Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Locked
User avatar
volta dzontra
Posts: 1587
Joined: 06/03/2012 10:50

#25051 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by volta dzontra »

Banksy wrote:zapravo ... koga briga za Lijanoviće ...
Realno nikoga. Nek se o jadu zabavljaju oni koji s njim dijele vlast i paze da njih ne postrapaju Lijanova sranja.
Sa stanovista antiplatformasa Lijan radi genijalne stvari:):):):)
User avatar
plain vanilla
Posts: 70926
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#25052 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

ne znam gdje ovo da zalijepim, a steta je ne procitati
Tuzlanski Univerzitet: Seks, laži i anonimne prijave!

Nakon što je Komisija za korupciju Vlade Tuzlanskog kantona nedavno primila anonimnu prijavu o nezakonitim imenovanjima, malverzacijima i nepotizmu na Univerzitetu u Tuzli, nastao je rat saopćenjima, anonimnim prijavama, optužbama za seksualno uznemiravanje.

Na adresu Komisije za borbu protiv korupcije Tuzlanskog kantona nedavno je stigla anonimna prijava koja je u institucijama ovog Kantona izazvala pravu pometnju. Glavni likovi iz prijave su rektor tuzlanskog Univerziteta, “profesor marksizma iz Prištine”, kako ga posprdno nazivaju Tuzlaci, Enver Halilović, zatim bivša ministrica obrazovanja u Vladi ovoga Kantona Mirzeta Suljkić-Hadžić, te Denis Bećirović, potpredsjednik SDP-a BiH i zamjenik predsjedavajućeg Predstavničkog doma Parlamentarne skupštine BiH. U prijavi stoji kako je falsificiran izbor rektora Halilovića u zvanje redovnog profesora, kako je Suljkić-Hadžić na nezakonit način uposlena na Univerzitetu nakon što joj je po sili zakona prestao radni odnos. Konačno, stoji i kako je nezakonit I izbor Bećirovića u zvanje docenta na Tuzlanskom univerzitetu.

Tuzlanski rat prijavama

Pomalo nevjerovatnim slijedom događaja, anonimna prijava je ipak protokolirana i njezin sadržaj je postao dijelom dnevnog reda Komisije. Kada se za nju saznalo, u tuzlanskim je naučno-političkim krugovima nastala prava panika, pa se prijavu i navode iz nje na sve moguće načine pokušalo zataškati. S obzirom da je riječ o ljudima koji su poprilično utjecajni i moćni u Tuzli, članovi Komisije su isprva pokušali težak teret koji im je nenadano pao na pleća prebaciti nekome drugom.

Od tuzlanske se javnosti, koja o detaljima iz prijave već odavno sve zna i o tome otvoreno raspravlja po kuloarima ili na internetskim forumima, pokušalo sakriti kako je Komisija uopšte raspravljala o navodima iz pisma. Nekoliko dana kasnije, najvjerovatnije kako bi se uplašila aktuelna ministrica nauke i obrazovanja TK Nađa Avdibašić-Vukadinović, na adresu Komisije stiže još jedno anonimno pismo. U njemu nema novih detalja o poslovima trojca Halilović Suljkić-Hadžić-Bećirović, no stoji kako suprug ministrice, profesor Srđan Vukadinović, osim na Univerzitetu u Tuzli (ilegalno) predaje i na fakultetu u Nikšiću te ga se u isto vrijeme optužuje i za seksualno zlostavljanje studentica i suradnica.

Šta stoji u prijavi koja je atmosferu na tuzlanskom Univerzitetu dovela do usijanja? Prije svega tvrdnja kako je rektor Halilović falsificirao izbor u redovnog profesora. Halilović je zvanje vanrednog profesora stekao 1991. godine. Nakon toga bio je, prema tada važećim zakonima, dužan objaviti najmanje dvije knjige, najmanje dva naučna rada, biti mentor pri izradi doktorata ili magistarskog rada najmanje jednom kandidatu, te biti nositelj projekta iz ove oblasti. Ništa od toga, kako se tvrdi, Halilović nije uradio. Stekao je zvanje redovnog profesora na osnovu istih radova temeljem kojih je ranije stekao status vanrednog profesora. Halilović, također, nije bio mentor niti jednom kandidatu, niti je rukovodio projektima, što su također uvjeti neophodni za izbor u zvanje redovnog profesora.

