Bosansko Hodocasce u IKEU!

Rasprave na razne teme... Ako ne znate gdje poslati poruku, pošaljite je ovdje.

Moderators: Benq, O'zone

Post Reply
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#1 Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Hendrix »

Ima godina dvije kako je Medjugorje zaboravljeno kao mjesto hodocasca jer se pojavilo novo ukazanje, novo mjesto prosvijetljenja napacenog bosanskog naroda...IKEA u Zagrebu i nedavno u Beogradu. Odjednom je to postalo mjesto gdje se obavezno skrene kad se ide u Zagreb ili Beograd, usput ili poslovno, IKEA je mjesto gdje se radi check in i nonsalantno uradi selfie. Da se podijeli ta neizmjerna sreca konacnog susreta sa svedskim ivericama i sarafima.

Znaci jebo ti sva turisticka mjesta i atrakcije, IKEA je bosanska atrakcija broj 1! Mislim da sam do sada izbrojao oko 20 prijatelja na fejsu koji su obavili hodocasce i ponosno pokazali svima da su bili u jebenom svedskom salonu namjestaja! Taj dozivljaj kada vidis taj jeftini namjestaj i osjetis cari svedskih imena fotelja i stolica, neprocjenjivo!

Znaci koji je nama klinac? Zar smo toliko propali da je kurcenje i check in @ IKEA Restaurant uz "Wow, jutarnja kafica u IKEI, zaista super dan!" nama postalo kao nesto nevjerovatno?!?! Meni je i dalje nepojmljivo da mi jaran ode turisticki u Zagreb i provede pola dana u IKEI, znaci ne vjerujem i ne mogu da shvatim. Nije nista kupio, samo gledo i sliko da zeni pokaze, i checkiro se naravno.

I sta ima u Zagrebu? Ma super stvarno, bio sam u IKEI, predobro fakat, stvarno ima svega i restoran je odlican.... :cry:
User avatar
problemnatravunu
Posts: 15576
Joined: 26/10/2014 07:41
Location: Sarajevo

#2 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by problemnatravunu »

Posto je IKEA dobro prije grada, taj nije ni vidio Zagreba, jbga, preče je pregledati povoljan escajg sa plasticnim drškama :lol:
User avatar
mayab
Posts: 27121
Joined: 06/03/2008 13:00
Location: SARAJEVO

#3 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by mayab »

U decembru isli sa agencijom na advent u Zg, i drugi dan planirano prijepodne obilazak grada , vrijeme sunčano, predivno, kao da nije kraj decembra, a par napirlitanih stuha navalilo da nameće cijelom busu, kao jebo to, ajmo mi prema Sa , pa stati u IKEU , do vremena planiranog polaska!
Ssrećom , većina putnika to ne prihvati, a vođa puta ih uz to jos hladno otpili, kako to nije u planu putovanja i ne može se samo tako mijenjati na svoju ruku!
Hvala Bogu!
Kakvo dno, pošle gospođe u Zagreb da ga vide skockanog za advent, i onda im draži Švecki lager namještaja :run:
User avatar
mk ultra
Posts: 19445
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by mk ultra »

a nije to samo kod nas

meni je najgluplje što mi to 95% imamo ovdje, pogotovo namještaj od masivnog drveta

sa starim iz hobija radim sa drvetom, i pravili smo svašta, doduše neke fensi stolice ne, jer treba alata svakavog... ali oni iz fojnice samo stolice prave, nekad je i standard radio vrhunske stolice od masiva

al nije brendirano... to je izgleda fazon
User avatar
insomnia78
Posts: 61961
Joined: 03/04/2011 14:43

#5 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by insomnia78 »

