Bosansko Hodocasce u IKEU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#101 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by SaraFina »

Nije tačno da je u Ike-i sve jeftino.

Kuhinje po mjeri sa ugradbenim aparatima stoje par milja. Mene recimo ne zanima nikakva drvena kuhinja, koju bi neki stolar uradio, bez obzira na trajnost, jer ne smatram da je drvo i njegova trajnost pogodna za kuhinjske elemente. Uvuku se mirisi raznorazni hrane a i para ne pogoduje takodjer.. U IKEI na licu mjesta imaš profesionalce koji " izlaze na teren " i dobijaš prijedloge od kojih jednostavno glava boli. Svaki ćoškić se maksimalno iskorištava. Oduševili su me.
Ormarići za kupatila i rješenja takodjer su vrh i po kvaliteti i po zamisli kako prostor iskoristiti.
Ugradbeni plakari za Garderobe, Spavaće i Hodnike? Vrh.
Na kožnu garnituru daju 10 g garancije i to vidjeh.
I one su oko 3 milje eura, te dobre kvalitetne i udobne. Svaki jastuk moguće je presvući, stranice skinuti i nadograditi garnituru u slučaju da čovjek dodje do veće dnevne sobe i preseli se.
Kreveta ima svakakvih. Koliko para toliko i muzike :D
User avatar
ultima_palabra
Posts: 55579
Joined: 15/12/2008 16:53

#102 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by ultima_palabra »

Generalno im je odnos cijene i kvaliteta odlican, nedostizan za ostale... sto je i logicno, jer su ogromni.

Cak i za restoran vrijedi nesto slicno.
User avatar
SaraFina
Posts: 20421
Joined: 28/04/2014 20:32
Location: Antananarivu

#103 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by SaraFina »

ultima_palabra wrote:Generalno im je odnos cijene i kvaliteta odlican, nedostizan za ostale... sto je i logicno, jer su ogromni.

Cak i za restoran vrijedi nesto slicno.
Super je osmišljeno onaj fazon sa ulazom i izlazom, te markacijama i strelicama.

Čovjek ne može odoliti da dodatno ne natovari čaša, podmetača, jastučića, mirišljavih svijeća i sijaset drugih gluposti. :D
User avatar
Jara
Posts: 31408
Joined: 27/03/2006 00:36

#104 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Jara »

Aman, ljudi, nek' se slika gdje ko hoće ako ga to čini sretnim! :)
Usput - ne znam zašto se kod nas ne pravi jednostavan, funkcionalan namještaj kao IKEA što čini nego se rade uglavnom neke glomazne skalamerije... :-)
NoriDeNoir
Posts: 209
Joined: 19/05/2009 22:50

#105 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by NoriDeNoir »

Skonto sam poentu teme, pa necu nista komentarisati u tom smjeru ali hocu da kazem ovo:

Zamislite samo sta bi kod nas bilo kad bi se otvorila IKEA i proculo da platis 1,5km (5kn) i imas neogranicenu konuzumaciju pica u Ikea restornu. Pa ono izvedes curu navece, djecemo? Hajmo u IKEU... Naspes 5km goriva u golfa, 1,5km pice i ako si ubo sta na kladari moze i kolacic...
Mislim da bi nakon Bosne tu praksu vrlo brzo ukinuli. :run:

Salim se ba, dobri smo mi ali da smo ljaksafoni uglavnom jesmo (bio sam svugdje po svjetu ali brate i ja se znam provalit posteno ponekad)
User avatar
Edin H.
Posts: 46979
Joined: 08/10/2004 22:36
Location: Tirana

#106 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Edin H. »

NoriDeNoir wrote:Skonto sam poentu teme, pa necu nista komentarisati u tom smjeru ali hocu da kazem ovo:

Zamislite samo sta bi kod nas bilo kad bi se otvorila IKEA i proculo da platis 1,5km (5kn) i imas neogranicenu konuzumaciju pica u Ikea restornu. Pa ono izvedes curu navece, djecemo? Hajmo u IKEU... Naspes 5km goriva u golfa, 1,5km pice i ako si ubo sta na kladari moze i kolacic...
Mislim da bi nakon Bosne tu praksu vrlo brzo ukinuli. :run:

Salim se ba, dobri smo mi ali da smo ljaksafoni uglavnom jesmo (bio sam svugdje po svjetu ali brate i ja se znam provalit posteno ponekad)
Zasto placati KM1.5? :shock:
Znam levata povede zenu i djecu, ponese case i sipa, ionako je onaj sok smece, kao i kapucino.
Trebali bi oni placati ljudima sto ono piju.

