Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Vijesti i zbivanja u Banjoj Luci, Mrkonjić Gradu, Prijedoru, Bos. Gradišci, Prnjavoru, Tesliću, Derventi, Bos. Brodu...

Moderator: banjaluka078

User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#26 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:
Vidis, dobro si me napomenula. :D

Gdje bih ja mogao odraditi servis svoje zvijerke? :D :D

Znas li za kakvog mahera za Audije? :D
Eto i mene koristi. :D Znam da Vidović nije extra popularan ovih dana, ali onaj Audi centar kod Toplane radi punom parom. :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#27 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
pirmin wrote:
Vidis, dobro si me napomenula. :D

Gdje bih ja mogao odraditi servis svoje zvijerke? :D :D

Znas li za kakvog mahera za Audije? :D
Eto i mene koristi. :D Znam da Vidović nije extra popularan ovih dana, ali onaj Audi centar kod Toplane radi punom parom. :D
Ee vidis...to moram preispitati :thumbup: ...meni su preporucivali nekog iz Sehera.
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#28 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Moguće, sasvim, da ima i tamo, ali kako ja vozim "japanca" ne kontam se puno u majstore za duge marke. :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#29 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Ridjobrki »

pirmin wrote:
Ee vidis...to moram preispitati :thumbup: ...meni su preporucivali nekog iz Sehera.
To ti je servis kod Lekića - odmah kod beniznske u Šeheru. Inače su :thumbup: :thumbup: :thumbup:
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#30 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Angry_Orange »

Ode tema na off-topic o automobilima,iako sam veliki ljubitelj doticnih, ne treba da tema ide u pogresnom pravcu...
Banjaluka 078 vozi japanca i njoj servis ni ne treba...jos ako je Hondica kakva onda je pravo opasna...

A,sad necu vise off-topica, nego stvarno kada god dodjem,ja u trenrerkama ljude u kaficima vidjam,uglavnom sjednem u Citadelu, jer mi je tu naljepsi pogled na Gospodsku ulicu(iako konobarima treba pola sata da te usluze)...i primjetio sam veliki broj cura i momaka u trenerkama, i mislim da se ne znaju obuci....moje misljenje na koje imam pravo,ali kad vidim i cure i momke kako se ne znaju obuci onda mi je sve jasno sta je sve sleglo u BL...znaci u samom gradu a ne u okolnim kaficima, i stalno boravim u centru,jer mi je i kuca u strogom centru BL-a...ne kazem za sve,ima i lijepih cura da me ko pogrenso ne shvati...mozda moj licni dojam...

Mislim da je najvecu greksu pocinila vlast poslije rata koja je bila ,pa i ovih godina,svi samo gledaju svoj interes, nikoga nije birga za nasim narodom...mislim i da se 2000 ljudi vrati , sta je to...na 250 000 koliko ih otrpilike ima banja luka...evo ja bi se i vratio mozda, ali pitanje je uspote npr. imal tamo "nasih" cura za zabavljati se,valja porodicu zasnivati...jaskih bosnjackih firmi ima,i tu sam dobro upucen, mogu i nabrojati koje su nema ih puno, ali ima sigruno 5-6 firmi, eh sad kakve su plate,vjerovatno slabe jer privatnik lovu ne da lako...treba tvornice otvarati, a ne samo male firmice, treba firme koje uposljavaju vise ljudstvatj. tvornice...a znam sigurno jos firmi koje ce otvarati predstavnistva u BL,mislim firme iz FBiH...
Eto,napisa se ja svega, mislim da nije samo problem u osudjivanju nas koji bi se rado vratili,a li takva je situacija da nije perspektivno..znaci sta mi vrijedi i lova i posao, ako tamo cure "nase" nemogu naci,ili ako ih imam npr . samo 5 na izboru pa biraj...mozda vecini ovo zvuci smjesno,ali je zaista tako...
User avatar
felipe kajetano
Posts: 4084
Joined: 21/09/2009 19:32
Location: Nachtwerk

#31 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by felipe kajetano »

Angry_Orange wrote:
A,sad necu vise off-topica, nego stvarno kada god dodjem,ja u trenrerkama ljude u kaficima vidjam,uglavnom sjednem u Citadelu, jer mi je tu naljepsi pogled na Gospodsku ulicu(iako konobarima treba pola sata da te usluze)...i primjetio sam veliki broj cura i momaka u trenerkama, i mislim da se ne znaju obuci....
Procitah ovu vrhunsku misao nekoliko puta, fakat ne kontam :-?

