bosna sinoc - poraz ekspoziture propalih srpskih igraca

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Innuendo
Posts: 149
Joined: 25/11/2002 00:00

#26

Post by Innuendo »

Najveći problem KK.Bosne je kvalitetan stručni štab.........Mensur Bajramović i Alen Abaz su apsolutni promašaji i novac koji je očigledno tu, treba usmjeriti dovođenju iskusnog stručnjaka koji bi od postojećeg igračkog kadra mogao izvući maksimum, a ovo što Bosna danas prezentira je zaslugom stručnog štaba daleko od toga.
Upravo pročitah vijest da je doveden Saša Vasiljević (http://www.kosarka.hr/main.asp?P=Vijest ... estID=4525) što će nadam se donijeti pozitivan pomak.
Krenut ću po pozicijama
1- Tomović i Gajić - Tomović svojim kvalitetama apsolutno ne zaslužuje da igra na ovom nivou. On sa svoje 22 godine još uvijek nema izrađen šut i u jednoj utakmici promijeni 3 do 4 stila šutiranja.......ajde na stranu šut........ali on se samo zabija u desnu stranu jer lijevom rukom naprosto ne zna voditi loptu, a napade organizuje neinventivno i šablonski, pri tome gledajući samo jednu stranu, onu na koju je akcijom predviđeno da ide lopta....ukratko njegov pravi nivo je kk vogošća..................s druge strane Gajić je došao u Bosnu kao playmaker sa određenom reputacijom...mali je nazad tri godine igrao i to dobro za Partizan u Euroligi....i njegov problem je prije svega psihološke prirode...na utakmicama se vidi da se svojim greškama zamjerio Nenadu Markoviću i tako na sebe navukao veliko breme......on posjeduje sve elemente koje Tomović nema....iako hendikepiran visinom, mogao bi postati dugoročno riješenje,izuzev ako uslijed loše atmosfere u timu ne uspije savladati tu barijeru koja je isključivo u glavi...........ničem drugom

2- Marković, Kovačević, N.Williams - O Nenadu je suvišno trošiti riječi i on će sigurno prije ili poslije ponovo proraditi..........apsolutno najbolji košarkaš Bosne bez kojeg je ovaj tim makar 70 % slabiji-------
Kovačević je psihološki možda i najspremniji igrač Bosne koji radom i zalaganjem nadoknađuje nedostatak talenta i koordinacije.........on na ovom nivou apsolutno može biti solidan igrač.....vjerovatno bi ga se trebalo svrstati na poziciju broj 3
N.Williams je jedan jako jako pokretan i školovan igrač što se na prvi pogled vidi, samo je pitanje da li je njegovo dovođenje bila ispravna procjena iz prostog razloga što ga svi doživljavaju kao veliko pojačanje i od njega očekuju čuda a momak u karijeri nije odigrao više od 15-ak minuta....igrač koji bi vremenom sigurno proradio, samo je pitanje koliko je skupo njegovo vrijeme...............

3- Ikonić - momak ovu poziciju igra po prvi put u karijeri i ne smije mu se nišzta zamjerati....ja ga znam kao playmakera u zadnje vrijeme su ga koristuili i na poziciji broj 2, ali ovo je nešto što čovjek apsolutno prvi put igra....da ne spuštas loptu
Bavčić - psihološki nestabilan, tehnički nedostatan, ......unatoč predivnim fizičkim predispozicijama, i laiku je jasno da on ne može odgovoriti na zadatke koje postavlja vrhunska košarka i po meni bi ispravan put za njega bilo potpunoi posvećivanje igranju pozicije broj 4 gdje za 2-3 godine uz pravilan rad u teretani i nadzor stručnjaka (ne mensura bajramovića) može nešto napraviti...naravno ne na nekom većem nivou....

