BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Locked
Palestinac1
Posts: 248
Joined: 20/05/2011 11:01

#251 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 »

gomilego wrote:
juventino77 wrote:na ovoj temi ne diskutuje se o nekoj BANU nego neki bi da iskazu svoj prezir prema pokrivenim zenama a rado bi u Europi, drugi iskazuju prezir prema bilo cemu sto ima veze sa Islamom, tipa ova gore oko psa i islama, jasno se vidi sta smeta u toj BANU , kakva god da je,smeta sto ima ljudi koji su muslimani pa je osnovali,da je grupa ateista osnovala bilo bi uredu, pun k'ac ovih provokatora i mrzitelja Islama, a sve neke demokrate, multi kulti a isfrustrirani sto ima uopste muslimana u BIH ,najradje bi da ih nema,a o ovoj akademiji,meni ona nit mirise nit smrdi, vrijeme ce pokazat sta je to
sto se mene tice nije tacno...
ja nemam nista protiv islama ili drugih religija, neka vjeruje u sta god ko hoce
samo imam protiv da se religija petlja u stvari gdje joj nije mjesto ... i da meni reis, sveti babo ili neke bude kroje sudbinu i zivot i da u moje ime ganja svoje licne interese
Pa problem je što ti misliš da je reis muslimanima ono što je i papa kršćanima. On njih kao treba da miluje i govori, djete zgriješio si pokaj se i budi fin. Upleli su ga svi u politiku, svaki dan ga upliću ...i reisa i cijelu IZ.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#252 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by gomilego »

samo pitam wrote:@"gomilego''
nisam skonto da je bitno...
ja mislio ova akademija nema veze sa religiom nego sa narodom "bosnjacima" ?!
pa s obzirom na tvoj stav prema religiji, da su se tamo neke ''hodže'' okupile da osnuju lovačko društvo ti bi odmah to povezao sa ''nastranošću i besmislom religije kao takve'' ... :lol:
pa dobro to o "besmislu religije" je moj privatni stav i nezelim ga nametnut nikome...
nevidim u cemu je problem?

uvezi drustva bi imao problem, ukoliko ga nazovu bosansko ili bosnjacko lovacko drustvo...
ukoliko ga nazovu muslimansko ... nema problema
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#253 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Ceric & co ce unistiti BiH, bolje nego Dodik, Tadic i svi skupa. Nastojim da odstranim ubacene iz tudjih redova. A Ceric je neprijatelj bosnjackom narodu.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#254 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla »

samo pitam wrote:
ok i sve u dure...ali čemu onda tolika frka oko svega toga? ja koju ženu ne 'ebem i ne smaram se previše oko nje :dance:
zato sto ce kao Bakir, govoriti u ime svih Bosnjaka
pljuvati i dizati u nebesa ljude, u ime svih Bosnjaka
samo pitam
Posts: 194
Joined: 23/05/2011 23:22

#255 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam »

rogoz wrote:Religija je proizvela politiku,nije mi jasno sta se bunite.Kad se Sveta stolica mijesa u politiku pa cak i u osnovna ljudska prava(zabrana abortusa)onda je to normalno.Kad na zapadu postoje partije sa religioznim predznakom i kad se njihova nacelna politika zasniva po uzoru na religiju to je ok.Kad se jedan pop kandiduje za CDU kao nosilac izborne liste to je ok,normalno,zapad tamo je sve ok.

ps
Tito je imao jednog popa u partizanima.
uff, to nisi smio reći tako jasno i direktno :D ma uzalud ti je truniti oko toga.. da navedeš milion primjera drugih strana upotrebe ( ali i zloupotrebe ) religije u javnom životu Europe ( u koju se najviše oni kunu :-) ) ovi tolerantni sekularsiti bi ostali slijepi na to.. :zzzz:
User avatar
poznanik
Posts: 6749
Joined: 12/05/2010 16:18
Location: Novo Sarajevo

#256 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by poznanik »

