Bošnjaci sa Kosova traže pomoć BiH

Post Reply
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#26

Post by Duh bez sjekire »

danas wrote:
Duh bez sjekire wrote:Naprimjer,trebali bi im obijebijediti jedno mjesto u Be-ha parlamentu,a kod smo vec kod toga sandzaklijama najmanje 3-4 mjesta.
jel' ti ovo ozbiljno? :? :shock: :-?
Ja,reakcija ti je bila munjevita.Pa poluozbiljno.Hrvatska primjenjuje taj model na Hrvate u Bosni.A Srbija kroji svaki potez 'rs'.Pa dok oni ne popuste,ne trebamo ni mi.Mada se za gorim od sebe ne valja povoditi.Ali je tako.
Osim toga sandzaklije su najbolji,najprosperitetniji i najzdraviji dio bosnjackoga naroda. :-D :-D
P.S.Nisam sandzaklija,nego jedno objektivno msljenje.
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#27

Post by Duh bez sjekire »

danas wrote:
Duh bez sjekire wrote:Naprimjer,trebali bi im obijebijediti jedno mjesto u Be-ha parlamentu,a kod smo vec kod toga sandzaklijama najmanje 3-4 mjesta.
jel' ti ovo ozbiljno? :? :shock: :-?
Ja,reakcija ti je bila munjevita.Pa poluozbiljno.Hrvatska primjenjuje taj model na Hrvate u Bosni.A Srbija kroji svaki potez 'rs'.Pa dok oni ne popuste,ne trebamo ni mi.Mada se za gorim od sebe ne valja povoditi.Ali je tako.
Osim toga sandzaklije su najbolji,najprosperitetniji i najzdraviji dio bosnjackoga naroda. :-D :-D
P.S.Nisam sandzaklija,nego jedno objektivno misljenje.
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#28

Post by Duh bez sjekire »

St.Germain wrote:Bosnjaci ne mogu sebi pomoci a kamoli da pruzaju pomoc :cry:
Da li pod tim da si ne mozemo pomoci,smatras sraman odnos bosanske drzave prema bosnjacima Sandzaka,Kosova,Hrvatske,Slovenije.
Ako je tako potpuno se slazem sa tobom. :sad:
OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa...
Posts: 304
Joined: 01/10/2005 21:59
Location: Sarajevo
Contact:

#29

Post by OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa... »

Duh bez sjekire wrote:
danas wrote:
Duh bez sjekire wrote:Naprimjer,trebali bi im obijebijediti jedno mjesto u Be-ha parlamentu,a kod smo vec kod toga sandzaklijama najmanje 3-4 mjesta.
jel' ti ovo ozbiljno? :? :shock: :-?
Ja,reakcija ti je bila munjevita.Pa poluozbiljno.Hrvatska primjenjuje taj model na Hrvate u Bosni.A Srbija kroji svaki potez 'rs'.Pa dok oni ne popuste,ne trebamo ni mi.Mada se za gorim od sebe ne valja povoditi.Ali je tako.
Osim toga sandzaklije su najbolji,najprosperitetniji i najzdraviji dio bosnjackoga naroda. :-D :-D
P.S.Nisam sandzaklija,nego jedno objektivno misljenje.
Mislim da je ovo ok prijedlog u slucaju kad Bosna bude definisana kao drzava iskljucivo Bosnjackog naroda. Do tada, macku o rep!
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#30

Post by St.Germain »

Duh bez sjekire wrote:
St.Germain wrote:Bosnjaci ne mogu sebi pomoci a kamoli da pruzaju pomoc :cry:
Da li pod tim da si ne mozemo pomoci,smatras sraman odnos bosanske drzave prema bosnjacima Sandzaka,Kosova,Hrvatske,Slovenije.
Ako je tako potpuno se slazem sa tobom. :sad:
a je si li ti bogati corav pored ociju ili ne vidis bijedu oko sebe koja postaje sve veca?
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#31

Post by Duh bez sjekire »

