Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post Reply
BenDover
Posts: 109
Joined: 14/03/2015 18:12

#551 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by BenDover »

York Light 100`s wrote:
BenDover wrote:
ja sam strucnjak za ideologiju i psihologiju kolektivnog.
A čitajući šta imaš reći o islamu ti si očito i stručnjak za terorizam

Image
nisam, al ne moram ni biti. al baghdadi i bin laden su strucnjaci za mene.
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#552 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by York Light 100`s »

BenDover wrote:
York Light 100`s wrote:
BenDover wrote:
ja sam strucnjak za ideologiju i psihologiju kolektivnog.
A čitajući šta imaš reći o islamu ti si očito i stručnjak za terorizam

Image
nisam, al ne moram ni biti. al baghdadi i bin laden su strucnjaci za mene.
Prije bih rekao da su Chmoljo, ladyblue i Muhamed Đakmić stručnjaci za takve kao ti
User avatar
no_mani=no_fjučr
Posts: 741
Joined: 25/07/2011 08:02

#553 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by no_mani=no_fjučr »

Vi jeste i svi koji nisu s vama, protiv su vas, da na poskoku pisu sa odusevljenjem vi bi bili protiv, al'zar vas i turci nisu preobratili? Mozda se nazire nova obnova, naprijed Franja ima nade!
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#554 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Hafis »

It_is_a_Leclerc wrote:
Hafis wrote:
It_is_a_Leclerc wrote:Papa dolazi u glavni grad države Bosne i Hercegovine. Ne postoje hrvatski glavni gradovi u BiH.

Mi se uveliko spremamo za doček i dobrodošlicu dragog nam gosta, a društvo sa Poskoka može lagano da glođe kosti.
Šta se ti imaš gore spremati za doček pape...ta neće u Kladušu da uči šerbe mutiti
U čemu je problem s tobom, čovječe božiji ?! Mislim stvarno. Sad da malo uozbiljimo... Jel imaš ti bilo šta da napišeš, a da nije Krajina, Kladuša (iz koje i nisam), itd... To, srećo moja, mene ne diskredituje. Dapače. Ja se time ponosim. Nažalost, trenutno ne boravim u Krajini, već sam, opet nažalost, malo bliže tebi, ali me već počinješ nervirati s tim. Jel ja ističem to da si ti iz Mostara, u svakom postu koji napišeš ?! Ne, jer me nije briga niti je to meni, ili bilo kome normalnom, bilo kakav argument.

Eto...

A što se tiče Pape, prestanite više da se grizete, bog vam pomogao, hronični ćete ulcus, bez H. Pylori fasovati.
Ja mislim da je tebi apsolutno potpuno svejedno došao papa ili župnik fra Stipe iz Zvirovića. Bitno je samo u svakom postu naglasiti kako se hercegovački Hrvati, HDZ-ejci, herceg-ćetnici )ili kako im već tepaš navodno pojedoše od muke=. Isto dijete kad se raduje.
Što se mene(a i mnogih drugih tiče) možeš ga slobodno odvesti s Halidom u Želje na one bezrazložno razvikane ćevape, ili ga vodi kući pa nek te podučava malo Božijem navještenju i skorom Kristovom dolasku. Inače super religija, vidjet ćeš...idila...sve kao u bajci.
Sretan mu dolazak i još sretniji odlazak. Bio sam gore kad Vojtila dolazio...vidio i to čudo od insana i meni dosta do kraja života.
User avatar
JohnnyS
Posts: 13961
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#555 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by JohnnyS »

Na stranu sad trolanje, samo da se obrazuje neupućene, Papa NIKAD ne dolazi u državničke posjete, kao državni poglavar i slično već uvijek kao vrhovni poglavar katoličke crkve. Zato on nije na službenom posjetu već pastoralnom putovanju...
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#556 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Hafis »

no_mani=no_fjučr wrote:Vi jeste i svi koji nisu s vama, protiv su vas, da na poskoku pisu sa odusevljenjem vi bi bili protiv, al'zar vas i turci nisu preobratili? Mozda se nazire nova obnova, naprijed Franja ima nade!
Inače vole papu k'o Bajro mater. Ne dao bog da je došao u Mostar ili ovdje negdje....vidio bi komentara, ne bi pas s maslom pojeo....
kljuc_
Posts: 140
Joined: 05/04/2015 13:39

#557 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by kljuc_ »