Posebno je problematična činjenica da je Halilović u periodu u kojem je (protivzakonito) izabran u zvanje redovnog profesora obavljao i dužnost dekana Filozofskog fakulteta na kojem je i stekao sada već sporno zvanje. U isto je vrijeme obavljao i dužnost ministra za obrazovanje u tadašnjoj Vladi Tuzlanskog kantona. Da stvar bude još komičnija, Enver Halilović, dekan Filozofskog fakulteta u Tuzli, potpisao je odluku kojom se Enver Halilović bira u zvanje redovnog profesora Filozofskog fakulteta u Tuzli?! Sve to vrSaznajemo kako Halilovićev slučaj nije jedini, jer je dosta tamošnjih “uglednika” činilo iste stvari. Stoga je zajednički interes da se ova afera ne otvara jer bi ona mogla proizvesti veliku, kolateralnu štetu. Kada je u pitanju nekadašnja ministrica, Mirzeta Suljkić- Hadžić nije mogla biti zaposlena na Univerzitetu po isteku mandata bez konkursa. Univerzitet je prekršio zakon a zauzvrat Mirzeta pomaže u stabilizaciji podrške SDA aktuelnom rektoru. Suljkić-Hadžić poznata je po ulozi u nekoliko afera. Osim što je svojim rođacima i prijateljima namještala poslove po školama širom TK, nju je prije dvije godine CIK BiH kaznio zbog sukoba interesa jer je svom mužu Nijazu “sređivala” poslove prevoza đaka u TK. Nekadašnju glasnogovornicu SDA u ovom kantonu Albinu Vicković je, nakon tri puta ponovljenog konkursa, uspjela uposliti u Ministarstvu nauke i obrazovanja. Vicković je napustila ovaj posao u isto vrijeme kada i Suljkić-Hadžić i postala šefica kabineta rektora Halilovića.bi položaja, uživao u prinadležnostima koje su mu kao redovnom profesoru godinama pripadale, počevši od plate pa do toga da je kao redovni profesor konačno i izabran za rektora Univerziteta u Tuzli.

Najzanimljiviji je, pak, slučaj Denisa Bećirovića. Jedan od prvaka SDP-a BiH doktorirao je i magistrirao na Filozofskom fakultetu u Sarajevu. Bećirović je angažiran na tuzlanskom Filozofskom fakultetu u zvanju docenta za užu nastavno-naučnu oblast Savremeno doba od 2010. godine. Međutim, pri njegovom izboru rektor Enver Halilović je na sjednici Senata zanemario prijedlog Komisije za izbor i Naučno-nastavnog vijeća Filozofskog fakulteta, te ga imenovao bez pozitivnog stava Komisije. Kako procedura nalaže, čak i ako je Komisija napravila grešku, Senat Univerziteta je morao vratiti materijal nazad “na popravku”, a ne ignorirati prijedlog Komisije. Ozbiljan propust u proceduri Halilović je najvjerovatnije napravio kako bi kasnije mogao računati na Bećirovićevu pomoć i podršku. Kako tvrde upućeni u dešavanja na Univerzitetu, rektor Halilović ovako “reketira” Bećirovića koji je naivno upao u njegovu zamku.

U zmajevom gnijezdu

Malverzacije prilikom izbora u zvanje redovnog profesora, a kasnije i rektora nisu jedina mrlja u “karijeri” Envera Halilovića. Sjećate li se kojim slučajem skandalozne, mračne rečenice napisane prije tačno 20 godina? Rečenica koja glasi: “”Svaki Musliman treba da ima svog Srbina da ga pogubi.” Rečenicu o “genocidnoj dužnosti svakog Muslimana” napisao je Zilhad Ključanin, književnik, a u to vrijeme kolumnista tuzlanskog lista Zmaj od Bosne, jedne od najbestidnijih epizoda bh. novi narstva u mračnim ratnim godinama. U ovom su listu, koji je na sramotu Tuzle osnovala tadašnja SDA vrhuška, objavljivani tekstovi koji su zagovarali mržnju i netrpeljivost prema svemu što nije imalo muslimanski, odnosno, bošnjački predznak.

Dvije decenije kasnije, nakon što su zbog pisanja u Zmaju izbjegavali mobilizaciju i odlazak na linije fronta koje su čuvali pripadnici Drugog korpusa Armije BiH, novinari i urednici ovog mračnog glasila postali su uvaženi tuzlanski profesori, političari, izdavači… Nakon rata gotovo svi “novinari” Zmaja od Bosne uhljebili su se na tuzlanskom Filozofskom fakultetu. Između ostalih i Abid Đozić te Vedad Spahić koji se, zajedno sa svojim tadašnjim redakcijskim kolegama potpisivao i pseudonimom Ale Trnavac. Prijeratni gimnazijski profesor vjerovatno ne bi ostao upamćen u historiji bh. novinarstva da nije bilo teksta Nejma više nina nana, fašističkog pamfleta protiv miješanih brakova, protiv djece rođene u miješanim brakovima koji se završavao upravo rečenicom Nejma više nina nana svoga pehlivana, pola Vlaha pola Muslimana