St.Germain wrote:
Duh bez sjekire wrote:
St.Germain wrote:Bosnjaci ne mogu sebi pomoci a kamoli da pruzaju pomoc :cry:
Da li pod tim da si ne mozemo pomoci,smatras sraman odnos bosanske drzave prema bosnjacima Sandzaka,Kosova,Hrvatske,Slovenije.
Ako je tako potpuno se slazem sa tobom. :sad:
a je si li ti bogati corav pored ociju ili ne vidis bijedu oko sebe koja postaje sve veca?
Ne znam kakve veze ima bijeda sa cinjenicom da 500 000 u SCG, 50 000 na Kosovu,100 000 u Hrvatskoj,50 000 u Sloveniji.Znaci 700 000 Bosnjaka,trecina naseg naroda zivi pod ugnjetavanjem,terorom,asimilacijom,bez najosnovnijih ljudskih prava koje su i Romi davno svugdje izborili.
A mi to sve gledamo,kroz opravdanje,pa kod nas je hljeb 70 pfeninga.
Njima je mnogo gore nego nama,mnogo gore i sramota je sto vecinu ljudi za to nije briga :sad:
Gubeci njih na najboljem smo putu da izgubimo i sebe. :-?
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#32

Post by gandhi »

Ja sam Bosanac, Bošnjaci me ne zanimaju. :zzzz:
nebi
Posts: 1755
Joined: 27/10/2004 23:55

#33

Post by nebi »

Ja sam za da im posaljemo kamion baklave...
i dzak bamije.
OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa...
Posts: 304
Joined: 01/10/2005 21:59
Location: Sarajevo
Contact:

#34

Post by OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa... »

nebi wrote:Ja sam za da im posaljemo kamion baklave...
i dzak bamije.
Mozda donaciju za par vjerskih objekata. Ako im to ne pomogne, sta drugo!!!
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#35

Post by danas »

jedno je pomagati ljude ugrozene ratom, elementarnim nepogodama; poslati lijecnicku ekipu, hranu, lijekove; primiti izbjeglice... a drugo -- sasvim drugo -- je se petljati u politicke procese drugih drzava...

kao sto ne zelim da mi se srbija i hrvatska uplicu u drzavu, a sve pod parolom kako se "brinu o svojima", tako se ni BiH ne treba uplitati u unutrasnje poslove drugih drzava. i sto st.germain rece; pa ova nasa drzava ne zna da se brine o svojim gradjanima, a kamoli o tudjim... :roll:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#36

Post by danas »

OvaRupaNemaDnaaaaaaaaa... wrote: Mozda donaciju za par vjerskih objekata. Ako im to ne pomogne, sta drugo!!!
:-) :lol: :lol: :lol:
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#37

Post by Duh bez sjekire »

danas wrote:jedno je pomagati ljude ugrozene ratom, elementarnim nepogodama; poslati lijecnicku ekipu, hranu, lijekove; primiti izbjeglice... a drugo -- sasvim drugo -- je se petljati u politicke procese drugih drzava...

kao sto ne zelim da mi se srbija i hrvatska uplicu u drzavu, a sve pod parolom kako se "brinu o svojima", tako se ni BiH ne treba uplitati u unutrasnje poslove drugih drzava. i sto st.germain rece; pa ova nasa drzava ne zna da se brine o svojim gradjanima, a kamoli o tudjim... :roll:
Pomagati ljude ugrozene ratom-pa 1999 je bio rat na Kosovu,koliko si ti pomoci poslala,koliko si izbjeglica primila .U Sandzaku je bilo i jeste na granici rata,saljes li tamo pomoc.
EU se petlja u stvari drugih zemalja,naprimjer namece ljudska i manjinska prava svakoj zemlji ,koja su u slucaju Bosnjaka svugdje pogazena i zalosno je da ce nasi ljudi morati cekati,da im EU pomogne u tome pored vlastite zemlje.
Ljudi koji tako razmisljaju,su uglavnom oni koji za vrijeme rata u Sarajevu,stalno,cvilili kako 'svijet' nista ne preduzima.
Da li ti je poznato da nijedno sarajevsko naselje u kojemu su Sandzaklije vecina nije zauzeto od cetnika,za razliku od onih gdje su bile Sarajlije.
Jeli ti znas koliko je Sandzaklija i Bosnjaka iz ex-yu poginulo u Armiji,sta ces petljali se u 'politicke procese drugih zemalja'. ZALOSNO. :x
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#38

Post by St.Germain »