Koje "nase"...pa zar nismo svi Bosanci a pomalo i Hercegovci :D ?
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#32 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Banjaluka078 je opasna i pješke, kad je u autu rizik po okolinu se samo povećava. :D

Ne, kontam, stvarno, @Angry_Orange, to za oblačenje...ima već dobrih godina da je narod prestao masovno da se oblači kao da je krenuo u teretanu....možda naletiš. Muškarci imaju taj fol, valjda im najkomotnije, ali moje oko sve češće zapazi da nose i fine lanene hlače.... :wink: Ja sam nedavno u nekih 10 dana bila i Sarajevu i Zagrebu i Beogradu i zaista naše djevojke ne zaostaju ni ljepotom ni oblačenjem, nekad malo i pretjeraju s "napucavanjem" za kafu u podne.

Što se tiče toga da ti je malo 5-6 da se odlučiš....da ti neki izbor na Slapu organizujemo, nekih stotinjak, pa da probereš? Kad je prava, samo jedna je i dovoljna da znaš. Svrati u onaj Bob Rock kod zelenog mosta, tamo iščekuju slobodne momke...nekako ne znam što domaći slobodni nemaju prođu, ali strane table imaju prolaz.

Sad šalu na stranu....većina "vas" izbjegava neke ozbiljnije veze ovdje (čak i online), jer mislite da ne čekamo ništa drugo u životu nego nekog s papirima da nas vodi odavde (neke djevojke tako i misle, znam primjera da su "iskoristile ljeto" i riješile sebi mjesto stanovanja), ali nije nam svima Švedska san. Ima djevojaka dosta, ne brini, ja znam hrpu. Samo...dosta "nas" već počinje u širokom luku izbjegavati mjesta koja popuni dijaspora baš zato što se često desi da se zalijeću samo da pokupe bilo šta i udare ove godine veći broj recki nego prethodne (naročito popularno među populacijom 20-30 god, a onda nastane pljuvanje po BL forumima, FB-u i tako...).

Uglavnom, kako vidim da ima neshvaćenih, a voljnih, s obje strane, bio bi meni pametan poslovni potez da napravim kakvu agenciju za posredovanje. Dobro meni, a dobro i vama. :)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#33 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Ridjobrki »

banjaluka078 wrote: Uglavnom, kako vidim da ima neshvaćenih, a voljnih, s obje strane, bio bi meni pametan poslovni potez da napravim kakvu agenciju za posredovanje. Dobro meni, a dobro i vama. :)

I plus bi otvorila par radnih mjesta za povratnike! :lol:
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#34 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Angry_Orange »

Hahah,dobro mi rec za taj "Bob rock", Ridjobrki i ja cemo tamo u svaleraciju....moram jos samo kakav x6 ili Q7 zbaviti...hehehe....heheheh,sala...
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#35 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote: I plus bi otvorila par radnih mjesta za povratnike! :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:

Možda i sebi našla "rješenje". 8) :D
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#36 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Angry_Orange wrote:Hahah,dobro mi rec za taj "Bob rock", Ridjobrki i ja cemo tamo u svaleraciju....moram jos samo kakav x6 ili Q7 zbaviti...hehehe....heheheh,sala...
Nemoj, nemaš tamo gdje parkirati, pa da plaćaš kazne....samo ti ponekad ubaci koju stranu riječ i ponavljaj što češće "kod nas gore...". Imaš Bob Rock i na Facebook, pa možeš probrati i zapikirati i prije nego što odeš. :-D
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#37 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Ridjobrki »

banjaluka078 wrote:
Ridjobrki wrote: I plus bi otvorila par radnih mjesta za povratnike! :lol:
:thumbup: :lol: :lol: :lol:

Možda i sebi našla "rješenje". 8) :D

Joj, teško... Znaš da su u obućara uvijek najgore cipele! :D :D :D


@angry: ne mogu ja, preblizu mi je Bob Rock - mrsko mi se oblačit' a đe ću u trenerci... :lol: :lol: :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#38 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Ridjobrki wrote:
Joj, teško... Znaš da su u obućara uvijek najgore cipele! :D :D :D


@angry: ne mogu ja, preblizu mi je Bob Rock - mrsko mi se oblačit' a đe ću u trenerci... :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
Angry_Orange
Posts: 50
Joined: 02/09/2009 18:47
Location: u garazi preko puta.....