Otrovne misli i još otrovniji jezik omogućili su Spahiću nakon rata doktorat i profesorsku sinekuru na Filozofskom fakultetu. U jednom je mandatu bio i poslanik u Parlamentu Federacije, a Tuzlom već godinama kruži priča kako student čiji su roditelji različite nacionalnosti kod njega teško može dobiti prolaznu ocjenu. Šovinista koji potiče iz ugledne, sekularne tuzlanske porodice (otac je prije rata bio predstavnik mostarskog Hepoka, majka šefica računovodstva u tvornici SodaSo) u oktobru prošle godine je brutalno pretučen u Tuzli. Nakon što se u medijima pojavila vijest o prebijanju, cinici su ustvrdili kako je počinitelj bio sasvim sigurno neko iz miješanog braka. Još jedan Zmajev Trnavac bio je i Adnan Jahić koji će u poslijeratnim godinama obavljati dužnost glasnogovornika SDA. Jahić se u svojim tekstovima zalagao za formiranje muslimanske državice u kojoj neće biti mjesta za Srbe i Hrvate. U međuvremenu je i on doktorirao na Filozofskom fakultetu, gdje danas predaje historiju. Kao i Spahić, i Jahić je bio federalni poslanik, a autor je i knjige u kojoj veliča zlodjela SS Handžar divizije.

Nije se Zmaj obračunavao samo sa Srbima i Hrvatima, njegova meta bili su i Bošnjaci, politički neistomišljenici, a ideološku potporu za ovakvo pisanje davali su mu, između ostalih, tadašnji rektor tuzlanskog Univerziteta Sadik Latifagić, zatim prvi tuzlanski policajac Meša Bajrić i slični… Jedan od trnavaca bio je i radikalni Alosman Huseinović, koji danas živi u Holandiji i piše uglavnom za listove koje izdaje mnogobrojna bh. dijaspora u zapadnoevropskim zemljama. Fuad Halilović, danas vlasnik privatnog radija Feral u Kalesiji, također je objavljivao tekstove u ovom glasilu. Najzalužniji za to što su nekadašnji novinari Zmaja od Bosne u munjevitom jurišu pokorili Filozofski fakultet je upravo Halilović koji je također bio član Zmajeve redakcije.

Pred rat je u tuzlanskoj Općini obavljao dužnost pomoćnika općinskog načelnika za kulturu, sport i obrazovanje. Kada je počeo rat, postao je član SDA, uselio se u napušteni stan i naredio promjenu imena osnovnih škola u Tuzli. Tvrdi se kako je bio osoba koja je iz ratnog pakla zabranila izmještanje tuzlanske djece u Španiju, uz obrazloženje kako se na taj način željela spriječiti katolizacija bošnjačke djece. Rečenice iz aprilskog izdanja Zmaja od Bosne, iz 1993. godine, poput “”instintktivno, svaki bi Musliman htio spasiti svog susjeda Srbina, ipak svaki Musliman mora imenovati Srbina i zavjetovati se da će ga ubiti”, Halilović je nazivao slobodom štampe. SDA ga je kasnije nagradila foteljom ministra kulture Tuzlanskog kantona a kasnije i dužnošću dekana Filozofskog fakulteta gdje je sam sebi, kao dekan Enver Halilović, potpisati rješenje o unapređenju Envera Halilovića u redovnog profesora! Kada je postavljen za dekana, jedan od prvih koraka koji je napravio bilo je otvaranje mesdžida u fakultetskim prostorijama. Nakon studijskog usavršavanja u Sjedinjenim Američkim Državama, imenovan je za ambasadora u Rusiji. A da farsa bude upotpunjena, prije dvije godine je izabran za rektora Univerziteta koji je Tadeusza Mazowieckog izabrao za počasnog doktora. Istog onog izvjestitelja UN-a koji je zbog ratnih tekstova Halilovićevih suradnika Tuzlu u ratnim godinama stavio na stub srama.

/doznajemo.com/Izvor: SlobodnaBosna.ba
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25053 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »



Iz minute u minutu
Iza kulisa u Banjoj Luci

EKSKLUZIVNO / Jeremić: Zlatko je u Beogradu obećao Komšićev glas za moju kandidaturu



BANJA LUKA - Ministar vanjskih poslova Srbije Vuk Jeremić tokom svoje posjete Banjoj Luci, na ručku koji je za njega i saradnike organizirao predsjednik RS Milorad Dodik upoznao je prisutne da je zabrinut oko dešavanja u SDP-u BiH.

