Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Ekonomija, biznis, dionice, posao, (ne)zaposlenost...

Moderator: anex

Post Reply
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#4326 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Porodice Foht »

Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
ramizovstrasni388
Posts: 304
Joined: 18/10/2021 21:15

#4327 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by ramizovstrasni388 »

Porodice Foht wrote: 12/08/2022 13:20 Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
To je Sarajevo krivo, sad kad TK dobije pare od pondera to će Salkan sve pozlatit
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#4328 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

Porodice Foht wrote: 12/08/2022 13:20 Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
Zato imamo Hranjen :thumbup: :bih:

Druže TK je nebitan isto ko i Krajina.
Ja se pomirio s tim. Do 2. oktobra i zbogom žohari.
Jedno 20 puta su se sastajali kako bi se započeli dogovarati oko početka planiranja izgradnje........... pichki materina
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4329 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

costacurta wrote: 12/08/2022 21:06
Porodice Foht wrote: 12/08/2022 13:20 Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
Zato imamo Hranjen :thumbup: :bih:

Druže TK je nebitan isto ko i Krajina.
Ja se pomirio s tim. Do 2. oktobra i zbogom žohari.
Jedno 20 puta su se sastajali kako bi se započeli dogovarati oko početka planiranja izgradnje........... pichki materina
Šta fali Hranjenu!? Popustite malo taj Hranjen i Goražde...da vas malo podsjetim Goražde je mnogima od vas spasilo guzice...zato ohladite!!!
User avatar
drug_profi
Posts: 50579
Joined: 16/07/2012 16:00

#4330 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by drug_profi »

BarbaDue wrote: 13/08/2022 00:52 Goražde je mnogima od vas spasilo guzice.
Ih? :-)
Možda su neki od nas išli i spašavat Goražde?
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#4331 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

BarbaDue wrote: 13/08/2022 00:52
costacurta wrote: 12/08/2022 21:06

Zato imamo Hranjen :thumbup: :bih:

Druže TK je nebitan isto ko i Krajina.
Ja se pomirio s tim. Do 2. oktobra i zbogom žohari.
Jedno 20 puta su se sastajali kako bi se započeli dogovarati oko početka planiranja izgradnje........... pichki materina
Šta fali Hranjenu!? Popustite malo taj Hranjen i Goražde...da vas malo podsjetim Goražde je mnogima od vas spasilo guzice...zato ohladite!!!
Pa lajk'o sam zato. :D
350M.....zasad! svaki fening mudro uložen.
Ljudi za 600M uradili 2.5km mosta preko mora, još su i oni bruku para jamili. Mi dosad skrhali u rupu 350M, zna li neko dokle se došlo i kolko će još trajati :lol:
Nek se radi. Ha ja, Sad jel Goražde, Hercegovina, Sarajevo ko da je bitno. :bih:
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4332 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Tuzlanski kanton možda nema autoceste ali zato nema ni moderne magistralne ceste, a ni ektrificiranu prugu. 😁😄
User avatar
Haris.ba
Posts: 24806
Joined: 08/09/2005 20:08

#4333 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Haris.ba »

escobar__ wrote: 13/08/2022 07:33 Tuzlanski kanton možda nema autoceste ali zato nema ni moderne magistralne ceste, a ni ektrificiranu prugu. 😁😄
Ali, i nije nikome spasio straznjice ko Gorazde....
costacurta
Posts: 3510
Joined: 05/05/2005 08:25

#4334 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by costacurta »

escobar__ wrote: 13/08/2022 07:33 Tuzlanski kanton možda nema autoceste ali zato nema ni moderne magistralne ceste, a ni ektrificiranu prugu. 😁😄
:lol:
Ovo me podsjeti na saopštenje iz Fererra zašto Nutella ima drugačiji ukus na Balkanu nego u Švicarskoj. Pa kae radili su ispitivanje građanstva i došli do podataka da (kao) građani ovog dijela Evrope ne vole lješnjake i kakao pa zato u Nutelu za ovo tržište stavljaju manje tih produkata :lol:
Vjerovatno i građžani TK više vole miris ćumura iz parne lokomotive no elektrificirane uređaje, a svakako se ni ne voze željeznicom a da imamo te brze ceste i autoceste gibuli bi ko zečevi i ove rupe'tne po ovim nazovi magistralni putevima su iz razloga da nas uspore i tako nam glavu sačuvaju, bolje kugla i letva volana da stradaju nego vratni pršljen. Ima logike
Heller
Posts: 4404
Joined: 02/05/2012 22:32
Location: Tuzla

#4335 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Heller »

ramizovstrasni388 wrote: 12/08/2022 13:23
Porodice Foht wrote: 12/08/2022 13:20 Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
To je Sarajevo krivo, sad kad TK dobije pare od pondera to će Salkan sve pozlatit
Magistralni put je u nadležnosti FBiH
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4336 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

drug_profi wrote: 13/08/2022 01:22
BarbaDue wrote: 13/08/2022 00:52 Goražde je mnogima od vas spasilo guzice.
Ih? :-)
Možda su neki od nas išli i spašavat Goražde?
Ne vidjeh ni jednog od vas vjeruj mi...mada, imali ste možda nijet, a to je haman isto.
costacurta wrote: 13/08/2022 03:11
BarbaDue wrote: 13/08/2022 00:52

