Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

Locked
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#201 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by Hajlac »

Samir_01 wrote:
Hajlac wrote:
TheMule wrote: Samo da kazem da nisi nesto jak sa matematikom, tj. statistikom, pa se nemoj kofrciti previse. Zar se stvarno poredis sa istraziteljima sa Oxforda, ako je uistinu ta istraga sa tog univerziteta?
1.000 na 4.000.000 nije 0,2% :?: :-)

Ja sam vec ranije pitao ove mitomane, koji se sicaju genetikom, da li je stvarno u BiH urorak cinilo 1000 ljudi slovom i brojem. Muuk je znacio potvrdu.

Hoces li to i ti reci da je u ovom slucaju utvrdjivanja porijekla danasnjih stanovnika Bosne i Hercegovine relevantan uzorak od citavih 0,2% :?: :-)

Da se razumijemo, ne pricamo o Engleskoj ili Svedskoj vec Balkanu kojim je u proteklih 2000 godina prodefilovalo haman svako iole znacajno pleme/osvajacki narod :-)
Tvoj je problem sto ne shvatas da se genetika ne mijenja znatno od individue do individue koje zive na malom prostoru kao sto je Bosna i da nije potrebno da "svih 4 miliona gradjana" daju svoj uzorak. Kad bi to bio slucaj onda statistika ne bi ni postojala. Ali bez brige, bice jos testiranja... i moja je zelja da se u buducnosti na zapadnom Balkanu obave jos obimnije genetske analize.
Ne moze genetika pi*ljivih 1000 individua biti relevantna za donosenje generalizirajucih zakljucaka o populaciji velicine cetiri miliona individua :-)

Bosanci i Hercegovci nisu sjevernoamericki Indijanci ni Aboridzini ili Inuiti pa da bude dovoljno 0,2% za donosenje takvih sudbonosnih zakljucaka o porijeklu istih.

Da ne pricam o nebuloznoj mitomaniji kako se samo onaj dio Bosanaca i Hercegovaca koji se danas nazivaju Bosnjacima reklamira za haman izvorne potomke Bogumila/Ilira...
Svi vucaraju ovu jadnu zemlju na svoju stranu svojatajuci istoriju ilitiga povijest.
Last edited by Hajlac on 19/02/2013 23:21, edited 1 time in total.
User avatar
Samir_01
Posts: 606
Joined: 17/12/2012 12:37

#202 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by Samir_01 »

Hajlac wrote:Ne moze genetika pi*ljivih 1000 individua biti relevantna za donosenje generalizirajucih zakljucaka o populaciji velicine cetiri miliona individua :-)

Bosanci i Hercegovci nisu sjevernoamericki Indijanci ni Aboridzini pa da bude dovoljno 0,2% za donosenje takvih sudbonosnih zakljucaka o porijeklu istih.

Da ne pricam o nebuloznoj mitomaniji kako se samo onaj dio Bosanaca i Hercegovaca koji se danas nazivaju Bosnjacima reklamira za haman izvorne potomke Bogumila/Ilira...
Svi vucaraju ovu jadnu zemlju na svoju stranu svojatajuci istoriju ilitiga povijest.
Nije problem, bice jos istrazivanja i analiza ovog dijela Evrope. Nemoj da si napet, samo opusteno.
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#203 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by Hajlac »

Samir_01 wrote:
Hajlac wrote:Ne moze genetika pi*ljivih 1000 individua biti relevantna za donosenje generalizirajucih zakljucaka o populaciji velicine cetiri miliona individua :-)

Bosanci i Hercegovci nisu sjevernoamericki Indijanci ni Aboridzini pa da bude dovoljno 0,2% za donosenje takvih sudbonosnih zakljucaka o porijeklu istih.