#39 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Angry_Orange »

Ja ako se ozenim banjalucankom onda ne diem nigdje iz banjaluke......tako da nemam sansi,koliko sam skontao traze one koje ce ih vani odvesti...
Nego, nisam nikoda mislio uvrijditi za tenerke,ali sta cu kad je tako, vidim nekako Ridjobrki negoduje...:))
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#40 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Imaš, imaš, ima ih puno koje ovdje imaju sasvim solidne živote i poslove, pa im se baš i ne ide. :) Sa srećom. :)
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#41 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by bingov buraz »

Angry_Orange wrote:Hahah,dobro mi rec za taj "Bob rock", Ridjobrki i ja cemo tamo u svaleraciju....moram jos samo kakav x6 ili Q7 zbaviti...hehehe....heheheh,sala...
Je li taj Bob Rock sa mejdanske ili hisetske strane zelenog?
Izrentat ce se vec kakva makina :mrgreen:
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#42 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Ridjobrki »

@bb: Sa mejdanske, odmah kod stanice "Zeleni most" gdje 13-ka staje. Ne mo'š promašit'. :-D

@078: :thumbup:

@orange: ma pusti me, nervozan sam sam od sebe. Čekam da mi se trenerka osuši pa da mogu malo van ubi me zatvoren prostor. :lol: :lol: :lol: Šalu na stranu, ne zamjeram ti, svi mi imamo loša iskustva/podložnost stereotipima/predrasude, Bože moj. Ja tebe shvatam ali mislim da ako ćeš ciljano tražiti zamjerke nigdje se nećeš lijepo osjećati. BL nije idealna ali ne mislim da je gora od bilo kojeg drugog mjesta u BiH. Ako si iole normalan insan gdje god da si u BiH danas bićeš neka manjina, to je postalo pitanje časti danas.

A što se trebe tiče - suđena neće uteći...
User avatar
bingov buraz
Posts: 11329
Joined: 14/04/2009 20:23

#43 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by bingov buraz »

@ridjobrki
blagodarim,svakako cu navratiti prvom prilikom :thumbup:
User avatar
Jack Be Nimble
Posts: 11053
Joined: 15/01/2010 18:31

#44 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Jack Be Nimble »

Ma najbolje je naci banjalucanku koja zivi van Banjaluke.

Banjaluka078 hvala na temi to jest hvala na tvojim pismenim radovima. Puno naucio saznao i otvorila si mi oci.
Idun
Posts: 176
Joined: 23/06/2008 22:43

#45 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Idun »

banjaluka078 wrote:Joj, kako se meni bljucka od te priče "mi nemamo nikog u opštini", "sve nam otimaju i preoravaju"....pa da se gospoda koja ljeti dođe i šeta uz Vrbas, po mogućnosti samo na potezu Stupnica-Novoselija, imalo zainteresuje za dešavanja, imali bi svega da se naslušaju. Ne mogu imati nikog u opštini, jer osim što se jako malo kandiduje, Bošnjaci se rasprše na 3-4 stranke, Hrvati na 2-3...nije ni čudo da nikad niko ne bude izabran, jer glasa samo par hiljada, uvijek ista imena minus oni koji umru.
Hm, kazes gospoda koja ljeti dodje i seta uz Vrbas....citam na jednom BL forumu, ta gospoda koja samo seta je jedan od glavnih prihoda RS. Sad se zapitaj kako?
Si zapitala tu gospodu koja seta kraj Vrbas, koliko ih kosta ta setnja svake godine(ne mislim samo novcano)....pa dok plate za ono sto je njihovo, svake godine jovo nanovo...placaj advokate, placaj masu novih izvoda iz ovoga i onoga.....slusaj ponizenja i uvrede tipa, balije, turci, poturice.....