4 - Jasmin Perković - izuzetan borac koji uvijek ostavlja cijelog sebe...svakako da je kvalitetima mnogo ispod otišlog Kenana Bajramovića ali pristupom i zalaganjem zaslužuje mjesto u ekipi.......svoje će šanse uvijek iskoristiti
Damjanović - koristan igrač koji će za vrijeme koje dobije na parketu korektno obaviti ono što se od njega traži i očekuje a to je da pogodi zicere i napravi par skokova

5- Williams - veliki kapital pod koševima...igrač koji nevjerovatno dobro koristi svoju ogromnu masu i tako osvaja prostor pri čemu ga je gotovo nemoguće zaustaviti....još kada bi mu neko imao pokazati lijevi poluhorog i slobodna bacanja........

ove mlade neću komentarisati jer do sada nijedan od njih nije dobiu neku značajniju ulogu.....
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#27

Post by AG »

prema tvojoj analizi..bosni samo treba novi trener i osvojice euroleague...gajic i reputacija?? postoji razlog zbog cega se gajic nije micao sa klupe u partizanu i zbog cega je igrao u slogi iz kraljeva....on nije klasa nego prosjecan igrac kakvih u scg svake godine proizvedu barem 100......uopste ne vidim nista posebno u ekipi bosne...osim velikog broja "tal" igraca koje niko posten ne bi doveo u svoj klub(moje misljenje je da u bosninoj upravi sjedi gomila taldzija koje predvode samir avdic i dino konakovic...mislim nema drugog objasnjenja za ovoliki broj promasenih investicija)....nick williams je skolovan jer je igrao kod vrhunskog trenera kakav je bob higgins ali je tamo bio cisti prosjek, apsolutno nebitan....meni je smjesno dovoditi amerikanca koji ce kobajagi proigrat i koji apsolutno ne znaci kvalitetu vise.... kome su potrebni igraci poput wrighta ili williamsa......ikonicu se nema sta zamjeriti?...znaci on ima pravo da bude karina...zasto se ne otpuste ikonic i williams a dovede jedno pravo pojacanje na pozicijama dva ili tri.....bosna ove sezone ima mnogo veci budzet od recimo sirokog pa lijepo odrijesis kesu i dovedes pravog igraca koji je u stanju da pogodi otvoren sut a ne ove mediokritete.. bosna ako izuzemo par bljeskova nenada markovica nema igraca koji bi privukao ljude u dvoranu...prosle sezone je svakog od nas pucao entuzijazam jer se u sarajevu ne desava bas nista bitno kada je sport u pitanju...pa je mogla proci i ova rekreativna liga.....sada su vec apetiti navijaca porasli.......
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#28

Post by radeljas »

AG wrote:prema tvojoj analizi..bosni samo treba novi trener i osvojice euroleague...gajic i reputacija?? postoji razlog zbog cega se gajic nije micao sa klupe u partizanu i zbog cega je igrao u slogi iz kraljeva....on nije klasa nego prosjecan igrac kakvih u scg svake godine proizvedu barem 100......uopste ne vidim nista posebno u ekipi bosne...osim velikog broja "tal" igraca koje niko posten ne bi doveo u svoj klub(moje misljenje je da u bosninoj upravi sjedi gomila taldzija koje predvode samir avdic i dino konakovic...mislim nema drugog objasnjenja za ovoliki broj promasenih investicija)....nick williams je skolovan jer je igrao kod vrhunskog trenera kakav je bob higgins ali je tamo bio cisti prosjek, apsolutno nebitan....meni je smjesno dovoditi amerikanca koji ce kobajagi proigrat i koji apsolutno ne znaci kvalitetu vise.... kome su potrebni igraci poput wrighta ili williamsa......ikonicu se nema sta zamjeriti?...znaci on ima pravo da bude karina...zasto se ne otpuste ikonic i williams a dovede jedno pravo pojacanje na pozicijama dva ili tri.....bosna ove sezone ima mnogo veci budzet od recimo sirokog pa lijepo odrijesis kesu i dovedes pravog igraca koji je u stanju da pogodi otvoren sut a ne ove mediokritete..
slazem se s ovim u potpunosti. to sam i rekao na pocetku ove diskusije. istina javio se, ocito, neko iz bosne pod imenom davis da brani "taldzije" kako si ih ti tacno nazvao. umjesto da kupe skupo jedno kvalitetno pojacanje oni potrosise pare na polovne igrace. sa jednim kvalitetnim igracem i djeca poput sehovica, zimica i djedovica bi igrala sigurno bolje nego tomovic i gajic. ovako djeca griju klupu, menso i abaz (who the fuck is abaz - gdje je on napravio karijeru, gdje je on ucio trenerski zanat, eto kako je pripremio ekipu, dok je ovaj drugi bio sa reprezentacijom) im nikad nece pruziti sansu niti ce djeca pored njih ovakvih napredovati. bolje ih je prodati olimpiji i ciboni sa uslovom da moraju igrati za bih reprezentaciju. tamo bi nesto naucili. jedino sto eto pare koje je nihad imamovic zaradio lako, imajuci povlastenu poziciju od strane sda, sada lako i odlaze. medjutim sve cemo to mi opet platiti. ali to je druga prica
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#29