JohnnyS wrote:Na stranu sad trolanje, samo da se obrazuje neupućene, Papa NIKAD ne dolazi u državničke posjete, kao državni poglavar i slično već uvijek kao vrhovni poglavar katoličke crkve. Zato on nije na službenom posjetu već pastoralnom putovanju...

ne bi s tobom slozili u zagrebu kada su rekli ( sluzbeno za sva vremena ) da je posjeta Bill Clintona bila najveci drzavni posjet u istoriji Hrvatske ali poslije posjete Pavla II Woytile ili kako se vec zvao onaj dobri Poljak
User avatar
sadie_forever
Posts: 6009
Joined: 24/08/2014 21:34

#558 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by sadie_forever »

kljuc_ wrote:
JohnnyS wrote:Na stranu sad trolanje, samo da se obrazuje neupućene, Papa NIKAD ne dolazi u državničke posjete, kao državni poglavar i slično već uvijek kao vrhovni poglavar katoličke crkve. Zato on nije na službenom posjetu već pastoralnom putovanju...

ne bi s tobom slozili u zagrebu kada su rekli ( sluzbeno za sva vremena ) da je posjeta Bill Clintona bila najveci drzavni posjet u istoriji Hrvatske ali poslije posjete Pavla II Woytile ili kako se vec zvao onaj dobri Poljak
a nije nas briga sta kazu u hrvatskoj :D
kljuc_
Posts: 140
Joined: 05/04/2015 13:39

#559 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by kljuc_ »

Hafis wrote:
no_mani=no_fjučr wrote:Vi jeste i svi koji nisu s vama, protiv su vas, da na poskoku pisu sa odusevljenjem vi bi bili protiv, al'zar vas i turci nisu preobratili? Mozda se nazire nova obnova, naprijed Franja ima nade!
Inače vole papu k'o Bajro mater. Ne dao bog da je došao u Mostar ili ovdje negdje....vidio bi komentara, ne bi pas s maslom pojeo....
varas se debelo ako mislis da Bosanci ne vole papu. Ti ocito ne poznajes Bosnu. Meni je Wojtila bio zakon a i ovaj Argentinac me u srce dira . Iskreno govoreci . Onaj Pio 2 gi mio treci ili kako vec sto je bio sa hitlerom raja je omrazen.
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#560 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by York Light 100`s »

Stjui wrote:bez zafrkancije,mogli bi se bošnjaci organizovati u neku dobrovoljnu zaštitarsku skupinu koja bi bila zadužena za opažanje moguće prijetnje za papu,koju bi mogli da predstavljaju ovi sijači mržnje sa hb i poskoka.nije šala ono što oni pišu...
8) :thumbup:
SmokingMan wrote:
Stjui wrote:bez zafrkancije,mogli bi se bošnjaci organizovati u neku dobrovoljnu zaštitarsku skupinu koja bi bila zadužena za opažanje moguće prijetnje za papu,koju bi mogli da predstavljaju ovi sijači mržnje sa hb i poskoka.nije šala ono što oni pišu...
Kakve nebuloze švrljaju,daj nam šta da pročitamo...
Mister Yes wrote:Na HB forumu imaju temu gdje praktično pozivaju Hrvate da bojkotuju Papin dolazak u Sarajevo :lol: Pa kaže:
Zašto ne odaslati poruku, da nam u BiH nije dobro, pa umjesto najavljenih 50.000-100.000 vjernika nek se skupi samo do 10.000 ljudi na Koševu i odaslaju pravu sliku iz BiH? Jedinstvena prilika, koja se neće pojaviti u slijedećih 30-40 godina, da pošaljemo jaku poruku svijetu i Hrvatskoj.
Sarajevo nije multietnično, BiH Muslimani su hegemonisti u BiH, političko /medijsko/intelektualno Sarajevo je netolerantna i šovinistička sredina, koja ne podnosi političku različitost.
Hoćemo li se praviti da je sve u redu i kukati opet poslije?
Ja sam ionako nevjernik ali mi je jednostavno neposteno. Svi (Hrvati) smo davali pare da crkva opstane u Jugi i komunizmu i opstala je. Uostalom i pod Turcima su je katolici hranili a ne muslimani i drugi.
Sad kad treba vratit uslugu malo prodaju se za saku KM-ova.
Mozda bi se papa mogao zapitat zasto nema spomenika gdje katolici zive.
Image
3. put da neki papa dolazi u BiH i treci put da zaobilazi krajeve gdje zive Hrvati odnosno HVO podrucja. Meni to izgleda kao teska nacionalna uvreda i bezobrazluk. Odlicna je usporedba s hipotetskom posjetom pape Beogradu 1989. gdje bi dosao da se "susretne s katolicima Jugoslavije".
I ja sam sasuo par kritika na papu, upravo radi ovoga. Zamjeram mu neodređenost - u BiH dolazi svima, i Turcima i Srbima i Hrvatima, dakle ne dolazi nikome. Turci i Srbi su ga željni znaš koliko. S druge strane, mi katolici u BiH smo jeli sva govna koja bi papa izasrao i po čemu je onda dika i ponos bit katolik kada su sve vjere jednake? Jedna stvar, ako papa nastavi srat, ima da se svi posrbimo, pa kad pođe gubit lovu iz Mostara opet će mu hrvatstvo iz guzice doć u glavu. Ukratko, nije trebao ni dolazit. Jebo 500 godina čuvanja prađedovske vjere kad si na kraju papi jednak kao i Turčin.
Image
U Sarajevo treba ici samo da ga se gadja s paradajzima.
Image


