Bosnjaci Posjeduju Nuklearno Naoruzanje

hejter
Posts: 177
Joined: 04/07/2006 15:59

#51

Post by hejter »

tech10 wrote:Sad ce napopularnije bosansko ime biti: Atom. :D
he he he...
e, svasta u nas bosnjaka... te piramida, te atoma....
:-)
symbolstar
Posts: 203
Joined: 14/11/2006 14:22

#52 Re: Bosnjaci Posjeduju Nuklearno Naoruzanje

Post by symbolstar »

Ljubavnica wrote:Grupa nau�nika pod vodstvom prof. dr. Hameda Kali�a, direktora rudarskog instituta iz Zenice, saop�ila je danas da su na lokalitetu sela Drin�i�i u op�ini Zavidovi�i, u namjenskoj bu�otini na dubini 126 metara otkrili bogato nalazi�te atoma. Prve procjene govore, da bi to nalazi�te moglo sadr�avati �ak 300.000 kubnih metara dobro o�uvanih atoma. Ono �to je jo� zna�ajnije kod tog otkri�a jeste da su prona�eni atomi iznimno visoke �isto�e.

Kakav zna�aj bi moglo imati ovo otkri�e za daljnju ekonomsku a prvenstveno geopoliti�ku budu�nost BiH, �e se tek vidjeti. Iz vlade Zeni�ko-Dobojskog kantona ve� je saop�eno da �e ve� narednog mjeseca po�eti sistemasko iskopavanje atoma u Drin�i�ima, a na vlastima BiH je da odlu�e kako �e se ti atomi koristiti. Podsjetimo, BiH nije potpisnica me�unarodnog sporazuma o ne�irenju nuklearnog naoru�anja, zbog �ega su pojedini analiti�ari iz susjednih zemalja ve� primjetili da bi Bosna i Hercegovina iz novo prona�enih atoma mogla nesmetano da proizvodi nuklearno naoru�anje.

Bo�nja�ki predstavnik u predsjedni�tvu Bosne i Hercegovine je na dana�njoj popodnevnoj konferenciji za novinare odbijo dati �iri komentar na ovo pitanje. Haris Silajd�i� je samo trijumfalno izjavio kako sad i Bo�njaci "konja za trku imaju". �lan predsedni�tva �eljko Kom�i� je pak izjavio da se narodi i zemlje u regionu ne trebaju brinuti oko mogu�e zloupotrebe bosanskih atoma. Kom�i� je ustvrdio da �e se novoprona�eni atomi koristiti isklju�ivo u mirnodobne svrhe. No mogu�e je ve� sad o�ekivati zao�travanje odnosa na liniji OHR i vlasti u bo�nja�kom dijelu Federacije BiH. Vlasti Zeni�ko-Dobojskog kantona su ve� odbile zahtjev Christiana Schwarza Schilinga u kojem visoki predstavnik tra�i da se snagama IPTF-a i Eufora bez odlaganja otkrije ta�na lokacija otkrivenog nalazi�ta. Vlasti iz Zenice u svom odgovoru OHR-u tvrde da OHR nema ovlasti da nadgleda i eventuelno sprje�ava iskori�tavanje rudnih bogatstava u Bosni i Hercegovini pa tako nema nikakvih ovlasti ni po pitanju nalazi�ta u Drin�i�ima.

Sarajevski analiti�ari su �ini se svi slo�ni u jednom. Kako ka�e jedan od njih: "predstoji nam utrka s vremenom u kojoj �e me�unarodna zajednica koristiti sva raspolo�iva sredstva da stavi pod kontrolu nalazi�te atoma u Drin�i�ima, dok �e lokalne vlasti u�initi sve da �to prije iskopaju znatne koli�ine atoma te otpo�nu sa procesom iskori�tavanja atomskog potencijala". Po nekim indicijama moglo bi se zaklju�iti da su radnici rudarskog instituta iz Zenice ve� obavili preliminarna pa �ak i neka od glavnih iskopavanja. Na tu �injenicu bi trebala upu�ivati i kratka ali mo�na Silajd�i�eva izjava. Premijer Republike Srpske se po ovom pitanju jo� nije oglasijo javnosti.


Izvuceno iz Hrvatskih medija.
link ne radi, tema haman izbrisana, a bas me je zanimalo..
nego, ovaj post mora biti zajebancija, sta ste se odma' svi zapalili..
Tvrtko_I
Posts: 123
Joined: 27/02/2007 11:44
Location: "RS" je genocidna tvorevina koju treba ukinuti.