„Lagumdžija nam je obećao Komšićev glas za moju kandidaturu“, ispričao je Jeremić prisutnim. „To je upravo bio razlog što smo sa Tadićem uspjeli u jeku izborne kampanje jako brzo organizirati njegovu posjetu Beogradu. Nadam se da će ispuniti svoje obećanje", izjavio je zabrinuti Jeremić nakon što je saznao detalje od prisutnih da je upravo podrška koju je dao njemu , jedan od ključnih razloga zbog kojih je Komšić doslovce "ekspodirao". Dodik je uvjeravao Jeremića da će Lagumdžija to ispoštovati, kaže nam to naš izvor koji je prisustvovao sastanku, i da ce naći način da "uvjeri Komšića da promjeni svoj stav". Ministrica za ekonomske odnose i regionalnu saradnju Republike Srpske Željka Cvijanović nije bila tog mišljenja i izrazila je stav da je "Komšić jako tvrdoglav i ljut zbog grešaka koje rade SDP-ovi kadrovi u vlasti " i ,“da čisto sumnja da će promijeniti svoj stav“ . Ona je insistirala da Dodik mora poslati jako snažne poruke i zaprijetiti Lagumdžiji da ukoliko se to ne realizira može ugroziti dogovore koje ih čekaju na državnom nivou".

Nakon toga, predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik je izjavio nakon sastanka, da će, ukoliko izostane podrška BiH šefu srpske diplomatije Vuku Jeremiću za izbor predsjedavajućeg Generalne skupštine UN, to značiti da BiH ne želi da uvažava Srpsku.

"To imenovanje je prvorazredno političko pitanje za Republiku Srpsku i Srpska će smatrati nedopustivim ako izostane podrška BiH", zaprijetio je Dodik u Banjoj Luci nakon sastanka sa ministrom vanjskih poslova Srbije Vukom Jeremićem.

Govoreći o procesu evropskih integracija, Dodik je pozdravio činjenicu da je Srbija postala kandidat, ističući da je u to uložila maksimalne napore.

On je naglasio da je Srpska nezaobilazan faktor u procesima evropskih integracija i da u ovim procesima trpi štetu zbog nesposobnosti BiH, uglavnom radi nedostatka kompromisa, aludirajući na Komšićevo neprihvatanje ove odluke.

Ministar vanjskih poslova Srbije Vuk Jeremić rekao je da su evropski procesi u Srpskoj u punom zamahu, ocijenivši da je "Republika Srpska lokomotiva tih procesa". On je poručio da će Srbija podržati Republiku Srpsku i BiH u tim procesima.

Jeremić je ocijenio da je OHR kočnica napretka BiH, ali i regiona. On je napomenuo da je u uslovima pozitivnih promjena u regionu vrlo teško opravdati ostanak OHR-a.

Član Predsjedništva BiH Željko Komšić izjavio je da neće podržati kandidaturu Vuka Jeremića za predsjednika Generalne skupštine UN.

"Budući da se odluke iz domena vanjske politike donose konsenzusom, a ukoliko eventualno na razmatranje dođe sličan zahtjev, glasaću protiv davanja podrške gospodinu Jeremiću", rekao je Komšić za agenciju Beta.

Komšić je istakao da je “u prošlosti bilo puno mogućnosti da gospodin Jeremić pokaže svoju privrženost izgradnji mira i dobrosusjedskih odnosa u regionu, međutim on je postupao upravo suprotno”.

"Zbog toga on nije prava osoba koja bi obavljala časnu funkciju predsjednika Generalne skupštine UN", stav je Željka Komšića, jednog od tri člana Predsjedništva BiH, institucije koja je nadležna za vođenje vanjske politike.

Ministarstvo vanjskih poslova BiH, kao i kabinet bošnjačkog člana Predsjedništva BiH Bakira Izetbegovića, još nisu saopštili svoj stav o kandidaturi Jeremića za predsjedavajućeg Generalne skupštine UN.

Jeremićevu kandidaturu za sada je podržala Crna Gora, dok Hrvatska još nije donijela odluku, ali je šefica hrvatske diplomatije Vesna Pusić prije dva dana u Beogradu izjavila da je vjerovatno da Zagreb neće podržati kandidaturu Srbije.

Predsjedavajući Generalne skupštine UN bira se većinom glasova na period od godinu dana. U skladu sa nepisanim pravilom rotacije po regionalnom principu, svake godine kandidata predlaže jedna od pet grupa zemalja. Ove godine na redu je Grupa istočnoevropskih zemalja koju čine 23 države, uključujući i sve bivše jugoslovenske republike i današnje susjede Srbije.