Ako vec volis puno popiti soka, a ne rakije, idi u Nandos, naruci kolu, pa udri po Fanatama, Coli, Sprite-u....
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#107 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

seln wrote:
Maraschino wrote:
Maraschino wrote:Hot-dog dobar ostalo onako.
Image
uh...na to sam zaboravio
Nista, zalij sa jednim Skol pivom... dva harama o istom trosku.[/quote]

:lol: :lol:
User avatar
exliberal-ex
Posts: 7707
Joined: 11/04/2013 00:01

#108 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by exliberal-ex »

NoriDeNoir wrote:Skonto sam poentu teme, pa necu nista komentarisati u tom smjeru ali hocu da kazem ovo:

Zamislite samo sta bi kod nas bilo kad bi se otvorila IKEA i proculo da platis 1,5km (5kn) i imas neogranicenu konuzumaciju pica u Ikea restornu. Pa ono izvedes curu navece, djecemo? Hajmo u IKEU... Naspes 5km goriva u golfa, 1,5km pice i ako si ubo sta na kladari moze i kolacic...
Mislim da bi nakon Bosne tu praksu vrlo brzo ukinuli. :run:

Salim se ba, dobri smo mi ali da smo ljaksafoni uglavnom jesmo (bio sam svugdje po svjetu ali brate i ja se znam provalit posteno ponekad)

hoces da ti uslikam populaciju u ikei kod mene...azija 90 % izvedu cijelu famiju na rucak i to je jedni razlog zasto su dosli

ili da ti uslikam cosco prodavnice...do 1 popodne nemozes da hodas kroz radnju...zasto ?....sve go kinez stoji u redu da probaju "nove proizvode"...cijele familje provedu par sati samo tako hodajuci i onda na jetini hot dog...poslije 1...poluprazno...nema djabaluka

svi smo mi isti...u 5 deka
User avatar
triconja
Posts: 16211
Joined: 29/04/2012 07:04

#109 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by triconja »

insomnia78 wrote:Pa sta hoces ovdje se uvijek ko neki aman dozivljaj, koji je cak i opjevan, spominje odlazak u Trst na posranu pijacu. Da je tad bilo fejsbuka pucali bi tagovi ko ista
Vidi se da je 99% populacije nedavno sljeglo u grad :izet: :lol: :thumbup:
User avatar
Nisrin
Posts: 5489
Joined: 26/04/2009 15:40
Location: Bistrik, RajvoSA

#110 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Nisrin »

Radio Sarajevo wrote:Ikea ima svega, i vrijedi otići, ali ići tamo na izlet i još se kurčiti je stvarno budalasto. To mi liči na red pred McDonaldsom, što je poprilično jadno i samo pokazuje koliko smo zaostalo društvo kad se prodamo najprije za flašu Coca Cole, a kasnije Ikein stolac od pet eura.

Treba reći da u Ikei ima i kvalitetnih stvari, ali su one naravno skuplje. Ja imam krevet od punog drveta iz Ikee, i ne može se porediti s ivericom, ali je bio 700 eura, i to bez madraca.

Naš namještaj je hiljadu puta kvalitetniji od Ikee, i samo idiot može tamo ići da se nečemu divi, pored naših domaćih stolara koji odlično rade.

ovo boldirano je tacno, ali ne mogu svi priustiti kod nasih stolara komad namjestaja, jer je jedno 4-5x skuplji od Ikee..i iverica, a kamoli puno drvo!
Dizajn Ikein je vrhunski, moderan- ko voli to, i meni se svidjaju MOOKI stolovi, ne jer su MOOKi, nego jer dobro izgledaju, ali za mali stolic dati 500KM ne mogu,,ali mogu za takav "slican dizajn, ivericu" u Ikei dati 150KM...navodim kao primjer!
Kuci imam od punog drveta okrugli stol. sa velikom kamenom plocom, ne moze se porediti ni sa jednim iz Ikee, ali da nemam ne bih za ovaj davala XY Km, vec bih kupila u Ikeii!
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#111 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sheilak »