#53 Re: Bosnjaci Posjeduju Nuklearno Naoruzanje

Post by Tvrtko_I »

symbolstar wrote:
Ljubavnica wrote:Grupa nau�nika pod vodstvom prof. dr. Hameda Kali�a, direktora rudarskog instituta iz Zenice, saop�ila je danas da su na lokalitetu sela Drin�i�i u op�ini Zavidovi�i, u namjenskoj bu�otini na dubini 126 metara otkrili bogato nalazi�te atoma. Prve procjene govore, da bi to nalazi�te moglo sadr�avati �ak 300.000 kubnih metara dobro o�uvanih atoma. Ono �to je jo� zna�ajnije kod tog otkri�a jeste da su prona�eni atomi iznimno visoke �isto�e.

Kakav zna�aj bi moglo imati ovo otkri�e za daljnju ekonomsku a prvenstveno geopoliti�ku budu�nost BiH, �e se tek vidjeti. Iz vlade Zeni�ko-Dobojskog kantona ve� je saop�eno da �e ve� narednog mjeseca po�eti sistemasko iskopavanje atoma u Drin�i�ima, a na vlastima BiH je da odlu�e kako �e se ti atomi koristiti. Podsjetimo, BiH nije potpisnica me�unarodnog sporazuma o ne�irenju nuklearnog naoru�anja, zbog �ega su pojedini analiti�ari iz susjednih zemalja ve� primjetili da bi Bosna i Hercegovina iz novo prona�enih atoma mogla nesmetano da proizvodi nuklearno naoru�anje.

Bo�nja�ki predstavnik u predsjedni�tvu Bosne i Hercegovine je na dana�njoj popodnevnoj konferenciji za novinare odbijo dati �iri komentar na ovo pitanje. Haris Silajd�i� je samo trijumfalno izjavio kako sad i Bo�njaci "konja za trku imaju". �lan predsedni�tva �eljko Kom�i� je pak izjavio da se narodi i zemlje u regionu ne trebaju brinuti oko mogu�e zloupotrebe bosanskih atoma. Kom�i� je ustvrdio da �e se novoprona�eni atomi koristiti isklju�ivo u mirnodobne svrhe. No mogu�e je ve� sad o�ekivati zao�travanje odnosa na liniji OHR i vlasti u bo�nja�kom dijelu Federacije BiH. Vlasti Zeni�ko-Dobojskog kantona su ve� odbile zahtjev Christiana Schwarza Schilinga u kojem visoki predstavnik tra�i da se snagama IPTF-a i Eufora bez odlaganja otkrije ta�na lokacija otkrivenog nalazi�ta. Vlasti iz Zenice u svom odgovoru OHR-u tvrde da OHR nema ovlasti da nadgleda i eventuelno sprje�ava iskori�tavanje rudnih bogatstava u Bosni i Hercegovini pa tako nema nikakvih ovlasti ni po pitanju nalazi�ta u Drin�i�ima.

Sarajevski analiti�ari su �ini se svi slo�ni u jednom. Kako ka�e jedan od njih: "predstoji nam utrka s vremenom u kojoj �e me�unarodna zajednica koristiti sva raspolo�iva sredstva da stavi pod kontrolu nalazi�te atoma u Drin�i�ima, dok �e lokalne vlasti u�initi sve da �to prije iskopaju znatne koli�ine atoma te otpo�nu sa procesom iskori�tavanja atomskog potencijala". Po nekim indicijama moglo bi se zaklju�iti da su radnici rudarskog instituta iz Zenice ve� obavili preliminarna pa �ak i neka od glavnih iskopavanja. Na tu �injenicu bi trebala upu�ivati i kratka ali mo�na Silajd�i�eva izjava. Premijer Republike Srpske se po ovom pitanju jo� nije oglasijo javnosti.

Izvor (u podforumu "Svasta Nesto") http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=17162
Izvuceno iz Hrvatskih medija.
link ne radi, tema haman izbrisana, a bas me je zanimalo..
nego, ovaj post mora biti zajebancija, sta ste se odma' svi zapalili..
kad jeovako na 30-ti mart mozes zamislit sta ce biti prvog aprila :)
urbanagerila
Posts: 1187
Joined: 06/12/2005 16:02

#54

Post by urbanagerila »

User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#55 hi

Post by Fiore »

Ima jos sitnijih "cetistica" od atoma ko ce to preuzeti da odradi?.. :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#56

Post by fantom slobode »

Hajde donesi mi jedno 50Hz atoma, treba mi da sredim odnose sa komsijama.
Como_Sarajevo
Posts: 624
Joined: 20/01/2004 00:00

#57

Post by Como_Sarajevo »

Ljubavnica wrote:
Salko sto je u vodu skako wrote:
Ljubavnica wrote:Nemojte zaboraviti postirati komentare.
to si odmah trebala reci a ne ovako posle sat vremena 8-)
Slazem se. Ali nije jos kasno. Ipak je tema vazna.
Ko li s tobom spava :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-) Nekako čudno zračiš :D
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#58 kl

