Bosnjaci, gade li vam se bosnjacke politicke spodobe?

Stranke, političari... Recite i Vi svoje mišljenje!
Locked
Rikardo

Bosnjaci, gade li vam se bosnjacke politicke spodobe?

Post by Rikardo » 28/05/2011 18:39

Namjerno sam se registrovao da postavim ovo pitanje mojim Bosnjacima, nisam provokator, samo kad pogledamo ne samo od pocetka rata, nego i prije, jos za vrijeme bivse Jugoslavije, pa cak i prije, boze sacuvaj, pa takve smrdljive prodane korumpirane ljigavce (izvinjavam se unaprijed zbog zesceg rjecnika) samo bi neprijatelju pozelio.

Izetbegovici i senior i junior, da su im barem pretci ostali u Srbiji, Bosnjaci bi imali neuporedivo manje stete.

Tihic, pa majku mu, da smo ga trazili 20 godina istog takvog, ne bi ga izabrali goreg.

Zlaja Lagumdzija ide u London gostuje na BBC radiju, citira Tadica u vezi Mladica, govori o nekakvom pomirenju sa Srbima dok 70% Srbije podrzava Mladica? Moj Zlaja, ti ako nemas sta pametno reci na BBC-u, a da ne citiras velikosrpsku isturenu maskotu, radije cuti, sa tim ces vise reci.

Fahro bi u otvorio biznis vrata u Sarajevu Milosevicevom bankaru Miskovicu? E Fahro, Fahro, kod muftije na kurs.

Silajdzic pristao na 49% Bosne srpskim fasistima (zajedno sa starim Izetbegovicem), stalno se pitam ko mu je to dozvolio. Njemu je u Daytonu bilo fino, druzio se sa kako ga on ono nazvao u jednoj emisiji na stranoj TV, "Dickom" Hoolbrokom i ekipom, zajedno sa Izetbegovicem istovremeno nije imao pojma sta potpisuje.

Svoi generalno dozvoljavaju da srpske fasiste ne samo krse Dayton, nego i dalje potlacuju Bosnjake, nikom nista?
Bitno je da su oni napunili djepove? Ne mogu stati u kraj onom laktaskom krampu kad krsi Dayton, a zasto i oni ne krse Dayton, zasto ne posalju policiju u kontrolu saobracaja u genocidnu tvorevinu.

Odrekli se ABIH, tacnije tipovi razoruzavaju Bosnjake i ostale bosanske patriote, dok se Srbija i Hrvatska nikad nisu vise naoruzavali, traze od Srba da budu onakvi kakvi nikad nisu bili, fer i humani, sto nikad biti nece?

Pa se bas pitam, hoce li Bosnjaci imati srece pa da im dodje neki politicar koji ce gledati i boriti se za bosnjacke nacionalne interese, pa neka i krade malo, ali da se bori za bosnjacke nacionalne interese, a ne da nas vode ovi korumpirano lijeni ljigavci koje svako suta kako hoce?

Bosnjaci, da li vam se gade ove gore nabrojane bosnjacke politicke spodobe?

Komrad

Re: Bosnjaci, gade li vam se bosnjacke politicke spodobe?

Post by Komrad » 28/05/2011 18:41

Klasicni bosnjakluk... niko nam ne valja

Komrad

Post by Komrad » 28/05/2011 18:43

Rikardo wrote:Namjerno sam se registrovao da postavim ovo pitanje mojim Bosnjacima, nisam provokator, samo kad pogledamo ne samo od pocetka rata, nego i prije, jos za vrijeme bivse Jugoslavije, pa cak i prije, boze sacuvaj, pa takve smrdljive prodane korumpirane ljigavce (izvinjavam se unaprijed zbog zesceg rjecnika) samo bi neprijatelju pozelio.

Izetbegovici i senior i junior, da su im barem pretci ostali u Srbiji, Bosnjaci bi imali neuporedivo manje stete.

Tihic, pa majku mu, da smo ga trazili 20 godina istog takvog, ne bi ga izabrali goreg.

Zlaja Lagumdzija ide u London gostuje na BBC radiju, citira Tadica u vezi Mladica, govori o nekakvom pomirenju sa Srbima dok 70% Srbije podrzava Mladica? Moj Zlaja, ti ako nemas sta pametno reci na BBC-u, a da ne citiras velikosrpsku isturenu maskotu, radije cuti, sa tim ces vise reci.

Fahro bi u otvorio biznis vrata u Sarajevu Milosevicevom bankaru Miskovicu? E Fahro, Fahro, kod muftije na kurs.

Silajdzic pristao na 49% Bosne srpskim fasistima (zajedno sa starim Izetbegovicem), stalno se pitam ko mu je to dozvolio. Njemu je u Daytonu bilo fino, druzio se sa kako ga on ono nazvao u jednoj emisiji na stranoj TV, "Dickom" Hoolbrokom i ekipom, zajedno sa Izetbegovicem istovremeno nije imao pojma sta potpisuje.