Da ne pricam o nebuloznoj mitomaniji kako se samo onaj dio Bosanaca i Hercegovaca koji se danas nazivaju Bosnjacima reklamira za haman izvorne potomke Bogumila/Ilira...
Svi vucaraju ovu jadnu zemlju na svoju stranu svojatajuci istoriju ilitiga povijest.
Nije problem, bice jos istrazivanja i analiza ovog dijela Evrope. Nemoj da si napet, samo opusteno.
A dok to docekamo, tebi i slicnim mitomanima iz jednog od tri tora ce biti puna usta rezultata jednog potpuno nerelevantnog istrazivanja na uzorku od citavih 0,2% ovako kroz istoriju izmijesanog stanovnistva :-)
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#204 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by OpusDei »

Zanimljivo kako su nebosnjaci uvijek najaktivniji na temama o Bosnjacima :)
User avatar
Damir_5
Posts: 741
Joined: 25/01/2013 12:06

#205 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by Damir_5 »

Hajlac wrote: Ne moze genetika pi*ljivih 1000 individua biti relevantna za donosenje generalizirajucih zakljucaka o populaciji velicine cetiri miliona individua :-)

Bosanci i Hercegovci nisu sjevernoamericki Indijanci ni Aboridzini pa da bude dovoljno 0,2% za donosenje takvih sudbonosnih zakljucaka o porijeklu istih.

Da ne pricam o nebuloznoj mitomaniji kako samo Bosnjaci predstavljaju haman izvorne potomke Bogumila/Ilira...
Svi vucaraju ovu jadnu zemlju na svoju stranu svojatajuci istoriju ilitiga povijest.
Dobro je ba, nemoj biti dosadan s tim uzorcima, naravno da bi najbolje bilo da je uzorak 3,3 miliona, medjutim to niko tako ne radi. Stvar o kojoj sam ja pisao je uradjena pod patronatom EU i ja sam uvjeren da je uzet dovoljan uzorak koji se inace upotrebljava u takvim ispitivanjima.

Sto se tice Bosnjaka i Bogumila/Ilira, ko to tvrdi? Ja sam citao rezultate te studije, nigdje ne pise da je bilo ko izvorni potomak Ilira/Bogumila ili bilo koga drugog i nemam pojma odakle ti to?

Ljudi ovdje trebaju prvo nauciti citati, pa tek onda da imaju kapacitet raspravljati o necemu, inace sami tumace sta ko pise, sta ko misli, a ne procitaju to sto se napise i dosli na historiju raspravljati?
User avatar
Hajlac
Posts: 3843
Joined: 15/02/2012 15:08
Location: Chris Hedges!

#206 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by Hajlac »

OpusDei wrote:Zanimljivo kako su nebosnjaci uvijek najaktivniji na temama o Bosnjacima :)
Imas nesto protiv recimo mene koji se osjecam i izjasnjavam iskljucivo kao Bosanac (da sam rodjen recimo u Stocu smatrao bi se Hercegovcem opet ne bjezeci od cinjenice da se u svijetla vremena kraljevina zvala Bosna a ta juzna regija kraljevine Hum)?

Ova tema za mene govori o stanovnicima Bosne i Hercegovine u doba Kraljevine tj. prije osmanske i kasnijih okupacija a ne, kako mitomani svojataju taj dio istorije iskljucivo za jedan od tri novokomponovana tora - Bosnjake ;-)

Upravo posljedica tog svojatanja je i ona fobija od price o hriscanskoj noti Kraljevine Bosne...
OpusDei
Posts: 538
Joined: 02/02/2013 00:18

#207 Re: Bosnjaci prije Krscanstva i Islama

Post by OpusDei »

Hajlac wrote:
OpusDei wrote:Zanimljivo kako su nebosnjaci uvijek najaktivniji na temama o Bosnjacima :)
Imas nesto protiv recimo mene koji se osjecam i izjasnjavam iskljucivo kao Bosanac (da sam rodjen recimo u Stocu smatrao bi se Hercegovcem opet ne bjezeci od cinjenice da se u svijetla vremena kraljevina zvala Bosna a ta juzna regija Hum)?

Ova tema za mene govori o stanovnicima Bosne i Hercegovine u doba Kraljevine tj. prije osmanske i kasnijih okupacija a ne, kako mitomani svojataju taj dio istorije iskljucivo za jedan od tri novokomponovana tora - Bosnjake ;-)
Nije bitno kako ti tumacis temu, tema je Bosnjaci prije krscanstva i Islama.

Usput, "Bosanci" kao etnicka i nacionalna skupina ne postoji, to je samo regionalna odrednica.
Locked