Šta fali Hranjenu!? Popustite malo taj Hranjen i Goražde...da vas malo podsjetim Goražde je mnogima od vas spasilo guzice...zato ohladite!!!
Pa lajk'o sam zato. :D
350M.....zasad! svaki fening mudro uložen.
Ljudi za 600M uradili 2.5km mosta preko mora, još su i oni bruku para jamili. Mi dosad skrhali u rupu 350M, zna li neko dokle se došlo i kolko će još trajati :lol:
Nek se radi. Ha ja, Sad jel Goražde, Hercegovina, Sarajevo ko da je bitno. :bih:
Možeš osporavati radnje i eventualne malverzacije na izradi puta i tunela Hranjen ali nikako izradu takve infrastrukture.

Putna komunikacija za Goražde je potrebna!
Karikaturist
Posts: 3803
Joined: 20/12/2020 10:03

#4337 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Karikaturist »

Potrebna je i prema Tuzli, cak i potrebnija pa niko nista. :D
Elem, svejedno nema potrebe da se glodjaju forumasi oko toga zato sto smo u 21. vijeku a nemamo postenih cesta..
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4338 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

BarbaDue wrote: 13/08/2022 08:59
drug_profi wrote: 13/08/2022 01:22

Ih? :-)
Možda su neki od nas išli i spašavat Goražde?
Ne vidjeh ni jednog od vas vjeruj mi...mada, imali ste možda nijet, a to je haman isto.
costacurta wrote: 13/08/2022 03:11

Pa lajk'o sam zato. :D
350M.....zasad! svaki fening mudro uložen.
Ljudi za 600M uradili 2.5km mosta preko mora, još su i oni bruku para jamili. Mi dosad skrhali u rupu 350M, zna li neko dokle se došlo i kolko će još trajati :lol:
Nek se radi. Ha ja, Sad jel Goražde, Hercegovina, Sarajevo ko da je bitno. :bih:
Možeš osporavati radnje i eventualne malverzacije na izradi puta i tunela Hranjen ali nikako izradu takve infrastrukture.

Putna komunikacija za Goražde je potrebna!
Nikad niko ovdje nije osporio putnu komunikaciju Sarajevo Goražde

Ali ako ce to biti tunel za nigdje od nasih para, sta ce ti to

Koliko se para i koliko ce se ostaviti u hranjenu, mogao se grebak poravnati
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4339 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Niti će TK dobit modernizovane i održavane ceste niti će Goražde dobiti Hranjen ni u narednih minimalno 20 godina tako da sve ovo o čemu mi pričamo pada u vodu.

U tih se 20 godina može svašta desiti, a kako je krenulo i zemlja daj Bože da ih doživi u ovom obliku.
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4340 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

mk ultra wrote: 13/08/2022 09:05
BarbaDue wrote: 13/08/2022 08:59

Ne vidjeh ni jednog od vas vjeruj mi...mada, imali ste možda nijet, a to je haman isto.



Možeš osporavati radnje i eventualne malverzacije na izradi puta i tunela Hranjen ali nikako izradu takve infrastrukture.

Putna komunikacija za Goražde je potrebna!
Nikad niko ovdje nije osporio putnu komunikaciju Sarajevo Goražde

Ali ako ce to biti tunel za nigdje od nasih para, sta ce ti to

Koliko se para i koliko ce se ostaviti u hranjenu, mogao se grebak poravnati
Ma ja to je ta priča... "jbo put ili tunel koji vodi ka nigdje". Upravo takva priča u zadnjih 30 godina je dovela do toga da se Goražde nalazi nigdje. Da dalje ne pričam ali eto to je ta matrica koja demonizira istočnu Bosnu i od nas pravi tamni vilajet.
User avatar
mk ultra
Posts: 19479
Joined: 31/12/2012 14:05
Location: Bošnjačka verzija države
Grijem se na: Ugalj
Vozim: Bahato
Horoskop: Maćak

#4341 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by mk ultra »

BarbaDue wrote: 13/08/2022 21:34
mk ultra wrote: 13/08/2022 09:05
Nikad niko ovdje nije osporio putnu komunikaciju Sarajevo Goražde

Ali ako ce to biti tunel za nigdje od nasih para, sta ce ti to

Koliko se para i koliko ce se ostaviti u hranjenu, mogao se grebak poravnati
Ma ja to je ta priča... "jbo put ili tunel koji vodi ka nigdje". Upravo takva priča u zadnjih 30 godina je dovela do toga da se Goražde nalazi nigdje. Da dalje ne pričam ali eto to je ta matrica koja demonizira istočnu Bosnu i od nas pravi tamni vilajet.
A negdje drugo ima put?
De ba
Klasicno izvlacenje javnih para
To je isto kao da si rekao da smo respiratore nabavili, tako smo i ovaj tunel
Nema od toga nista, rupa bez dna, pride po milioniti put ponavljam, kako postoji milsljm oko 30km ceste kroz RS koji se nece renovirati, da dođeš do tunela.