Pitaj neke iz dijaspore kako ih doslje tjeraju i dan danas iz vlastitog dvorista govoreci im kako to nikad vise nece biti njihovo...pitaj tu istu policiju RS kako su azurni i kako reauguju....imala bi svega da se naslusas. A onda bi ti se zaista bljuckalo... I vjerovatno bih shvatila zasto ta gospoda koja dodju svakog ljeta setaju kraj Vrbasa. Mozda zato sto ne mogu svojim gradom. A Dodo i njegovi zovu na rat....zasto ponovo vracati i placati astronomske svote RS kad Dodo obecava da ce sa sobom odnijeti i RS. Ne kuzim te bas ali hajde.... :roll:

Apropo dijaspore, nije ni njihov put bio bas direkt kasika u med. Uglavnom, vecina ih je prosla te ratne godine manje vise istu sudbinu.....zatim, lovu koju zarade onih jedanaest mjeseci dok ne setaju kraj Vrbasa, potrose uglavnom u RS. Pa sto balvani ne pokradu, ostane malo i za narodne mase, koja ih pljuje taj jedan mjesec setnji kraj Vrbasa. Kako ovi tako i oni.

Cemu glasanje? Kad uvijek pobjedi onaj koji ima love i koji ima najvecu podrsku narodnih masa.....nije samo do dijaspore. Vec do ljudi koji se boje promjena.

Takodje, citam na BL forumu...a to takodjer misle i vecina sugradjana, kako se Vehabije okupljaju u julu ponovo(skup banjalucana koji se odrzava svake godine), i kako ih treba sacekati i premlatiti ako prodju Godspodskom. Imas crno na bijelo. Pitaj raju u RS.
Dodatni problem je potpuni nedostatak platforme bilo kojeg kandidata...a ja neću glasati samo za ime, jer se zna da oni uzimu kredite kako bi se izgurali na mjesto odbornika u Skupštini grada, jer je cifra s kojom će otići nakon 4 godine nevjerovatna. A pogotovo mi nije dovoljna referenca to što na izlazu s džume imam svima tutne u ruke ime kandidata kojeg on gura.
Tokom onog Vezenog mosta, koji se, čujem, i ove godine održava, se sastanu jednom s nekim iz opštine, ovi s kravatama se smiješe "dragim komšijama koji su došli u posjetu svom gradu!" (hrak&pljuc), drage komšije malo pišnu od sreće što ih opštinari vole i nikom ništa. Nikad upitati za popravljanje puta prema Novoseliji, a kamoli izgradnji kanalizacije. Bože sačuvaj zarežati i reći da je dosta 15 godina šuplje priče!
Hoces reci, okupljanje Vehabija? :lol:
Nego, kome reci? Reci, pa da ljudi zareze, ako mislis da ne reze vec 15 godina....ili se varam. Asfaltiraju se putevi i grade kanalizacije, uvode telefoni i gradska rasvjeta tamo gdje ih nikad nije bilo sto hoce reci po raznoraznim selima i seoskim puticima tipa Bakinci i tako to....a Novoselija, Kastel...rezi, arlauci....mislis da si otkrila nesto novo?
Većini se boravak ovdje svede na terefič, jeftin sistematski, priliku da se dotegne umjetna vilica i dobiju jefine naočale s dioptrijom....pa još ako se može odraditi servis auta, ofarbati kosa i ubaciti silikoni (ne šalim se, "plastikaner" ljeti radi u dvije smjene, kao i većina privatnih ordinacija), puna šaka brade.
Naravno. Kao sto rekoh, gospoda iz dijaspore je jedan od glavnih izvora prihoda. Puna saka brade i njima i vama. A tek opstina, gruntovnica, advokati, geodeti, katastar, cevapi, pite i sokici....i tako to. Dok ima jeftinih teferica, silikona i umjetnih vilica itd naci ce se nesto i hape za sirotinju. :roll:
Što se tiče preoravanja...banana-država možda jesmo, jednopartijska i jednonacionalna skupština grada jeste, građevinka mafija na djelu jeste, ali se ipak svaki nacrt regulacionog plana stavlja i na sajt grada i u mjesnu zajednicu i u opštinu...svako može vidjeti, može se žaliti, može pokrenuti postupak.
Jeste li denacionalizovali svoju imovinu i time otežali to "otimanje" vašeg? Većini ljudi se ljeti ne da smarati time! Pa, samo se neće!
Objasnih gore....pa nece se dozivotno vracati nesto sto je vec tvoje....i finansirati RS svako ljeto iznova.