Post by edu »

williams skolovan kosarkas..pa jos su trebali dovesti nekog basketasa..pa valjda se to podrazumijeva..inace kao igrac je karina..uostalom kao i veci dio bosninih pojacanja..izuzmem li lance-a...
User avatar
Altsa
Posts: 7347
Joined: 19/03/2004 18:31

#30

Post by Altsa »

paprica29 wrote:nisu bosni problem gajić, tomović, damjanović...
bosnin najveći problem je menso bajramović.
pa to je jasno kao dan. trener slovenacke ekipe koja je bosnu uzela u subotu je to indirektno rekao, a rekao je da bosna ima dobre igrace ali ekipa nije poslozena kako treba. sveje u m. bajramovicu koji nema pojma. bosna igra na isti nacin kao i reprezentacija. nezna se gdje je rep a gdje glava.
sve dok je bajramovic trener od bosne nema nista. bas me zanima hoce li i poslije poraza u subotu od partizana vrlo rukovodstvo bosne ostaviti bajramovica na klupi. :x :x :x
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#31

Post by radeljas »

Altsa wrote:
paprica29 wrote:nisu bosni problem gajić, tomović, damjanović...
bosnin najveći problem je menso bajramović.
pa to je jasno kao dan. trener slovenacke ekipe koja je bosnu uzela u subotu je to indirektno rekao, a rekao je da bosna ima dobre igrace ali ekipa nije poslozena kako treba. sveje u m. bajramovicu koji nema pojma. bosna igra na isti nacin kao i reprezentacija. nezna se gdje je rep a gdje glava.
sve dok je bajramovic trener od bosne nema nista. bas me zanima hoce li i poslije poraza u subotu od partizana vrlo rukovodstvo bosne ostaviti bajramovica na klupi. :x :x :x
..bo trenera koji nema trunke hrabrosti da rizikuje. uveo je malog sehovica tek kad je morao protiv slovana i kada su svi drugi povredili. i decko je donio pobjedu. a o asistentu abazu i njegovim referencama ne treba ni trositi rijeci. pitanje je da li bi i usli prosle sezone da nas sudije nisu pogurale. nek je samiru avdicu i mishku razhnatovicu dobro.
paprica29
Posts: 321
Joined: 27/10/2003 00:00

#32

Post by paprica29 »

dok ode menso otici ce i publika, a kad ode publika nema ni bosne
felichi
Posts: 884
Joined: 15/01/2005 17:48

#33

Post by felichi »

paprica29 wrote:dok ode menso otici ce i publika, a kad ode publika nema ni bosne
...ostace dino konakovic... zalimbo ga i za mensu i za publiku
AG
Posts: 44
Joined: 04/10/2005 11:51

#34

Post by AG »

pa dobro bajramović je daleko od vrhunskog trenera i svakako snosi dio krivice ali reći da bosna ima dobru ekipu je cirkus.....recimo tomović, ikonić, gajić, kovačević, damjanović, nick williams...zar neko stvarno misli da su to igrači sa kojima se može napraviti dobar rezultat...šta je to kvalitetno kod ovih igrača, gdje su oni igrali u svojoj karijeri....npr. borac BL, leotar,klupa budućnosti ili 8. igrač cincinnatija....i sad bi kao oni trebali biti garant da je "to dobra ekipa ali trener ne valja"...u bosni ne igra nijedan kvalitetan igrač iz srbije...sve je to škart koji nije mogao proći u partizanu, zvezdi, pa ni u hemofarmu ili vojvodini...o amerikancima koji se dovode da ne pričam(a svi znamo ko dovodi igrače i ko za njih uzima proviziju).....mensur je loš trener ali dok ovi nesposobnjakovići dovode igrače nema ništa od pravih rezultata......
edu
Posts: 7895
Joined: 30/11/2004 15:25