insomnia78 wrote:
Niemand wrote:
sheilak wrote:joj, sjecam se, prije par godina dosao mi decko iz zg sa prijateljem u sa. i hodali gradom kad su vidjeli u izlogu jedne turisticke agencije ponudu organiziranog odlaska u zg IKEU po povoljnim cijenama. :D izmedju ponuda u tursku, italiju, maledive, etc. :D

oplakali su :D a i ja s njima, no iz drugog razloga, mene sram bilo :lol: ne zato jer je IKEA toliko losa vec sto smo mi u toliko losem stanju da nam je odlazak u IKEU turisticka ponuda. :D
Nevidjena sramota stvarno. Pogotovo sto krajinu preplave vikendom po pijacama, trznim centrima, benzinskim pumpama, frizerskim salonima. A da ne spominjemo uopce moljakanje ispred trznih centara poput binga da im se udijele tudji racuni za povrat poreza.

A organizovani odlasci u soping u bihac na PIJACU daleko nadmasuju pohode na ikeu.

http://www.wherevent.com/detail/Conte-A ... c-iz-Zadra
Izlet u Bihać, 07.10.2017., iz Zadra. Kupovina u Bihaću, razgled grada u pratnji lokalnog vodiča, odlazak na poznatu pijacu u Bihaću, odlazak u trgovinske centre Fis i Bingo, slobodno vrijeme za kavu i ručak.
:D
Sad ce morati naci momka iz Bihaca
Bihać>Zagreb>Sarajevo
uh ne bih, ne mozes za*ebavat se s krajisnicima. :D

@niemand

pa jeste sramota iskreno. mene ne zanima sta zadrani rade i koliko se spustaju, ali njihovo spustanje ne opravdava nase. glup ti je kontraargument, sorry. :D

i jos jednom, IKEA je meni stvarno super, dizajn im je moderan, cijene su pristupacne, pa i kvalitet, naravno u zavisnosti od novca sve. no IKEA bi nam trebala biti nesto normalno, a ne atrakcija i povod organiziranom izletu busom u glavni grad druge drzave. sjecam se, kao onda kad se otvorio mcdonalds, nekim ljudima je bila cast da ih vide tamo, a kasnije i da se taguju. pa smo se zezali da se drugdje cure ljute ako ih na date odvedes u mcdonalds, a kod nas ako ih ne odvedes. :D

no, isto tako, ne razumijem zasto se kod nas ne moze naci namjestaj modernog dizajna, a cijenim pristupacan. Da sad ne dajem 5000 KM za sofu koja mi se svidja. i ja fakat ne znam ko su dizajneri namjestaja u bosni, vecinom kao da su iz ludnice izasli. gluho ne bilo.

I da, naravno da me bilo najvise sram pred deckom iz zg. sarajevskog krkanluka opcenito. nije iz zenice, breze, sta ja znam olova ili novog pazara, pa da mu je sarajevo (ovo i ovakvo) misir.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#112 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

Kupovati ili jesti u Ikei - zasto bi to u nas u BiH krkanluk bio? :sad:
Pa u Njemackoj (posebno mladje generacije) mahom u Ikei kupuju.
Hem imaju dobar izbor,hem prakticnog namjestaja kojim mozes (pogotovo
u manjim stanovima) dobro prostor iskoristiti a cijene su im kako za tanje
tako i za deblje novcanike predvidjene.
Gledam u mom okruzenju mlade mame (dobro situirane-mislim nije im
novac problem) namjestaj za djecu pretezno u Ikei kupuju.
Tamo odmah porodicno rucaju a selfi su sa ili bez Ikeje obavezno na dnevnom
redu i sad u nas je to krkanluk a na zapadu nije. :cry:
Mladje generacije cijelog svijeta,postali su ovisnici mobitela i selfija.
U Njemackoj su par puta u raznim emisijama upozoravali na skodljivost i
negativne posljedice (pogotovo za djecu) sve da bi mladima (a ima i stariji o
visnika) otvorili svijest al mnogi tome nisu neko znacenje pridavali.
Bas me ovo "krkanluk" u oci ubolo.Od postojanja Ikeje u Njemackoj ja jos
nisam cula (kako od njemaca tako i stranaca) da je neko krkanlukom ili
nekim drugim pogrdnim nazivom prozvao. :cry:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#113 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

