Bosansko Hercegovacke Utvrde, Stari Gradovi, itd...

(H)istorija/povijest Bosne i Hercegovine, regiona, itd...

Moderator: anex

llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#101 Re: Bosansko Hercegovacke Utvrde, Stari Gradovi, itd...

Post by llull »

Sa drustvom svratio do Srebrenika, evo jedna fotka dronom ... Osobe koje saraju sprejom po zidinama bih izlomio nacisto, kako tako mozes biti retardiran. Tuzno je sto nema nikakva brosura o tvrdjavi, par suvenira koji su nista posebno, a realno bi se mogao lijepo iskoristiti potencijal ali mi smo mi ...


Image
User avatar
Kiki_Musampa
Posts: 1605
Joined: 11/06/2011 07:36

#102 Re: Bosansko Hercegovacke Utvrde, Stari Gradovi, itd...

Post by Kiki_Musampa »

llull wrote:Sa drustvom svratio do Srebrenika, evo jedna fotka dronom ... Osobe koje saraju sprejom po zidinama bih izlomio nacisto, kako tako mozes biti retardiran. Tuzno je sto nema nikakva brosura o tvrdjavi, par suvenira koji su nista posebno, a realno bi se mogao lijepo iskoristiti potencijal ali mi smo mi ...


Image
Kako se naplaćuje ulz,tvrdjava je u puno boljem stanju nego što je bila...Prvi put kad sam otišao,nekad oko 2000,bilo je fakat za plakat :run:
llull
Posts: 3067
Joined: 20/02/2014 19:36

#103 Re: Bosansko Hercegovacke Utvrde, Stari Gradovi, itd...

Post by llull »

Jedan veoma ljubazan cikica odmah kada udjes lijevo ima kao neku mini trgovinu suvenira, tu se naplacuje ulaz. Cijena je 2km.
Moram priznati da je tvrdjava da bas u ok stanju, prije je uzas bilo. Sada je bas cisto, samo eto ima par tih grafita, i vidio sam neke naljepnice na prozorima. Isto mi se ne dopadaju prozori sto su stavljeni i metalni rukohvat na stepenicama, jbg narusen je izgled tvrdjave ...

Evo jos jedna

Image
User avatar
stubrijez
Posts: 1070
Joined: 09/11/2012 11:12

#104 Re: Bosansko Hercegovacke Utvrde, Stari Gradovi, itd...

Post by stubrijez »

Ova tvrdja je meni vrh... nisam bio u bas previse njih ali je i mjesto i arhitektura neponovljiva. I koncipirali su sasvim dobro, dvije marke je jedino mozda malo ali nema veze nek nije prepusteno bosnjaku na milost i nemilost, opet dobro. Bude ljeti i neka umjetnicka kolonija pa se moze kasnije na kapiji kupit tih likovnih dijela koga interesuje nisu bas suveniri konfekcija vec bude lijepih akvarela malih platna isl. nadje se lijepa stvar.
Post Reply