#35

Post by edu »

Innuendo wrote:Najveći problem KK.Bosne je kvalitetan stručni štab.........Mensur Bajramović i Alen Abaz su apsolutni promašaji i novac koji je očigledno tu, treba usmjeriti dovođenju iskusnog stručnjaka koji bi od postojećeg igračkog kadra mogao izvući maksimum, a ovo što Bosna danas prezentira je zaslugom stručnog štaba daleko od toga.
Upravo pročitah vijest da je doveden Saša Vasiljević (http://www.kosarka.hr/main.asp?P=Vijest ... estID=4525) što će nadam se donijeti pozitivan pomak.
Krenut ću po pozicijama
1- Tomović i Gajić - Tomović svojim kvalitetama apsolutno ne zaslužuje da igra na ovom nivou. On sa svoje 22 godine još uvijek nema izrađen šut i u jednoj utakmici promijeni 3 do 4 stila šutiranja.......ajde na stranu šut........ali on se samo zabija u desnu stranu jer lijevom rukom naprosto ne zna voditi loptu, a napade organizuje neinventivno i šablonski, pri tome gledajući samo jednu stranu, onu na koju je akcijom predviđeno da ide lopta....ukratko njegov pravi nivo je kk vogošća..................s druge strane Gajić je došao u Bosnu kao playmaker sa određenom reputacijom...mali je nazad tri godine igrao i to dobro za Partizan u Euroligi....i njegov problem je prije svega psihološke prirode...na utakmicama se vidi da se svojim greškama zamjerio Nenadu Markoviću i tako na sebe navukao veliko breme......on posjeduje sve elemente koje Tomović nema....iako hendikepiran visinom, mogao bi postati dugoročno riješenje,izuzev ako uslijed loše atmosfere u timu ne uspije savladati tu barijeru koja je isključivo u glavi...........ničem drugom

2- Marković, Kovačević, N.Williams - O Nenadu je suvišno trošiti riječi i on će sigurno prije ili poslije ponovo proraditi..........apsolutno najbolji košarkaš Bosne bez kojeg je ovaj tim makar 70 % slabiji-------
Kovačević je psihološki možda i najspremniji igrač Bosne koji radom i zalaganjem nadoknađuje nedostatak talenta i koordinacije.........on na ovom nivou apsolutno može biti solidan igrač.....vjerovatno bi ga se trebalo svrstati na poziciju broj 3
N.Williams je jedan jako jako pokretan i školovan igrač što se na prvi pogled vidi, samo je pitanje da li je njegovo dovođenje bila ispravna procjena iz prostog razloga što ga svi doživljavaju kao veliko pojačanje i od njega očekuju čuda a momak u karijeri nije odigrao više od 15-ak minuta....igrač koji bi vremenom sigurno proradio, samo je pitanje koliko je skupo njegovo vrijeme...............

3- Ikonić - momak ovu poziciju igra po prvi put u karijeri i ne smije mu se nišzta zamjerati....ja ga znam kao playmakera u zadnje vrijeme su ga koristuili i na poziciji broj 2, ali ovo je nešto što čovjek apsolutno prvi put igra....da ne spuštas loptu
Bavčić - psihološki nestabilan, tehnički nedostatan, ......unatoč predivnim fizičkim predispozicijama, i laiku je jasno da on ne može odgovoriti na zadatke koje postavlja vrhunska košarka i po meni bi ispravan put za njega bilo potpunoi posvećivanje igranju pozicije broj 4 gdje za 2-3 godine uz pravilan rad u teretani i nadzor stručnjaka (ne mensura bajramovića) može nešto napraviti...naravno ne na nekom većem nivou....

