Bosna ASA BHT 06/07

Košarka u BiH, NBA liga, NLB liga, Euroliga,...

Moderators: Tomahawk11, Charuga

Post Reply
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#1 Bosna ASA BHT 06/07

Post by *Unreal* »

Doveli smo nekoliko novih igraca: Garma, Lewis, Gilbert, Ciric....

Izgleda da je Ciric dobar igrac, Gilbert je bio treci strijelac turske lige, Lewis igrao final 4 NCAA, Joško Garma je dobro poznat svima...
A na pripremnim utakmicama Zimic pokazuje da bi mogao odigrati pristojnu sezonu...

tu su jos Bavcic, Ahmetbasic, mozda Lance Williams...
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#2

Post by Altsa »

pojacanja nisu losa na papiru a koliko vijede vidjet cemo tek kada pocne GY liga. do tada se nadati boljem uspjehu Bosne u GY ligi nego prosle godine.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#3 Re: Bosna ASA BHT 06/07

Post by radeljas »

*Unreal* wrote:Doveli smo nekoliko novih igraca: Garma, Lewis, Gilbert, Ciric....

Izgleda da je Ciric dobar igrac, Gilbert je bio treci strijelac turske lige, Lewis igrao final 4 NCAA, Joško Garma je dobro poznat svima...
A na pripremnim utakmicama Zimic pokazuje da bi mogao odigrati pristojnu sezonu...

tu su jos Bavcic, Ahmetbasic, mozda Lance Williams...
od svih pojacanja najbolji pick da tako kazem je josko garma (man to watch po meni). odlican suter - nesto sto je bosni oduvijek fallio. jos od vremena sampionske generacije.
od mladih ubjedljivo najmanje ocekujem od zimica, a nadam se da ce neko iz grupe sehovic, djedovic, ahmetbasic dobiti vise prilike. samo da ne bude kao sa bavcicem. tek kad je pozvan na nba kamp sjetili su se da bi ga mogli koristiti vise od 4-5 min.
Teufik iz Los Angelesa
Posts: 903
Joined: 20/08/2006 01:36

#4

Post by Teufik iz Los Angelesa »

Remember the name Nihad Djedovic. He’s a 6-4 guard from Bosnia and Herzegovina, with crazy long arms, deadeye jumper and the ability to create his own offense. No doubt that outside of the American crew, he’s the best NBA prospect here ...

http://www.dimemag.com/feature.asp?id=2496

:)
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#5

Post by *Unreal* »

ej ljudi kad se odrzava turnir "Mirza Delibašić"?
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#6

Post by *Unreal* »

pa peticu jos uvijek traze, a nije vise Goodyear Liga nego NLB Liga :)
pudlica
Posts: 764
Joined: 04/06/2006 22:03
Location: sarajevo

#7

Post by pudlica »

*Unreal* wrote:ej ljudi kad se odrzava turnir "Mirza Delibašić"?
22.9. Partizan - Tofas 17:30,
Bosna - Girona 20:00
23.9. Bosna - Partizan 17:00,
Girona - Tofas 19:30
24.9. Bosna - Tofas 15:30,
Girona - Partizan 18:00

karte se moraju placati nemoze se uci sa godisnjim
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#8

Post by *Unreal* »

Bosna - Girona 90-90 produzetak :D :D :D :D :D :D :D :D :D
mehopuzic
Posts: 419
Joined: 13/06/2004 16:55

#9

Post by mehopuzic »

*Unreal* wrote:Bosna - Girona 90-90 produzetak :D :D :D :D :D :D :D :D :D
koliko je igrao TOFAS???
User avatar
van Basten
Posts: 7547
Joined: 21/09/2006 02:59

#10

Post by van Basten »

Bosna izgubila 102:104 nakon produžetaka... iskreno igralo se vrlo dobro večeras, za neku detaljniju analizu ja bih ipak sačekao 5-6 kola NLB lige, da vidimo kako to izgleda u kontinuitetu.
p.s. Partizan pocijepao Tofas 20ikusur razlike
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#11