Post by Fiore »

fantom slobode wrote:Hajde donesi mi jedno 50Hz atoma, treba mi da sredim odnose sa komsijama.
Mogu ti zbavit 100hz zaslon..extra ucinak posle toga komsije cvrkucu sa vama.. :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#59 Re: kl

Post by fantom slobode »

Fiore wrote:
fantom slobode wrote:Hajde donesi mi jedno 50Hz atoma, treba mi da sredim odnose sa komsijama.
Mogu ti zbavit 100hz zaslon..extra ucinak posle toga komsije cvrkucu sa vama.. :D
ja bih volio da svjetle, da ih mogu lakse uociti, ono kao kandilji!
User avatar
DobroJutroKolumbo
Posts: 1994
Joined: 19/10/2006 10:20
Location: BiH , 71000 Sarajevo , Eglema-beglema 123
Contact:

#60

Post by DobroJutroKolumbo »

Kad sam vidio temu pomislio sam , sta je sad pa ovo??? :shock: :shock: Kad sam poceo da citam , ostao sam zapanjen!!! A onda se desilo sljedece : moj gromoglasni smijeh je nadjacao zvuk iz radija , sve glasove u blizini , komsije su od mog zaraznog smijeha pocele da se smiju , na ulici je zaustavljen saobracaj , vozaci se "cijepaju" od smijeha , prolaznici, pa cak i mala djeca , koja se tako blazeno nasmijase... :) :) :) :) :) :) :-D :-D :-D :-D :-D :D :D :D :D :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :-) :-) :-) :-) :-)
Ali kad sam vidio da pokretac teme jos tvrdi kako je ovo ozbiljna tema , sjetio sam se Nadrealista , Međeđe DOnje i Hrkljusa! Neprocjenjivo! Za sve ostalo tu je Master Card! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :D :D :D :-) :-) :-)
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#61 hi

Post by Fiore »

MEHO GASI REAKTOR! Oticemo svi u .. :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#62

Post by fantom slobode »

Pusti Mehu, hoce covjek da genetski manipulira povrce.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#63 hi

Post by Fiore »

Pogodi kako profitira Fructal :D
Goran_35
Posts: 1382
Joined: 29/12/2005 14:08

#64

Post by Goran_35 »

Ja mislim :oops: da su u pitanju one pichoke :oops: :D sto su bile na djeti :oops: I to su toliko smrsale da su nestale u podatomskom svijetu :oops: iza njih je ostao samo par silikona :D na osnovu kojih je i pronadjeno ovo bogato nalaziste "atoma" :oops:
shin
Posts: 7092
Joined: 19/09/2005 10:52

#65 Re: Bosnjaci Posjeduju Nuklearno Naoruzanje

Post by shin »

TeskaDroga wrote:Grupa nau�nika pod vodstvom prof. dr. Hameda Kali�a, direktora rudarskog instituta iz Zenice, saop�ila je danas da su na lokalitetu sela Drin�i�i u op�ini Zavidovi�i, u namjenskoj bu�otini na dubini 126 metara otkrili bogato nalazi�te atoma. Prve procjene govore, da bi to nalazi�te moglo sadr�avati �ak 300.000 kubnih metara dobro o�uvanih atoma. Ono �to je jo� zna�ajnije kod tog otkri�a jeste da su prona�eni atomi iznimno visoke �isto�e.

Kakav zna�aj bi moglo imati ovo otkri�e za daljnju ekonomsku a prvenstveno geopoliti�ku budu�nost BiH, �e se tek vidjeti. Iz vlade Zeni�ko-Dobojskog kantona ve� je saop�eno da �e ve� narednog mjeseca po�eti sistemasko iskopavanje atoma u Drin�i�ima, a na vlastima BiH je da odlu�e kako �e se ti atomi koristiti. Podsjetimo, BiH nije potpisnica me�unarodnog sporazuma o ne�irenju nuklearnog naoru�anja, zbog �ega su pojedini analiti�ari iz susjednih zemalja ve� primjetili da bi Bosna i Hercegovina iz novo prona�enih atoma mogla nesmetano da proizvodi nuklearno naoru�anje.