Duh bez sjekire wrote:
St.Germain wrote:
Duh bez sjekire wrote: Da li pod tim da si ne mozemo pomoci,smatras sraman odnos bosanske drzave prema bosnjacima Sandzaka,Kosova,Hrvatske,Slovenije.
Ako je tako potpuno se slazem sa tobom. :sad:
a je si li ti bogati corav pored ociju ili ne vidis bijedu oko sebe koja postaje sve veca?
Ne znam kakve veze ima bijeda sa cinjenicom da 500 000 u SCG, 50 000 na Kosovu,100 000 u Hrvatskoj,50 000 u Sloveniji.Znaci 700 000 Bosnjaka,trecina naseg naroda zivi pod ugnjetavanjem,terorom,asimilacijom,bez najosnovnijih ljudskih prava koje su i Romi davno svugdje izborili.
A mi to sve gledamo,kroz opravdanje,pa kod nas je hljeb 70 pfeninga.
Njima je mnogo gore nego nama,mnogo gore i sramota je sto vecinu ljudi za to nije briga :sad:
Gubeci njih na najboljem smo putu da izgubimo i sebe. :-?
daj ba ne seri, kakve veze ti ba imas sa Bosnjacima iz Hrvatske, Slovenije ili Srbije? Nikad nisi zivio u jednoj drzavi s njima osim u Jugoslaviji, ali i tada si zivio i sa Srbima i sa Hrvatima, Slovencima, Albancima, Makedoncima etc...Kakve veze ja treba da imam sa jednim Bosnjakom iz Makedonije? Eto ja sam Bosnjak, pa meni ovako neukom objasni sta ja imam sa slovenackim ili hrvatskim Bosnjacima...Boli me za njima iskreno...
List
Posts: 865
Joined: 27/06/2005 02:51

#39

Post by List »

St.Germain wrote:Eto ja sam Bosnjak, pa meni ovako neukom objasni sta ja imam sa slovenackim ili hrvatskim Bosnjacima...Boli me za njima iskreno...
:cry: Boli i mene za Srbima iz Foče i Bileće. :cry: Iskreno. :cry:
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#40

Post by danas »

hajd' ne pretjeruj duh bez sjekire...

ljudi koji su porijeklom iz sandzaka i koji su zivjeli u BiH kada je rat poceo su mahom imali BH drzavljanstva, sto ih stavlja u potpuno drugaciji polozaj -- ukratko, sasvim je nebitno kako se zovu i gdje su rodjeni, jer su oni tada bili drzavljani bosne. to nije slucaj sa muslimanima koji i dalje zive u sandzaku, ili na kosovu, ili bilo gdje drugo... drzava je se duzna prije svega brinuti o svojim gradjanima, a ne o nacijama.

PS a glede pomoci... de malo povuci rucnu... ti kao znas kome sam ja i kada slala kakvu pomoc... :-)
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#41

Post by St.Germain »

List wrote:
St.Germain wrote:Eto ja sam Bosnjak, pa meni ovako neukom objasni sta ja imam sa slovenackim ili hrvatskim Bosnjacima...Boli me za njima iskreno...
:cry: Boli i mene za Srbima iz Foče i Bileće. :cry: Iskreno. :cry:
ovakvi kakvi su, boli i mene, iskreno
jacika
Posts: 116
Joined: 16/04/2005 16:55
Location: wien-tz

#42

Post by jacika »

.....ja zalosti i tuge pa kako da traze pomoc od ljudi koji ne mogu da donesu makar jedan ustav za svoju zemlju i gradane,zemlja u kojoj sva tri naroda jos nisu jednoglasna,zemlja koju su pojedinci vec podjelili na tri djela pa ej to su nebuloze jesul oni coravi ili se prave mutavi,stvarno mi nije jasno.... :-?
gandhi
Posts: 201
Joined: 23/07/2005 23:11

#43

Post by gandhi »

[quote="Duh bez sjekire"][quote="danas"]jedno je pomagati ljude ugrozene ratom, elementarnim nepogodama; poslati lijecnicku ekipu, hranu, lijekove; primiti izbjeglice... a drugo -- sasvim drugo -- je se petljati u politicke procese drugih drzava...

kao sto ne zelim da mi se srbija i hrvatska uplicu u drzavu, a sve pod parolom kako se "brinu o svojima", tako se ni BiH ne treba uplitati u unutrasnje poslove drugih drzava. i sto st.germain rece; pa ova nasa drzava ne zna da se brine o svojim gradjanima, a kamoli o tudjim... :roll:[/quote]