Post by Altsa »

obradovala me igra Bosne posebno ta cinjenica da su mladi igraci koji su proslu godinu sjedili na klupi Zimic i Dedovic igrali veliki dio utakmice i pokazali ogroman napredak. e sad da li su imali toliku minutazu samo zato sto su ovo prijateljske utakmice pa ce bajramovic po starom kad krene NLB liga vidjet cemo. pojacanja takoder nisu losa. ovaj panamac Loreda i Gilbert su veoma dobri dok makedonac me nije nesto specijalno odusevio dok ciric na momente bljesne.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#12

Post by radeljas »

Altsa wrote:obradovala me igra Bosne posebno ta cinjenica da su mladi igraci koji su proslu godinu sjedili na klupi .
i meni je jako drago da konacno igraju mladi igraci. pogotovu djedovic. ne bih rekao da je zimic nesto napredovao. niti vidim da su specijalno nesto napravili s njim. bavcic je bio odlican i to mi je jako drago. vidi se kad su ga pustili da igra i kad su mu dali slobodu da je dobar igrac. ali prethodno im je morao neko "dojaviti" da je dobar i mlad.
gilbert odlican
loreda bi mogao biti dobar i koristan
ciric nesto ala kovacevic. dobar u odbrani, ali u napadu nista posebno. reklo bi se da ne zna potrcati kako treba. ne djeluje kosarkaski.
sokolov bez veze - jedan od igraca koje su vec potrosili tipa djoric i koga su jos slicnog dovodili vec.
sehovic mali - nezasluzeno dobio minutazu skoro ko i djedovic.
ikonic isto dosta dobar, i njega je trebalo ocito osloboditi, odnosno dati mu vise vremena i prosle sezone, za sto "hrabri" menso nije imao ... znate vec sta.
igra bi morala biti jos bolja, i to prije svega vezano za neke smislene akcije u napadu.
kad dodje i sehovic stariji bice to sasvim solidno. naravno, ako ce mladji momci igrati. to ne moze nikako biti lose. nema nekog posebnog imperativa u nlb, a bice pobjeda i sa ovom ekipom
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#13

Post by hrasno38 »

radeljas wrote:
Altsa wrote:obradovala me igra Bosne posebno ta cinjenica da su mladi igraci koji su proslu godinu sjedili na klupi .
i meni je jako drago da konacno igraju mladi igraci. pogotovu djedovic. ne bih rekao da je zimic nesto napredovao. niti vidim da su specijalno nesto napravili s njim. bavcic je bio odlican i to mi je jako drago. vidi se kad su ga pustili da igra i kad su mu dali slobodu da je dobar igrac. ali prethodno im je morao neko "dojaviti" da je dobar i mlad.
gilbert odlican
loreda bi mogao biti dobar i koristan
ciric nesto ala kovacevic. dobar u odbrani, ali u napadu nista posebno. reklo bi se da ne zna potrcati kako treba. ne djeluje kosarkaski.
sokolov bez veze - jedan od igraca koje su vec potrosili tipa djoric i koga su jos slicnog dovodili vec.
sehovic mali - nezasluzeno dobio minutazu skoro ko i djedovic.
ikonic isto dosta dobar, i njega je trebalo ocito osloboditi, odnosno dati mu vise vremena i prosle sezone, za sto "hrabri" menso nije imao ... znate vec sta.
igra bi morala biti jos bolja, i to prije svega vezano za neke smislene akcije u napadu.
kad dodje i sehovic stariji bice to sasvim solidno. naravno, ako ce mladji momci igrati. to ne moze nikako biti lose. nema nekog posebnog imperativa u nlb, a bice pobjeda i sa ovom ekipom
Mislim da bas i nije sve tako kako si napisao. Zimic je i te kako napredovao. kao prvo fino se popunio i vidi se da je radio na snazi. kao drugo igra puno puno slobodnije. Kao trece za razliku od mase igraca koji su prosli kroz Bosnu ima odlicna slobodna bacanja, ima dobar pregled igre. Mislim da Zimic istinsko pojacanje ove sezone. Djedovic isto tako samo da malo smanji egzibicionizam u svom poimanju kosarke. E sad Gilbert je strava igrac ako radi nicega a onda radi svoga suta. Ima nevjerovatno neocekivan i brz izbacaj da ga je skoro nemoguce zaljepiti plus naravno izuzetnu preciznost uz malu potrosnju lopti. Isto tako za razliku od mnogih crnih igraca igra kolektivno. Loreda je jos uvijek nepoznanica ali po onom sto se moglo vidjeti mislim da je kompletniji igrac od Williamsa mada ima problema sa slobodnim. Ciric i te kako zna pogoditi i igra odlicnu odbranu. Sokolov je doveden u Bosnu kao perspektivan i mlad igrac te je zato potpisao na tri godine i od njega se tek ocekuje da se uklopi u ovu sredinu. Ikonic postaje igrac odluke i on ima potencijal za to a osim toga redovno krade lopte na svakoj utakmici i po mom misljenju on bi stosta mogao da pokaze ove sezone. Garma je kopija Cuture i takvi igraci su najzahvalniji u ekipi. On je zaista pravo pojacanje mada mislim da je u skoku tanji od Perkovica.
U globalu Bosna je ove godine pucacki puno jaca (Gilbert, Vasiljevic, Garma, Ikonic pa i Ciric), ako Loreda i Zimic budu igrali kao na turniru pod kosem se ne trebamo bojati mada naravno tesko ce biti igrati protiv recimo Partizanove centarske linije.
Moje je misljenje da bi se navijaci mogli puno vise radovati nego prosle godine naravno pod uslovom da se u to sve uklopi i Mensur Bajramovic i ne ponavlja greske iz prosle sezone.
User avatar
Altsa
Posts: 7346
Joined: 19/03/2004 18:31