4 - Jasmin Perković - izuzetan borac koji uvijek ostavlja cijelog sebe...svakako da je kvalitetima mnogo ispod otišlog Kenana Bajramovića ali pristupom i zalaganjem zaslužuje mjesto u ekipi.......svoje će šanse uvijek iskoristiti
Damjanović - koristan igrač koji će za vrijeme koje dobije na parketu korektno obaviti ono što se od njega traži i očekuje a to je da pogodi zicere i napravi par skokova

5- Williams - veliki kapital pod koševima...igrač koji nevjerovatno dobro koristi svoju ogromnu masu i tako osvaja prostor pri čemu ga je gotovo nemoguće zaustaviti....još kada bi mu neko imao pokazati lijevi poluhorog i slobodna bacanja........

ove mlade neću komentarisati jer do sada nijedan od njih nije dobiu neku značajniju ulogu.....
davno sam nekad napisao slicnu poruku kao ovu sto sad pisem..al' nekakvo sranje se tada desavalo s forumom pa mi nije prosla..i bi mi mrsko ponovo pisati..helem..pokusao sam i ja dati svoje misljenje..slicno k'o sto je innuendo uradio..pojedinacno..o svakom igracu..pa krenimo redom..onako kako ih i innuendo postavi
tomovic-gajic..mislim da su obojica tehnicki uzasno losi..tomovic je playmaker koji nema brzinu (kao gajic uostalom)..tomovic je play koji ima samo dvije finte..i te finte ponavlja kao robot..naravno..jer nema drugih..ako baci svog cuvara baci..ako ga skonta..faul u napadu 100%..gajica sam malo gledao..i ono sto sam vidio nije mi se svidjelo..nevjerovatno mi je da se moze play-u desiti da izgubi 3 lopte zaredom i to u prodorima na kos u kojima srlja..sili..radi gluposti..sto se tice suta..tomovic je cirkus..gajic nekad nesto i pogodi.."u glavi" obojica tanki..ali bas tanki...
Marković, Kovačević, N.Williams..neno ima kredita kod publike..kod raje..taman da svaku loptu koju primi nabije nogom raja mu ne zvizdati..igrac koji je odigrao dosta vaznih utakmica i koji ih je..sto je najvaznije..odigrao odlicno..ako ga ne ide sut..proradit ce nesto drgo..asistencija..skok..odbrana..ipak..vrijeme mu je da se povuce nakon ove sezone..(mozda je to mogao i prije uraditi?!)..da ga pamtimo po dobrim partijama..sinisa kovacevic..covjek koji nema nekog talenta za kosarku..ali radom i borbom na terenu sve nadoknadjuje..jak je..trci..gine..igra dobru odbranu..veoma koristan igrac..i opravdano doveden..nick williams..ponovit cu ono sto sam vec napisao.."williams skolovan kosarkas..pa jos su trebali dovesti nekog basketasa..pa valjda se to podrazumijeva..inace kao igrac je karina."..mislim da nista nije pokazao..(onaj right je barem u jednoj tekmi - u jednom poluvremenu - zabio 30ak koseva..iako je i right bio cirkus..williams mi je fakat bezze igrac..i potpuni promasaj..
Ikonić..citam sinoc knjigu koju je djuras napisao o kindzetu i musemicu..kaze mirza.."kad si na terenu..nema opravdanja ni za sta..ako si na terenu..nema bolestan..neraspolozen..moras dati sve od sebe..tako vazi i za ovog ikonica..nema prvi put igra ovu ili onu poziciju..mora ginuti..a cini mi se da nisam vidio ni G od ginuti..mislim da je njegovo dovodjenje takodjer promasaj..spor..nikakav "u glavi"..slaba tehnika..to sto je zabijao puno u leotaru nije mu nikakva referenca...
Jasmin Perković..opravdano doveden..pametan igrac..dobre predizpozicije..isplatit ce se sigurno..uz vanjka nam je najvise nevolja zadavao..
damjanovic..mislim da ga nisu trebali dovoditi..bolje da je sansa pruzena zimicu ili nekom drugom mladom igracu..pogledajte sta radi siroki..doveli zadravca..a uz njega stasava i barac..malo po malo i barac protiv fmp-a u petorci..damjanovic se ubio za kk vogosca i mislim da bi i gore bio 6-7 igrac...
williams..pojacanje koje se jedino isplatilo 100%..odlican igrac..odlican borac..odlicno odradi svoj zadatak..znas sta mu je raditi..i to u potpunosti ispunjava...

mensur bajramovic..kao igrac prosjecan..kao trener prosjecan..fali mu muda i znanja...
Post Reply