Vala ne znam sta je jadnije ici gledati advent il ikeu. U pet deka
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#6 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by HAVANA »

mk ultra wrote:a nije to samo kod nas

meni je najgluplje što mi to 95% imamo ovdje, pogotovo namještaj od masivnog drveta

sa starim iz hobija radim sa drvetom, i pravili smo svašta, doduše neke fensi stolice ne, jer treba alata svakavog... ali oni iz fojnice samo stolice prave, nekad je i standard radio vrhunske stolice od masiva

al nije brendirano... to je izgleda fazon
Naravno sve od drveta se pravi ovde,stolice,sto i komodu koji su u maisons du monde 1400 eura ovde napravim za 600 eura i to rucno patinirano,da se upisas. :-D A ikea ko ikea,dobra je za neke stvari,namjestaj na krace staze,ceste promjene,rentanje stanova...Dobri su za kuhinje,posteljine,djidje...A slikanje,slikaju se budale i kad sarmu jedu.A i sta me briga vala,meni to nista ne smeta.Nek se slika ko gdje hoce.U stvari nervira me jedan iz belgije.Ko da je iz gladnih pobjego.Svaki jebeni obrok uredno uslika. :-)
Hendrix
Posts: 4101
Joined: 27/02/2004 00:00

#7 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Hendrix »

Ma nije poenta u IKEI i kvalitetu namjestaja...poenta je da se nasa raja lozi kad se uslika tamo da je bila na nekoj ekskluzivnoj lokaciji i da je to nesto nevjerovatno cool.

I shvacam tinejdzere koji se slikaju svakih 5min, ali brate mili odrasli ljudi, bracni parovi...svi odreda se slikaju i ono kao neobavezno se kurce...u salonu namjestaja!!! Ma kako se on zvao, to je ipak salon namjestaja. :-D

Odes u strani grad, slikas se kraj standardnih lokacija, to mi je OK, putovanje ovo ono...ali brate, IKEA, to ne da je jadno, to je ocaj.
User avatar
JThomas
Posts: 69048
Joined: 24/05/2008 15:01
Location: Sic semper tyrannis

#8 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by JThomas »

uvijek kod nas ima nešto tako, u svakom datom trenutku. eto sad je ikea.
User avatar
mk ultra
Posts: 19445
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#9 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by mk ultra »

HAVANA wrote:
mk ultra wrote:a nije to samo kod nas

meni je najgluplje što mi to 95% imamo ovdje, pogotovo namještaj od masivnog drveta

sa starim iz hobija radim sa drvetom, i pravili smo svašta, doduše neke fensi stolice ne, jer treba alata svakavog... ali oni iz fojnice samo stolice prave, nekad je i standard radio vrhunske stolice od masiva

al nije brendirano... to je izgleda fazon
Naravno sve od drveta se pravi ovde,stolice,sto i komodu koji su u maisons du monde 1400 eura ovde napravim za 600 eura i to rucno patinirano,da se upisas. :-D A ikea ko ikea,dobra je za neke stvari,namjestaj na krace staze,ceste promjene,rentanje stanova...Dobri su za kuhinje,posteljine,djidje...A slikanje,slikaju se budale i kad sarmu jedu.A i sta me briga vala,meni to nista ne smeta.Nek se slika ko gdje hoce.U stvari nervira me jedan iz belgije.Ko da je iz gladnih pobjego.Svaki jebeni obrok uredno uslika. :-)
Gledao sam u austriji 999€ na snizenju sto 1x2m, nista, jelovina :lol:

Za te pare ovdje napravim 2 stola slicnih dimenzija od javora i oraha i jedan krevet i madrac gratis :mrgreen:

Sve od punog drveta

Kod nas sve vise slabi taj stolarski zanat, svi rade ploce kuhinje, na sablon i vozi... nazalost
User avatar
Radio Sarajevo
Posts: 2404
Joined: 19/06/2014 12:48

#10 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Radio Sarajevo »

Ikea je turbo folk.
User avatar
Dope_Man
Posts: 7773
Joined: 03/06/2016 16:31

#11 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Dope_Man »

Tako je to kad smo bijeda (vise mentalna nego materijalna). Bio sam u toj famoznoj IKEA-i dva puta i naravno nit sam se kome hvalio nit bi imao razloga. Jedino sto ubijem 5-6 onih hot-dogija pa me stomak boli ostatak dana. Al kurchit se.. pa to bi mi bilo kao da se kurchim kad odem u Penny.

