervisti se namještaju po brdima oko Mostara i po Kupresu.
Vidi se da si dobro informisan o ratnim desavanjima. De nam malo pricaj kako je prosao ovaj piknik na Vlasicu posto ste se vi dobro spremili za rat.
User avatar
Bloo
Globalna šefica
Posts: 50325
Joined: 16/01/2008 23:03
Location: Korriban

#11924 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by Bloo »

vernes81 wrote: 15/08/2021 02:09
ako te pitaju wrote: 15/08/2021 00:30
Da, i da se ne odazovu obrani BiH ako se napadni mjesta gdje si Hrvati u BiH nastanjeni

https://youtu.be/fRAUoqx4tQw

Biti neutralan.... Dok tenkovi ulaze i rezervisti se namještaju po brdima oko Mostara i po Kupresu.
Vidi se da si dobro informisan o ratnim desavanjima. De nam malo pricaj kako je prosao ovaj piknik na Vlasicu posto ste se vi dobro spremili za rat.
Ima "ratnih" tema dovoljno. Nastavite tamo.
zenit dozic
Posts: 2408
Joined: 07/09/2014 11:48

#11925 Re: Bošnjačka politika prema BiH Hrvatima

Post by zenit dozic »

bingov buraz wrote: 15/08/2021 00:14 To nije naš rat je rečenica da se Bošnjaci ne odazovu mobilizaciji u JNA i odlasku na Vukovar i nema nikakve veze sa selom Ravno.

Vjerujem da to znaju i ovi što se maliciozno svako malo pozivaju na tu izjavu ali ne odustaju.
Normalno da svi znaju ali se pravi debil
Post Reply