Svoi generalno dozvoljavaju da srpske fasiste ne samo krse Dayton, nego i dalje potlacuju Bosnjake, nikom nista?
Bitno je da su oni napunili djepove? Ne mogu stati u kraj onom laktaskom krampu kad krsi Dayton, a zasto i oni ne krse Dayton, zasto ne posalju policiju u kontrolu saobracaja u genocidnu tvorevinu.

Odrekli se ABIH, tacnije tipovi razoruzavaju Bosnjake i ostale bosanske patriote, dok se Srbija i Hrvatska nikad nisu vise naoruzavali, traze od Srba da budu onakvi kakvi nikad nisu bili, fer i humani, sto nikad biti nece?

Pa se bas pitam, hoce li Bosnjaci imati srece pa da im dodje neki politicar koji ce gledati i boriti se za bosnjacke nacionalne interese, pa neka i krade malo, ali da se bori za bosnjacke nacionalne interese, a ne da nas vode ovi korumpirano lijeni ljigavci koje svako suta kako hoce?

Nista licno...
Kao Bosnjaku vise mi se gade takvi poput tebe koji pljuju sve redom...

Rikardo

Post by Rikardo » 28/05/2011 18:45

Komrad wrote:Klasicni bosnjakluk... niko nam ne valja

Ess, niko nam ne valja? Ali zaista je tako, meni se svi ovi iz vrha bosnjacke politike, gade, nije da mi samo ne valjaju, oni mi se gade, da sretnem takvu osobu sutra negdje na ulici, ne bi zelio s njom imati nista.

Sve u svemu, da smo ih trazili bas ovakve jedno 20 godina, sasvim sigurno da ih gore ne bi mogli naci.

paravan

Post by paravan » 28/05/2011 18:45

Rikardo wrote:Namjerno sam se registrovao da postavim ovo pitanje mojim Bosnjacima, nisam provokator, samo kad pogledamo ne samo od pocetka rata, nego i prije, jos za vrijeme bivse Jugoslavije, pa cak i prije, boze sacuvaj, pa takve smrdljive prodane korumpirane ljigavce (izvinjavam se unaprijed zbog zesceg rjecnika) samo bi neprijatelju pozelio.

nije bas sve taaako crno ali
:thumbup: :thumbup: :thumbup: :thumbup:

Komrad

Post by Komrad » 28/05/2011 18:47

Rikardo wrote:

Ess, niko nam ne valja? Ali zaista je tako, meni se svi ovi iz vrha bosnjacke politike, gade, nije da mi samo ne valjaju, oni mi se gade, da sretnem takvu osobu sutra negdje na ulici, ne bi zelio s njom imati nista.

Sve u svemu, da smo ih trazili bas ovakve jedno 20 godina, sasvim sigurno da ih gore ne bi mogli naci.

Pa jesu li pali s neba ili je narod glasao za njih? Ne bih bas rekao da ih nismo mi trazili ...
Pa de reci nekoga ko valja...

Rikardo

Post by Rikardo » 28/05/2011 18:47

Komrad wrote:Nista licno...
Ne pljujem sve redom, taj tvoj na avataru, njega izuzetno postujem, mozda nije bio dobar politicar, mozda i jeste, ali ga Bosnjaci nisu prepoznali kao takvog, ali svejedno, ta osoba je jedina u novijoj bosnjackoj historiji koja je zrtvovao nesto svoje licno za bosnjacku generalnu stvar i zbog toga mu najljepsa hvala.

kemal21

Post by kemal21 » 28/05/2011 18:48

Zlaja je najgori od sviju njih :lol: :run:

tbv

Post by tbv » 28/05/2011 18:49

Rikardo wrote:

:thumbup:

Rikardo

Post by Rikardo » 28/05/2011 18:52

Komrad wrote:
Rikardo wrote:

Pa jesu li pali s neba ili je narod glasao za njih? Ne bih bas rekao da ih nismo mi trazili ...
Pa de reci nekoga ko valja...

Pa u tome je i problem, oni koji su u vrhu bosnjacke politike, nijedan ne valja. I ne radi se tu samo o tome da nijedan ne valja, nego je sve i jedan katastrofalan po bosnjacki narod. Sve i jednom se moze naci par katastrofalnih poteza i odluka po bosnjacke nacionalne interese, ali i Bosnu.

Komrad

Post by Komrad » 28/05/2011 18:55

Rikardo wrote:
Ne pljujem sve redom, taj tvoj na avataru, njega izuzetno postujem, mozda nije bio dobar politicar, mozda i jeste, ali ga Bosnjaci nisu prepoznali kao takvog, ali svejedno, ta osoba je jedina u novijoj bosnjackoj historiji koja je zrtvovao nesto svoje licno za bosnjacku generalnu stvar i zbog toga mu najljepsa hvala.