Pomagati ljude ugrozene ratom-pa 1999 je bio rat na Kosovu,koliko si ti pomoci poslala,koliko si izbjeglica primila .U Sandzaku je bilo i jeste na granici rata,saljes li tamo pomoc.
EU se petlja u stvari drugih zemalja,naprimjer namece ljudska i manjinska prava svakoj zemlji ,koja su u slucaju Bosnjaka svugdje pogazena i zalosno je da ce nasi ljudi morati cekati,da im EU pomogne u tome pored vlastite zemlje.
Ljudi koji tako razmisljaju,su uglavnom oni koji za vrijeme rata u Sarajevu,stalno,cvilili kako 'svijet' nista ne preduzima.
Da li ti je poznato da nijedno sarajevsko naselje u kojemu su Sandzaklije vecina nije zauzeto od cetnika,za razliku od onih gdje su bile Sarajlije.
Jeli ti znas koliko je Sandzaklija i Bosnjaka iz ex-yu poginulo u Armiji,sta ces petljali se u 'politicke procese drugih zemalja'. ZALOSNO. :x[/quote]

Da nije bilo četničkih orgijanja u i oko Sarajeva, nijedno naselje nebi nimalo sanđaklije kao većinu.
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#44

Post by Duh bez sjekire »

St.Germain wrote:
Duh bez sjekire wrote:
St.Germain wrote: a je si li ti bogati corav pored ociju ili ne vidis bijedu oko sebe koja postaje sve veca?
Ne znam kakve veze ima bijeda sa cinjenicom da 500 000 u SCG, 50 000 na Kosovu,100 000 u Hrvatskoj,50 000 u Sloveniji.Znaci 700 000 Bosnjaka,trecina naseg naroda zivi pod ugnjetavanjem,terorom,asimilacijom,bez najosnovnijih ljudskih prava koje su i Romi davno svugdje izborili.
A mi to sve gledamo,kroz opravdanje,pa kod nas je hljeb 70 pfeninga.
Njima je mnogo gore nego nama,mnogo gore i sramota je sto vecinu ljudi za to nije briga :sad:
Gubeci njih na najboljem smo putu da izgubimo i sebe. :-?
daj ba ne seri, kakve veze ti ba imas sa Bosnjacima iz Hrvatske, Slovenije ili Srbije? Nikad nisi zivio u jednoj drzavi s njima osim u Jugoslaviji, ali i tada si zivio i sa Srbima i sa Hrvatima, Slovencima, Albancima, Makedoncima etc...Kakve veze ja treba da imam sa jednim Bosnjakom iz Makedonije? Eto ja sam Bosnjak, pa meni ovako neukom objasni sta ja imam sa slovenackim ili hrvatskim Bosnjacima...Boli me za njima iskreno...
Ovaj tvoj zadnji post je predivno objasnjenje za sve genocide nad Bosnjacima u proslom stoljecu i za Srebrenicu(sto bi ti rekao,boli me za njima iskreno,nisam ni jednog poznavao licno).
Apsolutno nepostojanje narodne svijesti,nezaintersiranost za bilo koga ko nije iz njegove avlije,bezdusna ravnodusnost,sljepilo i ludilo.
Kakve veze imas sa Bosnjakom iz Makedonije.KRVNE.Vjerovatno ste rodzaci,ne tako daleki,najveci broj Bosnjaka u Makedoniji vodi porijeklo od Bosnjaka izbjeglih poslije dolaska Austrougarske i u direktnoj su krvnoj i rodbinskoj vezi sa nama(sa mnom i tobom).Isto kao i oni u Srebrenici i ostali Bosnjaci po jamama i sumama.Imamo zajednicke pretke,zato cinimo JEDAN narod i dijelimo jednu sudbinu.Isto je sa Bosnjacima u ostalim ex-yu republikama i oni su nasi rodzaci,vecina vodi porijeklo iz Bosne.
Svi narodi na svijetu vode brigu o svojoj dijaspori,da odemo sa Balkana,Engleska o doseljenicima sirom svijeta.Njemacka o Njemcima u bivsom SSSR-u.Italija je sa Jugoslavijom potpisala niz sporazuma kojom se regulise pravni status Italijana.Kina o kinezima u ekspanziji.
A radi se o ogromnim narodima ali svi brinu o svojim malim djelicima.
Ali mi smo 'pametni',mi trebamo sa osmjehom i salom gledati kako gaze,asimiliraju i unistavaju nas narod,nase rodzake i bracu,ljude nasih imena,koje vole istu nasu zemlju,koji se raduju kad Barbarez da gol, krv nase krvi,meso nasega mesa.
Da bi se jednoga dana kada te dovedu pred jamu,zbunjeno pitao'A cime sam ja ovo zasluzio?
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#45