Mutazilah wrote:Skupili se srpski poltroni i prikriveni srbi, hrvati i ostali balkanski sljam, protiv BANUa...Pozivam sve da se prijave na novoosnovanu Grupu na Facebook-u "Bosnjacka akademija nauka (BANU)".
Kad bi pokušao pisati bez uvreda prema neistomišljenicima, i tvoji komentari bi bili cjenjeniji, ovako samo pokazuješ osobnu niskost i onih kojima pripadaš... :-) :(

Jebeš akademiju koja članstvo skuplja na Facebooku :D
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#257 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Ja samo vidim da "@Palestinac1", "@samo pitam" su noviji napravljeni akaunti na sa-x. Tako sto se tice mozete biti i cetnici a da hvalite Cerica, BANU i tu politiku.
Palestinac1
Posts: 248
Joined: 20/05/2011 11:01

#258 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 »

plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote:
Skijash wrote:
:) dobro, mi ćemo zaključiti da si nacionalista kojem smetamo mi koji se zalažemo za multietničko društvo.
Smetaju mi oni koji se zalazu za multietničko društvo na račun bošnjaka, njihove vjere i institucija.
Meni smetaju oni koji se zalazhu za prava samo onih Bosnjaka koje smatraju podobnim, tj onih koji velichaju reisa, a ostali Bosnjaci su im nebitni
Misliš da ja slijepo slijedim reisa? Razumijem da se ti posebno osjećaš kada imaš neko saznanje kako mi slijepo slijedimo svog vođu, a ti ono sav svoj čovjek, sam sebi krojiš sve što ti treba itd.

Meni smetaju oni koji se zalažu sa minimiziranje uloge IZ i reisa, ne nudeći ništa, nikakvu opciju, nikakvu sigurnost, nikakvu alternativu tom narodu (koji ako nije najvažniji stub ove države, jeste jedan od njih) kojeg jedino IZ nije napustila ni u najgorim momentima. Izvini, ali to je previše tražiti od naroda koji svakako od straha i muca dok priča.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#259 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Nijedne pozitivne stvari vi niste iznjeli prema BiH, samo sirite defitizam, ljubite Dodika, BANU i Cerica.
Last edited by andromeda101 on 10/06/2011 11:00, edited 1 time in total.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#260 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by gomilego »

Palestinac1 wrote: sto se mene tice nije tacno...
ja nemam nista protiv islama ili drugih religija, neka vjeruje u sta god ko hoce
samo imam protiv da se religija petlja u stvari gdje joj nije mjesto ... i da meni reis, sveti babo ili neke bude kroje sudbinu i zivot i da u moje ime ganja svoje licne interese
Pa problem je što ti misliš da je reis muslimanima ono što je i papa kršćanima. On njih kao treba da miluje i govori, djete zgriješio si pokaj se i budi fin. Upleli su ga svi u politiku, svaki dan ga upliću ...i reisa i cijelu IZ.[/quote]

ybga odosmo u off

ha reis, ha papa ... meni je to sve isto (moram priznat da i nisam upucen u detalje, jer me neinteresuje)
znam samo da i crkvi i iz nije mjesto u politici i vodjenju drzave i sudbine naroda
to je sve
Palestinac1
Posts: 248
Joined: 20/05/2011 11:01

#261 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 »

plain vanilla wrote:
samo pitam wrote:
ok i sve u dure...ali čemu onda tolika frka oko svega toga? ja koju ženu ne 'ebem i ne smaram se previše oko nje :dance:
zato sto ce kao Bakir, govoriti u ime svih Bosnjaka
pljuvati i dizati u nebesa ljude, u ime svih Bosnjaka
Pa nazovi ga i reci mu nek teme izdvoji kada bude govorio u ime svih bošnjaka. Pošalji dopis, ime i prezime, reci ja nisam bošnjak koji podržava reisa i kada on govori da govori u ime svih bošnjaka, zamolio bih da kaže da (pa ovdje ime i prezime) ne podržava to što on govori i radi. Samo da se zna.

Napravite neki obrazac i pošaljite svi koji imate problema s tim. Ja mislim da sam vam dao odličnu ideju.
User avatar
seln
Posts: 23262
Joined: 06/02/2007 13:57
Location: FORGET? HELL!

