Kikibombona wrote:
Neko svega sto je Dodo za vas uradio?
Koliko ce biti ljudi na trgu, sta mislis?
10 000?
Nemam pojma ali biće veselo, kod Srba ovakva histerija nije bila još od kad je Kosovo proglasilo nezavisnost.
Jutros čujem na ulici priče, i veliki broj ih uistinu vjeruje da iza ovog stoje Amerikanci i da se sprema državni udar i da hoće da 'apse Dodika i da im je Bakir pomoćnik i da će doći iz Cazina i Sarajeva raja
A čuo sam da organizovanih odlazaka uistinu ima, u režiji SDS-a.
Žalosno da je koriste ovo za političke manipulacije, ali neka se znoje malo i Srbi
Mislim da je ovo sve dovelo do apsolutnog polaziranja Srpskog društva, nema više neutralnih, il' si tamo il' vamo, ali išlo je više na ruku Dodiku, raja sa sela je uglavnom uz njega, evo, dođe u selo Euro Blic, neki lokalni guzonja pročita i priča po selu kako Amerikanci hoće da ukinu RS.
Nije tu više bitno jel Vukota il Mile il ovaj il onaj, u zadnjih mjesec dana Dodik je uspio da kod onog krucijalnog glasačkog tijela a to su penzioneri (koji uvijek izađu i uvijek su prvi na biralištima), uspio je stvoriti osjećaj da je Srpstvo ugroženo i da ih samo on može spasiti.
Očekujem pobjedu Dodika ubjedljivu i SNSD-a sa DNSom u narodnu skupštinu, ovim je sebi uspio da učvrsti poziciju 100%
Brojka večeras može biti kolika hoće, a ako bude kakvih izgreda (a mislim da će biti) to će opet ići na ruke Dodiku, pustite vi priče koliko je to smiješno i žalosno, raja to ovde puši.
P.S., Isto tako mislim da će Socijalisti ostvariti fin plasman, a oni su siguran faktor u formiranju SNSD vlade ako bude zafalilo ruku.
Bošnjaka što se tiče, mislim da će glas ići za SDS ipak, barem veći dio, Narodna Skupština tu će SDA pokupiti najviše mjesta, a za državnu skupštinu što se tiče barem Dobojsko - Teslićke regije, Bošnjaci bi u velikomk broju mogli glasati za SDS jer je nositelj liste Obren Petrović, gradonačelnik Doboja, slično bi moglo biti u Banjalučkoj izbornoj jedinici (Prijedor, Prnjavor) gdje je Dragan Mektić nositelj, tako bi mogla da bude istuacija da zahvaljujući Bošnjačkim glasovima SDS bude imao više mandata od SNSD u PSBiH a SNSD opet formira vlast u RS (kao i protekle 4 godine).
---
Petrović je u toku kampanje (indirektno) držao i neke manifestacije i po Bošnjačkim sredinama, uglavnom individualno ne u sklopu SDS kampanje, ali svakako da će on lično dobiti dosta glasova od Bošnjaka što će mu vjerovatno donijeti i mandat u PSBiH (ostaje za vidjeti da li će on to prihvatiti, ali u svakom slučaju mandat ide SDS-u).