(Vijesti.ba)
User avatar
p206
Posts: 8518
Joined: 23/06/2011 07:23
Location: Avenija srpskohrvatskih pretenzija na BiH br. 16

#25054 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by p206 »

Eastern European Group

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... p_2010.png

čak i da dobije podršku BiH, nema nikakve šanse
a Zlaju levata i debila neću da komentarišem
Nass
Posts: 1795
Joined: 20/05/2010 16:17

#25055 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Nass »

Ovom SBiH-ovom portalu nista ne vjerujem, ali ako se iz nekog drugog izvora potvrdi da ima istine u tome da je Jeremic glavni razlog Komsiceve ostavke i bijesa, onda se potvrdjuje sve ono sto sam pisala....... Sada je vrijeme pametnih kompromisa, a ne galame i dizanja tenzija. Ako glas iz BiH nije presudan, onda nas nista ne kosta da damo podrsku Jeremicu u zamjenu za neki nama vazan ustupak od Srbije, i da istovremeno pokazemo "dobru volju" prema Srbima. Cak i ako jeste presudan (a vise je vjerovatno da nije), to sigurno nije bilo Lagumzijino licno istupanje, vec je to dogovarano sa strancima, u to sam ubijedjena. Ionako za kandidature ove razine se ove nase male zemlje nista stvarno ne pitaju, vec to diktiraju velike zemlje. Ako su oni sugerirali da mi damo podrsku u zamjenu za nesto vazno, pri cemu se to uklapa u njihove aktivnosti u cijeloj regiji i takodjer u nasoj zemlji i nama ide u prilog, cemu ovako neinteligentno dizati toliku galamu i buku...... Vec sam prije nekoliko dana napisala, ako je Jeremic razlog Komsiceve ostavke, onda on stvarno slabo nastupa kao politicar.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25056 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

Zar je ikad bilo dileme je li Komso slab politicar ili ne? :D
A sto se tice portala-jbg,ja vidjo @Vanilla pocela postat clanke Slobodne Bosne pa i ja reko smije se :P
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25057 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Nass wrote:
....... Sada je vrijeme pametnih kompromisa, a ne galame i dizanja tenzija.
Ako glas iz BiH nije presudan, onda nas nista ne kosta da damo podrsku Jeremicu u zamjenu za neki nama vazan ustupak od Srbije, i da istovremeno pokazemo "dobru volju" prema Srbima.
:shock: :shock:


Već su nam ''ustupili'' ...
Profesor Asim Mujkić podsjeća i na to da je Vuk Jeremić zagovarao da BiH ne može postati nestalna članica Vijeća sigurnosti.

“Ono što je elementarno u međunarodnim odnosima i diplomatiji je to da se uzvrati bar približnom mjerom, što bi u ovom slučaju značilo barem našu šutnju vezanu za Jeremićevu kandidaturu. Međutim, mislim da je ovo sa Jeremićem samo povod. SDP, kako ga ja vidim u proteklih pet godina, ima neka izraženija ideološka lutanja i mislim da su različite koncepcije u pitanju, ako pogledamo raskole, kada je u pitanju ta stranka u Krajini, cijeli slučaj u vezi sa bivšim ministrom obrazovanja u KS Emirom Suljagićem i tako dalje”, kaže Mujkić.

User avatar
Hemel
Posts: 6605
Joined: 08/11/2003 00:00
Location: prije i poslije tobe ista

#25058 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Hemel »

Sva tri nasa glasa Jeremicu ne moze pomoci tako da...Ako je Lagumdzija i obecao podrsku, valjda je red da Jeremija dodje u Sarajevo da mu se zahvali i na taj nacin okrene politicki list ali bitnije je otici kod Dodika i nastaviti staro guslanje.
User avatar
Banksy
Posts: 28557
Joined: 18/07/2008 09:33

#25059 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Banksy »

Nass wrote:
Cak i ako jeste presudan (a vise je vjerovatno da nije), to sigurno nije bilo Lagumzijino licno istupanje, vec je to dogovarano sa strancima, u to sam ubijedjena. Ionako za kandidature ove razine se ove nase male zemlje nista stvarno ne pitaju, vec to diktiraju velike zemlje. Ako su oni sugerirali da mi damo podrsku u zamjenu za nesto vazno, pri cemu se to uklapa u njihove aktivnosti u cijeloj regiji i takodjer u nasoj zemlji i nama ide u prilog, cemu ovako neinteligentno dizati toliku galamu i buku......
Šta, nama su sugerirali da prihvatimo, a Hrvatima da odbiju :lol:

Mani se jeftinog spina. Jeremić je Lagumdžijino vraćanje usluge za Rudnapove, pardon, Tadićeve procente.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25060 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

p206 wrote:Eastern European Group

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... p_2010.png

čak i da dobije podršku BiH, nema nikakve šanse
a Zlaju levata i debila neću da komentarišem
Aako jeremic nema sanse ,onda obavezno treba dati svoj glas,jer nas to nista ne kosta a onom Litvancu se izviniti i objasniti u cemu je stvar,tako da nam oni nebi pravili problema ako nekad dodje i na nas red da udjemo u taj EU kupleraj :D .....to bi Komsic trebao malo protabiriti jer on je taj koji bi mogao da ti ili ne svoj glas
Last edited by spreca on 25/03/2012 19:45, edited 1 time in total.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#25061 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

spreca wrote:
p206 wrote:Eastern European Group

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... p_2010.png

čak i da dobije podršku BiH, nema nikakve šanse
a Zlaju levata i debila neću da komentarišem
Aako jeremic nema sanse ,onda obavezno treba dati svoj glas,jer nas to nista ne kosta a onom Litvancu se izvinuti i objasniti u cemu je stvar,tako da nam oni nebi pravili problema ako nekad dodje i na nas red da udjemo u taj EU kupleraj :D .....to bi Komsic trebao malo protabiriti jer on je taj koji bi mogao da ti ili ne svoj glas
U ovoj prici mi nesto generalno ne stima. Zasto mu je navodno Zlaja dao podrsku (logicno je da nesto trazi ili ocekuje zauzvrat), zasto Vuk pravi bilo kakav tal ako ionako nema sansi ni sa nasim glasovima ni bez njih, i na kraju zbog cega Dodik odmah gura prst u oko i kaze da je to vitalno pitanje za rs jer na taj nacin samo stvara jos vecu averziju i tom namjernom imperativnom izjavom umanjuje (kakve god da su) sansu da Zeljko glasa?

edit: Meni se cini kao jos jedno bacanje dimne bombe i izmisljenja nepostojecg problema u cilju zabavljavanja narodnih masa
User avatar
plain vanilla
Posts: 70926
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#25062 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Co0l wrote:Zar je ikad bilo dileme je li Komso slab politicar ili ne? :D
A sto se tice portala-jbg,ja vidjo @Vanilla pocela postat clanke Slobodne Bosne pa i ja reko smije se :P
smije se jasta, a svako neka vjeruje u sta hoce :wink:

onaj tekst koji sam ja postavila, za Vedada Spahica znam da je istina, jos nisu sve ni napisali, da je djecu iz mjesanih brakova nazvao mediokritetima..i takav covjek hladno danas radi kao profesor na Univerzitetu u Tuzli

ostalo ne znam, ali vise me nista ne moze iznenaditi :-)
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25063 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

Evo na sjevernokoreanskom Dnevniku najavili Jeremiju kao gosta pa da vidimo sta ce reci :-D
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25064 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

plain vanilla wrote:
Co0l wrote:Zar je ikad bilo dileme je li Komso slab politicar ili ne? :D
A sto se tice portala-jbg,ja vidjo @Vanilla pocela postat clanke Slobodne Bosne pa i ja reko smije se :P
smije se jasta, a svako neka vjeruje u sta hoce :wink:

onaj tekst koji sam ja postavila, za Vedada Spahica znam da je istina, jos nisu sve ni napisali, da je djecu iz mjesanih brakova nazvao mediokritetima..i takav covjek hladno danas radi kao profesor na Univerzitetu u Tuzli

ostalo ne znam, ali vise me nista ne moze iznenaditi :-)
Ma samo kod nas takvi debili mogu obnasat odgovorne funkcije,to treba pljunut svaki put kad se sretne.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25065 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

vivaldi wrote:
spreca wrote:
p206 wrote:Eastern European Group

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/c ... p_2010.png

čak i da dobije podršku BiH, nema nikakve šanse
a Zlaju levata i debila neću da komentarišem
Aako jeremic nema sanse ,onda obavezno treba dati svoj glas,jer nas to nista ne kosta a onom Litvancu se izvinuti i objasniti u cemu je stvar,tako da nam oni nebi pravili problema ako nekad dodje i na nas red da udjemo u taj EU kupleraj :D .....to bi Komsic trebao malo protabiriti jer on je taj koji bi mogao da ti ili ne svoj glas
U ovoj prici mi nesto generalno ne stima. Zasto mu je navodno Zlaja dao podrsku (logicno je da nesto trazi ili ocekuje zauzvrat), zasto Vuk pravi bilo kakav tal ako ionako nema sansi ni sa nasim glasovima ni bez njih, i na kraju zbog cega Dodik odmah gura prst u oko i kaze da je to vitalno pitanje za rs jer na taj nacin samo stvara jos vecu averziju i tom namjernom imperativnom izjavom umanjuje (kakve god da su) sansu da Zeljko glasa?

edit: Meni se cini kao jos jedno bacanje dimne bombe i izmisljenja nepostojecg problema u cilju zabavljavanja narodnih masa
Pa u tome i jeste stvar....oni ce dizati prasinu ,nevazno kako mi budemo glasali......odnosno to je samo jos jedan pritisak srbije na Bih i vjetar u ledja Dodigu da rusi i podkopava,oni znaju da nemaju sanse dobiti to mjesto u UN ali ce kao navodno imati razlog da se ljute.Ako bi nas glas bio presudan ja im ga nikada nebih dao......jer ama bas nicim nisu ga zasluzili,cak sta vise.
User avatar
plain vanilla
Posts: 70926
Joined: 05/10/2008 12:10
Location: Jer ti si jedini način da pokrijem golotinju ove detinje duše...