#14

Post by Altsa »

hrasno38 wrote:
radeljas wrote:
Altsa wrote:obradovala me igra Bosne posebno ta cinjenica da su mladi igraci koji su proslu godinu sjedili na klupi .
i meni je jako drago da konacno igraju mladi igraci. pogotovu djedovic. ne bih rekao da je zimic nesto napredovao. niti vidim da su specijalno nesto napravili s njim. bavcic je bio odlican i to mi je jako drago. vidi se kad su ga pustili da igra i kad su mu dali slobodu da je dobar igrac. ali prethodno im je morao neko "dojaviti" da je dobar i mlad.
gilbert odlican
loreda bi mogao biti dobar i koristan
ciric nesto ala kovacevic. dobar u odbrani, ali u napadu nista posebno. reklo bi se da ne zna potrcati kako treba. ne djeluje kosarkaski.
sokolov bez veze - jedan od igraca koje su vec potrosili tipa djoric i koga su jos slicnog dovodili vec.
sehovic mali - nezasluzeno dobio minutazu skoro ko i djedovic.
ikonic isto dosta dobar, i njega je trebalo ocito osloboditi, odnosno dati mu vise vremena i prosle sezone, za sto "hrabri" menso nije imao ... znate vec sta.
igra bi morala biti jos bolja, i to prije svega vezano za neke smislene akcije u napadu.
kad dodje i sehovic stariji bice to sasvim solidno. naravno, ako ce mladji momci igrati. to ne moze nikako biti lose. nema nekog posebnog imperativa u nlb, a bice pobjeda i sa ovom ekipom
Mislim da bas i nije sve tako kako si napisao. Zimic je i te kako napredovao. kao prvo fino se popunio i vidi se da je radio na snazi. kao drugo igra puno puno slobodnije. Kao trece za razliku od mase igraca koji su prosli kroz Bosnu ima odlicna slobodna bacanja, ima dobar pregled igre. Mislim da Zimic istinsko pojacanje ove sezone. Djedovic isto tako samo da malo smanji egzibicionizam u svom poimanju kosarke. E sad Gilbert je strava igrac ako radi nicega a onda radi svoga suta. Ima nevjerovatno neocekivan i brz izbacaj da ga je skoro nemoguce zaljepiti plus naravno izuzetnu preciznost uz malu potrosnju lopti. Isto tako za razliku od mnogih crnih igraca igra kolektivno. Loreda je jos uvijek nepoznanica ali po onom sto se moglo vidjeti mislim da je kompletniji igrac od Williamsa mada ima problema sa slobodnim. Ciric i te kako zna pogoditi i igra odlicnu odbranu. Sokolov je doveden u Bosnu kao perspektivan i mlad igrac te je zato potpisao na tri godine i od njega se tek ocekuje da se uklopi u ovu sredinu. Ikonic postaje igrac odluke i on ima potencijal za to a osim toga redovno krade lopte na svakoj utakmici i po mom misljenju on bi stosta mogao da pokaze ove sezone. Garma je kopija Cuture i takvi igraci su najzahvalniji u ekipi. On je zaista pravo pojacanje mada mislim da je u skoku tanji od Perkovica.
U globalu Bosna je ove godine pucacki puno jaca (Gilbert, Vasiljevic, Garma, Ikonic pa i Ciric), ako Loreda i Zimic budu igrali kao na turniru pod kosem se ne trebamo bojati mada naravno tesko ce biti igrati protiv recimo Partizanove centarske linije.
Moje je misljenje da bi se navijaci mogli puno vise radovati nego prosle godine naravno pod uslovom da se u to sve uklopi i Mensur Bajramovic i ne ponavlja greske iz prosle sezone.
slazem se za zimica i ako mi malo mozda se varam izgleda za zericu sporiji-tromiji nego lani. mozda bas zbog te kilaze koju je nabacio. jos malo mase ne bi mu bilo na odmet. mislim da bi bilo bolje da su vratili danka delibasica umjesto ovog makedonca jer danko nije nista losiji od njega po meni a isplatniji je za dugorocno ulaganje. treba nam jos jedan centar visine od 2,10 - 2,15 jer zimic ne moze da igra citavu utakmicu a igraca njegove ili priblizno njegove visine nema.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#15