Naravno da nece dok se nesto konkretno ne ucini....sto ne zavisi samo od dijaspore nego svih nas a to znaci i Federacije. Prije samo tri dana Dodo, Radmanovic, Kuzmanovic te .........na TV/u nazivaju Bosnjake Turcima i islamiziranim Srbima i Hrvatima, smrdljiva Pederacija, idiot od visokog predstavnika ili kako ga vec zovete....
Pa eto, i sama vidis, ove izjave su ciste uvrede, pogotovo kada to izjave clanovi Vlade. Halo, to je ozbiljna stvar. Ravan zlocinu. Ne cuh nikakve reakcije, niti iz Federacije, niti Bosnjaka iz RS, niti dijaspore. Mislim, ako clanovi Vlade iz Federacije ne dizu nikakve optuzbe, zalbe ili ne pokrecu nikakve postupke na ovakve uvrede i prijetnje.....cemu uopste bilo kakva dalja rasprava. Mi smo tu da ih biramo a oni da rade za nas. Kakav narod takva Vlada. Kako mozes ocekivati od pojedinaca da nesto ucine ako nemaju podrsku?


Ja sam dizala larmu i galamu, postavljala teme na svi forumima na kojima je bilo makar 5 Banjalučana, poslala stotine cirkularnih mailova svalog puta kad bi regulacioni plan obuhvatio stare dijelove, obale Vrbasa, naročito onaj regulacioni plan kojim bi se bitno izmijenio izgled obala Vrbasa od Gradskog mosta do Novoselije...većina reakcija je bila "ma samo neka probaju!" i "eh, da moje hoće uzeti i dati mi neki stan na toj lokaciji". Ako ne reagujete na prav(n)i način, ne možete onda kriviti samo vlast. Ja ovu vlast ne volim, suprotstavljam im se kad god mi se pruži prilika, koristim svako moje pravo...pa sam bar mirna kad znam da sam ispucala sve što sam mogla.
Hajde, prosvijetli nas sve i reci koji je to pravi nacin? Koje pravo? Mislis, biti lud i finansirati RS vec 15 godina i nista ne uraditi? Pravo da dobijes modrice bez da policija reaguje(dosljo te moze ganjati tri sata sjekirom oko kuce dok se oni smiluju doci)? Poslije 4-5 poziva...dovoljan je samo jedan poziv doslje primitivca ....i kao da se nista nije desilo...ma daj, pricas suplje price o pravu Bosnjaka u RS. To ti je utopija a ti vjerovatno veoma mlada i pod utiskom medija RS.
Ja za "jake" firme Bošnjaka, osim Islamske zajednice Banjaluka :D koja se ponaša kao porodični biznis određene porodice i njihovih uvlakača, nisam čula i znam da se raja dovija na sve moguće načine da dođu do posla. Ni kupiti posao u poreskoj više nije tako lako. SDA je u zadnje vrijeme počela privlačiti omladinu nuđenjem poslova, ali nema toliko "miješanih" institucija u BL koliko je besposlene omladine.