#262 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by seln »

Palestinac1 wrote: Misliš da ja slijepo slijedim reisa? Razumijem da se ti posebno osjećaš kada imaš neko saznanje kako mi slijepo slijedimo svog vođu, a ti ono sav svoj čovjek, sam sebi krojiš sve što ti treba itd.
Ok, ako ga ne slijedis slijepo, nabroj njegove greske i lose poteze. Npr. govor u Blagaju.
Meni smetaju oni koji se zalažu sa minimiziranje uloge IZ i reisa, ne nudeći ništa, nikakvu opciju, nikakvu sigurnost, nikakvu alternativu tom narodu (koji ako nije najvažniji stub ove države, jeste jedan od njih) kojeg jedino IZ nije napustila ni u najgorim momentima. Izvini, ali to je previše tražiti od naroda koji svakako od straha i muca dok priča.
IZ nije niti ce nuditi sigurnost. Sigurnost nudi jaka drzava i oruzane snage.
A najmanje je nudi neka papirna ANU na teritoriji druge drzave.
gomilego
Posts: 411
Joined: 30/09/2010 13:58

#263 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by gomilego »

rogoz wrote:Religija je proizvela politiku,nije mi jasno sta se bunite.Kad se Sveta stolica mijesa u politiku pa cak i u osnovna ljudska prava(zabrana abortusa)onda je to normalno.Kad na zapadu postoje partije sa religioznim predznakom i kad se njihova nacelna politika zasniva po uzoru na religiju to je ok.Kad se jedan pop kandiduje za CDU kao nosilac izborne liste to je ok,normalno,zapad tamo je sve ok.
pa ko kaze da je to normalno?
ista *ovna, drugo pakovanje

samo sto se taj CDU tice svaba ... a reis djeluje "u moje ime"
samo pitam
Posts: 194
Joined: 23/05/2011 23:22

#264 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam »

gomilego wrote:
samo pitam wrote:@"gomilego''
nisam skonto da je bitno...
ja mislio ova akademija nema veze sa religiom nego sa narodom "bosnjacima" ?!
pa s obzirom na tvoj stav prema religiji, da su se tamo neke ''hodže'' okupile da osnuju lovačko društvo ti bi odmah to povezao sa ''nastranošću i besmislom religije kao takve'' ... :lol:
pa dobro to o "besmislu religije" je moj privatni stav i nezelim ga nametnut nikome...
nevidim u cemu je problem?

uvezi drustva bi imao problem, ukoliko ga nazovu bosansko ili bosnjacko lovacko drustvo...
ukoliko ga nazovu muslimansko ... nema problema
problema ne bi bilo da ti svoj stav zadržiš samo za sebe..kao što se i vjernicima svakodnevno sugeriše da učine isto, zar ne? :wink:

zašto bi bio problem ako se nazove bošnjačko? ako su ti ljudi bošnjaci valjda imaju pravo nekoj organizaciji, pokretu, političkoj partiji, udruženju, lovačkom društvu, ili čemu već dati i epitet, bošnjački...

ili bi možda trebali nekoga drugoga pitati, kako da se zovu, šta da rade, šta da jedu, kako da se oblače, kako da žive, kojim jezikom da govore .... kao što je to birvaktile i bilo...
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#265 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla »

Palestinac1 wrote: Misliš da ja slijepo slijedim reisa? Razumijem da se ti posebno osjećaš kada imaš neko saznanje kako mi slijepo slijedimo svog vođu, a ti ono sav svoj čovjek, sam sebi krojiš sve što ti treba itd.

Meni smetaju oni koji se zalažu sa minimiziranje uloge IZ i reisa, ne nudeći ništa, nikakvu opciju, nikakvu sigurnost, nikakvu alternativu tom narodu (koji ako nije najvažniji stub ove države, jeste jedan od njih) kojeg jedino IZ nije napustila ni u najgorim momentima. Izvini, ali to je previše tražiti od naroda koji svakako od straha i muca dok priča.
Halo bolan, mijesas kruske i jabuke, kakav reis i kakva znanost i umjetnost

Ako je sve to tako, zasto nisu osnovali muslimansku akademiju? Zasto onda Bosnjacka?