Đaba se nerviraju. Sigurno će Papa svratiti i do Mostara. Hoće, hoće :D

Image
Treba ga bojkotovati, treba ga gađati paradajzom, ako nastavi srat ima da se svi posrbimo MUHAHAHAHAHA
Ja im predlažem da bi pametnije bilo da se poturče nego da se posrbe jer kako kažu sami "Papa dolazi u glavni grad Turaka"
User avatar
jao_situacije
Posts: 17951
Joined: 29/03/2014 19:20

#561 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by jao_situacije »

dolazi nam papa
ouuu jea
kažu biće 100 tisućica turista i prije nego dođe, a tog dana ko zna koliko :mrgreen:
User avatar
JohnnyS
Posts: 13961
Joined: 05/05/2007 12:03
Location: Brijuni

#562 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by JohnnyS »

Stvarno su debili ti koji su pisali te gluposti. Lako je biti katolik u Grudama, pa normalno da će Papa doći dati podršku katoličkom življu u onom dijelu države gdje možeš hladnokrvno ubiti dvoje staraca katoličke vjeroispovjesti, priznati to policiji i svejedno ne biti osuđen...
User avatar
vivaldi
Posts: 7308
Joined: 16/08/2008 15:56

#563 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by vivaldi »

kljuc_ wrote:varas se debelo ako mislis da Bosanci ne vole papu.
jbg nemoj pretjerivati..ne znam sto bi ga volio niti sto bi se radovao blokiranom gradu cijeli dan..

vec decenijama se davimo licemjernom patetikom o kojekavim epskim, istorijskim, podrska evropsom putu, bsoan je evropa, mi smo centar svijeta... ispraznim floskulama, a u istom smo kurcu vec 20 godina.
BenDover
Posts: 109
Joined: 14/03/2015 18:12

#564 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by BenDover »

dolazi lider nevladine pedofilske organizacije sa istorijom ucesca u masovnim zlocinima, inkviziciji, spaljivanju vjestica i cime sve ne i to je big deal i humanitarni event samo zato sto se radi o religiji.

da se ispovracas.
User avatar
York Light 100`s
Posts: 915
Joined: 28/05/2011 14:09

#565 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by York Light 100`s »

BenDover wrote:dolazi lider nevladine pedofilske organizacije sa istorijom ucesca u masovnim zlocinima, inkviziciji, spaljivanju vjestica i cime sve ne i to je big deal i humanitarni event samo zato sto se radi o religiji.

da se ispovracas.
Tako je, hoćeš s nama? Ima još mjesta u kombiju, dijelimo gorivo
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#566 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by insomnia78 »

York Light 100`s wrote:
BenDover wrote:dolazi lider nevladine pedofilske organizacije sa istorijom ucesca u masovnim zlocinima, inkviziciji, spaljivanju vjestica i cime sve ne i to je big deal i humanitarni event samo zato sto se radi o religiji.

da se ispovracas.
Tako je, hoćeš s nama? Ima još mjesta u kombiju, dijelimo gorivo
:thumbup: :lol: :lol: :lol: :bih:
pemanapemani
Posts: 5387
Joined: 09/09/2008 15:12

#567 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by pemanapemani »

no_mani=no_fjučr wrote:Vi jeste i svi koji nisu s vama, protiv su vas, da na poskoku pisu sa odusevljenjem vi bi bili protiv, al'zar vas i turci nisu preobratili? Mozda se nazire nova obnova, naprijed Franja ima nade!
Stvarno ne razumijem zasto pises na forumu portala iz jednog opskurnog grada koji se ne moze porediti ni sa hrvatskim vukojebinama, kako si naveo na jednoj od tema.
Recimo, poskok, hb i slicne stranice, koje mi se gade, sam otvorio mozda 5 puta i nikad nisam ostavio komentar. Dobro, mozda sam nenormalan.