Post by radeljas »

hrasno38 wrote: Moje je misljenje da bi se navijaci mogli puno vise radovati nego prosle godine naravno pod uslovom da se u to sve uklopi i Mensur Bajramovic i ne ponavlja greske iz prosle sezone.
ne slazem se za zimica, ali nema veze. ako su mogli rashu nekad davno nauciti ulazu sa strane prema sredini reketa i polaganju, onda su toliko mogli i zimica. iako me protiv girone iznenadio zakucavanjem sa slobodnog. neka jednostavna akcija na njega u napadu bi trebalo da postoji, ali mi on djeluje tako blago i nezainteresovano. dok se za djedovica vidi da on grize, zeli i da je stalno u igri. a 16 godina tek.

ostalo se slazem i zaboravio sam spoemnuti garmu. on se meni jako svidja. ali ovo na turniru nije bio koristen najbolje. moja neobjektivna ocjena. i ja se nadam pobjedama, ali se ne nadam nekom od prvih 6 mjesta. sto i nije bitno neka se stvara tim, pa slijedece godine ce vec biti bolje, a za 2 i final four.
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#16

Post by *Unreal* »

U utorak 4.10.2006 se iga prva domaca utakmica protiv Zagreba u 17.00, na to se mora otic :bih:
User avatar
hrasno38
Posts: 31485
Joined: 21/11/2004 23:42
Location: Sarajevo
Vozim: Renault Laguna
Horoskop: Riba
Contact:

#17

Post by hrasno38 »

*Unreal* wrote:U utorak 4.10.2006 se iga prva domaca utakmica protiv Zagreba u 17.00, na to se mora otic :bih:
Igra se protiv Zadra a ne Zagreba:)
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#18

Post by *Unreal* »

u r right :D :D
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#19

Post by radeljas »