Samo vi slijepo slijedite svog vodju, to nas je uvijek znalo daleko dovesti, ne daj Boze, ukljuciti svoj mozak i razmisliti.

Kakvu alternativu nudi reis? Ja tebi maloprije rekoh, kakav je to reis koji kaze -ko ne voli Ganica nije dobar covjek? :? I da ne nabrajam dalje njegove bisere...on zloupotrebljava Bosnjake
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#266 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Palestinac1 wrote:
plain vanilla wrote:
samo pitam wrote:
ok i sve u dure...ali čemu onda tolika frka oko svega toga? ja koju ženu ne 'ebem i ne smaram se previše oko nje :dance:
zato sto ce kao Bakir, govoriti u ime svih Bosnjaka
pljuvati i dizati u nebesa ljude, u ime svih Bosnjaka
Pa nazovi ga i reci mu nek teme izdvoji kada bude govorio u ime svih bošnjaka. Pošalji dopis, ime i prezime, reci ja nisam bošnjak koji podržava reisa i kada on govori da govori u ime svih bošnjaka, zamolio bih da kaže da (pa ovdje ime i prezime) ne podržava to što on govori i radi. Samo da se zna.

Napravite neki obrazac i pošaljite svi koji imate problema s tim. Ja mislim da sam vam dao odličnu ideju.
Ko je on da mi njega zovemo? Reci ti ovdje svoje ime i prezime, da nisi slucajno "Rajko Vasic"?
Palestinac1
Posts: 248
Joined: 20/05/2011 11:01

#267 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 »

gomilego wrote:
ybga odosmo u off

ha reis, ha papa ... meni je to sve isto (moram priznat da i nisam upucen u detalje, jer me neinteresuje)
znam samo da i crkvi i iz nije mjesto u politici i vodjenju drzave i sudbine naroda
to je sve
Pa nemoj onda generalizovat. Ako hoćeš da diskutuješ, pročitaj šta na tu temu i vidjećeš da Islam nije isključivo religija, nego set principa kojih se čovjek treba držati u životu kako bi se kvalitetno nosio sa svim što život na njega baci - pa tako i politiku.
User avatar
plain vanilla
Posts: 66782
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#268 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by plain vanilla »

Palestinac1 wrote: Pa nazovi ga i reci mu nek teme izdvoji kada bude govorio u ime svih bošnjaka. Pošalji dopis, ime i prezime, reci ja nisam bošnjak koji podržava reisa i kada on govori da govori u ime svih bošnjaka, zamolio bih da kaže da (pa ovdje ime i prezime) ne podržava to što on govori i radi. Samo da se zna.

Napravite neki obrazac i pošaljite svi koji imate problema s tim. Ja mislim da sam vam dao odličnu ideju.
Pa evo, na ovoj temi ga vas dvojica podrzavate, a ostali ne
Bojim se da bi taj spisak bio podugacak..a sudeci kako IZ voli kritiku, docekala bi nas fetva

Za Bin Ladena ne bi fetve, ali za Suljagica ima
divna nam je IZ, nije mi jasno sto ljudi zaziru od nje :zoka:
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#269 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Palestinac1 wrote:
gomilego wrote:
ybga odosmo u off

ha reis, ha papa ... meni je to sve isto (moram priznat da i nisam upucen u detalje, jer me neinteresuje)
znam samo da i crkvi i iz nije mjesto u politici i vodjenju drzave i sudbine naroda
to je sve
Pa nemoj onda generalizovat. Ako hoćeš da diskutuješ, pročitaj šta na tu temu i vidjećeš da Islam nije isključivo religija, nego set principa kojih se čovjek treba držati u životu kako bi se kvalitetno nosio sa svim što život na njega baci - pa tako i politiku.
Nabroj mi jednu drzavu gdje je politicki Islam je uzdigao tehnoloski i okrenuo je napretku.