Druga stvar, prestanite "braniti" prava katolika i Hrvata u Sarajevu, tako vam svjetlece Gospe.

Imam pravo to napisati kao neko ko je primio sve zivuce sakramente, iako se ne osjecam kao katolik, a jos manje kao Hrvat.

Prakticno je nemoguce da su Hrvati toliko majorizirani u Sarajevu, a da ja strogo krscanskog imena i hrvatskog prezimena nikad nisam osjetio ni najmanju neugodnost, a imam 32 godine i citav zivot sam proveo u Sarajevu.

Sarajevo jeste sjebano i ima milon mana, ali je svjetlosnim godinama, po toleranciji, udaljeno od Beograda i Zagreba, a za Hercegovinu je jedinica mjere.

Na temu, papa Franjo, dobrodosao u Sarajevo, glavni grad Bosne i Hercegovine.
Hafis
Posts: 17983
Joined: 18/07/2013 12:40
Location: južno, niz Ivan

#568 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Hafis »

pemanapemani wrote:
Sarajevo jeste sjebano i ima milon mana, ali je svjetlosnim godinama, po toleranciji, udaljeno od Beograda i Zagreba, a za Hercegovinu je jedinica mjere.
Mogao sam i ja to isto napisati za Prnjavor, Živinice...ili Orašje. nigdje veze...obična floskuletina bez i jednog jedinog argumenta.
Hvala bogu da postoji ''tolerancija'' kada se broj jednog naroda popeo na preko 95%, i nema više nikakve potrebe pokazivanja mišića. Ja mislim da je Tokio još tolerantniji od Sarajeva.......a tek Grude ili Šekovići...a bogami i Kalesija.
pemanapemani
Posts: 5387
Joined: 09/09/2008 15:12

#569 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by pemanapemani »

Hafis wrote:
pemanapemani wrote:
Sarajevo jeste sjebano i ima milon mana, ali je svjetlosnim godinama, po toleranciji, udaljeno od Beograda i Zagreba, a za Hercegovinu je jedinica mjere.
Mogao sam i ja to isto napisati za Prnjavor, Živinice...ili Orašje. nigdje veze...obična floskuletina bez i jednog jedinog argumenta.
Hvala bogu da postoji ''tolerancija'' kada se broj jednog naroda popeo na preko 95%, i nema više nikakve potrebe pokazivanja mišića. Ja mislim da je Tokio još tolerantniji od Sarajeva.......a tek Grude ili Šekovići...a bogami i Kalesija.
S obzirom na veličinu i populaciju, volio bih vidjeti Grude sa dvije džamije i zamjenikom načelnika općine koji je Bošnjak. Da se za Bajram u centru Gruda pojavi transparent "Bajram šerif mubarek olsun", čisto onako reciprocitetno sa Sarajevom.

Opet govorim, imam lične i osobne argumente. Bivše susjede Srbe koji su me još 1990. nazivali ustašom, a 1992. krenuli u klanje i rođake Hrvate koji su u razdoblju od 1996. do 2008. prodavali zemlju po basnoslovnim cijenama, a danas seru kako ih "Turci" ugrožavaju. Jednom treba reći istinu.

I doktore, tako ti onog fratra iz Zvirovića, nemoj se brinuti za moja prava u Sarajevu.
User avatar
Danguba
Posts: 12106
Joined: 01/12/2003 00:00
Location: Tu negdje

#570 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Danguba »

JohnnyS wrote:Stvarno su debili ti koji su pisali te gluposti. Lako je biti katolik u Grudama, pa normalno da će Papa doći dati podršku katoličkom življu u onom dijelu države gdje možeš hladnokrvno ubiti dvoje staraca katoličke vjeroispovjesti, priznati to policiji i svejedno ne biti osuđen...
Da nece tamo gdje su drugi u tragovima opstali ili gdje svitka kip i prave se budale na daljinski. :-)