I kako uvijek dođe do zapostavljene IB, bla bla bla bla .. evo u ostatku drzave hiljade kilometara cesta :lol:
User avatar
BarbaDue
Posts: 63355
Joined: 03/02/2008 22:28
Location: pogledaj iza sebe

#4342 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by BarbaDue »

Oni opet o krađi love na osnovu tunela...ma boli me za to.
Čitavo vrijeme govorim o neophodnosti tunela i brze ceste za Goražde! Tu je samo kvaka, jer je naš privrednik želi za 45 minuta na aerodromu da bude. A lopinaši ako su krali striljajte ih, ali put ne osporavajte.
User avatar
escobar__
Posts: 8876
Joined: 07/06/2010 22:48
Location: 🇪🇺

#4343 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by escobar__ »

Niko o Hranjenu ne govori u kontekstu zezanja na račun Goražda ili neke želje da se grad izoluje od ostatka entiteta već se isključivo zajebavamo na račun Cesta i Autocesta, te metastaza u obliku preduzeća poput Euro Asfalta kojima su ti projekti tek krava muzara za pljačkanje entitetskog novca, pa nema potrebe da se pališ k'o šibica na svaki upis.

Izolovano je Goražde, izolovani su i TK i USK, sve je to rezultat maestralnog liderstva prije svega u entitetu ali i njegovim kantonima.
User avatar
Porodice Foht
Posts: 2825
Joined: 14/01/2019 04:56

#4344 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by Porodice Foht »

Heller wrote: 13/08/2022 08:20
ramizovstrasni388 wrote: 12/08/2022 13:23

To je Sarajevo krivo, sad kad TK dobije pare od pondera to će Salkan sve pozlatit
Magistralni put je u nadležnosti FBiH
Znam, na to sam i ciljao i pitao ima li planova da se radi jer ono je bruka. Ne vjerujem da u tzv.razvijenijim dijelovima Pederacije ima gore ceste a Fadil se fali da para ima vise no ikad pa je dijelio mnogima sto nikad a eto ne mogu zakrpiti 4-5 km uzasne ceste izmedju Lukavca i Tuzle. :?
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4345 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Izgradnja Južne obilaznice Mostara [Vijadukt Marjanovića Draga] - 13. 08. 2022. @ Prodika (Skyscrapercity forum)

Image

Image

Image

Image Image

Image Image
doktor78
Posts: 3014
Joined: 14/09/2006 11:02

#4346 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by doktor78 »

Porodice Foht wrote: 12/08/2022 13:20 Ljudi, je li neko vozio skoro od Lukavca prema Tuzlu? Ono je najgora cesta u Pederaciji, uzas! Pa negdje su rupe od teretnjaka da nize auto moze svasta odvaliti ispod motora ako se ne popnes tockovima na ivice tih ostecenja/udubljenja. Sta je ono? Ima li ikakvih planova za samaciju?
Oko Živinica su počeli sa sanacijom asfalta, jbg ipak se oktobar bliži :mrgreen: .
S obzirom da je aktuelni premijer TK iz Lukavca, možda krenu i sa tom dionicom.
User avatar
So What!
Posts: 11155
Joined: 19/04/2011 01:35
Location: Charming, CA

#4347 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by So What! »

Integra Mostar has completed main design and 3D visualization of the reconstruction of the M5 highway on the passage over the saddle Komar.

Considering the fact that the road passes over the saddle Komar, with large de-leveling of the longitudinal fall of the road at short length of the alignment, it was necessary to adjust the route alignment by reducing the longitudinal gradient by building new facilities in the form of tunnel and the crawling lane for slow vehicles.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

NecuVise
Posts: 2885
Joined: 10/01/2020 20:02

#4348 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by NecuVise »

Ima li makar 3D rendera u kojima direktno spajaju Travnik i Jajce?
HelaS
Posts: 5625
Joined: 22/09/2018 13:21

#4349 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by HelaS »

Preko poljoprivednog zemljišta :-)

Image
User avatar
studeni76
Posts: 5419
Joined: 03/06/2009 14:12

#4350 Re: Bosanski putevi (magistralni, lokalni, regionalni) - all about

Post by studeni76 »

HelaS wrote: 22/08/2022 20:59 Preko poljoprivednog zemljišta :-)

Image
PA put mora negdje proći. Ako krene kroz naselje, ne valja. Ako krene kroz šumu, ne valja. Krene po brdu, a što nije kroz ravnicu. Krene ravnicom, a što ne ide kroz brdo. Jbg sad.
I većina naše obradive zemlje zjapi neobradjena! Ni puškom ne možeš natjerat vlasnike da je obrađuju. Pa neka barem bude korisna za cestu, jbg.
Post Reply