Navedi JEDNU!
samo pitam
Posts: 194
Joined: 23/05/2011 23:22

#270 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam »

andromeda101 wrote:Ja samo vidim da "@Palestinac1", "@samo pitam" su noviji napravljeni akaunti na sa-x. Tako sto se tice mozete biti i cetnici a da hvalite Cerica, BANU i tu politiku.
jel to na pdf politika dozvoljeno učestvovati samo nekim forumašima sa stažom od godinu dana i sa najmanje 1000 postova a ostali da se povuku na ''sex i zabava' dok ne prikupe određeni potreban broj postova za ulaz u krug ''odabranih'' :-)

jah, možeš i ti biti četnik, i šta sad? :-)

četnici !? kako me čovjek is prve dijagnosticira :lol:
User avatar
nellington
Posts: 10761
Joined: 11/03/2008 13:32
Location: navedeno lice se udaljilo u nepoznatom pravcu.

#271 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by nellington »

Nisam pročitao cijelu temu - ali pitam se je li iko primjetio da je ovim Novi Pazar postao ono što je Novi Sad Srbiji - Mala Atina, prijestolnica kulture i nauke :)

K'o što je Bač najkulturniji njemački grad - dakle, centri su često van države :)
Palestinac1
Posts: 248
Joined: 20/05/2011 11:01

#272 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by Palestinac1 »

seln wrote:
Palestinac1 wrote: Misliš da ja slijepo slijedim reisa? Razumijem da se ti posebno osjećaš kada imaš neko saznanje kako mi slijepo slijedimo svog vođu, a ti ono sav svoj čovjek, sam sebi krojiš sve što ti treba itd.
Ok, ako ga ne slijedis slijepo, nabroj njegove greske i lose poteze. Npr. govor u Blagaju.
Meni smetaju oni koji se zalažu sa minimiziranje uloge IZ i reisa, ne nudeći ništa, nikakvu opciju, nikakvu sigurnost, nikakvu alternativu tom narodu (koji ako nije najvažniji stub ove države, jeste jedan od njih) kojeg jedino IZ nije napustila ni u najgorim momentima. Izvini, ali to je previše tražiti od naroda koji svakako od straha i muca dok priča.
IZ nije niti ce nuditi sigurnost. Sigurnost nudi jaka drzava i oruzane snage.
A najmanje je nudi neka papirna ANU na teritoriji druge drzave.
Pa kakva je to polemika. Da nabrojim njegove greške? A Bože sačuvaj.

Sigurnost treba da nudi držva al ne nudi ni p od sigurnosti.
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#273 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Neka mi neko od ovih Cericevih i BANU pristalica koji forsiraju politicki Islam, navedu jednu drzavu koju je politicki Islam napravio naprednom. Tako da vidim tu "tradiciju" ili "trackrecord".

Hvala
User avatar
andromeda101
Posts: 2539
Joined: 21/04/2011 03:47
Location: Milky Way

#274 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by andromeda101 »

Nema ni jedna a da ih ne guzi neko sa strane i drzi kao mineralne kolonije.
samo pitam
Posts: 194
Joined: 23/05/2011 23:22

#275 Re: BOSNJACKA AKADEMIJA NAUKA I UMJETNOSTI (BANU)

Post by samo pitam »

plain vanilla wrote:
Palestinac1 wrote: Pa nazovi ga i reci mu nek teme izdvoji kada bude govorio u ime svih bošnjaka. Pošalji dopis, ime i prezime, reci ja nisam bošnjak koji podržava reisa i kada on govori da govori u ime svih bošnjaka, zamolio bih da kaže da (pa ovdje ime i prezime) ne podržava to što on govori i radi. Samo da se zna.

Napravite neki obrazac i pošaljite svi koji imate problema s tim. Ja mislim da sam vam dao odličnu ideju.
Pa evo, na ovoj temi ga vas dvojica podrzavate, a ostali ne
Bojim se da bi taj spisak bio podugacak..a sudeci kako IZ voli kritiku, docekala bi nas fetva

Za Bin Ladena ne bi fetve, ali za Suljagica ima
divna nam je IZ, nije mi jasno sto ljudi zaziru od nje :zoka:
pričaš gluposti ..kakve fetve ? ko ih je izdao? kada ? koji zaključak se deonio tom fetvom?
daj dokaz ili ću morati reći da bjesumično lažeš, potvaraš i širiš mržnju...
Locked