Ali eto, mnogima je IKEA nekakav pojam jer jednostavno ne putuju, ne idu nigdje, ne vide nista. Kao sto je nekim afrikancima beg onaj ko u selu ima biciklo, tako je ovdje IKEA, McDonalds (dobro, sad vise i ne toliko kao prije) i sl.
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#12 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by HAVANA »

mk ultra wrote:
HAVANA wrote:
mk ultra wrote:a nije to samo kod nas

meni je najgluplje što mi to 95% imamo ovdje, pogotovo namještaj od masivnog drveta

sa starim iz hobija radim sa drvetom, i pravili smo svašta, doduše neke fensi stolice ne, jer treba alata svakavog... ali oni iz fojnice samo stolice prave, nekad je i standard radio vrhunske stolice od masiva

al nije brendirano... to je izgleda fazon
Naravno sve od drveta se pravi ovde,stolice,sto i komodu koji su u maisons du monde 1400 eura ovde napravim za 600 eura i to rucno patinirano,da se upisas. :-D A ikea ko ikea,dobra je za neke stvari,namjestaj na krace staze,ceste promjene,rentanje stanova...Dobri su za kuhinje,posteljine,djidje...A slikanje,slikaju se budale i kad sarmu jedu.A i sta me briga vala,meni to nista ne smeta.Nek se slika ko gdje hoce.U stvari nervira me jedan iz belgije.Ko da je iz gladnih pobjego.Svaki jebeni obrok uredno uslika. :-)
Gledao sam u austriji 999€ na snizenju sto 1x2m, nista, jelovina :lol:

Za te pare ovdje napravim 2 stola slicnih dimenzija od javora i oraha i jedan krevet i madrac gratis :mrgreen:

Sve od punog drveta

Kod nas sve vise slabi taj stolarski zanat, svi rade ploce kuhinje, na sablon i vozi... nazalost
Ova vrata bi debelo platio vani,nisam pobudalio. :-D Image

Ili ovu komodu izvucenu iz podruma,staru smedju ohrndanu...Rezultat :-D
Ima kod nas ako iceg ima, drveta i majstora za drvo...
Image

Zato kod mookija i
Image
User avatar
petunija
Posts: 3034
Joined: 07/05/2009 09:22
Location: United States of Balcan

#13 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by petunija »

Jednom sam ušla u Ikeu, kontala na brzinu pogledati i izaći, kad... :shock: nikad kraja. To se pokazalo kao životna greška. Nikad više, ni na parking Ikee :run:
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#14 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sumirprimus »

forumska pljuvacina se nastavlja voll 20003040230340402010690 :D :izet:
dabome da je izlet u ikeu hepening.
valja doc do ikee, platit gorivo, prec granu imat paseport.pojst popit nesta kupit.
navikli su nas da je sve luksuz,tako da je i odlazak u ikeu luksuz/hepening!
PLJUNI ME! :izet:
User avatar
uglavnomja
Posts: 19904
Joined: 28/07/2012 15:59

#15 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by uglavnomja »

ikea je nesto kao kad se poavio mcdonalds ... ono novo zanimljivo, poznato ...

s tim da je kvalitet ikeinih proizvoda milion svjetlosnih godina iznad junk food iz mcd

ima i ikea manje lijepih stvari i manje kvalitetnih, ima i skupih ... ali sve su funkcionalne i imaju pristojan rok trajanja. taman prema cijeni
i jako vazno - ima apsolutno sve za kucu na jednom mjestu, ono apsolutno sve





ali ne kontam to za restoran :-? :cry: :skoljka:

misim svedska hrana je bolja samo od norveske, a norveska je ispod dna
shvatam norvezane kad jedu u ikei, ali neko ko je ikada u zivotu pojeo nesto dobro da hvali odledjena cufteta sa nekim bljak mirisom ...