Dobre mi politicare imamo samo nemamo politicku konstantu a boga mi ni politicki cilj zbog toga oni ostavljaju dojam kakav ostavljaju ne zelim ni da ih branim niti da ih napadam ali sve dok se bosnjacka politika bude zasnivala na : "sta hoces - ne znam" i " sta neces : ono sto srbi i hrvati hoce" ... mi necemo bas napredovati

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 28/05/2011 18:59

Ako ja sada kao pripadnik istog,bošnjačkog naroda,stanem nabrajati ko mi se sve gadi i budem obrazlagao
zašto,odoh ja u Banoviće cijelo ljeto!!! :evil:
Lakše je istaknuti suprotne primjere! :D

Neću imenovati nikoga,ali sa kompletne bošnjačke scene,najodvratniji mi je jedan čovjek,nije političar,
ima pašće koje se odaziva na ime Dudu,ali neću nikoga imenovati!!! :D

Komrad

Post by Komrad » 28/05/2011 18:59

prljavi Hare wrote:Ako ja sada kao pripadnik istog,bošnjačkog naroda,stanem nabrajati ko mi se sve gadi i budem obrazlagao
zašto,odoh ja u Banoviće cijelo ljeto!!! :evil:
Lakše je istaknuti suprotne primjere! :D

Neću imenovati nikoga,ali sa kompletne bošnjačke scene,najodvratniji mi je jedan čovjek,nije političar,
ima pašće koje se odaziva na ime Dudu,ali neću nikoga imenovati!!! :D

Takodje

PipiDugaDevetka
Location: Živim u nadi RBiH, druge adrese nemam. Uostalom, mislim da genocidne Kartagene treba demontirati.

Post by PipiDugaDevetka » 28/05/2011 18:59

kemal21 wrote:Zlaja je najgori od sviju njih :lol: :run:

Nije valjda, opet narcisoidan?
Image

Rikardo

Post by Rikardo » 28/05/2011 19:10

Komrad wrote:
Rikardo wrote:

Dobre mi politicare imamo samo nemamo politicku konstantu a boga mi ni politicki cilj zbog toga oni ostavljaju dojam kakav ostavljaju ne zelim ni da ih branim niti da ih napadam ali sve dok se bosnjacka politika bude zasnivala na : "sta hoces - ne znam" i " sta neces : ono sto srbi i hrvati hoce" ... mi necemo bas napredovati

Zar je tesko to odrediti sta hocemo?

Evo par "sta hocemo" i "sta necemo".

Hocemo nasu zemlju, europsku, laicku, demokratsku, stabilnu i prosperitetnu, necemo 23% ili koliko vec, necemo fasisticku tvorevinu u nasoj zemlji, necemo zlocince i fasiste slobodne, necemo nikakvo pomirenje sa Srbijom dok god se totalno i iz korijena ne promijene, sto se u najboljem slucaju za njih, nece dogoditi barem narednih 20 godina, jer su puno zagrizli u zlocin.

To je vec nesto.

Opet i tu zavisi sta Bosnjaci vecinski hoce, nekakvu zajednicku drzavu Bosnu, ili da idu na nekakvu manju bosnjacku Bosnu opciju, naravno ne u ovim procentima koje sad kontroliraju. Ali to je vec stvar koju treba odrediti grupa sposobnih, obrazovanih Bosnjaka.

Medjutim sve to moze i biti na stand by, ali nam zaboga treba neki koliko toliko posten politicar koji ce se zaista boriti za bosnjacke interese.

Kakve smo imali do sad? Jedan je vodao Djindjica po Sarajevu, dok ga je ovaj podjebavao da se samoranio, drugi je potpisao dijeljenje drzave gdje populaciji od 31% "pripada" 49% Bosne, populaciji od 17% da joj pripada 28% Bosne, A njegovom narodu, koji je usput najbrojniji, najmanji dio Bosne, nekih 23% ili tako nesto.

Treci se odrekao ABIH par godina nakon genocida ne samo u Srebrenici, nego i u drugim podrucjima BiH, treci je javno na TV "pjevao" za srpsku TV iz Vojvodine i cinkao svoje partijske drugove i tako im ugrozio ne samo njihove zivote, nego i zivote njihovih porodica, cetvrti se utalio sa Milosevicevim bankarom koji je vjerovatno topio bosnjacka zlatna zubala i pretvarao ih u zlatne poluge, pa majku mu, gdje smo mi to toliko zgrijesili?
Last edited by Rikardo on 28/05/2011 19:13, edited 1 time in total.

prljavi Hare
Been thanked: 2 times

Post by prljavi Hare » 28/05/2011 19:11

PipiDugaDevetka wrote:
kemal21 wrote:Zlaja je najgori od sviju njih :lol: :run:

Nije valjda, opet narcisoidan?
Image

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Locked