Image

Zasto li ih zaobilazi? K'o da su sugavi i to dva puta.
User avatar
Truba
Posts: 82321
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#571 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Truba »

imao sam prijatelja iz skole radikalni ateist, onaj koji bi crijevima kraljeva zadavio posljednjeg klerika i zapalio crkve po uzoru na španjolski građanski rat

iz katoličke obitelji naravno :D taki su najgori... sahrane predaka sve po katoličkim standardima ali eto on je takav progresivan :D član lijeve partije ali posao dobije preko desnice :D

nebitno to... uglavnom svaka kampanja crkve, svako crkveno putovanje, ekskurzija :D odlazak diljem europe... on je među prvima :D

vrijeđanje i provociranje vjernika normala ali prvi u crkvenim redovima kad treba imati koristi :D to je opravdavao time što je godima a kao dječak davao milostinju u crkvi :D naravno to je isto :D

eh sad... u pripreme dočeka papi uključilo se dosta takvih ljudi... a ovi što to zaista žele da vide papu se polako povlače

na kraju će opet biti: katolici će samo dočekati papu...volontirat će katolici...mladići i djevojke da se druže možda će pasti koji seks super za njih

ali moram biti brutalan... nažalost standardni džabojebi i džabojedi ateisti lopovi kokošari će se ugraditi... da ne spominjem njihove religije

i dobiti grdne pare ni za šta
sumirprimus
Posts: 81952
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#572 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by sumirprimus »

aj na stranu sve,al ako je taj tvoj drug radikalni ateist,sto vjerski obred ispostuje,u odboru za docek pape,ide na crkvena putovanja,daje milostinju u crkvi,hdz mu i poso dade,kako li tek izgleda vjernik na drugoj strani spektra? :D
pemanapemani
Posts: 5387
Joined: 09/09/2008 15:12

#573 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by pemanapemani »

Black swan wrote:imao sam prijatelja iz skole radikalni ateist, onaj koji bi crijevima kraljeva zadavio posljednjeg klerika i zapalio crkve po uzoru na španjolski građanski rat

iz katoličke obitelji naravno :D taki su najgori... sahrane predaka sve po katoličkim standardima ali eto on je takav progresivan :D član lijeve partije ali posao dobije preko desnice :D

nebitno to... uglavnom svaka kampanja crkve, svako crkveno putovanje, ekskurzija :D odlazak diljem europe... on je među prvima :D

vrijeđanje i provociranje vjernika normala ali prvi u crkvenim redovima kad treba imati koristi :D to je opravdavao time što je godima a kao dječak davao milostinju u crkvi :D naravno to je isto :D

eh sad... u pripreme dočeka papi uključilo se dosta takvih ljudi... a ovi što to zaista žele da vide papu se polako povlače

na kraju će opet biti: katolici će samo dočekati papu...volontirat će katolici...mladići i djevojke da se druže možda će pasti koji seks super za njih

ali moram biti brutalan... nažalost standardni džabojebi i džabojedi ateisti lopovi kokošari će se ugraditi... da ne spominjem njihove religije

i dobiti grdne pare ni za šta
Rekao bih da su gori oni koji se šaltaju tamo vamo. Tri godine ateist, tri poluateist, tri polu vjernik, pa onda radikalni vjernik.

Što se tiče mene, nisam teist, ali ni ateist. Nisam član niti jedne stranke, niti sam posao dobio od stranke.

Od crkve nikad nisam ništa dobio, niti sam bio na bilo kakvom putovanju koje su oni organizovali. Pardon, na drugoj godini fakulteta bio na nekom derneku koji je organizovao hohštaplerski Emaus (udruga katoličkih studenata), zadržao se pola sata i nikad više nisam htio imati posla sa tim varalicama.

Sve je to isti model, i ti kokošari koje si naveo, kao i "vjernici". Samo gledaju kako se ugraditi u nešto, izvući kakvu korist, a o prosipanju lažnog morala bih mogao napisati tri toma.

Uglavnom, sretno u organizovanju dolaska pape, valjda ćeš ušićariti koju dnevnicu.
User avatar
ilkbahar
Posts: 1108
Joined: 19/01/2014 21:36

#574 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by ilkbahar »

NAPOMINJEM PAPA U BIH DOLAZI PRVENSTVENO KAO DRZAVNIK, A NE KAO VJERSKI PROPOVJEDNIK!

NEMOJTE SE SIKIRATI, kad dodje Papa ne znaci to da ce nas sve pokrstit!
User avatar
Truba
Posts: 82321
Joined: 17/03/2004 09:36
Location: Vizantija

#575 Re: Papa dolazi u Sarajevo 6.juna

Post by Truba »

nije istina prvo dolazi kao poglavar katolika pa tek onda kao državnik
uvijek dolazi kao oboje jer ne ide nigdje gdje ga ne zovnu i biskupi i državnici
Post Reply