#25066 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by plain vanilla »

Co0l wrote:
plain vanilla wrote: smije se jasta, a svako neka vjeruje u sta hoce :wink:

onaj tekst koji sam ja postavila, za Vedada Spahica znam da je istina, jos nisu sve ni napisali, da je djecu iz mjesanih brakova nazvao mediokritetima..i takav covjek hladno danas radi kao profesor na Univerzitetu u Tuzli

ostalo ne znam, ali vise me nista ne moze iznenaditi :-)
Ma samo kod nas takvi debili mogu obnasat odgovorne funkcije,to treba pljunut svaki put kad se sretne.
ne znam jesi li citao tekst, nedavno su ga pretukli
inace sam protiv nasilja bilo koje vrste, ali ovo me nekako obradovalo :skoljka:
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25067 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

plain vanilla wrote:
Co0l wrote:
plain vanilla wrote: smije se jasta, a svako neka vjeruje u sta hoce :wink:

onaj tekst koji sam ja postavila, za Vedada Spahica znam da je istina, jos nisu sve ni napisali, da je djecu iz mjesanih brakova nazvao mediokritetima..i takav covjek hladno danas radi kao profesor na Univerzitetu u Tuzli

ostalo ne znam, ali vise me nista ne moze iznenaditi :-)
Ma samo kod nas takvi debili mogu obnasat odgovorne funkcije,to treba pljunut svaki put kad se sretne.
ne znam jesi li citao tekst, nedavno su ga pretukli
inace sam protiv nasilja bilo koje vrste, ali ovo me nekako obradovalo :skoljka:
Ma procitao sam i sramota je,ne samo za univerzitet nego i za citav grad,da neko takav radi i siri svoje smece i jos za to bude placen.Takvima i treba dati do znanja da nisu dobrodosli pa ako treba i batinama.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#25068 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

spreca wrote:Pa u tome i jeste stvar....oni ce dizati prasinu ,nevazno kako mi budemo glasali......odnosno to je samo jos jedan pritisak srbije na Bih i vjetar u ledja Dodigu da rusi i podkopava,oni znaju da nemaju sanse dobiti to mjesto u UN ali ce kao navodno imati razlog da se ljute.Ako bi nas glas bio presudan ja im ga nikada nebih dao......jer ama bas nicim nisu ga zasluzili,cak sta vise.
Ovo moze imati smisla ukoliko ta zlajina odluka nije dovela do sukoba s komsicem, i da je taj njihov konflikt oko jeremica fingiran, jer sto bi zlaja pravio sranje u svom dvoristu (u stranci) ukoliko je taj njegov potez tj. obecanje unaprijed osudjeno na propast - nema smisla.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25069 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Co0l wrote:
plain vanilla wrote:
Co0l wrote:Zar je ikad bilo dileme je li Komso slab politicar ili ne? :D
A sto se tice portala-jbg,ja vidjo @Vanilla pocela postat clanke Slobodne Bosne pa i ja reko smije se :P
smije se jasta, a svako neka vjeruje u sta hoce :wink:

onaj tekst koji sam ja postavila, za Vedada Spahica znam da je istina, jos nisu sve ni napisali, da je djecu iz mjesanih brakova nazvao mediokritetima..i takav covjek hladno danas radi kao profesor na Univerzitetu u Tuzli

ostalo ne znam, ali vise me nista ne moze iznenaditi :-)
Ma samo kod nas takvi debili mogu obnasat odgovorne funkcije,to treba pljunut svaki put kad se sretne.
Ako je strucnjak u svojoj struci a govno u dusi ,neka ga neka radi svoj posao,jer nisu nam nista bolji ni u vladi entiteta ni na drzavnom nivou.Sta imamo od toga da je neko dobar ko dusa ali zato nema pojma.......samo da kazem da ga nebranim i da mi se ljudi takvog misljenja jednostavno gade.Ovdje na poslu imam jednog teskog nacionalistu ali je zato za posao koji radi stvarno faca...hebiga tesko je u jednom covjeku naci sve te dobre stvari.
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25070 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

Evo Jeremija kaze da mu Zlatko nije obecao da ce glasat za njega.Jbt doslo dotle da Jeremija brani Zlatka :D
User avatar
Co0l
Posts: 10551
Joined: 25/07/2010 20:02
Location: Kad i sam skontam javim vam