Tipa Robota u BL. Od tri zaposlena Bosnjaka dva su cistaca.... :lol: ...i tako to o firmi Bosnjaka. :lol: A dalje necu...sve se zna.
Angry_Orange, ja nisam bar 5 godina vidjela nikog u trenerci u kafiću ili klubu, osim ako nije onaj komšijski kafić pod zgradom gdje se "sleti" na brzinsku kafu. Pitam se kud su te to vodali!?
Eto, vjerovatno vise i ne primjecujes....pogledaj oko sebe....sve u trenerkama i sa torbicama...za djevojke, no comment, odavno preslo granicu vulgarnosti....i naravno, u 98% kafica, klubova i diskoteka popularna muzika tipa turbofolk. :razz:
Ma, idila....odlucis da se vratis u BL sa dve diplome evropskih Univerziteta da bi molio za posao cistaca u nekoj firmi Bosnjaka...a ako imas srece i dobijes da cistis iza ukaljanih opanaka(jos svjeze, jutarnje balege) na putu ka poslu te doceka geljo iz Glamoca(koji je za neku bjednu crkaavicu kupio kucu od dobrog Bosnje koji vise ni nakon 15 godina, mase potrosenih para i zivaca, nije dobio svoju "dedovinu" u centru grada) i pozeli ti dobro jutro sjekirom. I dok te on tako "cera" na tom putu, uz osmjeh odusevljene mase ti se mislis, da li ti moze biti bolje ili gore ako nazoves policiju. Ako ih nazove, kazu mu, ako ga prijavis, moze samo da ti bude gore....ako ga ne prijavis, navuci ces jos vise njegov bijes....ako nista ne uradis...."cerat" ce te tako svako jutro....sa otadzbine. Ili da silni pametnjakovici, ostave svoj broj, pa da se covjek posavjetuje kako i sto, sa vama. 8-)
User avatar
Ridjobrki
Posts: 11369
Joined: 21/05/2004 20:27
Location: https://twitter.com/Ridjobrki
Contact:

#46 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by Ridjobrki »

Kad pravi banjalučanin napiše post to se iz aviona pozna...


:lol: :lol: :lol:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#47 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

Idun wrote:
To ti je utopija a ti vjerovatno veoma mlada i pod utiskom medija RS.
Za boldirano imaš piće, ostalo nije vrijedno komentara, jer pišeš osobi koja od dijaspore nema ništa, hvala Bogu, jer ne bih da mi neko nabija na nos ako kad pomogone - ovako nam je čist račun, koja je preživjela sve što je preživjela, pa medijima RS, i šire, vjeruje kao guji, a prošla je sav krug borbe za svoja prava iako nikad nije protjerana van BL...pa ti gledaj svoje s metar, a ne budi u njemu...ne plaćaš geodeta, katastar, itd. ništa manje nego ja, a, vidiš, ja sam "poturica" i "vehabija" svih 12 mjeseci. I opet ne dam šta je moje. A ako trošite na ćeif po kafana i ćevapima, niko vas ne tjera, možete, što se mene tiče, kao Česi kad krenu na more, ponijeti sve i ne finansirati RS.
Ne da mi se dalje, ponavaljm se, godinama.
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#48 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by pirmin »

Ridjobrki wrote:Kad pravi banjalučanin napiše post to se iz aviona pozna...


:lol: :lol: :lol:
:thumbup: :lol: :thumbup: :lol:

Prosto kipi patetika iz njega. :mrgreen:
User avatar
banjaluka078
Moderator
Posts: 7370
Joined: 16/01/2007 23:38

#49 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by banjaluka078 »

pirmin wrote:
:thumbup: :lol: :thumbup: :lol:

Prosto kipi patetika iz njega. :mrgreen:
:thumbup:

Nađe li se dobar majstor za vozilicu? Da nisi, ne dao Bog, podržao ekonomiju RS ili si otišao kod nekog "našeg" što trlja ruke kad naleti dijaspora? :D :D :D
User avatar
pirmin
Posts: 11199
Joined: 18/02/2006 23:50
Location: Ciganluk

#50 Re: Bošnjacima u Banjoj Luci prijeti nestanak?!

Post by pirmin »

banjaluka078 wrote:
pirmin wrote:
:thumbup: :lol: :thumbup: :lol:

Prosto kipi patetika iz njega. :mrgreen:
:thumbup:

Nađe li se dobar majstor za vozilicu? Da nisi, ne dao Bog, podržao ekonomiju RS ili si otišao kod nekog "našeg" što trlja ruke kad naleti dijaspora? :D :D :D
Upravo takvog nadjoh :thumbup: ...sazali se covjek kad sam mu, u maniru praaave dijaspore stao kukati o stanju u financijskom sektoru te mi je ponudio "ruke" dzabe. :D :D
Ko veli...sevap je! :D :D
Post Reply