*Unreal* wrote:U utorak 4.10.2006 se iga prva domaca utakmica protiv Zagreba u 17.00, na to se mora otic :bih:
pravi im je termin za zaposlene. pa nije subota, a i da jeste rano je. valjda se prilagodjavaju televiziji, a navijaci to nema veze. ali bitno je uzeti 5000 od bht, a navijaci ja doci, ja ne doci ... volim managere iz bosne sto su pozavrsavali privatne kurseve kod onog sandzaklije sto mu je dalo da upravlja necim sto se zove fakultet za fizicku kulturu.
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#20

Post by radeljas »

odgledah na tv-u od 2. cetvrtine. drago mi je sto je bosna dobila, ali jos draze sto konacno mali nihad djedovic igra. i sto igra odlicno. eto, desilo se da je sinoc, i baho, sportski komentator bht1 i bivsi prodavac farmerki iz varteksa, otkrio to dijete. pa nam je pun sebe govorio da zapamtimo to ime. to sto mi ovdje spominjemo dijete vec vise od godinu, sto ga je rusmir halilovic vodio i davno najavio kao odlicnog igraca, nema veze. drago mi je da i druga djeca dobijaju sansu. jos da imaju nekog strucnjaka da poradi sa zimicem. da ga nauce kako da udje u dvokorak kad ima igraca na ledjima, ili da malo koordinira pokrete, da zna bolje dodati loptu, bilo bi odlicno. ali i ovako bice dobro ako djeca budu igrala i kalila se. i ako ih ne rasprodaju preko mishka raznatovica, srspkog managera, vlasnika vecine igraca i samira avdica, sdaovog delegata u sukobu interesa. covjek je istovremeno na plati kod privatnog managera raznatovica i u bosni.
DonDavudes
Posts: 814
Joined: 09/12/2003 00:00
Location: sarajevo

#21

Post by DonDavudes »

Svaska cast n.djedovicu
nije me toliko impresionirala nihadova statistika koja je zasita sjajna nego pristzup igri. tako hladno i rezonski a sa celicniom mudima :oops:
posjetio me na nenu u najboljim danima

a baho je stavrno smjesan. cuj zapamtite to ime. :D svako ko imalo prati kosarku za djedovica zna bar dvije godine

Zima jos puno mora raditi
bavcic standardno dobar (ne znam sta mu bi pa preko noci dobi onoliko samopouzdanje)

jedina slaba karika ove bosne je plej sokolov :roll:
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#22

Post by radeljas »

DonDavudes wrote:Zima jos puno mora raditi
neko od tih placenih trenera bi morao da radi vise i svaki dan sa njim. samo se pitam imaju li oni strucnjaka. ne vjerujem da je alen abaz taj.

DonDavudes wrote:bavcic standardno dobar (ne znam sta mu bi pa preko noci dobi onoliko samopouzdanje)
pa rekli mu da moze igrati u nba. otisao, probao, vidio da moze. uprkos tome sto je prije toga od mense dobijao minute na kashichice. sad mu dali jos kapitensku traku, pa sta treba dalje. meni je vise nego drago zbog tog momka. zelim svim srcem da uspije. bez obzira sto su ga prodali mishku raznatovicu, vlasnikui pola igraca i dijela uprave
DonDavudes wrote:jedina slaba karika ove bosne je plej sokolov :roll:
to sam i ja odmah registrovao, jos na turniru. a nadam se da ce gilbertu dati ipak vise minuta. na turnioru bio odlican, a u splitu samo 3 poena. neki mensini experimenti. a i josko garma da ce igrati vise, odnosno da ce imati bolje rasporodjeno vrijeme.
*Unreal*
Posts: 366
Joined: 13/04/2005 01:01
Location: Sarajevo

#23

Post by *Unreal* »

Danas Bosna - Hemofarm u 20.00 :bih:
vryzas
Posts: 11511
Joined: 12/11/2004 22:44
Location: Athens

#24

Post by vryzas »

*Unreal* wrote:Danas Bosna - Hemofarm u 20.00 :bih:
X2 8)
radeljas
Posts: 791
Joined: 07/03/2005 11:24

#25

Post by radeljas »

1 sa hendikepom :-) :-) :-)
Post Reply