Bo�nja�ki predstavnik u predsjedni�tvu Bosne i Hercegovine je na dana�njoj popodnevnoj konferenciji za novinare odbijo dati �iri komentar na ovo pitanje. Haris Silajd�i� je samo trijumfalno izjavio kako sad i Bo�njaci "konja za trku imaju". �lan predsedni�tva �eljko Kom�i� je pak izjavio da se narodi i zemlje u regionu ne trebaju brinuti oko mogu�e zloupotrebe bosanskih atoma. Kom�i� je ustvrdio da �e se novoprona�eni atomi koristiti isklju�ivo u mirnodobne svrhe. No mogu�e je ve� sad o�ekivati zao�travanje odnosa na liniji OHR i vlasti u bo�nja�kom dijelu Federacije BiH. Vlasti Zeni�ko-Dobojskog kantona su ve� odbile zahtjev Christiana Schwarza Schilinga u kojem visoki predstavnik tra�i da se snagama IPTF-a i Eufora bez odlaganja otkrije ta�na lokacija otkrivenog nalazi�ta. Vlasti iz Zenice u svom odgovoru OHR-u tvrde da OHR nema ovlasti da nadgleda i eventuelno sprje�ava iskori�tavanje rudnih bogatstava u Bosni i Hercegovini pa tako nema nikakvih ovlasti ni po pitanju nalazi�ta u Drin�i�ima.

Sarajevski analiti�ari su �ini se svi slo�ni u jednom. Kako ka�e jedan od njih: "predstoji nam utrka s vremenom u kojoj �e me�unarodna zajednica koristiti sva raspolo�iva sredstva da stavi pod kontrolu nalazi�te atoma u Drin�i�ima, dok �e lokalne vlasti u�initi sve da �to prije iskopaju znatne koli�ine atoma te otpo�nu sa procesom iskori�tavanja atomskog potencijala". Po nekim indicijama moglo bi se zaklju�iti da su radnici rudarskog instituta iz Zenice ve� obavili preliminarna pa �ak i neka od glavnih iskopavanja. Na tu �injenicu bi trebala upu�ivati i kratka ali mo�na Silajd�i�eva izjava. Premijer Republike Srpske se po ovom pitanju jo� nije oglasijo javnosti.

Izvor (u podforumu "Svasta Nesto") http://www.cyberbulevar.com/forum/viewtopic.php?t=17162
Izvuceno iz Hrvatskih medija.

Image
User avatar
Drvosjeca iz Dejcica
Posts: 16757
Joined: 23/06/2004 15:46
Location: Sarajevo

#66 Re: Bosnjaci Posjeduju Nuklearno Naoruzanje

Post by Drvosjeca iz Dejcica »

Tvrtko_I wrote: kad jeovako na 30-ti mart mozes zamislit sta ce biti prvog aprila :)
Zalosno sto ovako glupa tema ima vise posjeta i komentara nego post spasite Zivot Bebe - Lamije Alihodžic. Ljudi se onda pitaju sto nam je ovako lose stanje u drzavi. Ima se vise vremena laprdati o kojekakvim glupostima nego uraditi nesto korisno i humano. *ebo ti nas. :(
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#67

Post by fantom slobode »

fructal!Ko zna mozda je meho usao u kooperaciju, pa naravio kolhoz.
Evo u komsije stari, ne prestaje od jutros da cijepa atome.Nece izac'na dobro.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#68 hi

Post by Fiore »

Trehni ga od zemlju :D , i popravi macolu.. valja granat biznis..
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#69 Re: hi

Post by fantom slobode »

Fiore wrote:Trehni ga od zemlju :D , i popravi macolu.. valja granat biznis..
Povelik je treba pomoc, trehno bi ga ja, ali da ne polupam plocice.
Valja granat, dobro si, da probamo sa rukama, trziste organa je u procvatu.
A Meho ko Meho, e taj bi i Kinezima dohako.
User avatar
Fiore
Posts: 1154
Joined: 28/03/2007 15:18
Location: IRRIDUCIBILI

#70 hi

Post by Fiore »

Dodji sutra u 12h plato Marin Dvor.,imam protip USisivac 2X upija atome i pakira ih odmah..treba da ti prezentujem kako funkcionise.. Zato dodji
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#71

Post by fantom slobode »

POslacu malog Kemu, on voli da se time bavi.Pa njemu prezentuj.kemo je takav, dusa mu ko i tebi ta tehnoLIgija.A sto ce se svi u mahali oBeseliti.
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#72

Post by Mr_M »

Kakvo su ovo gluposti "pronalaziste atoma"?
Mislim da bi autor malo trebao da se informise sta su atomi. :D
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#73

Post by fantom slobode »

to su lakocjepajuce nestabilne tvorevine.Tako su bar nas ucili.Dobri su i kad se digitaliziraju.
Mr_M
Posts: 383
Joined: 16/07/2005 17:36

#74

Post by Mr_M »

A jesu li "naucnici" nabavili sikire za cjepanje atoma? :D :D :D :D :lol: :lol: :lol: :lol:
User avatar
fantom slobode
Posts: 9023
Joined: 07/09/2006 15:24

#75

Post by fantom slobode »

Imamo mi njih, a i zage ako treba.Brze ide!
Post Reply