HAVANA wrote: :lol: Nisam ba.Al jesam stan podijelio na fejsu cim je gotov bio.Ha ja.Valja izdat. :D Al chekiro sam se kod matije na woku,nesto mi interesantno bilo.Slatko mjesto.Image
Havana, jesil ti ovo sa zebrastih carapica i na zebrEste majice preso. :-) :lol:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#114 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sheilak »

@biscanka

ako mislis na moj post, izraz krkanluk se NIJE odnosio na IKEU maksuz. :-) vec na krkanluk koji uzima maha u sarajevu INACE, a NE zbog IKEE.

sorry, na caps locku, al mozda sad podrobnije procitas. :D
User avatar
DaffyDuck
Posts: 3778
Joined: 22/06/2009 22:54
Location: sarajevo-x

#115 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by DaffyDuck »

sheilak wrote:joj, sjecam se, prije par godina dosao mi decko iz zg sa prijateljem u sa. i hodali gradom kad su vidjeli u izlogu jedne turisticke agencije ponudu organiziranog odlaska u zg IKEU po povoljnim cijenama. :D izmedju ponuda u tursku, italiju, maledive, etc. :D

oplakali su :D a i ja s njima, no iz drugog razloga, mene sram bilo :lol: ne zato jer je IKEA toliko losa vec sto smo mi u toliko losem stanju da nam je odlazak u IKEU turisticka ponuda. :D
A u ZG nemaju organizirane ture za Palmanovu...

Ljudi nisu putovali, nisu imali novca, pasose, vize. Zadnjih 20 godina im se kroz dijasporu, ali i medije plasira IKEA kao nesto... I nek idu, nek vide, nek ljudi prosire sebi vidike. Bolje nego da i dalje sjede u svom mjestu, a pljuju po ikei a nikad je nisu svojim ocima vidjeli.

A tagovanje je opsta posast, ne samo sa ikeom, vec sa bilo cim, pogotovo hranom.
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#116 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by vjesticanametli »

Najbolje je sto imas god fore da vratis sti je kupljeno i vrate ti pare :skoljka: kupis opet koristis vratis i tako...
Niemand
Posts: 7944
Joined: 31/03/2014 01:55

#117 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Niemand »

sheilak wrote:
@niemand

pa jeste sramota iskreno. mene ne zanima sta zadrani rade i koliko se spustaju, ali njihovo spustanje ne opravdava nase. glup ti je kontraargument, sorry. :D
Pa dobro, u tom slucaju se iskreno nadam da ce se sarajevo prestati sramotiti na slicne nacine, cisto da te ne bi decko iz zg i ekipa ismijavali, a i za tebe je zdravije svakako da prevazidjes nekako te komplekse nize vrijednosti.
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#118 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

sheilak wrote:@biscanka

ako mislis na moj post, izraz krkanluk se NIJE odnosio na IKEU maksuz. :-) vec na krkanluk koji uzima maha u sarajevu INACE, a NE zbog IKEE.

sorry, na caps locku, al mozda sad podrobnije procitas. :D
Kazi ti tom tvom zagrebcaninu da po Bihacu izmedju ostalih komsija,
zagrebcana koliko hoces a narocito pocetkom skolske godine.
U razgovoru s prodavacicama... , raja se organizuje,njih cetvoro s jednim
autom u kupovinu dodju. Podijele putne troskove, poslije kupovine odu
na rucak i potom se nazad vracaju.
Kako kazu to im je poput kratkog izleta uz vidljivu ustedu.
Ja im se na tom nikad nasmijala nebih. Pametni ljudi razmisljaju svojom
glavom.Obuku djecu i sebe, jos ako u neki restorancic ili kafic uz Unu
sjednu,ugodjaj samo takav. :-)
A vala,zadnjih godina dva put po par dana sam u Sarajevu bila.
Nevidjadoh nista sto i ovamo na zapadu nema - mislim po pitanju
"krkanluka". :kiss:
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#119 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sheilak »

Niemand wrote:
sheilak wrote:
@niemand

pa jeste sramota iskreno. mene ne zanima sta zadrani rade i koliko se spustaju, ali njihovo spustanje ne opravdava nase. glup ti je kontraargument, sorry. :D
Pa dobro, u tom slucaju se iskreno nadam da ce se sarajevo prestati sramotiti na slicne nacine, cisto da te ne bi decko iz zg i ekipa ismijavali, a i za tebe je zdravije svakako da prevazidjes nekako te komplekse nize vrijednosti.
uh, wow, sto si nadr*ana toliko, niemand?