Post by Duh bez sjekire »

danas wrote:hajd' ne pretjeruj duh bez sjekire...

ljudi koji su porijeklom iz sandzaka i koji su zivjeli u BiH kada je rat poceo su mahom imali BH drzavljanstva, sto ih stavlja u potpuno drugaciji polozaj -- ukratko, sasvim je nebitno kako se zovu i gdje su rodjeni, jer su oni tada bili drzavljani bosne. to nije slucaj sa muslimanima koji i dalje zive u sandzaku, ili na kosovu, ili bilo gdje drugo... drzava je se duzna prije svega brinuti o svojim gradjanima, a ne o nacijama.

PS a glede pomoci... de malo povuci rucnu... ti kao znas kome sam ja i kada slala kakvu pomoc... :-)
Ljudi iz Sandzaka,su kad je rat poceo imali JUGOSLOVENSKO DRZAVLJANSTVO I BILI RODZENI U SRBIJI I CRNOJ GORI.
Znaci nisu bili u istom polozaju,neki od njih su to i iskoristili i oslobodili se vojske.Ali vecina nije,ne zbog zavrzlama oko gradzanstva i nacije,nego zato sto vole ovu zemlju i sto je njima BOSNA,JEDNA I JEDINA DOMOVINA.
A njihova drzava Srbija se brine o njima,vidjeli smo to na Kosovu 1999.
Dok je takvih kao sto si ti SDA ce uvijek pobjedzivatina izborima.
St.Germain
Posts: 2218
Joined: 22/12/2002 00:00

#46

Post by St.Germain »

ovo zadnje sto si napisao ima smisla...Samo sto BIH nije drzava Bosnjaka, nego ima tu i nekih drugih naroda. I najzad, suludo je ocekivati pomoc od drzave koja je po svim ekonomskim mjerilima dno dna i nema novaca da nahrani sopstvenu sirotinju.
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#47

Post by danas »

opet ti kazem, duh... sa najboljim namjerama... de malo povuci rucnu... :-)
Shoba
Posts: 1734
Joined: 24/11/2003 00:00

#48

Post by Shoba »

St.Germain wrote:ovo zadnje sto si napisao ima smisla...Samo sto BIH nije drzava Bosnjaka, nego ima tu i nekih drugih naroda. I najzad, suludo je ocekivati pomoc od drzave koja je po svim ekonomskim mjerilima dno dna i nema novaca da nahrani sopstvenu sirotinju.
slazem se

U Beograd, transparente pod ruku i ispred skupstine......borite se za svoja prava tamo gdje se to radi....



(sad bi i oni da nas iskoristavaju kao neki iz sandzaka, kojima Bosna sluzi samo kao podmetac, a u sustini ih bas briga)
Duh bez sjekire
Posts: 108
Joined: 14/08/2005 14:59

#49

Post by Duh bez sjekire »

danas wrote:opet ti kazem, duh... sa najboljim namjerama... de malo povuci rucnu... :-)

A ti pokusaj sastaviti dvije uvezane rijeci a ne na primjer; Sandzaklije su u aprilu 1992 bili bosanski drzavljani ???????? :D :D :D :D :D :D
User avatar
danas
Posts: 18796
Joined: 11/03/2005 19:40
Location: 10th circle...

#50

Post by danas »

Duh bez sjekire wrote:
danas wrote:opet ti kazem, duh... sa najboljim namjerama... de malo povuci rucnu... :-)

A ti pokusaj sastaviti dvije uvezane rijeci a ne na primjer; Sandzaklije su u aprilu 1992 bili bosanski drzavljani ???????? :D :D :D :D :D :D
i ja i ti i svi mi smo bili YU drzavljani 1992. ljudi koji su zivjeli u BH i imali BH licnu kartu su mogli automatski postati drzavljani, sto je vecina i ucinila (mislim da je bio i neki vremenski limit, da su morali zivjeti u BH odredjeni broj godina, mada nisam 100% sigurna). znam masu ljudi koji su automatski dobili drzavljanstva, iako nisu bili rodjeni u BH; ima ih i u mojoj porodici... ne smatram to nicim losim -- po meni je halilovic ili divjak veci bosanac od mnogih tu rodjenih...

a kad ti kazem da povuces rucnu... kad pocnes galamiti o ovim tezama kako "krv nije voda" i slicnim stvarima, pocinjes me podsjecati na seselja... :-)
Post Reply