#25071 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by Co0l »

spreca wrote: Ako je strucnjak u svojoj struci a govno u dusi ,neka ga neka radi svoj posao,jer nisu nam nista bolji ni u vladi entiteta ni na drzavnom nivou.Sta imamo od toga da je neko dobar ko dusa ali zato nema pojma.......samo da kazem da ga nebranim i da mi se ljudi takvog misljenja jednostavno gade.Ovdje na poslu imam jednog teskog nacionalistu ali je zato za posao koji radi stvarno faca...hebiga tesko je u jednom covjeku naci sve te dobre stvari.
Ma brate nacionalizam je jedno ali ovo sta ovaj lik propagira je otvorena mrznja prema djeci iz mjesanih brakova,sovinizam,fasizam i taman da je najveci strucnjak na svijetu u svojoj struci daleko mu kuca od nase.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25072 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

vivaldi wrote:
spreca wrote:Pa u tome i jeste stvar....oni ce dizati prasinu ,nevazno kako mi budemo glasali......odnosno to je samo jos jedan pritisak srbije na Bih i vjetar u ledja Dodigu da rusi i podkopava,oni znaju da nemaju sanse dobiti to mjesto u UN ali ce kao navodno imati razlog da se ljute.Ako bi nas glas bio presudan ja im ga nikada nebih dao......jer ama bas nicim nisu ga zasluzili,cak sta vise.
Ovo moze imati smisla ukoliko ta zlajina odluka nije dovela do sukoba s komsicem, i da je taj njihov konflikt oko jeremica fingiran, jer sto bi zlaja pravio sranje u svom dvoristu (u stranci) ukoliko je taj njegov potez tj. obecanje unaprijed osudjeno na propast - nema smisla.
Mislim da ovaj sukob Zlaja-Komsic je stvaran.Beograd je na brzinu dogovorio Zlajinu posjetu sto se vidi iz onog teksta i nije imao vremen da o tome poprica sa Komsicem(ovo je moje misljenje)jer mu je to predlozeno u Bg,a Zlaja nije mozda ocekivao takvu reakciju Komsica......posle su sjeli i dogovorili se da ipak treba jer nas glas ih ne vodi nikuda.
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#25073 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by vivaldi »

spreca wrote:posle su sjeli i dogovorili se da ipak treba jer nas glas ih ne vodi nikuda.
Pa zasto je Vuk onda organizovao sastanak ako ga komsin glas nigdje ne vodi? Zasto vuk nije rekao miletu da zacepi gubicu dok se sve ne zavrsi? Zar za tu odluku ne treba glasati i Bakir? Ko je njega ista pitao?
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25074 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

Co0l wrote:
spreca wrote: Ako je strucnjak u svojoj struci a govno u dusi ,neka ga neka radi svoj posao,jer nisu nam nista bolji ni u vladi entiteta ni na drzavnom nivou.Sta imamo od toga da je neko dobar ko dusa ali zato nema pojma.......samo da kazem da ga nebranim i da mi se ljudi takvog misljenja jednostavno gade.Ovdje na poslu imam jednog teskog nacionalistu ali je zato za posao koji radi stvarno faca...hebiga tesko je u jednom covjeku naci sve te dobre stvari.
Ma brate nacionalizam je jedno ali ovo sta ovaj lik propagira je otvorena mrznja prema djeci iz mjesanih brakova,sovinizam,fasizam i taman da je najveci strucnjak na svijetu u svojoj struci daleko mu kuca od nase.
Ma shvatam te ja ,nebranim ga ni ja.......Imas dobrog automehanicara ali znas da je teski sovinista,kome ces dati auto da ti radi njemu ili meni nadri mehanicaru,a ovo vazi za sve profesije.Sa njim ne treba druziti i kafe ispijati i na ulici sa njime ne pozdravljati a ono sto se mora nije ni tesko.Vise bole losa djela nego lose rijeci.
User avatar
spreca
Posts: 66518
Joined: 07/11/2006 19:31
Location: Na Spreci fatam ribe....... za guzicu

#25075 Re: Politicko desavanje u BiH (all inklusive)

Post by spreca »

vivaldi wrote:
spreca wrote:posle su sjeli i dogovorili se da ipak treba jer nas glas ih ne vodi nikuda.
Pa zasto je Vuk onda organizovao sastanak ako ga komsin glas nigdje ne vodi? Zasto vuk nije rekao miletu da zacepi gubicu dok se sve ne zavrsi? Zar za tu odluku ne treba glasati i Bakir? Ko je njega ista pitao?
Pa malo prije rekoh...vazna je prasina ,da sutra Dodig moze srati kako ne uvazavamo srbe .Sto se tice naseg glasa on se donosi konsenzusom.....Bake ce dati svoj glas i normalno Radmanovic,ja mislim da u to ne treba ni sumnjati ....samo je jos vazno da to uradi i Komsic
Locked