sta te pogodilo toliko u mom postu, jer vidim da si ga nekako licno shvatila-jel i ti ides organizirano busom na izlete u ikeu? ili ih ti organiziras? ili je problem u hrvatima opcenito jer si ih spomenula gore u negativnom kontekstu?

i da, nadam se i ja da ce se Sarajevo prestati sramotiti i inace, u nekim stvarima.
User avatar
sheilak
Posts: 17840
Joined: 29/12/2006 21:44
Location: kod njega

#120 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sheilak »

biscanka2 wrote:
sheilak wrote:@biscanka

ako mislis na moj post, izraz krkanluk se NIJE odnosio na IKEU maksuz. :-) vec na krkanluk koji uzima maha u sarajevu INACE, a NE zbog IKEE.

sorry, na caps locku, al mozda sad podrobnije procitas. :D
Kazi ti tom tvom zagrebcaninu da po Bihacu izmedju ostalih komsija,
zagrebcana koliko hoces a narocito pocetkom skolske godine.
U razgovoru s prodavacicama... , raja se organizuje,njih cetvoro s jednim
autom u kupovinu dodju. Podijele putne troskove, poslije kupovine odu
na rucak i potom se nazad vracaju.
Kako kazu to im je poput kratkog izleta uz vidljivu ustedu.
Ja im se na tom nikad nasmijala nebih. Pametni ljudi razmisljaju svojom
glavom.Obuku djecu i sebe, jos ako u neki restorancic ili kafic uz Unu
sjednu,ugodjaj samo takav. :-)
A vala,zadnjih godina dva put po par dana sam u Sarajevu bila.
Nevidjadoh nista sto i ovamo na zapadu nema - mislim po pitanju
"krkanluka". :kiss:
a zapad je-bihac?

vidim da je nekima zasmetao decko iz zg :D decko iz zg je spomenut jer je ikea zagrebacka. da je decko bio iz praga ili beca ili singapura recimo, pa ne bismo se tome toliko smijali, ali bi nekim drugim stvarima. primjerice tramvajima. ili hrakanju po cesti ili prljavstini. ili prodavanju hrane i odjece na trotoarima uz cestu. ovo samo na prvi pogled sto bi vidjeli.

a ne mozes ti meni govoriti o “krkanluku” o sarajevu kojeg navodno nema, a svoj sud o tome pravdas kako dodjes par puta godisnje u sa na par dana...ili si navikla na jednako to ili gore, pa ti ne smetaju neke stvari u sarajevu. jer ti je, jel’, normalno.
User avatar
muha_sa
Posts: 128601
Joined: 12/11/2004 23:33
Location: rajvosa

#121 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by muha_sa »

pratim
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#122 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

Niemand wrote:
sheilak wrote:
@niemand

pa jeste sramota iskreno. mene ne zanima sta zadrani rade i koliko se spustaju, ali njihovo spustanje ne opravdava nase. glup ti je kontraargument, sorry. :D
Pa dobro, u tom slucaju se iskreno nadam da ce se sarajevo prestati sramotiti na slicne nacine, cisto da te ne bi decko iz zg i ekipa ismijavali, a i za tebe je zdravije svakako da prevazidjes nekako te komplekse nize vrijednosti.
:thumbup: :bih:
User avatar
vjesticanametli
Posts: 15704
Joined: 15/02/2008 09:31
Location: Sarajevo X

#123 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by vjesticanametli »

muha_sa wrote:pratim
sta ti pratis pojo sve sve cufte u ikei :mrgreen: :lol:
biscanka2
Posts: 1722
Joined: 07/04/2009 00:46

#124 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by biscanka2 »

vjesticanametli wrote:
muha_sa wrote:pratim
sta ti pratis pojo sve sve cufte u ikei :mrgreen: :lol:
:lol:
Vala vjestice ovo je izdaja.
Djes bolan, hanuma ga je na dietu stavila. :sad: :lol:
User avatar
zlo zlo
Posts: 4485
Joined: 28/10/2012 16:01

#125 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by zlo zlo »

i vodi li ko koga za valentinovo u ikeu? :lol:
Post Reply