i kafa bljak

poneki kolac moze proci




ps. u onom salonu namjestaja pored doma zdravlja kumrovec ima stvari koje su ljepse od najljepse u ikei :thumbup:
ima i onih sto oci bole :D

ali ikea ima koncept da se moze kombinovati, da je sve tu, imaju kuhinje i bijela tehnika, strucnjaci da daju savjete kako isplanirati kuhinju,
imaju organizivan prevoz
roba se vraca bez problema ...
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#16 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sumirprimus »

meeeeeh vama krivo :izet: :D
User avatar
HAVANA
Posts: 32695
Joined: 19/08/2008 23:04

#17 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by HAVANA »

Jah eto mi cemo ikei mane trazit.Radnja ko radnja.Sa uspjesnim konceptom.Ima dobrih stvari,ima losih,ko i svuda.
User avatar
Rockefeller
Posts: 7291
Joined: 02/02/2015 13:05
Location: Rijeka Sćona

#18 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Rockefeller »

IKEA ima ekstra stvari. Kupujem tu ali ako ikad kupim kucu, stan, neke stvari cu uzet iz svog mjesta.

Mi svoje stolice odvukli nekom liku iz Sarajeva, odradio im nove presvlake, uteg’o ih i prelakir’o i npr da ja te stvari mijenjam za IKEA-ine, nema pare.
User avatar
djkurt
Posts: 814
Joined: 23/08/2007 15:26

#19 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by djkurt »

Znači bože...
bumboo
Posts: 269
Joined: 15/01/2010 23:47

#20 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by bumboo »

Još su mi veći hit oni koji kupuju od preprodavača sa Facebooka koji dovoze stvari iz IKEE, uz proviziju od 37% :-D :D
Last December
Posts: 686
Joined: 13/10/2014 11:55

#21 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by Last December »

Mnogo je talentovanog naroda u nas :bih:
realna do boli
Posts: 1674
Joined: 08/06/2006 13:04
Location: na mjestu ...

#22 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by realna do boli »

IKEA...super za nas zene. Ali ici u Zagreb na dva dana i jedan provesti tamo..glupost.
kakavdanakneiskustvu
Posts: 58673
Joined: 03/08/2010 19:04

#23 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by kakavdanakneiskustvu »

HAVANA wrote:
mk ultra wrote:a nije to samo kod nas

meni je najgluplje što mi to 95% imamo ovdje, pogotovo namještaj od masivnog drveta

sa starim iz hobija radim sa drvetom, i pravili smo svašta, doduše neke fensi stolice ne, jer treba alata svakavog... ali oni iz fojnice samo stolice prave, nekad je i standard radio vrhunske stolice od masiva

al nije brendirano... to je izgleda fazon
Naravno sve od drveta se pravi ovde,stolice,sto i komodu koji su u maisons du monde 1400 eura ovde napravim za 600 eura i to rucno patinirano,da se upisas. :-D A ikea ko ikea,dobra je za neke stvari,namjestaj na krace staze,ceste promjene,rentanje stanova...Dobri su za kuhinje,posteljine,djidje...A slikanje,slikaju se budale i kad sarmu jedu.A i sta me briga vala,meni to nista ne smeta.Nek se slika ko gdje hoce.U stvari nervira me jedan iz belgije.Ko da je iz gladnih pobjego.Svaki jebeni obrok uredno uslika. :-)
:lol:
DearJohn
Posts: 534
Joined: 11/01/2011 14:35

#24 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by DearJohn »

Moje je iskustvo da, npr u Skandinaviji, ljudi koji imaju para ne kupuju u IKEI.
sumirprimus
Posts: 81283
Joined: 10/02/2010 07:54
Location: Bunker :D Saj ops

#25 Re: Bosansko Hodocasce u IKEU!

Post by sumirprimus »

moje iskustvo je recimo da u bosni svijet vecinom nema para.
i da je i ikea luksuz...
gledam neki dan slucajevi iks i istresose nekakve momke, nadjose gudru al otvaraju novcanike sve prazno ko šišaana svaki "kompartment" ponaosob :lol: :-)
Post Reply